LS< kon nt tekort Roomburg in promotie-strijd Eenvoudige overwinning Forescate it één 1 m Judomotie afgewezen Cyr Dames Leiden raken in vorm Atletiekzege Klaas Lok Uf RECHT (GPD) Een poi>inj> om hot bondsbestuur van de Judo Bond Nederland dwingend voor te schrijven terug te komen op zijn beslissing, om de mensen die de centrale trainingen niet hebben bezocht uit te sluiten voor deelname aan de Europese kampioenschappen in Honga rije, is mislukt. Een motie van het district Noord-Holland van die strekking werd zaterdag op de bondsvergadering in Utrecht met 17 stemmen voor en 28 tegen verworpen. De afgevaardigden voorkwamen daarmee een ernstige crisis bin nen de JBN. Want nog voordat het voorstel, waarin ook ge vraagd werd de afvaardiging naar Hongarije samen te stellen uit de sterkste judoka's van Ne derland, na urenlange discussie in stemming werd gebracht, liet voorziter Henk van Oosten de vergadering weten dat een aantal bestuursleden zou opstappen als de „motie Klein" zou worden aangenomen. MAANDAG 4 MEI 1981 LEIDEN - De hockeyteams in de regio die nog in de race zijn om volgend jaar in een hogere klasse uit komen hebben met redelijk succes hun kansen behouden. t het eerste doelpunt in het duel met Alkmaar. Alleen voor de LMHC-heren is het na het gelijke spel (3-3) tegen HIC vrijwel onmogelijk te pro moveren. De hockeysters van Alecto behaalden gisteren het grootste succes door kampioen te worden en automatisch van de vierde naar de tweede klasse te promoveren. De Roomburg-he ren kunnen na de winst op Alk maar zich.nu ook in de promotie duels storten. Verder hebben zo wel de dames van LMHC als van Noordwijk in hun wedstrijden voor de promotie de volle winst behaald. HIC-LMHC 3-3 (2-1) Binnen een minuut na het begin- signaal scoorde Wouter Eycken- hout voor de Leidse hockeyers al 1-0. Direct daarop kwamen er In tenniscompetitie LI;,In™ - In tenniscompetitie boekte Forescate weer een spreken de 6-3 zeKe. Tegen het derde team van Metselaars behoefden de Voor schotenaren al een het tweede HE Uos Koeman - Menno Mouma, 1 het DD ('lilc(1ueI'nc van Wijk - Bertie Kocmans - Mieke *rc.re.n S?"?ra Witkamp, 3-6, 4 6) afte geven. Hub van der zee stak gisteren in topvorm en vertolkte vooral in het HD met Her man van der Capellen een hoofdrol. Beide spelers bleven met de solide tennissende Lisclotte van der Bijl ongeslagen! Het derde winstpunt van Metselaars was in feite een papieren punt. Arnold van de Capellen deed er in het tweede GD met Bertie Koemans niet zo erg veel meer aan toen de zege met de maximale oogst van drie punten vaststond. Metse laars won de verplichte pot met 6-3, 6-1. Behalve Forescate kwam ook de tweede Over gangsklasse A ploeg, TEAN uit Alphen, tot winst, zij het dat die werkelijk uit het vuur moest worden gesleept. Tilburg ging de laatste fase van de wedstrijd, de twee GD's, in met een 4-3 voor sprong. Het experiment van TEAN om de vaste HD van Jan Willem Bruin/Chtirlie Asselbergs te vervangen door de combinatie Ron de Groot/Charlie Asselbergs pakte verkeerd uit en was mede de oorzaak van het teloorgaan van de met de enkelspelen ver overde 3—1 voorsprong. Ron de Groot verloor hel tweede HE van P. Mijs. 3-6, 0-6. Jan Willem Bruin, Charlie Asselbergs en In ge van der Loo bleven in hun partijen overtuigend overeind. De voorsprong van TEAN had groter kunnen zijn. maar Tine Langeveld, nog niet in het ver trouwde slagenritme, moest zich gewonnen geven aan Packe, 5-7, 3-6. In de GD's echter bleken de Alphenaren zonder twijfel de sterkslen. Voor de jeugd van Unicum was hel een hele beste dag. Zowel Unicum 1 als Uni cum 2 haalden de volle winst uit hun wedstrijden, in de over gangsklasse B. Unicum 1 won met 5-3 van Spieghel uit Bus- sum en Unicum 2 liet Metselaars 4 met 3-5 in het zand bijten. An ne Jan van der Meer had bij Uni cum 1 een groot aandeel in de ze ge met drie overwinningen. Op een goede prestatie konden bij Unicum 1 gisteren bogen Ivar de Jong, tweemaal winst in het dub- belgebeuren. HD en GD. en Mau reen Meijer DE en GD. Hans Tönjann won niet, maar toonde wel dat hij weer dicht bij zijn normale niveau zit en dat zijn en kelblessure hem geen parten meer speelt. Bij Unicum 2 werd Iris Zwolloo topscoorster met drie winstpartijen. Freek van der Capellen vestigde de aandacht op zich met zijn solide spel in het HE, 6—4, 6—2 tegen Robert Jan Visser en in het GD met Jan Pie- ter Hop. Het herenteam van Unicum won royaal van Munster Geleen, 5-1. Alleen Wim Pufkus verloor van B. Thül. Meijer/Van der Kwast wonnen het eerste HD binnen een half uur met 6-0, 6-0! Be halve Forescate in de over gangsklasse A lijkt ook de Noordwijkse SV in de over gangsklasse B onstuitbaar op weg naar het kampioenschap. De "Veentjer-brigade" had met Sassenheim weinig problemen, 8-0. De vorige weck niet uitge speelde wedstrijd tegen BTCI. stand 4-2, werd alsnog omgezet in een onaantastbare winst, 6-2. Bij Sassenheim kon alleen Ben jamin Ruysenaars indruk ma ken. Hij verloor in een goede par tij van Veentjcr met 7-6, 2-6, 4-6. Evenals Forescate beschikt de Noordwijkse SV met Veen tjer. Erik Jan Schreuder en de dames Monique Lembeck en Ro- semarie Verdegaal over een ho mogene formatie. De Leidsche Hout was in de tweedé klasse met 5-3 de winnaar tegen NMC. Het was een zeer benauwde affai re. Na de enkelspelen en het HD en DD was de stand 3-3. Peter Pauwels en Ellen de Groot gaven in hun enkelspelen geen krimp en de verwachting was dat het HD van Pauwcis/Hans Ekker winst zou boeken en dat de da mes Inge van Zuurcn/Ellen de Groot zouden verliezen van het NMC duo Huizinga/Parkinson. Het gebeurde precies andersom. Al met al diende de zege in de twee GD'ste worden gereali seerd. Peter Pauwels/Ellen de Groot waren in twee sets klaar, 7-5, 6-2 tegen König/Huizinga. maar Hans Ekker/Inge van Zuu- ren voerden de 'spanning het kookpunt op. alvorens met 3—6, 7-6, 6-4 te winnen van Wins/ Parkinson. Het tweede team van de Leidsche Hout verloor van Schoorel, 2-6, maar het eerste herenteam boekte in de eerste klasse de eerste zege op de oude rivaal, de TC Harlingen. 5-1. Al leen Rob Stam ging in zijn enkel spel onderuil. De Munnik kon Martinus uit Am stelveen niet bedwingen en ver- j loor met 3-5. In deze tweede klasse-groep zijn de ploegen aan elkaar gewaagd, zodat, de neder laag ten spijt, de rol van de Mun nik nog lang niet is uitgespeeld in de race naar de titel. De dames van de Munnik, Ellen Gerfese en Karin Braakman waren gisteren niet opgewassen tegen hun in derdaad sterke tegenstandsters Jagerman en Van Male. Het tweede GD van Karin Braakman en Jan Theunissen had tenmin ste een punt voor de Munnik kunnen redden. Zij verloren het tweede GD wat ongelukkig met 7—6, 3—6, 6—8 na 4—1 voor!. "Zee en Duin" is stellig ook een kampioenskandidaat al kwamen Jan de Groot cs tegen DEM uit Beverwijk niet verder dan 4-4. Een kostbaar punt dat in niet ge ringe mate mag worden toege schreven aan de jeugdige Marij ke Guyt die maar liefst drie winstpartijen op haar debet liet bijtekenen! Tot de toonaangevende figuren be-, hoorden gisteren Bub van der Zee en Liselotte van der Bijl bij Forescate, Charlie Asselbergs en Inge van der Loo bij TEAN, An ne Jan van der Meer bij Unicum 1 en Iris Zwollo bij Unicum 2, El len de Groot bij de Leidsche Hout 1 en Marijke Guyt bij "Zee en Duin". Roomburg stond in Rotterdam met 3-1 voor tegen Toeg-Hillc- gersberg na de enkelspelen. Die ruime marge werd echter in de dubbelspelen, nb. het sterke punt bij de Roomburgers, ver speeld! Wel werd het door het HD van Jurgen Peters/Marinus Brooshooft tegen Rolink/Frank de Jong eerst nog '4-1, maar daarmee was de koek voor Roomburg opgesneden, 4-4. Het feit dat er op kunststofbanen werd getennist in plaats van .op het vertrouwde gravel was de te rugval van Roomburg beslist niet vreemd. De gehele Room burg-ploeg klaagde na afloop unaniem over spierpijn en vooral in de kuiten. FRANK BONTE Winst en verlies polojeugd KREFELD (ANP) - In Krefeld werden in hel afgelopen week einde de jaarlijkse waterpolo- wedstrijden tussen de twee Duit se en Nederlandse jeugdzeven- tallen gespeeld. Zaterdag won de Nederlandse jeugd op beide fronten. Het zevental tot 14 jaar versloeg de Duitse leeftijdgeno ten met 8-7, de jeugd tot 16 jaar won met 5—4. Een dag later be haalde de Duitse jeugd beide overwinningen. De jongste lich ting bleef na vier perioden met 7-4 aan de positieve zijdé, de twee jaar oudere jongens met 11-7. kansen om 2-0 te maken die niet werden benut. Na ongeveer een kwartier spelen wist HIC twee maal te doelpunten uit een serie van vijf strafcorners. In de tweede helft trad LMHC aan met een driemans-voorhoede (voorheen twee spitsen). Geert Jan Goekoop werd aan de voer- hoede toegevoegd en kon zich al direct waarmaken door een slecht uitgeslagen bal op te pik ken en in een doelpunt om te zet ten. Goekoop zette door een goed genomen Strafcorner LMHC ook nog op winst 2-3. Verkeerd ingrijpen door de ver-» dedigers had tot gevolg dat een middenvelder van HIC tien mi nuten voor tijd 3-3 scoorde. Roomburg-Alkmaar 2-1 (2^-1) Roomburg, dat in de beginfase stroef speelde bouwde na tien minuten een veldoverwicht op dat na een kwartier resulteerde in een velddoelpunt door Kees Wendt nadat Frank Montanus zich op rechts fraai had vrijge-, speeld. In de snel gespeelde wed strijd, die door de scheidsrech ters nauwelijk goed te volgen was scoorde scoorde Kees Wendt 2-0 voor Roomburg in de 25ste minuut. De Roomburgers gingen in de fout door de tegenstanders i te onderschatten waardoor de centrumspits van Alkmaar vijf minuten voor de thee de stand op 2-1 kon brengen. De tweede helft, waarin Roomburg veel sterker bleef, gaf, mede door het afkeuren van twee door Room burg gescoorde doelpunten, geen andere stand op het bord. Alecto-Pollux 1-2 (0-1) De Leiderdorpse hockeyers, die in de ontmoeting met Pollux voor een goede wedstrijd zorgden, hebben ook in deze wedstrijd het gemis ervaren van doelpuntma- kers. Pollux scoorde (1-0) voor rust en bouwde door een straf corner de voorsprong uit tot 2—0. Alecto dat zich in het veld veelal de sterkste toonde wist vijf mi nuten voor tijd door ^.ndries Os- DAMES Tilburg-LMHC 3-0 (0-0) De hockeysters van LMHC stuit ten in Tilburg op felle tegenstand doordat de dames van Tilburg nog geen punten hadden ver gaard en zich het belang van de ze wedstrijd realiseerden. In een gelijkopgaande wedstrijd werd in het. eerste deel van de wed strijd niet gescoord. Zeventien minuten na rust werd door een uitbraak van LMHC en een mooie pass van Marrielle Bresser op Andrea van Driel die niet faal de de stand 1-0 voor LMHC. Vijf minuten later maakte Ties Ament 2-0 uit een strak aange slagen strafcorner van aanvoer ster Hetty Bonga. Tilburg kwam in deze fase Heel sterk terug. Alweer door een uit braak die uitmondde 'in een scrimmage voor het doel van Til burg maakte Hétty Bonga 3-0. 1 Alkmaar-Noordwijk 0-1 (0-1) De Noordwijkse hockeysters blij ven het goed doen in de nacom- petitie, die hen in de tweede klas se moet brengen. Met vier pun ten uit twee wedstrijden is een prima uitgangspunt op die over- LE1DEN - Een punt kwam LSG 1 tenslotte te kort. De Leidse scha kers bleven tegen ELsevier-VAS niet op 4'/2 punt steken, terwijl 5V2 het aangewezen getal was. Dat verschil stond gelijk aan dat tussen winst en verlies. Het werd dus verlies, waarmee de match- punten naar de Amsterdammers gingen. Philidor legde onlangs verlies tegen Utrecht beslag op de amatcurtitel. daar rivaal BSG eveneens het schip in ging. Vol- mac-Rotterdam wist Eindhoven, de tweede degradant, op de knieën.te dwingen, maar dat was niet voldoende voor de landsti tel. want Dcsisco-Watergraafs- mecr won ruimschoots van ME MO en werd daarmee op bord- punten kampioen. VAS bleek zaterdag geen tegen maatregelen genomen te hebben op een mogelijke taktische op stelling van LSG. Ree en Enklaar zaten braaf op de bovenste bor den een stek waar zij Erik Ooste- rom en Joop Bakker als oppo nenten aantroffen. Voor Hans Ree werd het inderdaad een ge makkelijke middag. De te laat gearriveerde Oosterom wist de stelling eerst nog aardig dicht te schuiven, maar verdedigingsfou- ten en tijdnood deden hem ver volgens de das om. Ook Joop Bakker ging ten onder, maar üij wist het Enklaar knap lastig te maken. De opening verliep voor hem voorspoedig, maar daarna lanceerde Bakker een opportu nistisch torenoffer' en verloor toen snel. Deze twee verliespunten waren aan Leidse zijde ingecalculeerd, maar twee andere nederlagen zetten de Bosman-brigade zelfs op een 4-0 achterstand. Op bord 3 en 4 gingen Kuypers en Sikkel tegen Pliester en Lith het schip in. Sikkel zag een dame zijn ves te binnenrollen, verloor een kwa liteit en moest toen al snel het punt inleveren. Kuypers verloor door tijdsoverschrijding, maar was daarvoor al op onbenullige wijze een stuk kwijt geraakt. Ondanks de 4-0 bleef er nog hoop voor LSG. Tijdens de tijdnoodfa se werd de score tot 4-3 terugge bracht. Jan Tolenaar en oppo nent Sinke waren in vliegende tijdnood geraakt. Het feit dat bei de spelers stug bleven aanvallen maakte het spektakel compleet. Een blufoffer van Tolenaar werd de dooddoener. Sinke ging met zijn koning de verket rde kant op en werd pardoes mal gezet. Wim Heemskerk rolde op regelmatige wijze Ghijsen op, al werd het pleit pas na 4 uur spelen be slecht. Ossewaarde vocht na een matige opening verbeten terug tegen Nio Bertholee. Enkele vrij- pionnen waren daarr.a goed voor de rinst. Bij Arno Egberts ging het echter mis. Na een goede opening ver zeilde hij in een remiscachtig to reneindspel. De LSG-er behan delde dit niet op de juiste wijze waarna het punt alsnog naar Blij- stra ging: 5-3 en daarmee was het doek voor LSG gevallen. On danks dameverlies tegen toren en loper werd het evenwicht tus sen Konings en Van Dijk nooit verbroken: remise. Een overtui gende, maar tijdrovende zege van Joan Baart op De Savorhin Loman bepaalde de eindstand op 5Vi-4*/2 voor VAS. Philidor kwam in het treffen tegen Utrecht net iets te kort. al waren er wel kansen. De beslissingen volgden elkaar daarbij rond de tijdnoodfase snel op. Ad van de Berg en Cor van Wijgerden wa ren als eersten klaar. Van de- Berg stond na een kwaliteitsoffer wel iets beter, maar nam toch ge noegen met een remise. Piet Bakker kwam tegen Hofland niet onverdienstelijk uit de ope ning, een grove fout kostte hem echter een stuk en de partij. Op het kopbord was Langeweg te sterk voor de naar Hengelo ver trekkende Menno Okkes: Vi-Vfc. Peter Gelpke bracht Philidor te rug in de race door Dennis Dieks te vloeren, na eerst wel slecht ge staan te hebben. Voor Henk van Maaren was het hard werken om het voordeel van Etmans te ontzenuwen. In de tijdnood slaagde hij hierin: Va. Philidor werd vervolgens op een 2-5 achterstand gezet. Lex Jongsma stond na 15 zetten al ge wonnen, maar was daarna volle dig van slag af en verloor van V.d. Tuuk. Ook RAG de Graaff had zich van riante vooruitzich ten yerzekerd, maar na 'een mis lukt schijnoffer ging het snel bergafwaarts met de Boskoper: 0-1. Een overtuigende winstapr- tij van Rinie Kuyf op De Jong verkleinde de achterstand tot 3- 5. Ook Joop Piket zette zijn beste beentje voor. Al snel stond de teamcaptain op winst tegen in valler De Groot. Piket maakte het zich nog wat onnodig moei lijk. maar won wel: 4-5. Hoop op eert gelijkspel was er toen al niet meer, want Hans Kuyf stond al lange tijd potvast tegen Van dei- Linde. De remise was dan ook onvermijdelijk: 4,/--5'/-. Voorscholen werkte in de tweede klasse C een matig duel af tegen Charlois 2. Voorschoten kwam weliswaar op een 3V2-V/2 voor sprong te staan, maar liep op dat moment nog alle verliesrisicos. Lindeboom won al bij het voor uitspelen. Wise en Huizer won nen op eigen wijze, terwijl Bon- gers met een halfje ontsnapte. Ger Both zorgde- voor een be langrijk winstpunt door vanuit slechte positie toe te slaan. Wel gaf Wouters een gewonnen eind spel uit handen. Houweling sr. was goed voor een degelijke re mise, waarpiee er tenslotte een 5- 5 gelijkspel uit de bus rolde. Voorschoten kwam tenslotte één bordpunt te kort om Philidor 2 op de ranglijst te passeren. De Philidor-reserves waren niet in beste doen tegen Overschie en gingen met 4-6 ten onder. Inval lers Meyer en Van Steenwijk zorgden met remises voor posi tieve resultaten. Ook Cees Berg, die aan een pluspion niet vol doende had, en Marcel Piket te kenden een puntendeling aan. Alleen topscorer Jeroen Piket, de nationale jeugdkampioen sloeg vanuit de counter weer eens uitgekiend toe, en Kohl- beck wonnen. LSG 2 bleek in de slotfase van de competitie best wel het nodige in de mars te hebben. Dordrecht mocht blij zijn dat het het treffen nog met een gelijkspel kon af sluiten, anders was het kam pioenschap alsnog naar De Va riant gegaan. Op de bovenste borden speelden Brunia en Ver burg degelijke remises. Taal, Geertsma en Roel Piket verzorg den goede winstpunten. Van Schaik kreeg met de remise te weinig, terwijl het halfje van Van der Marei de 5-5 bezegelde. Mid delburg, dat van de Variant ver loor. vergezeld LSG 2 naar de promotieklasse. gang verworven. Direct na het beginsignaal ging Noordwijk ste vig in het offensief. Een prachti ge een-tweecombinatie, uitge voerd door Alexandra van Kan en Marlien Tjeenk Willink, ging vooraf aan het doelpunt dat ge scoord werd door Moos Neder- veen. De twéede helft waarin Noordwijk nog een strafcorner zag afgekeurd gaf geen andere Alphen-Alecto 0-2 (0-1) Alecto is nu al kampioen geworden in een duel met Alphen waar nogal tegenop werd gezien om dat zij nog nooit van Alphen had den gewonnen. De Leiderdorpse dames namen in een gediscipli neerd optreden al na tien minu ten de leiding door een doelpunt gezet door Marie-Yvonne van Waesberg. Beducht voor de Al pheuse counter bleef Alecto at tent. Alphen dat sterk speelde in de tweede helft kon toch niet voorkomen dat Alecto de voor sprong uitbreidde door een straf corner benut door Manja Bosch. LEIDEN - Aan het eind van de lange competitie komen de dames van Parker Leiden aardig in vorm. Na de over winningen van de laatste we ken werd er ook nu weer van het Amsterdamse Blue Stars gewonnen: 46-60. De Am sterdamse ploeg heeft wat vrouwelijke tanks in de gele deren, waar Leiden het nor maal altijd moeilijk mee heeft. Nu werd het te forse spel van Blue Stars door de strak leidende scheidsrech ters niet getolereerd en kon de Leidse ploeg haar eigen spelletje spelen. Vanaf het begin speelde de meisjes van coach Rob de Vries gecon centreerd basketbal en kwa men daardoor nooit in de problemen. Er werd door het hele team knap verdedigd en de kansen werden koel afge maakt. Van afstand werd er met name door Lucy Groothuis goed geschoten en in de bucket waren Mardet van Gennip en Marijke Klos moeilijk af te stoppen. Met de rust leidden de Leidse dames al met 18-30 en was de wedstrijd ei genlijk al gespeeld. De Am sterdamsen kwamen nooit verder dan op tot op tien pun ten en Hadden zeer veel moei te met de Leidse man—to—- man verdediging. De guards Miriam van Schaaik en Han- neke Vreeburg bleven hun centers goed voeden en had den daardoor een groot aan deel in'de knappe 46—60 zege van het team van P/Leiden. In de eerste wedstrijd van de fi nale van de Nederlandse B— beker leden de dames van de Leidse studentenvereniging LUSV een thuisnederlaag te gen Noordkop: 48-57. De ploeg uit Den Helder was net iets te sterk voor de Leidst meisjes. Noorkop speelt vol gend jaar in de eerste dividie, terwijl LUSV door het be haalde kampioenschap de tweede klasse rayon bereikt heeft. Noorkop had de wed strijd bij de stand 17-37 zo goed als beslist, maar mat een uiterste krachtinspan ning kwam LUSV nog tot 35—45 terug. Verder konden de volgelingen van coach Ti tus Flapper niet komen en LUSV zal volgende week in Den Helder een klein won dertje moeten verrichten om de beker alsnog te TROISDORF (ANP) - In het West- duitse Troisdorf heeft Phoenix- atleet Klaas Lok een fraaie zege behaald op de tien kilometer. Hij won deze afstand in 28.19,0 mi nuten en liet hiermee de West duitsers Uhlemann en Fleschen verrassend achter zich. De Uni- tas-atleet Cor Lambrechts ein digde als vijfde in 28.53,9. In Essen ging Saskia Brouwer van Ciko winnend over de streep op de 800 meter in 2.09,3 minuten. In Oslo heeft de Britse wereldre cordhouder op de 1500 meter en de mijl, Steve Ovett, een over winning behaald bij een plant soenenloop over 8000 meter, die hij aflegde in 25.42,5 minuten. Hij liet de Noor Jan Fjaerested achter zich met 2,2 seconden achterstand. Bij de dames triom feerde de wereldkampioene veldloop, de Noorse Grete Waitz- Andersen. Zij liep 4000 meter en beëindigde die in 13.40,5 minu ten.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 18