Okker:'Nu meer concentreren op 35-plus-partij en' "Middelbiirg zal rijden" Volledige schaatsploeg naar conditie-training Ponsteen moet nog wachten op uitspraak Claudia Pasquala uit het 'niets' in achtste finale op Wimbledon Feyenoord ziet af van Kromme John Asselbergs wipt als zesde geplaatste Bob van Overbeeke ZATERDAG 27 JUNI 1981 LONDEN (GPD) - De voorstellingen van Tom Okker zullen op Wimbledon alleen nog worden geprolongeerd als de organisatoren hem speciaal zullen uitnodigen. Op eigen kracht lijkt de inmiddels 37-jarige Nederlander niet meer in staat om zich voor het toernooi te plaatsen. Voordat het evenement afgelopen maandag van start ging stond de „Zwitserse" Hazerswoudenaar 107e op de wereldranglijst. Door zijn verlies tegen Tim Wilkison zal de naam van Okker binnen kort niet meer terug te vinden zijn bij de eerste 150. En de vraag is zelfs of hij zich in de top-200 kan handhaven. De halve finalist van 1978 kan er echter nauwelijks mee zitten: „Als men mij hier volgend jaar weer terug wil zien dan moeten ze me maar een wild card geven. Ik ga hier in ieder geval geen kwalificatiewedstrijden spelen, daarvoor voel ik me te goed. Maar ik denk niet dat de organi satie mij nog zal vragen. In klei nere toernooien heb ik nog wel een kans om te worden uitgeno digd, zoals straks in Gstaad in Zwitserland. Ik ben dacht ik nog wel zo populair dat ik voor zo'n toernooi een wild card krijg. In de loop der jaren heb ik toch een goede naam gekregen, daarom geloof ik dat toernooidirecteuren mij liever zullen nemen dan ie mand die wat hoger staat op de ranglijst maar onbekend is". Met Okker heeft dit jaar ook de En gelse Virginia Wade min of meer afscheid genomen van Wimble don. De winnares van 1977 (zij versloeg toen in de finale Betty Stöve) moest al in de tweede ron de afhaken tegen haar landgeno te Ann Hobbs. „Ik zie mezelf nog niet direct hier terugkomen, ook al vind ik Wimbledon erg belang rijk. Ik zou alleen graag willen dat er meer goede Engelse speel sters waren, dan zou ik hier al lang niet meer zijn", zo serveerde Voor Wade is er evenwel geen al ternatief als ze ook alle andere Grand Prix-toernooien voor ge zien zou houden. Het damesten nis kent immers nog geen vetera- nentoernooien. Voor de heren bestaat wel de mogelijkheid om hun carrière via zogenaamde 35- plus-toernooien af te bouwen. Okker: „Ik zie daar erg veel in. Ik doe er nu twee jaar aan mee en ik ben van plan om me daar nog meer op te concentreren, zeker nu het aantal sterk zal worden uitgebreid". Toch ziet Okker in de snelle uit schakeling in Londen geen re den om nu al volledig over te schakelen: „Zolang ik in trek ben blijf ik nog wat Grand Prix- toernooien spelen. Ik denk dan aan Gstaad, mogelijk aan Hilver sum en in ieder geval aan Tel Aviv, voor zover het tenminste is te combineren met 35-plus-wed- strijden. Voor Wimbledon heb ik maar n dag kunnen trainen om dat ik uit Dallas moest komen. Vorige week vrijdag nog ben ik daar aan een veteranentoernooi begonnen. Had ik niet in de eer ste ronde verloren maar bijvoor beeld de finale gehaald dan was ik pas in de loop van maandag op Wimbledon gekomen. Volgens het wedstrijdschema had ik dan 's middags al moeten spelen - dat ging nu niet door omdat het re gende". „Achteraf zeg ik, was ik maar eer der naar Londen gekomen en had ik maar langer op gras geoe fend, maar ik wist ook niet dat de loting voor mij zo gunstig zou zijn. Bovendien is het voor mij belangrijk dat ik voldoende 35- plus-toernooien speel. In sep tember is er in de Verenigde Sta ten een soort Masters-toernooi waarin erg veel is te verdienen. Wie daar aan wil meedoen moet tevoren minstens zes toernooien hebben gespeeld, Tot nu toe heb ik er drie gehad. Eenmaal stond ik in de finale tegen Rosewall en tweemaal heb ik in de eerste ron de verloren van Richey en van Stolle. Je moet die wedstrijden beslist niet onderschatten. Kwa liteit is er genoeg" „Wil ik daarin nog wat te vertellen hebben dan zal ik serieuzer ten gaan trainen dan ik nu doe Als ik nu niet hoef te spelen fen ik ook niet. Ik had altijd v wat anders te doen, maar dat moeten veranderen. Die 35-pl toernooien zijn nu al sterk beze en worden alleen nog maar ster ker als dit jaar ook Nastase, Lutz en Smith er bij komen. Ik zal ook wat gerichter moeten gaan werken. Voor Wimbledon heb ik alleen op cement getraind en niet op gras, dat kan niet. Maar het is wel te verklaren. Ik verwachtte gewoon niets meer van Wimble don. In zulke dingen moetje reel zijn. Ik ben nu 37. Alleen Mark Cox is ouder. Het zou vreemd zijn als je dan lang stil zou staan bij een nederlaag. Trouwens, ik heb genoeg bereikt, zodat ik niet teleurgesteld hoef te zijn" Hoogtepunten in Okkers loopbaan waren een finaleplaats op Forest Hills en de Open Italiaanse titel in 1968, zijn eerste profjaar, de derde plaats op de wereldrang- LONDEN (GPD) - Claudia Pasquale had een uiterst be scheiden garderobe meegenomen naar Londen omdat ze ervan uitging dat het tennistoernooi van Wibledon voor haar een kortstondige aangelegenheid zou worden. lijst in hetzelfde jaar, de halve fi naleplaats in Parijs in 1969, de Open Westduitse titel in 1970, de tweede plaats in het Masters- toernooi in 1973, de halve-finale- plaats op Wimbledon drie jaar geleden en de vele successen in het dubbelspel met Newcombe, Riessen en Fibak, met wie hij in 1978 de officieuze wereldtitel Voor het geld hoeft hij kortom niet meer te tennissen. Naast zijn wo ning in Hazerswoude heeft hij nog een huis in het Zwitserse En gelberg en is zijn naam verbon den aan drie Nederlandse tennis hallen. „Op korte termijn heb ik mijn handen nog vol aan Grand Prix- en 35-plus-toernooien. Op lange termijn denk ik aan het or ganiseren van exhibities en klei nere toernooien zoals ik pas nog heb gedaan in Mook, waar ik voor het deelnemersveld heb ge zorgd". „Het opzetten van tennis,scholen zie ik niet zitten, tennishallen wel. En verder zal ik waarschijn lijk als het zo uitkomt nog wat Davis-Cup- en Kings-Cupwed- strijden voor Nederland spelen. Ik blijf namelijk in ieder geval in Nederland wonen. Hoewel: ik zag deze week voor het eerst sinds twee weken een Neder landse krant. Het eerste wat ik las was dat Den Uyl streeft naar een machtspositie. Zulke dingen hoeven voor mij niet, al zal er met het socialisme van Den Uyl ook wel niet veel veranderen" om kwalificatiewedstrijden te gaan ROTTERDAM - Feyenoord heeft definitief afgezien van het con tracteren van Wim van Hane- gem. Een aantal bestuursleden van de Rotterdamse club was te gen een terugkeer van de Krom me, die daarvan gisteren door voorzitter Couwenberg op de hoogte werd gebracht. Van Hanegem heeft inmiddels de besprekingen met FC Utrecht heropend, maar kon ook met die vereniging geen overeenstem ming bereiken. Maandag onder handelen de partijen verder. In dien dan nog geen akkoord wordt bereikt overweegt Wim van Hanegem te stoppen. VOETBAL - Helmond Sport heeft gisteren de 34-jarige Eddy Sobc- zak, de doelman van FC VVV, als opvolger van de naar Espagnol vertrokken Belg, Theo Custers, gecontracteerd. Sobczak, oor spronkelijk afkomstig van Lim- burgia, stond ook bij PSV en NEC onder contract. ASSEN (ANP) - Vanochtend zou worden beslist of het verant woord is Jack Middelburg, de TT-winnaar van vorig jaar, van daag in de 500 cc-race van start te laten gaan. De bij de Grote Prijs van Nederland dienstdoende cir cuitarts De Vries wenste Middel burgs zwaar verstuikte linker hand nog eenmëal aan een on derzoek te onderwerpen alvo rens hij hem definitieve toestem ming zou verlenen voor een start. Dat laatste onderzoek moet ech ter als routinematig worden op gevat. De Vries stelde gisteren vast, dat de hand van Middel burg in elk geval niet gebroken of gekneusd is. "Ik wil Middel burg voor de zekerheid voor de race nog even controleren, maar ik verwacht geen problemen. Middelburg heeft pijn, maar hij zal wel rijden", aldus De Vries gistermiddag. De problemen rond Middelburgs hand en in iets mindere mate de gekneusde voet van Boet van Duimen beheersten in het Ne derlandse kamp de laatste trai ningsdag. Middelburg was in de nacht van donderdag op vrijdag op bezoek geweest bij zijn "huis arts", de Belgische chirurg Jo- han Derweduwen. Op het mo ment dat circuitarts De Vries Middelburg donderdagavond aan een extra onderzoek wilde onderwerpen, verdween de Hon- selersdijker richting België. "Ik wilde zekerheid. In Derwedu wen heb ik alle vertrouwen. Daarom ben in naar Mol gegaan. Derweduwen heeft mij een spuit in het gewricht gegeven. Een middenhandsbeentje is ver stuikt. Het zal door die injectie snel genezen en voor de race ver wacht ik voor honderd procent fit te zijn", aldus Middelburg. Boet van Duimen kende kelijk minder problemen met zijn voet, die hij donderdagmid dag bij een valpartij kneusde. Van Duimen trainde gisteren zelfs extra. De reservetraining benutte hij om zijn machine af te stellen op de regenachtige om standigheden, die voor de race zijn voorspeld. Regen lijkt Van Dulmens enige kans op een TT- zege. Bij droog weer zal het su pertrio Lucchinelli, Roberts en Mamola te sterk zijn voor de rest van de concurrentie. Hun drie plaatsen op de eerste startrij, met polepositie voor Marco Lucchi nelli, geeft daar een indicatie *Jack Middelburg: "ik zal 100 procent fit zijn" AMERSFOORT (GPD) - Voor het eerst dit seizoen zal van daag in Harderwijk de volle dige schaatskernploeg all- rounders aanwezig zijn tij dens de conditietraining. Hil- bert van der Duim, Yep Kra mer, Frits Schalij en Harm van der Pali gingen donder dagavond akkoord met een compromisvoorstel van de KNSB. waarin Tjaart Kloos terboer de conditietraining op zich neemt en Henk Boer als ijstrainer zal fungeren. De rijders hebben vanaf het moment dat bekend werd dat Henk Boer zowel de conditie als ijstraining zou doen, ge weigerd deel uit te maken van de kernploeg. Het viertal schaatsers wenste Henk Boer niet, omdat men erop stond dat Tjaart Kloosterboer aan zou blijven als trainer. Door bemiddeling van de voorzit ter van de KNSB, jhr. Quar- les van Ufford, zijn de partij en toch weer bij elkaar geko- Kloosterboer: „Voorop stond zowel bij de jongens als bij mij een continuering van de lijn die in voorgaande jaren was uitgestippeld. In dat stre ven zijn we geslaagd. Ik heb nu voldoende mogelijkheden gekregen om door te gaan op de ingeslagen weg. Wat be treft de bevoegdheden van de LTC is het me duidelijk dat we te maken hebben met een overgangsjaar. Wat mij be treft hoeft dat dit jaar geen moeilijkheden op te leveren". Afspraken rond de eindverant woordelijkheid zijn nog niet met zoveel woorden ge maakt, maar men mag aanne men, dat Kloosterboer de meeste en de belangrijkste touwtjes in handen krijgt. Volgende week gaat de KNSB weer rond de tafel zit ten met de 'opstanders' die, zoals bekend, Gauke Nijholt niet als ijstrainer willen en hopen op de terugkeer van Jorrit Jorritsma. Toen zy echter eerst de kwalifica- tiewed strijden wist door te ko men en vervolgens in het hoofdtoernooi dank zij een „bey" en een overwinning op de 14- jarige Kathy Rinaldi stand wist te houden, moest moeder Pasquale in aller yl overkomen uit Zurich om voor extra kleren te zorgen. „Ik had niets meer om aan te trek ken", aldus Pasquale, die giste ren in een schoon tenue opnieuw verraste door de als elfde geplaat ste grasbaanspecialiste Dianne Fromholtz te verslaan. Door met 3-6, 6-2, 7-5 tc winnen, krijgt de 18-jarige Zwitserse de kans om in de achtste finale ten koste van Chris Evert voor wereldnieuws te zorgen. „Zover zie ik het echt niet komen. Het is tot nu toe leuk ge weest. Als ik tegen Evert een paar games win ben ik al tevrede- Tot voor kort vertoefde Claudia Pasquale dan ook nog in de ano nimiteit. In eigen land staat ze achter iets minder onopvallende speelsters als Jolissant, Delhees en Villiger als vierde geklasseerd. Internationaal gezien stelde ze als nummer 152 van de wereld al he lemaal niets voor. Twee weken geleden moest ze dan ook kwalifi catiewedstrijden spelen in Surbi- ton, waar ze al in de tweede ronde werd uitgeschakeld. De volgende test in Roehampton, doorstond ze wel. Daar loste ze plotseling wél alle problemen op waardoor haar harde werken werd beloond. Pasquale, dochter van een auto dealer: „Op m'n 14e ben ik van school gegaan en een jaar later ben ik al tennisprof geworden. Sindsdien heb ik iedere dag vier uur geoefend". Tijdens die trainingen heeft ze veel baat gehad bij de steun van bui tenlandse trainers; van Stojan, een in Zwitserland wonende Tsjechoslo waak, en sinds twee jaar ook van de Spanjaard Andres Gimeno. „Die heeft me hier in Londen geweldig geholpen en me vooral mentaal sterker ge maakt". Fromholtz was de enige geplaatste speelster voor wie de deur op Wimbledon gisteren in het slot sloeg. Evert, als winnaar getipt. LEIDEN Op een goeddeels verregende dag van de dis trictskampioenschappen viel in het herenenkelspel B toch een verrassing. De als zesde geplaatste Bob van Overbeeke moest het veld ruimen voor John Asselbergs, die verlies van de eerste set goed te boven kwam en zich plaatste voor de kwartfinale. Na 1-6 in de eerste ging de tweede set van dit basislijn duel met dui delijke cijfers (6-1) naar Assel bergs, die in de beslissende reeks een 0-2 achterstand omzette in een 3-2 voorsprong, die ook vast hield tot 5-4, waarna hij op matchpoint bij hoge uitzonde ring achter een cross-forehand aan naar het net liep en dc partij met een volley beëindigde: 6-1,6- 4. De Noordwijk-speler ontmoet nu in de kwartfinale Bub van der Zee: "Bub is ook geen agressieve speler, ik ben niet bang voor hem, hij niet voor mij, laten we maar hopen, dat het een leuke pot wordt" Bij de dames kwalificeerde Moni que Lembeck zich voor de halve eindstrijd. Eerst rekende zij vlot met Paolo Kaaien, daarna onder vond zij aanmerkelijk meer te genstand van Marijke Guyt. De Katwijkse leek zelfs op een der de set aan te sturen toen zij by de had maar één set problemen met de Amerikaanse Forood (6-2,7-6). De als tweede geplaatste Mandli- kova toonde aan steeds beter in vorm te komen 6-3,6-0 tegen Bu chanan uit de Verenigde State- Bij de heren werden twee geplaat ste spelers uitgeschakeld Clerr. in Parijs nog halve-finalist en op Wimbledon als negende geno teerd, door de Australiër Kronk, en de Hongaar Taroczy. die op gras eigenlijk niets heeft tc zoe ken maar als 15e op de plaatsings lijst stond, door Smith. De 34- jange Amerikaan nep met zyn overwinning (6-3. 6-2, 6-3) herin neringen op aan het begin van de jaren zeventig, toen hij in 1971 tweede werd in Londen en het jaar erop Wimbledon won. Het verlies van Taroczy heeft tot ge volg dat John McEnroe tot de fi nale geen enkele geplaatste spe ler meer tegenkomt. In de onder ste helft van het wedstrijdsche- ma. waarin de naam van McEn roe als nummer twee geplaatste voorkomt, werden namelijk eer der al Noah, Lendl, Vilas, Pecci en Tanner uitgeschakeld. nop Wimble- Enkelspel derde ronde Hana Mandlikova (Tsj)-Andrea Bucha nan (Vst) 6-3, C O, B< ?tsy Nago! <-n (Vst)- Sue Barker (Gbr) 2-6. C 2 6-3. Chris Evert (Vst)-Lcle Farood (Vst) 6-2. 7-6, Claudia Pasquale (Zvvi)-Dianne From holtz (Aus) 3-6, 6-2. 7-5. Martina Navrati- lova istatcnloos)-Shnr..n Walsh (Vst) 6-1. 2-6. 6-0; Jo Durie (Gbr)-Wendv White (Vst) 7-5, 6-2. Mima Jausovec i Joei Re- nee Blount (Vst) 6-2. 7-5, Tr.n y Awvtin (Vst)-Susan Leo (Vst) 6 4 7 6. Kathy Jordan (VstFShorry Acker (Vst) 6-3. 6 4, Barbara Potter (Vst)-Sandy Collins (Vst) 6-4. 6-1. Pam Shriver (Vsti-Glnis Coles (Gbr) 6-0, 6-3, Wendy Turnbull (Aush Ros Fairbank (Zaf) 6-3. 6 2. Pam Tee- guarden (Vst)-Renata Tomanova (Tsj) 6- 4, 6-3; Virginia Ruzici (Roe)-Nina Bohm (Zwe) 3-6, 7-6, 8-G. Anne Hobbs (Gbr)- Mary Lou Piatek (Vst) 7-6. 1 6. 7 5. And rea Jaeger (Vst)-Leslie Allen (Vst) 6 1.6- Heren Enkelspel derde ronde Peter McNamara iAus)-Andrew Patti- tson (Vst) 6-1. 6-0 7-5 Francisco Gonza les (Vst)-Paul McNameo (Au.s) 6 4, 6 2. 6-2. John McEnroe (Vsti Bob Lutz (Vst) 6-4. 6-2. 6-0, John Fitzgerald (AusFMats Wilander (Zwe) 6 0, 4 8. 6-2. 6-2. Johan Griek (Zafi-Russcll Simpson (Nw-Zeel) 7-6. 3-6. 6-2. 7-5. Rod Frawley (Aus)-Car- los Kirmayr (Bra) 7-6, 6-3, 6-3. Stan Smith (Vsb-Balazs Taroczy (Hon) 6-3. 6- 2. 6-3; Björn Borg (Zwe)-Rolf Gchnng (Wdl) 6-4. 7-5.6-0. Jimmy Connors (Vsl)- Tonv Giammalva (Vst) 6-4, 6-4. 6-0, Vy- ay Amnlraj (India)-Tim Wilkison (Vst) 6-3. 6-2.3-6. 6 4. Jeff Borowiak (VsD-Tim Gullikson (Vst) 6-3, 7-6, 4 6. 6-3. Wojtek Fibak (Pol)-Brad Drewctt (Aus) 7-6. 6-1, 3-6. 3-6, 6-4; Tim Mayotte (Vst)-John Sa- dri (Vst) 7-6, 6-3, 7-5, Paul Kronk (Aus)- Josc Luis Clerc (Arc> 2-6. 6-4, 6 1. 7-6 Sandy Mayer (Vst)-Fritz Buhning (Vst) 6-4. 2-6, 7-6. 5-7. 6-1. Vitas Gerulaitis (Vst)-Victor Amava (Vst) 4-6, 6-4 3-6 6- 3, 7-5. stand 4-3 in haar voordeel op ei gen service een 40-0 voorsprong nam. Slordige missers, waaron der een dubbelfout, resulteerde in gamewinst voor Lembeck. die vervolgens meteen naar setwinst doorstootte: 6-3, 6-4. BILJARTEN - Dc Belgische bil jarters, die aangewezen waren voor de strijd om de wereldbeker voor landenteams driebanden, hebben besloten niet naar Mexi co af te reizen. Deze wedstrijd die in Mexico zou plaatsvinden zal komend weekeinde worden gespeeld. De tickets voor de reis naar Mexico Stad waren volgens de Belgische spelers veel tc laat binnengekomen en aangezien er tevens niet bekend was waar. wanneer en hoe er gespeeld zou worden, vonden de Belgen het ri sico te groot cn besloten van deelneming af te zien. VOETBAL - De Nederlandse ex Anderlechtspcler Aric Haan zal volgend seizoen in principe by de Italiaanse club Genua spelen. De 33-jange middenvelder ver klaarde nog wel de definitieve goedkeuring n..d h< van zyn huidige Belgische werk gever Maar daarna zal volgens Haan niets meer een contract bij de Italiaanse club die juist is ge promoveerd naar de hoogste di visie in de weg staan. VOLLEYBAL - De Nederlandse volleybal bond is in staat over vier jaar de Europese kampioen schappen voor dames en heren in Nederland te houden. De laat ste hindernis, een financiële, is gisteravond genomen Bonds voorzitter Piet de Bruin tekende een overeenkomst met het bu reau "Haas Sport", die de bond een bedrag van tenminste 400.000 gulden garandeert. Ruiterploeg op gedeelde derde plaats AKEN (ANP) De Nederlandse springruiters hebben gisteren bij de landenwedstrijd in het inter nationale concours hippique in Aken een resultaat bereikt, dat gezien de uitgangspositie na de eerste manche (de vijfde plaats met zestien strafpunten) toch nog tot tevredenheid stemde. De equipes van West-Duitsland en Frankrijk, (beide 16 strafpunten) die in de tweede omloop minder goed presteerden dan in de eer ste manche, eindigden - met Ne derland - op de gedeelde derde plaats. De overwinning was voor Groot-Brittannië, dat met het tweetal Edgar-Broome en Mal colm-Pyrah, die beiden twee foutloze parkoersen reden, onbe twist de sterkste was. Ierland, na de eerste manche nog gelijk met de Britten, werd eervol tweede. ALMELO (ANP) - De presi dent van de rechtbank in Al melo, mr. H.J. van den Bie- sen zal woensdag 1 juli von nis wijzen in het kort geding dat beroepswielrenner Her man Ponsteen uit Nyverdal heeft aangespannen tegen zijn sponsor HB Alarmsyste men te Badhoevedorp. Pon steen wiens contract nog tot 31 december van dit jaar loopt, vordert dat hij aan de komende criteriums kan deelnemen in neutraal shirt zonder reclame-aanduiding van zijn sponsor. Hij vindt dat hij stelselmatig uit de HB-ploeg wordt gehouden, waardoor het hem onmogc lyk wordt gemaakt behoorly- ke prestaties te leveren. Het kort geding dat dinsdag voor de Almelose rechtbank diende, werd vrijdag voortge zet met het horen van coodi- nator Peter Bonthuis uit Rot terdam van de stichting bevordering beroepswielren sport. Uit zijn verklaringen bleek dat de renners van de HB ploeg na Runde van Frankrijk voor dertien crite riums contracten hebben af gesloten. Ponsteen heeft het laagste aantal, namelyk vyf Volgens Bonthuis zou Pon steen als eenling wel meer mogelykheden hebben om in criteriums te starten Advo caat mr. J.H. van de Veer wees er met nadruk op dat by het twee-jang contract van Ponstcen tegen de bepaling in geen wedstrijdprogramma in opgemaakt Hierdoor is het volgens hem mogelyk dat de sponsor zyn client aan de kant kan zetten. Uit medede ling van de directeur van HB. R. Hoogenboom. bleek dat het programma mondeling met de renners is besproken De advocaat van HB. mr. S C. de Lange zei dat dc sponsor belang hoeft bij naleving van het contract omdat Ponsteen tydens de wedstryden om het wereldkampioenschap achtervolging in september zyn publiciteitswaardi> voor HB moet bewyzen Ontbin ding van het contract wees hy daarom van de hand

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13