Zwitsers happen naar adem Hockeyers nemen slogan te serieus Minder angst voor je nieuwe fiets. Feyenoord start met gelijkspel Brokelman: geen doping Vrij Belg Fons de Wolf winnaar na saaie etappe Mogelijke terugkeer Kloosterboer Paardentoto deze week via postkantoor WOENSDAG 17 JUNI 1981 MILAAN (ANP) - Voor 50.000 toe schouwers speelde Feyenoord gisteravond in het Meazzasta- dion (het voormalige San Siro- stadion) de openingswedstrijd van hel zogenoemde "Supertoer- nooi" gelijk tegen AC Milan. Er vielen geen doelpunten. Johan Cruyff, die voor een gage van 100.000 dollar voor AC Milan speelt, stelde diep teleur en werd in de rust uit het veld gehaald. Daarentegen behoorde Ruud Krol (AC Napoli), die bij Feye- f noord als gastspeler meedeed, j tot de uitblinkers. De bij de Rot- j terdammers spelende Westduit- ser Jupp Kaczor had pech toen j hij in de 40e minuut tegen de lat schoot. {Ook de andere wedstrijd op de j openingsavond eindigde in een j gelijkspel. Internazionale en Pe- i narol uit Uruguay speelden 1-1 j door doelpunten van Altobelli j (37e minuut) en Ortiz (87e). In het eerste duel kregen Stafleu en de Milanspeler Maldera een gele kaart. Het toernooi wordt vrijdag ver volgd met de wedstrijden Pena- rol-Santos en Internazionale- AmeSGIl Feyenoord. PAGINA 17 Oranje levert teveel in tegen Duitsers FRANKFURT (GPD) - Ten slotte werden de schouders maar opgehaald. Protesterende sportbeoefenaren vind je overal over de wereld, maar als er in een wedstrijd acht doelpunten worden gescoord waarvan er vijf discutabel zijn, dan kan de hel zowel binnen als buiten de lijnen heel gemakkelijk losbarsten. -a. mm ifata km Andre Stafleu is de Italiaanse aanvallers te snel af. De Rotterdammers zouden het duel met AC Milan doel puntloos beëindigen. De hockeyers van Nederland en West-Duitsland beperkten zich na afloop van hun duel, dat de gastheren in Frankfurt met 5-3 wonnen, tot wat knipoogjes van de wipnaars en dodende blikken van de verliezers in de richting van het arbitrale duo Louis Gillet uit Frankrijk en zijn Australische collega Graham Ashley. En zie, ze begrepen het nog ook waarom rust leidde Excelsior nog met 1-0 door een doelpunt van gastspeler Willem van Hanegem, die in de 33e minuut een hoekschop van Piasmans inkopte. Na de hervatting kwam Matsuda door doelpunten van Kawachi (55) en Nakano (60) binnen vijf minuten op 1-2. Excelsior speelt deze week nog twee wedstrijden. Vrijdag is in Tokio Furukawa te genstander. Excelsior Het Rotterdamse Excelsior heeft gisteren zijn tweede voetbalwed strijd tijdens de toernee door Ja pan verloren. De Rotterdammers verloren met 1-2 in Hirosjima van Matsuda Soccer Club. Bij de Frank Arnesen ondertekende gis teren een contract voor drie jaar bij de Spaanse eerste divisieclub Valencia. De Deense internatio nal kwam de afgelopen vijf sei zoenen uit voor Ajax. Volgens of ficieuze berichten beloopt et transferbedrag ongeveer 60 mil joen peseta's (1.7 miljoen gul den). DEN HAAG (ANP) - De 28-ja- rige amateurwielrenner Ger- rit Brokelman (Hardenberg) blijkt in de strijd om de noor delijke wielerkampioen schappen, die 23 mei in Eext werd gehouden, geen stimu lerende middelen te hebben gebruikt. Bij de controle van de urinestalen van de zés ren ners die in Eext bij de dokter moesten komen, blijken de flesjes met de monsters ver wisseld te zijn. Brokelman, die voortdurend had gezegd dat hij geen stimulerende middelen had gebruikt en dat er flesjes verwisseld moesten zijn, kreeg gistermiddag ge lijk. de spelers zoveel vraagtekens bij hun beslissingen hadden gezet. Op de eerste goal van de Duitsers was mets af te dingen. Doelman Pierre Hermans verkeek zich na 45 seconden op de stroefheid van het kunstgras en trapte de bal voor de stick van Heiner Dopp, maar dat hij na een kwartier de bal met de voet mee mocht ne men, was wat te veel van het goe de. Gillet later: „Ik dacht het ook gezien te hebben, maar twijfelde, zodat ik doelpunt gaf Een zelf de besluit nam hij kort voor rust toen Dopp een vrije slag hoog nam. Een handeling die door gaans streng wordt veroordeeld. Nu liet Gillet Stefan Blocher doorgaan, terwijl de Nederlan ders de armen protesterend hie ven. Het hielp niets, Duitsland leidde met 3-1, omdat Paul Litjens tussen de bedrijven door een lange corner achter doelman Bassemir had geknald. De irritatie die er aan Nederlandse zijde al bestond, sloeg over naar de Duitsers toen Gillet een onbe nullige overtreding van Peter Ca- ninenberg bestrafte met een cor ner. Litjens greep het cadeautje aan om de spanning terug te brengen: 2-3, maar toen Caninen- berg een vrije slag te dicht bij de Nederlandse goal mocht nemen en Dopp het geschenk van Ash- LUGANO (GPD) De Ronde van Zwitserland beleefde gisteren een dag zonder heisa in de enige sponsorploeg die de profwielersport in dat land rijk is. Na de broedermoord die leider Gody Schmutz een dag eerder pleegde op zijn ploeggenoot Beat Breu hield die formatie zich opvallend rustig. Niet dat de vrede is getekend, want voor de start van de etappe Brig-Lugano klonk er nog iets na van de scheldpartijen die er de avond tevoren waren geweest. Maar de Zwitsers moesten even naar adem happen en dat is niet verwonderlijk na het krankzin nig hoge tempo dat zij tot nu toe elke rit hebben ontwikkeld. „Voor hen is dit een hoogtepunt van het seizoen", stelde Joop Zoetemelk, die tijdens de etappe waarin onder meer de beklim ming van de Simplon-pas was opgenomen rustig kon meedraai en, „maar wij komen hier om wat conditie op te doen". Vooral om dat de Zwitsers de terugslag kre gen van hun aanvalsdrift werd het een rustige etappe, die enigs zins chaotisch eindigde met een massaspurt. De Belg Fons de Wolf, dit jaar win naar van de klassieker Milaan- San Remo, greep de overwin ning voor Willy Vogouroux en de Duitser Peter Kehl. Een zege die mede tot stand kwam door een vergissing van de politie, die in de laatste gevaarlijke kilometers naar de eindstreep op de brede boulevards langs het schitteren de Lago Maggiore de spits van het peloton, met daarin onder an deren Roger de Vlaeminck en Pierino Gavazzi, een verkeerde weg in stuurde. De Nederlanders doen het rustig aan. Zondag wacht de strijd om de nationale titel en daarna de Tour de France. Wat dat eerste betreft, kwam Peter Post tot een opvallende uitspraak: „Laat er maar eens een ander dan van on ze ploeg kampioen worden", stelde de Raleigh-ploegleider, wiens formatie sinds 1978 (twee maal Lubberding en nu Johan meopatische geneensmiddelen. Iets met enzymen. Je stinkt ver schrikkelijk uitje mond, want ze draaien daar uien en knoflook door, geloof ik. Maar het helpt wel". In de Ronde van Zwitserland ver betert ook Knetemann dagelijks. Weliswaar eindigde hij maandag op een kwartier van de winnaar, maar wat hem betreft was dat geen maatstaf. „Ik kan me wel kapot gaan rijden en op iets min der dan tien minuten binnenko men, maar dat heeft ook niets te betekenen. Ik wil hier mijn ritje nog winnen, maar dat is dan ook alles". GRONINGEN (GPD) - Het da gelijks bestuur van de KNSB is in overweging gegeven Tjaart Kloosterboer alsnog aan te stellen als conditietrai ner van de schaatskernploe gen. Een eventuele terugkeer van Kloosterboer zou een doorbraak kunnen beteke nen in de impasse, die er toe heeft geleid dat de nieuwe bondscoach Henk Boer het afgelopen weekeinde slechts vijf rijders op de centrale trai ning kon begroeten. Kloosterboer zag een maand geleden geen heil in een nieu we verbintenis met de KNSB, waarna de schaatsers zich achter hem opstelden. Het conflict verergerde door uitlatingen van de gewezen trainer over zijn opvolger. Tot in de nachtelijke uren hebben Boer, Kloosterboer en trainingscoordinator Henk Lamberts maandag over de problemen gespro ken. Besloten werd dat Lam berts advies zou uitbrengen aan KNSB-voorzitter Quarles van Ufford. „Eerst wil ik hem op de hoogte stellen alvorens in details te treden", aldus Lamberts, die wel bevestigend antwoordde op de vraag of hy zal advise ren weer contact op te nemen met Kloosterboer voor een eventuele terugkeer als con ditietrainer. Als alle hinder nissen overwonnen worden, komt er dan alsnog het duo Kloosterboer-Boer uit de bus, wat precies in overeen stemming is met de oor spronkelijke opzet van de KNSB. De uitslag van de zevende rit is: 1. De Wolf (Bel) de 186 km in 4.41.28; 2. Vigou- 3 Kehl (Wdl); 1 Keiler de Velde) onafgebroken de Algemeen klassement 1. Sehmut, (Zwi) 29.00,41; 2. Breu (Zwi) op 1,23; 3. Fuchs (Zwi) op 1,25; 4. Natale (Ita) op 2,02; 5. Nulens (Bel) op 2,33; 6. Casiragni (Ita) op 3,35; 7. Lubberding (Ned) op 4.19; 8. Gisiger (Zwi) op 4,38; 9. Thurau (Wdl) op 5,02; 10. De Rooy (Ned) op 5,22. Ronde van de l'Aude De Italiaan Palmiro Masciarelli heeft gisteren de eerste etappe Vein de ronde van de l'Aude ge wonnen. Hij won na de 189 kilo meter lange van Narbonne naar Carcassonne de eindsprint van zijn medevluchter Phil Ander son (Aus). Het tweetal had zich vijftien kilometer na de start los gemaakt van het peloton en arri veerde uiteindelijk met een voor sprong van bijna negen minuten Carcassonne. titelhouder binnen de gelederen had. „Maar een nationaal kam pioenschap levert ons nauwe lijks nog meer publiciteit op en bovendien vraagt zo'n renner bij een vernieuwing van zijn con tract toch weer wat meer". Wie het hiermee niet eens zal zijn, is Gerrie Knetemann. Hij heeft met vier schamele overwinnin gen („maar toen ik in 1978 we reldkampioen werd, won ik in de vergelijkbare periode daarna minder") nog niet zo veel laten zien. Criteriums in het Belgische Kruishoutem, het Nederlandse- Bavel en Kopenhagen en een tijdrit in de Ronde van Roman- dié prijken op zijn erelijst van dit seizoen. Knetemann: „Ik ben ziek geweest Met het Fiets Garant Plan kunt u uw nieuwe fiets verzekeren voor een premie alsof er geen dieven bestaan. Zo heb je een fiets, zo heb je niets. Maar dankzij het Fiets Garant Plan kunt u uw nieuwe merkfiets nu voor een paar tientjes per jaar verzekeren. Uw fietshandelaar weet er alles van. en dat heeft daar wel een rol bij Anderson, die daags tevoren snel- gespeeld. Pas aan het eind van het klassieker-seizoen ben ik in vorm gekomen. Ik werd achtste in het kampioenschap van Zu rich, achtste in de Henniger Turm en negende in Luik-Baste naken-Luik. Daar vallen de men sen niet van achterover, maar je moet er toch bijzitten". Knetemann heeft dit jaar overi- ler dan Masciarelli was geweest in de proloog, nam de leiding in het algemeen klassement. De uitslag is: 1. Masciarelli (Ita) 5.15,47 (met bon. 5.15.39); 2. An derson (Aus) z.t. (met bon. 5.15.42); 3. Verschure (Bel) 5.24.30 (met bon. 5.24.28); 4. Van den Haute (Bel) z.t.; 5. Beucherie (Fra) 2 gens minder last van hooikoorts Vervolgens het grote peloton met Fiets Geaist. Met het Fiets Garant Plan. Alleen bij de erkende rijwielhandel. ley aangreep, waren de poppen weer aan het dansen. Rodenk Bouwman hield de hoop in de Nederlandse harten warm door een bal onder de lat te striemen, maar daarmee was de koek nog niet op. Een corner van Lange belandde op de voet van Tom van 't Hek. Peter Trump wandel de al naar de strafbalstip. waar hij echter niets te doen kreeg. Ashley had gezien dat Van 't Hek achter de doellijn had gestaan En, in die beoordeling stond hij weer alleen. Het duel tussen de Europese aarts rivalen dat ondanks alle discuta bele beslissingen een terechte winnaar kende. De Duitsers, die cornerspecialist Strodter bonds coach van de dames zagen wor den en aanvoerder Michael Peter moeten missen vanwege een sleutel been breuk, compenseer den dat gemis op bewonderens waardige wijze. Trump en Lange acteerden als centraal verdedi gingsduo alsof ze er al jaren staan, spits Heiner Dopp heeft eindelijk zijn schroom afgelegd. Hij leefde altijd in de schaduw van Reiner Zeiffert, maar belang rijk is dat de 21-jarige militair Stefan Blocher, die op pinkster maandag in Laren werd uitge roepen tot beste speler van het internationale toernooi, meer en meer laat blijken dat hij terecht als 's werelds grootste talent wordt gezien. Diepeveen kon hem echter aardig aan banden leggen en na de rust vertrok 'de blonde pijl' omdat een enkelbles sure hem te veel hindert. Zonder Blochers inbreng moest Duits land terug in de verdediging. Ne derlands overwicht leidde niet tot succes, omdat Tom van 't Hek, Maarten van Grimbergen en Roderik Bouwman de vorm missen om het goede werk van Ties Kruize en Jenniskens af te ronden. De vraag rijst of met name Van 't Hek en Grimbergen niet te veel jagen op het versieren van cor ners, zoals in hun clubs Kam pong en Klem Zwitserland, waar respectievelijk Litjens en Kruize het karwei dan afmaken. In Oranje ligt dat anders, zodat ze meer doelgericht te werk zullen moeten gaan. Tegen een 180-vou- dige international als Peter Trump lukt dat forceren met, waardoor Steens en Pienk uit de defensie kruipen om assistentie te verlenen. Daardoor ontstond tegen de Duitsers ruimte en met name Dopp maakte daar gretig gebruik van. Afgezien van alle arbitrale mis kleunen, moet Nederland de hand in eigen boezem steken. De politiek actuele slogan 'We moe ten allemaal inleveren', nemen de Nederlandse hockeyers mo menteel wat te letterlijk, waar door m aanleg goed opgezette aanvallen simpel worden afge broken. In vele gevallen houdt balverhes een mogelijkheid op een tegenaanval in. Omdat in Frankfurt uitsluitend topspelcrs acteren, is dat Oranje al enkele malen opgebroken, ook al kwa men de doelpunten in de con frontatie met de Duitsers voor het merendeel op andere wijze tot stand. De nederlaag betekent dat Neder land de vierde plaats inneemt Pakistan en Australië kwamen tot 4-4 en hebben beide twee punten, West-Duitsland heeft er dne. Nederland slechts één. HILVERSUM (GPD) - De Stich ting Nederlandse Draf- en Ren sport verheugt zich over het feit dat het kansspel buiten de banen eindelyk zyn beslag heeft gekre gen. Deze week is het al mogelijk om een weddenschap via een van de 2600 postkantoren en pos tagenschappen te sluiten Let wel: het gaat hier alleen om Su- pcr-trio-dravenjen en -rennen, die worden gehouden op de ba nen van Hilversum en Duindigt. Per 1 januari wordt 'Groningen' aan dit programma toegevoegd Het formulier moet uiterlijk op woensdag vóór sluitingstijd van het postkantoor (agenschap), voorafgaand aan het weekeinde waarin de koers wordt gehou den. worden ingeleverd. De be staande mogelijkheden om deel te nemen aan het supertnospel blyven gehandhaafd. De NDR hoopt met de door het ministerie van landbouw en visserij goed gekeurde uitbreiding om wed denschappen af te sluiten, nieuw publiek te bereiken. Dat is vol gens de Stichting hard nodig, want de draf- en rensport in Ne derland bevindt zich momenteel in een impasse. Het aantal bezoe kers van de koersavonden loopt terug, waardoor de omzet daalt

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 17