Voorschoten zet mes in uitgaven ILe/cfee agenda Gemeentegebouwen zijn bouwtechnisch slecht Amfoor: "Zelfs een kunstgebit duiken we op" Aanleg drie standplaatsen Zoeterwoude kan beginnen Inventarisatie lege gebouwen in Leiderdorp Oplichter aangehouden Bezuiniging van 12 miljoen Hulpverlening onder water Burgerlijke stand PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 18 JUNI 198] Voor het boekjaar 1981 werd te- nauwernood een sluitende be groting gemaakt in Voorscho ten. Voor het komend jaar ziet het er nog somberder uit. De uit keringen uit het Gemeentefonds (bijdragen van het Rijk) worden minder, de overheid schuift meer financiële taken naar de gemeenten toe en de energie prijzen blijven stijgen. Redenen genoeg om te kijken naar een fi nanciële ombuigingsoperatie. In eerste instantie was het de be doeling van het college van bur gemeester en wethouders om in principe iedere (structurele) uit gavenpost met tenminste vijf percent te verlagen. Dit bleek echter niet haalbaar doordat op een aantal posten nauwelijks be zuinigd kan worden. Voorbeel den hiervan zijn salarissen van de ambtenaren, kosten die ge maakt zijn doordat ze al geïnves teerd zijn en de energiekosten voor verlichting en verwarming. Het bleek dus niet mogelijk om op alle posten apart met vijf percent te bezuinigingen, zodat het voor stel kwam om minstens drie per cent op het totale gemeentelijke budget te korten. Dit zou inhou den dat bepaalde posten met meer dan vijf percent omlaag moeten om andere in stant te houden. Op deze manier zou er WARMOND - "Voor een heleboel mensen die lang hebben ge spaard voor hun auto of buiten boordmotor, is het niet te betalen om deze dingen te laten bergen wanneer ze in het water zijn ge vallen. De brandweer komt al leen een auto uit het water halen als er nog mensen in zitten. In al le andere gevallen moet vaak op geïmproviseerde wijze een op lossing worden gevonden. Wij hebben er als duikerliefhebbers plezier in onze hulp aan te bie den". Aan het woord is Henk Nachtegaal, één van de vijf leden van het duik- en bergingsteam "De Amfoor". De nadruk ligt bij hen vooral op het helpen van mensen tegen een kleine kosten dekkende vergoeding. Ze blijven echter amateurs. Ernst Doedes legt uit waarom. "We zijn welis waar aangesloten bij een be staande duikersclub in Rijns- burg, maar dat heeft niets met deze activiteiten te maken. We hebben met z'n vijven twee maanden geleden een team op gericht dat het bergingswerk naast het dagelijkse werk wil doen als hobby. Let wel, mensen kunnen altijd een beroep op ons doen, maar we blijven amateurs. Wc duiken professioneel, maar het mag geen bedrijf worden", vertelt Doedes. Zijn vrouw Ans is ook lid van het bergingsteam. Ze zijn het er allemaal over eens: er is een enorme behoefte aan het kleine duikerswerk en dat is nou juist wat zij leuk vinden om te doen. Maar niet alleen burgers in de regio kunnen een beroep ZOETERWOUDE - De aanleg van drie woonwagenstandplaatsen achter het gemeentehuis van Zoeterwoude kan beginnen. De vergadering van de regionale woonwagencentra rayon Leiden stelde gisteren een krediet van ruim 170.000 gulden beschikbaar voor de bouw van het woonwa genkampje. Het ministerie van volkshuisvesting zal hiervan 95 procent voor zijn rekening ne men via de rijksbijdrageregeling. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hadden al eerder hun een begrotingsruimte ontstaan. Het geld dat door de bezuinigingen dan vrij komt, kan dan geïnves teerd worden in nieuwe projec ten die door de politieke partijen in Voorschoten wenselijk wor den geacht. Hierbij valt te den ken aan de verbouw van het Cul tureel Centrum en het instructie- Bad, de sportaccommodaties en de verdere realisering van de res tauratie en inrichting van het Ambachts- en Baljuwhuis. De bezuinigingen kunnen op ver schillende terreinen in Voor schoten plaatsvinden. Een aantal hiervan wordt in een ambtelijke notitie aan de leden van de ge meenteraad kenbaar gemaakt. Het vegen van het centrum op de zaterdag zou achterwege gelaten kunnen worden. Hiermee zou al ruim twintigduizend gulden worden bespaard. Andere moge lijkheden zijn om bepaale taken die nu nog door de gemeente worden gedaan, over te hevelen naar particuliere instellingen. Gedacht wordt daarbij dat de sportverenigingen zelf de velden gaan onderhouden of de gymnastiekzalen schoonmaken. Lindehoeve Ook het jongerencentrum De Lin dehoeve wordt in de ambtelijke notitie aangehaald. Er wordt ge steld dat het noodzakelijk is dat doen op "De Amfoor" wanneer ze iets verliezen in het water, ook de politie is best te spreken over het bergingswerk. Johan Miere- met, zelf werkzaam bij de Leidse politie, zijn zijn collega's erg en thousiast. Op het politiebureau hangen de telefoonnummers al klaar. Voorzichtig Gerard Vinkesteyn vertelt dat ze zeer voorzichtig te werk moeten gaan met het zoeken naar gevon den voorwerpen. "Zo hadden we laatst een auto die in het Rapen burg was gereden. Die moest er heel voorzichtig uit worden ge haald. Eenmaal in de gracht moet je ontzettend uitkijken voor allerlei rommel, zoals fiet sen, brommers en zelfs winkel wagentjes. Daar haal je jezelf zo aan open. En onder water voel je niets wanneer je een grote snee in je arm hebt". Het bergingsteam haalt niet alleen grote dingen uit het water. Vin kesteyn: "Allerlei klein spul kan ook, mits de mensen kort nadat ze het in het water zjjn verloren aan ons vragen het op te duiken. Zelfs een kunstgebit zullen we doen. Maar ook het touw of plas tic dat in een schroef van een ple zierjachtje is geraakt, halen we eruit. De 75 gulden die wij per opdracht vragen is alleen maar om de kosten te dekken. Niet al leen komen we als het kan met z'n vijven, maar ook de flessen moeten opnieuw met lucht wor den gevuld. En de duikerspak- ken moeten we ook regelmatig goedkeuring verleend aan de plaats van het Zoeterwoudse kampje. De standplaatsen achter het ge meentehuis worden elk zo'n 18 meter lang en 8 meter breed. Zijn de plaatsen voltooid, dan kan het Leidse woonwapenkamp weer wat ontlast worden. In het kader van het spreidingsplan woonwa- gcnstandplaatsen moeten de ge meenten in de regio van Leiden namelijk standplaatsen bouwen waarheen bewoners van het gro te Leidse kamp kunnen verhui- de subsidie van het jongerencen trum met drie percent wordt ge kort. Zelfs de vijf percent bezui niging wordt in de notitie als een mogelijkheid naar voren ge bracht. De kosten voor de verschillende gemeenschappelijke regelingen zullen tevens bekeken worden. Een aantal gemeenten betalen gezamenlijk de kosten voor voor zieningen die in meer plaatsen gebruikt worden. Voorbeelden zijn de School Advies Dienst en de Schoolartsendienst. De ge meente Leiderdorp en Leid- schendam hebben aan Voor schoten gevraagd of de deelne mende gemeenten een eenslui dend standpunt kunnen inne men om de begroting voor de re gelingen goed te keuren. Ge dacht wordt om ook hier te gaan bezuinigen. Bekeken zal nu worden of de poli tieke partijen in de gemeente raad het eens kunnen worden over de bezuinigingen van de verschillende uitgavenposten. Zou dit niet lukken, dan zullen plannen als bijvoorbeeld ver bouw van het Cultureel Centrum best eens niet door kunnen gaan. Of zoals gemeentesecretaris De Graaff zei: "Kan het niet, dan zal het bestuur moeten zwichten voor de realiteit." plakken als we ze weer openha len aan een stuk oud roest" Troebel Het grootste probleem van het dui ken in stadswater is de troebel heid. "Werken met een lamp is zinloos. Dat is net als groot licht met mist. Je moet het van je tast- werk hebben. In feite zijn we be zig met braillewerk, want zien doe je toch niets. Maar het is toch leuk als je iemand kunt helpen. Wat wij aan vergoeding vragen is tenminste voor een groot aantal mensen nog te betalen. Een bui tenboordmotor of iets dergelijks bergen kost door een speciaal be drijf al gauw over de 800 gulden. zen. Zo wordt bovendien gepro beerd de integratie te bevorde ren tussen mensen die in woon wagens wonen en zij die een vast huis als woning hebben. De meeste gemeenten schieten echter niet erg op met het bou wen van woonwagenkampjes. Het schijnt zeer moeilijk te zijn een geschikte plaats voor een kampje te vinden. Vooral het be palen van de juiste bouwplaats stuit nogal eens op bezwaren van omwonenden of provinciebe stuur. Leiderdorp heeft de vraag en aan bod in de gemeente naar ruimten voor activiteiten op een rijtje ge zet. Gisteren verscheen namelijk een nota onder de naam "Inven tarisatie van aanbod en vraag naar leegstaande danwel leegko mende accommodaties in de ge meente Leiderdorp". In de nota wordt een overzicht ge geven van de gebouwen, die nu Waar moet je dat van betalen als je de aanschaf van zulke dingen net kan bekostigen? Door die ho ge prijzen liggen er erg veel din gen op de bodem van de wateren hier. Op de Kaag heeft een dui ker eens een bodemtocht gehou den. Die viste een halfjaarsalaris op aan buitenboordmotoren. Wij gaan beslist niet de bodem van de Kaag afzoeken om geld bij el kaar te krijgen. Wij willen op ver zoek van mensen, die of gehecht zijn aan een voorwep of op een dergelijke manier ons nodig heb ben, graag helpen", meent Ernst Doedes. Het duikersteam is telefonisch (01711-11328) te bereiken. ROEL ZAADNOORDIJK OEGSTGEEST Bij graafwerk zaamheden in de nieuwbouw wijk Haaswijk in Oegstgeest is een projectiel gevonden. De poli tie vermoedt dat het een granaat is. Een dezer dagen zal de explo sieven opruimingsdienst het pro jectiel onschadelijk maken. LEIDERDORP - Geen enkel ge meentelijk gebouw in Leider dorp verkeert op dit moment in een goede bouwtechnische staat. Een groot aantal gebouwen moet grondig worden hersteld en een aantal komt zelfs in aanmerking voor sloop. Ruim twintig gebou wen staan nu of komen binnen kort leeg. Wat daarmee moet gaan gebeuren is nu nog niet bekend. In de nota worden wel mogelijke bestem mingen aangegeven, maar het is de vraag of Leiderdorp in staat is de hoge kosten van het verbou wen van de gebouwen op te brengen. Acht van de 21 gebou wen komen in aanmerking voor groot herstel (wat meer kost dan vijftig procent van de nieuw- bouwwaarde) of sloop. Het is nu al bijna zeker dat een gedeelte van deze gebouwen onder de slo pershamer komt. De peuter speelzaal en de verschillende bankgebouwen (die niet van de gemeente zijn, maar wel op ge meentegrond staan) aan de Van Diepeningenlaan, de oude mu ziekschool en het houten admini stratiegebouw van de muziek school aan de Hoofdstraat zullen zeker verdwijnen. Op de Van Diepeningenlaan is de grond no dig voor het aanleggen van een wandelpromenade. De muziek school, die in augustus vertrekt naar het nieuwe gebouw in Lei- derveste, gaat ook tegen de vlak te, want de grond daar is be stemd voor woningbouw. Naast deze panden die zeker zullen verdwijnen, is er ook nog een viertal ruimten, waarvan het lot nog niet zeker is: of sloop of groot herstel. Een belangrijk punt in de beslissing over de vraag wordt de nog resterende levensduur. En die is van de vier gebouwen, waaronder de clubge bouwen aan de Beukenschans en de EsRenlaan, de kleuter school 't Splintertje" en het mobiele lokaal op de Splinter laan, niet lang, namelijk maxi maal vijf jaar. De meeste andere gebouwen zijn nog redelijk te gebruiken en na enige herstelwerkzaamheden zelfs goed, maar ook hier zal de resterende levensduur een be langrijk discussiepunt worden. Grote vraag Naast het vrij grote aanbod van le ge panden is er een enorme vraag naar ruimten. Maar liefst 47 orga nisaties en particulieren hebben geen ruimte of willen een ge bouw verlaten en zoeken iets be ters. Opvallend is het grote aan tal particulieren (22) die een ruimte zoeken voor onder meer verkoop van antiek (2), opslag en kantoorruimte, garageruimte en een ruimte voor een schilder- bedrijf. Zo bestaat er bij particu lieren veel belangstelling voor de aankoop of huur van het oude al leeg staan of binnenkort leeg komen. Beschreven wordt de bouwtechnische kwaliteit en de verwachte levensduur van de ge bouwen. Het meest interessant is het hoofdstuk dat gaat over de toekomstige bestemmingen van de gebouwen. Veel Leiderdorpse instellingen en ook een groot aantal particulieren zoeken een ruimte in de gemeente. garagecomplex achter het voor malig gemeentehuis. Vier gega digden zijn in de race voor dit ge bouw, maar het lijkt nu al duide lijk dat het Waterschap "De oude Veenen" de wedstrijd gaat win- Een gemeentewoordvoerder ver telde enkele weken geleden al dat de kosten van de gebouwen voor de gemeente problemen zouden opleveren. Leiderdorp wil nu al gaan bezuinigen op ge meenschappelijke regelingen, zo blijkt uit een brief die de ge meente schreef aan Voorscho ten. Het onderhoud van een ge bouw kost een enorm bedrag, zo tussen de 70 en 80.000 gulden per jaar, zo zei de woordvoerder. Omdat de gemeenten volgend jaar minder geld krijgen van het rijk is het bijna wel zeker dat Lei derdorp een aantal van de gebou wen zal verkopen of slopen. Als de gemeente een aantal gebou wen verhuurt aan verenigingen moet daar elk jaar veel geld bij. Het is de vraag of Leiderdorp dat geld op kan brengen. Aanstaande maandag vergadert de commissie onderwijs over de no ta. In die vergadering zal ook duidelijk worden wat er met een aantal gebouwen gaat gebeuren. De beslissingen worden echter pas in de gemeenteraadsverga dering aan het eind van de maand worden genomen. Gehuwd: H.J.J. van der Poel en M.A.R. Burghouwt, P.R. van Leeuwen en L.M. Verbruggen, R.P.J. Klein en P. Her mans, E.J. Schravendeel en W.E. Velt- kamp, A. Sahin en M.A. van Zeist, R. Ligtvoet en A.H. Steenbergen, I.E. Poel man en E.J.M. Overdevest, A. Karei en A.J.A Kuijsters, W.J. Paauw en J.Th.M. van den Bcrgh, A.A. van Essen en L.A. Borstlap, H. Linschooten en E.M.E.M. Duikersloot, L.H. van Polanen en M. Hartevelt, E.R. van Lunteren en E.C.J. Lardee, R. Ouwerkerk en V.J.M. van der Linden, N.J.M. Pronk en M.E. Verbeek, J.J. de Wekker en C.C.C. van den Bo- gaerd, D.G.H.B. de Groot en R.H. Vos, R.A. van Dam en C. van Rossen, C.R.P. Smakman en E.C. Nossbaum, P. Sloos en M.C. Neuteboom, P. Smit en S. Rijs- bergen, L. Verlind en J. Neuteboom, H. L. Jansen en A. Gressie. Geboren: Damian Oliver zv. J.R.M. Ar- mitage en M.A. Mansoor, Margje Fran- cisca dv. J. de Hoog en J.N. van der Meer, Bart zv. M A.M. van Wijk en A.J. Zomers, Robert-Jan Michel Christiaan Jacob zv. J. Meijvogel en M.M. van Wee- ren, Martjnus Arie Cornelis zv. C.E.L. Ie Noble en C. Ulder, IJsbrand zv. IJ. van Duijn en N.P. de Krijger, Maarten Ben jamin zv. Ph. van Hoven en S.I. Aker boom. Paula dv. H. Splinter en M M. van Bakel, Adriana Johanna dv. A.H.M. Vincenten en J.M. van der Zijden, Fre- derik Wilhelm zv. G. Ouwehand en H. Günther, Robert zv. J. Star en A.E. Gil lissen, Korstiaan zv. C. Gebuijs en A.H. van Duijn, Runolda Renata dv. J.M.H. Foulon en C.M. Hendriks, Cornelis zv. H. van Beelen en C. van der Marei, Hele na Wilhelmina dv. L. Schaap en W.A. Donderdag Leiden - stadhuis, raadscommissit ruimtelijke ordening, openbar* werken en verkeer, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie volkshuis, vesting, sport en bouwzaken. 20 uur. De Kooi - Driftstraat 49, voorlichtings- avond gemeente sociaal-cultured plan, 19.30 uur. De Lakenhal - deelcommissie molen museum De Valk, vr 16 uur. Museum voor Volkenkunde - Steen straat 1, Japanse theeceremonie, vr 14.30 uur. Rapenburg 100 - schrijfavond Amnesty International, 20 uur. Augustinus, Rapenburg 24 - manifesta tie over vluchtelingen, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33. Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, werkgroep dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, van 20-21.30 uur, tel. 140866. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/ WSW, 19-20.30 uur, teL 142505. Morswijk - Topaaslaan 19, gehandicap- tensoos, vr van 10-15 uur, tel. 02522- 14797. Wassenaar - botenloods Van Zuylen van Nijeveltstraat 100, rommelmarkt de Deylknotsen do, vr van 10-22 uur, za van 10-17 uur. APOTHEKEN Leiden. De avond-, nacht- en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den wordt van 12 juni - 19 juni waarge nomen door apotheek Kok. Rapenburg 9. Leiden, tel. 071-124807, apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, lei derdorp tel. 410131. spreekuur ma t/m vr. van 14-15 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel 1Ö4500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - T. de Bruin, L. v. Deijssel- laan 20, Hillegom, tel. 02520-22076. LEIDERDORP - Een in Leider dorp werkzame straatmaker uit Leiden is door de politie aange houden. De man kreeg door mid del van fraude naast zijn loon een w.w.-uitkering. LEIDEN - Twee leegstaande pan den aan de Derde Binnenvest- gracht zijn deze week door vier woningzoekenden gekraakt. De panden behoren tot de failliete boedel van Clos en Leembrug gen. LEIDEN - In buurthuis Op Eigen Wieken in de Merenwijk wordt morgenavond een tentoonstel ling gehouden van werkstukken die door de "Werkgroep Krea- tiefvan "het buurthuis zijn ge maakt. De tentoonstelling in het gebouw aan het Valkenpad duurt van half acht tot half tien. Zuyderduijn, Eric Johannes Cornelis zv C.G.W.M. van der Ploeg en E.C. Par- levliet, Cathy Catharina Maria dv. C.G.W.M. van der Ploeg en E.C. Parle- vliet, Elvira Magtilda Cecilia dv. G.J.A. Vis en M.C.A. Noordermeer, Loren dv. G.S. Campbell en J. Green, Marcel zv. J.F. Bosch en I. Voortman, Cornelis zv. Th. Remmelzwaal en A. Krijgsman, Bastiaan Pepijn zv. C.F.MA.W. van Cleef en C. de Bloeme, Donny zv A.E. Hens en C.M. van der Hoorn, Jos Bas tiaan zv. B. Minne en A.C. Ter Morshui zen, Stephany Sophie dv. C. Korstanje en C.M. Schot, Erkan zv. A. Sönmezer en S. Toptede, Anton zv M.W. van Rijn en C. Verhoog, Roelof Alexander zv. H.P.T. de Jong en P.F. de Zaaijer, Ri chard zv. G.J. Smit en A.M. Bokhorst, Charles Bart zv. J.B. Vrijdaghs en E. de Wilde. Christel Sophia Maria dv. C.J.T.M. Peters en E.G.M van Tol, Caro line Antoinette Marie dv. PC.FM. Ver- schure en J.M.G. van Kuijk, Inge Nad- jezda Margaretha dv. A.C.J. van Ruiten en A.P.S. Baak, Nanda Clazina Petro- nella dv. A.C.J. van Ruiten en A.P.S. Baak. Kees zv. W. Zwaan en E.G. van Beelen, Rudolf Marco Antonius zv. W. Teske en J. van der Heijden, Janna Ma ria dv. C. Ouwehand en M.H. Freke, Jo hannes lede zv. Th.J. Reckman en C.H. van Starkenburg, Huibert Cornelis Jo hannes zv. W.J. van Ginhoven en A. Mo lenaar, Rudolf Albertus Cornelis zv. A.C.P. van den Bosch en J.M.M. van Beek, Dennis Lodevicus Gerardus Hu- bertus zv. L F. van der Aart en G.V. Koelewijn, Nicolien Thea dv. N R. van Ravesteijn en A.L. Weber, Charlotte dv. E. Griffioen en M. Oosthoek, Van der Maat Johannes Jacobus (Zoeterwoude), VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten zal zich volgende week maandag gaan storten in de bezuinigingsproblematiek. Uitgerekend is dat voor het jaar 1982 ongeveer 1,2 miljoen gulden bezuinigd moet worden. Waar dit geld vandaan moet komen zal een partij—politieke beslissing worden. Het garagecomplex achter het oude gemeentehuis in Leiderdorp. Het Waterschap "De oude Veenen" zal waar schijnlijk de nieuwe eigenaar worden van het nu leegstaande gebouw. Aantal zal worden gesloopt De duikers van het bergingsteam "De Amfoor" maken zich klaar voor een duik. LEIDSCH £t DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor. Witfe Singel 1. 2311 BG LEIDEN Poetbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144f.41 Nabezorglng van Telefoon 071-123143. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement t 49.55 Per post f 71,90. Jaarabonnement f 186,70. Per post I 276,10. Losse nummers f 0,70. Adjunct-hoofdredacteur: R.D Paauw. Alg. redactiechef: Plv Alg. redactiechef: J.M.J. Post. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P M. van der Meer (regio) W. Wlrtz, (binnenland) J. Ruygrok- Hooqeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televi sie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm, en Djakarta. Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch.' Lennartz tel. 071-133202 071-155854. Voorscholen J. Peetere 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D.J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Wassonaar W. Olyslagers

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2