Muziekschool uit beslotenheid [L>e/cfee agenda Manege Nieuw Duinrell gaat naar Katwijkseweg Ontslagen Cuiium nu via de kantonrechter Nieuw gebouw in Leiderdorp biedt vele voordelen jttszrtK Mast wordt afgebroken Vrachtauto te water STAD EN RAND DINSDAG 9 JUNI 1981 Fietstochten goed in trek ZOETERWOUDE - Ondanks het sombere weer hebben gisteren 2833 fietsers deelgenomen aan de Zoeterwoudse fietstochten. Dit zijn er 123 meer dan vorig jaar Het organiserende Sterrit- comité sprak van een geslaagde tocht al zag het daar na de regen achtige ochtenduren niet naar uit. Bij de tocht over 35 kilome ter waren 1375 deelnemers onder wie burgemeester Houdijk en wethouder Maan. Deze tocht voerde door Voorschoten, Was senaar en het buurtschap Maal drift. Via Leiden Zuid-West kwam men weer in Zoeterwoude aan. De winnaars van deze tocht waren ex aequo Gé en Frank van Wetten, Ekc en Maarten van der Steen en Chris ter Keurs. Na lo ting ontvingen cerstgenoemden de wisselbeker uit handen van Koos van der Geest sinds jaar en dag betrokken bij het gebeuren. Bij de rit over 75 kilometer waar voor zich 1454 mensen aanmeld den, ging de wisselbeker naar Adrie en Joop van der Hoeven OEGSTGEEST- De ontslagproce dure voor de vier polikliniekme- dewerks bij het kinderpsychia trisch centrum "Curium" wordt waarschijnlijk via de kanton rechter voortgezet. Het bestuur van "Curium" deelde tijdens in tern overleg met een vertegen woordiging van de polikliniek medewerkers mee dat het graag bereid is de medewerkers een aanvaardbare plaats binnen "Cu rium" aan te bieden, maar dat het helaas door de betalende in stanties, het Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven en het Zie kenfonds Leiden en Omstreken als het ware gedwongen is om de ontslagprocedure via de kanton rechter voort te zetten. De ontslagen maken deel uit van een pakket reorganisatiemaatre gelen, die waren ontwikkeld om de grote tekorten weg te kunnen werken. Het COZ liet eerder we ten de tekorten (voor dit jaar was een tekort van een half miljoen gulden berekend) niet langer te willen dekken. De directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden onthield echter zijn toestemming om de arbeidsverhouding met de vier te beeindigen, omdat de overlegde stukken onvoldoende aantoon den dat de voorgenomen reorga nisatie dient plaats te vinden. Ook zou onvoldoende duidelijk zijn gemaakt dat juist deze reor ganisatie de juiste oplossing zou zijn voor de problemen. DINSDAG Leiden - Beiaardconcert op het carillon van het stadhuis, 19-20 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - Oude Vest 45, Sprookjesfilm 'De Kikkerprins', woe 14.30 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins van 20- 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe. soos en sport, 15-17 uur. Gespreksavond Bahè gemeenschap Sleutelbloem 2, vanaf 20 uur. Jongeren Advies Centrum (JAL) - Cae- ciliastraat 67, ma, di, do, vr, van 16-22 uur, tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur, voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Antoniuskerk - start fietsvierdaagse Zuid-West, 18-19 uur. Breestraat 48 - vergadering Hoogheem raadschap Rijnland, woe 9 uur. Stadsbouwhuis - Langegracht: ver- keerscommissie, woe 15.30 uur. Stadsbouwhuis - vorderingscommissie, woe 15 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, LEIDERDORP - Een grote opluchting voor de docenten en leerlingen van de streekmuziekschool in Leiderdorp is dat ze binnenkort geen last meer van elkaar hebben tijdens de verschillende muzieklessen. Reikhalzend kij ken ze dan ook uit naar de dag waarop alles uit het oude schoolgebouw kan verhuizen naar het nieuwe onderko men in Buitenhof-Oost. "Na tien jaar plannenmakerij is eindelijk het langverwachte re sultaat bereikt", zegt de heer Vogel, directeur van de Streek muziekschool, eveneens uitkij kend naar augustus wanneer de nieuwbouw klaar zal zijn. "Het is niet zo zeer de uitbreiding van de ruimte die we tegemoet zien, maar de daarmee samen hangende uitbreiding van de mogelijkheden." Volgens Vogel is het niet zo ver wonderlijk dat ondanks de streekfunctie van de school er toch weer voor een bouwloaatie in Leiderdorp werd gekozen. "In de eerste plaats heeft Leiderdorp door de ligging alleen al een streekfunctie. We hebben leerlin gen afkomstig uit Alkemade, Ha- zerswoude, Koudekerk, Wou- brugge en Leiderdorp. Van de in totaal 1500 leerlingen komt het grootste gedeelte uit Leiderdorp zelf, zo'n 640 denk ik. En dat is meteen de tweede maar niet min der belangrijke reden waarom deze gemeente de bouw van de. Geschaamd dan het huidige schoolgebouw aan de Hoofdstraat. Vogel: "Or ganisatorisch gezien hebben we ook een zeer moeilijke tijd mee gemaakt, vooral wat betreft de indeling van ruimten. Ik moest bijvoorbeeld uit mijn kamer, om dat tussen het bureau en de kas ten viool-, trombone- of klarinet- les moest worden gegeven. Ruimte ergens anders is hier in dit oude gebouw gewoon niet. Daardoor kwamen ook andere zaken niet goed uit de verf, zoals bijvoorbeeld het in grotere groe pen samenspelen van muzikan ten, het zogenaamde ensemble- werk. Daarvoor zijn de lokalen niet geschikt en moet je om het half uur luchten. De beschikbare achttien uur voor het ensemble- werk hebben we moeten terug brengen tot maar veertien uur. Anders word je helemaal knet tergek. Je hoort alles door de dunne muren heen, ook wanneer een andere leerling vals of juist erg goed zit te spelen." school verzorgt." Het nieuwe onderkomen voor de streekmuziekschool is niet al leen groter maar biedt ook betere organisatorische mogelijkheden Hij vertelt ook zich geschaamd te hebben om mensen in een derge lijke omgeving te ontvangen, maar hij voegt eraan toe dat het Directeur Vogel: "Musiceren is so ciaal bezig zijn'. uitzicht op de verhuizing een zeer grote verdraagzaamheid heeft gekweekt bij iedereen die op de streekmuziekschool werkt. Vogel zelf zegt "chronisch moe te zijn om te klagen." Blij is hij nu dat met het nieuwe gebouw de mogelijkheid wordt geboden om de muziekschool ook wat meer in de belangstelling te krijgen. Niet om de bekendheid te ver groten, maar om de onbekend heid over wat daar nou precies gebeurt, bij de mensen weg te nemen. "Wat zal het leuk wor den, wanneer we ook eens niet alleen ouders van leerlingen kunnen uitnodigen voor optre dens van leerlingen. In de nieu we grote zaal kunnen we heel wat meer mensen ontvangen dan hier. De grote zaalactiviteiten in het nieuwe gebouw moeten de muziekschool een beetje uit haar beslotenheid halen. Een ander belangrijk punt is dat mensen via de bibliotheek (die in hetzelf de gebouw wordt gevestigd) of het wijkcentrum gedeelte een kijkje kunnen nemen in de school." Het nieuwe gebouw heeft verder nog als voordeel dat er meer mu ziekinstrumenten kunnen ko men. "Er komt meer keuze. We hebben er een harp, drum en een trombone bijgekregen." Vogel vindt dat zijn school hele maal niet elitair en ouderwets be zig is. "Mensen denken wel eens dat het een elitair gedoe moet zijn als je over het bespelen van een harp praat, terwijl die dingen niet dertigduizend gulden hoe ven te kosten, maar zestienhon derd. Hier zitten niet alleen kin deren van rijke ouders. Het gaat er gewoon aan toe." "Wij zijn helemaal niet ouderwets bezig, zoals soms weieens wordt gedacht- Wij zijn een relatief jon ge school en dat heeft zijn voor delen. Hier wordt wel degelijk aan moderne muziek gedaan, kijk maar naar jazzmuziek. We hebben zelfs een meisjescom bo." Vogel is toch blij dat in de nieuwe muziekschool muziekklanken best nog wel zullen doordringen, zij het in mindere mate dan in het oude gebouw. "Gelukkig worden de gangen toch nog enig zins gevuld met diverse klanken, anders wordt het zo'n steriele tent. Dat is niet de bedoeling." Het nieuwe gebouw heeft in de Voorschoten - gemeenteraad, t sie financiën, 20 uur. Cultureel Centrum - inschrijving avond vierdaagse, van 19 tot 21 uur. WOENSDAG Leiden - Stats jongerencentrum, Haar lemmerstraat 73, cursus stijldansen; do. soos met films en informatie program- 15-17 b ogen van Vogel een open karak ter. "Net zoals in de muziek, want het is niet alleen de liefde voor het instrument die de blijd schap maakt. Musiceren is so ciaal bezig zijn. De verbeterde mogelijkheden daartoe ten aan zien van de ensembles juich ik dan ook van harte toe", zo stelt Vogel. ROEL ZAADNOORDIJK J™?™'SSi De muziekschool in Leider dorp, ontstaan uit particulier initiatief, begon in 1961 met zo'n veertig kinderen. In 1962 werd de stichting Muziek school Leiderdorp in het le ven geroepen. In die tijd had ook de belangstelling voor het muziekonderwijs een be langrijke ontwikkeling door gemaakt. Steeds meer gemeentebesturen begrepen dat het hun eigen zaak was voor goed muziek onderwijs zorg te dragen. Zo kwam het uiteindelijk zover dat de gemeenten Alkemade, Hazerswoude, Koudekerk, Leiderdorp en Woubrugge in 1969 samen besloten tot op richting van een streekmu ziekschool op basis van een gemeenschappelijke rege ling. De muziekschool van de Lei- derdorpse stichting was het vertrekpunt voor de nieuwe streekgerichte opleiding. In die tijd was deze school al uit gegroeid tot 615 leerlingen en 177 lesuren per week. De streekmuziekschool heeft zich tot doel gesteld de ama teuristische muziekbeoefe ning te bevorden door het ge ven van algemene muzikale vorming en instrumentaal onderwijs. Daarnaast worden er leerlingen opgeleid voor het toelatingsexamen van het conservatorium Deze school is één van de 153 van rijkswege erkende mu ziekscholen en wordt gesub sidieerd door de genoemde aangesloten gemeenten, de provincie Zuid-Holland en het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk. Naast voorspeelavonden voor ouders en kennissen treden de leerlingen van de school nog vaak naar buiten met een eindconcert in de Leider- dorpse dorpskerk of bij mu- ziekactiviteiten in scholen, kerken, bejaarden- en verple- gingscentra en andere mani festaties. Wat dat betreft kan de muziekschool tevens een belangrijke steunfunctie worden toegedacht als het gaat om het culturele leven in Leiderdorp en omliggende gemeenten. Expositie het Warmondse oude raadhuis exposeert tot en met 24 juni de kunstenares Atie Krumperman. Zij maakt aquarellen, acrylen en portretten. De openingstij- is er de mogelijkheid om aller lei dingen te maken of tdoen, zoals emmailleren, poppen ma ken, wolspinnen enz. De 'knut selaars' worden vanaf twee uur begeleid door een optreden van de Caboodle band. Vanaf acht uur 's avonds zijn een aantal vi deofilms te zien. Hoofdfilm is het afscheidsconcert van The Band oftewel The Last Waltz. VOORSCHOTEN - Met een gigan tische kraan is een sloopbedrijf uit Lekkerkerk begonnen aan de afbraak van de ruim tachtig me ter hoge mast op het voormalige terrein van het Marine Opkomst Centrum in Voorschoten. Eigen lijk hadden de sloopwerkzaam heden vorige week al moeten be ginnen, maar het weer speelde de slopers nogal parten. De kraan, waarmee tot bijna in de top van de mast kan worden ge werkt, kan alleen goed gebruikt worden als er niet teveel wind staat. Het risico om op een derge lijke hoogte te werken wordt an ders te groot. Wanneer de sloop wordt beëindigd is nu ook verder afhankelijk van de weersgesteldheid. De mast heeft na het verdwijnen van het MOC nog lange tijd dienst gedaan voor het vliegveld Valkenburg. Daar is nu echter een nieuw vluehtleidingssys- teem waardoor de mast helemaal overbodig is geworden. Boven dien wil Voorschoten op de plek waar de mast nu nog staat, het nieuwe politiebureau gaan bou wen. WASSENAAR - Nog voordat het bestemmingsplan "Landelijk ge bied" goed en wel is vastgesteld, wijken burgemeester en wethou ders van Wassenaar ervan af. De manege Nieuw Duinrell mag na melijk in de bocht van de Kat wijkseweg tegenover het vlieg veld Valkenburg een nieuwe ma nege bouwen, terwijl die grond bestemd is voor agrarische be drijven. B en W van Wassenaar vinden dat de manege uit het centrum van Wassenaar moet verdwijnen. Op die plek moeten volgens wonin gen worden gebouwd en die ruimte is nodig om het pas gele den aangenomen Centrumplan uit te voeren. Nu de manege heeft laten blijken naar de Kat wijkseweg te willen verhuizen, is de gemeente bereid het nog niet vastgestelde bestemmingsplan weer te wijzigen. Volgens de ge meente zijn er geen zwaarwegen de bezwaren tegen een manege op die plaats. Dat is niet de mening van de agra rische commissie, die zich boos maakt over de onttrekking van agrarische grond aan de agrari sche bestemming. "Het toelaten van een niet-agrarisch bedrijf in ZOETERWOUDE - In Zoeter woude raakte afgelopen zaterdag omstreeks twee uur 's middags een vrachtwagen van het ijspa leis uit Almere in de Zuidbuurt- sevaart. Twee kraanwagens moesten het vervoermiddel uit het water takelen. Het ongeluk onstond toen de chaufieur op de smalle Zuid- buurtseweg uit moest wijken voor een tegenligger, in de berm terecht kwam, daarna de macht over het stuur kwijt raakte en in het water terecht kwam. De politic kon niet zeggen of de vrachtwagen vol zat met ijsjes. het agrarisch gebied is onaan vaardbaar", schrijft de commis sie aan de gemeente. Boos is ook een bloembollenkwe- kerij, de ïirma Prins Topper, aan de Katwijkseweg. Dat be drijf ligt naast het terrein waar de manege moet komen. De firma vreest overlast (stof, stank en ge luid), die zelfs schadelijk kunnen zijn voor de teelt van bloembol len. Afgezien van de overlast kan de kwekerij nu niet meer uitbrei den, terwijl ze dat wel willen. "Als wij probeerden dit stuk grond voor ons bedrijf te kopen werd steeds de boot afgehouden. Er werd dan gezegd dat de grond niet te koop was of er werden prijzen genoemd van 25 tot 30 gulden per meter en daarna werd er niet meer op ingegaan. Nu constateren wij dat de grond wel verkocht is aan een niet-agrariër. En dat de gemeente een deel van de grond gekocht heeft tegen een prijs van 15 gulden per meter. Een prijs die in geen verhouding staat met de prijs die aan ons be drijf werd gevraagd", schrijft de heer Topper van de bloembollen kwekerij. Ook de bewoners van de buurtge meenschap "De Pan", zien wei nig in de vestiging van een mane ge. Dat geeft veel overlast, vin den zij. Tevens zijn zij van me ning dat de verkeersveiligheid in gevaar komt door de manege. Dieven betrapt LEIDERDORP - De rijkspolitie heeft in de nacht van zondag op maandag omstreeks twee uur op de Bolderikkamp in Leiderdorp een 19-jarige Leidenaar en een even oude Alphenaar op heter daad betrapt terwijl zy bezig wa ren met het openbreken van een wagen. Op het bureau bleek dat de twee ook in het bezit waren van een gestolen auto. Zij zijn in verzeke ring gesteld. den zijn: dinsdags 19 tot 21.00 Vierdaagse uur; woensdags, donderdags e zondags van 14 tot 16.00 uur e zaterdags van 11 tot 16.00 uur. Feestweek In het kader van de feestweek in de Lindehoeve komt morgen middag de KRO met de Noen- show. Vanaf 12.00 uur gaat dit programma 'live' vanuit Voor schoten de ether in. 's Middags Van 16 tot en met 19 juni kunnen de wandelaars weer terecht voor de avondvierdaagse in Voorschoten. De afstanden per avond zijn vijf, tien of vijftien kilometer. Voorinschrijving is de gehele week mogelijk in het Cultureel centrum 's avonds van zeven tot negen uur. Na de ze week wordt het inschrijfgeld verhoogd. Vooral omdat de uitgang van het terrein vlak naast de woningen moet komen te liggen. Dienstwoning Overigens is dit niet de enige her ziening van het bestemmings plan "Landelijk gebied", dat in 1975 al in de gemeenteraad ter sprake kwam, maar nog steeds niet onherroepelijk vastgesteld is. In het bestemmingsplan wordt de mogelijkheid om op sommige plaatsen een dienst- of beheerderswoning te bouwen open gehouden. Eén van die plaatsen is op de camping Duin- horst, die een dergelijke woning wil gaan bouwen. De gemeente had in het bestemmingsplan vastgesteld dat de maximale in houd van een woning niet groter mocht zijn dan vierhonderd ku bieke meter en de goothoogte van de woning moest onder de vijf en een halve meter blijven. Het gevolg was dat er woningen werden gebouwd met een groot grondoppervlak en een plat dak (bungalowtype). Dat willen B en W voorkomen door een schuin dak verplicht te stellen. Het hoogste punt van de woning mag nu zeven meter worden en het grondoppervlak niet meer dan honderd vierkante meter. Maar daarnaast heeft de gemeente ook ZOETERWOUDE - Het boegsprietlopen dat de verkenners van Scouting de maximale inhoud vergroot tot vijfhonderd kubieke meter, zo dat de toekomstige woningen groter worden, maar volgens de gemeente minder massaal. Zoeterwoude dit weekeinde organiseerden is voor vele deelnemers natte bedoening geworden. Onder veel belangstelling, van met name jongeren, werd het gebeuren een heel waterfestijn in de Zuidbuurtse- vaart achter het Don Boscohuis. Scouting Zoeterwoude heeft dit boeg sprietlopen georganiseerd om haar activiteiten ook bij niet-leden onder de aandacht te brengen. ciliastraat 67, meisjes spreekuur, 16-22 Stadhuis - raadscommissie financiën, 20 Speeltuin Westerkwartier - Ten Kate- straat: voorlichtingsavond over sociaal- cultureel plan gemeente, 19.30 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, commissie onderwijs en maatschappelijke aangele genheden, 20.15 uur. Wassenaar - gemeentehuis, commissie huisvesting en gemeentelijke diensten, 20 uur. Voorschoten - Lindehoeve, kreamid- dag, vanaf 12 uur; videofilm-festijn, van af 20 uur. DONDERDAG Leiden - kinderboerderij Merenwijk, na tuurwandeling Instituut voor Natuurbe schermingseducatie, 19 uur. Stadsgehoorzaal - voorlichtingsavond over sociaal-cultureel plan gemeente, 19.30 uur. Schoolgebouw - Regenboogpad, be stuurscommissie, De Dukdalf, De Loopplank, 20 uur. Bibliotheek - Burchtcomplex: open huis, 19 uur. Holiday Inn - streekcommissie Leiden en omgeving, 20 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vry advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep dienstweigeren, voorlichting en begelei ding dienstweigeren, van 20-21.30 uur, tel. 140866. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soos van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, oepn avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhkrdkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Oegstgeest - gemeentehuis, verkeer en vervoer, 20 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, verkeer en vervoer, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 5 tot 8 juni 8 uur 's morgens door Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek Boekmer, Florijn 19, Winkel hof Leiderdorp; van 8 juni 8 uur 's mor gens tot 12 juni door Haven Apotheek, Haven 18. tet 120085; Apotheek Lin- neaus, Kempenaerstraat lb, Oegstgeest, tel. 153274. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp. tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - T. de Bruin, L. v. Deyssel- laan 20, Hillegom, tel. 02520-22076. Vernielingen U.PHEN AAN DEN RIJN - Drie jongens uit Nieuwkoop en Aar- landerveen van 15 en 17 jaar oud hebben zaterdag een spoor van vernielingen door Alphen ge trokken. Fietsen, auto's, lan taarnpalen, bomen, telefooncel len, papierbakken en reclame borden in Ridderveld en het cen trum moesten het na een bio scoopbezoek ontgelden. LEIDSCH DAGBLAD Ad|u nel-hoofdredacteur R.O Paauw. Alg. redactiechef: OAGBLAO VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, LEIDEN Telefoon: 071-144941 Nabezorglng van Telefoon 071-123143. singel 1, 2311 BG Abonnementsgelden bij LEIDEN vooruitbetaling te voldoen. Postbus 54, 2300 AB BI) automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement 49.55 Per post 171,90. Jaarabonnement f 166,70. W. Wlrtz, (binnenland) Por post f 276,10. J. Ruygrok- Hooqeveen Losse nummers f 0,70. (buitenland) J.M.J. Post. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) i Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sporl) sle, kunst) S.J. de Groot (geestelijk Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel. Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome. Madrid, Stockholm, en Djakarta. Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch.' lennarlz 071-155854. Voorschoten J. Peeters 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D.J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Wassenaar W. Olyslagers P.C. Rosier (radio en televl- tel. 071-133202

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2