Kenny Roberts weer winnaar Het vernuft van Dielis verrast Ceulemans Van Raamsdonk weert zich voortreffelijk Wolsink boekt eerste zege van cross-seizoen marktberichten MAANDAG 11 MEI 1981 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT MONZA (ANP) Het afscheid van Wil Hartog is het afscheid van een realistische hobby-ist. De Abbekerkse grasdroger besefte na twee kleurloze Grand Prix, dat hij geen schijn van kans had op het wereldkampioen in de 500 cc-klasse. Die titel is gereser veerd voor een van de drie top- coureurs: Kenny Roberts, Randy Mamoio en Barry Sheene. Zijn voorspelling, dat priverijders in deze populairste klasse uitslui tend mogen meerijden, lijkt be waarheid te worden. Na drie ra ces voert het supertrio het veld Van Parreren alleen op kop "MIJDRECHT (ANP) - Na drie ronden in de strijd om de natio- nale schaaktitel voor dames gaat Hanneke van Parreren ongesla- de derde Op het circuit van Monza behaalde drievoudig wereldkampioen Kenny Roberts zijn tweede zege in dit seizoen. Door de overwin ning en het uitvallen van Randy Mamola nestelde de Californiër zich aan de kop van het WK-klas- sement. Boet van Duimen hand haafde zich opnieuw in het voor ste gelid met zijn vierde plaats, al speelde hij geen rol in het ge vecht om de dagprijs. Jack Mid delburg, een priverijder, legde beslag op de zevende Dlaats. De zege van Roberts is geen mo ment in gevaar geweest. In de openingsronde haakte zijn voor naamste tegenstrever Randy Ma mola al af. In de opwarmronde had de Suzuki-kopman proble men aan de motor geconstateerd, die hem noopten na de eerste ki lometer zijn machine aan de kant te zetten. Vanaf dat moment stond de overwinning voor Ro berts vast. De Nieuwzeelander Crosby kon de rol van Mamola niet overnemen. Marco Lucchi- nelli, die de beste trainingstijd had gemaakt, kreeg bij de start zijn motor niet aan de praat. Hij liep zoveel achterstand op, dat hij tenslotte als vijfde finishte. Achter Boet van Duimen, die op het "oude" materiaal van Ro berts koerst. Van Duimen, als ne gende gestart, werkte zich aan vankelijk op naar de derde plaats, gevolgd door Jack Mid delburg als vierde. Beide rijders moesten daarna terrein prijs ge ven. Van Duimen moest om "fa- briekspolitieke" redenen Barry Sheene voor te laten gaan. Mid- delburg's prive-Suzuki had te weinig vermogen om het gevecht met de dik betaalde coureurs op de supersnelle machines aan te gaan. Middelburg maakt daarom van de WK maar een privé-kam- pioenschap met Franco Uncini om de titel "beste priverijder". Tot dusverre staat de Naaldwij- ker dik op punten voor, al moest hij op Monza, dat na acht jaar weer eens de grote motorjongens mocht ontvangen, een andere privé-coureur (de Italiaan Paci) voorrang verlenen. In de 500 cc mogen privé-rijders een ondergeschikte rol vertol ken, in de andere klassen hebben zij wel kansen op successen. Zo zegevierde in de 250 cc-klasse de Fransman Eric Saul op zijn pri- vé-Yamaha voor wereldkam pioen Mang. De Duitser, die een jaarsalaris van 250.000 marken toucheert, moest in de slotronde de Fransman laten voorgaan. HANDBAL De Oostduitse zaal handbalclub SC Magdeburg is gisteren in Dortmund winnaar geworden van de superbeker. De winnaar van de Europese beker voor landskampioenen versloeg het Westduitse Tus Nettelstedt met 24-19. De ruststand was 14-10. De Westduitse ploeg won dit jaar de Europese beker voor bekerwinnaars. SC Magdeburg doorbrak de Westduitse hegemo nie in de strijd om de superbe ker. De afgelopen twee jaar na men VFL Gummersbach en TSV Grosswallstadt de beker mee naar huis. i Sheene, kwam op Monza niet ver. Hij viel uit e omdat hij weigerde de gaskraan open te draaien. Het gladde weg dek. en de verkeerde banden weerhielden hem hier van en schonken Saul de zege. In de 50 cc-klasse werd Theo Tim mer de beste Nederlander met de vijfde plaats. Wolsink Opvallender dan de verrassende zege van Gerrit Wolsink in de in ternationale 500 cc motorcross op het zandcircuit van Norg was de geringe publieke belangstel ling. Slechts 3.000 betalende toe schouwers stroomden door de toegangshekken. De organisato ren waren zo ontgoocheld over de geringe toeloop, dat zij on- middelijk een datum voor een vergadering met de overige orga nisatiecommissies te lande prik ten. Onderwerp van bespreking: de drastische terugloop van het publiek, die zich dit seizoen heeft ingezet. De organisatoren in Norg vrezen dat internationale wedstrijden om des keizers baard, zoals in Norg het geval was, door de internationale elite vermeden worden. Om die reden willen zij de KNMV voorstellen de evenementen een bepaald eti ket op te plakken, zoals "meetel lend voor het nationale kam pioenschap", waardoor de inzet van de coureurs geprikkeld wordt en vooraanstaande rijders gedwongen worden deel te ne- In Norg had de 500 cc-cross over drie manches het etiket "interna tionaal". De nationale toprijders waren aanwezig. Van de buiten landse toppers gaf evenwel nie mand acte de presence. Zo kon Gerrit Wolsink tot ieders verras sing zijn eerste zege in dit sei zoen behalen. De tandarts had tot dusverre in dit seizoen weinig laten zien. De overgang van Su zuki naar Maico was samen ge gaan met een forse daling van de prestatiecurve. De overwinning van Wolsink, die stoelde op twee van de drie manche-zeges, was temeer opvallend, omdat hij in het verleden nogal stevige kri tiek had geuit over de veiligheid van het zandcircuit. Gisteren volgde hij Gerard op tien secon den als tweede. In beide overige omlopen was hij - mede door pech aan de KTM van Rond - een afgetekende winnaar. Eindstand: 1. Wolsink 4 punten, 2. Scheele 10, 3. Sigmans 13, 4. Hensen 16, 5. Van Baelen 19. ADVERTENTIE Hoe ziet ons nieuwe AKD- 'programma er uit, de kantoorstoel van de jaren 80? Het is slechts een onderdeel van de vele vernuftige zaken die wij nu in onze showroom hebben opgesteld. iCom kijken! Stap een dag naar binnen 'in de toekomst van morgen. Ahrend verwacht u. Vijf dagen vol vernuft: van 11 tm 15 mei. Steen- voordelaan 265, Rijswijk MURCIA (ANP) - De jaren begin nen te tellen voor Raymond Ceu lemans. Het Spaanse provincies tadje Murcia zag er de tekenen van. Voor de finale van het elfde wereldkampioenschap bandsto ten, waar de Belg ongeslagen in stapte, toonde hij al momenten van verzwakking. In de eind strijd tegen zijn landgenoot Lu- do Dielis werd de Vlaamse reus geveld. Ceulemans was kans loos, 112 om 200 in 18 beurten. Deze nederlaag deed Ceulemans pijn. Immers, hij had al vrijwillig afstand gedaan van de wereldti tel driebanden. Die kwam in Cai ro tot zijn schrik niet terecht bij de Japanner Kobayashi, maar bij zijn Belgische rivaal Dielis. Ceu lemans had in het bandstoten graag zijn gram gehaald. Juist omdat Dielis zijn enige tegen stander van enige allure was. Het werd een directe confrontatie en wat zelden in een belangrijke fi nale gebeurde, Ceulemans ging ten onder. Hij beëindigde zijn laatste partij met een gemiddel de van 6.22. Dielis versloeg de koning: de carotte in de ruime patronen. Iets ongelooflijks. Ceulemans is niet meer de on aantastbare maestro van het bil jartspel. Dielis, die in het snikhete casino van Murcia alleen per ongeluk verloor van de figurerende Ko bayashi, werd de nieuwe mata dor van het biljartspel over de band. Dielis maakte een fantas tisch seizoen met ook nog het Europese kampioenschap band stoten. Dielis won het wereld kampioenschap op gemiddelde. Hij verdiende zijn vijfde we reldtitel, want hij speelde de kortste partij (zes beurten) en maakte de hoogste serie. Toch mocht Dielis Christ van der Smissen dankbaar zijn. De in Murcia falende Brabander kon zaterdagavond Ceulemans kam pioen maken. Van der Smissen kwam in de positie Dielis te ver slaan. Na 14 beurten was de stand 173—105 in het voordeel van de Nederlander, die vrijdag nacht al een opleving kende en bijna van Ceulemans won. In de volgende tien beurten produ ceerde Christ slechts twintig punten. Dielis profiteerde pas laat, maar hij verloor echter nooit de moed. Van der Smissen speelde een ma tig toernooi. Hij werd vierde, na dat hij door een nederlaag in de eerste ronde tegen de onbedui dende Spanjaard Quetglas al veel verprutst had. Tegen Ceule mans en Dielis (tijdelijk) speelde hij op de waarde van zijn enorme technische vermogen. De verloe dering van het toptalent Van der smissen ligt op het mentale vlak. Daar moet hij iets aan doen, wil hij niet elk toernooi meer kans op figureren dan op uitblinken hebben. Eindstand: 1. Dielis 12 117 13.50 2. Ceulemans 12 92 10.35 3. Quetglas 8 34 5.40 4. Van der Smissen 6 80 7.69 5. Kobayashi 6 49 6.83 6. Wildförster 4 95 7.21 7. Arenaza 4 48 6.22 8. Berardi 4 39 5.01 Pedro vo'ii Raamsdonk duelleert om de Europese titel met de Rus Torbek. De Nederlander verloor op punten. TAMPERE (ANP) - Precies dertig jaar nadat de Amsterdammer Henk van der Zee in Milaan bij de vlieggewichten zilver veroverde kon Pedro van Raamsdonk zich gisteren de tweede Europese amateurbokser bij de middengewichten noemen. Een Europees kampioenschap zoals in 1947 toen zwaargewicht Hennie Quentemeyer in Dublin de titel bij de halfzwaargewichten veroverde, zat er niet in De 21-jarige Pedro van Raamsdonk was in het Finse Tampere een van de drie Westeuropese boksers, die tegenover een Russische tegenstander kwam te staan. De Amsterdammer heeft zich tegen Joeri Torbek. een 26-jarige sportinstructeur die met 180 partijen ruim honderd gevechten meer dan Van Raamsdonk in zijn startboekje heeft staan, voortreffelijk geweerd. De Amsterdammer kon echter pas in de laatste van de drie ronden zijn grotere reikwijdte uitbuiten maar stond toen tegen de wat onorthodox boksende Moskovict. die voortdurend met zijn linkerarm gestrekt in de ring stond, al te ver op punten achter om die achterstand weg te werken. Van Raamsdonk kreeg van de uit het midden van de ring boksende Tor bek het gevecht opgedrongen. De 3500 toeschouwers, die als één man achter de Nederlander stonden, scandeerden vanaf de eerste gongslag de voornaam van de Nederlander. Van Raamsdonk had die populariteit te danken aan het feit dat hij in de halve eindstrijd de Roemeen Valen tin Silaghi uitschakelde. Silaghi had het Finse publiek immers beroofd van zijn grote favoriet, de Europese kampioen Timo Uusivirta die we gens een wenkbrauwblessure uit de strijd werd genomen. De grotere routine van Torbek heeft tegen Van Raamsdonk de doorslag gegeven al beklaagde de Nederlander zich na afloop over het feit dat hij met zo lekker draaide. "Het lukte gewoon niet om mijn rechtse cross over zijn linkerhand te krijgen", aldus de Amsterdammer, die zich in de Verenig de Staten bij de oud-trainer van Rudi Koopmans, Henry Davies, op de Europese titelstrijd had voorbereid. Van Raamsdonk moest in de tweede ronde na een rechtse hoek van Tor bek van de Oostduitse scheidsrechter Baumgartner acht tellen staande rust nemen. "Ik vond dat wat onnodig", aldus Van Raamsdonk "Er was niets aan de hand". Van Raamsdonk gaf wel toe dat de tweede acht tellen rust, die hij in de derde ronde na opnieuw een rechtse moest nemen, wel terecht waren. Toch bokste de Amsterdammer in die laat ste drie minuten het sterkst. Zijn combinaties kwamen enkele malen goed door en op dat moment bleek ook dat Torbek het gevecht op halve afstand schuwde. Toch gaf nog een van de vijf juryleden zijn voor keursstem aan de Nederlander, die met 4-1 verliezer op punten werd. De 24ste Europese kampioenschappen zijn voor de Sowjet-Unie een ge weldig succes geworden in negen van de twaalf gewichtsklassen stond een bokser uit de Sowjet-Unie in de finale. Acht van hen veroverden de titel. De ploeg uit de Sowjet-Unie veroverde daarmee één titel meer dan twee jaar geleden toen zeven Europese kampioenschappen een "re cord" betekenden. Alleen in het licht-vlieggewicht (Ismail Mustafov, Bul), vlieggewicht (Olympisch kampioen Petar Lessov, Bul), vederge wicht (Richard Nowakowski, O-Dld) en het super-zwaargewicht (Fran cesco Damiani, Ita) gingen de titels niet naar de Sowjets. taal 1426 stuks vee aangevoerd Daarvan waren 1115 slachtrunderen en 311 scha pen of lammeren. Slachtvee per kilogram geslacht ge- wcht stieren le kw 7.95-8.35. stieren 2e kw. 7,40-7,85, vaarzen le kw 7,60-8,50; vaarzen 2e kw 7.00-7.50; koeien le kw. 7,50-8,40; koeien 2e kw. 7,00—7,45; koeien 3e kw. 6,45-6.90. worstkoeien 5,50—6,50; extra kw. dikbil- Gebruiksvee per stuk schapen 200-270; lammeren 180-220. lammeren overhouders 225-325 Toelichtingen, (achtereenvolgens aan voer, handel, prijzen): slachtrunderen redelijk, redelijk, stabiel, stieren iets la ger; schapen of lammeren redelijk, vlot. stabiel. VOETBAL - Gilbert van Binst heeft een driejarige overeen komst getekend met Club Brug ge. De 30-jarige verdediger (zes tienvoudig international) speel de in de tweede-divisieclub Tou- lose in de Franse competitie. Daarvoor was hij in dienst van Anderlecht Hij maakt h. t i bij Toulouse nog wel af.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 21