Zoeterwoudse popmuzikanten op "Ten einde raad festival [Weidse agenda Huur hofje niet omhoog De Yreeze dijkgraaf af Pipo leuk in Circus Mariska Fietsen in Zoeterwoude PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 6 JUNI 1981 LEIDEN De bewoners van het Meermansburghofje aan de Ou de Vest hebben gewonnen. Zij hoeven geen huur van 600 gul den per maand te gaan betalen voor hun hofjeswoning. Hoewel het college van regenten van het hofje zo'n huur had gelast, heeft de huurcommissie deze week be sloten dat 600 gulden teveel is. Het college acht een huur van zo'n 300 gulden redelijk. Het Meermansburghofje werd on langs gerestaureerd Vóór de res tauratie betaalden de bewoners slechts veertig gulden kale huur per maand: na de restauratie zou de huur 205 gulden gaan bedra gen. Het college van regenten ging echter aan het rekenen en achtten na de verbouwing een huurprijs van 425 gulden nodig. En daarmee was het nog niet af gelopen. in juni vorig jaar ontvin gen de bewoners een brief van het college: de huur van zou 600 gulden per maand moeten wor den, plus honderd gulden voor gas en licht. Dit werd de bewoners te gortig. Hoewel de meesten wel een huursubsidie konden krijgen, bleef er voor hen weinig geld over om van te leven. Samen met de Leidse buurtwinkel stapten de bewoners van de dertig hof jeswoningen naar de huurcom missie, die bemiddelt in conflic ten tussen huurders en verhuur ders. En de huurcommissie gaf hen gelijk: een huur van 600 gul den is te hoog. Het besluit van de huurcommissie door kruiste overigens een brief van het college van regenten. Vlak voordat de bewoners het besluit van de huurcommissie vernamen, ontvingen zij een aan maning van het college. Hierin werden zij gesommeerd al vol gende maand een huur van 600 gulden te betalen. De bewoners hoeven dit nu niet te doen. De enige manier voor het college om nog in het gelijk te worden ge steld, is naar de kantonrechter stappen. Die zal echter het ad vies van de huurcommissie vol gen. ZOETERWOUDE - Onder de naam 'Het ten einde raad festival' orga niseert een aantal Zoeterwoudse popmuzikanten op zondag 14 ju ni in dit dorp op een ludieke wij ze een popfestival. Niet alleen de hele organisatie is in handen van de muzikanten, maar zij betalen ook zelf de kosten. De naam duidt eigenlijk al op een noodsprong. Eén van de organi satoren, Kees Loos van de pop groep Hegt, legt uit hoe het alle maal zo is gekomen "Zo langza merhand kent iedereen de pro blemen waarmee beginnende popgroepen kampen. Het is moeilijk om aan goede oefen ruimte te komen, en het is nog moeilijker om aan de bak te ko men. Je moet zo'n beetje smeken om ergens te mogen spelen". Gitarist Ene Hoenson van de even eens Zoeterwoudse popgroep de Happening onderschrijft dit: "Als je wilt optreden, moet je alle scholen en zalen die in de buurt zijn aflopen om te vragen of je misschien terecht kunt. Kan je spelen, dan is dit vaak amper kostendekkend". Gezien de stevige band van de twee groepen uit het dorp dat vroeger door het grote succes van de Shoes wel gekscherend 'Shoesterwoude' werd genoemd, was het logisch dat uiteindelijk de koppen bijelkaar werden ge stoken. Dit resulteerde in 'Het ten einde raad festival'. Kees Loos: "Voorgaande jaren speelden wij met Hegt steeds een zomerconccrt in het dorp. Vorig jaar speelden we op het parkeer terrein van het zwembad. Toen we de koppen bijelkaar hadden gestoken en min of meer uit een soort sentiment over dit optre den praatten, kwam ineens het idee naar voren om dit jaar de za ken eens groter te gaan opzetten. Zo is het begonnen". Muziektent "Het grootste struikelblok van de organisatie vormde een begin kapitaal. Dit was niet aanwezig. Eric Hoenson: "Om toch geld bij elkaar te krijgen, hebben we de zaken op democratische wijze aangepakt. We hebben gekeken hoeveel geld we nodig hadden. Dat hebben we gedeeld door het totale aantal groepsleden van de drie bands. Dat kwam uit op zo'n 50 gulden de man. Iedereen moest dus twee geeltjes in de or- ganisatiepot storten". Het is de vraag of de bandleden hun geld nog terugzien. Bij het bepalen van de toegangsprijs voor het gebeuren zijn zij er van uit gegaan dat de kosten moeten worden gedekt. Als alles goed gaat zouden zij dus quitte spelen. "Maar iedereen die wat van de mu ziekwereld afweet", aldus Eric Hoenson, "weet dat de keren dat er iets goed gaat op de vingers van één hand zijn te tellen Wij dus ook. Het belangrijkste voor ons is echter dat we kunnen spe len". En dat kan nu. Alle zaken zijn gere geld. Van de gemeente krijgt de organisatie de muziektent in ge bruik en de toestemming om van het parkeerterrein van het sport park Haasbroek gebruik te ma ken, komt binnenkort binnen. Kees Loos: "Alles loopt op het ogenblik gesmeerd. Maar het is ZOETERWOUDE - De jaarlijkse Zoeterwoudse Fietstochten zul len maandag 8 juni (2e Pinkster dag) weer worden verreden. Dit maal is het een bijzondere editie omdat het de dertigste keer is. Het initiatief dat kapelaan C. Nieuwenhuizen (nu hoofdaal moezenier voor de Rijn- en Bin nenvaart te Roterdam) in 1952 nam in het kader van de zomer- activiteiten van de NKJB, is in de loop der jaren sterk uitge breid. Aan de eerste tocht over één af stand (tegenwoordig kan men kiezen uit 35 en 75 kilometer) na men 64 fietsers deel. Een jaar la ter was dit aantal verdubbeld waarna de groei doorzette maar toch geen grote afmetingen aan nam. In het begin van de jaren 60 was er zelfs sprake van een klei ne teruggang waaraan de op komst van de brommer debet was. Daarom werd in 1963 beslo ten ook een tocht voor brommers te organiseren. Daar meldden zich destijds ruim 100 liefheb bers voor aan. Toch is dit bij een éénmalig gebeuren gebleven daar de tocht in ernstige mate de rust voor de fietsers aantastte. Ter compensatie daarvan werd een jaar later voor het eerst een tocht georganiseerd over een kortere afstand (35 km). Hiervoor waren 24 belangstellenden. Voor de grote tocht over de tradi tionele afstand van 75 kilometer ligt de vertrektijd tussen 7.30 en 11.30 uur. Om twaalf uur wordt een begin gemaakt met het ver- trek van de 35 kilometer. Dit duurt tot half drie. De terug komst in 't Centrum duurt tot on geveer zes uur. Een uur later worden de wisselbekers uitge reikt aan de meest regelmatige rijders. Uit eigen zak betalen Zoeterwoudse popmuzikanten de organisatie van het "Ten einde raad festivalOp de foto leden van de groepen Hegt en The Happening zwaaiend met hun laatste geld. ook opvallend hoe positief ieder een achter ons initiatief staat. Om maar een voorbeeld te noe men: Voor de pauzes tussen de groepen heb je een discotheek nodig. Dat was voor ons niet te betalen. Hierop heeft een plaat selijke discotheek gereageerd". Zondag 14 juni staat er dus een muziektent op het parkeerter rein van het sportpark Haas broek waar de groepen Hegt, The Happening en SO, niet zoals op ander popfestivals voor veel geld staan te spelen, maar louter en al leen voor de leut. "Maar plezier is ook een hoop waard", besluit Kees Loos. De Zoeterwoudse St.Jansfanfare is dringend aan nieuwe unifor men toe. De vereniging wil er bij het 80-jarig jubileum, over twee ëneenhalf jaar, keurig bijlopen en is dan ook met acties begon nen. Een van die acties is de ver koop van de oude uniformen. Verder worden disco-avonden door de fanfare georganiseerd. De eerste is morgenavond in ,,'t Centrum". De volgende is ko mende zaterdag en de daaropvol gende zondag (21 juni). De op brengst van die avbonden is ui teraard ook voor de uniformen. Andere activiteiten die nog komen gaan zijn bingo- en dansavon den. De verkoop van cassette bandjes met muziek van de ver eniging en een collecte. HAARLEMMERMEER Burgemeester de Vreeze van Leidschendam heeft gisteren officieel afscheid genomen als dijkgraaf van het waterschap Groot Haarlemmer meer. Dat gebeurde tijdens een speciale vergadering van het polderbestuur in het Polderhuis in Hoofddorp. Gedurende diezelfde vergadering werd de heer Spaans benoemd tot de opvolger van De Vreeze. De overdracht vond plaats door middel van een toost, waarbij Spaans enkele teugen wijn dronk uit een beker, geschonken door De Vreeze. Spaans was reeds voor de komst van De Vreeze, in 1976, dijkgraaf van de Haarlemmermeerpolder. Bij de beëediging werd Spaans er op gewezen dat sinds 1976 een en ander is veranderd in de bestuur lijke opzet van de polder. In 1979 werd door een samenbundeling van polders het waterschap Groot Haarlemmermeer opge richt. Niettemin vertrouwden al le sprekers er gisteren op dat Spaans zijn taak naar behoren zou verrichten. Naast vele dankzeggingen bena drukte De Vreeze, ooit burge meester van Warmond de nood zaak van een goed contact tussen gemeenten en polderbestuur. "Met name op het gebied van de ruimtelijke ordening is dat con tact bijzonder belangrijk. Een zinnige zaak, zeker met het oog op de toekomst", aldus De Vree- Dubbelfunctie Gezien zijn functie als burgemees ter van Leidschendam vond De Vreeze het verstandig afstand te nemen van zijn ambt als dijk graaf. "Gebleken is dat men in Warmond uiteindelijk ook niet zo gelukkig was met mijn dub belfunctie", merkte de scheiden de dijkgraaf op. Toch zei De Vreeze "een depressief gevoel" te hebben bij zijn afscheid. Het enige vrouwelijke bestuurslid van het college van dijkgraaf en heemraden, Langevoort, somde in haar betoog een reeks van ge beurtenissen op die gedurende de ambtsperiode van De Vreeze de revue waren gepasserd. Daar bij kenschetste zij de dijkgraaf als een man, die openbaarheid van bestuur doorvoerde, maar te gelijkertijd de vergadering wat te strak leidde. Langevcld: "Alle stukken werden voor iedereen ter visie gelegd. Maar als wij tij dens de vergaderingen niet goed genoeg opletten, was de hamer al weer gevallen". Ook waarnemend dijkgraaf Pom pen erkende in zijn toespraak, dat het polderbestuur destijds moest wennen aan de De Vreeze. "Maar wij leerden u uiteindelijk kennen als een voortreffelijk be stuurder, die de belangen van de polder op juiste wijze wist te ver dedigen", stelde Pompen. Ringdijk De verkeersproblemen op de Ring dijk bleven eveneens niet onver meld. Al lijkt een oplossing dich terbij dan ooit, het definitieve be sluit hoe de verkeersonveilig heid op de dijk wordt aangepakt is nog niet bekend. "Daarover zal nog uitvoerig moeten worden ge sproken", sprak burgemeester Stam die namens de gemeente Haarlemmermeer het woord voerde. Pompen sprak woorden van gelij ke strekking. "De onderlinge be langen lopen nu eenmaal niet pa rallel. En ook in de toekomst zal dat niet het geval zijn", veronder stelde de waarnemend dijkgraaf. De stelling dat de polder beter geld had kunnen besteden aan een verbetering van de Ringdijk, dan van het polderhuis werd door Pompen gisteren opnieuw aangevallen. "Sinds 1913 hebben er nooit noemenswaardige ver bouwingen plaatsgevonden. En wie woont er nu nog in een huis dat sinds 1913 niet is opgeknapt? Pompen schonk De Vreeze na mens het polderbestuur een gou den zegelring. peppi (rechts) en Kokki in de achterbak met Pipo de Clown achter het stuur in de oude auto, die letterlijk en figuurlijk in elkaar stortte. LEIDERDORP - Een nier om mensen naar het circus te krijgen is uitgevonden: het cir custheater geeft een voorstelling waar de circusartiesten optreden in het kader van een verhaal. Uit vinder: Wim Meulendijk, de schrijver die alle verhalen voor Pipo de Clown op televisie schreef. Dé Pipo de Clown (Cor Witschge) is nu ook weer de hoofdpersoon. Samen met zijn collega-clowns Peppi en Kokki is Pipo weer te zien in het circus theater Mariska. De nieuwe formule slaat overigens wel aan. Gistermiddag in Leider dorp bleef de circustent wel half leeg maar dat was volgens John van Essen (Peppi) een uitzonde ring. En eigenlijk was dat jam mer want Wim Meulendijk heeft goed werk afgeleverd. Een leuk, niet te moeilijk verhaal, waar de kinderen constant in betrokken worden. De 'echte' circusarties ten spelen niet zo'n grote rol. Drie nummers (een paardenact, Indische olifanten en een hon denrevue) worden opgevoerd, maar daartussen door is het één grote clownsshow met Pipo in de hoofdrol, die uitstekend wordt geassisteerd door Peppi en Kok ki (Charly Ross). Het verhaal is simpel: de leeuw (Asad Oberoi) heeft geen zin meer op het Nederlandse wapen te staan. Kandidaat-vervangers zijn de paarden, de honden en de Indische olifanten. Zijn vrijheid wordt bedreigd door de tovenaar Magican (een goede rol van Rein- se Maleé), die hem wil ontvoeren en daarna geven aan de keizerin van Kikiboetsji. Maar Pipo de Clown zou Pipo niet zijn als hij de 'zielige' niet zou helpen. De si tuaties wisselen elkaar snel af, maar uiteindelijk komt alles weer op zijn pootjes (en de leeuw weer in het wapen) terecht. Voor Cor Witschge was deze on derneming een gok. Honderden malen was hij op de televisie te bewonderen, maar al was hij clown en zijn die meestal te vin den in een circus: hij had nog nooit in een echt circus opgetre den. Die gok bleek een goede te zijn. Pipo is volledig in staat (sa men met de andere artiesten) de kinderen van de eerste tot en met de laatste minuut te boeien. Zijn vakmanschap is zeker nog niet verloren gegaan. Dat bleek wel vlak na de pauze toen de drie clowns met een antieke auto op weg zouden gaan naar Kikiboets ji. De auto moest door Kokki de arena in worden gereden, maar stortte letterlijk en figuurlijk in elkaar. Meulendijk zag het en maakte er geen probleem van: ZATERDAG Leiden - Leids Vrijetijdcentrum, optre den new-wave band Suspect uit Rotter dam, 21 uur. Vijf Meihal, nationale kampioenschap pen twirling, strutting en danstwirl, 09.00 uur. Jongerenvereniging Augustinus - Ra penburg 24, film All the Presidents Men', daarna optreden van de band WW en de Steunzolen. Nieuwe Mare hoek Oude Singel - Antiek en curiosa markt. 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Waag - Aalmarkt, antiek en curiosa markt, 9-17 uur. ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervoor stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Terrein Groenoordhallen, circus Maris ka. 15.00 uur. Voorschoten - Lindehoevc, feestdag vanaf 11.30 uur met o.a. optreden Spar- go en video farm nachtconcert wijlen Bob Marley. MAANDAG Leiden - Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizerlaan, bejaardensoos Zuid- West, 14.30 uur. Terrein Groenoordhallen: circus Maris ka. 15.00 uur. Voorschoten - Lindehoeve feestdag met sportgala en popcircus: presentatie Voorschotense bands, vanaf 13.30 uur. Zoeterwoude - Pinksterfietstocht ver trek tussen 7.30 en 12 uur vanaf 't Cen- ARTSEN Leiden - De weekendienst begint za om 0 uur en eindigt zo om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, S. Kooyman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268; zo, H.J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089; ma, J.E.C. Crul-Kelder- huis, Nooreindsplein 8a, tel. 142888. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, J. van Gent, Zoeterwoudsesingel* 28, tel. 122538: zo, A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel. 122522; ma, E.K. Fogelberg, de Sit- terlaan 18, tel. 132877. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, A.A. van Rijn, Melissestuin 5, tel. 210797; zo, A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420; ma, F. Lahr, Zoeterwoudse singel 11, tel. 120347. Voor de praktijk van Groeneveld, Van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg, Verhage: za, zo. R. v. Leeuwen, Hooigracht 48a, tel 133834, spreekuur za en zo van 11-11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2; ma, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 122113, spreekuur van 11-11.30 Leiderdorp - za, H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12. tel. 893139; ma, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070; za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur in Gezondheidscentrum Florijn 10, tel. 891000; ma spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - za, zo. J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666; ma, E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - za, J. Vryenhoek, Bach- laan 1, tel. 2356, zo, A. Tromp, Leidse- weg 328, tel. 071-762159; ma, S M. Plat- teel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417. Wassenaar - Noord - za, zo, H.W. Plink, Prinsenweg 44a, tel. 12075; ma, J.A.J. Paulides, V. Z. v. Nijeveltstraat 42. tel. 14561; Zuid - za, zo, K.T. de Wit, Kerk straat 42, tel. 12460; ma, M.H. van Tolin gen, Weteringlaan 4, tel. 78303. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 5 tot 8 juni 8 uur 's morgens door Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek Boekmer, Florijn 19, Winkel hof Leiderdorp; van 8 juni 8 uur 's mor gens tot 12 juni door Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Apotheek Lin- neaus, Kempenaerstraat lb, Oegstgeest, tel. 153274. Helder, Roest: za, zo, ma, A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, tel. 146686. H. Vestjens/M. Vesjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - IJ. Krol, Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- dan maar op de rug van Peppi op laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. Overigens bleek zijn populariteit bij de jeugdige kijkertjes niet ge daald. Op de vraag van Peppi aan het begin van de voorstelling "wie is toch dat mannetje met die rode neus, dat zonnetje op zijn wang en die flapschoenen" klonk het in koor "Pipoooo". Voor iedereen die de 'echte' Pipo de Clown wil zien: vandaag ver huist het circustheater Mariska naar het parkeerterrein bij de Groenoordhallen. De eerste en tweede Pinksterdag is er 's mid dags om drie uur een voorstel ling. HENNY VAN EGMOND Burgerlijke stand ZOETERWOUDE - Geboren: Ronald Robertus Jacobus Kransse, Stefanus Hendricus van der Geest. Johannes Ste fanus Rudolfus van der Kroft Gehuwd. Vincentius Engelbertus Philippus Ha- braken met Marjan Adriana Maria van Rijn, Cornelis Franciscus Johannes Wil- lems met Maria Alberta Martina van Diemen. Overleden: Sophia Hendrika Maria Zandbergen geb. de Brabander (1911), Adriana Cathanna van Leeuwen (1887), Jan Krijgsman (1934). WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vt van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - T. de Bruin, L. v. Deijssel- laan 20, Hillegom, tel. 02520-22076. Feestweek In de Lindehoeve in Voorschoten wordt de feestweek morgen voortgezet met heel veel muziek. De formatie "No Hope" geeft 's ochtends een koffieconcert. Van af twee uur is de Pimo-drive in show. Vanaf negen uur morgen avond treedt de formatie "Spar- go" op in de Lindehoeve. Twee uur later begint een video-nacht- concert van de onlangs overle den reggae-musicus Bob Marley. Maandagmiddag is een sportgala vanaf half twee met zaalhockey, tennis en basketbal. Voorscho tense bands treden maandag avond voor het voetlicht door middel van een popcircus. De scheldende en de nieuu nam. Rechts op de foto zijn >e dijkgraaf broederlijk naast elkaar. Links De Vreeze, die gisteren officieel afscheid opvolger Spaans. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel t, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Nabezorglng ven Telefoon 071-123143. Abonnementsgelden bi) vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 49.55 Per post 1 71,90. Jaarabonnement f 186,70. Per post f 276,10. Losse nummers f 0,70. Adjunct-hoofdredacteur: R.D Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen. Plv. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) W. Wlrtz, (binnenland) J. Ruygrok- Hooqeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televi sie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome. Madrid, Stockholm, en Djakarta. Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch.v Lennartz tel. 071-133202 071-155854. Voorschoten J. Peeters 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D.J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Wassenaar W. Olyslagera

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2