a .fUsqrtK Yan der Have de gelukkigste mens eidse agenda "De Ankerplaatsofficieel open -fmu.ii.iir» Residentie Orkest behaagt toehoorders Pygmalionkrijgt een staande ovatie ZATERDAG 16 MEI 1981 Leiderdorps burgemeester viert jubileum LEIDERDORP - "Laat de vut de vut en houd zelf de fut er nog een tijdje in", aldus adju dant Slofstra, comman dant van de rijkspolitie in Leiderdorp. De com mandant was één van de mensen die burge meester Van der Have gisteren toespraken. Hij vierde samen met het gemeentepersoneel van Leiderdorp twee jubileums. Hij is name lijk 25 jaar burgemees ter en heeft daarvan twaalfeneenhalf jaar in Leiderdorp doorge bracht. De verschillende sprekers had den veelal ook een cadeau voor de jubilaris. Evenals de toespraken waren ook de ca deaus met humor uitgezocht. Van der Have heeft zelf de ge woonte juDilarissen allerlei grappige presentjes te geven. Gistermiddag werd hij met gelijke munt terugbetaald. Van het gemeentepersoneel kreeg de jubilaris een aantal kwasten, omdat hij een 'zon- dagsschilder' is en het perso neel ook weieens andere schilderijen in het gemeente huis wil zien. De kwasten va rieerden in alle maten, van een witkwast tot een fijn pen seeltje. Ook de wethouders namen de burgemeestér door middel van de cadeau's op de hak. Zo kreeg hij een helm van een blokhoofd van de Be scherming Bevolking, omdat hij bij rampjes (branden) al tijd zo snel ter plaatse is. De uitrusting werd gecomple teerd door een BB-speldje en een BB-tas. En om nog snel ler op de plaats van het on heil te kunnen zijn, kreeg hij een sirene voor op zijn auto. Het jaarlijks diner van de ge meenteraad en burgemeester en wethouders, wat in het ka der van de bezuinigingen was afgeschaft, zal dit jaar nog éénmaal worden gehouden. Omdat de burgemeester het toch miste, zo zei de heer Tie- ken nestor van de raad, heb ben de raadsleden geld inge zameld om toch nog een keertje te gaan eten. Na al die vrolijke noten werd de bijeenkomst toch nog even ernstig toen burgemees ter Van der Have zijn dank woord sprak. "De 15de mei is Onder grote hilariteit krijgt de jubilerende burgemeester Van der Have de blokhoofdhelm op zijn hoofd. Wethouder en loco-burgemeester Gehner voert de handeling uit. Mevrouw Van der Have kijkt lachend toe. een hele bijzondere dag in mijn leven. Op 15 mei 1940 capituleerde Nederland en verdween ik achter hekken in een krijgsgevangenen kamp. Een dieptepunt in mijn leven. Zestien jaar later was die dag een hoogtepunt in mijn leven. Ik werd toen aangesteld als burgemeester in Valkenburg. Vandaag is het niet alleen een hoogte punt, maar zelfs een toppunt. Ik ben de gelukkigste mens ter wereld, omdat ik burge meester mag zijn van zo'n fijn dorp als Leiderdorp", aldus Van der Have, die zei nog wel enkele jaartjes te willen blij- Overigens had de jubilaris zelf ook weer de nodige cadeaus uit te delen. De verstokte ro kers in de gemeenteraad kre gen een bosje zoethout. "Als zoethoudertje, nu er de eerste anderhalf uur van de ge meenteraadsvergadering niet meer mag worden gerookt", aldus de burgemeester. En de niet-rokers kregen een groot stuk drop. Voor alle sprekers had de burgemeester een klein presentje. Warmonds toekomstige burgemeester nam afscheid BOVENKARSPEL - De nieuwe burgemeester van Warmond. Truus Hendrickx-Vlaar, nam gis termiddag afscheid van de ge meente Stede Broec. Mevrouw Hendrickx is drie jaar wethouder geweest in Stede Broec. Zij was mede-oprichtster van een afde ling van de PvdA in die gemeen te. Vijf jaar lang was zij voorzit ster van de socialistische raads fractie. Onder grote belangstelling werd de oud-wethouder gistermiddag uitgezwaaid. Mevrouw Hen drickx wordt maandagmiddag in een speciale raadsvergadering als burgemeester van Warmond geinstalleerd. Overigens waren de Warmondse wethouders gis teren niet bij het afscheid aanwe zig. x de Hoomse wethouder Wiese. Naast de ■I WL mm LEIDEN - Het laatste zogeheten familie-concert door het Resi dentie Orkest werd niet door Leitner, maar door Hans Vonk gedirigeerd. Wellicht in verband daarmee was Liszts "Les Prélu des" vervangen door het Ricer- car van hendrik Andriessen waarmee de avond werd ge opend. Ik vind het een wat geda teerd hoewel goed geschreven stuk, dat onder Vonk overigens alle kansen kreeg de hoorder te behagen. Wel past het Ricercar nauwelijks bij Schumann, Bruch en R. Strauss, hetgeen Liszt wèl gedaan zou hebben. Een hoogtepunt gisteravond in de Stadsgehoorzaal vond ik Schu- manns cello-concert in a op. 129; hoewel elke noot van dit reper toirestuk ons bekend, zo niet af gezaagd in de oren kan klinken, wist de solist Yo Yo Ma aan zijn partij een gafheid en een expres siviteit te geven zoals ik mij dat van anderen nauwelijks kan her- LEIDEN - Hadden de bewoners van "De Ankerplaats" eigenlijk in november al hun nieuwe huis vesting betrokken, gisteren ver richtte Erica Verkerk-Terpstra de officiële opening van het huis voor geestelijke gehandicapten aan de Klokpoort. Samen met een aantal bewoners onthulde het Tweede-Kamerlid gistermiddag in het Antonius- clubhuis een aantal foto's, voor stellende de oude gebouwen, de sloop, wederopbouw en het uit eindelijke resultaat van de nieu we Ankerplaats. Terpstra was juist uitgenodigd omdat zij zich in de Kamer speciaal inzet voor de geestelijk gehandicapte mens. De nieuwe huisvesting van De An kerplaats bestaat eigenlijk uit drie apart staande huizen, die ge heel nieuw zijn opgebouwd. Dit is een vrij unieke situatie, vooral voor Leiden en omgeving. In elk huis wonen acht mensen die er ieder hun eigen kamer hebben en een gemeenschappelijke woonkamer. Er zijn nog twee ka mers vrij die zullen worden ge bruikt voor geestelijk gehandi capten die slechts voor kortere tijd huisvesting nodig hebben. De wooneenheden bij De Anker plaats zijn klein gehouden, om zo de privacy van de bewoners en de aandacht voor het individu te bevorderen. Tegelijk wil het ge zinsvervangend tehuis zo open mogelijk naar buiten toe zijn. De band tussen de geestelijk gehan dicapte mensen en de zogenaam de buitenwereld moet namelijk nog veel nauwer worden. Zo is er in enkele jaren veel veran derd bij de Ankerplaats. Daar zijn dan ook wel vijf jaren van plannen maken, vergaderen en onderhandelen met CRM voor nodig geweest. In totaal kostte de nieuwbouw zo'n twee miljoen gulden. Afscheid Ernesta - zuster Ernesta, jaren werkzaam in de ziekenzorg in de ze regio, heeft gisteren in haar woonplaats Lisse de ere medaille van Oranje Nassau in goud ont vangen uit handen van burge meester Berends. De heer Van Zijp speldde zuster Ernesta die 'tiet vak' wegens het bereiken van de pcrsiocngerech- tigde leeftijd verlaat de medaille van de kruisorganisaties op. Tij dens de druk bezochte afscheids receptie in het gebouw van de sa menwerkende kruisverenigin gen in Lisse ontving de zuster talrijke geschenken. Men kon misschien spreken van een overdosering aan pathos, maar in Schumanns dagen was men daar zeker niet kinderachtig mee en de solist wist de goede smaak steeds te laten overheer sen, zijn toon is prachtig en zijn frassering meesterlijk. Een war me hulde werd hem dan ook niet onthouden. Max Bruch kent men tegenwoor dig eigenlijk nog alleen door zijn vioolconcert in g, vroeger ook door zijn langademige oratorium naar Schillers "Lied von der Glocke". Dat men zijn concert voor klarinet en altviool op.88 weer van stal had gehaald kon zeker' gerechtvaardigd worden door het feit dat deze combinatie van altviool en klarinet praktisch onvindbaar is in de oudere litera tuur. Jan Cober, klarinet en Vladimir mendelsson, altviool, speelden hun partijen met overgave en technisch meesterschap, door het orkest uitstekend gesteund. Het stuk laat zich dan best met plezier beluisteren, al denk ik niet dat deze "come back" van Bruch van lange duur zal zijn; daarvoor heeft deze Mendels- sohn-epigoon toch te weinig te vertellen. Misschien domineerde de toon van de klarinet een-beetje, maar de toon van de altviool past er zich goed bij aan. Deze romantische avond werd op zeer geïnspireer de wijze afgesloten door Strauss' overbekende symfonische ge dicht Don Juan, een virtuoze prestatie die soms aan overmoed grensde maar die grens niet over schreed. AD INTERIM De Ankerplaats aan de Oude Singel/Klokpoort. Wandeling In Wassenaar vindt morgen in het kader van de Kulturele Weken vanaf twee uur een rondleiding plaats door historisch Wasse naar georganiseerd door leden van de Werkgroep Oud Wasse naar. De wandeling begint op het Dorpsplein. In de Dorpskerk is 's avonds vanaf zeven uur een concert van Capella Amster dam. Fietstocht In Warmond wordt morgen een fietstocht gehouden. De organi satie van deze tocht, dit tussen tien uur en twaalf uur van start gaat bij de lagere school "De Leerhoevc" aan de Endepoel- laan, is in handen van de werk groep Missie en Ontwikkeling van de St. Matthiasparochie. De opbrengst van het inschrijfgeld is bedoeld voor de Warmondse pater Van de Beek, die werk zaam is in het Afrikaanse land Gabon, om het werk voor de al lerarmsten daar onder betere omstandigheden te kunnen ver richten. De fietstocht heeft een lengte van 45 kilometer. Politiek Staatssecretaris Koning (VVD) komt maandagavond naar Was senaar waar hij praat over de li berale visie op actuele vraag stukken. Aanvang van deze po litieke bijeenkomst georgani seerd door de VVD-afdeling Wassenaar is om acht uur. Plaats van handeling de Schaapskooi op Duinrell. LEIDEN - In een supermarkt in de Donkersteeg is gisteren van een vrouw de boodschappentas gestolen. In de tas zat een porte monnee met 300 gulden, een por tefeuille met 500 gulden, een spaarbankboekje en twee spaar- brieven van 2000 gulden. LEIDEN - Bij een inbraak in een loods in de Marnixstraat is onder meer gereedschap en lood gestolen met een totale waarde van 5300 gulden. De spullen wer den gistermorgen vermist. In de Marnixstraat worden renovatie- werkzaamheden uitgevoerd. LEIDEN - De in 1856 in Dublin geboren toneelauteur George Bernard Shaw, die pas op 94-jari- ge leeftijd in 1950 te Ayot St. Lawrence overleed, heeft waar schijnlijk zeer onder invloed ge staan van de actrice Stella Pa trick Campbell, die in 1914 'Eliza Doolittle' speelde. Gisteravond, voor een zeer beschaafd bezette Leidse Schouwburg, speelde Bea Meulman op een vrijwel on navolgbare wyze diezelfde rol, namens de Arnhemse toneel groep 'Theater'. Degenen, die hun aandacht en waardering relateerden aan 'My Fair Lady' kwamen beslist be drogen uit. Eric van der Donk, de eerder genoemde Bea Meulman, Anny de Lange en Jeróme Ree huis (als resp. Henry Higgins, Eliza Doolittle, Mrs. Higgens, de moeder van Henry en Colonel Pickering) doen in hun toneel spel (vanzelfsprekend en terecht) in niets denken aan de destijds toch wel zeer commerciële musi cal-uitvoering. Intrigerend is de constatering, dat George Bernard Shaw voor Pro fessor Higgins de destijds be staande persoon van de begaafde foneticus Sweet voor ogen heeft gehad. Daarnaast zou Shaw's verliefdheid voor Stella Patrick Campbell, volgens de tekstbege leiding van 'Theater', eveneens een reden zyn geweest voor het ontstaan van 'Pygmalion'. Van der Donk/Reehuis, Bea Meul man en Anny de Lange dragen zonder enige twijfel het stuk. Te genover het zeer sfeervolle 'loca le taalgebruik van Eliza stond het toch lang niet zo goede ac cent van Alfred Doolittle, de va der van Eliza. Het was gister avond dan ook de eerste maal sinds vele jaren, dat Bernhard Droog niet zo kon boeien. Voorts is 'Mrs. Pearce, de huis houdster van Henry Higgins, veel te sterk aangezet. Do van Stek mag dan wellicht als ex cuus aanvoeren, dat een huis houdster van een dergelijke fo- netiek-fanaat niets anders kan worden dan een nerveus wrak, overtuigen doet het inmiddels al lerminst. G.B. Shaw, die 'Pygma lion' ontleende aan het mythi sche gegeven van de vorst van Cyprus, die verliefd wordt op een door hemzelf vervaardigd vrouwenbeeld, heeft daarbij na drukkelijk de persoon van 'Eliza Doolittle' centraal gesteld, daar mee kokketterend met de gevoe lens van Stella Patrick Camp bell. Een, in vergelijking met 'My Fair Lady', danig gemutileerde inter pretatie was gisteravond toch nog goed voor een enige minuten aanhoudende staande ovatie. BERT KOEKEBAKKER ZATERDAG Leiden - Jazzzolder Hot House - optre den Farrago, 21 uur. LVC - Breestraat 66, swingavond, 21 Jongerencentrum Augustinus - Rapen burg 24, drie Itanliaanse films, 20.30 uur, 22.30 uur 24 uur. Prestatieloop aan de Wassenaarse Slag, start om 19.30 uur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vanaf 22 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Voorschoten - Cultureel Centrum, poli tieke manifestatie, 20 uur. Leiderdorp - plantenmarkt, Oratorium- vereniging 'Excelsior'. ZONDAG Leiden - Middelweg 19c, kindervoor stelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 122000. Café De Leidse Schouw - Lange Schei straat, optreden Ted Easton en zijn band. 20 uur. Meidencafé - Vrouwenhuis, Hooigracht 79. disco, van 14 tot 17 uur. Warmond - installatie burgemeester Hendricx-Vlaar, gemeentehuis, maan dag om 15 uur. MAANDAG Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Antonius Clubhuis - verkiezingsavond PSP, met Fred van der Spek. Wassenaar - Schaapskooi Duinrell, spreekbeurt minister De Koning, 20 Leiderdorp - gemeentehuis, raadsverga dering, 20 uur. ARTSEN 24 u Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268; zo. H.J. Klaassen, Witte singel 69. tel. 123089. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel 122538; zo, A. van Lutik, Wasstraat 2a, tel. 122522. Wyk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 766123; zo. W. Schellekens. Paganini- straat 24. tel. 764035. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg, Verhage: za, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 122113, spreekuur van 11-11.30 uur aan huis; zo, IJ Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 133834, spreekuur van 11-11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. Leiderdorp - O. Du Ry v. Beest Holle, R.W.M. v. Velzen, Vlaskamp 16, Leider dorp, tel. 891100, za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - E. v. Walchren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - za, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 071-762159; zo, A. Meiman, Leidseweg 128a, tel. 2493. Warmond - J. Hoornweg, Prof. Aalber- selaan 1, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar - Noord - E.J.J. Op 't Land, Middelweg 21. tel. 13056; zuid - M.H. van Tolingen, Weteringlaan 4, tel. 78303. der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 15 mei tot 22 mei door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek Van Breest-Smal- lenburg, Loevestein 6, tel. 89Q;000. Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23. tel. 125057. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - IJ Krol, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 01717-2317; Mevr. C.E. Bir- nie-Heringa, Kon. Wilhelminalaan 27, Leidschendam, tel. 070-275450. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Ryn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond- Leider- ia t/m vr 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - S. Posthuma, Kagerplein 308. Sassenheim, tel. 02522-11463. Maandag in teken van de museums LEIDEN Molenmuseum De Valk bestaat morgen 15 jaar. Zonmdagmiddag is de molen gratis toegankelijk en zet het fan farekorps Werkmans Wilskracht het derde lustrum bij. Maandag is de internationale museumdag, ter gelegenehid waarvan de La kenhal open huis houdt. De kunstuitleen in de Lakenhal en de openstelling van de tuin van het museum zullen ook maandag een feit worden. In het kader van de internationale museumdag worden in verschillende Leidse musea bijzondere activiteiten verricht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Ultgevorsmaatschoppll Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Singel 1, 2311 BG LEIDEN Telefoon: 071-144941 Nabezorglng van Telefoon 071-123143 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. BIJ automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28684. Kwartaalabonnement 49.55 Per poet f 71,90. Jaarabonnement f 186,70. Per post f 276,10. Losse nummers f 0,70. Directie: G. Koopman Hoofdredacteur: A.A.M Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: R D Paauw. Alg. redactiechef: A. van Leeuwen. Plv. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) W. Wlrtz, (binnenland) J. Ruygrok- Hooqeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Roeier (radio en televi sie. kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bl] de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm, en Djakarta. Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 of 071-144941 tet. 222 Ch.' Lennartz tel. 071-133202 Correspondenten: Leiderdorp R. ZaadnoordHk 071-121481. Oegstgeest H. Sonders 071-155854. Voorschoten J. Peeters 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D.J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Waasenaar W. Olyslagers 01751-15816 Leiderdorp: F. Snijders.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2