Post: "Ik weet nergens van Spelmaker Gorter (17) leidt DS'79 naar zege bij FC Den Bosch: 1—3 ANWB 00K ZONDER AUTO ONMISBAAR OP Feyenoord 'schorst' Notten. Geen strafzaak tegen Yolendam en Ellens Rijwielfabriek praat over samenwerking P 'Circusnummer' proloog slaat aan DONDERDAG li JUNI 1981 ROTTERDAM - Rcnè Notten cn Feyenoord vervreemden steeds meer van elkaar. De Feyenoord- leiding heeft de middenvelder gisteren schriftelijk meegedeeld dat op zijn aanwezigheid tijdens het Super Mondial-toernooi in Milaan (komende maand) geen prijs wordt gesteld. Als reden voor dat besluit werd onder meer aangevoerd ,.de gebeurtenissen die zich de laatste tijd rond u hebben voorgedaan". Notten. voor wie inmiddels NAC en FC Twente vage interesse hebben getoond, is van plan het bestuursbesluit aan te vechten. „Hoewel het kort dag wordt", be sefte Notten gisteravond zelf. Dinsdag was Notten trouwens al tegen een andere straf opgelo pen. Assistent-trainer Clemens Westerhof liet Notten weten dat hij binnenkort een boete van vijf honderd gulden zal moeten beta len. Notten: ..Directeur Stephan zou die boete hebben uitgedeeld omdat ik mij in de pers negatief over alles wat met Feyenoord te maken heeft, had uitgelaten. Dat zal Feyenoord moeten aantonen. Want tegenover journalisten heb ik alleen maar de waarheid ge zegd. Ik wacht eerst de bevesti ging van die boete af. Stephan komt pas vandaag terug uit Bul garije. Ik ben van plan voor mijn centen te gaan vechten. Maar op dit moment wil ik even wachten met het inschakelen van de VVCS'. Niemand van het Feyenoordbe- stuur bleek gisteravond bereid tot het geven van enig taar. LEIDEN (ANP) - DS'79 heeft zich gisteravond heel voorzcihtig gekroond tot favoriet van de nog ene vacante eredivisieplaats. De Dordtse ploeg won bij het machteloze PC Den Bosch: 1-3. De Graafschap kwam thuis een 0-0 deling overeen met Heerenveen. DS'79-speler Geert Jansen toont de aanvalsdrift van zijn club. FC Den Bosch-aanvaller Arie Romeijn (14) probeert hem met een overtreding een halt toe te roepen. Niet alleen de 3-1-ovcrwinning op cn bij FC Den Bosch, meer nog de simpele wijze waarop die vic torie tot stand kwam stemde trai ner Mircea Petescu en zijn spe lers tot volle tevredenheid. De zinsnede in het napraatje van de Roemeen - ..we speelden nu voetbal en de twee voorafgaande partijen een wanhoopsspelletje - typeerde haarfijn waarin in het met ruim 8000 man bevolkte De Vliert de kneep zat FC Den Bosch, dat ook in de com petitie al tweemaal op de broek ZEIST (GPD) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft besloten af te zien van een eventuele strafzaak tegen eerste divisieclub Volendam en haar oefenmeester Henk Ellens. Helmond Sport-voorzitter Van Lier had en kele dagen na de wedstrijd Volendam-DS'79 om een onderzoek ver zocht naar aanleiding van uitlatingen van Ellens in het Parool. De trainer zou toen gezegd hebben dat hij zijn ploeg had opgedragen om met 3-1 te winnen van DS'79 en vooral geen vierde treffer te scoren. Dit. omdat Volendam in de strijd om de vierde periodetitel van de eerste divisie dan een lastige concurrent (Helmond Sport) zou kwijtraken. Ellens heeft bij voortduring deze uitspraken aangevochten Nu de tucht commissie van de KNVB de zaak heeft geseponeerd, overweegt Ellens op zijn beurt een gerechtelijke procedure aan te spannen tegen Hel mond Sport-voorzitter Van Lier. De Volendam-oefenmeester vindt dat zijn naam ten onrechte in diskrediet is gebracht. kreeg van de Dordtenaren. raak te van meet af aan de draad kwijt dank zij een tactisch slim zetje van Petescu. Deze koos voor de pas 17-jarige Edwin Gorter in de basis, als spelmaker vlak achter het aanvalsduo Smeets en Van den Ham Terwijl de Brabantse verdedigers Van Nielen en Adriaans»- beiden wanhopig aan het twijfelen sloegen wie het jon ge talent nu wel of niet moest eli mineren. slokte Gorter zijn vrij heid gulzig op Voordat de eindelijk in de/e na- competitie uitblinkende libero Epi Drost zijn ploeg vanaf dertig uit een vrije bal op voorsprong knalde, was Evers al heel dicht bij doelpunten geweest. Den Bosch, dat over het algemeen pleegt uit te blinken in voetbal dat bol staat van intelligentie, wist zich maar een spaarzaam aantal kansen te scheppen. Zo beukte aanvoerder Piet Kamps weliswaar de lat en miste de eni ge speler die een voldoende aan inzicht haalde. Wim van der Horst, een dot van een kans, bib berende knien kreeg DS er niet Ook na rust. toen Edwin Gorter leeggespeeld was en DS zich veel defensiever opstelde, kon de thuisclub geen potten breken. De treffers van Anne Evers en van invaller Hakim Braham (bei de na aangeven van Smeets) wa- ren een logisch gevolg van het Dordtse uitgekiende en het Bos sche domme voetbal. Dat kort voor tijd Piet Kamps tegenscoor- de <3 1veroorzaakte slechts een deuk in het doelsaldo van de gas- Wat de Graafschap en Hccren.'cen gisteravond op de mat toverden, moot voor de objectieve toe schouwer welhaast een martel gang geweest zijn. Zelfs de doel punten, die doorgaans nog wel eens voor enige opleving kunnen zorgen, bleven dit keer uit Geen goed voetbal dus. wel een enorme werklust van met name De Graafschap, dat. en dat moet gezegd, er alles aan heeft gedaan om de zo belangrijke overwin ning uit het vuur te slepen De Doctmchemers hadden echter erg veel moeite met het slimme spelletje van Heerenveen. De Friezen lieten de Doetinchemers komen en gingen, eenmaal in balbezit, gretig in de aanval Voor rust leverde die speelwijze voor beide doelen nauwelijks enig gevaar op. In de eerste helft kreeg De Graafschap slechts een uitgespeelde kans via uitblinker Trentelman. maar zijn schot smoorde in een haag van Friese verdedigers. Na rust drong De Graafschap sterk aan en nam bewust risico's Hee renveen. dat normaal steeds de aanval probeert te zoeken, moest zich ver terug beperken tot coun ters, die overigens tot het einde toe gevaarlijk bleven. De Graafschap Hccrcnvrrn 0-0. Scheidsrechte: Van Ettekoven. Toe schouwers 12.50<> FC Den Bosch DS'79 1-3 (O il. 32. Dro«;t 0-1. 57. Evers 0-2. 87 Braham 0 3. 88 Kamps 1-3 Scheidsrechter: Van der Laar 8500. FC Den Bosch 3 WOHLEN-NOTTINGHAM (GPD) - Een woordvoerder van de Britse rijwielfabriek Raleigh heeft gisteren toege geven dat zijn firma op het moment in onderhandeling is met de Duits-Belgische formatie Capri-Sonne over een vorm van samenwerking in 1982. De heer Handly van de Britse rij wielfabriek: „Er zijn al met ver schillende bedrijven gesprekken gevoerd en inderdaad is Capri- Sonne er één van. Overigens heeft die firma contact gezocht met ons en niet omgekeerd". Op de vraag of de fietsenfabrikant alleen een co-sponsor zoekt of ook bereid is zelf een stap terug te doen en als tweede geldschie ter te gaan fungeren, kon Handly geen antwoord geven. Wel liet Handly met nadruk weten dat op het hoofdkantoor van zijn bedrijf in Nottingham echter nog steeds geen definitieve beslissing is ge nomen of en hoe men de sponso ring zal voortzetten. „Wij bekij ken op het moment alle kanten van de zaak", meldde Handly. Peter Post daarentegen ontkende voor de aanvang van de proloog van de Ronde van Zwitserland Middelburg rijdt het seizoen uit HONSELERSDIJK (ANP) - Jack Middelburg, de TT- winnaar van vorig jaar. is op zijn besluit terug geko men na de Grote Prijs van Nederland in Assen met de actieve motorsport te stop pen. Financiële inspannin gen van een sponsor en de organisatie van de zondag a.s. in Raalte te houden weg races hebben Middelburg uit de grootste geldproble men gered. Van de te verkopen program maboekjes staat de Raalte- organisatie twee kwartjes per stuk af aan Middelburg. Middelburg zal daardoor het huidige Grand Prixseizoen, waarin hij als privé-rijder sterk optreedt, af kunnen maken. 'Jumping Jack' kwam twee weken geleden tijdens de trainingen voor de Grote Prijs van Joegosla vië ten val en brak daarbij een paar middcnhandsbccn- tjes. "Op dat moment zag ik weinig perspectief meer voor mijn carrière. Nu ik uit de geldzorgen ben, zie ik het weer helemaal zitten', aldus een gelukkige Middelburg. Voor het volgende seizoen wenst de 500cc-coureur over een budget van twee a drie ton te beschikken, waardoor hij een zeer professioneel uitgerust racing-team zal kunnen runnen. 'Ik zal ech ter niet de fout van Wil Har- tog maken. Als ik bij het En gelse fabrieksteam binnen kan komen, dan zal ik niet aarzelen dat te doen. Dan tellen vette Nederlandse sponsorgelden niet meer". met klem ook maar van iets af te weten. Naar zijn mening is er geen reden om te twijfelen aan zijn eerdere verklaring dat de sponsor ook volgend seizoen weer hoofdsponsor is van de profwielerploeg. „Ik weet ner gens van", luidde het korte com mentaar van Post. „Er wordt de laatste tijd zoveel gepraat over ons dat dit wel weer een van de vele geruchten zal zijn. Ik weet in ieder geval zeker dat Raleigh vol gend jaar doorgaat met sponso ring". Het blijft dus onzeker of de ploeg van Peter Post met de huidige sponsor doorgaat. Twijfels bij de renners die zeker niet verster kend zullen werken'op het col lectief. In februari nog stelde di recteur Collins dat eind mei de kogel door de kerk moest zijn om er voor te zorgen dat de coureurs dan zouden weten waar ze aan toe zijn. De aanhoudende geruchtenstroom over de onzekere toekomst, de berichten over het dopingge- bruik van Jo Maas en Johan van de Velde, de blessuregolf (Raas, Wijnands, Knetemann, Lubber- ding) en de vormcrisis van Joop Zoetemelk lijken het sterke blok echter te hebben aangetast. On zekerheid die de formatie in de Ronde van Frankrijk best eens parten zou kunnen gaan spelen, omdat individuele renners dan op persoonlijk succes zouden kunnen gaan jagen om de aan dacht van andere ploegen op zich te vestigen. ADVERTENTIE Je weet nooit wat je tegenkomt op reis. Daarom vertrekken verstandige mensen niet zonder Reisverzekering (dekt de financiële risico's) en Internationale Reis- en Kredietbrief (voor daadwerkelijke hulp). Ook als ze de auto thuislaten. WOHLEN (GPD, ANP) - In hun drang naar vernieuwingen gaan sommige organisatoren van wielerwedstrijden heel ver. Sepp Vögeli, de grote man van de Ronde van Zwitserland, ver zon daarom een nieuwe proloog voor zijn wedstijd. In vier klei ne groepen moesten de deelne mers een minicritcrium van tien kilometer rijden. De snelste van alle series kreeg de gouden leiderstrui. Rico Soejoen uit de Sowjet-Unie heeft gisteren de proloog van de Ronde van Luxemburg op zijn naam gebracht. Aan deze ronde doen zowel amateurs als profes sionals mee. De Nederlander Jos Lammertink eindigde in de indi- 3e uitslag van de individuele tijdrit over twee kilometer I Rieo Soejoen (Sow) 2 11.86; 2 Yvon Berlin (Ff) 2.11,89; 3 Jos Lammertink (Ned) 2.12.06, 4 Benny van Brabant (Bol) 2.12,25. 5. Alcxei Akhov (Sow) 2 13.08 Stel het niet uit ca na;ir uw A.WV'B kantixir: Leiden. Stationsweg 2 I Den I l.i.n;. Wossenjjrx uej; 220 Den I laag. De S. Lohmunplein 10 Het werd een soort c waarvan de 20.000 toeschouwers in de startplaats Wohlen met vol le teugen genoten De verwachte kritiek van dc ploegleiders op deze wonderlijke variant bleef uit cn ook met do volstrekt on verwachte cn onbekende win naar, de Duitser Peter Kehl, had iedereen vrede. Bert Oosterbosch van de Post- ploeg heeft gisteren de proloog van de Grote Prijs van de Midi Libre gewonnen. De Nederlan der was in de individuele tijdrit over 3700 meter de snelste in 3 minuten en 54,66 seconden.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15