Lisser zaalteam weer valt buiten prijzen Basketbaltitel voor Bonaventura College Landstitel voor reserves Quick Boys Schaatsers willen Kloosterboer terug De Engel niet verder dan gelijkspel 'Monster'-zege V.d. Plas Damzege van Oranje Solleveld weerstaat routiniers Degradatie De Sleutels feit Besloten tot een lening? DONDERDAG 4 JUNI 1981 SPORT PAGINA 15 KATWIJK - In een tijd waarin de term prestatievoetbal in één adem wordt genoemd met mi lieuvervuiling en een aantal be smettelijke ziekten, zal de ma nier waarop Quick Boys 2 gister avond ten koste van DHC het al gemeen landskampioenschap in de reserveklasse behaalde wel niet worden bijgeschreven op de lijst met historische sportgebeur tenissen. De 3-1 overwinning van de puur op resultaat spelende Katwijkse ploeg kwam echter vooral in de tweede helft wel de gelijk op een voor het publiek boeiende manier tot stand en in dat opzicht heiligde het doel ze ker de middelen. In de eerste helft zag het er in eer ste instantie voor de thuisclub al lemaal nog erg somber uit. Een offensieve beginfase smoorde al snel in aantal gemiste kansen, waarna tegenstander DHC volop de gelegenheid kreeg het initia tief over te nemen. De ploeg uit Delft profiteerde met name van het vele balverlies dat de Katwij- kers op het middenveld leden en kwam door goede acties van on der andere Eric Wolff verschei dene malen erg dicht bij een doelpunt. De rammelende Quick-Boys defensie reageerde nogal fors op de DHC-aktivitei- ten aan de rand van het straf schopgebied, waar vooral aan voerder Anne Ouwersloot met een aantal overtredingen een hoofdrol voor zich opeiste. In de dertiende minuut stond een door scheidsrechter Van der Ploeg bestrafte overtreding van dezelfde Ouwersloot indirect aan de basis van de eerste treffer. De door Henk Lukas genomen vrije schop werd door Ronald Hee- drik knap langs doelman Floor Schaap gewerkt (0-1). Quick Boys liet zich door deze achter stand niet zichtbaar inspireren, en bleef vasthouden aan het kor te spel op het middenveld. In de combinatie faalde de ploeg hier echter volkomen en tot aan het rustsignaal wist het technisch knap spelende DHC zich de bete re ploeg. De routiniers Jaap van Beien en Martin Haasnoot (in het veld ge komen voor respectievelijk Jan Zwanenburg en Gert Ouwer sloot) brachten in de tweede helft de nodige rust in de verde diging van de thuisclub. Het tweetal schakelde de Delftse spitsen nagenoeg uit en zorgde tevens voor de nodige aanvallen de impulsen. Na twintig minuten wierp deze speelwijze voor de eerste maal vruchten af, toen Jaap van Duin (tot dan onzicht baar) met een knappe lob de fou tief opgestelde doelman Ron Hoogeboom voor de eerste maal passeerde (1-1). Ook bij de tweede treffer ging doel man Hoogeboom allerminst vrij uit. Bij een door Gerard Zuyder- duyn genomen hoekschop tastte de DHC-sluitpost op een bescha mende manier in het luchtledige, en belandde de bal via het ge zicht van Dick Vooys (wie scoren wil moet pijn lijden) in het net. In de laatste minuten maakte Jaap van Duyn een einde aan alle Delftse illusies over een eventue le verlenging door na goed voor bereidend werk van Gerard Zuy- derduyn Ron Hoogeboom voor de derde maal te passeren (3-1). DICK VAN DER PLAS AMERSFOORT (ANP) - De schaatscontroverse is gisteren niet tot een einde gekomen. Zowel de leden van de kernploeg all- rounders en sprinters als de vertegenwoordigers van de landelij ke technische commissie langcbaan handhaafden tijdens de bij eenkomst op het KNSB-bureau te Amersfoort hun stellingen De meerderheid van de rijders heeft besloten in elk geval voorlo pig niet aan de centrale trainingen onder leiding van Henk Boer deel te nemen. De rijders willen de door de KNSB op een zij spoor gezette Tjaart Kloosterboer terug als coach. Zy zeggen geen vertrouwen te hebben in Boer en diens assistent Gouke Nijholt. Boer, die bij het overleg in Amersfoort aanwezig was, slaagde er tijdens het gesprek niet in het vertrouwen van de rijders te winnen. De LTC zal zich eerst intern beraden alvorens opnieuw met de rijders te overleggen. De eerstvolgende bijeenkomst is op dins dag vastgesteld. Mogelijk komt de commissie eerder bijeen. LISSE - De Engel is hard op weg de "eeuwige tweede" van het vaderlandse zaalvoetbal te gaan worden. Twee jaar geleden tegen FC Nathania misten de Lissenaars, toen nog spelend onder de naam Godyla V.T., op een haar de Nederlandse titel. En nu, twee jaar later, valt De Engel opnieuw buiten de prijzen. titel bij het zaalvoetbal. Dat ove rigens een onberekenbaar spel letje blijft. Vraag het maar aan Theo Godyla. Twee minuten voor het einde van de wedstrijd, waarin werkelijk van alles gebeurde, mocht de Lisser aanvoerder bij een 2-1 voorsprong een straf schop nemen. Alle kans dus om de 'race' alsnog succesvol af te sluiten. De anders zo trefzekere Godyla zag de bal na zijn slechte inzet echter gekeerd door keeper Bert Fluit. In dezelfde minuut nog leed de Lisser aanvoerder (in de rol van vliegende keeper) bal verlies, waarvan Berrie Zwikker De kloof, die tegenstander De Klomp vrijdagavond via een 4-1 overwinnning sloeg, bleek uit eindelijk toch te groot. De thuis ploeg stelde gisteravond in een met 700 toeschouwers gevulde gemeentelijke sporthal alles in het werk, maar kon de inhaalrace toch niet volbrengen. Na het al- les-of niets duel, dat een zéér ho ge amusementswaarde had, ble ven de Lissenaars op 2-2 steken. Lang niet voldoende om de fel begeerde titel binnen te halen. Die ging naar opponent De Klomp, dat over twee duels ge nomen het meeste aanspraak mocht maken op de Nederlandse Het zaalvoetbalteam van V.d. Plas, dat winnaar werd van het fcooyen "Monster" toernooi. LEIDEN - Het zaalvoetbalteam van V.d. Plas is gisteravond on der grote belangstelling in de Groenoordhal winnaar gewor den van het inmiddels traditio- nale Van Rooyen 'Monster' toer nooi. In de finale klopten de Kat- wijkers LFC met 2-0. De doel punten kwamen in de eindstrijd op naam van Ron van der Kolk en Huug Aandewiel. V.d. Plas schakelde in de halve finale Ver- zijl Sport (met o.a. Ton Pattina- ma en Dick Ernst) uit (1-0). LFC bereikte de eindstrijd door orga niserende vereniging Van Rooyen te elimineren (na penal ties). Verzijl Sport eiste de derde plaats voor zich op door Van Rooyen te verslaan (3-2). Huug Aandewiel en Hans Bouwmees ter werden uitgeroepen tot de beste spelers van het evenement. Matty Keereweer (V.d. Leek) kreeg de prijs voor de beste kee per. profiteerde. Vlak voor het einde bracht Zwikker de stand op 2-2. De thuisploeg zette hierna nog wel aan voor een wanhoopsof fensief, maar De Klomp liet zich in de chaotische slotfase de hoogste eer niet meer ontnemen. In de eerste minuut al werd Rini Kromdijk door scheidsrechter Snabel voor twee minuten naar de kant gestuurd. Dé mogelijk heid om als snel te scoren liet De Engel op dat moment liggen. Di rect nadat de gasten volledig wa ren trok De Klomp richting Wim van Harskamp, die enkele goede reddingen verrichtte. De thuis ploeg drukte De Klomp welis waar in de verdediging, maar het gebrek aan een echte individua list brak de Lissenaars op (Jan Van Slooten gaf gisteravond 'niet thuis'). Onder aanvoering van Frans van der Laan, Theo Godyla en Jos Faas bleef de ploeg combineren, openingen werden er vooralsnog niet ge vonden, al was Godyla met een schuiver op de paal in de 14de minuut dicht bij 1-0 en had Harry van der Zwet bepaald pech toen zijn inzet door de uitstekende Fluit werd gekeerd. In de 20ste minuut kwamen de Edenaars verrassend op voor sprong. In de personen van Rinie Kromdijk, Ab Hogenhout en Adri Hazeleger heeft De Klomp wel spelers, die een tegenstander kunnen uitspelen en dat kwam in die fase tot uiting. Een voorzet van Zwikker werd door Hazele ger, via het lichaam van V.d. Zwet in het doel gewerkt: 0-1. Dankzij Jan van Slooten kwam de thuisploeg even later op gelij ke hoogte en V.d. Zwet, nadat El- fering en Faas eerder al het hout werk hadden geraakt, maakte vlak voor de rust 2-1. Ook na de pauze bleef de wedstrijd boeien. Godyla, Elfering en op nieuw Godyla kregen uitsteken de kansen geboden op 3-1, die evenwel uitbleef, omdat de spe lers zich in kansrijke positie te gehaast te werk gingen. Johan Elfering knalde nog een keer op de paal en ook Frans van der Laan verscheen alleen voor kee per Fluit, die zijn ploeg uiteinde lijk de zege zou brengen. Met nog twee minuten te spelen stopte hij de strafschop van Theo Godyla, die De Engel alsnog een verlen ging had kunnen opleveren. Het liep allemaal anders... Vlak voor het einde ging Zwikker met het leder aan de haal en schoof de bal in het verlaten doel: 2-2. FRED SEGAAR MINSK (ANP) - De nederlandse damploeg heeft in Minsk de eer ste landenwedstrijd tegen de Sowjet-Unie met 11-9 gewonnen. Via een knap eindspel zegevier de Johan Bastiaannet over zijn opponent Mogiljanski. Bier won zijn partij tegen Tsipes. Invaller De Jong verloor van Davidov. De overige partijen eindigden in re- De uitslagen zijn. Gantwarg-Sij- brands 1-1., Mitsjanski-Wiersma 1-1., Korenevski-Van der Wal 1- 1., Tsjgolev-Clerc 1-1., Letsjin- ki-Jansen 1-1., Mogiljanski Bastiaannet 0-2., Baljakin-Stok- kel 1-1., Davidov-De Jong 2-0., Wirni-Scholma 1-1. Sovjet- Unie-Nederland 9-11. (ADVERTENTIE) Vraag naarKodacolor II film, de kleuren uit het gele doosje. Kodak,'tkan niet missen LEIDEN - Het Bonaventura Col lege is zoals gebruikelijk als gro te overwinnaar van het school- basketbal uit de bus gekomen. Zowel bij de jongens als de meis jes moest het Stedelijk Gymna sium buigen voor de meer erva ren spelers en speelsters van het 'Bona'. Het schoolbasketbal was dit jaar bij de meisjes onderverdeeld in drie klassen, terwijl er bij de jon gens in vier divisies gestreden werd. In het totaal deden er 64 teams mee aan het door Ton Kal lenberg en Matty Kantebeen op gezette gebeuren. Na een volledi ge competitie was er voor de hoogste klasse het play-off sys teem ingevoerd. Bij de meisjes kwam het Bonaventura in de fi nale via een overwinning op Vis ser 't Hooft, terwijl het Stedelijk Gymnasium de Agnes Scholen gemeenschap aan de dijk zette. De in verband met de eindexa mens laat gespeelde finale bij de meisjes gaf een ongelijke strijd te zien. De vertegenwoordigsters van het Bonaventura College zijn dit jaar kampioen van Nederland geworden en hebben een paar maanden geleden zelfs aan de Wereldkampioenschappen in Gent meegedaan. Ze werden daar weliswaar tiende, maar me de door de opgedane ervaring kreeg het Gymnasium geen kans. Het kwam nog wel met 2-0 voor, maar toen kreeg de uitblin kende Marion Hoeberichts een bevlieging en zette haar school op een 2-8 voorsprong. Daarna ging het 'Bona' door en zelfs zon der de afwezige jeugd-interna tional Renate Sluys werd de te genstander op een grotere ach terstand gezet: 10-19 bij de rust. De goed gevulde tribunes van de Vyf-Meihal kregen na de pauze nagenoeg hetzelfde spelbeeld te zien. Een beter 'Bona', en een via Liesbeth van Klarenbosch en Margreet Visscher moedig tegen stribbelend Gymnasium. Bij 18-33 kwam een einde aan deze ongelijke strijd en was het Bona ventura College voor de zoveel ste maal kampioen van Leiden. Bij de jongens kwam het Bonaven tura College via de Vlietschans in de finale en had het Stedelijk Gymnasium tegen de Agnes Scholengemeenschap zelfs drie wedstrijden nodig om tot de eindstrijd door te dringen. Ook bij de jongens beschikte het 'Bo na' over de betere ploeg. Een deel van het team acteerde ook bij de Wereldkampioenschappen in Gent en coach Kallenberg hoefde met zijn team dan ook niet tot het uiterste te gaan om victorie te kunnen kraaien. Het Gymnasium nam ook hier een verrassende voorsprong, maar Peter Beyersbergen en Wim van Niekerk stelden snel orde op za ken. Via een 27-20 ruststand werd een beter schietend en re boundend 'Bona' eer) terechte 69-46. WILL MOERER HARDERWIJK (ANP) - Gemt Sol leveld leert snel. De pas 19-jarige amateur uit De Lier behield ook na de zesde etappe van Olvm- pia's ronde van Nederland de lei ding in het algemeen klasse ment In de door de Poolse vete raan Ryszard Szurkowski ge wonnen rit van Hoogezand/Sap- pemeer naar Harderwijk over 177 kilometer verstevigde Solle veld zelfs zijn positie. Van tevoren hadden ploegleiders, oud-renners en andere insiders verkondigd, dat in Harderwijk iemand anders dan Solleveld de orapje trui over zijn schouders zou trekken. Immers, tijdens de omloop van Zeeuws-Vlaanderen een maand geleden had Solle veld toch ook moeten wijken Die voorbarige uitspraak werd door de stevige Westlandse tuin der gelogenstraft. Fier kwam hij in de kopgroep van twintig ren ners in Harderwijk over de fi- nish-lijn. Geert Schipper, Fnts Schuur en Egbert Koersen, drie dertigers uit het peleton, hebben alles geprobeerd om de jeugd een gevoelige nederlaag toe te brengen. Zelfs met ongeoorloof de praktijken. Solleveld hield echter stand. De eindoverwinning, met nog twee dagen voor de boeg, kwam in zicht. De uitslag van de zesde etappe is 1. Szurkowski (Pol) 177 km in 3.41.18 (met bon. 3.41.03) 2. Hassink (Ams) z.t. (met bon. 3.41.08) 3. Krasnov (Sow) z.t. (met bon. 3.41 13) 4. Koppert (Erp) z.t Het algemeen klassement na de 6e etap pe is 1. Solleveld (Erp) 21 37 41 2 Sch.pper (Bat) 21 38 01 3. Krasnov (Sow) 21 38 34 4 Koersen Bat) 21 38 42 5. Heeren (Gaz) 21 38 55 WAALWIJK (ANP) - RKC heeft gisteren in een wedstrijd voor het landskampioenschap voor zondagamateurs met 1-0 gewon nen van de Treffers. Van den Bosch besliste in de 76e minuut dit voor 4000 toeschouwers in Waalwijk gespeelde aantrekkelij ke duel. RKC was voortdurend beter, maar verspeelde evenals de tegenstander veel kansen. Na forse thuisnederlaag tegen Schoonhoven Club Brugge daagt Rencfiiin voor rechter BRUSSEL (ANP) - Club Brugge gaat gerechtelijke stappen ondernemen tegen Michel Rcnquin, die twee da gen geleden een contract te kende bij Anderlecht. Club Brugge is tot deze stap geko men, omdat Renquin in fe bruari een principe-overeen komst had getekend, waarin hij verklaarde met ingang van het komend seizoen voor Brugge te gaan spelen. Ook de voorbesprekingen tus sen Standard Luik en Club Brugge leverden geen pro blemen op. Voor iets meer dan een miljoen gulden zou Renquin naar Brugge mogen vertrekken. Club Brugge stelt dat Renquin een arbeidsovereenkomst heeft verbroken. D'Hooge: "Renquin krijgen we niet meer in Brugge. Dat is duide lijk. Op ons transferformulier ontbreekt nu eenmaal de handtekening van Standard Luik. We willen wel een scha devergoeding. Laat de recht bank zich daar maar over uit spreken". LEIDEN - Zaterdagvierdeklasser De Sleutels heeft zichzelf gister avond in een kansloze positie ge manoeuvreerd door het eerste duel in de nacompetitie om twee degradatieplaatsen, met 0-3 te verliezen van Schoonhoven. De ploeg van Thijs Balkhoven zal in het volgende seizoen een toontje lager moeten zingen in de eerste klasse van de Afdeling Leiden. De strijd om het tweede uit- gangsbewijs zal nu gaan tussen GWS en Schoonhoven Een duel dat zaterdag a s op het terrein van Schoonhoven wordt ge speeld. Sassenheimse winst is noodzakelijk omdat het doelge- middelde van Schoonhoven be ter IS De Leidse zaterdagvierdeklasser had de nederlaag overigens vol komen aan zichzelf te wijten. Waar Schoonhoven gedurende de gehele wedstrijd veel inzet aan de dag legde, wilde De Sleu tels met zo weinig mogelijk ar beid zoveel mogelijk bewerkstel ligen. Een verkeerde instelling bij een degradatiewedstrijd waar de punten met 'werkvoetbal' ver diend moeten worden. De Vliet- club besefte dat niet en kreeg daarvoor de rekening gepresen teerd. Toegegeven, na de rust probeerde de thuisformatic van alles om de in de eerste helft opgelopen ach terstand te nivelleren. Jan van de Berg liet toen een uitstekende kans liggen. Terwyl de gelijkma ker een kwestie van tijd leek, sloeg het noodlot toe. Twee blun ders van sluitpost Bram Lepe laar lieten het doek voor de Sleu tels vallen. Sleuu-ls-aanrtH-rdrr Hnn\ t d.-.rr;. rhopgeburd van Schoonhoven. De aanval zou mets opleveren. ADVERTENTIE Besluit dan meteen dat u zoiets lieveronder vier ogen bespteekt. Finata Bank. Om verstandig geld van te lenen. Leidt n,Steeiutraat 33, tfL 071-114347 Ol via m\ tusftenpei - ion -2 Finata Bank

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15