"Resoluut sluiten bej aardentehuis beste oplossing" r Ventvergunning afgewezen door overbewinkeling in Leiderdorp Overeenstemming over wielerbaan Roomburg Bejaardenhuis Willibrord mag worden uitgebreid weidse agenda Wethouder Van der Klaauw: School krijgt waaiervorm Tracé van ongeveer 1450 meter Woonwagens bij zwembad moeten snel vertrekken Inbraak in Avifaunaboot Ledental VVD Leiden sterk toegenomen PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 2 JULI 1981 WASSENAAR - "Ik wil in formatie inwinnen bij de provincie over de rol van de uiterste datum, waar binnen de bejaarden van Nieuw Rijksorp het pand verlaten moeten hebben. Maar ik voel niets voor het uitoefenen van druk om die datum een flink stuk op te schuiven", aldus wethouder Van der Klaauw gisteravond tij dens de vergadering van de raadscommissie voor maatschappelijke voorzie ningen in Wassenaar. Volgens de wethouder is resolute sluiting de beste oplossing. Het gebouw verkeert niet in goede staat en langzame afvloeiing van de bewoners leidt slechts tot sterk toenemende exploitatiete korten, die de provincie moet bij passen. Hij neemt aan dat de be jaarden de ervaring van een tij delijke, zeer kortstondige huis vesting elders wordt bespaard en hoopt dat ze direct in een goede en definitieve omgeving komen. Tot grote verbazing van een aantal aanwezige bejaarden en de direc teur van het bejaardentehuis, dat binnenkort op last van de pro vincie moet worden gesloten, stond deze geruchtmakende zaak niet op de agenda van de commissie. Mede omdat de klei ne fracties tevoren een brief aan het college hadden gestuurd, bleek de wethouder bereid om de rondvraag naar voren te schuiven. Nieuwenhoven (D'66), die als een van de weinige raadsleden het te huis heeft bezocht, drong aan op het opheffen van de tijdsdruk. Hij beschouwt het als een onjuis te zaak dat de provincie vlak voor de zomervakantie met deze maatregel tot sluiting is geko men. Reden voor de D'66-er om enig uitstel te bepleiten. Hij wees er ook op, dat het college zelf in december aan de provincie voor stelde om een termijn van een vol jaar aan te houden. Goulooze (PvdA) wilde vooral in formatie over een nogal myste rieuze bijeenkomst op 9 maart 1979, waar gemeente en Nieuw Rijksdorp onder andere over plannen tot renovatie zouden hebben gesproken. Verberne (CDA) drukte zijn zorg uit over hét grote aantal rechtszaken en procedures, die in verband met deze affaire in gang zijn gezet. Hij vreest een erg lange nasleep, ook al zou het uitzettingsplan doorgang vinden. Oneens Verberne bleek het volkomen on eens te zijn met de opmerking van mevrouw Van der Wiel (WD), dat de commissie zich niet in moet laten met de juridi sche kanten van het geheel. Hij vindt dat juist in dit conflict het sociaal aspect niet gescheiden mag worden behandeld. Mevrouw Van der Wiel merkte op dat er tot februari nieuwe bewo ners zijn aangetrokken, hoewel er toen al sluiting dreigde. Zij staat achter de sluiting, maar vindt dat de bewoners veel eer der op de hoogte hadden moeten zijn. Van der Klaauw haakte daarop in en vroeg directeur De Visser in welke fase deze de be jaarden over de achtergronden had geïnformeerd. Hij bleek dat pas né de inschrijving van een nieuwe bewoner te hebben ge daan. Een verklaring die in het verdere verloop in deze zaak on getwijfeld mee zal spelen. Door een adviseur van de huisdi rectie werd nog op een "onge hoord aspect" gewezen. Terwijl de provincie al jaren wijst op het zeer brandgevaarlijke karakter van het gebouw, verlengde de gemeente het huurcontract. Maar Van der Klaauw was niet erg onder de indruk van dat ge geven. Hij verwees doodeenvou dig naar twee gescheiden rechts verhoudingen, die zijns inziens niet door elkaar moeten worden gehaald. Aan de ene kant is er de provincie, die op grond van de Wet op de Bejaardenoorden maatregelen kan treffen tegen een bepaalde accommodatie. Aan de andere kant speelt de verhouding van de gemeente als eigenaresse tot Nieuw Rijksdorp als huurster. Zowel de wethouder als de com missieleden zeiden deze affaire bijzonder ingewikkeld te vinden. Het college heeft adviseurs in de arm genomen om de juridische knopen te ontwarren. Gister avond is niet duidelijk geworden of en wanneer de Wassenaarse gemeenteraad zich met Nieuw Rijksdorp zal bemoeien. OEGSTGEEST - De bouw y nieuwe Springplankschool de Kennedylaan in Oegstgeest vordert gestaag. Gisteren werd het hoogste punt bereikt. Goed is nu al de aparte waaiervormige structuur van het zesklassige schoolgebouw te herkennen. Dit Het is de bedoeling dat de school in september wordt voltooid. Momenteel is de Springplank- school nog gehuisvest in een houten onderkomen aan de Lan ge Voort.De kosten van de nieuwbouw komen rond de twee miljoen gulden te liggen. LEIDERDORP - Het als groeige- meente bekend staande Leider dorp blijkt helemaal niet zo hard te groeien. Vanaf januari is het bevolkingsaantal alleen nog maar gedaald. Dit noemde bur gemeester Van der Have gister avond tijdens de raadscommis sievergadering beroep- en be zwaarschriften als een van de ar gumenten om de door de heer Schmal aangevraagde ventver-, gunning te weigeren. Zoals gisteren gemeld, wil de be ginnende groente- en fruitvcrko- per ook in Leiderdorp een eigen wijk beginnen. Met zijn speciale wagen wil hij dan langs de deu ren verkopen. Dit valt bij de ge meente onder het hoofdstuk "venten". Gisteravond kon bur gemeester Van der Have de argu menten van het het college van burgemeester en wethouders, naar buiten brengen, waarom er maar één ventvergunning in Lei derdorp afgegeven was en waar om een tweede niet kon. "We hebben ons winkelarsenaal en met name de verschillende bran ches indertijd gebaseerd op de bevolkingsgroei van Leiderdorp. Vooral op het gebied van de groentezaken is onlangs in Lei derdorp een uitbreiding geweest. Onder andere in de Hoofdstraat. Maar de groei is uitgebleven en we zitten nu met een grote over bewinkeling. Door het uitgeven van nog een ventvergunning ver storen we de economische con currentieverhoudingen. Dat is in het nadeel van de winkeliers en de bevolking", aldus Van der Ha ve. Hij voerde tevens aan dat het argu ment, als zou de openbare orde hierdoor worden verstoord, ge zocht moest worden in de opvat ting van wat nou eigenlijk open bare orde was. Dit begrip was volgens hem op verschillende manieren op te vatten. "Wij vinden dat het begrip openba re orde ook slaat op het hele eco nomische verkeer in Leiderdorp. Zoals het er nu voorstaat hebben we hier al meer vaste verkoop punten dan nodig is. Leiderdorp is gewoon al overbewinkeld." De burgemeester voegde hieraan toe dat de handtekeningen die Schmal als "behoeftebewijs" langs de deuren had opgehaald, met een korreltje zout genomen moesten worden. "Enkele hand tekeningen die uw komst in de Bolderikkamp ondersteunden kwamen ook uit die Bolderik kamp. Vanmiddag heb ik daar echter nog een groenteboer zijn bestellingen zien wegbrengen. Er is dus wel degelijk iemand in Leiderdorp bezig groente en fruit rond te brengen. Wie het is weet ik niet." Tijdens de verga dering rezen echter al gauw twij fels of het ging om degene die de enige ventvergunning in Leider dorp had weten te bemachtigen. Tot slot merkte de voorzitter van de commissie beroep- en be zwaarschriften, Olivier, dat de gemeente had verzuimd na te gaan of deze enige afgegeven ventvergunning ook daadwerke lijk gebruikt werd en dit daarna ook mee te laten wegen in het be sluit om de aanvraag van de heer Schmal af te wijzen. Burgemeester Van der Have:... bevolkingsaantal Leiderdorp ge daald... wsssm verzorgingstehuis voor de bejaarden WASSENAAR - Terwijl de onrust rond het bejaardenhuis Nieuw- Rijksdorp voortduurt, krijgt het veel grotere bejaardencentrum Huize Willibrord binnenkort ver gunning voor een nieuw gebouw aan de Poortlaan. Het bestuur kan rekenen op een spoedige af gifte van de vergunning voor een verzorgingstehuis met 144 bed den. Het gebouw zal vlak naast het bestaande in de voormalige kloostertuin worden neergezet. Dit betekent dat de bewoners kunnen overstappen, voordat het oude gebouw opgeknapt zal worden. Aan de tegenwerpingen van de omwonenden wordt door de raadscommissieleden niet zo zwaar getild. Van de zijde van de commissieleden wordt aange voerd dat er al sinds 1960 een voornemen tot zo'n bouwplan bestaat. Het kon dus ruim schoots tevoren bekend worden verondersteld, aldus de commis- Wethouder Van Dingstee is van mening dat het plan op geen en kele wijze in strijd is met het gel dende bestemmingsplan. Hij kan de bouwvergunning dus niet weigeren. Hij stelt de bezwaar makers in zoverre gerust dat er geen doorgaande weg komt van de Kerkstraat naar de Poortlaan. De groep van vijftig omwonenden heeft een serie uiteenlopende be zwaren. Zij zijn misnoegd over het ongunstige tijdstip van be handeling en de zeer korte voor bereidingsperiode na de infor matieve bijeenkomst van enkele dagen geleden Ook vinden zij het weinig elegant, dat de nieu we bestemming van het bestaan de massieve gebouw een nog ge heel open zaak is. Daardoor is een totaal oordeel over de nieu we situatie in hun omgeving niet mogelijk, aldus de woordvoer ders van de buurt. Zij vrezen dat vooral de verkeers overlast nog zal toenemen. Die is naar hun oordeel al groot door de bebouwing van de Spinbaan, het uit te breiden zwembad, het Je- roenhuis en enkele grote scholen in de nabije omgeving. "Het ech te Wassenaar wordt vermoord. Er gaat steeds meer groen en open ruimte nabij het dorpscen trum verloren en de verstedelij king neemt hand over hand toe", vinden de Poortlaan bewoners. Zij stellen voor om de nieuw bouw op te schuiven en gedeelte lijk samen te laten vallen met het bestaande gebouw. leiden de wielerbaan op de voor malige vuilstort in Roomburg vormt niet langer een geschil punt tussen gemeente en bewo ners van Meerburg en Kanaalge- bied-west. De vorig jaar ingestel de adviesgroep is het eens kun nen worden over een ontwerp voor de baan en bood dat giste ren aan wethouder Tesselaar Het plan voorziet in een baan met een lengte van ongeveer 1450 meter. Het tracé komt aan de westzijde van de berg te liggen. Het is grotendeels vlak. De par- Strandlopen In de maanden juli en augustus organiseert de Noordwijkse vol leybalvereniging Intermed-NO- VO in samenwerking met de Evenementencommissie een aantal strandlopen. Er kan wor den gekozen tussen 4 en 8 kilo meter. De strandlopen worden gehouden op de donderdagen 2, 9, 16, 23 en 30 juli en 6 en 13 au gustus. Startplaats is de politie post op het strand. Op 20 augus tus organiseert dezelfde vereni ging een strandduinloop, waar van de opbrengst is bestemd voor een goed doel. Op de dins dagen 21 juli en 11 augustus loopt NOVO aan de Langevel- derslag. Alle lopen vangen aan om 19.30 uur. keerplaats en het clubhuis ko men aan de zijde van de rijks weg. Met name tegen de plaats van het parkeerterrein in het oorspron kelijke plan waren nogal wat be zwaren gemaakt. Ook de ingang van het park aan de kant van het toekomstig industrieterrein stuitte op bezwaren. Dat is even eens veranderd. Voordeel van het huidige plan is ook dat de wielerbaan geen bar rière meer vormt tussen wijk en park en dat er tussen park en wielerbaan een afscheiding mo gelijk is. Tevens komt er nu aan grenzend aan het woongebied een aantrekkelijk vlak terrein be schikbaar voor spelen. Alle leden van de adviesgroep, ook wielervereniging Swift deel uitmaakte, zijn het er over eens dat dit de beste oplos sing is. De bereikbaarheid van het terrein is nog een probleem tot de ontsluiting van de wijk Roomburg gereed is. Voorlopig zal men het parcours kunnen bereiken via een tijdelij ke verbinding met het provincia le fietspad. Automobilisten zul len zolang op het industrieter rein De Grote Polder moeten parkeren. Wat betreft de inrichting van het park wordt nog gestudeerd op de mogelijkheden van een slede- baan en skihelling. Ook de bouw van een eenvoudig openlucht theater wordt nog bekeken. Over de inrichting van het park staat nog niets vast. Hengelsport (2) stuks, 2 W. van Berkel 576-29,3 J. van Rijn 541-15, 4 C. Hoppen brouwer 514-23, 5 J. Moenen 436- 20, 6 F. Zandbergen 375-19, 7 T. Hoppenbrouwer 360-18,8 G. Kok- kedee 345-16, 9 H. Schlagwein 319-16, 10 R. de Bezemer 305-15. Hengelsport (3) DVS viste haar derdè wedstrijd in de Nieuwe Vaart. Uitslag: 1 W. van Berkel 5320 gram-44 stuks2 J. den Os jr. 3900-28,3 F. Hoppen brouwer 3595-33, 4 C. Hoppen brouwer 3430-27, 5 J. den Os 3415-25, 6 H. Slachwein 3195-30, 7 M. Bronmeijer 2035-31, 8 C. Sin- teur 1985-21,9 W. van Loon 1375- 14, 10 J. Helverstein 1280-17. DONDERDAG Leiden - Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717- 3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies. 19.30-20.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Werkgroep Dienstweigeren - tot sep tember geen spreekuur, inl. tel. 216180/ 149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr. soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40. spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, tel. 142505, 19-20.30 uur. Wassenaar - Gemeentehuis, raadscom missie financiën, 19.30 uur. APOTHEKEN Leiden - De avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vr 26 tot 3 juli door: Apotheek v. Breest Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000; Apotheek Voorschoten, Leidse weg 66, tel. 2525; Apotheek Beker, Lfjt- weg 4, Oegstgeest, tel. 155482. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDEN - De woonwagens die nu al enkele dagen bij zwembad De Vliet staan, moeten daar voor vrijdagavond weg zijn. De politie heeft de bewoners van de wa gens gisteren nog 48 uur de tijd gegeven om hun reis voort te zet ten. De bewoners hebben vanaf hun aankomst bij De Vliet ge zegd op doorreis te zijn. Hebben zij die morgenavond nog niet aanvaard, dan bestaat de kans dat de politie de woonwagens wegsleept. LEIDEN - In een schip van Avi fauna, dat aan het Kort Galgewa ter in Leiden lag afgemeerd, is vorige nacht een grote schade aangericht. Inbrekers kwamen het schip binnen door de ramen en gooiden binnenin het schip al les ondersteboven. Meegenomen werden onder meer sigaretten, drank, flessen bier, wat geld en een marifoon. Hoeveel de totale schade bedraagt is nog niet be kend. LEIDEN - Het ledental van de WD in Leiden is het afgelopen half jaar met meer dan tien pro cent gegroeid. Het aantal leden van de liberale partij steeg met 59 tot 613. Volgens bestuursle den van de WD is er sprake van een recordhoogte. Nooit eerder werd de grens van zeshonderd overschreden. Tijdens de ledenvergadering gis teravond werd erop gewezen dat de WD in Leiden in de lift zit. Leiden was één van de vier plaat sen waar de WD bij de laatste verkiezingen winst boekte, zo merkte oud-raadslid Wessels op. De ledenvergadering besprak ver der de provinciale en landelijke politiek. Voor de statenverkie zingen van volgend jaar droeg de afdeling het bestuurslid Brou wer en de raadsleden Kuijers en Zonnevylle voor als kandidaaat. Beide raadsleden gaven te ken nen slechts op een onverkiesbare plaats te willen figureren. lEIDSCH £l dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon. 071-144941 Geen krant ontvangen: lel 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezor- glng na 19.30 uur), zater dag van 16.00-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te vol- Blj automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damlate Holding BV t Haarlem. Kwartaalabonnement I 53,45 per post f 75,80 Jaarabonnement f 202,30 per post f 291,70 Hoofdredacteur: AAM. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: J.P.M. van der Meer (re- 0io) W. Wirtz (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en tele- vlsle, kunst) S.J. de Groot (geestelijk Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cai ro, Rome, Madrid, Stock holm en Djakarta. Redactie stad en randgemeenten Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 'H. v. Egmond tel. 071-172766 Ch. Lennartz tel 071-133202

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2