Scholieren naar de stembus Hoe Brompot Witje werd... "In hogere functies doet vrouw het uitstekend" Zesdeklassers houden verkiezings-enquete Kersen- panne koekjes Bij De Regenboog weten ze wat goed en lekker eten is ZATERDAG 6 JUNI 1981 Je hebt ongetwijfeld al een keertje aardbeien gegeten. Dat zijn zo'n beetje de eerste zomervruchten die in de win kels te koop zijn. Daarna ko men de kersen en bessen. Nu zijn die dingen nog een beetje duur maar over een paar we ken, als de zon goed heeft ge schenen en alles lekker is ge groeid, dan gaat de prijs ook wat omlaag. Misschien kun je dan het klaarmaken van een toetje eens van de moeder of vader overnemen. Hier volgt het recept voor ker- senpannekoekjes. Wat je nodig hebt: 200 gram bloem, zout, een ei, 4 dl melk, 200 gram kersen, boter en poedermelk. Wat je moet doen: doe de bloem in een kom. Klop het ei met wat melk los. Roer dit met de rest van de melk door de bloem, zodat een glad be slag ontstaat. Haal de steel tjes van de kersen, was deze en haal de pitten er voorzich tig uit. Doe een klontje boter in de pan, laat het smelten en giet er wat beslag op. Verdeel wat van de kersen over het beslag en druk ze of voorzich tig in. Bak de pannekoekjes aan beide kanten lichtbruin en bestrooi ze voor het opdie nen met wat poedersuiker. Vervolgverhaal-slot Vorige keer is er een nogal belangrijk stuk uit het vervolg verhaal weggevallen. Sorry hoor! Hier volgt wat er had moeten staan: Brompot vraagt aan het vrouwtjesmuisje: "Zeg....eh...ik...eh..vind jou nogal aardig, hoe heet je ei genlijk?". "Ik heet Muizemietje". "Maar ik vind Brompot helemaal niet leuk klinken", zei Muizemietje. "Mag ik je Witje noemen?" "Goed", zei Brompot, dat is een leuke naam". En voortaan heette hij Witje. Andrew van Parijs, 6 jaar Churchilllaan 8, Voorschoten. Muizemietje lachte, "is dat soms Tar?", ze wees naar het torretje dat ze verzorgd had. Ja, Tar was ongemerkt om een hoekje ko men kijken, want het duurde zo lang! Hij en het andere torretje waren op slag verliefd op elkaar geworden, en nu zaten ze gezellig te babbelen. Trots toonde Tar aan Brompot....eh Witje bedoel ik, zijn nieuwe aanwinst. "Hoe vind je Torrelotje?". "Leuk, maar wat zeg jij van Muize mietje? Wij blijven hier wonen". "Wij ook!", riep Tar. Natuurlijk gingen ze naast elkaar wonen, en ze leefden nog lang en gelukkig! EINDE. CILLEKE MARKSLAG Drie onderwijsbladen, An tenne, Blikopener en Reflec tor hebben voor de jeugd van 12 tot 18 jaar verkiezin gen gehouden. De stemmen telden natuurlijk niet, want je mag pas stemmen als je 18 bent, maar om een idee te krijgen op welke partij jon ge mensen zouden stemmen. Er hebben veertienduizend- negenhonderdéénenderiig kinderen meegedaan.' Ver reweg de meeste kinderen hebben gekozen voor de WD van Wiegel), daarna kwam het CDA van Van Je raad het natuurlijk al. "De Re genboog" is één van de win naars! Van harte gefeliciteerd! De christelijke kleuter- en basis school "De Regenboog" uit Nieuwe Wetering heeft meege daan aan het project van het Cen traal Schoolmelkcomité. Het project heette: "Goed-eten-lek- ker-lachen-show" en ging over goede en verstandige eetge woonten. met verhalen, opdrach ten. SDelleties en een musical. Verder moest elke school, die aan het project meedeed een voe dingskrant maken. Redactie: Anneloes Timmerije Bijdragen van Monique Uiter- waal. Reacties naarKlepperdoos, Post bus 54, 2300 AB Leiden. Agt) en als derde kwam D'66 (van Terlouw) uit de bus. Op de foto: leerlingen vanhet Alkwin College uit Uithoorn tijdens de scholie renverkiezingen. De zesde klas van de St.Antonius school in Leiden heeft tijdens de Twee de Kamer verkiezingen van vorige week een enquête gehouden, omdat zij het hele gedoe rondom de verkiezingen nogal onduidelijk vinden. In de enquête vroegen zij de mensen die kwamen stemmen wat zy dachten. By de stemformulieren kregen de die ze konden beantwoorden. Er hebben 286 de enquête. 1. Vindt u stemmen belangrijk? 2. Heeft u de partijprogramma's gelezen? 3. Heeft u tv-programma's over de verkiezingen gevolgd? 4. Begrijpt u dat allemaal'' bepaalde partij gekozen? 1de lijsttrekker aardig is"* 2. uw kennissen die party ook kiezen'' 3. die partij grotendeels aan uw wensen voldoet? 4. die partij uw geloof is9 6. Vindt u dat kinderen over verkiezingen moeten praten? 7. Heeft u dat vroeger ook gedaan'' 8. Stemt u altyd op dezelfde partij'' UTRECHT - Vrouwen in top functies werken veelal beter, georganiseerder, met een gro te inzet en een groter uithou dingsvermogen. En ze werken gelijkmatiger. Zie daar het oordeel van Wille mijn Rikkers en Greet van Weerd. Beiden 25 jaar en, zeg gen ze lachend, beiden direc teur van het bureau Rentoty- pe in Utrecht. Ze zijn ook hun eigen werkneemster, want zij tweeën vormen dat bureau Rentotype, dat gespeciali seerd is in het notuleren van vergaderingen, allerhande ty pewerk en het verwerken van informatiemateriaal. Ze hebben er geen van beiden voor geleerd om tot dit oor deel over de kwaliteit van het werk van mannen en vrou wen te komen. Het is een langzaam gegroeide ervaring, die ze hebben opgedaan als directiesecretaresse en al bij na weer een jaar als zelfstan dig opererende notulistes en secretaressen. Vanaf september 1980, toen zij samen als een vennootschap onder firma de wereld van het vergaderende bedrijfsleven en de pratende overheid in stapten, hebben zij menige dag en avond doorgebracht op rokerige bijeenkomsten waar beleid werd gemaakt, aan de man werd gebracht of besproken. Ze zijn ook ingehuurd door de provincie Utrecht om versla gen te maken van de 21 hoor zittingen over de provinciale herindeling van gemeenten. Maar daarnaast hebben ze nog hun vaste klussen. In het bedrijfsleven, waar ze onder nemingsraadsvergaderingen verslaan, directie- of staibij- eenkomsten notuleren of be- stuursbijeenkomsten van overheidsinstellingen of maatschappelijke organisa ties vastleggen. Mannenzaak „Vergaderen is nog steeds een mannen-aangelegenheid. De overheid ligt wat betreft de aanwezigheid van vrouwelij ke topfunctionarissen wel wat voor op het bedrijfsle ven", zegt Greet van Weerd. Ze fronsen hun wenkbrauwen bij het beeld, dat nog wel eens van vergaderende en werkende mannen wordt ge schetst: chaotisch werken, moeilijk delegerend, oubollig vergaderen, gespitst op grote belangrijke klussen met vero nachtzaming van routine werk en zich omgeven met stapels rapporten en docu menten op hun bureaus. Greet zegt hierop diplomatiek: „Vrouwen zijn in tegenstel ling tot mannen meer geneigd om stap voor stap al hun werk af te maken. Hun bureaus zien er ook altijd netter en op geruimd uit. Delegeren beter en meer". Willemijn: „Vrouwen werken gelijkmatiger en beter geor ganiseerd. Dat hebben wij in vorige banen ook ervaren. We kennen het werk van twee vrouwelijke directeuren. Dat was altijd tot in de puntjes verzorgd en hun afdelingen waren goed georganiseerd. Dat beeld zien we nu overal waar we komen. In hogere functies doen vrouwen het uitstekend". Greet (links) en Willemijn in het werkkamertje aan de Utrechtse Livingstonelaan, waar Willemijn ook woont. Greet woont met haar man in Amersfoort. Moeilijker Greet: „Maar om er te komen hebben ze het moeilijker. We merken ook veel op vergade ringen, dat vrouwen minder serieus worden genomen. En wij hebben juist de ervaring, dat vrouwen veel zakelijker kunnen vergaderen en een agenda vlotter kunnen alwer- ken dan de meeste mannen". „Mannen hebben nogal de neiging af te dwalen of zich te verliezen in wel erg veel de tails". Het risico van het afdwalen in borreltafel-sfeer. Ze vinden het beeld van de man-vrouwverhouding ook te rug op de provinciale hoorzittin gen. waarvan er nu 14 van de 21 achter de rug zijn Op zo'n avond voert gemiddeld éen vrouw het woord tegenover 15 mannen. Breukelen was een uitzondering met vijf insprekende vrouwen te genover twaalf mannen. In de op- Komst ligt die verhouding nog ongunstiger. Deze verhouding heeft volgens hen niet te maken met het ge geven, dat de hoorzittingen zich afspelen in kleine platte- landsge meenten met soms nogal sterk kerkelijke signa turen. In de land- en tuin- bouwhoek wordt door vrou wen by traditie al veel meege werkt. Daaruit ontwikkelde zich ook een zekere zelfstan digheid. die de stadse vrouw tjes missen. Zo'n anderhalf jaar geleden namen Groet en Willemijn het besluit om zelf standig te gaan werken „Het begon eigenlijk als een grote grap. We werken allebei als directiesecretaresse bij een ziekenhuis en wilden wel eens wat anders. Eerst denk je dan aan een boetiek, maar dat was bij enig nadenken mets voor ons. We konden goed met elkaar opschieten en we hadden toch wel ervaren, dat in ons vak behoefte was aan losse medewerksters of tyde- lijke krachten. Er vielen wel eens collega's uit en niet ie dereen heeft trek in het notu leren van vergaderingen. Vooral het uitwerken is een groot karwei en dat wordt ook nu t door Mama als het leukste werk beschouwd Nu, daarin zagen wij onze kans". Voor ze ontslag namen, stuur den ze al honderd brieven rond naar bedrijven, instellin gen en overheid Twintig po sitieve reacties kwamen bin nen en dat was voldoende voor de start in september I960 Willemijn. „Sommigen ver klaarden ons voor gek. dat we de zekerheid van een vaste baan opgaven. Anderen wa ren pessimistisch over de haalbaarheid Dat werkte van twee kanten stimulerend om door te zett. n en In t hOOM stijf te houden Greet: „Ons eerste werk was het gereed maken van 500 factu ren voor een bedrijf. We had den byna ruzie wie er weer eens een uurtje aan mocht werken Ze vonden het beiden een zaak van zelfbevestiging, avon- tuurzin en zin m spanning en zakelijk risico. Ze worden verlegen van termen als on dernemingslust en doorzet tingsvermogen als je hun on derneming beschrijft, maar iets in die geest moet je toch wel noteren Want uiteinde lijk hebben ze binnen het jaar toch maar een goed lopend bedrijfje van de grond gekre gen Over de uiteindelijke verdien sten in vergelijking met hun vaste baan tasten ze nog in het onzekere. Maar daar ging het hen dan ook niet in de eerste plaats om Het ging om vrij zijn. zelfstandigheid, eigen initiatief houden Soms bar druk, dan weer wat stiller Re gelmatig terugkerende en vaste klussen en gelegen heidswerk. Dus spanning en risico. Soms zoveel werk in eens. dat ze eigenlijk assisten tie nodig hebben „Maar we willen klein blijven en het moet ook altijd nog gecombi neerd worden met pnvé- en huishoudelyke besogne- Werken ze liever met mannen dan VlOtni „Met mannen, die laten meer aan je over" Rembrandt LEIDEN De volgende kandidaten van de Rembrandt Scholengemeen schap te Leiden zijn geslaagd voor het eindexamen Atheneum: J. van Aalst. D Bavelaar, G de Boer. M Bruné, R. Buis. B Cuele- naere, C. Dings, M Dreef. P Drillen- burg. J. Dijkstra. E. Dijxhoorn. H. Eind hoven. A. Everts. R. v.d. Hazel. G Hicks. E. Hoek, M. Houps. J. Kok, A Kooistra, S. Kooistra, P. Koole, E. v.d. Linden. M. v. Manen. A Moquette, R. Naafs, A. v. Ravenswaaij. W. Renes. F. Schipper, B. Soels. G Soels. J v. Sons- beek. P. Spaargaren. M. Stolk. J Streur, S. Teegelaar. I. de Vos, J. v. Wee ren, J Werk. J Zapletal. Havo: H. Bakker, M. Bakker. E. Bent veld, P. de Boer. E Brandt. J. Brussë, M. Burgerjon. F. Eijsackers, T. Gulde naar. R. Hanselaar. H. Kriek. W Kruit, M. de Lange, L. Linger, L. Monfils, J. v d Nat. J Perel. If. Ranselaar. S Ro denburg, K. Rijnsburger, J. Scheerder, A. Smit, W. Staal. W. van Tol. R Veen, L. Vermond, R Vermond. I de Vree. A. de Vrind, P. Waaijer, L. Wijnen, R. van Zanten. Mavo W Assink, F Bakker. P Bekooi, B. Blonk. J. Boelee. T. Bonnet. R. Breu- ren. P Buis. B Cengiz. S Cengi/. B Dittmar, L van Gameren, R van Gor- kum. E. Hoogenboom. J. de Jong. D v.d. Kooij, E. Kromhout. Y Lagas. H. v.d. Maas, E. Meershoek. C. Monfils, J.W. van Musscher, R. Pet. T. Platteel, K. Preuter, R. Richards. F. Rook. T Rosdorff, M. Schoonderwaldt, J Snik, Y. Spaanderman. J Steenbergen. J. Verhoven, R. Waasdorp. A Wever. R. v.d. Zalm. W v.d. Zeeuw. R. Zirkzee Visser 't Hooft LEIDEN - Aan het Christelijk Lyceum Dr W A Visser 't Hooft zijn de volgende kandidaten geslaagd: VWO: D. Banda. R. Beekhuis, N. den Boeft, H Boom. C. Bos, J Bouwer. M van den Brink. M van Bglcveld, J. van Dam. A van Diggele, R. Dirksen, H. Dompeling, S. van Dijke. N. van Es, D. van den Eij- kel. A. Fennema. G. Franx. B Glijn. J Groenenberg. E de Groot, A den Haan, H Hartog. E Heemskerk. J Hobbelink. W. Hoefnagel. H. Hogewoning. M Hoogstrate. C Hooijmans, P Izeboud, W. Jacobi, M. Jansen, E. de Jong, M de Jong, H. Kerkhoven. L. Kem, M Kers bergen. N van Klaveren. P Klomp. J Knigge. F. Kromhout, K. Lapre, H. Lief- fering. J Lieffenng. M van Liere, H van der Linden. M van der Linden. H. van der Luit, N Luitwieler. A. Maan, R Maas. H. Maaskant. H Meskers. A van der Meij, B de Mooij. S de Mooij. L. dt Muynck, A van der Niet. M Nugteren, J. van den Oever. A van Oosten. E Oos- terom, D den Os. J Pauwels. J Pet, A. de Rceder, C. van der Reijden. F de Roog. H. Ruis, J Schoonhoven. D Slof- stra, D. Smits, A Snel, F. Solingen. N. Stevens. L. van Tol. M van Tol, T Tug- ten. S Veersoma. J. Verboon. H V. r stelle. P. Villerius. J. Vis, E. Visser. W Visser. J Vliegenthart, E van der Vlist, H. Vijlbrief, M Walhout. G Wwatf J van der Wel. G Willemsen. E de Wit. B van Wijk. F Wgnands. K van der Zaal, L. Ziegelaar. W van der Zwan HAVO W. Arbouw, G van As peren, M Azier, N Bakema. L Bokooy. S van der Bent. J Berbee. M Berbee R van den Berg, M Bergman. P de Bil. R Binnendijk. E Blomsma. A. Boerman. A. Bosina. J Bousie. T Broers. H Brouwer. S Bunk, B Cocbergh van der Braak, R Corts. K Davelaar. C van Delft. W Develing. R Dick. A. Dinkclman. J van Dnel. D van Dugn. S. van Dgk. R van Egmond, I Engclkes. G van Goeverden, E Goos- sens, J. Grave kamp. J. Groenveld, J de Groot. L den Hartog. R den Hartog. P Heemskerk. M Hekkclman. M Her mans, M Hoekstra. I Hogendoorn. P. Hogewoning. C. Jonker. E. van Kam pen. S Kartaram. A. Kerner. M. Kers bergen. J Kets. W Kiewiet de Jonge. G van Klaveren. J Kleingeld. M Kloet. L Klok. J Kluivers. M. Koedgk. M Kol- lau. B. de Koning. S de Koning. L de Koster. N van der Kraats. D Kralt, S Kroeze. B Leihitu. H. van der Linden. J I-oen, R Logtenberg. W van der Luit, R 1c Mair. I van der Meg. L Minnce. K Oosthoek. K Oudshoorn. C Paauw. A van der Plas. A Raaphorst. A Radema ker. C. Reugebnnk. C Rietkerk. B Ro denburg. R Schaap. J Schaling, A. Schermers. C Schollaardt. J Slagman 1. van der Slik, T van der Spijk. P Steenhauer, H Stegeng.v J van Stigt, A van der Tang. T Tates. M vanTcglin gen, C Tukker, R Veldmaat, W van der Ven. E. Verberg, H Vink. G Visscher. B Visser, M de Waal. A van der Wal. D van der Wal. R de Water. C van der Wel. T. van der Werff, T van Wickevoort Crommehn, L de Winkel A van Win kel. H Wipkink, A de Wit. H van Wgk. R van de Wgngaard. J Zandbergen. I. Zwaan. P van der Zwan. MAVO P Biesbroek. C Boelsma. M den But ter. A Degn, M van den Eng. J van Eijk, M Eijsackers. M A. Groenewegen, W Hillebrand. A vom Hofe. H Hg/el- doorn. E de Jong. R Kaptrin. M Kol- lau. J Kruider P Kwinkelberg. S. Linschooten. H Lugk. P Moog, J Ne- deriof, M Noordermcer. M Pas. M Pe ters. W Rene ma. C Rondeel. G de Roo. J van der Slugs. C. Smits. E Smits. P Snel. M Spruit. G Star. B Terluin. A van de Velde. J var. der Velden. M Ver veen. C Vis. W van der Voet, A de Woerdt. K van Westbrock. L van der Wilden. M. Wüiemsen. M. van 't Wout. R. van ZyL

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 29