Koppelbaas verdiende tien mille per week r% MiniMetro,deGezinsMini. Vervoerskosten strijdpunt bij veilen bloemen Vrees voor vol waaien met zand parkeerkelder BUNTSMA AUTOSCHADE Frauderende Alphenaar sleepte velen in val mee Scholieren steunen Zeehospitiiun AUTOSCHADE B.V. AUTOMOBIELBEDRIJF L.A.G. DONDERDAG 11 JUNI 1981 STREEK PAGINA 23 Zak over verkeersbord: teveel werk NOORDWIJK Binnenkort zullen er langs de Noordwijkse boule vard 'omklapbare' verkeersbor den zijn te zien. De totale kosten hiervan zijn 10.000 gulden. Tot nu toe was het gebruikelijk dat de politie op dagen met een top drukte de verkeersborden 'ver boden te parkeren' langs de bou levard bedekte met een jute zak. Dit werd simpelweg gedaan door een politieman met ladder. Bord voor bord moest hiervoor wor den beklommen. Hier ging op den duur teveel tijd inzitten. Daarom heeft de raads commissie voor openbare i werken besloten om omklapbare borden in gebruik te nemen. De gemeenteraad moet hierover nog een beslissing nemen. BOLLENSTREEK Kwekers en handela ren hebben gistermid dag weinig kritiek geuit op het veilen van bloembollen volgens een nieuw systeem van veiling Flora in Rijns burg. Tijdens een bij eenkomst in restaurant Trèslong in Hillegom leidden alleen de ver voerskosten, die vol gens Flora in principe voor rekening komen van de verkoper, tot discussie. mond op slot. Zij nemen een afwachtende houding aan. "Mocht het lijstveilen zoals Flora dat gaat doen succesvol blijken, dan hebben wij het morgen ook", zo zei een vei lingman in de wandelgangen van Trèslong. Het veilen van bloembollen met zogenaamde lijsten blijkt toch niet zo uniek als het zich aanvankelijk liet aanzien. Het is al eens geprobeerd aan het eind van de jaren dertig, maar het experiment liep fout doordat veel van de aan geboden waar onder de streep werd geveild. Dat be tekent dat verkopers hun goederen anoniem te koop aanboden, omdat ze van een dubieuze kwaliteit waren. Juist in de bollenwereld is het voor kopers belangrijk te we ten van wie de bollen afkom stig zijn. Namen garanderen niet altijd een goede kwali teit, maar kopers weten in de regel hoe bepaalde mensen met hun waar omspringen. Zoals gezegd komen de ver voerskosten volgens veiling Flora in principe voor reke ning van de verkopers, tenzij de koper in een of andere uit hoek van ons land woont. Dan hoeft de verkoper slechts een klein deel van die kosten te betalen. Waar die grenzen precies liggen is vol komen onduidelijk Volgens een woordvoerder van veiling Flora zal door veiling- personeel worden bepaald wie die kosten wel of niet voor zyn rekening moet ne men. Dat leidde tot kritiek van enige aanwezigen, die menen dat kopers en verko pers dan niet precies weten waar ze aan toe zijn. Boven dien is het vervoer van kleine hoeveelheden bloembollen duur en kan het net de winst teniet doen die de verkopers dachten te maken. Bovendien vrezen enige kwe kers dat ze voor extra hoge kosten worden gesteld als een bepaalde hoeveelheid bollen aan verschillende per sonen wordt verkocht. Dan moeten ze het vervoer naar verschillende adressen beta len. Volgens een woordvoer der van de veiling Flora kan een kweker nadrukkelijk be dingen dat de vervoerskosten voor rekening van de koper komen. De veilingkosten, zo'n 5 procent, komen in elk geval voor rekening van de verkoper. Het betalen van de vervoers kosten is een nieuw pro bleem geworden. Bij de reeds bestaande bloembollenvei- lingen zet de verkoper de bol len neer en haalt de koper die weer weg. Bij Flora is dat niet mogelijk omdat het niet dc bedoeling is dat daar ook maar èèn bol wordt neerge zet. De verkoper moet ze brengen naar de koper. Ook via de bestaande in- en verkoopbureraus waren de vervoerskosten nauwelijks een probleem. Als een com missionair een koper heeft gevonden die erg ver weg woont, dan overlegt hu met de verkoper of hij al dan niet de kosten voor zun rekening wil nemen. Een ander nadeel van het vei len via lijsten is dat de ge kochte waar niet snel kan worden geleverd. In de vei ling Hobaho en CNB kunnen de bollen in een mum van tud worden opgehaald, omdat de verkoper ze daar heeft neer gezet Bij Flora moet de ko per eerst contact opnemen met de verkoper. Koper en verkoper kunnen ieder in een andere uithoek van het land wonen zodat het vervoer niet per uur kan worden geregeld. Ondanks deze kleine proble men. die ook tijdens hoorzit ting van veiling Flora elders in den lande naar voren zijn gebracht, begint de Runs- burgse veiling woensdag 17 juni met het veilen van bloembollen. De veiling be gint om 14.00 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense koppelbaas W.P.B. (35) staat voor naar schatting 6 a 7 miljoen gul den in het krijt bij de belasting. Daarnaast moet hij het Sociaal Fonds Bouwnijverheid voor een bedrag tussen de vier en acht ton hebben opgelicht. Dat is gebleken uit een zeer uitvoe rig onderzoek door de Alphense politie, dat een half jaar in be slag heeft genomen en pas nu is afgerond. B. werd al op 27 maart aangehouden en zit sindsdien in voorarrest. B. heeft de afgelopen vier jaar, waarin hij op grote schaal op al lerlei manieren heeft gefrau deerd, tonnen verdiend. De poli tie schat dat hij een weekinko- men van tienduizend gulden had. Van het geld is geen cent meer over. Het riante inkomen is geheel vergokt: per avond joeg B. er soms 50.000 tot 60.000 gul den doorheen. B., die op eigen houtje werkte, heeft velen in zijn val meege sleept: voor personeelsleden werden geen premies betaald, vennoten kregen dwangbevelen. Financieringsmaatschappijen en banken werden met behulp van vervalste papieren (paspoorten, rijbewijzen, trouwactes etc.) voor een ton opgelicht. De Alphenaar begon zijn koppel baaspraktijken medio 1977 met de bouwonderneming Burco. die formeel in augustus 1979 failliet ging. Nadat zijn zaak failliet was gegaan werkte hij bij andere be drijven waar hij zo'n 160.000 gul den bruto verdiende. Die inkom sten verzweeg hij voor zijn cura tor, terwijl hij tegelijkertijd een sociale uitkering kreeg. B. had het faillissement al geruime tijd zien aankomen, want beging 1979 had hij al samen met twee inwoners uit Moordrecht de ven nootschap onder firma Nolco op gericht. Omdat de zaken toch niet zo goed gingen bleef B. van af 1 september 1979 de enig over gebleven firmant. Op naam van zijn mede-vennoot S sloot hij di verse contracten af, hetgeen uit eindelijk leidde tot het faillisse ment van S., die met een schuld van naar schatting een en een kwart miljoen gulden bleef zit ten. Nadat de zaken met Nolco fout wa ren gelopen wist B. een andere onderaannemer in zijn netten te strikken, de 46-jarige J.S. uit Maassluis. S. bezat een bedrijf, dat zijn werkzaamheden officieel had gestaakt, maar wel over een geldig bewijs van inschrijving van het Sociaal Fonds Bouwnij verheid beschikte. B. maakte S dit bewijs met een smoes afhan dig en kon zodoende weer een half jaar als onderaannemer zijn gang gaan. Hij kocht onder meer op naam van S., die van niets wist, vakantiezegels en liet valse facturen drukken waarmee hij bijna 250.000 gulden inde. Zodra het faillissement van zijn ou de maatschappij Burco was op geheven en een betalingsover eenkomst was getroffen, kon B. zijn werkzaamheden onder de naam Burco hervatten. Hij heeft éénmaal 15.000 gulden voor een inschrijvingsbewijs betaald, dat hij later, toen hij geen geldig be wijs meer kreeg omdat hij niet betaalde, heeft vervalst. Tot het einde van 1980 werkte B. onder de naam Burco. Intussen had hij in september van dat jaar de 40-jarige werkloze las ser A. uit Capelle aan den IJssel bereid gevonden een nieuw be drijf op te richten. Atabouw. Om dat voor inschrijving bij het So ciaal Fonds Bouwnijverheid mi nimaal twee opdrachtgevers ver meld moeten worden vervalste B. twee oude contracten, die hij op naam stelde van Atabouw. Ook werden enkele personeelsle den van Burco. zonder hun me deweten, overgeheveld naar Ata bouw. B. regelde alles voor de lasser, inclusief valse facturen en valse bewijzen van inschrijving. In maart van dit jaar liep B. tegen de lamp, nadat werknemeis er achter kwamen dat er voor hen geen premies waren betaald en hun beklag deden bij de politie B. presteerde het ook om de poli tie voor de gek te houden. Hij deed aangifte van een inbraak, waarbij een grote hoeveelheid sieraden zou zijn gestolen. Later bleek dat de "gestolen sieraden" al voor de inbraak waren be leend. B., die op 25 juni voor de rechter moet komen, is al eens eerder veroordeeld voor oplich ting. KATWIJK - Afvaardigingen van de lagere "Boorsmaschool" en de kleuterschool "Op de Spelbrink" in Katwijk waren gisteren te gast bij het Rijnlands Zeehospitium om de opbrengst van hun sponsortocht te overhandigen. Eik jaar houden deze scholen, nu al weer zo'n zes jaar achtereen, een wandelactie om geld in te zamelen voor een goed doel. Dit jaar was het oog op het Rijnlands Zeehospitium gevallen en besloten de kinderen op Koninginnedag een sponsorwandeltocht te houden. De kinderen hebben de gelopen kilometers door ouders, familie, buren en kennissen laten betalen. Op deze manier brachten zij een bedrag van 1800 gulden bijeen. De opbrengst werd verpakt in een zelfgemaakte videorecorder en een aantal cassettes door de leerlingen aan geneesheer-directeur dr. H. Loc hl aangebo den. Het ligt in de bedoeling dat binnenkort voor dit geld een echte videorecorder wordt gekocht. KATWIJK - Zandoverlast wordt niet uitgesloten bij de bouw van een ondergrondse parkeergarage in het Katwijkse centrumplan. Afhankelijk van de variatie die wordt gekozen voor de inrich ting plus in- en uitgang van de parkeergarage zal er rekening mee moeten worden gehouden dat het zand misschien één tot twee keer per dag moet worden weggezogen. Daar waren de le den van de gecombineerde raadscommissie voor stadsont wikkeling en openbare werken plus grondbedrijf en sanering het gistermiddag wel over eens. Raadslid H. Grimbergen (CDA) vroeg zich af of het bekend is wat er allemaal aan overlast is te ver wachten. Wethouder J. Bergman wilde eerst de mening van de commissie horen of er "wel of niet" een garage ondergronds moet komen. "Daarna zullen wij verder praten, tenslotte is er een bedrag van zo'n 3.8 miljoen gul den met dit project gemoeid. Wfi zullen er wel van doordrongen moeten zijn dat wanneer wij niet voor deze parkeerplaatsen kie zen elders iets moet worden ge zocht. Dat kost meer tijd en ook meer verkeersoverlast in het cen trum". niet kunt maken een groot aantal woningen te bouwen en de be woners geen parkeervoorzienin gen te geven "Zij willen hun au to kwijt en daar hebben wu reke ning mee te hnu-h r. Zoals het er nu naar uitziet komen er 160 parkeerplaatsen. Wethou der Bergman was wel van me ning dat gratis parkeren onmo gelijk was. Een werkgroep zal uitzoeken hoe de exploitatie van de parkeergarage het beste kan worden gevoerd Het parkeerta rief zal zo laag mogeluk moeten worden gehouden om eventuele gebruikers niet af te schrikken. NU IN ALPHEN AAN DEN RIJN Na 21/2 jaar in Zoeterwoude te zijn gevestigd, opent burgemeester Paats donderdag 11 juni ons ultra moderne bedrijf in Alphen aan den Rijn U bent vanaf 1 5 juni van harte welkom voor een bezoek voor uw schadeauto aan ons bedrijf. Wij zijn aangesloten bij Acoat Selected en Focwa, dit betekent goed geschoolde vakmensen met de kennis van het gereedschap om uw auto weer helemaal In vorm te brengen (volgens de normen van de automobielfabrikant): met moderne autolakken en de apparatuur om ze goed te verwerken, met de kennis en de mogelijkheden om uw auto weer precies de goede kleur te geven Ook als uw auto er nu glanzend en gaaf bij staat is het nuttig om ons adres bij de hand te hebben Als Acoat Selected en Focwa schadespecialisten worden we immers regelmatig beoordeeld op de kwaliteit van ons werk en de efficiency in ons bedrijf De belofte die we u nu doen maken we dus over een jaar of langer ook weer waar. Koperweg 31 Tel 01720-24980 Alphen aan den Ri|n f Heimanswetering) Wie gewacht heeft met de aanschaf van een nieuwe auto krijgt nu het grootste gelijk. De meest, economische gezinsauto staat nu in onze showroom. In vier interessante uitvoeringen (vanaf f 12.995.-) waarvan de allerzuimgste 1 op 20.8 bi) 90 km/u. constant loopt (1 op 14.7 ba 120 km/u en in de stad). En ook het onderhoud ts. in tegenstelling tot de binnenmaten, minimaal. Wie nog langer wacht rydt beslist te duur. van Oldenbarneveldtstraat 37, (zastraat Warmonderweg), 2334 AE Leiden, telefoon 071 -154909-172679

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 23