PTY nog niet van de buis Nieuw begin Daey Ou wens MAJORETTES IN DE KOOll Molen in Merenwijk gerestaureerd Ondanks vangstpolitie gaat tv-piraat door Voor 24.000 gulden aan antiek gestolen LEZERS SCHRIJVEN MAANDAG 11 MEI 1981 Consulent lichamelijke oefening (Vervolg van pagina 1) LEIDEN - Wethouder Waal heeft afgelopen zaterdag, Nationale Molendag, de Stadspoldermolen weer in gebruik gesteld. Deze mo len aan de Slaaghsloot in de Me renwijk is gerestaureerd. De Stadspoldermolen, een windwa termolen die bij de bemaling van het volkstuincomplex in Leiden- «10ord dienst doet. ia aanzienlijk verfraaid. Voor de restauratie was er niet veel meer overgeble ven dan een flink gehavend bouwwerk. Een deel van de mo len moest zelfs worden gesloopt en geheel opnieuw gebouwd. LEIDEN De piratenzender PTV, die afgelopen vrijdag nacht door de politie op heterdaad werd betrapt, blijft voorlopig gewoon doorgaan met het maken van televi sieprogramma's. Waarschijnlijk dit weekeinde nog zal de PTV een nieuwe uitzending verzorgen. Ambtenaren van de radiocontrole dienst slaagden er vrijdagnacht in om de PTV tijdens een uitzen ding op het Belgische net te pei len. De uitzending bleek ver zorgd te worden vanuit een wei land in Zoeterwoude. De rijkspo litie werd gewaarschuwd. Ter wijl de PTV-mensen net even van hun post waren, spoorden PTT-ambtenaren en politie agenten een deel van hun appa ratuur op. Bij terugkomst wer den de "piraten", de 39-jarige J.P. en de 31-jarige P.T., beiden uit Leiden, onmiddellijk in de kraag gegrepen. De uitzending, een pornofilm, ging gewoon door omdat de PTT-beambten de ap paratuur pas uitschakelden na dat ook een fotograaf was gearri veerd. De twee mannen werden opge bracht en moesten de nacht doorbrengen in politiecellen in respectievelijk Alphen aan den Rijn en Hazerswoude. Nadat ze waren verhoord en nadat proces verbaal tegen hen was opge maakt, mocht het tweetal weer naar huis. De politie nam de ap paratuur die zij in het Zoeter- woudse weiland had aangetrof fen in beslag. Tot de in beslag ge nomen apparaten behoren een video-recorder, een televisie, di verse antennes, een scanner, een accu en een 27mhz-bak, dit alles met een totale waarde van onge- veèr zesduizend gulden. Met de "vangst" die politie en PTT vrijdagnacht deden, is de PTV nog niet uitgeschakeld. De oud ste televisiepiraat in de Leidse regio, die inmiddels 27 uitzen dingen achter de rug heeft en al sinds 1979 in de lucht is, bestaat uit meer mensen dan het tweetal dat vrijdagnacht werd aangetrof fen. Ook beschikt de PTV nog over voldoende apparatuur om nieuwe uitzendingen op de ka- beltv via de mast in Oegstgeest te verzorgen. Dat is ook mogelijk vanuit andere plekken dan het weiland in Zoeterwoude, waar de twee Leidenaars werden aan getroffen. Nieuw team De PTV beschikt, zo blijkt uit me dedelingen van haar woordvoer der, over een team van negen mensen, afkomstig uit Leiden, Leiderdorp en Rijnsburg. Dat zijn niet meer de r eerste uur, die de eerste tien uit zendingen hebben verzorgd, maar daar begin van dit jaar mee zijn opgehouden, aldus de woordvoerder. De groep bestaat nu uit een aantal (voormalige) ra diopiraten, waaronder de mede werkers van radiostation Enter tainer. Ook de eigenaar van een filmverhuurbedrijf in het Mors- kwartier is bij de PTV betrok ken. Het drietal dat de eerste tien uit zendingen verzorgde is daarmee gestopt, "omdat de piratentelevi- sie een kant uitging die wij niet hebben gezocht. Wij wilden slechts aantonen hoe makkelijk het is om via *de kabel illegale te levisieprogramma's te maken". Eén van het drietal zegt zijn op volgers te hebben gewezen op het gevaar dat de radiocontrole dienst juist het afgelopen week einde actief zou zijn. "Wij had den daar aanwijzingen voor. Maar ze zijn zeer onvoorzichtig geweest. Toen ze even wegwa ren, was de boel al omsingeld". De PTV denkt deze maand nog en kele uitzendingen te verzorgen. Inmiddels is ook de eerste fusie in piratenland op komst. De PTV gaat samenwerken met de RTL (Regionale Televisie Leiden). Een combinatie die PTV 3/RTL zal heten en in juni via Neder land 1 haar eerste uitzending denkt te kunnen verzorgen. Die uitzending zal, zo is de bedoe ling, niet alleen in de Leidse re gio te ontvangen zijn, maar ook in Alphen aan. den Rijn, Den Haag, Zoetermeer en misschien Haarlem. ITV Een andere televisiepiraat, ITV (Il legale Televisie Verzorging) was gisteravond in de lucht. ITV maakte gebruik van een pro gramma dat door de PTV was ge maakt; ook werd enige tijd het testbeeld van de PTV uitgezon den, om aan te tonen dat deze pi raat nog niet uit de ether verdwe- De Leidse politie heeft de afgelo pen nacht tv-apparatuur uit een woning aan de ArendsTiorst in de Merenwijk meegenomen voor onderzoek door de PTT. Om drie uur kreeg de politie een anonie me tip. Het zou hier om de appa ratuur van de ITV gaan. LEIDEN Mooier weer hadden ze niet kunnen treffen, de or ganisatoren van het majoret tefestival dat gisteren in de Kooi werd gehouden. Zeker vierduizend mensen waren naar het open-luchtconcours afgekomen. Voor de organi satie, de twirl-showgroep the Kooigirls, reden om nu al aan een festival voor volgend jaar te denken. Het concours met in totaal 650 majorettes - leverde de volgende uitslagen op. Eredi visie: 1 Weigelia, 2 Kolibri, 3 Melofesta; eerste divisie: 1 Kolibri. 2 Little Stars, 3 Wei gelia; tweede divisie: 1 Koli bri, 2 Litte Stars, 3 Weigelia; jeugddivisie: 1 Angels, 2 Su- premes, 3 Ons Buiten. De wis selbokaal ging naar Kolibri; de sportiviteitsbeker naar Supremes. Hutspotten De Leidse Carnavalsvereni ging De Hutspotten houdt vanavond een bijeenkomst voor alle leden in de Residen tie Antonius Clubhuis in Lei den. Deze avond worden de commissies ingedeeld voor i 1981/1982. BOA-FNV De laatste bijeenkomst van de discussieronde van de afde ling Leiden van de industrie bond FNV en de Boycot Out- span Aktie vindt morgen plaats om 20.00 uur in het BOA-kantoor, Oude Vest 79. Op deze avond zal dr. Karei Roskam, de buitenland-spe cialist van de VARA, een in leiding houden waarin veel onderwerpen die gedurende de negen voorafgaande bij eenkomsten zijn besproken, aan de orde zullen komen. Prestatieloop tatieloop. De afstanden die men kan lopen zijn 1 VS», 2,4,6, 8 en 10 kilometer. Het start sein wordt gegeven 's avonds om half zeven bij clubhuis Klein Matilo. Zaanstraat 126 in Leiden. Ook daar kan men zich vanaf half zes inschrij ven. De opbrengst is bestemd voor het nieuwe clubhuis. Postduiven (1) ■Uitslagen P.V.de Rijnklievers, 365 duiven, wedvlucht St. Quentin, 270 km. 1. J.Kok; 2. J.Zevenhoven; 3. A.de Mey; 4. J.v.d.Wal5. A.de Mey; 6. Gebr. Hoogervorst; 7. J.Kok; 8. F.Kiel; 9. J.Kok; 10. J.Kok. Postduiven (2) Uitslagen P.V. Leiderdorp. 289 duiven, wedvlucht St. Ghis- lain. 1. H.v.Laar; 2 en 3. J.V.Alphen, 4. Comb.B.enG5, 8 en 9. J.C.Knijnenburg; 6. P.Sloos; 7. Th.Habraken10. M.Reier- se. Postduiven (3) Uitslagen P.V. de Blauwkras, 310 duiven, wedvlucht St. Ghislain. 1 en 2. P.Gijsman; 3, 5 en 6. P.Landensbergen; 4. J.Fran- ken; 7. P de Mooy; 8. R. Ver hoopt, 9 en 10. A.v.Holst. Postduiven (4) Uitslagen P V L P C.. 270 dui- ven, wedvlucht St. Ouentin. 1,7,8.9 en 10. N.de Groot en Zn. 2. P.de Haas; 3. W.Siera. 4 cu 5. W.Onstenk; 6. comb. J.H.Pen LEIDEN - De tot consulent licha melijke oefening bij de gemeente Leiden te benoemen T.C. Daey Ouwens uit Benthuizen is geen onbekende in het wereldje van de lichamelijke oefening. Vroe ger is de voormalige Groenoord- haldirecteur vijf jaar sportin- structeur in het leger geweest, hij bekleedt voorts al jaren de func tie van voorzitter van de Turn kring Gouda en Omstreken en is sinds anderhalf jaar ook (onbe taald) secretaris van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. Daey Ouwens wil in dit stadium nog summier in zijn reactie zijn. "Zo lang de benoeming niet offi cieel is, wil ik er niet te veel over zeggen. Ik hoop van harte dat er nu niets meer tussen komt Het zou me een groot genoegen zijn weer in het arbeidsproces terug te keren". Volgens wethouder Van Dam wordt Daey Ouwens als consu lent ambtelijk ingedeeld als refe rendaris eerste klasse, een rang lager dan hij vroeger was inge schaald. Zijn salaris zal echter via een aanvulling op het oude (directeurs)niveau blijven. "Ik heb wel gevraagd of volgend jaar over die rang nog eens gepraat kan worden", aldus Daey Ou- Ziet de oud-directeur deze benoe ming als een rehabilitatie? Daey Ouwens: "Ik wil het daar nu niet over hebben. De deur moet nu maar eens dicht geworpen worden in die zaak. Anders blijf ik altijd de man van "de affaire" en zou ik nooit meer behoorlijk mijn werk kunnen doen". Inbraken in supermarkten, café en taxi's LEIDEN - Bu een inbraak in een supermarkt aan de Herenstraat, in de nacht van vrijdag op zater dag, is 5516 gulden gestolen en rookwaren met een waarde van vijfhonderd .gulden. Dezelfde nacht kreeg ook een supermarkt aan de Kooilaan bezoek van in brekers, maar daar wordt niets vermist. Ook bij een café aan de St. Aagten- straat is ingebroken. Uit een lade werd 5000 gulden meegenomen. In de Bonairestraat zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag enkele taxi's opengebroken. Uit een daarvan werd een mobilofoon gestolen met een waarde van 3000 gulden. Uit vier andere ta xi's verdwenen de microfoons met elk een waarde van honderd- twintig gulden. Wethouder Van Dam: "Als rehabi litatie zou ik het niet willen aan merken. Er lag een uitspraak van de rechter en vandaar ben ik ver der gaan redeneren. Men moet het zien als een streep onder het verleden. We gaan opnieuw be ginnen". Van Agt na verkiezingen naar Leiden LEIDEN - Minister-president Van Agt komt naar Leiden. Hij zei dit zaterdagavond in een televisie- uitzending van KRO-brandpunt op een vraag van het Leidse PvdA-raadslid Van der Pluijm. Van der Pluijm vond dat er in de studio een sfeer van 'ouwe jon gens krentebrood' hing en er wat gemakkelijk over de problemen werd gepraat. Hij nodigde daar om Van Agt uit om eens te ko men naar de mensen die het. werkelijk moeilijk hebben. "Als gevolg van uw beleid", voegde Van der Pluijm eraan toe De minister-president zei de uitno diging te aanvaarden, maar zei tevens dat hy wel degelijk van de werkelyke problemen op de hoogte is. Het bezoek van Van Agt aan Leiden zal na de verkie zingen plaats vinden, zo liet men vanochtend van CDA-zijde we ten. Een datum staat nog niet vast. Het wachten is nog op een schriftelijke uitnodiging van de vragensteller, aldus het CDA. LEIDEN - Bij een inbraak in een antiekzaak aan de Kaasmarkt is afgelopen vrijdagochtend antiek gestolen voor een waarde van bijna 24 000 gulden Vermist worden onder meer een Friese staartklok, een kolommenklok en de uurwerken van verschil lende klokken. Het is niet be kend hoe de daders de winkel hebben kunnen binnendringen Luchtvaart in Leidse Hout LEIDEN - De Leidsche Luchtvaart Club presenteerde zich gisterg- middag xn de Leidse Hout aan het publiek. De club bestaat mor gen op de kop af 45 jaar en vond daarin aanleiding om op de atle tiekbaan van de Leidse Hout een vlieg show te geven De honderd leden tellende Leidsche Luchtvaart Club houdt zich bezig met modelvliegerij. Er bestaan diverse categorieën in de model vliegerij, uiaaruan de show van gisteren een overzichtelijk beeld gaf- Naast door de radio bestuur de modellen - dat zijn de meeste - gingen er ook vrije vlucht vliegtuigen en lijnbestuurde vliegtuigen de lucht in. De meeste leden van de luchtvaart club bouwen hun vliegtuigje zelf; de Leidse vereniging is voor hen het ontmoetingscentrum waar informatie kan worden uitgewis seld Leidse Hout De heren Van der Velden en Visser hebben in hun stadsrubnek van vrijdag 1 mei j.l. kritiek uitgeoe fend op een reaktie van - uitge rekend - de Vereniging Raads herenbuurt op het plan van wet houder Tesselaar eventueel hui zen in de Leidse Hout te laten bouwen. Hun analyse is o.i. kort zichtig en hun conclusie onjuist. Verklaringen voor deze stelhng- name geven wij graag in het on derstaande. Om te beginnen slaan de auteurs de plank hele maal mis met hun opmerking: "De verwachte storm van protest van al dan niet tijdelijke natuur liefhebbers is uitgebleven". Wij nemen aan, dat niemand een "storm van protest" met betrek king tot de Leidse Hout had ver wacht. daarvoor zijn déze raads- besluiten te "onbekend" geble- Slechls toevalligerwijs vernamen wij, dat de gemeenteraad daar omtrent besluiten had gen Ook andere (wijk)organisaties bleken daarvan niet op de hoogte te zijn. En waarom het neerbui gende "al of niet tijdelijke na tuurliefhebbers' gebruikt0 In de visie van de heren is dat blijk baar nog steeds een verwerpelijk en wereldvreemd soort mensen En zeker, als die uit een buurt als de Raadsherenbuurt komen, waar het blijkbaar "mooi wonen (is) aan de van Slingelandtlaan". Het valt inderdaad niet te ont kennen. dat daar wel vijf procent van de Raadsherenbuurters woont. Hier gaat hun analyse volstrekt de mist in. want gaat het wel om de Raadsherenbuurt? Dat wij ons verbonden voelen met de Leidse Hout lijdt geen twijfel; daarvan getuigen wel onze activiteiten I> het de auteurs dan niet bekend dat de Leidse Hout wordt ge bruikt door bewoners uit de hele stad Denken ze echt. dat al die spelende, wandelende, vrijende, sportende, hond uitlatende, de herten en konijnen eten gevende en andere mensen alleen uit de Raadsherenbuurt komen? En hebben de auteurs zich gcreali sccrd, dat een - inderdaad door onze vereniging - vorig jaar georganiseerde uitvoering in het openluchttheatertje voor negen tig procent bestond uit stadgeno ten van buiten de Raadsheren buurt? En hebben ze zich ook ge realiseerd, dat de 1200 handteke ningen, door onze vereniging in een weekend gekregen van ter plaatse recreërende Leidenaars tegen de aanleg van een busbaan in de Leidse Hout in 1978. voor 99^ of meer afkomstig waren van stadgenoten buiten de Raadsherenbuurt0 Kortzichtig, stelden wy hierboven. Omdat de heren niet begrijpen, dat de hele Leidse gemeenschap profiteert van de Leidse Hout. precies zoals de statuten van de stichting, die eigenaar is van de Leidse Hout. voorschrijven. Maar bovendien, en dat is veel er ger, oneerlijk, omdat ze het niet kunnen uitstaan, dat - uitgere kend - de Raadsherenbuurt. "waar het toch zo mooi wonen is", zich dit probleem aantrekt Het hele stuk ademt een sfeer van: "Kunnen ze zich daar alleen met luxeproblemen bczighou den?" Als dat de achtergrond voor hun epistel is. dat is het droevig gesteld met hun journa listieke kwaliteiten Mocht het echt serieus worden - en daar ziet het t.z.t wel naar uit, gezien het wel door óns ontvan gen antwoord van B W - dan kan wethouder Tesselaar nog wat beleven en dat zal dan niet alleen van onze buurt komen Het bestuur van de Vereniging Raadsherenbuurt Fagelstraal 50 LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 3