Het is erg een beeld nodig is Winst 1) 66 enYVD in regio; verlies PvdA en CDA Windmolen Voorschoten draait [Le/cfee^ agenda Herbert Nouwens maakt nieuw verzetsmonument voor Oegstgeest Burgerlijke stand Gemeente boos na illegale plakactie van CDA 4 Van der Steen overleden Peuter (2) valt van flatgebouw STAD EN RAND WOENSDAG 27 MEI REGIO LEIDEN - Winst voor D'66 en dc WD, licht tot behoorlijk verlies voor het CDA en de PvdA. Dit is over het algemeen het verkiezings beeld in de randgemeenten van Leiden als men een vergelijking maakt tussen de uitslagen van gisteren en de gemeenteraadsverkiezingen van In Leiderdorp blijkt bij het terugvoeren van de landelijke verkiezingen van gisteren op gemeenteniveau de WD de sterkste partij te zijn ge worden. Dat was overigens bij de kamerverkiezingen van 1977 ook al het geval. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1978 werden de libe ralen echter door het CDA met 3,2 procent meer voorbijgestreefd. De uitslagen van gisteren zouden de WD 6 zetels in de raad hebben opgeleverd (stijging met 1) en het CDA 5 zetels (verlies van 1). Procen tueel gezien zakte de WD in vergelijking met de gemeenteraadsverkie zingen 2,3 procent en het CDA bijna 8 procent. In vergelijking met de kamerverkiezingen van '77 was het verlies van beiden minder: de WD ging 1,8 procent terug, het CDA2 procent. Naast het CDA was de grote verliezer van gisteren in Leiderdorp de PvdA. In vergelijking met de kamerverkiezingen in '77 verloren de socialisten 4 procent. Kijkt men naar de gemeenteraadsverkiezing van 1978 dan gaat de PvdA er 3,5 procent op achteruit. In raadszetels uitge drukt zou de PvdA van 4 naar 3 zetels terugvallen. De grootste stijger in Leiderdorp was in feite D'66 Bij de kamerverkie zingen kregen zij gisteren 4.9 procent meer stemmen dan in '77. Aan de raadsverkiezingen deze zij zoals bekend niet mee omdat ze één minuut te laat waren voor de inschrijviung. Omgerekend betekent de uitslag van gisteren nu dat D'66 met drie leden in de gemeenteraad vertegen woordigd zou zijn. De PPR (nu 2 zetels) steeg 1 procent in vergelijking met 1977 maar daalde 5,8 procent ten opzichte van de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen en zou daarmee geen raadszetel overhou den. De Oegstgeester uitslagen geven een vrijwel gelijk beeld te zien als van Leiderdorp Ook daar wisseling van de wacht als het om gemeente raadsverkiezingen zou zijn gegaan- Het CDA zakte 0,3 procent terug wanneer men kijkt naar de kamerverkiezingen en 8,7 procent in verge lijking met de gemeenteraadsverkiezingen in 1978. Omgerekend zou dit een gelijkblijvend aantal zetels (6) betekenen. De WD gaat precies 1 procent terugals we kijken naar 1977 en gisteren. In verhouding met de gemeenteraadsverkiezingen steeg de WD gisteren met 2,3 procent. Dit zou een stijging van 2 zetels betekenen (van 5 naar 7). Verliezer ook hier de PvdA. De socialisten zouden 1 zetel verliezen (van 3 naar 2) als het om gemeenteraadsverkiezingen was gegaan. In vergelij king met de raadsverkiezingen verloren zij 2 procent. Plaatst men de cijfers van gisteren naast die van de kamerverkiezingen in 1977 dan is het verlies 2,6 procent. D'66 blijft ondanks een stijging van 2,6 procent in vergelijking met de raadsverkiezingen op 2 zetels. Voert men deze hele omrekening nog door naar de PPR die nu nog 1 zetel in de raad hebben, dan zou deze wegvallen, ofschoon ze in vergelijking met de landelijke verkiezingen wel zijn gestegen. Ten opzichte van de plaatse lijke verkiezingen in 1978 was er echter een daling. In Warmond zou voor wat de zetelverdeling in de raad betreft na omreke ning van de gegevens van gisteren nauwelijks iets veranderen. Alleen D'66 zou, wanneer die partij apart zou willen, 1 zetel krijgen. Het CDA en de WD blijven gelijk. Alleen Progressief Warmond zou 1 zetel moe ten inleveren als D'66 zou kiezen voor een aparte zetel en niet voor het progressieve blok. Procentueel gezien daalde het CDA in vergelijking met 1977 met 2,4 in Warmond. De WD ging bijna 2 procent omhoog terwijl Progressief Warmond maar liefst 5 procent terugviel, als D'66 niet wordt meege teld. Het aantal D'66 stemmers in Warmond verdubbelde bijna (naar 10.7). In Wassenaar zetelwinst voor de VVD (van 9 naar 10) en D'66 (van 1 naar 2). Gelijk blijven CDA (7) en PvdA (2), wanneer men weer de verkie- zingscijfers van gisteren naar gemeenteniveau terugbrengt. Kijkt men naar de uitslagen van de kamerverkiezingen in 1977 en gisteren dan is het CDA in Wassenaar samen met D'66 de grote winnaar. De christen democraten gingen bijna 2 procent omhoog, D'66 2,6 procent. De demo craten komen daarmee op een percentage dat 3 procent hoger ligt dan bij de raadsverkiezingen. De WD stijgt bijna 5 procent in verhouding met diezelfde raadsverkie zingen, maar daalt 1 procent ten opzichte van de kamerverkiezingen in 1977. Het CDA blijft vrijwel gelijk als we een vergelijking maken tussen de getallen van de raadsverkiezingen en die van gisteren. Verliezer ook in Wassenaar weer de PvdA: 3,6 procent achteruit in verge lijking met de kamerverkiezingen in 1977 en 0,7 procent terug als men kijkt naar de raadsverkiezingen. In Zoeterwoude een opmerkelijk verlies van het CDA, winst voor de WD en voor de progressieven. Het CDA daalt 4,4 procent ten opzichte van de kamerverkiezingen in 1977. In vergelijking met de gemeente raadsverkiezingen viel het CDA gisteren zelfs zo'n 16 procent terug. Omgerekend in zetels betekent dit een verlies van 8 naar 6. De WD steeg licht in verhouding met de kamerverkiezingen en sterker op ge meenteniveau. Bij de laatste raadsverkiezingen behaalden de liberalen 5,5 procent minder stemmen dan gisteren. In de praktijk zou dit een winst van 1 zetel betekenen (van 2 naar 3). Het aantal D'66 stemmers steeg met 6 procent terwijl ook bij PPR en PSP een kleine winst te bespeuren viel. De PvdA verloor 3,7 procent in vergelijking met 1977. De winst van de andere linkse partijen zou het progressieve blok in Zoeterwoude omgerekned 4 zetels opleveren (Pro gressief Zoeterwoude) heeft nu 3 zetels. Apart zou de PvdA 2 zetels krijgen en D'66 2. Fors verlies voor het CDA, winst voor D'66 en de WD en een PvdA die zich redelijk wist te handhaven, zo was het gisteren in Voorschoten. In vergelijking met de raadsverkiezingen valt het CDA terug met 8 pro cent wat zou betekenen dat ze twee zetels zóuden verliezen (van 8 naar 6). Met de winst van de WD (plus 3.1 procent ten opzichte van de gemeenteraadsverkiezingen) zou deze partij de grootste in de raad wor den (van 6 naar 7 zetels). De winst die D'66 gisteren boekte (2,7 procent ten opzichte van de raads verkiezingen) zou 1 zetel meer opleveren en de partij op 2 zetels in de raad brengen. Ze kwamen gisteren 130 stemmen tekort voor een derde raadszetel. De PvdA blijft in Voorschoten op 4 zetels maar verloor toch bijna 4 pro cent in vergelijking met de gemeenteraadsverkiezingen. Om zeker te zijn van een restzetel zou in dit geval samenwerking met de PPR van belang zijn, maar ook samenwerking tussen PPR en PSP behoort nog tot de mogelijkheden. Deze laatste combinatie zou ook 1 raadszetel kunnen opleveren. Plaatsen we de Voorschotense uitslagen van de kamerverkiezingen van gisteren en vier jaar terug naast elkaar dan zien we een flink verlies van de PvdA (3,6 procent), een lichte teruggang van het CDA, een vrijwel gelijkblijven van de WD en stijging voor D'66 (van 8,1 naar 11,8 pro cent). OEGSTGEEST - Het te vernieuwen verzetsmonument in het Oegstgeester bos van Wijckersloot is volgens beeld houwer Herbert Nouwens niet alleen een herinneringste ken aan de Tweede Wereldoorlog. "Ik beschouw het monument meer als een aanleiding om na te denken over oorlogvoeren, want oorlog als uiting van men selijk handelen is met het einde van de Tweede Wereldoorlog niet opgehouden. Integendeel, in vergelijk met de hedendaag se oorlogsinspanningen en de op dit moment beschikbare ver nietigingskracht was de Twee de Wereldoorlog alleen maar een wagelijk voorspel". "Veel mensen die het toen hebben meegemaakt zijn daarin nu zeer teleurgesteld. De wens van veel mensen dat er na de laatste we reldoorlog nooit meer oorlog zou mogen komen is niet vervuld. Als het beeld alleen maar gericht zou moeten zijn op het heraen- ken van de slachtoffers zou ik het niet kunnen doen, want die oorlog heb ik zelf niet meege maakt". Zinloos De beeldhouwer, die 26 jaar gele den in Oegstgeest werd geboren, heeft daarom in zijn beeld vooral de spanning tussen dood en le ven, het centrale thema in zijn werk, tot uitdrukking willen brengen. "Levend in een wereld vol van geweld lijkt het me zin loos om een hommage te bren gen aan 'de sterke man' die het vaderland verdedigt. Het beeld is een portret van de zichzelf ver nietigende mens, van een des tructief menselijk handelen. Het is een produkt van de mens zelf, van wat hij doet, van hoe de we reld zich nu toont en altijd heeft getoond. Een beeldhouwer is maar een instrumentje dat ook aan die zijde van werkelijkheid vorm kan geven, meer niet. Het is overigens wel alsof ik er zelf lig, dat beeld, zo benader ik het tenminste", aldus Herbert Nou wens die één jaar aan de Konink lijke Academie in Den Haag en vier jaar aan de Stadsacademie in Maastricht studeerde. Hij rondde zijn opleiding af met drie jaar studie aan de Jan van Eyck- academie eveneens in Maas tricht. Kunstenaar Nouwens wil via het monument niet alleen proteste ren tegen de oorlog, maar vooral zijn verbazing over de aanwezig heid van oorlog tot uitdrukking brengen. "Ik verbaas me erover dat het blijkbaar niet ionder kan. Er is in de mensengeschiedenis altijd oorlog geweest. In de laat ste 3500 jaar kwam gemiddeld één op de vier mensen om door oorlogsgeweld en alleen in deze Een model van het nieuwe verzetsmonument dat in het Oegstgeester bos van Wijckersloot moet komen. Het monument komt in de koepel waar al eerder een monument heeft gestaan. In het voorjaar van 1982 zal zoals het er nu maar niet ziet hét monument er werkelijk staan. GEBOREN: Aicha dv A. Soussani en A.M'rabet, Kim zv. N. Chabani en D.H.M. Gouverneur. Maarten zv. J.W. Beks en A.M. Wessels. Marco-Paul zv. H. Eikerbout en A.D.W. Timmermans, Paul zv. J.J. Slijkhuis en W.P. Vermeer. Viviane dv. E.M.C. Th. Molle en P. van der Nol, Jacqueline dv. A van den Oe ver en M.J. Varkevisser, Vrouwke dv. M.C.W.M. van Adrichem en M.P.M van Dijk, Dirk Pietcr Jacob zv. J. de Vreugd en A. van der Plas, Bastiaan zv. R. Dan- german en C.G. van Wyck. Monique dv. C. Nieuwpoort en E. van Duijvenboden, Verona dv. P. Teske en H. de Ruiter. Ra- ehida dv. M.M.A. Lakdimi en Y. Ouali, Wing King zv. W.N. Chan en M. Tang, Abigail Maria Thcresia dv. S.Ph. Ed wards en A.W. Ehlert, Bart zv. W. van Keeken en J.C. Halm, Nick zv. W. van Koeken en J.C. Halm. Corina Maria dv. K. Toet en A.G.M. Belt, Breehtje Mar- gretha dv. F. Ens en M H. Dokkum, Jo- chem D. zv. Duijnhoven M C.M. en v.d. Donk P.J., Dirk J.H. zv. Langeveld H J. en Netjes A.E., Warmond: Maria dv J.F.M. Versluijs en A.J. van Tongeren, Leonardus zv. Van de Geest en J.H.M. Schrijvers. OVERLEDEN H. van der Beek (1920) man, G. van Altena (1976) vrlP B Hes hof (1899) man. IJ. S de Jong (1915) man, G.. van Duijn (1905) man, B. den Haas (1906) man, M. van Maasdam (1916) man, J Krygsman (1934) man, C. Klinkenberg (1907) man. A C F Dik moet (1902) vrl. geh. gew. met W.I.D- 'Leon, Th. van der Wereld (1902) man, A J.M van Dal (1904) man. J.C. Massaar (1929) vrl. geh. gew. met W van der Reij- den, M.J. Krommenhoek (1905) vrl. geh. gew. met M.J Koet, HM. Penning (1924) man, J van Hooidonk (1898) vrl. geh. gew. met A.W.H. Montenberg. De Britse acteur Jack Warner, die in meer dan 40 films speelde en gedurende 20 jaar in de televi sieserie "Dixon of Doek Green" de typische Britse "Bobby" por- tretteerde, blijkt twee weken ge leden in'een Engelse ziekenhuis te zijn overleden. Zijn weduwe Mollie bevestigde dat Warner, die nimmer zgn leeftijd wilde prijsgeven, 84 jaar was ge worden. Warner speelde o.m. in de films "It always rains on Sunday", "The blue lamp" en "Carve her name with pride". VOORSCHOTEN - De illegale plakactie in de nacht van maan dag op dinsdag van het CDA in Voorschoten, is bij de dienst openbare werken in het verkeer de keelgat geschoten. Langs drukke wegen had het CDA ver kiezingsborden en ballonnen aan lantarenpalen gehangen. Dins dagmorgen besloot de gemeente om dit verkiezingsmateriaal weg te halen. Volgens een woordvoerder van de directie openbare werken, had buiten medeweten van de ge meente om, het CDA de borden opgehangen. Ook vroeg hij zich af of het CDA wel goed bij de tijd was. "Langs wegen waar auto's zo'n 80 tot 90 kilometer per uur rijden werden ballonnen aan de lantarenpalen bevestigd. Als kin deren ballonnen zien, dan willen ze die hebben. Om de ballonnen te pakken zouden ze best wel op de weg kunnen belanden, met al le gevolgen van dien." In Voorschoten staan op een groot aantal plaatsen de bekende ver kiezingsborden, waar de partijen hun affiche op kunnen aanbren gen. Andere jaren hingen de grootste partijen vaak in de laat ste week voor de verkiezingen nog borden aan de verschillende lichtmasten. Dit jaar werden hiervoor geen vergunningen ge geven. Het CDA trok zich daar weinig van aan en besloot de kie zers op de stemdag nog eens te confronteren met hun affiche. De actie is alleen opgemerkt door de vroege vogels, want al om 8.00 begon de dienst openbare werken aan de 'opruim-aktic'. Bijna drie uur hadden ze nodig om alle borden te verwijderen. Project Lucascollege om sloot te zuiveren VOORSCHOTEN Het windmo lenproject van het Lucascollege in Voorschoten is gistermiddag begonnen. Ondanks de matige wind zorgde deze er voor dat de houten wieken van de door lera ren en leerlingen gemaakte mo len, de eerste omwentelingen maakten. De windmolen moet ervoor zorgen dat een sloot langs Huize Bijdorp gezuiverd wordt. Uit de onderwijssecties natuur kunde, biologie en scheikunde kwam vorig jaar oktober het plan om eens daadwerkelijk aan de gang te gaan met alternatieve energie. Het windmolenidee werd geboren. Maandenlang is men bezig geweest om van ge bruikte materialen een echte windmolen te maken. Zo is de mast van de molen een oude ANWB-paal. De dynamo komt uit een Daf en het draaipunt van de molen is de achterras met de remtrommel van een VW Golf. De bedoeling van het project is om een sloot, die van Huize Bijdorp tot aan de Vliet loopt, te zuive ren. Aan het eind van de sloot. Nabij de Vliet staat de windmo len. Met behulp van de energie die de windmolen opwekt, wil len de makers een pomp in wer king stellen. Deze pomp zuigt het water uit de sloot. Dit wordt dan gezuiverd en via een pijplei ding naar het begin van de sloot teruggebracht. De riolering van het klooster Bij dorp staat gedeeltelijk in directe verbinding met de sloot. Daarbij valt te constateren dat de sloot nauwelijks stroomt. In het water bleek dan dan, na een analyse, een zeer sterke fosfaat-concen tratie te zitten. Deze concentratie is op zichzelf niet gevaarlijk. De sloot zal echter weinig zuurstof bevatten en vooral in het voor jaar neemt dc algengroei sterk toe. De zogenaamde 'stinks- lootjes' ontstaan hierdoor. Drie leraren, de heren Kranen donk, Veldman en Van der Bos en een groot aantal leerlingen zien toch wel met enig spanning Directeur Van Noort van het Lucascollege probeert het zeil van de windmolen te halen. De hulp beid leraar Van der Bos moest hiervoor echter ingeroepen worden. men dat de mast van de molen langer moet worden. De wind vang van de wieken is nu te ge ring. De pomp die het water moet circuleren, is na twee da- i handenar- toegemoet of de windmolen in derdaad gaan functioneren. Op dit moment is men bezig om de molen te perfectioneren. Zo is men nu al tot de conclusie geko- WOENSDAG g Leiden - Augustinus, Rapenburg, infq matie-avond Chili. Leidsche Schouw - Lange Scheistraa pT optreden Black Rose, 21 uur. u Synagoge - Levendaal, informatieavon door de heer B. Baumgarten over hi wel en wee van de Leidse synagogi w aanmeldingen bij K&O, Oude Vei kl 45. Profeet Dat blijkt volgens hem ook uit het feit dat terwijl tweederde van de wereldbevolking honger lijdt en er technisch gezien genoeg mo gelijkheden zijn om dit probleem op te lossen er vooral aandacht en geld wordt besteed an het handhaven van deze toestand. Nouwens, die in 1977 de Henriët- te Hustinx-prijs ontving: "Mijn beeld is daarom meer een consta tering van hoe het in de wereld is dan een protest er tegen. Want de mensen zitten volgens mij niet op een profeet te wachten die zegt dat het allemaal anders moet. Het beeld komt daarom misschien hard over, maar iets teders en dankbaars voor de ge vallenen van toen kan ik niet ma ken als ik de verschrikkingen van nu zie. Hoewel de oorlogsin spanning vaak onzichtbaar is, blijft zij voelbaar. Deze zelfver- nietigingsdrang lijkt me het meest reële uitgangspunt om het huidige mensbeeld vorm te ge- Nouwens wil voor de krant niet ge portretteerd worden: "Ik ben al leen een werktuig, het beeld moet het maar doen. Het is al erg genoeg dat er voor de vormge ving van die gevoelens over de oorlog een beeld nodig is, want het beeldend vermogen schiet te kort om het duidelijk te maken. Net zo als het jammer is dat er woorden nodig zijn om te pogen het nog meer te verduidelijken. Want die schieten ook tekort". HANS SONDERS Stats jongerencentrum - Haarlemmei z( straat 73, cursus stijldansen; doi soos met films en informatie p« gramma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum (JAL) - Ca( n: ciliastraat 67, meisjes spreekuur, 1( E 22 uur. Wassenaar - gemeentehuis, commissi maatschappelijke voorzieningen. Vlé Leiderdorp - gemeentehuis, commissi <j bestuurszaken. V ARTSEN l Leiden - de dienst begint woensdag on 0 uur en eindigt donderdag om 24 uur, Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad Noord, Groenoord. Kooi, Merenwijk: H de Jong, Hooigracht 61, tel. 123752. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwyl^ 1 Professorenwyk, de Waard: R.M.G. Tay; telbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266. 1 Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid I west: F. Lahr, Zoeterwoudsesingel II tel. 120347. Voor de praktyk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meyer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg, Verhage: M.J.H. v, Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427, spreekj uur 11-11.30 uur in Gezondheidscen^— trum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - H.B. van Wijk, v.d. Valkr- boumanweg 198, tel. 890529, spreekuui van 12.30 tot 13 uur in Gezondheidscen* trum Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - H.A. Retennk, Terweewedl 152, tel. 150394. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen tot 29 meiL door: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 120136; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. nlkr- UUI en-T" utriueu - yuur ue prajtiyit van iviuurung, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. noordwijk - op 87-jarige leeftijd is de in Noordwijk in hoog aanzien staande Johannes van der Steen overleden. Van der Steen was Ridder in de orde van Oranje Na ssau. De Noordwijker was op velerlei ge- t bied actief. Hij was lid van de I raad van advies van de fotovak school, tevens voorzitter van de fotografen patroonsvereniging Leiden. In Noordwijk is hij ook een tijd lang voorzitter geweest van de middenstandscentrale, terwijl hij ook op toneelgebied in deze gemeente actief was. gen zoeken eindelijk besteld. De verwachting is dat binnen twee weken de pomp aangesloten kan worden. Dan begint het windmo lenproject pas echt. DEN HAAG (GPD) - Mevr. R.E. van Essen uit Leiden is met in gang van 1 juni eervol ontslag verleend, als voorzitter van de raad voor het jeugdbeleid, die in de plaats is gekomen van de raad voor de jeugdvorming. ALPHEN AAN DEN RIJN - De tweejarige peuter Mieke van der Meer is gisteren door onbekende oorzaak van de eerste verdieping van een flat aan het Aidaplein ge vallen. Het meisje, woonachtig aan de Klaverhof, kwam in het plantsoen terecht. Zij is ter ob servatie in het Rijnoordzieken- huis opgenomen. Daar bleek dat ze een lichte hersenschudding had. BOKSEN - Pedro van Raams- donk is gisteren in Manilla een ronde verder gekomen in het bokstoernooi om de Marcosbe- ker. De twintigjarige Amster dammer, die onlangs in het toer nooi om de Europese kampioen schappen de finale bereikte, won de partij in het middengewicht tegen de Brit Brian Schumacher door interventie van de schei- drechter. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1,2311 BG LEIDEN Telefoon: 071-144941 Nabezorglng van 07M23143. Abonnementsgelden bij overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 49.55 Per post 171,90. Jaarabonnement f 186,70. Per post 1 276,10. Losse nummers f 0,70. Directie: G. Koopman Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: R.D Paauw. Alg. redactiechef: A. van Leeuwen. Plv. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) W. Wlrtz, (binnenland) J. Ruygrok- Hooqeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televi sie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm, en Djakarta. Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch.' LennarU tel. 071-133202 071-155854. Voorschoten J. Peetere 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D.J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Wassenaar W. Olyslagers

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2