OOK COMPUTER MAG NIET DISCRIMINEREN VS en Mexico eens over hulpplan Beurs Amsterdam DINSDAG 9 JUNI 1981 VARIA PAGINA 13 Voor Caribisch gebied en Midden-Amerika WASHINGTON (UPI/AFP) - Presi dent Reagan van de Verenigde Staten en het Mexicaanse staats hoofd, Jose Lopez Portillo, zijn het gisteren in beginsel eens ge worden over een plan op lange termijn voor de economische ontwikkeling van het Caribisch gebied en Midden-Amerika. Dit heeft het Witte Huis vandaag na afloop van de besprekingen van de twee staatshoofden op het presidentiële buitenverblijf Camp David meegedeeld. Het Mexicaanse staatshoofd is op het ogenblik in de VS voor een twee daags staatsbezoek. Volgens het plan, dat in grote lij nen vaststaat en nog nader moet worden uitgewerkt, zal Lopez Portillo als bemiddelaar optre den gezien zijn goede betrekkin gen met de betrokken landen in Midden-Amerika en het Cari bisch gebied. Van Amerikaanse zijde is erop gewezen dat het er bij president Reagan om gaat de werkgelegenheid in de armste landen te verbeteren en de afzet markten voor landen met weinig verscheidenheid in hun pakket exportprodukten te vergroten. Ook andere landen worden opge roepen zich bij de VS en Mexico aan te sluiten. Reagan heeft daar bij vooral Canada op het oog dat hij als een belangrijk deelnemer beschouwt. Een vastomlijnd pro gramma zou tijdens een topcon ferentie tussen de leiders van de VS, Mexico en Canada kunnen worden vastgesteld, aldus het Amerikaanse staatshoofd. Reagan en Lopez Portillo hebben ook gesproken over de Noord- Zuiddialoog over de betrekkin gen tussen de industrielanden en de Derde Wereld. In het kader daarvan wordt in oktober in Me xico een topbijeenkomst gehou den op initiatief van het Mexi caanse staatshoofd. Verwacht wordt dat Reagan daarvoor offi cieel zal worden uitgenodigd. Hij heeft echter laten doorscheme ren niet te zullen komen als pre sident Fidel Castro van Cuba aanwezig zal zijn. Reagan heeft "met Lopez Portillo gesproken over de Amerikaanse militaire hulp aan El Salvador en zijn bezorgdheid over commu nistische wapenleveranties aan Nicaragua en de bevrijdingsbe weging in El Salvador. Lopez Portillo, die tegen de Amerikaan se wapenhulp aan de junta in El Salvador is, verklaarde dat een realistische benadering van de problemen in het gebied inhoudt dat gekeken moet worden naar zowel de interne als de externe Bilaterale kwesties over handel en de illegale immigratie van Mexi canen naar de VS zullen vandaag aan de orde komen bij het over leg tussen uitgebreidere delega ties in Washington Het verblijf van de twee presidenten in Camp David werd afgesloten met een rondtoer per paard over het terrein en een barbecue in de open lucht. Vanmorgen zullen zij terugkeren naar Washington voor de laatste ronden van be sprekingen. Lopez Portillo zal in de loop van de middag naar Me xico terugkeren-. Vragen PPR-kamerlid Waltmans naar aanleiding van verkiezingen DEN HAAG (GPD) - „Ik heb me met de uitslag van de ver kiezingen in Groningen be moeid, omdat ik van mening ben dat een computer niet mag discrimineren. In Gro ningen is een kiezer die recht had te stemmen op de lijst van vreemdelingen gezet en dat klopt niet. En het is de vraag wat er met de 2500 bui tenlanders, Surinamers en anderen in Groningen ge beurd is die over een Neder lands paspoort beschikken". Het vermoeden van discrimina tie was voor het PPR-Twee- de-Kamerlid Henk Waltmans uit Oosterhout de reden om kamervragen te stellen over de gang van zaken rond de verkiezingen in de stad Gro ningen. „Ik dacht eerst dat er invloed van de vreemdelin genpolitie zou zijn op de sa mensteling van de kiezerslij sten. Maar al snel bleek me dat die er niets mee te maken had. De fout of de fouten - want dat moet nu worden uitgezocht - zit dan op de afdeling bevol king. Daar zijn de gegevens in de computer gestopt. Daar is op een gegeven ogenblik iemand met Paramaribo als geboorteplaats als „vreemde ling" in de computer gegaan terwijl hij beschikte over een Nederlands paspoort en dus wel degelijk mocht stemmen. Mijn vermoeden is nu dat ie dereen met geboorteplaats Paramaribo als vreemdeling in de computer is beland. Het is dus een situatie waarin het technische bureaucratische bestel een groep heeft buiten gesloten. Tenminste zolang het niet zeker is dat het niet gebeurde, moet ik hier dan maar van uit blijven gaan". Kamerlid Henk Waltmans heeft de gemeente Gronin gen daarom gevraagd nog eens na te kijken hoe de zaak gegaan is. „Maar dat kost ons 1500 gulden, dat doen we niet", zo heeft Waltmans te horen gekregen. Hij zegt nu: „Dat kan best zijn, maar ik heb er niets mee te maken wat dat kost. Ik wil alleen we ten dat het zeker is dat die ene fout niet nog eens ge maakt is en dus maar op één geval betrekking heeft en niet op de 2500 die theore tisch in Groningen aan de or de zijn. Ik wil zekerheid heb ben", aldus het kamerlid. „Mijn bekommernis is dat er in Groningen iets gebeurd is dat niet mocht gebeuren", aldus het Oosterhoutse kamerlid. „Groningen kan nu wel be weren dat het maar om één geval ging, maar dat kan men niet honderd procent zeker zeggen. Er kunnen wel meer mensen <iit het kiesregister uitgeschreven zijn. Ik ben te vreden als ik dinsdag het ant woord van de minister van binnenlandse zaken krijg dat het inderdaad maar om één gaat en niet om een grotere groep, aldus het kamerlid. De zaak is behalve principieel ook nog wel van politiek be lang. Het gaat om 611 stem men die in het geding zijn, al dus Waltmans. Dat is name lijk het verschil tussen de re sultaten van het SGP en de PPR. Zo hangt de volgorde van sprekers en fracties in de Tweede Kamer niet alleen af van de aantallen zetels, maar ook van de aantallen stem men bij een gelijk zeteltal. „Het is dus wel degelijk van belang voor het functioneren van de Tweede Kamer", al dus Waltmans over de twij fels rond de 611 stemmen die nu nog in Groningen „in de lucht" hangen. „Stel dat die 611 kiezers die nu misschien niet hebben mo gen stemmen - alles theore tisch hoor - allemaal hadden gestemd op de WD, dan had die partij door het systeem van restzetels er een zetel in de Kamer bij gehad en was dus op 27 uitgekomen. Tege lijk zou het CDA geen 48 maar een minder, namelijk 47 zetels hebben gehad. En dan moeten we vervolgens kijken naar hoe de aantallen zetels liggen: de PvdA en de PPR hebben vanwege hun lijstver- binding 47 zetels (PvdA 44 en PPR 3) en het CDA heeft ook 47 zetels. Dat zou weer bete kenen dat het CDA niet al leen meer de grootste partij is. Weliswaar maken PvdA en PPR er nog geen gebruik van om als een fractie op te tre den, maar samen hebben die Waltmans (PPR) twee wel even veel zetels als het CDA nu. Je zou daar aar dig over door kunnen den ken." Maar stel nu dat er als gevolg van de fouten in Groningen over moet worden gestemd. Dan kan de WD dus sterker uit de bus komen. De PPR van Waltmans is er dan de oorzaak van dat de rechtse meerderheid van CDA en WD op 75 zetels blijft staan. Dat kan van groot belang zijn voor de politieke verhoudin gen in de formatie. Waltmans: „Theoretisch is dat mogelijk. Als er over zou moeten worden gestemd. Een van de mogelijkheden is inderdaad dat de WD dan wat sterker uit de bus zou ko men en sterker dan de RPF bijvoorbeeld. De RPF zou dan zijn restzetel kwijtraken en die zou dan ten goede ko men aan de WD. Bij een her stemming in Groningen zijn inderdaad marginale ve- schuivingen mogelijk. Het gaat om drie restzetels. Stel dat alle 110 Groningse stem gerechtigden allemaal RPF zouden stemmen dan zou dat een landelijke verschuiving betekenen. Zo theoretisch als Waltmans het allemaal nog voorstelt, is het natuurlijk niet meer. In Groesbeek heeft de PPK bij de gemeenteraadsverkiezin gen om hertelling van de stemmen gevraagd. Het ging daar om een zevende van een raadszetel die voor de PPR in het geding was. De burge- meeser van Groesbeek wei gerde de stemmen opnieuw te laten tellen. De PPR ging vervolgens in beroep bij de Raad van State en kreeg uit eindelijk gelijk. Er moest overgeteld worden. Toen bleek plotseling dat de stem biljetten van Groesbeek al vernietigd waren dus viel er niets meer te tellen. Gevolg: heel Groesbeek moest uitein delijk wel eventjes opnieuw naar de stembus en by die verkiezingen kreeg de PPR die de zaak had aangezwen geld, prompt twee echte raadszetels... Dinsdag zal de commissie voor onderzoek van de geloofs brieven in de Tweede Kamer zich bezighouden met de pro blemen die er in Groningen de oorzaak van kunnen zijn dat Kamerleden nog niet kunnen aantreden in de nieu we samenstelling. Als de ant woorden over de Groningse affaire Waltmans niet beval len, zal hij de bezwaren zeker voorleggen aan de commissie voor de geloofsbrieven van de kamerleden. De uitspraak van die commissie kan dan bindend zijn in die zin dat de kamerleden gewoon hun werk kunnen beginnen. Door middel van een beroep op de Raad van State kan dan achteraf altijd nog blijken dat het „niet goed gelopen is' Maar de Kamer beslist, aldus Waltmans, woensdag zelf wat er kan gebeuren. Een eventu eel ontvankelijk en ook toe gewezen beroep bij de Raad van State is niet meer van in vloed op de samenstelling van de Tweede Kamer. „Het gaat mij er gewoon om dat uitgezocht moet worden of er een verkiezingsresultaat gel dig tot stand kwam of niet. We kregen een klacht van een Surinamer die het was over komen. Via het Groningse raadslid Henri Dijksterhuis werd ik ingeschakeld. Ik acht deze klacht serieus genoeg om er op in te springen. Er is nog wel geen sprake van dis criminatie voor zover valt na te gaan, wel is er een techni sche fout op de afdeling be volking gemaakt. Ik wil nu de omvang van die fout vast gesteld zien en dan heb ik niks met die 1500 gulden aan extra onkosten te maken. Als die fout groot is en van in vloed op het aantal kamerze tels en de volgorde van de fracties dan kan de Tweede Kamer tot nieuwe verkiezin gen in Groningen besluiten. Die kunnen dan binnen 14 dagen gehouden worden. De lijsten kunnen dezelfde zijn. Iedereen krijgt weer een kans in Groningen en 110.000 stemmen is dan wel veel hè, aldus het kamerlid. „Kijk, als de gemeente mij nu gezegd had: meneer Walt mans we zetten de computer weer even aan en we bellen u over een uurtje terug om te vertellen hoe het zat, dan was ik tevreden geweest. Maar men stribbelde tegen en zei: oh, dat gaat ons geld kosten. Vandaar nu mijn interventie. Men had in Groningen niet zo moeten reageren zoals men reageerde", aldus het door tastende kamerlid. „Ik ben 'overigens erg De- nieuwd wat er uit komt. Ik denk wel dat het beantwoor den van mijn vragen door voornamelijk de stad Gronin gen wel eens meer zou kun nen gaan kosten dan de 1500 gulden die men mij als in komsten voor hield. Nou ja, ik wil gewoon weten om hoe veel mensen het is gegaan. Mijn zorg is dat die ene fout die men heeft toegegeven, ook realiseerbaar was voor die 2500 andere Groningers met een Nederlands paspoort die nu als buitenlander gere gistreerd blijken te zijn". Aan de Willibrord Mavo-school te Noord wijk zijn geslaagd: E. Altena, J Altorf, L Bakker, R. v.d. Berg. E. v.d. Berg. J. v.d. Berg, E v.d. Berg. P. Beuk. C. Bierman, J. Blom. R. Bos. A. Brederode. H. Brugghe. T Cas- pers. C Doove. K. v. Duivenvoorden. R. v. der Eist. F Floor. A. Fransen, D. Groenendijk. H. v.d. Haak. M. de Haas. D. Haleber. B v.d. Ham, J. Hawthorne. J. Heemskerk M. Heemskerk. T v Hooijdonk. T Hoonhorst, M. v.d. Hulst. W. de Jong v Buijtcne. H. Jongenus. A Kok. J van Leeuwen J. v. Leeuwen. Y. van Leeuwen. L de Lincel. K. v. d. Lin den. H. v.d. Linden. C. v.d. Mark. M. v. Munsteren. H v.d. Niet, P. v.d. Niet, L. Oudshoorn. A. Peeters. J Philippo. C. v.d. Ploeg, O. v.d. Ploeg, C. de Ridder. H. Rietbergen. A. v. Rooven, W. Schel vis, A. v. Schie, A. v. Schie, E. Schip pers, A. Siecker. W. Slootbeek. E. v. Steenbergen, W. Steenvoorden. Y. Steenvoorden. N Swaagman, J. Tuijn- man, E Turk, E. Vink. R. v.d. Voort. J. Waasdorp, P. Warmenhoven, J. Wasse naar, L. v. Werkhoven. A. v.d. Zalm. J. v.d. Zalm. M. v.d. Zalm. T. Zonneveld. J. Zuidhoek, G. Zwetsloot. Aan de R.K Technische School "St. Paulus" te Hillegom zijn geslaagd: Cursus booglassen beginners: W Grun- bauer, J. Schregardus, H. Out. J Grun- bauer. S. Damiao, A. v.d. Geest. W. v.d. Geest. J. v.d. Vlis, M. v.d. Peet. H. v. Eeuwijk, W Lamboo, S. Lieverse. J. Lubbers. R. Meijer. A. Post, J. v.d. Slot. E. v. Steijn, J Verbeek. W Went, H Heuer. A. Oorschot, A. Rotteveel. C. v. Werkhoven. N. Rotteveel. P. v. Dyk. M. Dijkzeul. P v Meel. Booglassen gevorderden: N. Waasdorp. Th. v.d. Berg. L. Kortekaas. W. Bos, W. Hulsebosch. Autogeen lassen beginners: Th. Zand vliet, Th v.d Berg. L. v d. Burg. F Mul der, S. Joosten, M. Koning. M. v.d. Lin den. Cursus autogeen lassen gevorderden: Aan de Chr. MAVO zijn geslaagd: MAVO-4 J. van Ameron. D Barnhoorn. R. Blankert. F Bleichrodt, B v.d. Bosch. S. v. Delft. A. v. Egmond, H. v Egmond. A. v Egmond. J. v. Egmond. L. v. Egmond. L. v.d. Eijkel. R. Fisser. J. Glasbergen, C v d. Gugten. M. den Heij- er. J. Hoek. W Hogewoning, M. van Iter- son. E. Jonker. A. van Klaveren. C. v. Klaveren. M. v. Klaveren. A. de Koning. D. de Koning. N Kralt. A. de Mare. H. v.d. Meg, C. de Mooy. T. de Mooy. J. de Mooy, K. de Mooy. S. de Mooy. W. de Mooy. G. Nagtegaal. A. van Nieuwkoop, M van Nieuwkoop. M. Nobel. E. Noort. A. Nijenhuis, G. Oudshoorn, J. Por- schen, K. Rademaker, R. van Rossum, A. Schoneveld, J. van Soest. T v.d. Spijk, T. Star, D. v. Vliet, J. Vooijs. G. de Vries. E. Vye, J. van Zuilen. R Zoon tjes, G. Boot. G. Feenstra, M. Planje, M. v.d. Plas. E. v.d. Zwan, D. Breedyk. J. Huurman. W Luksenburg, C. Anholts. J. Anholts. M. Jochems. J. Kok. K. van Leeuwen. H. Oudshoom, B. Wester hout, S Wolthaus, K. Buwalda. H Fre- ke. E Henkes, J de Jong. D Kuijt, R Marchand, H Noort. C Peursum, J. Russchenberg, J. Slootweg, S. Sloot weg, H. Talsma. B. v.d. Vegte, I. Zand bergen. A. Marynus. MAVO-3: H. Jungerius, J. Monster. J. Snyder, E. Oosterholt, J. Zandbergen. Voor MAVO-4 bij de Chr Mavo "Beste- vaer" in Katwyk zijn geslaagd S. Barnhoorn, A de Best, B de Bruin, H. van Buren. F van Dam. A. van Duyn. G. van Duyn. Gr. van Duyn. H van Duijn. H. van Duyn. H. van Duyn. J van Duyn. L. van Duyn. N. van Duyn, C. v. Duyvenbode. N. v Duyvenvoorde. N v. Dijk. M. Freke. J Guyt. N Guyt. M den Haas. J. Haasnoot. M. Hazenoot. L Heemskerk. A Hoek, A Hoek. J. Hoek. A. den Hollander. M de Jong. A. Jon ker. E van Kleef. I Kikkert. M Koele wyn. D. Koning. L Kruize, M Kuyt, G Langbroek. K v.d. Mey, E. Minnee. C. Nygh, A. v.d Oever, J. v.d Oever, T v d. Oever, M. Oliemans, C. Onderwater, B. Oudshoorn, P Oudshoorn. C. Ouwe hand, J. Ouwehand. A. v.d. Plas. D. v.d. Plas, J. v.d. Plas, L. v.d. PLas, L. v.d. Plas. N v.d Plas. Y Plug. J Plugge. M POttÓll 1- IT—infillWri. A van Rijn. A. van Ryn, C. van Ryn. H. van Rijn, J. van Ryn. G. Ros, R. Schonenberg. E. Souverein. D. Spaargaren. H. Stittelaar. N. Tavenier, E Tophoven. T Twigt. J. Varkevisser, K. Varkevisser. J Verdoes. C. Verloop., A Vooys, H. Winters. M. van Wolferen, R. Zonnenberg, C. Zwaan. Ichtusschool voor Chr. MAVO. Alphen aan den Ryn MAVO-4 T Bakker. V Bernard. C. v d. Berg. P Bergshooff. M Bets. P Boelée. M. de Boer. H. Boers. P Boot. K. v.d. Bos. M Brancart, J. v.d Breggen. A v Brenk. E ten Brink, M. Buimer. J. Buis man. C. Deutekom. J Dirkzwager. C. v.d. Does. S Domburg. J Dozy. E Fem- hout. A Fossen, A. de Gans. D Góbel. M. Groenheiden. R Harkema, A. Hesse- ling. P. Hcyliger. A Hoogendyk, I Hoo- geveen. R. v.d. Horst, K. de Jong. E Kampers. A. Kanbier. B de Kant. L de Kleer. F Klein Overmeen. Y Koolhaas, C. v.d. Kraan. M. Kramer. M v.d. Kruk. P van Leeuwen. I I^-uns. N Mast. A van Muiswinkel. T Niemyer. G Nut. G Nobbe. G Nyhout. H Oltvoort. P Plomp. T Schut. H.J Schuller. M Staal. R. Steinhart, D Thjo. I Treep. .M Troep. J v.d. Veen. H. Verduin. A Vergeer. K Verkerk, E Versluys, M Versteeg. A. Visser. N Visser. A van Vliet. G van Vliet. M. van Vliet. K. Vos. R de Vries, A van Weeren. H v d Wees. B Witte. A Woensdregt. A. Wortman, E Wybenga, M WyQe, R van Zyp MAVO-3 J Dissel. E de Fey. B Grif fioen. A Kelderman. C Olthof. A Ro- Sué. G Schuurman. A de Zwaan. P wollo. "Christelyk Lyceum" Alphen aan den Ryn HAVO: G van Alen. A Apeldoorn. A Bergsma. M Blott. E. Blyleven. S Boot. D. Booy. N. Bos, K. Bouman. M Brandt. J. Breeuwsma. S Bulk. A Chandoe. C Colyn. M van Dam. J Davids. M Dyk. M van Dijk. M. Dijkstra. H. van Eek. G van Egmond. M. van Es. R. van Gaaien. J Gelderbrom, B Geleynse, R Goed hart, C de Groot. R dc Groot. G den Haan. A. van Hanswyk. M. ter Hark. H. Harting, J Haze. M Hebly. C Hesse- iing. W Heijligvr. R Hooftman. M Jo- chem. C. de Jong. K. de Jong. M Jonge- jan. M. Jongen burger. L. Kalshoven, A. Kamphuis, M Kommeren. F. Kip. Y. Kleyn, A. van Klink. J de Koker. K. de Koning, L. v.d. Kooij. J. Kortmann. W. Koster. A Kruyt. K van der Kwaak. J. de Leeuw. H van Leeuwen. J Lekx. R. Lucassen, R Mol. J Mooy, F Mulder. S. Nieuwboer. A Oostermannf S Pattiasi- na. E Plug. K van Praet, C Quaak. R. Quartel, H. Raasveldt. J Renting. C. Reyneveld. N. Reyneveld. J de Ryk. M Sanders. S Schagen van Leeuwen. R. Scheer, S. Schipper. M. Schouten. D Si- maela, H Slingerland, N Smit. C van der Spek, M van Tol. M Trouw. M Uit- tenbogaart, A. Verburg. F. Vergeer. D. Verheul. D Vis. I van der Vis. H van der Vu. D Vuser. H Vuser. E Vlieland, L. Volgenng. A. de Vos. H de Vnes. W. de Vnes. J. Wassenaar. R Wassenaar. C. de Winter, L de Witte Gymnasium A: Y. van Ardenne. I Deu tekom. W van Eijk. V Meilink, J de Pa ter. I van der Velde. P van der Velde. J. de Venster. E Vreugdenhil Gymnasium B A. Delmeer. E. Leih. H. Smits. M Verduijn, T Vink Atheneum A H Breekveldt, M Bnllcn- burg Wurth. J van Capel, Er Du Puy. P. van Egmond, A. Frison, J Gnodde, A. Gouma. E. Hazelhoff, T Hesseling. D. de Jongh, I. Kiljan, A. Klos, J Koudys, J van der Leest. A. Meilink, K Muu O, J. van Ommen, J. van Oostende, J Ra- vesloot. J. Robbe. J. Slotemaker, I van der Sluis, L Verburg. W Verkerk. P Verwey. C. Volgenng, T Vrensen. S de Vnes, M. Wielemaker. M Wortman. E. Wijsman. J. Zwarts. Atheneum B E. Asscheman. B Benck- huysen. I. Boelhouwer. P Bos. M van 't Bosch, L. Bouwman. W. van Elswyk. M. Endeveld. W Eygelaar. A Faber. H de Groot, C. Grootes. L. Hootsmans. L. Huisman. M Karssen. C Kempenaar. M. Kloet. A. de Kok. J. Kooi. A. Kroon. A van Leeuwen. H. van der Maas. E. van Maren. K Moll, W Nyhout. P Pen ning. E. Piersma. M Posthuma. M de Pijper. J. Raves loot, W Rodenburg. G Roelofs, G. Rosenboom, H Ryfers, E Schutte, A Smit, M. de Venster. H. Ver del. I. Visscher. T Visser. B van Vliet, W. Vriezen, W Vroege. B van Weeren. D. Wieman, J. Wille, S. Ybema. M Bakels. F. Bakker. M. Bakker. M. Bontje, A. Bouwman. A de Bruyn. R. Cozyn, J. van Duorcn. C Engel, M. net- terman, J. Ganzevles. G. Gravekamp. L. Hendriks. M Hoogenboom, L van der Hoorn. T. Huigsloot, R. Huigsloot. K. Kennis, A van Klink. P Kook, R Kooy- man, K Kryger. M. Lek. M. Leurink, R. v.d. Meer. E Vrijburg. F van Onna. R. Ramsaran, M van Ruiten. R van Rui ten. S. Sardjoepersad. S Sardjoepersad. K. van Scheppingen. P. Schouten. T. Schrama. D. Schrijvers, M van Stave ren, R. Stockmann. L. Stokkermans. A Straathof. Ans Straathof, W Touw. J. van Velzen. S. v d Vlugt, A Volwater. S vd Wereld. W v.d. Wereld. K We* sclman. D. Wesselman, E. Wolvers. M. Zaal. S v d. Zwet GROENTEVEILING KATWIJK AAN DEN RIJN Datum 5 Juni. Andyvie per kg 26-49. Tuinbonen 1.94- 1.96. Spitskool45-47, Bospeen II 73-1.84 Waspeen All per kist nieuw 30. 42. Prei A per kg 1.57. Prei B per kg 55- 1.94. Sla (natuur) I 2ft-39. Spinazie (0.70), Bos uien 0.47, Bloemkool 6 per bak I 1.98-2.01. Bloemkool 6 II per bak I 53-88. Bloemkool 8 I per bak I 1 I Bloemkool 8 II per kg. 58-77. DINSDAG 9 JUNI 1981 ACTIEVE AANDELEN BINNENLANDSE AANDELEN 27.60 26,M) Ncdlloyd Groep (div. 81) 131.50 134.00 155,00 155.00 159,00 159.00 159,00 Ver. Bezit VNU 145.20 145,00 147.20 146,50 1200.00 1200.00 4270.00 4270,00 125.00 125.00 186.00 184,0 196.00 197.50 290.00 292.00 Trrhnolocir F. G 37*30 37J0 lfMM,nC- 57,50 S7.00 k yrr» 13 50 13.20 t ijk en Her. lil20 147.20 BELEGGINGS INSTITUTEN v.Cy 139.50 139.00 GOUD EN ZILVER 39000-39700 Zilver BUITENLANDS GELD Har 2.61 3.71 BelfKchr fr iIOOi 000, 21.25 AMSTERDAM - De effectenbeurs heeft na het lange Pinkstcrweck- einde dinsdag een enigzins ver deelde stemming vertoond KLM opende stevig lager, maar kon zich later wat herstellen Gist Brocades, Heineken en Nedlloyd zaten in de lift. Op de obligaticmarkt zag men onveran derd tot iets hogere pryzen Verwacht wordt dat midden vol gende week dc staat zich weer met een emissie zal melden. Vol gende weck dinsdag staat de in schrijving open op een 10-jangc lening groot 100 min ten laste van de Europese Investerings bank.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13