Ruud Bröring Vlamt' Quick Boys geeft de strijd om de titel nog niet op ffll Pierre van Gemerden gevierde held bij RCL Verdiend verlies RBB Titelkansen van Ter Leede nu verkeken Centrumspits leidt titelkandidaat naar 4-1 winst MAANDAG 11 MEI 1981 WERKENDAM - Pierre van Gemerden was zaterdag de gevierde held bij RCL. Liefst vier maal had de topscorer het vizier op scherp staan, waa-bij twee andere treffers (Van der Bijl en Bruna) het totaal zelfs tot 0-6 opschroef den. Toch was het niet alleen de verdienste van Van Ge merden dat de score tegen Kozakken Boys zo hoog uit viel. Het hele team draaide namelijk goed, waarbij de mentaal kwetsbare thuis ploeg in het tweede part vol ledig werd overklast. Ondanks de hitte leverde het treffen voor Kozakken Boys een koude douche op. De ploeg boekte de laatste tijd zege op zege en had uitste kende perspectieven op de periodetitel. Zelfs een kleine nederlaag zou de ploeg nog in de race gehouden hebben, maar de 0-6 hielp het doelsal do en daarmee de kansen van de "Biesbosch"-ploeg om zeep. Tijdens de eerste helft wees niets nog op het komen de debacle voor de Werkendamse-brigade. In de dertigste minuut keerde het tij. Erik van Doeselaar snelde zijn vaste bewaker voorbij, waarna Dick van der Bijl diens voorzet met het hoofd doeltreffend afrondde: 0-1. RCL kon toen een stuk gemakkelijker gaan voetbal len, al bleven de kansen voor de rust uit. Acht minuten na de rust soleerde Pierre van Gemerden langs een paar man en schoof de bal vervol gens soepel langs goalie Otte- vanger: 0-2. Mede omdat libe ro Van der Stelt geblesseerd uitviel stortte Kozakken Boys hierna volledig in. Op effectieve wijze legde de snel le Leiderdorpse voorhoede de zwakke plekken bloot. Twee minuten later was het al weer prijs toen Thijs Bruna een solo doeltreffend afsloot: 0-3. In de 65ste minuut maak te Van Gemerden er via een frommeldoelpunt 0-4 van. Zes minuten voor het einde leverde de opgerukte voor- stoppdr Cees Ruis (Ab Braat zat een schorsing uit) een goede voorzet af. waarop Van Gemerden de bal in het doel kopte: 0-5. Vlak voor het ein de werd Van Doeselaar bin nen de beruchte lijnen ge vloerd. Van Gemerden be nutte de penalty moeiteloos: 0-6. ï&air - WflB* hBb Pierre van Gemerden: - vier treffers - Inzet van bedroevend laag gehalte RIJNSBURG - Dat er niets meer op het spel stond bij de wedstrijd Rijnsburgse Boys- G.V.V.V. was aan de publie ke belangstelling en aan de instelling van beide ploegen duidelijk te merken. Met na me de inzet van de gastheren was van een dusdanig be droevend laag gehalte, dat de uiteindelijke 2-3 nederlaag volkomen terecht te noemen is. Een gunstige uitzondering hierop moet Cas Zwaan ge noemd worden, die de volle negentig minuten knokte voor wat hij waard is en daar door als linkervleugelverde diger kon uitgroeien tot niet alleen de beste verdediger, maar tevens tot de gevaarlijk ste aanvaller. De openingsfase gaf een luste loos' spelletje van beide kan ten te zien. waarbij de bezoe kers uit Veenendaal het lage tempo beduidend beter af ging dan de mannen van trai ner Wijnands. RBB zonderde gebruikelijke inzet is een ma tige ploeg, voor de volle hon derd procent strijdend een zeer gevaarlijke ploeg! In de twintigste minuut mocht spelmaker Piet van de Bo- venkamp een corner nemen en rechterspits Jan Veldhui zen volledig vrijstaand 0-1 inkoppen. Kenmerkend voor het spel van de Boys waren de inzetten van karakterspit- sen Haasnoot en Van der Zwan, toen zij volkomen vrij voor doelverdediger Jaap Dillen verschenen. In beide gevallen werd een te laconie- VOLLEYBAL - Oost-Duitsland en Spanje hebben zich geplaatst voor het Europese herenkam pioenschap. De Oostduitsers wonnen al hun wedstrijden in het kwalificatietoernooi in Span- WIELRENNEN - In een twee daagse wedstrijd voor amateurs heeft de Westduitser Wil fried Trott de tweede wedstrijd ge wonnen. In de eerste koers (er werd geen totaalklassement op gemaakt) ging de zege naar de Westduitser Olaf Paltian. Jan van Dam eindigde daarin als vijf de. NOORDW1JK - De 'Bro' vlamde zaterdagmiddag weer eens ouderwets; als zo vaak in zijn lange loopbaan gaf Ruud Bröring kleur aan Noordwijk. Met elan ging de vurige spits zijn ploegmaten voor in de strijd tegen Spijkenisse. Twee goals eiste de routinier voor zich op, terwijl hij in de andere twee Noordwijk-treffers min of meer de hand had. Zyn speciaal voor de kampioens- fuif meegebrachte "nette broek" moest Bröring weliswaar in de tas laten, nu rivaal Quick Boys met de fraaie 0-1 zege op IJssel meervogels besloot de tweestrijd om de titel tot op de laatste com petitiedag spannend te houden, blij was hij wel met de 4-1 winst. "Laat de score dan ruim zijn uit gevallen", sprak hij naderhand, "Spijkenisse was voor ons een moeilijke tegenstander". Met die ontboezeming liet Bröring een gevoel van opluchting uit zijn ziel ontsnappen. De aanlei ding tot die bekentenis lag voor de hand. Want anders dan de uit slag deed vermoeden, had Spij kenisse tot de 68ste minuut rede lijk in de pas van Noordwijk kunnen blijven. Het scorebord wees tot op dat ogenblik een 1-1 stand aan en de door degradatie- zorgen geteisterde ploeg van Jan van Baaren had toen uitzicht op een gunstig totaalresultaat. Maar na briljant voorbereidend werk van John van Dijk kopte Ruud Bröring 22 minuten voor het ein de zijn formatie op winst; als vanouds marcheerde Noordwijk vervolgens weer, nadat de ploeg n Noordwijk in de maak. Ruud Bröring tweede van links) zweeft naar de voorzet van de niet i Dijk. De Spijkenissers Van Gils, Buvens en goalie Leyen zijn kansloos. tevoren met zichzelf overhoop had gelegen. In hoog tempo stoomde de kampioenskandi daat gestroomlijnd op naar een 4-1 score, waar eerder de veld ver houdingen amper in de richting van een afgetekende marge had den gewezen. "In de eerste helft liep het bij ons niet", had ook Noordwijk-trainer Piet Buter ge constateerd. "Maar aan die waar neming heb ik niets, ik zou graag de oorzaak daarvan willen we ten. Misschien lag het aan de sa menstelling van het elftal, ik ben er voor mezelf nog niet uit". Nu Frans van der Veen voor één wedstrijd was geschorst en op de valreep Simon van Beveren zich wegens ziekte moest afmelden, had Buter een beroep moeten doen op Ed Strijk en Sjaak Sluys. Wellicht zullen die muta ties het evenwicht binnen het elf tal enigermate hebben verstoord, maar tegelijkertijd moet worden afgevraagd of de noodgedwon gen inbreng van Strijk en Sluys de prestaties van Noordwijk voor rust werkelijk nadelig beïn vloedde. Sjaak Sluys, lang uit de roulatie geweest door een bots plinter die operatief uit zijn rech tervoet moest worden verwij derd, gaf op de voor hem vreem de voorstoppersplaats een ont kennend antwoord op die vraag. Na een aanpassingsperiode groeide Sluys uit tot een verdedi ger, die zich nauwgezet van zijn taak kweet. En Ed Strijk kon ge zien zijn totaalverrichting al evenzeer moeilijk de vergelij king met een 'koekoeksjong' in het Noordwijk-nest doorstaan. Al bemoeide hij zich weinig met de opzet van de Noordwijkse aanvallen, daar tegenover stond dat de ijverige invaller bergen ondankbaar werk had opge knapt. Niet door de noodzakelijke opstel ling van die invallers, maar dom weg door een gebrek aan bezie ling hielp Noordwijk voor rust zichzelf in de problemen. De op bouw van achteruit verliep on veranderd traag; balverlies was aan de orde van de dag. "Maar toch kregen wij ook in die perio de kansen", herinnerde Ruud Bröring zich. En inderdaad, Ti- mo Gerlof kopte onder een voor zet van de goedspelende Jos Smits door en ook Ed Strijk kreeg na een lange pass van Jan Willem Bogers een uitstekende mogelijkheid om zichzelf tot middelpunt van jubel te maken. Nu de voormalige Roodenburger miste, bleef Noordwijk op 1-0 staan. Even tevoren (na 33 minu ten) had de door Bröring be dreigde Spijkenisse-voorstopper Lankhaar een lage corner van John van Dijk langs zijn eigen goalie Hans Leyen geknald, na dat Van Gils bij de eerste paal over de bal was gesprongen. Die openingsgoal inspireerde de thuisclub nauwelijks. De combi naties ontbeerden blijvend tem po en doelmatigheid, al had Brö ring na een voorzet van Bogers pech dat Leyen op het laatste moment zijn inzet over de lat wist te tippen. Spijkenisse besef te dat Noordwijk in deze vorm ruimte tot weerwoord liet en stopte allengs meer branie in de tegenacties. Vlak voor rust vond Spijkenisse het beoogde succes, zij het dat doelman Dick Dort- mundt met een ongelukkige pa rade zijn volledige medewerking aan een ereronde van de Van Baaren-adepten verleende. Na een dieptepass van Bram van Rij knalde Bart Groeneboom 'blind' in de richting van Dortmundt, die zich op eenvoudige wijze meester leek te gaan maken van het ronde object. Maar alsnog liet hij de bal glippen en Spijkenisse vierde vervolgens de gelijkma ker. "Dick was er in de rust ka pot van, maar iedereen maakt weieens een fout", nam Ruud Bröring zijn doelman in bescher ming. Hoogstpersoonlijk verdreef Brö ring na rust de kater, die bezit van Dortmundt had genomen. Nog meer dan in de eerste perio de het geval was geweest, vorm de de centrumspits een constan te bedreiging voor de achterste lijn van Spijkenisse. In zijn kiel zog trok hij zijn ploegmaten mee. Na 68 minuten achterhaalde John van Dijk een dieptepass SPAKENBURG - Te laat lijkt bij Quick Boys de wekker te zijn af gelopen. Uitgerekend op het mo ment dat ranglijstaanvoerder Noordwijk klaarwakker wordt gehouden door de zon, verslaapt Quick Boys zich ook niet meer. Afgelopen zaterdag werd IJssel- meervogels het slachtoffer van de hoop, die Quick Boys nog steeds koestert op een hele of halve misstap van de koploper: 0-1. Het zal in de komende dagen ver moedelijk wel bij dagdromen blijven voor de kustbewoners, nu /ook Noordwijk ervan door drongen is dat alleen winst bij GVVV de kampioenschampagne garandeert. Bij een nederlaag verhuist de titel vrijwel zeker naar buur Quick Boys, die zater dag dan wel dient af te rekenen met het onderaanstaande Zwalu wen Vlaardingen. Mocht Noord wijk dan gelijkspelen en Quick Boys winnen dan spelen beide kustclubs een beslissingswed strijd. Hoewel IJsselmeervogels - Quick Mart v.d. Plas velt IJsselmeervogels Boys geen moment écht opwin dend was, heeft de Lagendijk-é quipe er wel voor gezorgd dat pas in de slotronde de hoofdprijs wordt verdeeld. Als compensatie lijkt plaatsing voor de verliezers ronde (de strijd voor deelneming aan de KNVB-beker) voor Quick Boys weggelegd. Ook IJsselmeervogels maakte tot zaterdag nog kans op die perio detitel. De wil om te vechten voor die troostprijs was er wel, maar de Spakenburgers waren niet bij machte om Quick Boys voor onoverkomelijke proble men te plaatsen. Want ook trai ner Jan de Rijk, die halverwege het seizoen de ontslagen Evert Mur opvolgde, heeft geen oplos sing weten te vinden voor de im productiviteit van IJsselmeervo gels. Uit pure nood speelt libero Henk de Graaf nu al enkele maanden op het middenveld. De amateu rinternational moet voor wat meer stootkracht zorgen, want in de aanvalslinie lopen te veel bal verliefde voetballers rond. Ook de IJsselmeervogels-aanvoer- der leed echter aan hetzelfde eu vel. De Graaf draafde te veel met de bal, waardoor het tempo te veel werd gedrukt en het verras singseffect werd uitgeschakeld. Alleen met zijn afstandsschoten zorgde hij soms voor wat gevaar. Bloedstollende taferelen speel den zich dan ook niet af voor het doelgebied van sluitpost Theo Guyt. Dat gebeurde wél eenmaal vlak voor de dug out van Quick Boys. Een doeltrap van Freek Rienks kon linkervleugelverdediger Martin Haasnoot niet onder con trole krijgen. In volle vaart be landde hij tegen Gerard v.d. Mast op. Met een diepe en hevig bloe dende hoofdwond werd de Kat- wijker afgevoerd. Rechtsback Jaap van Beien verhuisde ver volgens naar links, terwijl inval ler Wim v.d. Plas zijn oude stek kie mocht opzoeken. Ook Gerard v.d. Mast liet zich na die frontale botsing wisselen. Zijn vervanger Anton de Graaf zorgde voor een lek in de Spakenburgse defensie. De jeugdspeler had bijna geen vat op zijn tegenstander Martin van der Plas. In de 34ste minuut ontving de vrij staande topscorer een strakke voorzet van de volijverige Jaap Heerikhuisen. Met een formida bel schot in de kruising bracht Van der Plas zijn club op een ver diende voorsprong. De linker spits was ook in de tweede helft enige keren dichtbij een doel punt. Eerst schoot hij na een slim genomen vrije trap van Huug Aandewiel van een paar meter afstand op de benen van invalle r-doelman Jan Bos; even later legde Van der Plas de IJssel- meervogels-afweer andermaal in de luren. Maar Bos redde op nieuw. Het was voor oefenmeestcr De Rijk aanleiding om De Graaf te laten vervangen door zyn naam genoot Aart. Tevens schakelden de dijkbewoners over van een tar een driemansde- Van Rooyen: ongrijpbaar fensie. Hoewel Theo Guyt een paar keer handelend moest op treden bij schoten van Jan Muys, De Graaf en een kopbal van Jan Muys, waren de uitvallen van Quick Boys aanmerkelijk ge vaarlijker. Middenvelder Kees van Rooyen (voor de pauze on grijpbaar) ging eenmaal met suc ces op avontuur. Zijn inzet werd ter nauwernood van de lijn ge haald door De Graaf. De beste scoringskans was nog voor Teun van der Plas, die een kwartier voor Ujd de plaats van Hcerik huisen innam. De aalgladde Van der Plas slingerde zich langs twee Spakenburgers, maar schoot vervolgens te onzuiver om Bos voor een tweede keer te passeren. Quick Boys bleef desondanks sa men met Noordwijk in de kam pioensrace. De zcckanters zoch ten ook juichend de kleedkamer op. De hoop op de zo felbegeerde afdelingstitel lijkt niettemin n- del. HERMAN POOS van John Manuputty. "Ik dacht dat hij die bal niet meer kon ha len, maar van de achterlijn trok hij wel strak voor". Met doodsve rachting kopte 'Bro' de bal bin nen. Bröring: "Die keeper viel bovenop me. Ik dacht dat mijn arm was gebroken, want ik kon niet juichen en dat doe ik zo graag" Eenmaal hersteld van de blessure kon Bröring dat na een corner van Bogers wel, zoals later ook toen Jan Willem Bogers uithaal de voor 4-1. Ook tot die goal had hij de aanzet gegeven. Samen met de goedspelende invaller John Marijt (voor Gerlof) en John Manuputty. Noordwijk- trainer Piet Buter bewonderend: "Ruud Bröring heeft weer eens bewezen hoeveel waarde hij met zijn karakter voor Noordwijk nog heeft". GERARD VAN PUTTEN ke en dus verkeerde oplos sing gevonden. Na vijf minuten spelen in de tweede helft was een 0-2 stand bereikt toen Piet van de Bovenkamp een simpel lobje in de Rijnsburgse af weer losliet. De gehele defen sie reageerde niet en doel man Wijnand Sloos te laat, zodat Ab van de Bovenkamp geen moeite had om koppend te scoren. Tien minuten later kwam Jan Hogewoning in het veld voor de goed spelen de vrije verdediger Leo van Delft en met hem kwam er naast Cas Zwaan een tweede speler in het veld met de ge wenste inzet. De inbreng van beide spelers zweepte de thuisclub op tot het spelen in een hoger tempo en een kwartier lang nep het spel van de thuisclub herinnerin gen op aan betere tijden. Eerst speelde Jan Hogewo ning zich op rechts goed vrij en trok de bal in de doel- mond, waar verdediger Hans van der Lustgraaf, zwaar ge hinderd door Piet Haasnoot, het leer in eigen doel kopte (1-2). Vijf minuten later be diende dezelfde Jan Hogewo ning Piet Haasnoot op maat, die schitterend de gelijkma ker inkopte (2-2). Het effect van de wissel was nu echter uitgewerkt en de thuisclub verviel weer in een tempo loos spelletje zonder inzet, met nog steeds als uitzonde ring Cas Zwaan. Trainer Schans van G.V.V.V. vond het kennelijk ook tijd worden voor een tactische zet en bracht Henny Halm en Al- bert Spies binnen de lijnen voor Jan Veldhuizen en Ab van de Bovenkamp Ook de ze ingreep kan achteraf als geslaagd beschouwd worden, want uit een splijtende diep tepass van Spies was het Henny Halm, die alleen voor Sloos geen fout maakte (2-3). De drie wisselspelers derhal ve wezen hun basiscollega's extra pijnlijk op hun schro melijk tekort aan inzet! JAN VAN DUYN De Leidse grensrechter Van der Leek (links) werd voor de aanvang can de wedstrijd Noordwijk-Spijkenisse in de bloemetjes gezet. Hij vlagde zaterdagmiddag zijn laatste duel in zijn lange c NIEUWEGEIN - Ter Leede bleek zaterdag de klap van de 1-4 nederlaag tegen kampioensnvaal WOG nog niet te boven gekomen te zyn. Bij Geinoord gingen de Sassenheimers onder het wakend oog van een aantal WOG-supporters (de koploper had zelf vrijaf) met 10 de boot in. De titelaspiraties zun daarmee voor de Spaan-equipe definitief ver vlogen. Opponent Geinoord bruiste i ook voor iedere meter, dit minder geïnspireerd aantrad. De bezoekers stonden voortdurend met de rug tegen de muur maar wederom deed het uitstekende keepers werk van Wim van Harskamp de schade voor Ter Leede beperkt blij ven Dit ondanks het feit dat de goalie al r borstbeen geblesseerd raakte en daardoor af problemen te kampen had. Het snelle spel vai verschillende doelnjpe kansen, maar steeds v se goalie het leder te keren. dit thuisduel van de energie en knokte dan tegenstelling tot Ter Leede, dat duidelijk Jacht minuten n toe met ademhalings- de thuisploeg leidde tot eer wist de Sasscnheim- Op slag van rust ging het echter alsnog mis Bü verschillende inzetten van Geinoordse zijde strandde de bal steeds weer op een kluwen van Ter Leede verdedigers, totdat het leder voor de voeten van rechtsbui ten Cor Doelland belandde. De door Doelland ingeschoten bal passeer de de veste wel, waarna ook Wim van Harskamp zich voor de eerste maal verslikte en de 1-0 een feit was. Trainer Spaan besloot in de rust om meer aanvallers in de strijd te wer pen Daartoe werden libero Nanne Sluyrmr en Oudshoorn vervangen door Ben no Kooy en Peter Bergman In offensieve zin sorteerden deze wissels enig effekt, want de geelroden kregen in dit tweede part enkele sconngsmogclijkheden Met name Pieter van der Plas en Johnny Jan sen kwamen in een kansrijke positie, maar zij vonden de uitstekende Gemoord-doelman op hun weg Anderzijds kon Gemoord even onstui mig blijven aanvallen als in de eerste helft De thuisploeg had het vizier echter niet op scherp staan, terwijl de aandacht van Van Harskamp geen moment verslapte. Aan een vitale 1-0 nederlaag ontkwam Ter Leede daarentegen niet

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 17