HOE GEVAARLIJK Indiaas gerecht Amritraj breekt Connors bijna op Leider Lammertink vergroot voorsprong RKC revancheert zich tegen DOS Kampen: 4-1 Distiictstitel Brooshooft 'Heiligschennis' op Centre Court Timman maakt indruk met toernooiwinst Uitslagen Wimbledon Dubbelspelzege Okker Ook \vilde" zaalstrijd in Breda WOENSDAG 1 JULI 1981 SPORT PAGINA 15 LEIDEN Marinus Brooshoofl heeft door een overwinning op Jos Koemans de districtstennis kampioenschappen gewonnen. De Roomburg-speler won in de eerste set de tie break met 7-3 en sloot na een 5-2 voorsprong de tweede reeks met 6-4 winnend af. Jos Koemans startte voortvarend Hij nam gesteund door snelle topspin forehands op de back hand van Brooshooft een 5-3 voorsprong. Bij die stand kreeg Brooshooft wat meer vat op die effectvolle ballen en koos ook va ker voor de netpositie. Hij maak te minder fouten, kwam gelijk en won bij 6-6 de tie-break op vrij eenvoudige wijze. In de tweede set ging de Leidenaar op dezell- de voet verder en leek op een simpele overwinning af te gaan, toen hij een 5-2 voorsprong ver overde Koemans had weinig verweer tegen de nauwelijks op stuitende slice ballen, waarmee zijn tegenstander bij voortduring zijn backhand bestookte. Omdat Koemans inzag, dat het spelletje vanaf de baseline verlies zou op leveren, ging hij bij die achter stand in de aanval. Oplopen ach ter de eigen service aan of na een ?-return bracht Brooshooft in de problemen en het werd 5-4. De volgende game begon Broos- hooft met een bal via de netband, besloot op matchpoint dat spel op dezelfde wijze en won dus met 6-4. Brooshooft: "Hij is te laat begonnen met aanvallen, met mij onder druk te zetten. Daarbij moet ik zeggen, dat zijn topspin ballen vaak te ondiep waren en daardoor niet al te moeilijk te retourneren. Het is de eerste keer. dat ik hier de finale bereikte, dat is me vroeger in C ook nooit gelukt, maar ik heb dan ook vanaf begin april veel getraind, dat heb ik nodig voor goede controle over mijn sla gen." Bij de dames ging de titel zoals ver wacht naar Monique Lembeck. De door een elleboogblessure ge plaagde Petra Wessels serveerde in de eerste set onderhandsen had op die manier weinig in te brengen, de tweede set ging dat met bovenhandse opslag iets be ter. maar omdat de backhand een probleem bleef, bracht zij haar Haarlemse opponent niet in gevaar: 6-1, 6-3. Uitslagen TEAN: HEB R. Liefbroer - L. Godfried 6-2. 7-5. D. Willemse - B Keu- nen 6 3. 7-5; A. de Wit - V. Weber 6-3. 3-6. 6-4 DEC F Outshoorn A. van Eist 6-1. 6-2; HFC B Ponsioen - A. Vonk 6-1. 4-6, 8-6; E Roelvink - J. Manu puttv 6-2, 6-0; R. Booy - H. van der Bom 6-1. 6-0; P. Strater H. Sanders 6-3, 6-2; Uitslagen Sassenheim HEB: H Meier - P. Verdegaal 6-2, 6-7, 12-10. DFB: M. Guyt - B. Heezen 6-3,6-1. LAS PALMAS (ANP) - Jan Tim man heeft het internationale schaaktoernooi in Las Palmas op zijn naam gebracht. In de negen de en voorlaatste ronde remi seerde de Amsterdamse groot meester gisteren met wit tegen de tot Amerikaan genaturaliseer de ex-Rus Yasser Seirawan. Door het halve punt werd hij on bereikbaar voor de concurren ten. LONDEN (GPD) - Twee sets lang wist Vijay Amritraj zijn spel even smakelijk te kruiden als het eten in het Tandoori-restaurant aan de Londense Fulham Road, waar hij als rechtgeaard Indiër tijdens het tennistoernooi van Wimbledon een stamgast is. De drie gangen die erna volgden, waren evenwel niet te verteren, behalve dan voor Jim Con nors. De Amerikaan bracht twee zwakke entrees op tafel (2-6, 5-7), maar deed zich daarna tegoed aan de vele fouten van Amritraj: 6-4, 6-3, 6-2. Wil Connors zich morgen in de hal ve finale geen indigestie eten, zo als de afgelopen twee jaar het ge val was (hij werd toen verslagen door Borg en McEnroe), dan zal hij een speciaal menu moeten sa menstellen. Hij zal met onbeken de gerechten moeten komen waarmee chef-kok Björn Borg voor het eerst in zes jaar kan wor den afgetroefd. Een dergelijke culinaire verrassing is overigens niet te verwachten. Borg. die al veertig duels achtereen ongeslagen is op Wimbledon en gisteren stoeide met de Austra liër Peter McNamara (7-6, 6-2, 6- 3), heeft op dit moment in de tweekamp tegen Connors im mers een royale voorsprong. Een achterstand van 6-1 is door de Zweed in de afgelopen vier jaar omgezet in een voorsprong van 14-8. De laatste negen ontmoetin gen zijn alle door Borg gewon nen. Vandaar dat de Scandina- viër niet opziet tegen de her nieuwde kennismaking: „Het maakt me niet uit wie ik in de halve finale tegenkom. Als ik even goed speel als vandaag te gen McNamara, kan me weinig gebeuren. Ik zal toptennis moe ten laten zien, wil ik hier voor de zesde maal het toernooi winnen. Maar dat is geen probleem. Ik ben erg gemotiveerd". Voor Wimbledon begon, werd nog getwijfeld aan de kracht van Borg, ook al had hij kort tevoren voor de zesde maal „Parijs" ge wonnen. Nu het evenement bijna toe is aan de finale, neemt met het aantal tegenstanders ook het aantal sceptici af. McNamara: „Geen enkele andere speler zal zo sterk kunnen terugkomen als hij. Zes weken heeft hij door een blessure niet kunnen spelen. Ie der ander zou weer moeten wen nen. Borg niet. Die is juist nog sterker dan voor het moment dat hij geblesseerd raakte". Driejaar geleden kreeg McNamara op Wimbledon in de tweede ron de acht games. Ditmaal waren het er elf, waarvan vijf in de ope ningsset. In die fase sloeg Borg zelfs een paar ballen over de da ken van baan 1 en was McNama ra slechts twee punten verwij derd van de setwinst. Zoals zo vaak bleek Borg juist in die moeilijke situatie ijskoud de bes te. Hij won de tiebreak met 7-2 en dulde daarna geen enkele oppo sitie meer. En dat terwijl McNa mara toch als een van de specia listen op gras geldt. Op het langzame gravel van Ham burg had hij twee maanden gele- LONDEN (ANP) - Boze toeschouwers hebben het gisteravond gewaagd de 'heilige' grond van het Centre Court te bedelven onder zitkussentjes. Het tumult ontstond na de beslissing van de arbiter het damesdubbel (3e ronde) tussen de Britse Sue Bar ker en haar Amerikaanse partner Ann Kiyomura en het Ameri kaans/Roemeense koppel Joanne Russell en Virginia Ruzici af te breken wegens invallende duisternis. Arbiter Alan Mills con formeerde zich aan het desbetreffende verzoek van Joanne Rus sell. De Amerikaanse voelde nattigheid nadat de tegenstanders er in geslaagd waren de achterstand van 2-5 in de derde en be slissende set geheel weg te werken. Op de stand 5-5 zocht zij haar toevlucht bij de arbiter. De toeschouwers waren het duide lijk oneens met die beslissing en maakten hun onvrede kenbaar met een regen van zitkussens. Profzesdaagse al in beslissend stadium WADDINXVEEN - Hoewel de profzesdaagse in de Alphensc regio pas halverwege is, lijkt het wielergebeuren al in een be slissend stadium te zijn beland. Jos Lammertink verdedigt zijn oranje leiderstrui met zoveel verve, dat niemand in staat lijkt om hem in de komende da gen nog te verrassen. In de etappe te Waddinxveen liep Lammertink opnieuw verder uit op zijn rivalen, van wie Ger rie van Gerwen en Theo Smit de voornaamste blijven. De prach tig rijdende Lammertink weet zich niet alleen omringd door de sterkste ploeg, hij verkeert zelf in een dermate goede vorm, dat de concurrentie er welhaast moedeloos van moet worden. In de bonificatie-sprints weert Lammertink zich dagelijks zo danig, dat slechts een etappe winnaar hoop mag koesteren om hem enigszins te naderen in het klassement. Daarnaast klas seert de HB-renner zich steeds bij de besten. Gisteren was er een zesde plaats voor hem weg gelegd. Dat hij daar "genoegen" mee moest nemen, kwam alleen maar omdat een viertal renners erin was geslaagd om in de fina le te ontsnappen. Acht ronden voor het einde sloeg eerst Bert Scheuneman een bres met het peloton, waarna Herman Pon steen, Wilfried Wesemacl en Ni co van Hest alsnog wisten aan te haken. Zeer verrassend bleek de met zijn sponsor in onmin le vende Ponsteen - ploeggenoot van Lammertink - de snelste in de eindspurt, zodat de HB-for- matie in Waddinxveen dubbel reden tot lachen had. De ontsnapping van het genoem de viertal bracht nog enig leven in de Waddinxveense brouwerij omdat de koers tot dan toe in het teken had gestaan van slechts één vluchtpoging. Al- phenaar Peter Zijerveld, Ad Tak en Ger Mak wisten het tal rijke publiek gedurende lange tijd te tracteren op een uitloop poging. Meer dan 35 seconden den nog gewennen van Connors, zodat hij op het gras van Wimble don zeker moest kunnen stun ten. Toen het erop aankwam, was McNamara evenwel onzicht baar, zoals ook Amritraj verstek liet gaan op het moment dat hij Connors de rekening moest pre senteren voor de aanvankelijk zo goed verzorgde maaltijd waar van dropshots en backhandvol leys de hoofdbestanddelen vormden. Amritraj, voor de tweede maal in zijn carrière in de kwartfinale, leefde zich volledig uit. Opval lend was dat Amritraj vooral veel punten scoorde op de backhand van Connors, anders de sterkste kant van de Amerikaan. Tot en met de derde game van de derde set pakte die tactiek goed uit en zag het ernaar uit dat Connors net als twee weken geleden in Parijs voortijdig zou moeten af haken. In de Franse hoofdstad liet Connors zich in de kwartfina le uit zijn concentratie halen door een in zijn ogen foutieve scheidsrechtelijke beslissing waarover hij zich zo opwond, dat de Argentijn Clerc hem gemak kelijk kon verslaan. Ditmaal bleef Connors zichzelf. Hijgend, zuchtend, kreunend en brullend oppeppend. Ondanks die dierlijke geluiden zou Connors zijn gekooid als Amri traj zijn programma met dezelfde precisie en vaardigheid had blij ven afwerken. Hij verloor de wedstrijd echter toen hij in de vierde en vijfde set zo traag en onzeker werd, dat Connors zeven games op rij kon winnen. Dat de andere halve linale morgen zal worden gespeeld tussen McEnroe en de Australiër Rod Frawley, is nauwelijks een ver rassing te noemen, ook al is Frawley de eerste ongeplaatste speler sinds 1977 (McEnroe), die zich een plaats bij de laatste vier heeft toegeëigend. Voor de 28-ja- rige Frawley, de nummer 112 van de wereld en de nummer vier van Australië, die dit jaar ner gens verder was gekomen dan de eerste ronde, is de weg tot nu toe geplaveid door anderen. Spelers als Kirmayr, Edmondson, Scan- Ion en Fancutt, die resp. Tanner, Vilas, Pecci en Lendl versloegen, hebben ervoer gezorgd dat Fraw ley in dit toernooi omhoog kon vallen. De in Brisbane geboren ■eserves tasten om de halve finale van Wimbledon te i het juiste strijdplan te bedenken. maar in Berlijn wonende Fraw ley klopte gistermiddag de Ame rikaan Mayotte met 4-6. 7-6, 7-6, 6-3 en mag nu proberen om de schreeuwlelijk McEnroe het zwijgen op te leggen. Zoals de zaken er nu voorstaan, lij ken die pogingen zinloos. Dat Jo- han Kriek in de kwartfinale nog eenmaal uitzicht kreeg op het winnen van een set tegen McEn roe, had de Zuidafrikaan te dan ken aan het feit dat de Ameri kaan zich bij een voorsprong van 6-1, 4-0 opwond over een beslis sing. Kriek kon daardoor tot 5-4 weglopen, maar werd daarna als een tandoori-kip geconsumeerd: 7-5, 6-1. kreeg het trio niet. Op het mo ment dat de prijzen verdeeld moesten worden, werden zij in gelopen. De beslissende demarrage leverde Scheuneman c.s. aanvankelijk een voorsprong van een halve minuut op. Maar de spanning liep op en uiteindelijk bedroeg het verschil met het peloton slechts tien seconden. Uitslag Waddinxveen (100 km): 1 Herman Ponsteen 2.04.25. 2. Wil fried Wesemael. 3. Bert Scheune man, 4. Nico van Hest. 5. Theo Smit op 10 sec., 6. Jos Lammer tink, 7. Gerrie van Gerwen. 8. Fons van Katwijk, 9. Piet van Katwijk, 10. Mario van Vlimme- Klassement na 3 dagen: 1 Jos Lammertink 58 punten, 2. Gerrie van Gerwen 44. 3. Theo Smit 43, 4 Wies van Dongen 36. 5 Ad Tak 34. 6. Fons van Katwijk 31. 7. Jan Aling 30. 8. Wilfried Wesemael 25, 9. Nico van Hest 22, 10. Hans Langerijs 21 W1M VAN WANROOY Heren enkelspel, kwartfinales Björn Borg (Zwe. 1) - Peter McNamara (Aus, 12) 7-6, 6-2, 6-3. Jimmy Connors (Vst. 3) - Vijay Amritraj (Ind) 2-6.5-7,6-4, 6-3, 6-2, John McEnroe (Vst. 2) - Johan Kriek (Zaf) 6-1. 7-5, 6-1. Rod Frawley (Aus) - Tim Mayotte (Vst) 4-6, 7-6. 7-6, 6-3. Heren dubbelspel, derde ronde Frew McMillan Buster Mottram (Zaf Gbr) - Anand en Vijay Amritraj (lnd) 3-6. 7-6, 7-5 gestaakt wegens duisternis. Bob Lutz/Stan Smith (Vst) - Geoff Holrovd' Bill Redondo (Vst) 6-4, 5-7. 7-6. 4 6. 6-1, Fritz BuhningFerde Taygan (Vst) - Heinz GünthardtBalasz Taroczy (ZwiJ Hon) 6-4. 6-7, 7-6. 3-6. 8-6. Tom Okker/ Dick Stockton (Ned/Vst) - Martin Da- vies/Chris Dunk (Vst) 6-3. 7-5, 7-5 Dames dubbelspel, derde ronde: Sherry Acker/Nina Bohm (Vst Zwel - Andrea Buchanan/Kim Sands (Vst) 6-3, 6-4, Barbara Potter Sharon Walsh (Vst) - Mary Lou Piatek/Wendy White (Vst) 6-2, 6-2. Sue Barker/Anne Kiyomura (Gbr/ Vst) - Jo Ann Russell/Virginia Ruzici (Vst/Roe) 6-4. 6-7, 5-5 gestaakt wegens duisternis. Chris Evert Lloyd Virginia Wade (Vst/Gbr) - Candy Reynolds Paula Smith (Vst) 6-2. 6-4 Gemengd dubbelspel, eerste ronde. Pavel SloziL/Renata Tomanova (Tsj) - John Yuill Jennifer Goodling (Zaf Vst) 6-2, 6-4, Kevin Curren/Tanya Harford (Zaf) - Jai Dilouie/Corinne Vanier (Vst/ Fra) 5-7, 6-0, 6-2, Tony Roche/Bettina Bunge (Aus/Wdl) - Ray Moore/Renee Uys (Zaf) G-l, 6-3, Heinz GunthardbPam Teeguarden (Zwi/Vst) - Martin Davies/ Sue Mascarin (Vst) 6-2. 6-1, John Wea ver/Lesley Charles (Gbr) - Jun Kamiwa- zumi/Naoko Sato (Jap) 6-3. 6-2, Chris Johnstone/Pam Whytcross (Aus) - Onny Parun/J. Newton (Nze) 6-3. 7-6. Marty Riessen/Wendy Turnbull (Vst/Aus) - Charlie Fancutt/Sue Saliba (Aus) 6-3. 6- 4. John en Tracy Austin (Vst) Brad Drewett/Jane Stratton (Aus Vst) 6-4, 7-6. Bettina BungeTony Roche (WdlAus) - Marcella MeskerTom Okker (Ned) 6-4, 1-6. 9-7. ZEILEN Dc Rotterdammer Ruud de Groot heeft op de eerste dag van de strijd om het Neder lands kampioenschap zeilen in de Regenboogklasse de leiding genomen. Hij won gisteren op het Alkmaardermeer beide ra- LONDEN (ANP) - Bij Tom Okker lijkt het oude vuur weer op te laaien. In zyn gro te specialiteit, het heren dub belspel, bereikte de Neder lander met Dick Stockton, de kwartfinales. De gelegen heidscombinatie won met 6- 3, 7-5, 7-5 van de met grote rackets toegeruste Amerika nen Davis en Dunk en treft nu een andere gelegenheids combinatie: El Shaffei en John Feaver. De nauwelijks meer op het in ternationale circuit verschij nende Egyptenaar en de Brit se nummer vier schakelden maandag reeds het als acht ste geplaatste dubbel Gott fried-Ramirez uit. Met Marcella Mesker bereikte Tom Okker de derde ronde van het gemengd dubbelspel niet. Bettina Bunge en Tony Roche gunden het Neder landse duo één set. De West duits-Australische combina tie zegevierde met 6-4, 1-6 en 9-7. Larsen en Kortsjnoi speelden gis termorgen hun afgebroken partij uit de zevende ronde uit en kwa men verdeling van het punt over een. In de negende ronde won zowel de Deen als de statenloze uitdager van wereldkampioen Karpov. Larsen versloeg de Spanjaard Belton, Kortsjnoi de tweede Spanjaard Garcia Pa- dron Timman en Seirawan zetten in de negende ronde een nimzo-Indi- sche partij op. die na 37 zetten met wederzijdse goedkeuring in remise eindigde Door dat resul taat kwam Timman op 7,5 punt uit negen partijen, een onge woon hoog percentage dat zijn uitstekende vorm duidelijk weergeeft. Vooral zijn optreden in het weekeinde, waarin hij zo wel Larsen als Kortsjnoi tot op gave dwong, maakte indruk bij de vele toeschouwers in de hoofdstad van de Canarische ei landen. Tegen Seirawan speelde hy niet voluit op winst. Hij be paalde zich ertoe de eindzege via remise veilig te stellen. Dc uitslagen zijn zevende ronde afge broken partij Larsen-Kortsjnoi l:-1. Negende ronde Timman-Seirawan W—Vi, Bellon - Larsen 0—1. Garcia Pa- dron-Kortsjnoi 0-1 De stand is 1 Timman 7.5 punt. 2 Sei rawan 6. 3. larsen 5.5. 4. Kortsjnoi 5. 5 6 Be lion. Garcia 1.5 BREDA (ANP) - In Noordbra bantse zaalvoetbalkringen be staat grote aversie tegen de voor genomen integratie van het zaal voetbal in de amateursectie van de KNVB. Na de afscheiding van het rayon Tilburg/Hilvarenbeek. begin juni. besloot gisteravond het rayon Breda even. zaalvoetbal in eigen hand te ne men. Dat betekent, dat op 1 juli, de dag dat het zaalvoetbal met het veidvoetbal samensmelt, 85 zaalvoetbalclubs uit Breda en omgeving die stap niet zullen meemaken. Het rayon Breda gaat nu per 1 juli een 'wilde' competitie opzetten Met het rayon Tilburg en Hilva- renbeek wordt samen een hoofd klasse gevormd. VEENENDAAL (ANP) - RKC heeft er gisteravond geen twijfel over laten bestaan wie de sterk ste amateurclub van Nederland is. Op het terrein van DOVO van Veenendaal eigende de zondag kampioen zich de algehele ama teurlandstitel toe door DOSK uit Kampen in de beslissingswed strijd met 5-1 te verslaan. Hal verwege die strijd (3-0) waren de Brabanders al zeker van het landskampioenschap. Met de forse zege revancheerde RKC zich voor de onnodige ne derlaag (1-4) in de tweede wed strijd tegen DOSK. Dat uit hoog moed geboren verlies maakte het derde duel noodzakelijk, omdat de Waalwijkse club de eerste op- ntmoeting op eigen veld met 5-2 winnend had afgesloten. In de beslissingswedstrijd regeerde RKC vanaf de eerste minuut Ge- ruggesteund door de vroege ope ningstreffer (2de minuut) van Ja nus van Gelder, die met drie doelpunten de hoofdrol voor zich zou opeisen, zochten de Bra banders constant de aanval. De Kampense verdediging kon de constante druk niet verwerken en stapelde fout op fout. Voor de rust profiteerde RKC daarvan nog tweemaal In de 28ste mi nuut bracht Ad van de Wiel de stand op 2—0 en één minuut voor de pauze stelde Van Gelder de zege praktisch veilig 3-0 Na de hervatting kwam RKC niet in gevaar, integendeel. Van de Wiel en opnieuw Van Gelder brachten tussen de 62ste en 64ste minuut de stand op 5-0. alvo rens Frans Zelle vier minuten voor tijd de hatelijke nul voor DOSK wegwerkte: 5-1. RKC-DOSK 5-1 (3-0). 2 Van Gelder 1-0, 28 Van de Wiel 3-0. 44 Van Gelder 30. 62 Van dc Wiel 4—0, 64. Van Gelder 5—0. 86 Zelle 5-1. Scheidsrechter Van Dorp. Toeschouwers 4000 Ali denkt wèèr aan come-back Alt: "Ik kom terug" CHICAGO (DPA, Rtr - Hij kan het eenvoudig niet laten Mohammed Ali Opnieuw heeft hij de schijnwerpers op zich kunnen vestigen. "De mensen denken dat het met mij gedaan is. Dat is echter niet waar. Ik kom terug". De 39-jange Ali, die momenteel in een ziekenhuis in Chicago ligt met een aandoening van zijn rechterlong, vertelde dit tijdens een persconferentie die hy vanaf zyn ziekbed hild. De bokser hoopt binnen enkele dagen uit het /ïekenhue worden ontslagen en zal zich dan naar zijn trainingskamp in Pensylvania begeven om zich voor te bereiden op een drietal gevechten Mohammed Ali, de enige we reldkampioen boksen zwaar gewicht die tot driemaal too de wereldtitel veroverde. denkt binnen twee maanden weer in de nng te staan Hy zal dan gevechten leveren in New York. Houston en New Orleans, steeds in de grootste stadions. "Ik wil dan driemaal winnen en ■li OM dat lukt wil ik weer om de wereldtitel boksen. Zal echter worden aange toond dat ik niet meer mee kan, dan zal ik de eerste zyn om dat toe te geven", aldus Ali. Hy heeft zyn terugtreden reeds enkele malen aange kondigd maar is evenzovele malen op zyn besluit terugge komen "Als h« t nu t mtcr gaat dan maak ik mijn terug treden desnoods schriftelijk bekend", vulde hy ernstig aan. De laatste maal dat hy zyn terugtreden bekend maakte was na de nederlaag tegen de heersende wereld kampioen Larrv Holmes in oktober van het vong jaar ADVERTENTIE Hoc gevaarlijk is roken? Nog nooit getoonde foto's van de verwoestingen die door roken in uw lijf worden aangericht. Het eerste artikel uit een serie van drie. Hoe gevaarlijk is vliegen? Nieuwe Revu noemt de risico's, geeft de achtergronden en leert u hoe u een vliegramp kunt overleven. Hoe gevaarlijk was de TT? Een vliegende benzinetank hier, een gebroken pols daar. De natte droom van Assen.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15