Nieuw kerkgebouw voor gemeenten in Noord-Hofland CLe/cfee agenda 'Nieuw' vliegveld Valkenburg Spargo valt in "herhalingen Eerste paal weldra in de grond Teleurstelling over subsidie Chiligroep MAANDAG 11 MEI 1981 MAANDAG Leiden - Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 Middelweg 28 - Spiritistisch Genoot schap Leiden, inleiding over reïncarna tie door F. ten Veen uit Hilversum. 20 VOORSCHOTEN - De gere formeerde en hervormde gemeenten uit de wijk Noord-Hofland in Voor schoten slaan over enige tijd de eerste paal van het nieuwe kerkgebouw in de grond. Samen met de stichting Gezondheids zorg Voorschoten wordt een gebouw neergezet op de hoek van de Abraham van der Hulstlaan en de Van Kinsbergenlaan. Het kerkgedeelte gaat zo'n 750.000 gulden kosten. Op dit moment zitten de gerefor meerden, de hervormden en de katholieken in de aula van het scholencomplex in Noord-Hof land. 's Ochtends houden de ge reformeerden en de hervormden samen een dienst. In de middag zijn de katholieken aan de beurt. Maar die aula is vaak veel te klein. "Soms moesten we op de zaterdagavond nog de stoelen neerzetten. Dan was de aula op de zaterdagmiddag verhuurd en konden wij er pas laat terecht. Ook bleek de aula te klein". Aan het woord is de heer Timmer man, voorzitter van de geldwer vingscommissie voor de bouw van de kerk. Timmerman: "De avonden van de gemeenten konden ook alleen op woensdagavond worden gehou den, want dan was de aula vrij. De mensen moesten als gevolg daarvan vaak kiezen tussen voet bal en de kerkavond. En dat was te merken ook". Redenen genoeg om een eigen kerk te bouwen. Samen met de stichting Gezondheidszorg, die ook erg is slecht behuisd, en sa men werd toen besloten één complex te stichten. Het gebouw wordt eenvoudig gebouwd en in gericht. De muren worden opge trokken van stenen. "Het wordt zeker geen luxe-gebouw, maar zeer functioneel. De kerkzaal kan als die klaar is 275 mensen bevatten. Er komen losse stoelen in te staan", aldus Timmerman. Voorlopig zal de nieuwe kerkzaal alleen gebruikt worden voor de gezamelijke dienst van de gere formeerden en de hervormden. De katholieken uit Noord-Hof land doen niet mee aan de bouw Timmerman: "Het is natuurlijk wel mogelijk dat zij over een tijd je de zaal huren. Net zoals ze nu doen met de aula. De groep ka tholieken is eigenlijk ook te klein om mee te doen in de bouw. Al hoewel uit gesprekken blijkt dat ze zelf eigenlijk best samen wil len werken. Maar dat mag niet van Rome. De macht van de ka tholieke kerk is te groot. Samen een kerkdienst houden, doen we wel regelmatig". De kerkzaal zal niet alleen op zondag worden ge bruikt, me tiviteiten avonden. Voor de bouw is ongeveer 250.000 gulden eigen geld nodig. Het res terende bedrag wordt geleend. Om het eigen geld bij elkaar te krijgen worden allerlei acties ge houden. "Naast een grootscheep se inzamelactie in juni, waarbij alle mensen in Noord-Hofland persoonlijk zullen worden bena derd, houden we ook nog een ba zar en nog een paar van dat soort acties", besluit de voorzitter van de geldwervingscommissie. Museum van Volkenkunde - Steen straat, lezing over gezondheidszorg in Indonesië. 20 uur Louise de Coligny scholengemeen schap - Sumatrastraat 201. voorlich tingsavond voor buitenlandse ouders en andere belangstellenden over de Inter nationale Schakel Klas,.20 uur; di open dag over de schakelklas, van 9-14 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 122000. Kantine NEM - ingang 5 Meilaan. ruil en veilingavond van 'De Postzegelvrien den'. 20 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Benthuizen - raad. 20 uur. Voorschoten - Bachlaankerk. verkie zingsbijeenkomst SGP en RPF. 20 uur. LEIDERDORP - De PSP Leider dorp vindt het onbegrijpelijk dat de Leiderdorpse gemeenteraad door de commissie cultuur is geadviseerd om slechts 700 gul den in plaats van 1200 gulden subsidie te verlenen aan de Chili groep voor de manifestatie die zaterdag in Leiderdorp is gehou den. De Chiligroep zelf is ook nogal teleurgesteld over de op stelling van de commissieleden. Zij wijzen erop dat vorig jaar he lemaal geen gebruik is gemaakt van de jaarlijkse subsidie voor ontwikkelingsdoeleinden. De groep vindt 2350 gulden per jaar voor bewustmaking van de burgers erg weinig. "Het is toch te gek dat ze daar maar een be drag van dertig keer de honden belasting voor uittrekken", aldus Albert Ruiter van de werkgroep. Hij is bang dat op die r Chiligroep en de Vietnamgroep, die uit hetzelfde potje geld krij gen tegen elkaar worden uitge speeld. Zowel zaterdagmiddag bij het winkelcentrum Winkel hof, als 's avonds in Sjelter is ge bleken dat veel Leiderdorpers begaan zijn met het lot van de Chilenen. De PSP vindt dat dit niet mag wor den bestraft met vermindering van de subsidie. De Chili-groep kan zo minder geld geven aan het eettafel-projekt voor de kin deren uit Santiago. Dit projekt garandeert een grote groep kin deren tenminste één warme maaltijd per dag. Beknibbelen is volgens de PSP onmenselijk en deze partij doet dan ook een be roep op de Leiderdorpse ge meenteraad om het initiatief van Geen subsidie voor Een pantomime-groep uit Colombia was zaterdagmiddag dé attractie op de Chilimanifestatie. Albert Kuiper zelf is nog vol ver trouwen dat het allemaal goed Modernisering kost 100 miljoen gulden VALKENBURG - Ruim ^an.dhpt omldhet De"'Snnz,Jn onderzeeboot gaat het kosten om het strijding in oorlogstijd, rampen op zee, begeleiding van vijande lijke vlooteenheden en proberen oorzaken van. vervuiling op te sporen. Marinevliegkamp Valken burg aan te passen aan de komst van het nieuwe vliegtuig de Orion en om Voor deze taken beschikt "Valken het geschikt te maken burg" nu over de Neptune voor het op juiste wijze vervullen van de NAVO- taken. De werkzaamhe den moeten medio vol gend jaar zo goed als afge rond zijn. Sinds 1976 werkt de Marine plan nen uit om het Valkenburgse vliegveld een grondige opknap beurt te geven. Al eerder was de noodzaak tot moderniseren aan getoond, maar concrete plannen konden pas worden uitgewerkt toen men wist welk opsporings vliegtuig de Neptune zou gaan opvolgen. Na de beslissing om de Orion in huis te halen werd een werk groep in het leven geroepen. De- HanCcirS rtinrr nnn 9c clno nm «lit Rreguét Atlantique. Augustus volgend jaar komt de Orion als opvolger van de Neptune in dienst. Op volle sterkte beschikt men na 1982 over 21 vliegtuigen: 13 Orions en 8 Breguet Atlanti- que's. Volgens ir. Strauss, lid van de werkgroep, was de komst van de Orion niet de aanleiding om "Valkenburg" aan te pakken, maar was men bij de legerleiding al jaren van oordeel dat er iets moest worden gedaan om het vliegveld een wat moderner aan zien te geven. Maar omdat de po litieke beslissing met betrekking tot de opvolging van de Neptune erg lang duurde, kon men be trekkelijk weinig doen. Niet alleen moesten start- en lan dingsbanen worden vernieuwd (de Orion is zwaarder dan de Neptune), maar er moesten nieu we hangars komen, nieuwe werkplaatsen, magazijnen voor de onderdelen, die nu al op het vliegveld worden afgeleverd, een gebouw voor de weerkundige dienst, de taxistrips moesten worden opgeknapt en er komt een nieuwe verkeerstoren. ■groep gmg Mn «5 slag te zoeken wat er precies moest De werkgroep heeft een inventari- gebcurcn om het vliegveld goed satie gemaakt van wat er alle- te moderniseren. De werkgroep maal moet gebeuren. Uit deze kreeg als eerste opdracht mee lijst bleek dat vrywel het gehele een dusdanig ontwerp te maken vliegveld moet worden opge- dat Valkenburg op moderne wij- knapt. Deze totale tppknapbeurt brengt wel het een en ander aan proble men met zich mee. Ir. Strauss: "Een prettige bijkomstigheid voor ons was daarom het vlieg verbod voor de Breguét Atlanti que. Er wordt nu vrijwel niet ge vlogen, dus er kan flink worden doorgewerkt. Met de aannemer die de startbanen aanlegt hadden we een afspraak gemaakt dat hij als er zou worden gevlogen de omgeving stofvrij zou houden. Dit om te voorkomen dat kleine steentjes en dergelijke in de mo toren zou worden gezogen.". Doordat de aanbestedingen over enkele jaren zijn uitgesmeerd moet het budget van dag tot dag worden bijgesteld. Volgens ir. Strauss kan het totale bedrag wel eens oplopen tot boven de 100 miljoen gulden. Overigens hoeft de Nederlandse regering niet alleen voor de kos ten op te draaien. Omdat het vliegveld is betrokken bij be paalde NAVO-taken komt er van de Verdragsorganisatie ook een royale bijdrage. Hoe groot die gaat worden is volgens Strauss nog niet te zeggen. Voor het uitvoeren van de werk zaamheden bestaat veel belang stelling in binnen- en buiten land. Omdat het een aanbeste ding is die een bepaald bedrag te boven gaat kunnen buitenlandse bedrijven ook een poging wagen een graantje mee te pikken. Een Luxemburgs, Italiaanse, Duitse, en Belgische bedrijven hebben naast Nederlandse bedrijven in geschreven. Nieuwe dominee in Oegstgeest OEGSTGEEST - Ds. J. J. Koo- man (40) heeft gisteren intrede gedaan in de hervormde ge meente van Oegstgeest. Hij is de opvolger van ds. H. O. Sasse. Ds. Kooman - die geboren is in Ber gen op Zoom en in Utrecht theo logie studeerde - kwam uit Leusden, waar hij in 1973 zijn werk begon. Zijn eerste gemeen te was Drunen en Baardwijk (NB). De bevestiging en intrede hadden gistermiddag plaats in een gemeenschappelijke her vormde en gereformeerde dienst in de Pauluskerk. komt met de subsidie. Hij herin nert eraan dat op de vergadering van de commissie cultuur (vier stemden voor 700 gulden, drie voor het volle bedrag van 1200 gulden) de PPR niet aanwezig jllSfftK Dagmoeder Het dagmoederproject Oegstgeest organiseert vanavond in het ge meentecentrum aan de Lijtweg een discussie-avond van acht tot tien uur. Aan de orde komen het jaaroverzicht van de werk groep en een voordracht door drs. Vivi Timmers met als on derwerp 'werken wel, werken niet'. Politiek (1) De Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) en de Reformatori sche Politieke Federatie (RPF) organiseren vanavond een ver kiezingsbijeenkomst in de Bachlaankerk in Voorschoten. Sprekers zijn het lid van de pro vinciale staten ir. M. Houtman (SGP) uit Leiden en mr. R. van Dam, algemeen functionaris van de RPF. Na de pauze is er een discussie onder leiding van W.J. Iestra, oud-wethouder van Voorschoten. Aanvang 20.00 Politiek (2) Joep de Boer, defensie-specialist van de Tweede Kamer-fractie van het CDA, spreekt morgen avond in het Dorpscentrum in Wassenaar. Hij praat vanaf half negen over het onderwerp 'rege ringsverantwoordelijkheid dra gen'. Ziekentriduum Het jaarlijks eucharistisch zie kentriduum wordt dit jaar op dinsdag 12, woensdag 13 en don derdag 14 mei in de Christus Dienaarkerk in Zoeterwoude gehouden. LEIDEN - Alle cursisten van "Peerke Donders", de Katholie ke Nationale Bond voor EHBO afdeling Leiden zijn voor het on langs gehouden EHBO-examen geslaagd. Dat zijn de dames Aal- ders, Bokern, Bouvy, Hoope, De Goede, Lepelaar, Remmerswaal, La Rieviere, Sjardin, Van Veen, Van der Vlist en De Vroomen, alsmede de heren Dingjan, Gul- demond, De Jongh, La Rieviere, Van Tongeren en Van der Werf. nieuwbouw Rode Kruis LEIDERDORP - De afdeling Lei den en omgeving van Nederland se Rode Kruis krijgt geen subsi die voor de nieuwbouw in Lei den Zuid-West. Dat is althans het voorstèl van burgemeester en wethouders aan de gemeente raad van Leiderdorp. en W zyn van mening dat een nieuwe accommodatie voor het Rode Kruis niet nodig is. In to taal heeft het Rode Kruis nog ruim een ton nodig. Het vraagt aan de gemeenten in de Leidse regio subsidie om dit tekort te dekken. Leiderdorp wil ook niet meebetalen aan het exploitatie tekort. Het college in Leiderdorp vindt overigens ook dat de Leidse af deling van het Rode Kruis voor het geld bij de landelijke vereni ging moet wezen en niet bij de gemeenten. 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen van vr 8 mei door: Zuider Apotheek, keihof Leiderdorp, tel. 89440. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d,. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - A. Vriend, De Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. LEIDERDORP - Een 45-jarige Leidse vrouw is zaterdagochtend gewond geraakt bij een botsing op de hoek van de Persant Snoepweg en de Provinciale Weg 6 in Leiderdorp. De vrouw verleende geen voorrang aan de bestuurder van een Ford, een man uit Alkemade. Bij de bot sing die toen volgde werden zo wel de Ford als de Mercedes van de Leidse totaal vernield. De vrouw moést worden overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden, waar zij nu nog steeds verblijft. WIELRENNEN - Theo Hoger- vorst is gisteren winnaar gewor den van de tweedaagse omloop van Zeeuws-Vlaanderen. De amateurwielrenner uit Pijnacker legde in de eerste etappe de basis voor zijn zege. Hij eindigde zater dag in Terneuzen als tweede op vijftien seconden van winnaar Guus Bierings. Hogervorst kon zijn leidende positie op de twee de dag behouden. Pover optreden topformatie WARMOND - Door twee keer de hits 'One night affair' en 'Head up to the sky' te spelen kon Spar- go de avond nog enigzins red den. Maar de povere indruk, die ze hadden gemaakt, wérd door het herhalen van de successen niet weggehaald. De Amster damse formatie speelde ter gele genheid van het tien-jarig be staan van de jeugdsoos van Kommunikatie Warmond. Ondanks de serie hits, die Spargo de laatste jaren produceerde, kon de groep op het podium geen indruk maken. Zelfs niet Maar toch vol goede moed begon singles, die op de draaitafel la gen. De voor de pauze door zangeres Li- lian-Day Jackson uitgesproken woorden 'tot zo' waren niet hele maal waar. Ruim een uur moes ten de fans wachten op het twee de gedeelte van het concert. De vraag van Ellert Driessen 'of ie dereen er nog was' bleek een he le goeie te zijn. Een gedeelte van het publiek, vooral de jongste, hadden om kwart over elf al de weg naar hun bed ingeslagen. met de twee lichtbommen die aan het begin en eind van het an derhalf uur durende concert ont ploften. Spargo begon het optreden met het nummer 'Suite your self van de eerste en tot nu toe enige lp 'Good Time Spirit'. De jeugdige Warmonders kwamen echter niet onder de indruk van de mu zikale en vocale prestatie van de Amsterdammers. Pas bij het be gin van 'Head up to the sky' kwam er wat leven in de zaal. Zanger Ellert Driessen zorgde daarvoor. Met zijn oproep 'al die handjes moeten even omhoog' lukte het en de handjes gingen ook omhoog. Het hoogtepunt van het concert kwam vlak voor de pauze met de Spargo met 'Good time spirit' het titelnummer van de enige lp aan het tweede gedeelte van het optreden. Gevolgd door het rus tig nummer 'Sometimes. Vooral bij dit nummer werd duidelijk dat de installatie niet helemaal in orde was. De af en toe uitstekend zingende Lilian-DayJackson werd begeleid door een storende zoemtoon. Even daarvoor was het geluid zelfs helemaal wegge vallen. Na 'Sometimes' werd 'op speciaal verzoek' voor de tweede keer 'One night affair' ten gehore gebracht. Het optreden werd af gesloten met 'You and me'. De twee toegiften hadden we ook al eerder op de avond gehoord: 'Head up to the sky' en 'Suite your self". laatste hit 'One night affaire'. De Het einde van een concert 1 150 aanwezigen zongen uit Nederlandse topgroep dat niet LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN - De belangstelling voor de landelijke fietsdag 1981 is overweldigend geweest. Bijna 320.000 i stapten zaterdag op de pedalen, ruim negentigduizend meer dan vorig jaar. Daarvan waren er 2456 afkomstig uit Leiden en omgeving (ongeveer tweehonderd meer dan in 1980). Zij hadden als startpunt het VVV-kantoor aan het Stationsplein in Leiden (zie foto) en maakten vervolgens een tocht door de duinen tussen Wassenaar en Katwijk. Het was de achtste keer dat Nederlanders zo massaal ov de fiets stapten. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1, 2311 BQ LEIDEN Telefoon: 071-144941 Nabezorglng van Telefoon 071-123143. Abonnementsgelden bij overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 29884. Kwartaalabonnement 49 55 Per post f 71,90. Jaarabonnement f 186,70. Per poet f 276,10. Losse nummers f 0,70. Directie: G. Koopman hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Alg. redactiechef: A. van Leeuwen. Ptv. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) W. Wlrtz, (binnenland) J. Ruygrok- Hooqeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P C. Roeier (radio en tetevt- Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm, en bjakarta. Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 ol 071-144941 tat. 222 Ch.' Lennartz tel. 071-133202 071-121481. Oegstgeest H. Sonders 071-155854. Voorschoten J. Peetera 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D.J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Wassenaar W. Olyslagers

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2