"Leiden kan niet zonder adviesraad voor binnenstad Beroep tegen brug Oude Rijn Programma voor 4 en 5 mei BUITENBADEN WEER OPEN Omwonenden naar Kroon Voorzitter Abcouwer: "Opheffen een belachelijk idee 'LEZERS SCHRIJVEN LEIDEN LEIDEN - Het programma Maandag i ziet er als volgt uit: 19.30 uur: herdenkingsbijeenkomst in Marekerk. 20.15 uur: stille tocht van Marekerk naar monument voor gevalle nen tegenover molen De Valk. Tot 21.00 uur: tentoonstelling "Kunstenaars en Verzet" in stad Dinsdag In het Groot-Auditorium van de universiteit. Rapenburg 73: 12.30 uur: film "Strijd" van Herman Klcibrink. 14.00 uur: lezing "Vrouwen en (anti)-fascisme in Nederland van 1930 tot 1945 door mevrouw drs. N. Schwegman (medewerker vrouwengeschiedenis). 15.00 uur: voordracht "Universiteit in oorlogstijd" door prof. dr. A E. Cohen. 16.00 uur: forum en discussie "Moeten fascistische orgarflsaties verboden worden?" Forumleder.: mr. G.C. van Dam, H. Roet hof. mr. F. Kappeyne van de Copello, mr. T. Boekman, drs. H. v.d. Berg en prof. dr. N. Berkhof (voorzitter). Feestelijkheden rond het stadhuis: 11.00-21.00 uur. tentoonstelling "Kunstenaars en Verzet" in stad huis. 12.00 uur. gratis uitdelen Zweeds wittebrood; muziek van de The Old Black Horse Saloon Band. 14.00-16.00 uur: optreden muziekkorpsen en majorcttepeletons op LEIDEN - Dertien bewoners van de Oude Rijn en Donkersteeg gaan bij de Kroon in beroep te gen het feit dat het dagelijkse be stuur van de provincie hun be zwaar tegen de geplande loop brug over de Oude Rijn ter hoog te van de Burcht ongegrond heeft verklaard Zij zeggen dit onbegrijpelijk te vin den. omdat Gedeputeerde Staten juist een motief aandragen om de brue niet aan te leeeen "Zii stel Werkzaamheden Doelensteeg- LEIDEN - De buitenbaden van De Vliet (Voorschotericeg) en De Zijl Paramariboslraat) zijn afgelopen zaterdag weer opengegaan. Op deze eerste dag van hel seizoen mochl het publiek gratis het water induiken. Ten qevolae van het slechte weer werd daar slechts spaarzaam gebruik van gemaakt en gracht LEIDEN Dat hij kwaad is spreekt voor zich. maar daarnaast vindt Abcouwer het wel bijzonder wrang dat het juist een PvdA-wethouder is die op het "belachelijke idee" is gekomen om de Adviesraad voor de Binnenstad op te heffen. Want was de adviesraad niet het geesteskind van de PvdA? Bovendien vindt Abcouwer, die nu nog voorzitter is, het ook wel opvallend dat "zijn" organisatie telkens met opheffen wordt bedreigd als er weer eens een goed advies de deur uit is. In '70 werd de Adviesraad voor de Binnenstad opgericht. Het was de bedoeling dat er een orgaan in het leven zou worden geroepen, dat zich zou bezighouden met de specifieke problemen van de Leidse binnenstad. In zijn nu ruim tienjarig bestaan heeft de adviesraad al menig voorstel richting stadhuis gezonden. Soms omdat het gemeentebe stuur er om vroeg; meestal onge vraagd. Jaarlijks krijgt de adviesraad, die slechts 28 leden heeft, ruim 27.000 gulden van de gemeente. Een bedrag dat het college van B en W in deze financieel gezien moeilijke tijden wel beter denkt te kunnen gebruiken. Als de meerderheid van de gemeente raad er ook zo over denkt is de adviesraad over een tijdje niet Dat wethouder Bordewijk van de zich onder de tegenstanders be vindt, bevreemdt Abcouwer niets. Hij herinnert zich nog goed een incident dat anderhalf jaar geleden plaatsvond. Samen met een aantal andere bestuursleden toog hij naar de raadscommissie voor ruimtelijke ordening om uit te leggen wat de adviesraad nu precies doet. Bordewijk, toen nog gewoon raadslid, gaf volgens de voorzit ter heel duidelijk te kennen dat de adviesraad maar beter opge heven kon worden. Hij werd daarin bijgevallen door partijge note Koning. Abcouwer: "Kun je nagaan. Die is nota bene secreta resse van ons geweest". Ook het optreden van wethouder Waal (ruitelijke ordening), aan wie de adviezen in wezen zijn ge richt, wekte overigens de nodige bevreemding bij Abcouwer. Óp 19 maart vond het tweemaande lijks overleg tussen de advies raad en de wethouder plaats. Op de agenda stond onder meer het punt overleg wijkorganen. Abcouwer: "Ze hadden ons al eens gevraagd of we dat overkoepe lende overleg op onze schouders zouden willen nemen. We heb ben daar lang over nagedacht en besloten dat wij die taak wel over wilden nemen". Direct aan het begin van de verga dering zei Waal volgens Abcou wer echter dat het college van plan was om de adviesraad op te heffen. "En toen wij zeiden dat we juist op het punt stonden om het overkoepelende wijkoverleg over te nemen, antwoordde hij: "Oh. ga daarover dan maar eens met Kamphuis praten van de stichting welzijn. Kortom, wij weten niet eens meer precies waar we aan toe zijn". Eén ding staat volgens Abcouwer onomstotelijk vast: Leiden kan niet zonder de adviesraad. Na tuurlijk, hij geeft toe dat de stad niet zal ophouden te bestaan, maar: "Zestig procent van onze leden is al zo'n tien jaar lid. Die know-how kun je niet zomaar vervangen". Dat sommige mensen denken dat de adviesraad in wezen een pa pieren organisatie is. berust vol- Abcouwer: "Onze know-how kun je niet zomaar vervangen gens Abcouwer op een levens groot misverstand "Als wij een advies uitbrengen kun je het re sultaat vaak niet direct zien. Maar vijf jaar later zie je opeens dat ze het toch hebben overgeno- Hij zal het hoofd overigens niet in de schoot leggen. "Ik heb de no dige raadsleden gesproken en het blijkt al gauw dat lang niet iedereen het er mee eens is dat wij worden opgeheven" WIM BRANOS LEIDEN - In de Doelensteeg wordt vandaag begonnen met het vernieuwen van de riolerin gen en de herindeling van de straat. In totaal zullen de werk zaamheden zo'n vijf weken du- Als dit werk is beëindigd wordt er begonnen met de walmuurres- tauratie. rioolvernieuwing en herindeling van de straat aan de Doelengracht. Deze werkzaam heden zullen wel wat meer tijd in beslag nemen. Tot de zomer van 1982 verwacht men bezig te zijn. Dit jaar nog. niet voor de zomer meldt de gemeente, zal ook wor den begonnen met de restauratie van de Doelenbrug. Wat betreft het verkeer merkt de gemeente op dat vanwege de ge ringe breedte van Doelensteeg en Doelengracht er op de gedeel ten waar wordt gewerkt absoluut geen rijverkeer mogelijk zal zgn. De gedeelten waar niet meer wordt gewerkt zullen van één kant bereikbaar zijn voor be stemmingsverkeer. Op het bouwterrein aan de west kant van de Doelengracht, dat een tijd lang als parkeerterrein beschikbaar is geweest, mogen vanaf vandaag geen wagens meer worden geparkeerd Het terrein moet weer beschikbaar komen in verband met de voort gang van de bouwactiviteiten. Betrapt bij inbraak aan Diamantplein LEIDEN - Twee Leidse jongens, veertien en zestien jaar oud. wcr den gisteravond omstreeks half tien op heterdaad door de politie betrapt toen zij probeerden een aantal zaken te stelen uit de su permarkt Centra aan het Dia mantplein. Na verhoor op het politiebureau kon het tweetal het ouderlijk huis weer opzoeken. len namelijk dat de loopbrug over de Óude Rijn via het Burchtcomplex wordt verbon den met de loopbrug over de Nieuwe Rijn. om op deze wijze aansluiting te verkrijgen met de BraMbaal Deze route is volgens de schrijvers van het bezwaarschrift echter niet de kortste verbinding tussen beide belangrijke Leidse winkel straten "De meest logsiche ver binding, via de loopbrug over de Nieuwe Rijn, tussen Breestraat en Haarlemmerstraat is de Hoog landse Kerkgracht Een ander punt dat de schrijvers aanhalen heeft betrekking op het feit dat Leiden zich het volgens hen financieel gezien niet kan permitteren om onnodige brug gen aan te leggen "De gemeente is financieel niet in staat het hui dige bruggenbestand te onder houden". I. Plasmeijer overleden LEIDEN - Door een hartaanval is vrijdag plotseling overleden I Plasmeijer. De heer Plasmeijer beheerde het buffet van de Schouwburg Ook organiseerde hij de wekelijkse antiek en curio sa markt in Leiden. Tot voor enkele jaren geledén was Plasmeijer exploitant van het za lencomplex "De Burcht". Na de brand die dit complex trof. is hij overgegaan naar de schouwburg Izaak Plasmeijer was 54 jaar. ADVEKTENTIE de ftootite jfxcuuzlyial Itxu'idi- an avondjnyde in A^darland Haarlemmerstraat 42 Leiden Tel071 1312 04 Digros Postduiven (1) De P.V. "Leiderdorp" hield een vlucht voor oude duiven uit Soignies. In totaal werden 268 duiven gelost. De uitslag: 1.3,10 J. Van Alphen, 2 F. Hoogervorst. 4,5,7.8 Th. Ha- braken. 6 H. van Laar. 9 W. de Roode. Postduiven (2) De P.V. Columba hield een con cours uit Soignies. De uitslag. 1,2.3,4.5.6.8.9 C.VD Nieu- wendijk. 7 H. Kettenis, 10 J. De Jonge. Postduiven (4) P.V. Het Oosten hield een wed vlucht uit Hnudeng. De uit slag: 1 H. v. Klaveren. 2.6 P. Juffermans. 3.4 G. Hendrikse, 5 VV. vld Nieuwendijk en zn., 7.8 W. v. As, 9, 10 T. van As en Postduiven (5) P.V. De Snelvlieger hield een wedvlucht voor oude duiven uit Houdeng. Het aantal dui ven dat gelost werd bedroeg 488. De uitslag: 1 Fokker—- Van Leyden. 2.3,10 gebr Wit- teveen, 4 F. Van Seggelen, 6 F. Compier, 7 comb. Degen, 8 G. van Leeuwen, 9 A. Bink. Postduiven (6) P.V. De Reisduif hield een vlucht uit Houdeng. Meede den 203 duiven. De uitslag: 1.9 N.vld Dopp en zn, 2 W vld Hoogt. 3,4.10 K vld Berg, 5 S.vld Honen, 6,7,8, W. Kop. Postduiven (3) P.V. De Blauwkras lostle 315 duiven in Soignies. De uit slag: 1.4.6.8 A. Holst. 2 P. Landensbergen. 3 F. v d Wete ring, 5 N. vld Blom, 7.9 R. Ver hoogt, 10 P. Gijsman zn. Postduiven (7) De L.P C. vloog met 269 duiven uit Houdenq. De uitslag: 1.3.8.9 N de Groot en zn. 2.6 J. Staffleu, 4 W. Siera, 5 A Sm- gehng. 7 L. de Hollander, 10 P. de Haas. Als ex-Digros medewerker heefl uw artikel "Personeel Digros klaagt steen en been" in de krant mij bijzonder aangesproken. Ik ben zeer verheugd dat eindelijk een groep medewerkers de di verse praktijken van "supergrut- ter" Jan van den Broek (volgens mij is superjutter hier meer op zijn plaats) ter discussie stelt De in het artikel opgesomde klach ten komen mij alle zeer geloof waardig voor. omdat ik dergelij ke zaken zelf in de Digros Multi- markt in Katwijk heb meege maakt. De wijze waarop in de Di gros Multimarkt het personeel werd behandeld, was niet veel beter dan de behandeling van het nu protesterende personeel van de Digrosvestiging in Lei den. Om alle misstanden, die ik in de Multimarkt (in toch wel vrij kor te periode) heb meegemaakt, te moeten beschrijven is een beetje teveel gevraagd. Maar hieronder volgen een aantal sterke staal tjes: Cassières die van 13.00 tot 18.00 uur zonder enige vorm van pauze aan de kassa zitten; Cassieres die op een gegeven mo ment in tranen uitbarsten omdat zij geen gelegenheid kregen het toilet te bezoeken; Af en toe weken op je salaris moeten wachten; Verplicht zes dagen in de week werken (bijvoorbeeld bij feestda gen) zonder enige vorm van ex tra beloning; Wanneer sollicitatieverlof werd aangevraagd werd dit direct af- gewewen; Bij de aanvraag van een snipper dag moest de reden van de aan vraag worden opgegeven; "Heren" stonden je 's avonds op te wachten bij de uitgang en za ten zonder zich te legitimeren aan je pnve spullen. Bij het verplicht werken op zater dag kreeg je als fulltimer geen extra beloning. Bij de verplichte wekelijkse werkavond kreeg je een vergoe ding van 7 50 gulden om van te gaan eten (ter vergelijking bij Albert Heijn krijg je het dubbc le); De heer Jan van den Broek mag dan iets meer dan het minimum loon betalen, van secundaire ar beidsvoorwaarden zal hij nog nooit gehoord hebben. Al met al hoop ik dat de nu in actie gekomen personeelsleden tesa- men met de KWJ iets aan de werkomstandigheden kunenn verbeteren, anders gaan een aan tal enthousiaste, positief inge stelde. jonge mensen in de nieu we Digrosvestiging in Leider dorp (Winkelhof) ook een beroer de tijd tegemoet. J. H. VAN BRECHT Jan Evertscnlaan 359 Voorschoten Radio In de krant van 21 april las ik over dc plannen van het bestuur van de gemeenschappelijke regeling antenne en energievoorzienin gen Leiden en omgeving om te komen tot uitbreiding van het aantal door te geven program ma's. Uit de krant van vrijdag er op bleek dat de gemeenteraad van Oegstgeest zich niet zonder meer wilde sweharen achter dit plan. zodat het mij mogelijk is een aantal kanttekeningen bij de plannen te maken Deze betref fen niet dc tclevisicpro i de i r be hoorlijke kwaliteit zijn Een blik op de ontvangstmast aan dc Oegstgeester Kwaaklaan leert dat voor een goede weergave van de thans doorgegeven zes televi sieprogramma's een ware batte rij van antennes is opgesteld Anders is het gesteld met de radio programma's. voornamelijk via dc FM-band (om van het armzali ge resultaat met BBC 4 op de lan ge golf maar helemaal te zwij gen). Eerlijkheidshalve moet ge zegd worden dat voor een moge lijk slechtere ontvangstkwalitcit van buitenlandse radioprogram ma's gewaarschuwd wordt in de door de exploitant verspreide presentatiefolder. Kijkt men echter naar het. in ver gelijking tot de eerder genoemde batterij televisie-antennes, arm zalige bosje FM-antennes dat een verdieping lager staat opgesteld, dan kan men zich in gemoede af vragen of er wat betreft de radio ontvangst niet meer uit de ether gehaald had kunnen worden. Niet ontkend kan worden dat het de meeste abonnees primair te doen zal zijn om een zo goed mo gelijke televisieontvangst. Dit blijkt wel uit het feit dat tussen eind 1978 tot medio 1980 via de kabel nu een internationale fre quentiewijziging in plaats van BBC 3 (AM) een ander BBC-pro- gramma (European service) werd doorgegeven zonder dat ook maar één abonneer recla meerde. Ere wie ere toekomt na een suggestie mijnerzijds heeft de exploitant, dc Cascma onver wijld voorzieningen getroffen om voortaan BBC 3 via de FM door te geven (thans echter veel vuldig door een Leidse piraat weggedrukt) Ronduit ergerlijk is echter de ma nier waarop de Hilvcrsumse pro gramma's worden doorgegeven. De middengolfzendcr Hilversum 2 klinkt alsof de luid po k< met kussens zijn afgedekt. Als men de FM-programma's van Hilversum hoort, heeft men het idee dat de antennes niet op een mast maar onder het maaiwld <'pr< -li id slaan Hoi is het in he mclsnaam mogelijk dat met een dusdanig hoge mast. van waaraf men op heldere dagen de zen ders in Lopik moet kunnen zien, het ontvangst-signaal met een flinke portie ruis 'verziekt' wordt. Het is tch te dwaas dat ik voor het maken van bandopna mes van radioprogramma s van hilversum veel beter gebruik kan maken van een zolderantcnne Het moet mijns inziens toch mo gelijk zijn om de Hilvcrsumse ra dioprogramma s met studiokwa- bteit door te pm n Wat in dit verband te denken van de volgende passage uit het arti kel van 21 aDril "Naast deze uit breiding ontstaat er ook een ver betering van de geluidskwali teitWas een verbetering dan al die tijd al mogelijk en zijn we dus tot nu toe afgescheept met ama teuristisch geknutsel? Ik vrees van wel De leden van de Oegstgeester ge meenteraad zou ik daarm met klem willen vragen om er bij Ca scma op aan te dringen de kwali teit van de radio-ontvangst op een aanvaardbaar peil te brengen alvorens over te gaan tot en zich natuurlijk volledig te concentre ren op de overigens ook door mij toegejuichte uitbreiding van het programmapakket R M E Raaff Emmaplcin 4 Oegstgeest Breehuys Naar aanleiding van het stukje over de heer Bonte en het Bree huys in de Leidse stadsrubnek Steeds van 30 april het volgende De staf van Het Breehuys betreurt het dat door een ongelukkige uit lating van een van de stafleden in de krant is geschreven dat nachtelijke overlast veroorzaakt wordt door café De Spijkerbak en Samantha s Dit is niet juist het Breehuys heeft bedoeld aan te geven dat juist het stadscentrum in het week end zeer druk bezocht wordt doi»r allerlei groepen jongeren en dat dit rumoer op straat veroor zaakt Wij hopen hiermee dit misverstand te hebben rechtge- Staf Breehuys Breestraat 19 Leiden Pro Patria Naar aanleiding van het bericht Horeca dreigt met blokkade" van 23 april j 1 werden wij. het bestuur van de Leidse Studenten Vereniging Minerva voor een reactie benaderd Immers, de Leidse horecabond kondigde een totale blokkade van de stu denten societeit« n aan in ver band met de sluitingstijdenpro- bicmatii k Onze reactie was. dat er contact op genomen zou worden over deze affaire met de andere studenten verenigingen. om ons te beraden. De situatie is in dit stadium geenszins zo. dat wg aan het "uit stippelen van een gezamenlijke tactiek" denken; een uitspraak, die ons inziens een aggressieve bijklank heeft Dat de vraag gesteld werd. of het tot een confrontatie tussen de Leidse horeca en Pro Patna zou komen, verbaasde ons |M W I ste Ons antwoord was dan ook. dat dat zeker niet tot de waar schijnlijkheden behoorde Voor een goed verstaander betekent dit. dat het buiten kijf staat, dat Pro Patria er iets mee van doen BOU hebben Wij als bestuur van de Leidse Stu denten Vereniging Minerva be treuren het ten zeerste, dat ons antwoord is verdraaid tot de zinsnede "Nee, we zullen Pro Patria niet direct inzetten", het geen uitdrukt, dat het inzetten van Pro Patria tot de mogelijkhe den behoort Het tegendeel is echter het geval Gezocht vinden wu het. dat Pro Patria er über haupt bg wordt gehaald Wie een hond wil slaan, vindt licht een stok het Bestuur van de L.S V. Minerva Breestraat 48 50 Leiden Winkelruit ingegooid LEIDEN - Aan het Noordeinde is gisteren in de loop van de avond de ruit van een sicrhuidenwinkel ingegooid Door de scherven werden een aantal artikelen be schadigd Volgens de politie be draagt de schade zo'n 750 gul den.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 3