UVS aan rand afgrond Teylingen drukt Hillegom in moeras Lugdunum moet vlak voor tijd punten prijsgeven Roodenburg houdt kansen in eigen hand Dure nederlaag SC Lisse Fut is er uit MAANDAG 4 MEI 1981 SPORT SPORT. ROTTERDAM - Lugdunum ging in hel uitduel legen kampioens kandidaat De Musschen uitein delijk schlemielig onderuit. Lang mocht de ploeg hoop koes teren op een gelijkspel, maar in de slotfase kregen de Leidenaars een treffer om de oren. die de ploeg een puntendeling kostte. Gertie Broere had direct na de 0- 1 van André Pracht voor 1-1 ge zorgd en in de laatste minuut be zorgde dezelfde Broere zijn ploeg de zege. die De Musschen nog even in de race om het kam pioenschap houdt: 1-2. In de laat ste minuut verliezen is altijd ver velend. maar de overwinning van De Musschen was verdiend te noemen. De Musschen presen teerde zich zeker niet als een hoogvlieger, maar de Rotterdam mers hadden gisteren eenvoudig wat meer in huis dan Lugdu- num. dat de negatieve lijn van de laatste weken doortrok. Lugdunum acteerde zonder Wim Oppelaar. Bennie de Klerk en Bennie de Roo. Jeroen van Eg- mond. Henk Brandt en Jan Pij nakker vulden de opengevallen plaatsen op Aanvankelijk leek de ploeg uit de Maasstad de hoge notering op de ranglijst waar te maken, want het werd Lugdu num achter lastig gemaakt. Later bleek echter dat het publiek maar met een dooie Mus werd blij gemaakt. Nadat Jan Verver en later Henk Brandt de dekking van aanvallende middenvelder Joost van Dijk op zich hadden genomen, werd het gevaar inge palmd Er kwamen wel kansen voor Melker. Broere en Poppe- laar. maar Wim Eradus stond z'n mannetje. Aan de andere kant bakte Lugdunum er weinig van. Het balverlies was erg groot en alleen Bckooy. Pracht. Kooy- mans en Sjardijn toonden initia tief. Tot ergernis van hun mede spelers verspeelden deze Lugdu- numers de bal nog wel eens. maar het pleit voor hen dat zij bleven proberen een tegenstan der uit te spelen. Lugdunum kreeg via Bckooy. Sjardijn en Pracht kansen, maar die bleven onbenut. Na de rust schoof Lugdunum alle basisprincipes minzaam aan de kant Op een manier waarop de achterhoede en het middenveld gewoon werd overgeslagen, pro beerde de De Groot-equipe het vijandelijke doel te bereiken Terwijl het publiek zich zat te verbijten, schoot Wim Eradus het leder regelmatig in één keer met een enorme kracht richting de eenzame voorwaartscn Andre Pracht en Frans Sjardijn Omdat er van aansluiting vaak geen sprake was. moesten deze twee spelers opboksen tegen drie of vier verdedigers en kwamen dan ook meestal als verliezer uit de strijd. Meestal, uitgezonderd een kwartier voor het einde toen de bal na verre uitrap van Eradus terchtkwam bij Sjardijn. die op het randje van buitenspel goed doorzette, het leder overspeelde naar de vrijstaande André Pracht, die 0 1 inschoof. Nog in dezelfde minuut tastte Wim Eradus mis na een corner van Van Dijk. waardoor Broere met een halve omhaal 11 kon scoren. De MuSschen zette alles-op-alles. gooide elke bal hoog in het straf schopgebied. waar Van Bethel zich echter hoer en meester toon de. In de laatste minuut 'gaapte' in het centrum evenwel een groot gat waar opnieuw Broere van profiteerde 2-1 FRED SEGAAR LEIDEN - Er moeten nu toch wel zeer vreemde dingen alias won deren van reuzeformaat geschie den wil UVS dit seizoen het stuk wederom redden. Niet dat de si tuatie op de ranglijst nog minder rooskleurig zou zijn dan in voor gaande en eveneens magere ja ren. maar toen was er in elk geval hoop tot het eind aan toe. Hoop die gebaseerd was op een onver zettelijke wil tot handhaven, een karaktertrekje waarmee UVS tot driemaal toe op het laatste nip pertje aan dreigende degradatie ontsnapte. Wilskracht dus. een soort surrogaat voor de pure kwaliteit die in vroeger dagen in ruime mate in de Kikkerpolder aanwezig was maar die inmid dels allang is weggevloeid. Nu. drie wedstrijden voor het einde van opnieuw een jaar van schra pen en sprokkelen, lijkt ook die bron van inspiratie en werklust te zijn opgedroogd. De fut is er uit, het vuur gedoofd, de emmer praktisch leeg. Theoretisch is er op zich nog van alles mogelijk, maar wie UVS de afgelopen week bezig heeft ge zien tegen eerst Elinkwijk (0-5) en gisteren tegen Hilversum (1-3) moet tot de slotsom zijn geko men dat de ploeg van Désar nu echt aan het eind van zijn Latijn lijkt. Een uur lang weet men de schijn op te houden dat er best nog wel wat in zit, een half uur later is die zeepbel volledig uit een gespat. Elinkwijk, de kam pioenspretendent, drukte het verschil in kwaliteit in wel zee*- ontnuchterende cijfers uit, een klap die hard aankwam temeer omdat UVS net wat aan het op klauteren was. Maar er was noch een vergissing in het spel noch was er sprake van een off-day van de blauwwitten. Middenmo ter Hilversum, beslist toch geen sterrenformatie, liep in de laatste dertig minuten net zo gemakke lijk als het klasserijke Elinkwijk over de toen uitgebluste Kikker- polderploeg heen. slechts een derde van de kansen benuttend. Min of meer gelaten liet UVS de storm over zich heen komen. En vooral dat is typerend. Van een ploeg die knokt voor z'n laatste kans zou je een andere, veel agressievere houding verwach ten. Maar de meeste spelers kun nen het blijkbaar niet meer op brengen, geloven niet daadwer kelijk in een nieuwe mogelijk heid om de dans alsnog te ont springen. Een voorbeeld. UVS staat tegen Hilversum op gege ven moment met 3-1 achter, dreigt ook te worden overspeeld maar in een soort wanhoopspo ging springt Bert Kort (invaller voor de gebleseerde Hans Neute boom) tien minuten voor tijd ho ger dan hij eigenlijk kan. Hoger ook dan doelman Hadders en kopt de bal uit de voorzet van Er adus fraai in. Maar om onduide lijke wijze keurt arbiter Deen de aansluitende en glaszuivere tref fer af. Nauwelijks protesten van UVS dat dit doelpunt toch kei hard nodig had. Correct, dat ze ker. Een houding evenwel die waarschijnlijk eerder voort- Na 0—0 bij Sliedrecht De niet zichtbare Ron Bekooy schuift 1-0 binnen. Na rust sloeg Hilversun sproot uit een gevoel van 'het heeft toch geen zin meer' dan uit fatsoensnormen. Maar eigen'ijk al veel eerder was duidelijk geworden dat de ploeg zijn eigen kansen niet erg hoog meer inschat. Nog maar nauwe lijks was het gejuich om de ope ningstreffer van Ron Bekooy. voortgekomen uit het offensiefje dat UVS in eerste instantie ont ketende, verstomd of als angs thazen renden de blauwwitten terug naar eigen strafschopge bied om die kostbare voorsprong daar te gaan verdedigen. Begrij pelijk om in zo'n geval wat min der risico te nemen, maar niet bijdehand om een tegenstander zoveel ruimte te geven de aanval len op te zetten Hilversum kon namelijk naar hartelust combi neren en dat moest, iedereen zag het aankomen, verkeerd voor UVS aflopen, want de druk op het doel van Groenendijk werd per seconde groter. De rustpauze bracht wat dat aangaat even uit stel, maar daarna gingen de be zoekers, onverdroten verder. Het mocht want UVS durfde geen enkel initiatief meer te nemen. De gevolgen bleven niet uit. Het eerste gaatje viel al na vijf minu ten en spits Guus Faesen was er als de kippen bij om de gelijkma ker voor zich op te eisen. De klap was nog niet verwerkt of drie mi nuten later kogelde Oosterom de bal via het lichaam van Hens- kens in de touwen: 1-2. En prompt vloeide bij UVS. dat de afgang tegen Elinkwijk nog vers in het geheugen had. het reste rende beetje moed en kracht weg. In voorgaande jaren ging op zo'n moment de beuk er in. maar nu gaven zelfs notoire degrada tiebestrijders als Kort, Henskens en Hannaart geen thuis. Ze ke ken elkaar aan toen Faesen uit 'éen van zijn vele kansen een be slissende derde treffer peurde en haalden de schouders op. Tja, en wat blijft er dan nog over behal ve een groot, zwart gat.... AD VAN KAAM SLIEDRECHT Roodenburg heeft de poort naar de eerste klasse wijd open laten staan. De Mouter-equipe besloot de be langrijke confrontatie tegen con current Sliedrecht met een 0-0 gelijkspel, waardoor de kam pioenskansen m Leidse handen blijven. Met de duels met Oranje- plein. Sportclub Lissc en RKDEO nog in het vooruitzicht, moet de Kooiclub toch in staat worden geacht de titel van de tweede klasse op te eisen, nu het gisteren afgewerkte examen met redelijk succes werd beëindigd. Niet alleen het resultaat was de aanleiding van een gulle blauw zwarte lach na afloop van de door 2000 belangstellenden ge volgde krachtmeting maar ook het vertoonde spel sterkte de conclusie, dat Roodenburg de meeste aanspraak mag maken op de hoofdprijs van de tweede klasse. Weliswaar beschikt Slie drecht over een technisch en conditioneel sterk elftal; het doorzettingsvermogen en het Bekerfinale in Tweesprong LEIDEN - Woensdagavond wordt in sporthal De Twee sprong in Roelofarendsvcen de bekerfinale gespeeld tus sen de zaaalvoetbalteams van Van Rooyen en RPH. De wedstrijd begint om 20.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter Van Rijn. Dinsdag neemt een selectie team van de afdeling Leiden deel aan het Nederlands kampioenschap voor afde lingsselectie. Het toernooi wordt gespeeld in de Kennc- mer sporthal in Haarlem. Verdiende zege Blauw Zwart op DHL: 2-0 WASSENAAR Blauw Zwart be haalde gistermiddag een ver diende 2-0 zege tegen DHL. In de zevende minuut nam de thuis club de leiding. Ben Konradi lan ceerde Frank Voorham die ploeggenoot Chris Theil op maat bediende: 1-0. DHL speelde niet slecht, maar creeërde zich geen mooie doelkansen. Blauw Zwart - goalie Pieter Antonides kreeg slechts twee afstandsschoten van respectievelijk Peter Lips en Lo van Dijk te verwerken. Blauw Zwart bleef de betere for matie en vergrootte dan ook vol komen terecht de stand naar 2 0. Overigens met dank aan DHL- verdediger Tinus Vernoov Frank Karremans stuurde Chris Theil de diepte in Diens harde voorzet werd door Vernooy langs zijn verbaasde doelman Karei van Rössum in eigen doel ge knald: 2-0. In de tweede helft een ongewijzigd spelbeeld. Blauw Zwart was nog een aantal malen dichtbij een doelpunt. Zo knalde Ruud van der Velden de bal kei hard op de kruising van het DHL-docl. LEIDEN - In de derde klasse zijn de beslissingen bijna gevallen. SJC heeft na de 4—0 overwin ning op Rijswijk nog maar éen punt nodig voor het kampioen schap. terwijl voor Hillegom. dat met 0—3 van Teylingen verloor het doek bijna gevallen is. LFC is na het 0-0 gelijkspel tegen Del- fia nagenoeg veilig. VVSB heeft door de 1-0 overwinning op HBS alleen nog een theoretische kans op de titel. SJC-Rijswijk 4-0. Tegen de ver wachting in was het Rijswijk dat in het begin van de wedstrijd de aanval zocht. Via de snelle spits Van Gemert werden een paar kansjes geschapen, maar gaan deweg kwam SJC beter in zijn spel. Halverwege de eerste helft hadden de Noordwijkers al suc ces. Een voorzet van Jos Alders werd door Gerard Oude Velthuis in een treffer omgebogen: 1-0 Tot het rustsignaal bleef SJC pressie uitoefenen, maar de Rijs- wijkers hielden nog stand. In de tweede rondgang maakte de koploper het karwei snel af. Di rect na de aftrap legden de Noordwijkers een fraaie combi natie op de grasmat die door Maarten Plug schitterend afge rond werd. Toen even later een probeersel van afstand van de zelfde Maarten Plug van richting werd veranderd en de 3-0 op het scorebord verscheen was de wedstrijd gespeeld. SJC ging echter door. Het publiek werd op aantrekkelijk voetbal getrac- tcerd, waarin de snelle Jos Al ders en Maarten Plug hoofdrol len vertolkten. Met de kansen werd er alleen wat te slordig om gesprongen. Na een schitterende solo maakte Jos Alders er nog 4-0 van. maar daarna was de koek wel op. Het maakte niet meer uit dat de voor een leeg doel staande Peter van Kampen nog een keer hoog over knalde. Met vier punten voor en nog twee wedstrijden te gaan heeft de Noordwijkse ploeg de titel nu voor het oprapen. VVSB HBS 1-0. In een aantrek kelijke ontmoeting heeft VVSB de twee punten behaald, die het nodig had om in de kampioens race te blijven. HBS had in de eerste helft de wind wel in de rug. maar de kansen waren toch voor de Noordwijkerhouters George Oostdam, Gerry en Al- bert van der Burg stonden echter nog niet op scherp. Na de thee zette VVSB de schou ders eronder. Men hield de bal goed in de ploeg en de Hage naars werden op eigen helft vast gezet. Alleen met wat counters kwam HBS er een paar keer uit. Doordat de Haagse goalie een uitstekende dag had duurde het tot de slotfase voordat VVSB kon scoren. Een inzet werd door de Haagse keeper niet goed ver werkt en in een scrimmage was het George Oostdam die voor de bevrijdende 1-0 zorgde. Bijna scoorde HBS in de laatste mi nuut de gelijkmaker, maar Kees Nulkes hield op de doellijn het hoofd koel. Hillegom-Teylingen 0-3. In dit duel om de laatste plaats leed Hillegom een beschamende 0-3 nederlaag tegen streekgenoot Teylingen. Hillegom moest win nen om de degradatienood wat te verlichten. Het lukte echter to taal niet. De thuisploeg kwam niet in zijn spel en had boven dien de pech dat keeper Alfons van der Velde wat foutjes maak te. Eerst verkeek hij zich op een inzet van Paul van Nobelen. 0-1, en even later kwam hij wat dig uit zijn doel en had Peter van Rijn geen enkele moeite de 0-2 in de touwen te deponeren Ook na de pauze was Teylingen de betere ploeg. Hillegom geloofde amper nog in een ommekeer en Teylingen had verder weinig problemen meer. Wil van der Krogt scoorde met een fraaie treffer 0-3 en benadrukte daar mee de Sassenheimsc over macht. LFC-Delfia 0-0. Het Leidse LFC haalde uit de laatste zeven ont moetingen zes gelijke spelen Ook nu weer kwam men tegen Delfia niet verder dan 0-t0. De Leidenaars kwamen met eeft ver zwakt team binnen de lijnen. Zu- ma zat de laatste dag van zijn schorsing uit en Van de Boog aard. Gubler en Van Wanrooy za ten allen nog in de lappenmand Delfia was dan ook iets sterker, maakte het spel. maar kreeg wei nig echte scoringskfcnsen LFC kreeg die wel. De mogelijkheden die de ploeg van trainer Zoete melk kreeg, werden door Wallv Gallert en Theo Colle hopeloos gemist. Volgens Zoetemelk was er door de vele blessures en het gebrek aan goede spitsen weinig - •■•ÏV '--w- tg Gerard Oude Velthuis staat op het punt te gaan scoren. SJC u>on met 4—0 en is nu bijna kampioen. wat fantasierijkere voetbal ma ken van de Noordbewoners net een wat betere formatie dan Slie drecht. dat drie jaar geleden ove rigens nog in de vierde klasse vertoefde. De weg naar de top kan snel worden afgelegd, wan neer de met 'extra's' rammelen de sponsors zich ten dienste stel len van een amateurclub Plotse ling blijkt zo'n vereniging een grote aantrekkingskracht uit te oefenen op de categorie 'sfeerge voelige' voetballers, die hun shirt gaarne voor het aantrekkelijke randgebeuren verruilen. Slie drecht zag zich in de loop der ja ren aardig versterkt (ex-prof Aad Goedhart en Martin Kroeze, ex- spits van Papendrecht) en werk te zich na een tweejarig verblijf in de derde klasse in de huidige afdeling. "Het is een fantastische maar bijeengekochte ploeg", zei oefenmeester Mouter zaterdag nog. Daarom zag zijn louter uit eigen kweek voortgekomen team het belangrijke duel met enige vrees tegemoet maar de brutaliteit en een portie gezonde arbcidslust bracht enige schrik teweeg bij de thuisclub, die Roodenburg aan vankelijk in de openingsminuten met knap voetbal in de verdedi ging joeg. Na een kwartier leek het Sliedrechtse overwicht al be loond te worden met een doel punt maar een ongelooflijke reactie van sluitpost N'ievaart be tekende een gevoelige streep door de rekening Nadat Tisseur (spelend voor de geblesseerde Cees Verver) een mogelijkheid voorde Kooiclub had gemist, on derschepte Goedhart het leder bij de middencirkel en mocht on gehinderd oprukken. Ogen schijnlijk leek de inzet van de Sliedrechter een doelpunt op te leveren maar een uitJBI ken vuist van Nievaart deed het leder evenwel van richting verande ren Blijkbaar raakte de lijstaan voerder geïnspireerd door het glanzende optreden van zyn poortwachter want nadien tover de Roodenburg een serie aans'al- len uit de kampioenspet. die in de 22ste minuut een opgelegde mogelijkheid voor Richard Klein opleverde De blonde linkerspits mikte de loepzuiver voorgetrok ken bal van de uitstekende Ro nald Jansen echter op de lat Met de gemiste kansen van Henny Koet (de middenvelder speelde ver beneden zijn kunnen) en John van de Wetering was de koek voor de Leidenaars op. want in het tweede bedrijf voer de Slicdrccht vcorncmcttyfc de boventoon De ploeg hield Roo denburg drie kwartier lang in een wurggreep maar het gerouti neerde duo Van Kooperen-De Groot capituleerde niet. hoewel de blauwzwarte defensie in de 70ste minuut fortuinlijk was toen linkerspits Van de Henk alleen voor Nievaart miste Zonder ge luk vaart niemand wel ROB ONDERWATER uitle halen. NOOTDORP - In een lauwe ont moeting heeft SC.Lisse zijn hoge positie op de ranglijst geen mo ment waar gemaakt Van het laag geklasseerde RK DEO werd met 1—0 verloren. SC.Lisse kreeg hiermee de rekening gepresen teerd voor negentig minuten laf voetbal. De Lissenaren startten met de wind in de rug en met een ang stig RK DEO tegenover zich De ideale situatie dus om een lekker potje te gaan aanvallen Maar in plaats van het initiatief te nemen en het vijandelijke doel te bestor men werd de bal herhaaldelijk onnodig op de eigen keeper te rug gespeeld. Uiterst traag werd er naar voren gecombineerd Van een afstandschot had nog niemand gehoord. Alleen Wim van Beek was een paar maal met het hoofd gevaarlijk. Er werd nauwelijks gejaagd en van i nigi pressie kon don ook niet gespro ken worden. Vlak voor het rust- signaal kreeg Jack van Ruiten een dot van een kans. In vnje po sitie knalde hij finaal over de bal heen. De tweede helft zag er gelukkig wat anders uit. De thuisploeg gooide de schroom van zich af en ging ging op jacht naar een tn t fer. Nico van Beek werd als verse kracht in de spits geposteerd en met lange halen werd SC.Lisse terug gedrongen. Het midden veld werd overgeslagen door RK DEO en de Lissense achter hoede had zichtbaar moeite met het simpele spelletje van de Nootdorpers. Herhaaldelijk moest doelman Hans Kortekaas handelend optreden Via coun ters probeerde SC.Lisse wat te rug te doen. maar de ontstane kansjes werden door Laurens van der Voort knullig verprutst De Lissenaren leken op een ge lijkspel aan te sturen Aanvaller Laurens van der Voort werd voor de verdediger Dorus van der Voort ingewisseld. De Nootdor pers wilden echter meer Bal na bal werd voor het Lissense doel gegooid en Van Beek en Hooy- mans loerden op het kleine kans je dat zou komen l'it CCD vnjr trap van Paul Blokland liet Hans Kortekaas de bal van zijn borst springen en Nico van Beek was ti-r plekke 1-0 Toon miM-st SC Lisse iets gaan doen waar ze blykbaar geen rekening mee ge houden hadden aanvallen. Krampachtig schoof men naar voren, waar de Nootdorpers elke bal met de wind mee op de om ringende paardenrenbaan knal de Bijna behaalden de Lissena ren nog een onverdiend gelijk spel Ron Mesman knalde van af stand op de paal WILL MOERER

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15