Lisse - Roodenburg: open strijd tehuur westeinde ziekenhuis Zoetsrwoude Van Beek (30) al tevreden, Jansen (19) wil meer Leiden vanaf de stip TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD VERPLEEGKUNDIGE m/v Zadelhoff Den Haag V070-643955, ZATERDAG 30 MEI 1981 SPORT -f' LEIDEN - Het is snel gegaan met Ronald Jansen. Twee jaar geleden, net zeventien, speelde hij in het eerste elftal van afdelingsclub Oranje Groen. Het jaar daarop in de regionalen van Roodenburg waarmee hij promoveerde naar de hoogste afdeling en dit seizoen komt hij uit in het standaardteam van de Kooi-club. Tot voor twee weken geleden kende, op zijn clubgenoten na, vrijwel niemand deze blonde spits die echter in één klap uit de anonimiteit trad door in twee wedstrijden maar liefst zes goals te scoren. Doelpunten waaraan veel waarde verbonden moet worden want het waren voor Roo denburg uiterst belangrijke duels. Die de formatie van Laurens Mouter brachten tot waar men nu staat. Pal voor de poort die toegang geeft tot de eerste klasse. Het is nog een kwestie van het laat- ook nauwelijks aan een voorspel- Voorlopig zal er van die vijf keer in ling te wagen. Voorzichtigheid is het parool en de 0-0 die hij uitein delijk schuchter prijsgeeft is kenmerkend voor de dienst plichtige militair die liever voet balt dan praat. Hij is een beetje verlegen. Vindt het uiteraard leuk een dubbele hattrick te heb ben gescoord maar moet daar nou zoveel ophef over worden gemaakt "Het was gewoon ge luk", zegt hij. "Ik stond er toeval lig". ste duwtje en dan is Roodenburg weer terug op het niveau waar de grootste vereniging van Leiden thuishoort. Gemakkelijk zal het morgen tegen de SC Lisse overi gens niet worden want zoals be kend heeft ook die ploeg nog een kansje op de titel. De man van de zes goals, door zijn ploegmaats steevast aangesproken met Jen sen, durft zich in het geval van deze beslissingswedstrijd dan Een aardige poging tot relativeren die evenwel afbreuk doet aan zijn prestatie. Want zoveel maz zel kwam er bijvoorbeeld bij die goals van afgelopen wedstrijd te gen RKDEO niet aan te pas. Ro nald Jansen buitte namelijk zijn enorme sprintvermogen uit toen de Nootdorpse defensie één te gen één ging spelen, een taktisch ballonnetje dat door de Leidse Hrubesch - zeker van afstand lijkt hij sprekend op de spits van HSV - simpel werd doorgeprikt. De manier waarop hij vervolgens tot driemaal toe de doelman pas seerde deed echt professioneel aan. Blijven kijken totdat de man op het verkeerde been stond en prompt daarop dat lepe balletje vlak langs het standbeen. Ogen schijnlijk een fluitje van een cent. Maar in het betaalde voet bal hebben ze goud over voor ie mand die in dat facet van het spel een graad van perfectie heeft bereikt. Zijn trainer Laurens Mouter knikt instemmend. "Een loopwonder met gevoel voor richting", is zijn doeltreffende typering. "Een jon gen die eigenlijk eerder bij een club als Roodenburg had moeten komen. Hij moest nu veel inha len, maar het is ongelooflijk hoe hij in die twee jaar is vooruitge gaan. Als die vijf keer in de week zou trainen moet het een hele grote kunnen worden. Hij is pas negentien dus het zit er best nog in dat-ie het ook wordt." de week trainen weinig komen. Sterker nog, Ronald Jansen heeft de afgelopen drie maanden nauwelijks het ocfenveld gezien. "In Ede, waar ik gelegerd was, liep ik voor mezelf wat rondjes op de sintelbaan. Nu zit ik in De Lier. Dat is een stuk dichterbij dus misschien kan ik 's avonds naar huis zodat ik volgend sei zoen gewoon weer mee kan doen. Ja, hopelijk spelen we dan in de eerste klasse. Lijkt me leuk om tegen UVS en Lugdunum te voetballen. Maar eerst Lisse nog. Thuis wonnen we met 2-1, maar dat zegt natuurlijk weinig. Ja, ik geloof wel dat we gewoon weer gaan aanvallen. Dat ligt ons het beste. Je kan natuurlijk gaan ver dedigen omdat één punt vol doende is, maar het is beter om zelf te scoren. Ik Ach, dat doet er niet toe. Als die bal er maar ingaat, dat is het belangrijkste". AD VAN KAAM LEIDEN - Terwijl het voetbalseizoen nu echt op zijn laatste be nen loopt, wacht negen van de tien Leidse doelwachters nog een stevig karwei. Zij reageerden namelijk positief op de uitnodi ging yan W Leiden om te figureren tijdens de voorronden van het vierde strafschoppentoernooi, dat op 1, 2 en 3 juni wordt gehouden. Zaterdag 6 juni verschijnt zelfs FC Utrecht-doelman Hans van Breukelen onder de lat bij W Leiden. Een nieuw record aantal (1000) deelnemertjes (meisjes en jongens van 7 tot en met 14 jaar) wordt verwacht. Er komen ook speciaal keepsters. De inschrijving (in de kantine by Leiden en in alle Leidse sportzaken. Kosten: één gulden) staat dit jaar ook open voor vrouwelijke elfmeterspecialisten. Per avond zijn twee doel- wachtsters beschikbaar. Van de finaledag wordt een groot festijn gemaakt. Muziek- en m^jorrettekorpsen, een rondrit door de Morswijk en een festival op het met kraampjes omzoomde sportpark moeten de stem ming erin brengen. Enige Leidse prominenten nemen voor de eindstrijd de eerste penalties. Alles geschied onder toezicht van arbiter Lau van Ravens. Commentaar wordt verzorgd door Theo Koomen. AMSTERDAM - Vrijwel geen moment raakt Sportclub Lisse-aanvoerder Wim van Beek de realiteit uit het oog aan de vooravond van het kampioensduel met Roodenburg. Pas als de komende opheffing van zijn vereniging (de club fuseert met Lisser Boys) ter sprake komt, krijgen de emoties bij hem de overhand. „Ik heb tegengestemd", biecht Van Beek eerlijk op. „omdat ik bang was dat FC Lisse een log lichaam zou worden en dat de Sportclub Lisse-sfeer verloren zou gaan". Een typerende uit spraak van de 30-jange student kunstgeschiedenis die zich de nestor van de zondag twee deklasser mag r Vanaf 1970 is de in de Lissese buurtgemeenschap De Engel („Daar komen allemaal goede voetballers vandaan. Zoals Ruud van der Voort-Rijnsburgse Bov- s-, Hans Bisschops-Ter Leed- e— en Laurens van der Voor- t-SC Lisse-") geboren Wim van Beek al woonachtig in Amster dam. „Heimwee naar Lisse", zo als hij hetzelf uitdrukt nopen hem drie keer per week het ritje Amsterdam-Lisse v.v. te ma ken. „Het loont nog steeds de moeite, want al mijn oude vrien den zitten er. En de situatie is nu eenmaal zo gegroeid". Toch heeft Van Beek weieens overwo gen zijn sportheil in de hoofd stad te zoeken. „Drie jaar gele den ben ik een jaartje gestopt. Ik heb het geprobeerd bij AFC Dat beviel niet. Ik kon toch niet bui ten Lisse", geeft hij grif toe. Alleen een eventueel defect aan zijn stokoude Kadett zou hem weer tot diezelfde gedachten kunnen brengen. „Mijn wagen rijdt plankgas nog maar tachtig kilometer per uur. Zelf heb ik geen geld om een andere te ko pen. Ik ben aangewezen op au to's die ik krijg". Ook qua uiterlijk neemt Van Beek een aparte plek in bij SC Lisse. „Ik heb geloof ik wel vier of vijf bijnamen. Sandokan, Demis Roussos en Thijs van Leer noe men ze mij ondermeer. Of ze vra gen vaak: Jezus heb je je sanda len niet vergeten? Onlangs bij HW kwam na afloop de club- dokter naar me toe en compli menteerde mij met: 'Je hebt pri ma gespeeld Thijs van Leer'. Op de een of andere manier schijnt het die mensen waarschijnlijk deugd te doen dat soort i gebruiken. Zelf vind ik het schit terend. Je blijft zo m het nieuws. Als je slecht speelt lees je de vol gende dag in de krant het enige waardoor Wim van Beek opviel, was door zijn uiterlijk. Althans dat is een keer gebeurd. Trou wens lang niet iedereen kent mij. Vorig jaar werd ik zelfs een keer bij een thuiswedstrijd aangehou den bij de ingang voor het kopen van een toegangskaartje". Afgezien van die ene keer dat al leen zijn verschijning opmerke lijk was. wordt er door de bank genomen in andere termen over de hoofstedeling geschreven. De rechterspits („Een ideale plek op mijn leeftijd. Je moet er knap sprintten, maar je kan er af en toe uitrusten. Tenzij je een fanatieke back tegenover je hebt. Dan word je geacht mee te verdedi gen") nam vooral in de eerste helft van de competitie een be langrijke positie in. Het nummer „Willem moet het hebben van zijn loopvermogen" was en is nog steeds een tophit binnen de spelersgroep. Samen met Lau rens van der Voort of Ron Hoo- geveen diende Wim van Beek met zijn snelheid voor de nodige verwarring te zorgen bij de te genpartij. Lisse verwierf zich in die penode dan ook de titel 'counterkampioen'. „Uitgangspunt van onze trainer Jan Faas was met die spclwij/e ons voor de winter al veilig te stellen. Vervolgens zouden we wel verder kijken. De volgende doelstelling was dan: het spelple- zier terugbrengen en aanvallen der voetbal". Of dat laatste is ge lukt. wordt door menigeen be twijfelt. „Misschien hebben die mensen wel geluk. Niettemin hebben alle spelers het gevoel dat Jan Faas in zijn opzet volle dig is geslaagd". De trainershand van Faas („Ik heb nog samen met hem in het eerte gespeeld") verschilt ook veel van zijn weggestuurde voorganger Hans van der Vlist. „Tuurlijk zyn er wat principes, maar wij kr\j- gen veel meer vrijheid van hem. Van der Vlist was enorm fana tiek. Zo erg zelfs dat je bang was dat hy nog eens last zou knjgen van zun hart. Hu had voor iedere speler speciale opdrachten. Er kon nooit veel worden geïmpro viseerd. Dat is zeker niet in zun nadeel want we zun onder hem kampioen geworden van de der de klasse. Achteraf zeg ik zelfs: we hadden best wat mogen doen om hem te behouden voor de club. Door enorme laksheid van de spelersgroep en niet in de laatste plaats door muzelf is dat niet gebeurd. Jammer, want Van der Vlist had zeker zun verdien- ste voor de club". De schunwerper wordt vervolgens op morgen gericht. Sportclub Lisse moet de laatste competitie dag met winst afsluiten anders promoveert Roodenburg. Bu eventuele zege van SC Lisse spe len beide clubs een beslissings wedstrijd. „De laatste weken loopt het wat stroever bu Lisse toen we ons zun gaan realiseren dat we nog een kans maken", constateert Van Beek. „Maar", relativeert hu ook. „we hebben heus geen verloren seizoen ach ter de rug als we morgen verlie zen, want onze verwachtingen waren aan het begin van de com petitie niet zo hoog gespannen". „Wel hoop ik dat er morgen veel toeschouwers komen. Want die paar mensen die er meestal zun; vind je buna niet terug als je op het hoofdveld speelt Die staan veel te ver van het veld af door de sintelbaan die er omheen ligt. Wat dat betreft biedt die fusie meer perspectief. Dan wordt de accommodatie veranderd en de ambiance leuker als die tribune er inderdaad komt Als het goed is profiteren de spelers van de voordelen van die fusie en wel licht vallen de nadelen wel mee. Ik bekuk het wel". Een gerust stelling heeft Van Beek: „De mensen worden oud bu Lisse. Je komt er en gaat er nooit meer weg". Zelfs met als je in Amster dam woont... HERMAN POOS fabriekshal van 250 350 m2 ge schikt voor metaalwarenfabriek Brieven onder nummer 14753. hartfunktie Bij de hartfunktie-afdeling van ons zieken huis hebben wij een vakature voor een Op deze modern uitgeruste afdeling zijn 3 verpleegkundigen en 5 hartfunktie- laboranten werkzaam. Hij/zij zal worden belast met het zelf standig uitvoeren van hartfunktie-onder- zoeken en het assisteren bij hart- catheterisaties. Het diploma Ziekenverpleging-A is vereist. Cardiologische ervaring strekt tot aan beveling. Werktijden van maandag t/m vrijdag van 08.00-16.30 uur. Eenmaal per 3 weken gedurende één weck bereikbaarheidsdienst. Bij gebleken geschiktheid is eventueel doorgroei mogelijk naar de funktie van waarnemend hoofd met als uitloop het maximum van de schaal voor le ver- pleegkundige-A. Nadere informatie over deze funktie kunt u telefonisch inwinnen bij het hoofd van de afdeling en/of één der cardiologen, tel. 070-889393, toestel 81025. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de afdeling Personeelszaken, Lijnbaan 32,2512 VA Den Haag. MOET WEG! MOTORKRUISER met 42 PK Mercedes dieselmotor 9.80 bij 3.10 meter Achterkajuit, 6 vaste slaapplaatsen, volledige uitrusting VAARKLAAR Tegen elk aannemelijk bod Informatie: Overdag 01718 - 29301 tst. 30 's Avonds 01713 - 3758 Centrale verwarming Technisch Installatiebureau I J. J. de Jong b.v. HAVENPLEIN 1, LEIDEN, TEL. 071-149677 centrale verwarming - luchtbehandeling - air conditioning; landelijk erkend: gas- en water- technisch Installateur TE KOOP: IN N00RDWIJK AAN ZEE dicht bij strand en duinen een middenwoning t gane grond: entree, toilet, ruime woonkamer met open haard, parketvloer en ged plavuizen, open keuken, voor- en achtertuin en achterom. 1e verd 3 slaapkamers, luxe badkamer, CV-gas verwarmd Vraagprl|s voor dit dlrekt op te leveren pand 175.000,- k.k. evt. ie huur voor 1250,- per maand. Neem vooral een kijkje naar binnenI TE KOOP: IN VOORHOUT vrije vestiging, een vooroorlogse middonwoning met vrij uitzicht, midden tussen de bollenvelden. Ideaal pand voor handige men sen, daar er nog het een en ander gedaan kan worden op de eerste verdieping. De begane grond bestaat uit entree, toilet, douche, woonkamer met open keuken en barretje, achtertuin met schuur. Eerste verd 2 slaapkamers met mogelijke uitbrei ding door te maken dakkapellen, waarvan de tekening gereed is. Vliering CV-gas verwarmd en geïsoleerd Vraagprijs voor dit pand bedraagt 99.500,- k.k. Oplevering dlrekt. C. MOLENAAR'S Baartmanstraat 30. Sassenheim tel. 02522-15098 ca. 365 m2 bedrijfshal ca. 115 m2 kantoor vloerbelasting hal 2500 kg/m2 binnenhoogte 6.25 m volledig afgewerkt kantoor makelaars taxateurs o g jacob de graefllaan 2 all-round vakman die onze drie zaken (2 kap salons 1 parfumerie) op kleine schaal wil verbou wen, onderhouden en ver beteren. Timmer- en schilderwerk mag geen probleem ople veren en alles wat onze man verder kan, maakt hem extra waardevol. Misschien een 65+er of ie mand met veel vrije tijd, die zijn werk als hobby ziet en het belangrijker vindt om in een prettige sleer op eigen tempo goed vakwerk te le veren, dan voor zijn werk zaamheden een hoge ver goeding te vertangen. Wij denken aan werken op part-time basis of een art dere geschikte vorm die ir onderling overleg bepaald wordt. Tom Westen BERICHT VAN INZET Notahs S. Pasma te Noordwijk deelt mede. dat de wo ning aan DE ANJELIERENSTRAAT 34 TE RIJNSBURG is ingezet op 66.000,- De afslag zal plaatsvinden op vnjdag 5 juni a s. te 11 00 uur in het centrum "De Voorhof'Vliet N-Z 36. te Rijns- burg. Int. en veilingcondities ten kantore van Notaris S Pasma. Lindenplein 0. te Noordwijk (01719-19304) BETONSCHUTTINGEN 2 00 mtr hoog en geplaatst per str mtr 56,- Beneden de 10 mtr 15% extra (Ook leveren wij lagere en hogere schuttingen BETONTUINSCHUREN vanat 975,- BETONGARAGES w 1.875,- Braat Betonbouw Kruisstraat 163. 5612 CG Eindhoven Mensen, die de krant maken "Veranderen van omgeving maakt me weer jong". Jaap Melchers (55) werkte 16 jaar als correspondent in Washington. Hield de oorlog in Vietnam bij. Registreerde de snelle emancipatie van de negers. Versloeg drie presidentsverkiezingen. Vloog minstens twee keer in de week heen en weer naar het VN-gebouw. Zat met z'n neus bovenop het Watergateschandaal. En voelde zich opeens doodmoe. Liet zich overplaatsen naar zijn favoriete stad Rome om daar zijn carrière rustig ai te bouwen. Maar hoe onvoorspelbaar is het nieuws. Italië's meest invloedrijke politicus Moro ontvoerd en vermoord, twee Pausen dood en bijna iedere dag een aanslag met dodelijke afloop. En dat alles binnen een paar maanden. Melchers. die harder werkt dan ooit zonder spijt: "Dit is het brandpunt van Europa en hier voel ik me thuis".

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13