De grootste zijn zo klein! verkopers fli "Ik treur niet, als we naast titel grijpen "Forescate sterk in de breedte Super Foto's Express SECRETARESSE M/V Laurens Mouterde verfrisser van Roodenburg: 11 Bekkering trainer van ZLC 'Een mediocriet scribent! 'Wat bedoelt u?' 'Een matig schrijver.' 'Zeg dat dan meteen'. BLOEMENAUTO OPENBARE VERKOOP LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD ZATERDAG 2 MEI 1981 OEGSTGEEST De voetbalideeën van Laurens Mouter kunnen als verfrissend worden gekwalificeerd. In tijden waarin ook bij de amateurs de defensieve en spijkerharde middelen schering en inslag zijn, propageert de oefenmeester bij zijn club Roodenburg zeer nadrukkelijk de aanval en schoon voetbal. Twee jaar geleden deponeerde de on derwijzer die zienswijze tijdens de contractbesprekingen op de bestuurstafel. Het colle ge van de Kooiclub durfde het aan gebruik te maken van de diensten van een toen 26-jarige trainer, die nauwelijks enige ervaring (drie jaar UDO) maar wel veel enthou siasme in zijn bagage meevoerde. De leiding besefte dat Roodenburg de verkeerde weg bewandelde en dat een rigoureuze omme zwaai noodzakelijk was om de toeschouwers weer te krijgen naar sportpark Noord. Daar dienden in het vervolg ook de smerige overtredingen achterwe ge te blijven. Schoppende spe lers konden zich binnen de kort ste keren weer in het trainings pak hullen omdat volgens Lau rens Mouter het een aanslag is op de sport, die in alle facetten naar behoren moet worden beoefend. "Als een speler van Roodenburg een tegenstander op ongeoor loofde wijze neerhaalt", bena drukt de oud-speler van Quick Boys, "kan-ie zich gaan verkle den". Individuele acties sieren het voetbal. Daarom zal ik een speler nooit op z'n sodemieter geven als hij een tegenstander heeft moeten laten gaan. Natuur lijk moet ik in het belang van Roodenburg denken. Ik kan niet na vijf minuten al twee wissel spelers inzetten want tenslotte ben ik werknemer van die club. Maar ik schroom niet om maatre gelen te nemen bij excessen. Want waar zijn we nou mee bezig in het huidige voetbal? Dat kan toch niet meer doorgaan zo. In de hoofdklasse vliegen de spelers regelmatig 'over de lijnen'. Bij de profs is het niet veel beter ge steld. Daar ga je toch ook niet meer voor je plezier kijken met al die vechtpartijen op de tribune. Het gedrag van de voetballers is een de oorzaken van de heden daagse ongeregeldheden in de stadions. Eerst moeten de spe lers maar bij zichzelf te rade gaan. Ze dienen te beseffen dat alleen schoon spel de mensen naar de velden lokt". "Bezem" Hoewel de 29-jarige bezitter van het B-diploma Roodenburg van een aanvallend jasje heeft voor zien, hebben de toeschouwers de weg naar 'Noord' niet kunnen vinden. De 400 belangstellenden bij de niet onbelangrijke wed strijd tegen LDWS waren een pijnlijke graadmeter. "Dat zijn inderdaad weinig toeschou wers", weet Mouter, die niette min gelooft dat het tij zal keren. "De vereniging heeft een tijdje op een dood spoor gezeten. De prestaties en het vertoonde spel werkten bepaald niet inspire rend. Roodenburg heeft daar door een hoop mensen verloren. De komst van voorzitter Jan Werter heeft veel ten goede ver anderd. Hij zorgde ervoor dat de accommodatie werd opgefleurd terwijl jeugdtrainer Jan Lovink en ik de bezem door de organisa tie haalden". Het trainersduo zocht naar verdet- ten van weleer (Sam den Os, Ri- nus de Bruin), die vooral de jeugd van balwijsheid moest voorzien. Een geslaagde greep want nu heeft Roodenburg één van de grootste en meest preste rende junioren-afdelingen van Leiden. "Met dank aan de Me- renwijk", glimlacht Mouter. "Juist dóér komen de voetballer tjes vandaan. En hele goeie, hoor. Die jongetjes nu moeten in teresse krijgen voor het eerste elftal. De sfeer in de hele club moet verbeterd worden. Er moet een wisselwerking ontstaan tus sen het eerste en de rest van de vereniging. Daar heeft het in het verleden wel eens aan geman keerd". Aan de toenmalige verrichtingen van de blauwzwarte hoofdmacht mankeerde evenwel ook het één en ander, waarop degradatie uit de eerste klasse volgde. Nu ech- ter staat Roodenburg weer op de drempel van de destijds verlaten afdeling. Met drie punten voor maar met een wedstrijd meer ge speeld vertrekt Mouter morgen met z'n discipelen naar Slie- drecht, waar tegen de club met die naam ("Een fantastische, maar bijeengekochte ploeg") het gevecht om de hoofdprijs gaat plaatsvinden. Terwijl veel oefen- meesters hun elftal in die situatie met een behoudende takiiek de grasmat zouden opsturen, pre dikt de Oegstgeestenaar een op portunistische speelwijze. "Ik heb te maken met amateurs en ik kan die jongens niet met op drachten volstoppen. Ik ont neem mijn voetballers toch een stuk plezier als ik ze alleen voor de pot laat hangen. Het intcrcs- seerf me geen moer als we verlie zen en er aanvallend is gespeeld. Wel ben ik kwaad als er niets wordt ondernomen. Dan kan ik goed de pest in hebben". Mouter behoefde zich die houding dit seizoen niet vaak aan te me ten omdat zijn formatie het me rendeel van de wedstrijden voortvarend presteerde. Toch maakt de trainer een kantteke ning. "We hebben te weinig rou tine in het elftal. Natuurlijk zijn de ouderen als Aad de Groot en Maarten van Kooperen onmisba re steunpilaren maar zij kunnen het elftal niet dragen. Dan schreeuw ik mij het apezuur in de dug out, zou ik zo wel het veld in willen rennen". Niettemin heeft Laurens Mouter geen spijt van zijn indertijd ge nomen beslissing om zo jong in het trainersgilde te stappen. "Tenslotte was ik een matige voetballer", bekritiseert hij zich zelf, "daarom was stoppen niet moeilijk voor mij. Het trainers- vak heeft ook z'n aantrekkelijke kanten. Het is toch fantastisch om van betrekkelijk weinig iets moois te maken. Dc prestaties zeggen mij persoonlijk dan niet zoveel maar het voetbal op zich des te meer". Om de sport te verschonen van ne gatieve invloeden spoort de oe fenmeester de besturen van alle clubs aan een einde te maken aan de wedloop met trainers en vooral de hang naar succes. "Er gebeuren toch doldwaze dingen omwille van de prestaties. Regel matig worden voetballers het zie kenhuis in geschopt. Ik zou me maandag niet op straat durven vertonen wanneer er twee spe lers van Sliedrecht het hospitaal zouden zijn ingeknald. Bestuur ders moeten beseffen dat voor het geld, dat ze in een trainer ste ken, de sport op een gezonde wij ze uitgevoerd moet worden. Roo denburg wil heus wel hogerop maar een kampioenschap is be slist niet noodzakelijk. Ik zou ze ker niet teleurgesteld zijn bij het missen van de titel. De jongens echter zullen dat wel zijn" Laurens Mouter: "Ik heb te maken met amateurs ICIl Udl WC1 £1JI1 ROB ONDERWATER mel volstoppen met oarachten i die jongens kan ik LEIDEN - Jan Bekkering, de huidige oefenmeester van LDWS, stapt aan het einde van het seizoen over naar af delingsclub ZLC Enkele maanden geleden al had de oud-speler van UVS te ken nen gegeven zijn contract met de in degradatiegevaar verkerende Vlictclub niet te verlengen. Inmiddels is bij LDWS in dc vacature voor zien. want Siem van de Ham komt van het eveneens in dc problemen verkerende Do- cos. Bekkering neemt de plaats in van Cccs Vermeulen die naar LEC vertrekt. Aanvankelijk had Bekkering, die eerder clubs als SJZ. Rijpwetcring en Leiden on der zijn hoede had. te kennen gegeven ermee te stoppen. Maar de Gcorg Kessler van Leiden (grijzende slapen, im mer correct) plakt er. zij het op wat lager niveau, toch nog een paar jaartjes aan vast Bij ZLC zal hij in elk geval ge confronteerd worden met één van zijn huidige selectie- spelers Sjaak Matters heeft namelijk besloten om vol gend seizoen in de Mors te gaan voetballen. Van der Capellen ziet titel wel zitten LEIDEN - Forescate, de hoogst geklasseerde ploeg uit de Leidse regio in de tenniscompetitie, Overgangsklasse A, is afgelopen zondag sterk gestart. Tegen Hil versum 3 (zwakke tegenstander aldus Arnold van der Capellen) werd het 8-1. Zit er een kam pioenschap in en zijn dc Voor schotenaren op weg het eerste - klasseschap te heroveren? Arnold van der Capellen, aanvoer der van Forescate, vindt het nog wat te vroeg om te speculeren op een kampioenschap. "De eerste klap is natuurlijk een daalder waard, maar Hilversum 3 zou ik niet als een maatstaf willen ge bruiken voor het verdere verloop van de competitie. Dat neemt niet weg dat ik geloof dat een kampioenschap met deze ploeg beslist niet tot de onmogelijkhe den moet worden gerekend. Er is geen speelster of speler in de ge lederen, die beneden de maat is. Sterker in vorm kan iedereen ook iedereen kloppen. Onze kracht zit in de breedte, niet zo als in vorige jaren in de top. Ver loor bijvoorbeeld vroeger Henny Koemans dan was dat meteen een klap, die vrijwel niet was op te vangen. De tegenstanders wis ten dat en speelden in zo'n geval ook een stuk gemakkelijker in de volgende partijen. Nu is het pre cies andersom. De oppositie staat van begin tot eind op de te nen, kan niet freewheelen en bij ons weet iedereen dat een verlo ren partij niet een verloren wed strijd betekent. "Forescate komt in deze competi tie uit met Arnold van der Capel len, Herman van der Capellen, Bob van der Zee, Jos Koemans, Jacqueline van Wijk, Liselotte van der Bijl en dubbelspelspe- cialiste Bertie Koemans. Team- begeleider is L. van Wijk, de va der van Jacqueline. "Het is een grote ploeg", zegt Ar nold van der Capellen, "maar dat heeft zijn voordelen. Tenminste als je, zoals bij ons, een goede teamsfeer hebt. Dan zitje niet al leen maar te wachten tot je in ac tie moet komen. Dan ben je ei genlijk voortdurend in actie. Met je teamgenoten als die op de baan staan". "Ik vind het geweldig plezierig" merkt de benjamin in het eerste gelid van Forescate, Jos Koe mans op "als er naar me gekeken wordt als ik speel. Bovendien worden er ook goede opmerkin gen gemaakt waar je wat aan hebt. Niet in de trent van "kom op. volhouden". Dat doe ik toch al. Je gaat toch niet de baan op om een partijtje te slofTen". Liselotte van der Bijl, vol zelfver trouwen, beaamt volmondig. "Ook al wordt er niet altijd iets gezegd wat op je spel betrekking heeft", gaat zij verder". Arnold zei bijvoorbeeld afgelopen zon dag tegen me toen ik tegen Karin Roodenburg moest spelen dat zij van Hanneke Langeveld had ge wonnen. Later bleek het juist an dersom te zijn geweest. Toen dacht ik dat ik dus niet af kon gaan in mijn eerste optreden voor Forescate 1 na twee jaar. Dat heeft me fhs en onbevangen doen tennissen en het heeft be slist bijgedragen tot de zege!". Arnold van der Capellen grinnikt en zegt een tikkeltje vergoelij kend "Ach, een aanvoerder moet ook wel eens een psychologisch gokje wagen Soms heeft dat meer effect dat een Laktische Hp"! is een Organisatie met een groot aantal filialen in Nederland. Specialisten in het ontwikkelen en afdrukken van foto's en films. zoekt voor haar directie een onze voorkeur gaat uit naar iemand in de leeftijd van 20 tot 27 jaar, die zelfstandig haar/zijn werk kan verrichten. Met minimaal een Mavo-opleiding en goede typevaardigheid. Ervaring in het detailhandelsbedrijf wordt bijzonder op prijs gesteld. (Niet vereist). Deze full-time job zal hoofdzakelijk bestaan uit het verzorgen van de correspondentie en het notuleren van vergaderingen. Indien je nadere inlichtingen wenst over deze functie bel dan even: 01721-9456 vragen naar Dhr. Schilling. Schriftelijke sollicitaties kunnen gericht worden aan de directie van Super Foto's Ex press, Oude Venneperweg 23, 2154 MG Burgerveen. Voor sleutels, sloten en 'naamplaten! Auto- en huis sleutels, klaar terwijl i wacht. "DE SLEUTELKONING HAARL.STR. 273 LEIDEN 's maandags gesloten Oegstgeest R.K. J.V.O. Scholengemeenschap "Duinzigt" (M.A.V.O. L.V.A.O.) vraagt per 1 augustus aanstaande DOCENT(E) FRANS voor plm. 14 lesuren per week. Per 6 september a.s. DOCENT(E) HANDELSKENNIS plm. 24 lesuren per week. Sollicitaties zo spoedig mogelijk aan het bestuur der bovengenoemde Scholengemeenschap, Rhljngees- terstraatweg 40, 2341 BV Oegstgeest. Tel. 071- 153473. Met deze advertentie wil SIRE m samenwerking met erop dit blad het gebruik van Klare Taal bevorderen. olHJb TE KOOP HALF VRIJSTAANDE RUIME BEDRIIFSWONING Indeling: gang, grote woonkamer, grote keuken, schuur (40 m2), grote schuur (90 m2). Boven: 4 slaapkamers, grote overloop, douche Vr.pr. 205.000,- k.k. N. Glasbergen, SPECIALE AANBIEDING z.g.a.n. Mercedes 207 D. Bouwjaar 1978. Laadbak met 4 rol luiken en gesloten achtergedeelte met achterdeuren. Geheel In prima staat. WECO NOTARIS MR. J. SCHIJFFELEN Te Leiden is voornemens op de maandagen 11 en 18 mei 1981 telkens om 16.00 uur in het Vendu huis der notarissen te Leiden aan de Hogewoerd 144 over te gaan tot de van de Pakhuizen te Lelden: A. Kruisstraat 24 (Lelden B 1667, 39 ca.) B. Kruisstraat 26 (Leiden B 39, 26 ca.) De veiling geschiedt ingevolge art 1223 b w Bezichtiging op 5. 7, 12 en 14 mei telkens van 14.00 tot 16.00 uur. De koper kan de ontruiming eisen op grond van de grosse der veilingakten. De betaling van de koopsom moet plaatsvin den op uiterlijk 18 juni 1981 Nadere inlichtingen verstrekt genoemde notaris Mr. J. Schljffelen, Burggravenlaan 1, Leiden. (Tel. 120041 en 120614). Wonderlijk wat die kleine rubrieksadvertenties in het Letdsch/Alphens Dagblad presteren Door dit Sleuteltje, 14,14 verkocht dhr, v.d. Broek uit Leiden ziin vrieskist. 10 mensen reageerden op dit Sleuteltje. Sleuteltjes blijken elke dag weer Sleuteltjes tot Succes te zijn. Ze verkopen al wat u maar kwijt wilt 50 000 abonnees spellen elke dag weer het Leidsch Dagblad Bel voor uw Sleuteltjes-Service: 071-143545

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13