Brit Coe verbetert wereldrecord800 m Italië troeft waterpoloteam af: 6—8 Verlies amateurs WW organiseert buitentoernooi LEZERS SCHRIJVEN Pernix Nederlaag Quick Boys Knappe termiszege Walenkamp/v.d. Water mM>AÏ£ DUIZEND-EN-EEN DAGJE UIT <£eklwu>egih. eigen (and. voor lieverds en ondeugden "...natuurlijk Besloten tot eêiJfSH Finata Bank. Om verstandig geld van te lenen. DONDERDAG 11 JUNI 1981 PAGINA 17 CAMOGLI (ANP) - In hel Neder landse waterpolokamp beslaat veel waardering voor het werk van Arie Domburg. Toen de voorbereiding van de nationale selectie op de Europese titel strijd in Split door het abrupte vertrek van Trumbic in het water dreigde te vallen, schoot de Streefkerker spontaan te hulp. In de vijf weken, dat hij de senio ren als interim-coach onder zijn hoede heeft, werkte hij niet al leen op Spartaanse wijze een schromelijke conditionele ach terstand bij de spelers groten deels weg. maa- legde hij ^ven- dien de fundering, waarop de Hongaar Poscic aan een homo geen team kan gaan bouwen. Dat dit karwei niet al te lichtvaardig moet worden opgenomen en de hand van een erkende vakman als Poscic daarbij vereist is, kwam gisteravond in Camogli te gen de a-ploeg van Italië in de tweede wedstrijd van het drie- landentoernooi aan het licht. Te gen de drastisch verjongde Ita liaanse ploeg kwam Oranje aan vallend in het vier meter-gcb'ed doortastendheid en verdedigend snelheid tekort om in de race te blijven: 6-8 (3-3. 0-2.1 -3.2-0). De eerste wedstrijd tegen Spanje werd met 12-8 gewonnen. Inhoudelijk heeft Domburg nau welijks veranderingen aange bracht in de trainingsmethoden van Trumbic. Dat wekt geen ver wondering. Domburg volgde de laatste vijf jaar stipt de centrale trainingen en colleges van de Jocgoslavier en maakte diens technische en taktische spelop vattingen vrijwel ongewijzigd tot de zijne. Om die reden was de clubcoach van AZC-Alphen de meest in aanmerking komende figuur om het roer in de over gangsperiode in handen te ne men. De verdienste van Dom burg als interim-coach ligt vooral op het menselijke vlak. Hij heeft de spelvreugde in de ploeg terug gebracht door de autoritaire, puur professioneel gerichte Trumbic-doctrine. die een collec tieve faalangst cultiveerde, in te ruilen voor een benadering, waarin elk lid van de selectie (routinier en debutant) een stuk je eigen inbreng en verantwoor delijkheid hoeft. Die ontspannen aanpak ervaren de spelers als een bevrijding van het te strakke keurslijf, waarin Trumbic hen consequent vasthield. Die vrijheid vertalen de spelers van de Italiaanse riviera in een energiek karakter-watcrpolo. Te gen de creatief ingestelde jeugdi ge Italianen bleek die hartver- overende inzet niet voldoende. De Italiaanse coach Lonzi heeft na het echec in Moskou de koers radicaal gewijzigd. Het complete zevental werd opgedoekt, inclu sief de absolute sterspeler De Magistris. Daarvoor kwam de ta lentrijke juniorcnploeg van de EK in Sittard in de plaats Lonzi. die met deze ploeg gokt op de Olympische spelen van 1984. heeft met deze wissel een goede greep gedaan Dat bleek tegen Nederland De snelheid in de aanval werd door de Orarye-de- fensie niet geëvenaard en lever de de Italianen zeven velddoel- punten op. Nederland kon uit sluitend bijblijven door zes tref fers uit een numerieke meerder heid te scoren Het scoreverloop 0-1 Steardo. 1-1 Van Mil (7-6). 1—2 Galli. 2-2 Noordegraaf (7-6). 2-3 Galli. 3-3 Landeweerd. 3-4 Baldinetti. 3-5 Steardo. 3-6 Fiorello. 4-6 Noordegraaf (7-6). 4-7 Steardo (7-6). 4-8 Baldinetti. 5-8 Van Belkum (7-6), 6-8 Landeweerd (6-8) Stand: 1. Italië a 2 2 0 0 4 25-10 2. Nederland 2 1 0 1 2 18-16 3. Spanje 2 10 12 16-19 Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat de redactie de daarin weergegeven mening onderschrijft Brieven kunnen van redactiewëge worden ingekort Bij wedstrijden in Florence FLORENCE - Bij atletiekwedstrijden gisteren in Florence heeft de Brit Sebastian Coe het wereldrecord van de 800 meter op indrukwekkende manier verbeterd. Coe snelde in een tijd van 1.41.72 over de eindstreep. Hij was daarbij 0,7 seconden sneller dan twee jaar geleden in Oslo, toen hij het wereldrecord op 1.42.33 bracht. Coe had al de beste seizoenprestatie van 1981 op zijn naam staan met 1.44.06. Sebastiaan Coe zijn wereldrecord Bij dezelfde wedstrijden verbeter de Carl Lewis, een 20 jarige sprinter uit Alabama het electro- nische gemeten wereldrecord van de 100 meter met een tijd van 9.92 seconden. Dit record stond sinds de Olympische spelen van Mexico 1968 op naam van Jim Hines (Vst) met 9.95 seconden. John Mcenroe werkt zich naar topvorm LONDEN (ANP) - John Mcenroe doet er na zijn tegenvallende prestaties op Roland Garros alles aan om te bewijzen dat hij juist op tijd in vorm komt voor Wim bledon. In de tweede ronde van het toernooi op Queens zegevier de hij met tweemaal 6-3 over de vroegere Australische kampioen Mark Edmondson. De 22-jarige Newyorker deed er slechts 52 mi nuten over. Volgens zijn zeggen wil Mcenroe deze week zoveel mogelijk partijen spelen alvo rens hin in zeven dagen harde training de laatste hand legt aan zijn Wimbledonvoorbereiding. Ook zijn landgenoot Roscoe Tan ner, die twee jaar geleden in de Wimbledonfinale tegenover Borg stond, gaf blijk van een goede vorm. Hij versloeg de Au straliër Greg Whitecross met 6-3, 6-4. Nanette Schutte is in het Queen's toernooi in de tweede ronde van het dames-enkelspel uitgescha keld. Zij verloor in twee sets: 6-3, 6-3 van de Amerikaanse Jane Preyer. Een grote verrassing was de nederlaag in deze ronde van Billie Jean King, die eveneens in twee sets werd geëlimineerd door haar landgenote Barbara Hallquist: 6-3, 6-2. Sindsdien is zeventien maal een handgemeten tijd van 9.9 secon den gelopen. Tot degenen, die dat presteerden, behoort Carl Le wis niet. De amerikaan werd met een tijd van 10.17 seconden twee de in de series. De Pool Marian Woronin was het snelst met 10.12 seconden. In de finale dwong de pool zijn Amerikaanse tegen stander tot een uiterste inspan ning. Geconfronteerd met de supertij den van Coe en Lewis probeer den de organisatoren zich ervan te vergewissen of de apparatuur wel goed had gewerkt. Dat on derzoek werd bemoeilijkt door het feit dat het electronische back-up registratiesysteem faal de. Het duurde dan ook tien mi nuten eer de tijd van Coe offi cieel werd bevestigd. De argwaan van de organisatoren ten aanzien van de elektronische apparatuur bleek in zoverre te recht. dat zij de tijd van Lewis corrigeerden naar 10.13 secon den. Waarmee het wereldrecord natuurlijk van de baan was. Wat wel bleef staan was het we reldrecord van Sebastian Coe. Er klonk een stormachtig applaus op, toen na tien minuten wach ten de bevestiging van het nieu we wereldrecord van 1.41.72 kwam. De licht gebouwde Brit had halverwege de race al zijn te genstanders achter zich gelaten en was in zijn eentje op weg naar het wereldrecord gegaan. WASSENAAR - De Wassenaarse volleybal vereniging WW orga niseert aanstaande zaterdag op de schoolsportvelden aan de Prinsenweg te Wassenaar voor de twaalfde maal haar nationale volleybaltoernooi. Het WVV-toernooi is in de loop de jaren uitgegroeid tot het grootste volleybalgebeuren in Nederland. Liefst 94 verenigingen hebben met 343 teams voor dit evene ment ingeschreven. Op 57 volley- balvelden zullen circa 850 wed strijden gespeeld worden. De organisatie van deze massale volleybalhappening denkt dat de enorme belangstelling voor haar toernooi voor een groot deel te danken is aan de mogelijkheid tot zwemmen in het nabijgelegen Sportfondsenbad: "Blijkbaar spreekt de combinatie volleybal- zwemmen velen aan, getuige het groot aantal teams dat zich dit BOGLIASCO - Het Nederlandse amateurelftal met Quick Boys- speler Mart v.d. Plas heeft giste ren in het Italiaanse Bogliasco met 2-0 verloren van Engeland. De Oranje-amateurs waren gedu rende de gehele wedstrijd ster ker maar konden de kansen die zij creëerden niet afronden. De Poorter (DHC) en Struyk (Spa kenburg) kregen enkele minuten jaar heeft aangemeld. Ook dit jaar hebben we een aantal teams van deelname moeten uitsluiten, omdat we al volledig bezet zijn." Twaalf jaar geleden startte WW met een twee daags toernooi in een gymzaaltje. Geleidelijk aan is de reputatie van het WVV-toer- nooi landelijk in steeds hoger aanzien gekomen, zodat dit toer nooi nu geldt als het grootste in Nederland. "Toch ziet de toekomst er voor het WW-toemooi niet rooskleurig uit," volgens de organisatoren: "De gemeente heeft plannen om het zwembad uit te breiden waardoor een groot gedeelte van de schoolsportvelden zal moeten verdwijnen. Bovendien zou op langere termijn de aanleg van de toekomstige atletiekbaan het toernooi wel eens onmogelijk kunnen maken." voor het einde, alleen voor de Engelse doelman staande, de mooiste kansen, maar faalden. Een uitval van de Engelsen vijf minuten voor het einde beteken de 1-0 en toen Nederland daarna alles op alles zette was een straf schop in de laatste minuut er oorzaak van dat Engeland nog een tweede doelpunt kon aante kenen.-. "Komt Pernix als medegebruiker van de sportvelden bij de Groenoordhallen? Dit was de angstige aanhef van een brief, ge schreven door twee leden van de L.K.V. Noorderkwartier. Ter ge ruststelling kan ik zeggen dat de kogel nog niet door de kerk is en dat het tijdstip van vuren mo mentcel uitgesteld is. Bijzonder jammer is het mijns in ziens. dat de L K V. Noorder kwartier in de publiciteit moet komen door twee leden van haar vereniging die onvoldoende van de besprekingen tussen Pernix en de Sportstichting op de hoog te zyn. Er is geen sprake van dat de vereniging NKW wordt plat gewalst. Wel is tijdens die be sprekingen opgemerkt dat er op de velden bij de Groenoord hal len sprake was van onderbezet ting. Als technische mogelijkheid is toen geopperd (dus een voorstel is er niet gelanceerd!) een ruil tussen beide verenigingen, om dat de Leidse Hout qua ruimte voor NKW toereikend was Nooit zijn de belangen van NKW uit het oog verloren, hetgeen mjj menselijk voorkomt. De problematiek in de Leidse Hout is ontstaan door de onvoldoende doordachte uitbreiding van de atletiekbaan die Pernix twee speelvelden heeft gekost. Pernix heeft op dit moment een leden bestand van 260. Veel. vooral jeugdige, leden wonen in de Me- renwijk. Dat Pernix er dan ook alles aan doet in de buurt van die wijk velden te vinden, ligt mgns inziens voor de hand De schrijvers van NKW stellen dat ze zestien geleden verbaasd heb ben moeten constateren dat Per nix naar de Leidse Hout ging Ik moge hen voor dit laatste verwij zen naar de Sportstichting onder wiens verantwoording e.e.a. is geschied. Bovendien lijkt in dit verband lezing van het artikel van Herman Poos in het Leidsch Dagblad van 19 mei j.l. zinvol Ten aanzien van de opmerking over de 'geboycotte vergadering' van 25 mei j.l. wil ik graag het volgende opmerken: a. Pernix ontving op 15 mei een door het dagelijks bestuur on dertekende besluitenlijst die niet getuigde van een pragmatische inslag. Pernix zou onder zeer abominate condities aan een an der veld komen. Bovendien zou zij de vereniging NKW slechts tot last zijn b. Op 16 mei bleken besluiten van het dagelijks bestuur van de Sportstichting omgezet te kun nen worden in principe-beslui ten". c. Pernix reageerde als volgt Wij willen op 25 mei naar de vergade ring komen, mits de besluiten van tafel gaan en er een open ge sprek plaats zal vinden tussen de betrokken partijen. Indien wij hiervan vóór de vergadering geen bericht hebben ontvangen, achten wij de vergadering zin loos en zullen wij daaraan niet deelnemen. d. Reactie van de Sportstichting kwam een kwartier na aanvangs tyd van bedoelde vergadering Sp 'Komen jullie niet?" P: Somt de hierboven genoemde punten a. b. en c. op. Sp 'Ja. maar er is een brief onder weg en op zo'n korte termijn kunnen besluiten niet herzien worden' (Hetgeen blijkbaar wel tussen 15 en 16 mei mogelijk was). Uit bovenstaande mag duidelijk worden dat het niet Pernix was. dat een aantal hardwerkende pro deo mensen van Noorderkwar tier tevergeefs naar een vergade ring liet komen om de proble men van korfballend Leiden te bespreken' Tot slot wil ik opmerken dat Per nix na recent overleg met betrok ken het volgende besluit heeft genomen: Pernix is van harte bereid te ver huizen naar velden bij de Groenoordhallen wanneer a. cr uitzicht is op een aan te leggen derde veld. b er uitzicht is op vernieuwing van de kleedaccommodatie op be doelde velden. W Pera. voorzitter Pernix (Bekort, discussie gesloten). GORINCHEM - Quick Boys heeft de (na-)competitie afgesloten met een nederlaag. Voor onge veer tweeduizend toeschouwers verloor de zaterdag eersteklasser in de strijd voor deelneming aan de KNVB-beker bij de zondag hoofdklasser Umlas 3-1 Do Gonnchemmers zijn door dit re sultaat vrijwel verzekerd van een toegangsbewijs voor de Cup Wanneer Bare ndrecht en VUC vanavond gelijkspelen is Unitas al 'veilig'. Unitas moet zelf alleen nog uitkomen bij het reeds uitgc schakelde Volendam De doelpuntenproductie van Uni tas na een 0—0 ruststand werd verzorgd door: Ben Schreuder tweemaal en Bas van Peer LEIDEN - Het was gisteren niet zo erg als eergisteren op het tennispark van de TV. de Merenwijk, toen de wind reputaties omverkegelde en gerenommeerde dubbels in het hoogopstuivende gravel smoorden. De geplaatsten wisten zich gisteren wel te handhaven. Zo handhaafden zich de no 3 geplaatste combinatie van de Leidsche Hout in het DDC, Annette Karl en Yvonne Westerhout, zij het niet zonder inspanning tegen W.J. Pauw en H. Verwoert met een zege in twee sets. 6-4. 7-5. Cijfers, die het klasseverschil in aanmerking genomen wellicht toch de wenkbrauwen van de ingewijden zullen doen fronsen, maar die gezien de kwaliteiten van de tegenstandsters niet eens als onverdienstelijk mogen worden aangemerkt. Overtuigend kwamen in het DDD Truus Hennipman en M. Leunissen voor de dag. Als no 1 geplaatsten gaven zij A. de Bruin en I. Tolsma geen schijn van kans, 6-1,6-2. Meer spanning en voor de belangstellenden meer kijkplezier brachten de partijen in het HDD tussen Walenkamp/Van de Water en M. van Marwijk/Lepelaar en in het DDC tussen E. en H. Krul en J. en J. Goudsmit. Walenkamp en Van de Water, ernstige kandiaten voor de zege in dit nummer, leken gemakkelijk over hun .opponenten te zullen heenlopen. Zij wonnen de eerste set overtuigend met 6-1, dankzij goed werk in het achterveld van Walenkamp en verrassend ingrijpen van Van de Water aan het net. Maar in de tweede set hadden hun opponenten het goede tegenspel gebonden. Korte ballen op Walenkamp en diepe op Van de Water en bij voorkeur op diens backhand. 'Met 6-1 werd het een set gelijk'. In de beslissende set gaf het onvermoeid volhouden van de Leidsche Hout combinatie de doorslag, 6—3. Het nodige bekijks hadden gisteren ook moeder en dochter Krul en moeder en dochter Goudsmit. In een schaakspelletje met de oudere generatie als dirigente en de jongere als afmaaksters won de combinatie Goudsmit met minimale marge, 6-4, .MADURODAM IN DEN HAAG, SCHEVENINGEN EN KIJKDUIN IS ALTIJD WAT TE DOEN! *19 t/m 28 juni: PASAR MALAM BESAR in de Houtrusthallen; Oosterse jaarmarkt met kleurige attracties, tropische bloemen en planten, Javaanse en Balinese dansen, wajang-voorstellingen, zilver smeden, koperbewerkers en batikkers. 20 en 21 juni: INTERNATIONAAL FOKKER VLIEGERFEEST op het strand .n Scheveningen; niet alleen Europa's grootste vlieger (80 m2), maar ook 's werelds grootste (400 m2!) wordt opgelaten, verder man-lifting en andere demonstraties. 23 t/m 27 juni: ZOMERFEEST op de Denneweg. Terrassen, muziek en straattheater in zomerse sfeer 25 en 26 juni: HAAGSCHE PAARDENDAGEN, hippisch evenement op het Lange Voorhout. Dressuur, voltiges, spring-demonstraties en een hippische markt met o.a. een hoefsmid en anders: 'N HELE DAG PLEZIER IN DUINRELL WASSENAAR: 33 GRATIS ATTRAKTIES! Inlichtingen: VVV Den Haag/Scheveningen. tel. 070 546200 MET Dl* KLEUREN UT HET GELE DOOSJE Humanisten schrijven informateurs "Een Nederlandse regering die zich afhankelijk maakt van theo cratisch getinte partijen ter rech ter zijde brengt daardoor de veel vormige democratie in gevaar en vergroot de kans op een staat die weer als zedemeester gaat optre den". Het Humanistisch Verbond schrijft dat in een brief aan de ka binetsinformateurs Lubbers en De Koning. Het Verbond is bang dat door een afhankelijkheid van theocratisch getinte partijen de liberalisering wordt bedreigd van de zedelijkheidswetgeving, de relatiewetgeving, de abortus praktijk en de wetgeving rond euthanasie en zelfdoding. "Wij vrezen in dat verband ook het ergste voor het emancipatiebe leid. de voorgenomen anti-discri- minatiewetgeving. de afschaf fing van de doodstraf en de be scherming van de persoonlijke levenssfeer". Het Humanistisch Verbond ver wacht van werkelijk democrati sche partijen, dat zij afstand ne men van theocratische tenden- Bcroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Vriezenveen P. J. Bos Heerde, te Lopikerka- pel B. de Jong Meeuwen; be noemd tot catecheet-pastoraal werker te Baambrugge H. W. J. Faassen Strjjen; aangenomen naar Barneveld C. van den Bergh Rotterdam-Zuid, naar Em- meloord H. de Leede Twijzeler- heide (Fr.). Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Spaken burg-zuid G. Zomer Rijnsburg Gereformeerde Gemeenten: be roepen te Terwolde-De Vecht (classis Barneveld) R. Boogaard Leiden. Zondag om 10 uur neemt ds E. Warnink afscheid van de gerefor meerde kerk in Noordwijk «Buurtkerk. Hoofdstraat). Op 28 juni doet hjj z(jn intrede in Ng- verdaL Op woensdag 8 juli (7 uur) zal d.s G. Vogelaar (Genemuiden) intre de doen in de gereformeerde ge meente van Benthuizen. Deze gemeente heeft vele jaren geen eigen predikant gehad. Om 3 uur zal ds. L. Vogelaar uit Elspeet hem bevestigen. Bisschop Simonis van Rotter dam heeft pater H Pot, pastoor van de Sint Leonard us-parochie (Haagweg) te Leiden, benoemd tot lid van het dekenale be- stuursteam Leiden, overeen komstig de voordracht van het pastorescollege en de dekenale raad. Deze voordracht was nodig door het vertrek van pastoor Oomens uit Wassenaar, die gods dienstleraar wordt aan het Au- gustmus-college in Amsterdam Het pastorescollege en de dekenale (ADVERTENTIE) GINI is puur... GINI is wild... GINI is fris... GINI is van harte gegund en verkrijgbaar bij uw slijter of winkelier of in de horeca! raad hadden een dringend be roep gedaan op deken Schlat- mann en pater Van Vliet om hun ambtsperiode - tot december 1982 - vol te maken, met aanvul ling door een derde collega. Pas toor Oomens, die negen jaar pas toraat heeft uitgeoefend in Voor schoten en Wassenaar en vier en een half jaar dekenaal bcstuurs lid is geweest, zal op een later tgdstip afscheid nemen ADVERTENTIt -4fc; Besluit dan meteen dat u niet te lang o^iw geli [Wilt wachten. leiden, Steen straat 33. tel. 071-134347 oi vki mvtiiNM-npcrsoun. Finata Bank

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 17