Bezetting binderij gaat door VERKOCHT Vaderdag 1981 'IN DE HOFTUIN' super ma Van den Berg in Leiden Expositie van werk architect LEZERS SCHRIJVEN Nieuwbouw Rode Kruis begonnen Balleed (1) Balleed (2) Vaderdag is een dag vol verrassingen!! WINKELCENTRUM RIJNSBURG DONDERDAG 18 JUNI 1981 LEIDEN - De zestien werknemers van boekbinderij Van den Berg aan de Eerste Groenesteeg in Leiden blijven voorlopig gewoon doorgaan met het bezetten van hun bedrijf. Volgens vakbondsbestuurder Staas ("Druk en Papier" van het FNV) duurt de bezetting waar schijnlijk zeker tot 25 juni. Op die datum beslist de rechtbank over een aanvraag tot een faillis sement van een schuldeiser van boekbinderij Van den Berg. Het bedrijf werd dinsdag bezet na dat een dag daarvoor waarne mend directeur Gallert de werk nemers naar huis had gestuurd. Er was geen werk meer en geen geld voor het uitbetalen van de lonen. De werknemers ant woordden met de bezetting. LEIDEN - In de Centrale Biblio theek Leiden aan de Nieuwstraat is een tentoonstelling ingericht ter nagedachtenis van de Leider- dorpse architect Piet van der Sterre. Hij is ontwerper van de bouw van de centrale bibliotheek, waarvan een studiemaquette op de ten toonstelling te zien is. Verder zijn er tekeningen van verschil lende kerktorens uit Leiderdorp, Hazerswoude en Bodegraven die hij restaureerde, van andere ge bouwen, onderdelen daarvan en ook stoelen die Van der Sterre ontwierp, o.a. voor de Hoogland se kerk. De tentoonstelling is tot 1 septem ber te bezichtigen. 0 En zij vertelden de directie van het bedrijf dat de bezetting niet eer der zou worden opgeheven voor dat ze twee zekerheden hebben: de lonen en vakantietoeslag moeten tot 25 juni worden uitbe taald en de werknemers moeten de kans krijgen de orders nor maal af te werken. Vakbondsbestuurder Staas vindt bovendien dat het bedrijf nog een kans moet krijgen. Hij ge looft zeker dat de boekbinderij levensvatbaar is. Staas: "Wij heb ben daarom ook een twintigtal bedrijven gevraagd orders te plaatsen". Twee bedrijven hebben inmiddels orders geplaatst. Éen van hen, drukkerij Jansen, verklaarde aanvankelijk te zullen wachten tot na 25 juni, maar besloot even later toch de order nu maar te verlenen. Staas: "Of we kunnen blijven door gaan tot 25 juni hangt natuurlijk af van de mate waarin de ande ren toehappen". Staas heeft het in dit verband over het terugwin nen van vertrouwen. "Van den Berg heeft altijd aan de hand ge lopen van het Nederlands Druk kerij Bedrijf in Zoeterwoude. Tachtig procent van het order pakket kwam daar vandaan. Het resultaat was dat de andere be drijven wegbleven en Van den Berg volkomen afhankelijk is ge worden". Eén van de werknemers vertelt dat er voorlopig weer voor een paar dagen werk is. "Wij hebben twee nieuwe orders binnen. Nu maar hopen dat er meer komt. Het moeten natuurlijk geen orders zijn die worden geplaatst, omdat ze medelijden met ons hebben. Daar schieten we niets mee op". Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat de redactie de daarin weergegeven mening onderschrift. Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. Overleg tussen de bezetters en vakbondsbestuurder Staats tiveede van links). De bezetting van de boekbinderij aan de Groenesteeg wordt voorlopig voortgezet. LEIDEN Door het slaan van de eerste paal is gisterochtend een begin gemaakt met de bouw van een nieuw Rode Kruisgebouw aan de Apollolaan. Voorzitter mr J.G. Bergmeijer van de Leidse afdeling van het Rode Kruis sloeg de eerste paal. Als alles vol gens plan verloopt is het gebouw eind dit jaar voltooid. De nieuwe huisvesting aan de Apollolaan, naast het gebouwtje van de sociale dienst, gaat onder dak bieden aan alle diensten van het Rode Kruis die nu nog her en der over de stad zijn verspreid. In totaal beslaat het gebouw twee verdiepingen, waarin ondei meer kantoor- en vergaderruim te en twee grotere zaaltjes. Drem pels zullen ontbreken in d nieuwbouw, zodat deze ook toe gankelijk zal zijn voor rolstoel gangers. De grond aan de Apollolaan is doo de gemeente Leiden aan het Ro de Kruis in erfpacht gegeven. De kosten van de bouw. ruim acht Naar aanleiding van het artikel 'Balleed' in uw krant van 16 juni jl. wens ik myn ongenogen ken baar te maken Het beeld dat ge schetst wordt van de verhouding tussen de firmanten mej. Bner en de heer Hoogenboom is vol komen misplaatst. Aangezien ik aanwezig was op dit kort geding, verbaast het mij zeer dat de schrijver van dit arti kel de woorden van Marjolein Briêr heeft verdraaid. Eén van die onwaarheden is dat Marjo lein Briêr aanstuurt op een fail lissement (dezelfde onwaarheid is eerder gebruikt in Balleed 1 Er staan nog enige onware be schuldigingen. Deze komen de Leidse Balletschool niet ten goe de. De schrijver van dit stuk heeft zich allesbehalve objectief opgesteld, wat van een journalist wel te verwachten behoort te zijn. Dat zo een artikel voor de tweede maal m uw krant is verschenen, stelt mij hevig teleur Marjone Niggebrugge Heivlindcr 1 Leiden UrulH lolden Een maquette van het toekomstige Rode-Kruisgebouw aan de Apollolaan in Leiden. ton, moet de Leidse afdeling ech ter zelf betalen. Een ton werd door middel van een inzame lingsactie opgebracht door de 11.000 leden die het Rode Kruis in Leiden en omstreken heeft. Een tegenvaller in de financiën was ae brand die in het Rode Kruis—gebouw aan de Morsweg. De verkoop van dit gebouwtje had bij moeten dragen aan de bouwkosten van de nieuwe huis vesting. Bij de brand werd echter de buitenkant van het gebouwtje ernstig aangetast en aan de in boedel ging voor zestig mille ver loren. Door middel van deze brief wens ik uiting te geven aan mijn onge noegen betreffende het artikel Balleed (2) in de krant van 16 ju ni. In dit artikel wordt een totaal verkeerd beeld geschetst van de ontwikkelingen aangaande het geschil tussen Marjolein Bner en Paul Hoogenboom. Daar ik zelf tijdens dit kort geding aanwezig ben geweest, verbaast het mb in hoge mate dat er uit spraken worden gedaan in dit ar tikel en dat er beweringen op pa pier staan die totaal niet met be wijzen gestaafd kunnen worden. Zo staat er in het desbetreffende artikel dat mr. Huizcnga.. de ad vocaat van Paul Hoogenboom. gezegd zou hebben dat Marjolein Bner op een faillissement aan stuurt Dit is een grove onwaar heid. mr. Huizenga heeft met geen woord gerept over een eventueel faillissement van de Leidse Balletschool, laat staan over het feit dat Marjolein Briêr daar op zou aansturen Verder wordt er de indruk gewekt dat Marjolein Briêr iets uit te staan zou hebben met de Stich ting Dans Leiden; dit is een on geoorloofde insinuatie die het doel van de stichting ernstig zou kunnen schaden. Bovendien krijg dc sterk de indruk dat degene die dit artikel heeft geschreven zich allesbehalve ob jectief heeft opgesteld, zich heeft laten beïnvloeden door een der partijen. Het artikel is hierdoor vrij eenzbdig geworden en lijkt meer op een soort vendetta ge richt tegen Marjolein Bner dan op een zo objectief mogelijk ver slag van een kort geding. De goede naam van Marjolein Bnêr dreigt hierdoor bezoedeld te raken en dat is een zeer kwalij ke zaak. Jenny Mijnhymer Tunicaduin 6 Leiden TELEFOON Dagr zit u dan. Een heerlijk huis op 't oog, maar eerst moet u mooi uw huidige woning kwijt. De beste manier: een advertentie op opvallend formaat. Dat kost minder dan u denkt en verkoopt sneller, want: Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar weet van wanten en kranten. Plavuizen meer dan 100 soorlcr Wand-vloertegels" Mozaïek op matjes - Tegellijm Voegmaterialen Tegelzettersgereedschap Plavuizen op houten vloeren! Vraag inlichtingen MEIJVOGEL-TEGELS Tegelhandel - Tegelzetbedrijf Scheepmakerstraat 28 - t Heen - Tel 01718-21272 - Katwijk betrouwbaarheid voorop, daar staat Pen Hollander achter.! Met Bovag en Peugeot Top Teet Garantie: Peugeot 604 SL met schuifdak, lederen bekl., Ipg1977 Peugeot 504 GL met schuifdak, wlndkap, Ipg1978 Peugeot 504 Tl automatique Injection, schuifd., metallic1979 Peuqeot 504 GL met schuifdak, radio, etc'78/'79 Peugeot 305 GL1979 Peugeot 304 G.L. met schuifdak1978 Volvo 244 D.L. met LPG stereo radio cass. okt1979 Simca Horizon 1,5 GLS schuifdak, radio, hoofdsteunen 1979 Simca 1307 GLS 1977 B.M.W. 320 automatic, getint glas, aluminium velgen, stereo radio, 7.000 km1981 Autobedrijf DEN HOLLANDER bv Koningin Julianalaan Katwijk aan Zee 01718 -71041 Daarom verrassen wij de vaders, die a.s. vrijdag en zaterdag in de Hoftuin zijn. Op bepaalde tijden (welke weten wij ook niet) loopt onze Mistery Man ,in het Winkelcentrum, en deelt geheel Gratis kadobonnen uit voor een boek of een L.P. 4 Die kadobon is voor I vaderdag, dus U moet Uw kadootje vóór zondag afhalen. Grijp die kans, het kost U helemaal niets en wij als winkeliers delen zéér veel van die kadobonnen uit. Doe dus Uw inkopen óók voor vaderdag in het Winkelcentrum In de Hoftuin. U vindt er élles en vaart er wél bij. Tot ziens in de Hoftuin!! Dit vindt u In en om 'In de Hoftuin' radio tv "witgoed, juwelier. tap«|t woningtextiel dames- heren- v.ndermode, huishoude^e artikelen speelgoed, opticien, drogisten parfumene. luie hu»houdeli|ke artikelen Vadoshop. slijterij dehkatessen schoenen, muziekinstrumenten, slagerij grammofoonplaten radio tv. boekhandel, groenten en fruit, supermarkt, loto-IUm, poelier, viswinkel, kapsalon, bakker Groot parkeerterrein bij het winkelcentrum Vrijdagavond koopavond

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 19