Zoetemelk toont stijgende lijn Den Bosch met één been in eredivisie Gemeente Den Haag eist vertrek Albertsen Heerenveen fors onderuit "Voorzichtig en verstandig groeit hij naar goede vorm Besloten tot een lening? Hockeyteam eindigt als laatste mWf»3 f WC GAAN 1N T -SA- 7\ &£/S£/M AAN LAMP 1 'T 16 NIET 'NI -EH - l SfftNNCMDE FILM. DONDERDAG 18 JUNI 1981 SPORT 99 .99 DEN HAAG (GPD) - De ge meente Den Haag houdt zich aan haar afspraak tot en met het seizoen 1983-1984 FC Den Haag jaarlijks een subsidie bedrag van 600.000 gulden (geïndexeerd) uit te keren. Daarentegen stelt de gemeen te Den Haag zich wel op het standpunt dat het contract van Roger Albertsen, dat nog tot en met volgend seizoen doorliep, met directe ingang ontbonden dient te worden. Reden voor deze eis is het har de spel van de Noor in het af gelopen seizoen, dat hem op enkele gele en een rode kaart kwam te staan. De gemeente is van mening dat Albertsen de goede naam van FC Den Haag in diskrediet brengt en zeker niet rendabel is voor het, aanzienlijke, bedrag dat hij voor zijn voetbalcapaci teiten ontvangt. Het bestuur van FC Den Haag was die zelfde mening allang toege daan. Dit was in grote lijnen de uit komst van het gesprek tussen DEN BOSCH (GPD/ANP) - In een competitie waarin de helft van de wedstrijden in een gelijkspel eindigen en de overwinningen met meer dan één doelpunt verschil zeldzaam zijn, hakt een triomf met 4-1 er fors in. FC Den Bosch tekende daar gisteren voor in de voorlaatste ronde van de na-competitie en heeft meteen de beste uitzichten op een plaats in de eredivisie. Zaterdagavond kan Den Bosch extra carnaval vieren als gewonnen wordt van De Graafschap, ja, zelfs een gelijkspel is voldoende om de kurken van de champagneflessen te laten springen. FC Den Bosch viert de openingstreffer in het na-competitieduel tegen Heerenveen. Hennie i kort voor rust de Friese ban brak, wordt stevig omhelst. de gemeente, bij monde van wethouder Piet Vink, en voor zitter Pieter den Duik van FC Den Haag dat gisteren plaatsvond. Dit eerste ge sprek - er volgt nog een twee de onderhoud tussen beiden omtrent het vooral onder FC Den Haag-supporters aanwe zige voetbalvandalisme vloeide voort uit de bij Den Duik gerezen onzekerheid over de vraag of de gemeente zich wel aan de vorig seizoen gemaakte subsidie-afspraken zou houden. Aan die onzeker heid werd gisteren dus een einde gemaakt. Hoe anders lag het bij het beginsig- naal van scheidsrechter Geurts. Heeren veen in de gele leiderstrui. Den Bosch vechtend voor de laat ste kans. De Friezen wilden ge noegen nemen met een gelijk spel. stelden by de aftrap demon stratief vijf mensen op in voorste lyn, maar kropen razendsnel te rug toen de bal eenmaal aan het draaien was. Het ding rolde voortdurend in de richting van Heerenveen-goalie Hiddo Rey- Hij hield zijn doel tot twee minuten voor rust schoon, vooral dank zy zwak afwerken by de Braban ders. Niemand mopperde daar over na afloop, want Hennie van Gnnsven nog voor de thee, twee maal Arie Romijn en Arie Kroon lieten de schare viermaal juichen, voordat René Smit met zijn te gentreffer nog voor minimale hoop in het Noorden kon zorgen (gelykspel in Doetinchem, zelf winnen met 6-0). Den Bosch-Heerenveen kreeg zijn aantrekkelijkheid door de fraaie doelpunten en niet dank zy het spel dat op de mat gelegd werd. Nerveus, weinig gecontroleerd, voetbal gebaseerd op werklust, waarbij slechts een enkeling bo ven de middelmaat uitkwam: aanvoerder Eddy Bosman van Heerenveen. de Utrechtse in breng Gozems en Willem van der Horst bij Den Bosch en in de tweede helft spits Arie Romy- Gejuich De Brabanders speelden Heeren veen na een moeizaam eerste half uur weg, zonder antwoord te ge ven op de vraag die de kenners sinds de start van dit voetbalex- traatje bezighoudt: welke ploeg is een verryking voor de eredivisie. Den Bosch heeft een goede doel man. een zwakke centrale verde diging, redelyke backs en een middenveld waarvan aanvoerder veteraan Piet Kamps zeker niet meekan als een trapje hoger ge klommen wordt Voeg daarby de LUGANO (GPD/ANP) Joop Zoetemelk heeft gisteren tijdens de tweede klimtijdrit in de Ronde van Zwitserland laten zien dat hij opnieuw een stapje verder is gekomen in de richting van een basisvorm voor de Ronde van Frankrijk. Na de rit van Lugano naar Monte Bre over 9,5 kilometer heerste er dus weer een opgeluchte stemming in het kamp van Peter Post. „Joop heeft goed gereden", glimlachte de Raleigh-ploegleider tevreden. „Zonder zich te forceren, kun je zien dat hij iedere dag iets beter gaat rijden. Voorzich tig en verstandig groeit hij naar de goede vorm". Zoetemelk werd nu negende op minder dan een minuut van win naar Beat Breu, die zijn inmid dels tot aartsrivaal uitgegroeide ploeggenoot Godi Schmutz op overtuigende manier uit de gou den leiderstrui reed. De Neder landse Tour-winnaar: „Wanneer ik op minder dan een minuut van de winnaar eindig, weet ik voor mezelf dat het de goede kant op blijft gaan". De vreugde in de ploeg werd nog vergroot omdat Gerrie Knetemann, die in het vooijaar toch ook lang te ver geefs naar de vorm heeft ge zocht, met een zesde plaats op iets meer dan veertig seconden van Breu eindigde. Hoe dan ook is er sprake van een verbetering, maar de snelheid waarmee het gaat is niet groot. Immers, het parkoers waarop de klimwedstrijd tegen het horloge werd verreden, zou onder nor male omstandigheden zowel Zoetemelk als Knetemann een aanzienlijk betere uitslag moeten opleveren. Zoetemelk gaf dat toe: „Als ik in vorm ben, is dit een uitstekend terrein voor mij. Trouwens ook voor Knetemann. Het lijkt veel op de Turbie (de be klimming van de Col d'Eze in Pa- rijs-Nice, red.) en Gerrie en ik hebben daar al wat keren gewon nen. Maar ja, wij zijn nog geen honderd procent en dan is bij de eerste tien eindigen toch wel goed. Ik moet nu nog twee pro cent verbeteren. Dus zo groot is het verschil niet meer". Theo de Rooy viel weg uit de top tien van het algemeen klasse ment door bijna twee minuten in te leveren op Breu. In iets minde re mate gold het voor de Limbur ger Peter Winnen, die twaalfde werd. Hij had in het begin wat problemen met zijn nieuwe fiets, maar na enkele dagen kwam men tot ontdekking dat zijn crankstel (de trapstang) langer was dan normaal. De enige lichtpuntjes van de ne gende etappe in de Ronde van Zwitserland waren dus de ver richtingen van Zoetemelk en Knetemann. Vooral de laatste was na de klauterpartij tevreden. „Ik moet er wel bij zeggen dat deze tijdrit mij iets beter ligt dan de vorige", liet hij weten. „Het is niet zo steil. In ieder geval gaat het beter en voel ik me beter. Dat laatste is nog wel het belangrijk ste". Het is zonneklaar dat Kne temann zondag in Geulle ee voriet is voor de strijd om de Ne derlandse titel. „Toch richt ik mij daar niet echt op. Vorig jaar heb ik dat wel gedaan en het werd niets. Minder kan dus in ieder ge val niet meer". De renner uit Huybergen heeft de hoop op een ritzege in Zwitserland overigens opgegeven. „Nee, ik win geen etappe meer. De voorlaatste rit over de Lukmanier ligt me niet. Daar ben ik nog nooit goed over heen gekomen. Zeker niet met warm weer". De Ronde van Zwitserland gaf gis teren hetzelfde beeld te zien dan tot nu toe. Naast de stijgende vorm van de Nederlanders, duurt de oorlog in de Zwitserse sponsorformatie (Cilo) onver minderd voort. Schmutz betaal de de tol voor de inspanningen die hij heeft moeten leveren om het leiderstricot te pakken en - vrijwel in zijn eentje - te verdedi gen. Beat Breu, die vorig jaar door Peter Post werd afgedankt en nu al heeft laten weten een volgend seizoen niet meer in een ploeg met Schmutz te willen rij den, werd de grote winnaar. In een klim van 9,5 kilometer maak te hij een achterstand van 1 mi nuut 23 goed. Voor de tijdrit werkten de deelne mers (zonder Roy Schuiten, die wegens ziekte uit de Ronde stap te) overigens al een etappe af, die ging over een afstand van 84 kilo meter (vier rondjes in de omge ving van Lugano). Het opval lendst daaraan was de opgave van tweevoudig etappewinnaar Roger de Vlaeminck. Hij maakte De Zwitser Beat Breu, die hier juicht c dertig kilometer de be- verreden Giro d'Italia, is terug slissende ontsnapping gentien renners (die ruim 3 mi nuten voorsprong namen) niet mee en stapte vier kilometer la ter, pal voor zijn hotel, van de fiets. Keelpijn, luidde de officiële verklaring, maar het is aanneme- ADVERTENTIE Besluit dan meteen dat u zich goed laat informeren. Finata Bank. Om verstandig geld van te lenen. Leiden, Sleenstraat 33, tel. 071-134347 Ofvia uw tussenpersoon. Finata Bank Ronde van Zwitserland lijker dat hy zich in alle rust wil voorbereiden op het Belgisch kampioenschap. De Zwitserse baanrenner Urs Freuler (die in deze etappekoers als premieja ger verreweg het meeste geld van alle deelnemers heeft opge- J streken) werd winnaar, voor de De^ Fransman Italiaan Pierino Gavazzi Duitser Peter Kehl. Maai (lij z.t.. y Zoetemelk (Ned op 54; 10. Suter (Zwi.) op 55. Algemeen Klassement 1. Breu (Zwi 31 12,25, 2. Schmutz (Zwi.) op 6 seconden, 3 Fuchs (Zwi.) op 32. 4 Natale (Ita op 1 02; 5 Lub- berding (Ned.) op 4 10.6 Suter (Zwi.) op 4.57. 7. Thurau (WD1.) op 5.27 De uitslag van de achtste etappe is 1. Freuler (Zwi.) 84 km in 1 49.24. 2 Ga vazzi (Ita 3. Kehl (WD1 4 Fernan dez (Spa 5. Mutter (Zwi 6 Demier- re (Zwi.); 7 Zappi (Ita.), 8. Zweifel (Zwi.); 9 Belda (Spa 10. Amrein (Zwi.); 11. Lubberding (Ned allen in 1.49,24. De uitslag van de negende nt is 1. Breu (Zwi de 9.5 km in 20,57. 2 Na tale (Ita.) op 25 seconden, 3 Fuchs (Zwi.) op 30. 4. Belda (Spa op 33. 5 Grezet (Zwi.) op 42. 6 Kneteman (Ned.) z.t.; 7. Schepers (Belop 43, 8 Bernard Bccaas heeft gisteren de tweede etappe van de ronde van de Aude ge wonnen Becaas verwees de Brit Robert Millar in de 189 kilometer lange rit met start en finisch in Carcassonne naar de tweede plaats. Derde werd de Fransman Alain de Carvalho. De Belg Da niel Willems. die op 1.19 als vier de eindigde, won de sprint van het peloton Francesco Moser en Bernard Hinault finishten in de zelfde tijd als Willems als elfde en twaalfde. De Australiër Phil Anderson bleef leider in het alge meen klassement. FRANKFORT (ANP) - Twee gely- ke spelen - tegen Pakistan en Au stralië - en een nederlaag tegen West-Duitsland, ziedaar de ma gere balans van de Nederlandse herenhockeyploeg in het vierlan- dentoernooi der kampioenen in Frankfort, dat morgen, zaterdag en zondag aanstaande zijn ver volg krijgt in Amstelveen. Ne derlands derde en laatste tegen stander was Australië, dat reeds twee gelijke spelen op zijn conto had en daar tegen Orarye zijn derde aan toevoegde, wederom, zoals tegen West-Duitsland, met 2-2. En uit deze resultaten blijkt duidelijk, hoezeer de top-vier van het wereldhockey aan elkaar gewaagd is. De duidelijkheid over de krachtsverhoudingen in detail komt er mogelijk in Am stelveen uit, waarbij te vrezen valt. dat Nederland - of de eigen vertrouwde omgeving moet een grote positieve uitstraling op de ploeg hebben - het wederom moeilijk zal krijgen zich als sterkste, zoals in het laatste Champions Trophy toernooi te Karatsji, te handhaven. West- Duitsland is de grote winnaar van het toernooi geworden Met hun overwinning op Pakistan (3-2) - de tweede - bleven de Duitsers ongeslagen en met vyf winstpunten er twee voor op Au stralië. dat de tweede plaats be zet. terugkeer van Gozems naar FC Utrecht, de krappe financiële mo- gelykheden en duidelyk is dat het een hele klus wordt het ge juich van nu volgend jaar te pro longeren. Mis ging het bij Heerenveen vol gens trainer Van Brussel in de eerste helft. Boy Nygh kreeg toen een uitstekende kans. Karakte- ristu-k voor de slechte eerste helft was de manier waarop hy faalde. Twee keer struikelend en twee keer weer in balbezit omdat de opponent zo vriendelyk was eveneens onderuit te gaan Nygh faalde, zoals de hele noordelyke ploeg verzaakte by de openings treffer van Den Bosch. De Bra banders kenden geen problemen meer en maakten Heerenveen kansloos. Van Brussel: „6-0 win nen, dan hebben we nog een kans We gaan met elf man in de aanval Opgeven doen we nooit, doe je dat. dan hoor je met thuis op het sportveld". DS'79 mag het volgend de eerste divisie opnieuw een poging doen een plaatsje in de hoogste afdeling van het Neder landse betaalde voetbal te be machtigen. De ploeg uit Dor drecht is in de nacompetitie van dit seizoen uitgcvchakcld. Door een doelpunt van Ben ilulshoff in de \oorlaatste minuut ver loor DS gisteravond in Dor drecht van De Graafschap, dat daarmee zijn kansen op promo tie behield. Wetend dat het by een gelijkspel niet gebaat was. startte DS'79 in het duel met De Graafschap aan vallend. Dat leidde binnen een kwartier tot acht hoekschoppen en binnen een half uur tot twee doelpunten. De eerste treffer werd ingeleid door Epie Drost die een vrye trap hard in de rich ting van doelman Doornebosch zond. Deze kreeg de bal niet on der controle, waarna de attente Geert Jansen intikte. Op aange ven van Braham passeerde Lems, die in de eerste minuten Doornebosch al op de proef had gesteld, de doelman van De Graafschap voor de tweede keer. Drost miste de mogelykheid het duel al in de eerste helft te beslis sen door hard tegen de lat te schieten. Door een slaperige reactie van de DS-verdediging op een betrek- kelyk ongevaarlijke aanval vond de Graafschap weer aansluiting Vooys had geen verweer op een door Jo van Soest ingeschoten pass van FYank Dellman. Na de hervatting zette De Graafschap de zaken recht. Eerst faalde Del- leman nog in een utierst kansrij ke positie Kelderman slaagde er wel in de Achterhoekse ploeg naast de tegenstander te bren gen In de 89e minuut werd het boeiende duel beslist De voor Rietveld ingevallen HulshofT verscheen vry voor de Dordtse doelman en maakte geen fout: 2-3 scores FC Den Bosch-Heerenveen 4-1 (1-0). Van Gnnsven 1 -0. 50 Ro- myn 2-0, 56 Rorrjijn 3-0, 76. Kroon 4-0, 81. Smit 4-1 Scheidsrechter Geurds. Toe schouwers: 13 000. DS'79-De Graafschap 2-3 (2-1). 23. Jansen 1 -0. 27 Lems 2-0, 30 Van Soest 2—1, 59 Keldermanm 2-2. 89. HulshofT 2-3. Scheids rechter. Corver. Toeschouwers: 6000 De stand in de nacompetitie is nu: 1. Den Bosch 5 2 2 1 6 10-7 2. De Graafsch. 5 2 2 1 6 6-5 3. Hoerenv. 5 13 15 4-6 4. DS'79 5 1 1 3 3 8-10 Hp1 ifB Vraag naar Kodacolor II film, de kleuren uit het gele doosje. Kodak, 't kan niet mis

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13