Zigeuners verlaten Wassenaar weidse agenda Sportclubs niet gelukkig met geld voor hockey Mogelijk weer andere opzet voor Buitenhof Van villawijk naar Huis ten Bosch BB3B2BS Beschuit met muis jes Andere verenigingen in grotere nood Gemeente Wassenaar geeft verontreiniging grond Duinrell toe Rijnsburg: 35ste corso WASSENAAR/DEN HAAG Dc gemeente Den Haag neemt vanaf vandaag de zigeuners over die de afgelopen drie maanden in Wassenaar stonden. De zigeuners wach ten allen op definitieve huisvesting in Nederland. Voor lopig kunnen ze drie maanden in Den Haag vertoeven zonder angst daar weggejaagd te worden. DONDERDAG 16 JULI 1981 Op 17 april trokken de eerste zigeu ners voorbij de Wassenaarse grenzen en vestigden zich aan de Van der Doeslaan in het villa wijkje Rijksdorp in Wassenaar. In totaal kwamen er 38 personen van vijf verwante Joegoslavische gezinnen. Een mondelinge me dedeling van het ministerie van binnenlandse zaken ging de komst van de zigeuners vooraf. Later werd door het ministerie schriftelijk bevestigd dat de zi geuners uiterlijk 17 juli zouden vertrekken. De gemeenteraad besloot niet in protest te gaan te gen de komst van de zigeuners, aangezien het hier toch om een tijdelijke actie ging. Ook in Den Haag mogen de zigeu ners maar drie maanden verblij ven. Ze krijgen de beschikking over het terrein van de Rijkswa terstaat dat ligt tussen de Leidse Straatweg en de Benoordenhout- seweg, net buiten het Haags Bos. Het terrein heeft geruime dienst gedaan als opslagruimte voor Rijkswaterstaat. Dc (toekomsti ge) bewoners van de nabij gele gen huizen, Chateau Blue Resi dence en Huis ten Bosch, zijn in middels op de hoogte gebracht van de komst van de zigeuners. In dat laatste pand gaat koningin Beatrix met gezin wonen. De vyf families die nu in Den Haag staan, vormen de laatsten van een groep van rond de 500 zigeu ners die in 1977 werden geregi streerd en gelegaliseerd en die beschikken over een verblijfs vergunning. De meesten wonen ondertussen in wisselwoningen verspreid over heel Nederland, in afwachting van definitieve huisvesting in een huis.' De gemeente Den Haag verwacht dat deze 'tijdelijke' standplaats de laatste is voor de groep en dat binnen do gestelde periode van drie maanden zij ook in huizen kunnen trekken. Daarmee zal dan de hele groep die onder de toenmalige staatssecretaris van justitie Zeevalking werd gelega liseerd. in de Nederlandse sa menleving zyn opgenomen. Sift v -t. ém i Rijksdorp. Voorlopig zullen zij in Den Haag gaan staan, in afwachting van definitu DONDERDAG Leiden - Welfare-lokal Rode Kruis. Leidsewegv 33, Voorschoten, tel. 01717- 3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. j Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vrijd soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. *t Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur. tel. 142505. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht, en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vr 10 juli tot 17 juli door: Apotheek Leiden Zuid- West, Brahmslaan 20, tel. 763134; apo theek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. WASSENAAR Beschuit met muisjes gistermiddag in het Was senaarse gemeentehuis, ter gele genheid van de naamgeving aan de vorige week donderdag in de ze gemeente gevonden baby. Na het officièle gebeuren waarbij de vondeling de naam Reinier Maarten van Groenendaal kreeg (zie ook pag.l) werd aan de bij eenkomst nog een feestelijk tin tje gegeven. Loco-burgemeester Van der Klaauw en de Haagse of ficier van justitie mr. Den Os kre gen de traditionele "feesthap". die normaal wordt ingezet bij de geboorte van een kind. Beschuit met muisjes waren er onder an dere ook voor vertegenwoordi gers van de politie en twee ver pleegsters van het Bronovozie- kenhuis waar het zich nog van niets bewuste kind nog verblijft. VOORSCHOTEN - Binnen het Voorschotense sportwereldje is enig gemopper over de extra subsidie van 150.000,— aan de hockeyclub Forescate voor de verbouwing van het clubhuis. De sportverenigingen vinden de verdeling van de beschikbare ge meentelijke gelden minder eer lijk dan de raadscommissie voor sport en recreatie, die een gun stig advies uitbracht aan de ge meenteraad. De gemeenteraad was het in meerderheid eens met de visie van de commissie. Al leen PvdA en D'66 waren tegen. Herberekening herberekening van de rente over 1980 waardoor er nog ruim 400.000,- was te verdelen uit de begroting van 1980. Die verde ling moest plaats vinden voor 1 juli, omdat anders de gelden naar de zogenaamde saldi-reserves zouden toevloeien. De hockeyvereniging kreeg in 1980 een kunstgrasveld. Dit bijna 2 miljoen gulden kostende veld was nodig omdat de vereniging geen kans zag nog leden aan te nemen. Na de aanleg van dat kunstgrasveld steeg het ledenbe stand van 140 naar 470 in 1980. Gemeente praat met aannemers LEIDERDORP De gemeente Leiderdorp is momenteel in on derhandeling met de aannemers over de invulling van Buitenhof- Oost. Mogelijk zou dit kunnen leiden tot een vierde verandering in de samenstelling van de wijk sinds de plannen zijn uitgewerkt. Deze gesprekken zijn opnieuw noodzakelijk geworden om een antwoord te kunnen vinden op de slechte situatie op de woning bouwmarkt. Zo is op verschillen de plaatsen elders in het land de verkoop van vrije sectorwonin gen (dure woningen) vrijwel on mogelijk geworden. De gemeente en WASSENAAR - De gemeente Wassenaar geeft toe dat in de bodem van het recreatiepark Duinrell. sporen zijn aangetroffen van schadelijke chemische stoffen, en dat deze dus licht verontreinigd is. Evenals het Haagse Duinwaterleidingbedrijf, dat grondwatermonsters had geno men, is dc gemeente van mening dat er geen reden is voor verontrus ting. De gemeente weigert echter te zeggen om welke stoffen het gaat en in welke hoeveelheden deze in de grond voorkomen. Zij wil geen nadere inlichtingen doen over een rapport van de Duinwaterleidng, waarin soort en mate van verontreiniging is vastgelegd. Volgens de Leidse afdeling van de Socialistiese Partij, die bekend maak te dat er in Duinrell en twee andere plaatsen in Wassenaar illegaal zou zijn gestort, zitten er chemicaliën in de grond die onder meer afkomstig zijn van een verffabriek in Voorschoten. Het rapport van de Duinwaterleiding is doorgestuurd naar de provincie. Volgens Wassenaar is het nu niet nodig een nader onderzoek in te stel len. ging om richting Leiden te koersen. Vrijdagavond heeft het publiek dan al de gelegenheid gehad om de praalwagens in de veiling Flo ra te bezichtigen.. De opening van deze corsoshow wordt ver richt door burgemeester C. Goedkoop van Leiden. Ook op zaterdagochtend zijn de praalwagens nog in de veiling te bewonderen. Dc gehele zondag staan de wagens opgesteld langs de Wilhelminaboulevard in Noord wijk RIJNSBURG - Onder het motto "Vindingrijk met bloemen" vindt op zaterdag 1 augustus het 35ste Rijnsburgse bloemencorso plaats. Om 13 00 uur zetten 14 praalwagens. 26 versierde auto s. 21 muziekkorpsen en talryke maioret ten korpsen zich in bewo- hebben al eerder daarop inge speeld, door het aantal vrije sec torwoningen in verhouding met de vroegere plannen, sterk terug te brengen. Verder werd het aan tal duurdere premie-woningen (premie-B-woningen) verlaagd. De woningen die in de verkoop minder problemen opleveren zijn de goedkopere premiewo ningen (premie-A-woningen) en de woningwetwoningen (goed kope huizen). De grote vraag is nu of men de du re woningen nog wel kwijt kan. De aannemers willen in deze tijd weinig risico nemen. Tijdens het overleg zal overigens niet alleen worden gepraat over een moge lijke verschuiving naar de goed kopere sector. Het ziet er naar uit dat het nog een paar maanden kan duren voordat eventueel nieuwe plannen bij de gemeente raad komen. In vergelijking met de eerste plan nen voor Buitenhof-Oost in 1976 is de laatste jaren nogal wat ver anderd. Toendertijd stonden 43 procent woningwetwoningen, 39 procent premiekoopwoningen, 9 procent premiehuurwoningen en 9 procent vrije sectorwonin gen op het programma. In mei 1979 kwam een wijziging in de verdeling. Het aantal woning wetwoningen was licht gedaald naar 40 procent. Verder zouden 10 procent premic-A-woningen (tot maximaal 145,000 gulden) en 27 procent premie-B-woningen komen. Deze premie-B-wonin gen zijn onderverdeeld in goc i- kope (tussen plusminus 155.000 gulden en 165 000 gulden) etl du re (tussen 170.000 gulden en 180.000 gulden). Tot slot waren er nog 13 procent goedkope vrije seetorwoningen (255.000 tot 275.000 gulden) en 10 procent du re vrije sectorwoningen (boven 275.000 gulden) gepland. De laatste verandering in de inde ling kwam dit jaar nog. De wo ningwetwoningen werden on- Buitenhof-Oost in Leiderdorp. Hoe de nieuwbouwwijk er uiteindelijk moet uitzien is nog steeds niet duidelijk. derverdeeld in ééngezinswonin gen (29,8 procent) en gestapelde woningen (18,8 procent). 15,2 procent moet in de premie-A- sfeer worden gebouwd. De pre- mie-B-woningcn zijn in deze laatste plannen ook weer onder verdeeld in goedkope (8,5 pro cent) en duurdere (10 procent). Van de vrije sector zijn 11,9 pro cent goedkope en 2 procent dure woningen ingetekend. Het zijn nu deze laatste getallen van begin dit jaar, die nu bij het gesprek tussen de gemeente en dc aannemers ter discussie staan. In totaal zouden er vol gens de plannen in Buitenhof- Oost 490 woningen komen. Daar van zijn 22 premie-woningen voor gehandicapten. was niet aanwezig. Volgens de hockey en de commissie sport en recreatie is alleen een optimaal gebruik mogelijk van het kunst- grasveld indien er ook kleed ruimten bijkomen. Daarvoor is de toegekende 150.000,-. Leden van andere sportverenigin gen menen dat eerst andere knel punten opgelost moeten worden omdat anders straks de hockey weer een aanvraag kan indienen omdat het clubhuis te groot is voor de beschikbare velden. Noodoplossing Een van de Voorschotense vereni gingen, die goed in de knel zit en een ledenstop heeft, is de hand- balverniging HW'70. Deze ver eniging heeft slechts een half verhard veld in slechte staat en vrijwel geen accommodatie. De 250 leden van die vereniging kre gen van de commissie te horen dat er aan hun gedacht wordt, maar dat de financiële middelen op dit moment ontbreken. Ook de volkstuinders moesten enige jaren wachten voordat zij hun ge vraagde subsidie voor de bouw van een clubhuis kegen. De voet balvereniging SVLV met 750 le den is op dit moment ook niet ge lukkig met de noodoplossing voor hun accommodatie- en vel- denprobleem. Zij krijgen een veld in Adegeest gescheiden van de eigen drie velden. Politiek Voorschoten is in twee kampen verdeeld. Aan de ene kant CDA en WD, (een grote meerderheid in de gemeente raad) en aan de andere kant D'66 en PvdA inclusief de wethouder J. van Leeuwen. D'66 en PvdA menen dat de gevonden 400.000,- ten goede zou moe ten komen aan de woningbouw of als aanzet voor een eventueel nieuw Cultureel Centrum. Hun motief is dat de sport in 1980 toch al voorrang gekregen heeft, want ook het nieuwe zwembad Het Wedde doet een aanslag op de beschikbare gemeentegelden. CDA en WD zijn eensgezind en vinden de aanpassing van het clubhuis bij het nieuwe kunst grasveld een normale zaak. Het een (het grasveld) vraagt een ver betering aan het ander (het club huis). Politiek Voorschoten is thans op vakantie en de grote vraag is of eind augustus de raadsleden nog zin hebben om terug te komen op de hele zaak. lEIDSCH XX DAGBLAD incassokosten. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leid&ch Dagblad B V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-14 Geen tel 071-123143 18 00-19 30 uur (nabezor- ging na 19 30 uur); abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te 8 0 Paau' Hoofdi A A M. Schuun Adjunct-hoofdi dag v 1 16.0 B 00 u W. Wlrtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P C. Rosier (radio en tele- visie, kunst) S J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel. Londen, Parijs. Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 1st. 222 'H. v. Egmond tel. 071-172766

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2