Algemene velt vonnis over Crescendo: 11-6 Florijn niet te stuiten Saturnus niet opgewassen tegen eerste team Quintus Holland-meisjes op dreef EHH I Stijlprijs Abspoel Wk. mm Sjoerd Meijer kampioen MAANDAG 4 MEI 1981 LEIDEN - Ondanks het feit dat drie van de vier bokspartijen ver loren gingen, presteerden de af gevaardigden van DTS in Dor drecht goed. Vooral de moeilijk te doorbreken dekking van het viertal Rob Zandvliet. Bram van Rossum. Bert van der Heiden en Rob Abspoel werd gewaardeerd, terwijl laatstgenoemde tevens de stijlprijs kreeg toegekend. Hij was ook de enige van het kwartet die zijn partij (zwaarwelterge- wicht) wist te winnen. Tegen stander Bakker uit Dordrecht ging zowel in de tweede als der de ronde tegen het canvas, de tweede maal definitief. De tweede zwaarwelter, Bert van der Heiden, werd de puntcnovcr- winning onthouden door de jury. Tegen Thuvis van boksschool Crooswijk uit Rotterdam bokste Van der Heiden een goede partij maar verwaarloosde in zijn en thousiasme te zeer de verdedi ging. In de ogen van de jury kwam Van der Heiden uiteinde lijk een punt tekort. Rob Zandvliet verloor zijn duel in het weltergewicht van Rooscn- daler Baks eveneens op punten. Dat overkwam ook Bram van Rossum (zwaargewicht) tegen Dordtenaar Jan Punt. Laatstge noemde bouwde in de eerste ron de een puntenvoorsprong op die door Van Rossum niet meer te niet kon worden gedaan. SPORT LEIDEN In de Promotieklasse B van de veldkorfbal- competitie behaalde Fides Pacta op degradant ZKV een 6-11 overwinning, waardoor de Loidse ploeg aan alle on zekerheid een eind maakte. De Danaïden kwam in Nij megen niet verder dan een mager gelijkspel 4-4 Danai- den's derde aanvalsvak liet het in deze wedstrijd totaal afweten. In de Eersteklasse zijn diverse beslissingen ge vallen. De nederlaag die Crescendo leed tegen De Alge mene betekende voor de groenwitten degradatie. Con current DKC uit Delft won namelijk van OSCR en omdat DKC of De Algemene minstens écn punt uit hun laatste wedstrijd zullen behalen kan de fatale plaats niet meer verlaten worden. Pernix leed tegen TOP een onverwach te nederlaang (4-3). en gaat nu met gelijk aantal punten het beslissende thuisduel tegen GKV tegemoet om de titel in LA. Ons Eiland weet zich in deze klasse nog steeds niet veilig ondanks de overwinning op Kinderdijk (9-6). .V- v".; SeuSMRxaHi Uitblinker Ruud. i tegen Crescendo. De Algemene wo ZKV-Fides Pacta. 6 11 (2-6). Een op alle fronten sterker Fides Pacta heeft met eigen krachten het na de microcompetitie plotseling opdoemende degradatiegevaar weten te keren. Zoals de schei dende trainer Henscn al voor spelde werden de wedstrijden te gen Excelsior en ZKV in over winningen omgezet. Het behoud voor Fides Pacta betekent in ie der geval dat één probleem is op gelost. Fides tweede probleem ligt er nog steeds. De contacten die tot heden geweest zijn met kandidaat-trainers verlopen niet naar wens. Voorzitter Jan Schou ten van Fides voorspelt zelfs nog een moeilijke maand, maar maakt zich toch niet echt onge rust. "Wij hebben in onze vereni ging zeker drie mensen rondlo pen. die bereid zijn de training van onze selectie ter hand te nc men. Wij zijn in elk geval niet van plan trainers tegen abnorma le onkostenvergoedingen onze club binnen te halen" Fides Pacta speelde tegen ZKV vanaf het begin een gewonnen wedstrijd. Binnen een kwartier hadden de Leidcnaars al een 4-0 voorsprong. Via een 2-6 rust stand bereikte Fides in de twee de helft zelfs een 2-10 voor sprong. Vermindering van con centratie gaf ZKV de gelegen heid wat dichter bij te komen. Via 5-10 werd uiteindelijk een 6- 11 overwinning behaald. Doel punten: Ronald v d Velde. Dik Onc' .ater 3x, Wim Steenber- Dankzij dubbele zege naar Viehy AMSTERDAM - Tot het mini-ploegje, dat de Koninklijke Nederlandse Roeibond na afloop van de 5e Randstad- Regatta op de Bosbaan samenstelde, om over drie weken in Vichy uit te komen op internationale wedstrijden, hoort ook Ronald Florijn. De 20-jarige Leythe-skiffeur verdiende deze uitzending door een dubbele zege in de skif. Zaterdag won hij niet zonder moeite het Senior-B- nummer van Gregor Vos, de junior-kampioen van vorig jaar. Gisteren nam hij alle twijfel, die er rond hem was ontstaan na het opgeven tijdens de Skifhead, weg en ze gevierde met grote overmacht in het Senior-a-veld. Furieus ging Florijn van start alsof het een sprint-wedstrijd betrof. De tegenstanders wachtten tot de jeugdige overmoed de Ley- the-sculler zou opbreken. Hun wachten was tevergeefs. Florijn ging meedogenloos hard door en toen de concurrentie dat door had, stond ze al machteloos. Met 10 seconden voorsprong op lich te skiffeur De Vilder en met nog veel meer op gerenomeerde na men als Göbel, Robbers (Die Leythe), Paulssen en Emke, werd het karwei afgemaakt. Al leen Delhij, de winnaar van de Skifhead ontbrak, maar zal er in Vichy wel bij zijn. De andere uit gezonden ploegen zijn de Varsi ty-vieren van Laga en Skadi en de twee zonder stuurman Atsma/ Bosman. Niet alleen Florijn presteerde goed in het Senior-A-veld. Hoewel het niveau duidelijk minder was, wonnen eveneens in de hoogste afdeling de Leythe-roeiers Bak ker en Duterloo met stuurman Noordman de gestuurde twee. Na aanvankelijk ruim voor te heb ben gelegen, liet het tweetal de concurrentie angstig dichtbij ko men, maar stelde nog net op tijd de overwinning veilig In het stuurmanloze nummer lukte het allemaal wat minder. Wel werd de finale bereikt, maar meer dan een 6e plaats zat er daarna niet Meerburg ijfde VI LEIDEN - De jazz-gymnastiek ploeg (dames) van de Zoeter- woudse gymnastiekvereniging Meerburg is een derde nationale NKGB-titcl in successie ontglipt. De Zoeterwoudse gymnasten moesten genoegen nemen met een vijfde plaats. Eerste werd Olympia Venlo met 24.10 pnt (7.35 pnt voor de verplichte oefe ning, 16.75 voor de vrije oefe ning). gevolgd door Sparta (even eens uit Venlo) met 22.30 pnt (6.65 en 15.65) en Margriet 1 uit Didam met 20.90 pnt (6.00 en 14.90). Team 1 behaalde temid den van de elf mededingers een achtste plaats met een totaal van 16 45 pnt <5.30 en 11.15). In de leeftijdsgroep tot 14 jaar be haalde Meerburg 2 de eerste plaats. De meisjes vergaarden in totaal 23.10 pnt (6.65 en 16.45). Meerburg 1 bleef niet achter en reikte met een totaal aantal pun ten van 21.65 (6 40 en 15.25) tot een derde positie. Olympia 2 uit Roermond, dat het toernooi or ganiseerde, nestelde zich tussen de ploegen van trainstcrs Thea van Tongeren en Jacqueline van der Heiden De Roermondse ploeg verzamelde 22.00 (7.65 en 14.35) punten De Meerburgse jazz-gymnasten ge ven morgenavond een demon stratie in het multifunctioneel centrum Do Eendenkooi Dat be gint niet. zoals eerder vermeld om 20 00 uur, maar een uur eer der: 19.00 uur Wel voor een andere Leidse finalist in dit nummer; Njord-coach Louwerens had zijn "Oude Vier" opgebroken om te experimente ren in allerlei andere samenstel lingen en nummers. Het slagen- paar Wessel en Van Groningen deed het niet slecht, zeker gezien de geringe voorbereidingen op dit moeilijke onderdeel. Een der de plaats was het resultaat. Vier de werd het Leythe-koppel Ats ma en Bongers, nadat eerder het eigen B-nummer verloren was van Aegir. Bij de dames werd de ploeg van Asopos-de Vliet 2e in de dubbclvier. Michèle Parmen- tier werd 5e in de skif. Bij het "lichte" roeien heeft alleen Asopos-dc Vliet roeiers, die aan de top meedraaien. In de twee zonder stuurman troffen de Lei- denaren Van der Steen en De Bruyn in de voorwedstrijd al di- rekt zware tegenstand van Ne- reus en Spaarne'Skadi, waardoor de pas naar de finale werd afge sneden. In tijd waren ze echter derde en dat werd later in de kleine finale onderstreept door deze ruim te winnen. De derde Asopos-lichtgewicht, Valkema, trad noodgedwongen als skiffeur op. maar niet met succes. Om toch nog te kunnen boordroeien had Asopos gevraagd aan een Spaarne-roeier een "vier" vol te maken. Kort voor de start bleek deze gastroeier te zwaar te zijn, waardoor er niet kon worden deelgenomen aan de race. Re vanche kregen de Leidse studen ten door in een gelegenheids combinatie de "acht" op overtui gende wijze te winnen. Voor de naaste toekomst biedt dit echter geen oplossing, en die zal wél ge vonden moeten w.orden om voor de W.K-ploeg in aanmerking te kunnen komen. Niet alleen Ronald Florijn sleepte een uitzending uit het Bosbaan water; ook zijn jongere clubge noot, de 17-18-junior Martijn Co- hen, liet dermate sterk roeien zien, dat hij eveneens over drie weken in het buitenland aan de start zal verschijnen en wel in Ratzeburg (W.Duitsland). Hij zal dat doen in de dubbeltwee met zijn Rotterdamse partner Anno de Ridder. Samen wonnen zij dit weekend overtuigend en in een snelle tijd. Ook in de skif acteer de Cohen goed. In de finale moest hij door enkele misslagen Leidenaar Ronald Florijn in actie op de Bosbaan. Hij boekte dit weekeinde een dubbele zege vlak voor de finish de overwin ning net uit handen geven. Bij de 15-16-jarigcn was skiffeur Tjark de Vries, evenals tijdens de Skif head. onbereikbaar voor ieder een. Een overwinning was er ook voor de jongste junioren Hans Noordman en Peter Venekamp. Ellen van Dijk won. debuterend op de wedstrijdbanen, de B-fina le van het nummer 15-16-skif. Een goede tweede plaats was er nog voor Die Leythe in de dub beltwee. In de lagere regionen van het Se nioren-roeien kwamen de mees te Leidse ploegen tot redelijke prestaties. Uit hun veelheid kwa men slechts twee overwinnin gen. De lichte beginnelingen acht van Njord en de beginnelin gen dames acht van Asopos-De Vliet wonnen beide hun finales en promoveren nu naar de nieu- JAN KLERKS gen. Hennie Piket 2x. Joke Noor dervliet 2x. Nico Pikaar en Aad de Vos Keizer Karcl-De Danaïden 4-4 (13) Een zwak spelend derde aanvals vak van De Danaïden was er de oorzaak van het uiteindelijke ge lijke spel dat de Danaïden be haalde in de wedstrijd tegen het Nijmeegse Keizer Karei. De Leidse ploeg kwam door twee doelpunten van Cees Christiaan se en een doelpunt van Hennie Devilee nog comfortabel voor te staan (3-1), maar een falend aan valsvak leverde tenslotte Keizer Karei de mogelijkheid op om ge lijk te komen. In de slotfase pas te Gerard Bos nog wel een wissel toe, maar ook Pieter Koornneef kon in de situatie geen wijziging meer aanbrengen De Algemene-Crescendo 116 (5 4). Het belangrijke slcutelduel tus sen twee Leidse clubs om degra datie in de eersteklas te ontlopen is door De Algemene in haar voordeel beslist. Vooral het beter verzorgde middenvakspel. lever de De Algemene veel profijt op. Keer op keer kon de aanval van De Algemene het hoge tempo overnemen, waardoor voor de korf veel verrassende akties ont stonden. Tot aan de 20e minuut van de eer ste helft zag Crescendo geen en kele kans iets aan het spelbeeld te veranderen. Ruud van Vliet, Aad Rusman en Wim van Vliet hadden De Algemene op een ge rechtvaardigde 3-0 voorsprong gezet. In het tweede part van de eerste helft zakte het peil van de wedstrijd echter naar een lager niveau waardoor Crescendo wat meer greep kreeg op De Algeme ne. Crescendo kon daardoor tot 5-4 inlopen. In de tweede helft zag De Algemene kans het mid denvakspel van het begin van de eerste helft weer op te nemen, zo dat Crescendo's verdediging veelvuldig voor hete vuren kwam te staan. Toch pas in de 65ste minuut brak Crescendo's verzet. Een wijkbal van Ruud van Vliet betekende 8-5 en toen Truus van Vliet voor 9-5 gezorgd had. was de wedstrijd beslist. Via 9-6 bereikte De Algemene een verdiende 11-6 overwinning op Crescendo, dal door deze neder laag naar de tweede klasse zal de graderen. De Algemene zal nu in het treffen tegen DKC moeten uitmaken wie van deze twee Crescendo zal vergezellen. Voor Crescendo scoorden Ria Baak 2x. Debbie Bog. Marlies Brouwer, Carolien Braggaar, Louis Kok. Voor de Algemene: Ruud van Vliet 2x. Wim van Vliet 2x. Ruud Swaak 2x. Aad Rusman 2x. Truus van Vliet. Wim van Iterson en Ineke Swaak. In de Eersteklasse A heeft koplo- LEIDEN - "Competitie-verval sing". zo betitelden gisteren de arbiters Speetjens/Zandstra de wedstrijd van Quitus tegen Sa turnus in de landelijke tweede divisie. De Leidcnaars. die met een zege zo goed als zeker het kampioenschap zouden hebben binnengehaald, zagen in Wate ringen de oppositie met vier spe lers van Quintus eerste zaalteam, dat in do eredivisie uitkomt, aan treden. Het zou weinig hebben uitgemaakt als de Wateringers hun sportieve blicht zouden hebben vervuld door dan tenminste ook in die opstelling in het krijt te treden tegen de concurrent van de Leid se ploeg, UVG uit Schiedam. Im mers in Leiden gingen de Schie dammers kansloos van het veld, 11-18 Maar tegen UVG liet Quintus de "veldploeg" zonder een ccrste-team injectie modde ren en zodoende won UVG met 18-11. Revanche dus tenslotte voor de in de zaal geleden neder laag. zij het een revanche met een wat wrange nasmaak. Overigens hadden de Leidcnaars. die het gisteren ook nog zonder Hans Blansjaar en Henk Vcrwey. beiden geblesseerd, moesten stellen, toch nog kunnen win nen. Met de rust leidden de rood- witten met 8-7 en met nog een kwartier te spelen in de tweede helft met 11-9. Slecht terugver dedigen gaf Quintus de gelegen heid via de break out de dreigen de nederlaag af te wenden. "Competitie-vervalsing" kon giste vren worden geconstateerd bij de wedstrijd in de eerste divisie tus sen de dames Oase en Animo 2 De Rijswijkse formatie zit in de gradatie zorgen omdat de reser ves duidelijk beneden het niveau van de eerste klasse landelijk van de vcldcompetitie acteren Daar moest de eerste garde uit de zaalcompetitie natuurlijk iets aan doen en dat zou ten koste LEIDEN - Een sterke start in de atlctiekcompctitie voor B- junioren maakte zaterdag de meisjesplocg van het Leidse AV Holland. Op de verre van ideale sintelbaari in Boskoop (slechts 300 meter lang) gre pen de Holland-i eld 24 t s de i de plaats waarmee zij duide lijk beter eoor de dag kwa men dan de andere teams uit Leiden en omgeving. De klassering had nog beter kunnen zijn wanneer ded 4x100 meter estafetteploeg niet was gediskwalificeerd wegens een foutieve wissel. Opvallend sterk in de Hoiiand- ploeg was Jacqueline Baljet die de 100 meter hórden won in 15,5 seconden) ruim voor de Zeeuwse Jacolics van Gastel die vorig jaar nog na tionaal hordenkampioene was bij de C-jeugd. Jacqueli ne Baljet sprong voorts nog 1 55 meter hoog. Een zege met overmacht was er ook weggelegd voor Regina van Duyn op de 800 meter in 2.28.9 Zij liep meer dan twaalf seconden weg bij de concurrentie Yvonne- van Dorp kwam goed voor de dag op de 100 meter sprint (12 8 seconden) en bij het versprin gen (5.17 metei i van Uase moeten gaan Tot diep in de tweede helft leek het er op of Animo in die opzet zou slagen De Rijswijkse ploeg kwam via een strafworp op een 7-4 voor sprong. Maar Oase gaf gee krimp, werkte zich door Gcrrie Hoogcnboom. Hclma van der Geest en Loes de Hoog langszij, om tenslotte door Hclma van der Geest en Margret Brugman, na een schitterende redding van Monique van der Meer en een fraaie pass op Helma van der Geest de zege te pakken. 9-7. Voor Animo lijkt nu degradatie onontkoombaar. In Rotterdam bezegelde IIVS dat lot definitief voor Ancora. rust 6—2 voor de veel boter handbal lende pupillen van Karei te Lin dert. eindstand 11-7 Ancora probeerde in de tweede helft nog •wel met het bekende "hak- en breekwerk", het naderende on heil ai te wenden, maar 11VS in zich niet van de wijs brengen, verhoogde het baltempo en hield de marge van vier treffers knap vast Marijke Luytcn, Antoinette Lexmond. en Carla. Lome. Ank en Gcrda van der Bosch schoten voor HVS raak Voor de dames van MMO was het feest. Velo bood in Wateringen weliswaar hardnekkig en verbe ten tegenstand leidde zelfs in de eerste helft met 3-2. maar zag geen kans om MMO van de voe ten te krijgen In de slotfase wan kelde de ploeg van Caron. voor namelijk doordat de zenuwen in de benen schoten, 6-6 na een 6—4 voorsprong, maar Velo werd afgestopt Elly van Leeuwen speelde een hoofdrol in het kam- pioensgebeuren met 4 doelpun ten In de tweede helft kreeg zij een persoonlijke dekking en direct get urlük worden kon zg toen niet meer. maar haar spelverde- len bleef klasserijk cn zou door een minder nerveus MMO ook ongetwijfeld met meer treffers dan 3 zijn gehonoreerd. De dames van Northa verloren van da Treffers mat 8-12 Geen slechte prestatie tegen de ploeg, die met grote overmacht kam pioen in de derde divisie in de zaalcompetitie werd Jammer ge noeg tellen alleen de puntjes en die had Notha hard nodig om aan degradatie te ontsnappen Het lot voor de Noorwijkerhoutse ploeg lijkt nu bezegeld In de afdchngsklasscn zijn de da mes van Saturnus dicht bij het katnpioenachap van de derde klasse Wel was de wedstrijd le gen de reserves van MMÓ be paald niet een van de betere van de Leidse dames, maar de harde wind beknotte het wapen van de break out sterk en daarmee is de bescheiden marge van vier doel- per Pernix het Sassenheimse TOP niet kunnen weerstaan. De Sassenheimers bleken in staat om een 0-2 achterstand bij rust binnen drie minuten ongedaan te maken. Het karwei werd ver volgens afgemaakt door doel punten van Filip Trap cn Jan Willem Slmmelink <4Vlak voor tijd maakte Janko Breed- veld het gat gedeeltelijk dicht, 'maar de gelijkmaker bleef toch uit Hans Oudshoorn en Ilse Mo len scoorden voor TOP de overi ge twee treffers, terwijl Janko Breedveld en Peter Kuipers dit zelfde deden voor Pernix Ondanks de ruime 9-6 overwinning voor Ons Eiland op Kinderdijk is de Leidse club nog steeds niet definitief veilig. Minstens één punt zal Ons Eiland uit haar laat ste wedstrijd tegen Animo moe ten zien te bemachtigen wil men een degradatiewedstrijd zien te ontlopen De eerste helft verliep Ons Eiland gunstig Na een 0-1 achterstand werd een verdiende 4-2 en 5-3 voorsprong bemach tigd. die vlak na rust zelfs tot 6-3 werd vergroot. Een terugval deed Ons Eiland wankelen (6-6). maar een sterker Ons Eiland kwam toch weer op tijd uit het dal en zegevierde met 9-6 door doelpunten van Patrick Vcrra. Jan van Kalkeren 2x. Yvonne van de Steen. Olga Soedan. Huib Hasselbach 2x. Cobie Deege naars en Wim Nijenhuis Zuiderkwartier is volledig van slag. dal bewees ook weer de wedstrijd tegen Kwiek. De 8 5 nederlaag betekende tevens dat Blauw Wit '51 kampioen werd. Voor de vijf doelpunten zorgden Dirk Kan de Kreek 2x. Ineke de Hertogh. Els Lardce en Carla Ak in de derdeklasse behaalde geen enkele plaatselijke vertegen woordiger een overwinning Fiks Oegstgecst kwam tegen Nicu- werkerk niet verder dan een 4-4 gelijkspel, na eerst met 3-0 te hebben voorgestaan. De Lcider- v dorpse vertegenwoordiger leed in Alphen een kleine 3 2 neder laag tegen Tempo, terwijl KNS in Den Haag met 10-7 van ALO vei lo'.r GERTGRESSIE Hoorn weer de sterkste LEIDEN - Gerard Hoorn van sportschool Leiden heeft gis teren in de Vijf Meihal zijn nationale titel taekwondo (se nioren B) met succes verde digd Voor eigen publiek werkte Hoorn een gave serie partijen af en bekroonde zijn knappe optreden met een tweede kampioenschap. Dne andere pupillen van trai ner Gerard van den-Berg leg den beslag op een bronzen medaille liet zijn Henk Kok (73 tot 78 kilo). Frank van Meeteren (68 73 kilo) en Henk de Zee (64-68 kilo). Bij de dames stelde Europees kampioene Sonja Pool enigs zins teleur door niet verder te komen dan een derde plaats. punten voor Saturnus verklaard, rust 3-2. eindstand 6-2 In de tweede klasse verloor Olym pia '72. zonder wissels, van Ani mo 2. rust 2-2. eindstand 2-7 HVY 70 was in de/elfde klasse niet opgewassen tegen Animo 3, rust 1-2. eindstand 2-5 De da mes van MSV boekten in de vier de klasse een 8-5 zege op War munda. na met de rust met 3-4 te hebben achtergestaan. Een re sultaat dat werd behaald dankzij een in de tweede helft goed ge sloten defensie Bij de heren was IIW '70 in de tweede klasse te sterk voor de re serves van Hercules, rust 5-2, eindstand 12-8 MMO had tegen HEC 2 geen afdoende verweer, rust 7-13. eindstand 13-20 In de tweede klasse B schoot Boob by Busser in de laatste minuut 1 I maftu 1 roor Nympia '72 in tegen Hercules 3. rust 3-4 eindstand 12—12 MSV won van HVY' '70 2. rust 6—6, eindstand 13-11 FRANK BONTE CULEMBORG (ANP) Sjoerd De uitstage Meijer bij de jongen grid van de Osselaar bij de meisjes hebben in Culem- borg de nationale tafeltennis titels voor junioren gewon nen Sjoerd Meijer van het Leidse Scvlla versloeg in de finale Henk van Spanje met 2-1 Ingrid \.in de Osselaar san Middelburg Zuid dom pelde met dezelfde cijfers Marijke Olsthoorn onder 6 jaar) Kob Pupil-

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 19