Dit Feyenoord zit aan plafond VENZON Abrupt einde aan succesreeks UVS VENZON BV Battaglin behoudt leidersrol Forse nederlaag tegen Elinkwijk KNZB: toch Pocsik? Aanvoerder René Notten: "Er is meer nodig om meer te bereiken" Delft trekt Strong en Lewis aan i VRIJDAG 1 MEI 1981 MURCIA (ANP) - Manuel Murga heeft onder erbarmelijke om standigheden de negende etappe van de ronde van Spanje op zijn naam gebracht. De Spanjaard weerstond de ijzige regen, de marreerde na 158 van de 204 kilo meter van Baza naar Murcia, pakte maximaal drie en een hal ve minuut voorsprong en had op de streep 43 seconden over op de Fransman Vichot. Op zijn beurt werd Vichot op negen seconden gevolgd door een groep van elf renners, onder wie Battaglin, die de leiderstrui behield. Jos Schip per won de sprint van een grote groep en klasseerde zich als bes te Nederlander op de 14e plaats op 1.45 min. van de winnaar. In het begin van de etappe hebben de Nederlanders zich simpel in de voorste gelederen kunnen handhaven. Pas na de ontsnap ping van Murga kwam de hoofd macht op drift en moesten de HB-ploegleden één voor één los sen. Voornamelijk op de-berg uit de tweede categorie die twintig kilometer voor het einde opdook en het peloton in stukken sneed. Door de ijzige regen was de afda ling een levensgevaarlijk karwei. Een Franse ploegleiderswagen slipte en duikelde het ravijn in. De bestuurder werd zwaarge wond overgebracht naar het dichtsbijzijnde ziekenhuis. De moeilijke omstandigheden dwongen koploper Murga tot tempoverlaging. Op de top van de berg bedroeg zijn voorsprong drie en een halve mi nuut. Door zijn voorzichtige ma nier van dalen slonk zijn voor sprong tot 43 seconden. Ruim voldoende voor de dagzege. De stand in het algemeen klasse ment na de negende etappe is: 1. Battaglin (Ita) 45.52.06, 2. Munoz (Spa) op 51 sec., 3. Marcussen (Den) op 1.31, 4. Belda (Spa) op 2.46, 5. Coll (Spa) op 3.02. LEIDEN - Juist op een dag die is bedoeld om feest te vieren, maakte UVS een zeer pijnlijke onderbreking aan de reeks successen. Gestoken in het passende oranje kreeg de Leidse hoofdklasser een vernietigende 0-5 nederlaag toegediend van Elinkwijk. dat zichzelf dankzij de 1-1 deling van DHC tegen DWV weer enigszins in de kampioens- strijd verwikkeld zag. UVS daarentegen moet zich kop- zorgen maken om het duel rond de rode lantaarns (twee ploegen dalen af) en de nogal hoog uitge vallen score geeft bepaald geen hoop voor de toekomst. Het zelf vertrouwen heeft ongetwijfeld een forse deuk opgelopen terwijl van de twee maanden geleden in gezette opgaande lijn niets meer is te bekennen. Zondag kondig de zich in de tweede helft van de krachtmeting met EDO het Leid- LEIDEN (ANP) - De Koninklijke Nederlandse zwembond heeft goede hoop alsnog de Hongaar Denes Pocsik te kunnen contracteren als op volger van de nationale waterpolo-trainer Ivo Trumbic. Nadat de Hon gaarse zwembond in eerste instantie had laten weten, dat Pocsik na een driejarig verblijf in Koeweit naar Hongarije diende terug te keren, is er een wijziging in dat standpunt gekomen. Dat is goeddeels te danken aan bondsvoorzitter Klaas van de Pol, die in Boedapest de Nederlandse belangen is gaan bepleiten. De Hongaren willen onder bepaalde voor waarden Pocsik eventueel laten gaan. Pocsik behoorde tot de drie kan didaten, die de waterpolo-commissie vanaf het vertrek van Trumbic op het oog had. Markovic viel af wegens zijn veel te hoge financiële eisen. Was Pocsik ook afgevallen, dan zou de Spanjaard Brasco de logische derde keus zijn geweest. Pocsik heeft tot 1 juli een contract als coach van Koeweit. De waterpolo-commissie zou hem graag enkele weken eerder aan het werk zetten. Momenteel worden een viertal centrale trainingen afgewerkt onder leiding van AZC-trainer Arie Domburg. se vormverlies al aan. hoewel beide punten nog wel in de blauwwitte kleedkamer achter bleven Gisteren ontfermde Elinkwijk zich over de wedstnjd- buit omdat die ploeg de zwakke prestatie van de thuisclub in de tweede helft (bij rust was het nog 0-0) doeltreffend afstrafte. UVS mocht als dat het de geschorste Aad Neute boom moest missen. Rini van Elk fungeerde als vervanger maar kon Neutcboom niet doen vergeten. De Alphenaar acteerde met plaatsgenoot Oosterlce in de spits (het duo Cock van Weerlee en Ron Bekooy kwam hen beur telings assisteren) en toonde zich een zwakke schakel in de Leidse opbouw. Toen aanvoerder Hans Neuteboom in de 23ste minuut door een ernstige liesblessure plaats moest maken voor Sam Eradus, was UVS in feite al een geslagen ploeg. Het elftal werd door Désar doorelkaar gehusseld en die omzettingen deden het 'mespuntje' overtuiging com pleet uit het Leidse spel weg vloeien. Niets waé meer te be kennen van het aardige combi natiespelletje, dat de Kikkerpol- derploeg een verlenging van het verblijf in het hoofdklasse leek op te leveren. Weliswaar heeft de Désar-brigade nog vier wedstnj- ROTTERDAM - René Notten is resoluut en realistisch in zijn oordeel. Driejaar ervaring met het "nieuwe", veijongde Feyenoord hebben de aanvoerder tot de conclusie ge bracht dat er met deze selectie niet meer in zit dan tot nu toe is gepresteerd. "Deze groep heeft het plafond van de mogelijkheden bereikt", constateert hij zonder omwegen. "Meer dan een tweede plaats in de competitie en drie ronden in een Europa Cup toernooi zijn eenvoudig niet haalbaar. We hebben te weinig kwaliteit. Daarvan zal ie dere betrokkene zich goed bewust moeten zijn". Hoewel hij nadrukkelijk §telt zich niet te willen bemoeien met de bedrijfsvoering, laat de 31-jarige routinier op die manier duidelijk doorschemeren dat er iets moet gebeuren bij de Kuip-club. Er moet orde op zaken worden ge steld. Daar is ook alle aanleiding toe, want het tekort op de sei zoenbegroting van de vroeger zo renderende topper bedraagt op dit moment al circa vier ton. Dat is, tussen haakjes, de helft van het bedrag wat de langdurig ge blesseerde aankoop Balkestein heeft gekost ei. vermoedelijk precies de som die Jan Peters (hij kreeg :o'n lage aanbieding drt hij zijn consequenties wel moet trekken) moet opbrengen. Waarmee maar geuegd wil zijn dat het beslist geen kwaad zou kunnen vooral het spelersbe stand eens door te lichten. „Zeven spitsen is echt wat te veel", merkte Notten, wiens contract nog een jaar doorloopt, in dat verband al eerder op en de roep om een echte spelbepalende klassespeler weerkaatst nog al tijd als een echo door de Kuip. Het is niet meer dan logisch, gezien de prestaties in de lopende jaar gang. Daarin vierde de grillig heid hoogtij binnen de Rotter damse spelersver-ameling, die zichzelf te vaak alleen in het ne gatieve overtrof en succesvolle pogingen ondernam het eens zo (ADVERTENTIE) SPORTPARK "DE BLOEMERD" LEIDERDORP Zaterdag a.s. RCL-ZWALUWEN VL. 1e klasse A KNVB aanvang 15.00 uur. forse legioen uit te dunnen tot een relatief schamel legertje. Alleen tegen een paar 'toppers' werd echt tot op de bodem ge gaan, tegen mindere tegenstan ders liet het team het veelal op zichtig afweten. De eliminatie voor de bekerstrijd (door Haar lem) en de straatlengte achter stand op AZ '67 waren het direc te gevolg en in het Europa Cup Il-toernooi werden de elf te licht bevonden door de eerste tegen stander van niveau. „En zelfs onze kans op Europees voetbal voor volgend seizoen ^ou nog in gevaar kunnen komen", realiseert Notten zich bij het op maken van de tussenbalans. „We kunnen beslist niet naar het ein de freewheelen in de laatste zes wedstrijden, want we hebben het zwaarste programma van de kan didaten voor een UEFA Cup plaats". „Iedereen denkt dat die al veilig is gesteld, maar om helemaal zeker te zijn moeten we nog wel negen punten halen. Dat zal moeilijk genoeg worden. Uit krijgen we Ajax, Twente en PEC nog; thuis, behalve AZ, ook MVV en NEC. Dat zijn weer typisch zulke ploe gen, waarmee wij het tegenwoor dig erg moeilijk hebben". Voor het treffen met AZ gelden vooralsnog andere maatstaven. Die partij leeft, zegt Notten. Al thans, bij Feyenoord, dat nog wat goed te maken heeft voor de 5-2-nederlafg van de uitbeurt. Hoe dat met de Alkmaarders zit is een open vraag. „Ik geloof die verhalen niet :.o dat ,e bij ons geen kampioen willen worden", bestrijdt Notten de teneur van de berichten van de afgelopen da gen. En al vindt ook hij het vreemd dat het duel tegen Wil lem II in Alkmaar ineens van de zaterdagavond naar de zondag middag is verzet, „toch kan er bij mij niet in dat ~e er bewust met de pet naar zullen gooien". Hij zegt dat zoiets ook nog nooit voor Feyenoord heeft gegolden. Dat het een elftal gewoon 'over komt'. Niemand weet dan ook precies wa?r het aan ligt; feit is wel dat Feyenoord intussen de kampioen van het inleveren aan de 'kleintjes' mag worden ge noemd. Dat gegeven loopt als een rode draad door de prestatie curve van de 1? atste twee seizoe nen heen. „In die partijen laten we het liggen", weet Notten. „Daarin raken we de punten kwijt die we later tekort komen. Dat komt omdat we een elftel hebben dat het van werken moet hebben, dat alles moet geven. Dat is niet elke week op te bren gen, maar als het niet wordt ge daan, blijft er maar heel weinig over. Dan slepen de jongens, die een slechte middag hebben, de anderen mee". Tot nu toe kon niemand van de Rotterdammers die ontwikke ling keren. Ook Notten niet, hoe wel het juist van hen. wordt ver wacht. Wel werpt hij zich soms op als de inspirator, maar dat ge beurt alleen als het collectief toch al draait, zoals tegen Slavia en Dynamo. „Tegen ploegen als Groningen red ik dat niet", er kent hij. „Ik ben niet het type speler dat een elftal over een dood punt kan helpen. Drarin schiet ik tekort". Dat besef zorgt ervoor dat hij er nauwelijks moeite mee heeft dat Feyenoord pogingen in het werk stelt de Bulgaar Jeliazkov de Kuip binnen te loodsen. Notten juicht dat toe. Hoewel hij weinig vertrouwen heeft in de medewer king van de Stichting Arbeidsza ken, vindt hij op zich al positief dat Jeliazkov is benaderd. „Daar sta ik voor 100 procent achter, want de mensen op de tribune hunkeren naar een idool. Ik denk dat Jelirukov dat kan zijn, af gaande op de video-opnamen die ik ven hem heb gezien". In een elftal waarin toch spelers rondlopen die de toppers vijfjaar training met Petur Petursson iagen staan, kon hij zelf slechts zelden aan de verwachtingen voldoen. Enigs zins merkwaardig voor een ver tegenwoordiger van de oudere generrtie, die bij Twente en Ajax voetbalde in de betere tijden. Notten, die als een van de duurste spelers op de loonlijst staat bij Feyenoord, vinct dat zelf ook. Hij heeft getracht de oorzaken daarvan op te sporen, zag uit naar andere mogelijkheden om zich waar te maken. Een uitstap je naar de libero-plek was echter van korte duur („Het ging daar niet beter"), dus kwam hij van zelf terug op het middenveld. De laatste weken voelt hij rich daar weer thuis. „Maar het wordt steeds moeilijker voor me om van 16 meter naar 16 meter te rennen. Ik word tenslot te ook een dagje ouder. Mis schien dat ik het nog een jaar kan volhouden, maar daarna moet ik toch wat anders. Naar een andere plaats, of naar een lager elftal, wat toch moeilijk voor me zal zijn. Ik heb steeds gezegd dat ik er met 30 jaar de brui aan zou ge- "We hebben te i ven, maar nu ik dat ben geweest, wil ik het zo lang mogelijk rek ken. Dat is voetballers eigen, ge loof ik". Vooral als ze merken dat ze nog ge makkelijk mee kunnen. Het is ty perend voor het huidige niveau dat het zoveel ouderen lukt; dat ze zelfs geregelder voor hoogte punten zorgen dan de jongeren. Notten, n et het C-diploma op zak jeugdtrainer bij Feyenoord („Ik probeer het op te bouwen zoals wij het destijds moesten doen"), denkt dat het vooral een mentaliteitskwestie is. „De spe lers die nu de ouderen heten, moesten eerst werken en gingen daarna pas verdienen. Tegen woordig is het net andersom". „Dat is niet de schuld van de huidi ge voetballers alleen", vergoe lijkt hij, „want deze generatie heeft niet anders meegemrakt. In de goede periode werden voetballers door clubbestuur ders gek gemaakt met bedragen en nu is wel het peil gezakt, maar de salarissen niet. De verhou ding prestatie-verdiensten is daardoor scheef getrokken. Die is alleen te herstellen door te ho noreren naar prestatie. Gebeurt dat niet, dan wordt het over twee, drie jaar verplicht gesteld en anders is er over vijf jaar hele maal geen profvoetbal meer" Zolang dat er nog wel is heeft Feyenoord een naam op te hou den. Daarvoor is van het grootste belang dat het internationale platform opnieuw wordt betre den. „Europees voetbal is van le vensbelang voor de club", beseft Notten. „Deze groep moet door kunnen leren op dat niveau. Dat is belangrijk, maar er zal meer voor nodig zijn om meer te berei ken. Deze selectie kan niet be ter". PAUL DE TOMBE den om te bewijzen dat het op het hoogste amateurplan thuis hoort, maar nu Hahs Neuteboom waarschijnlijk voor de rest van het seizoen is uitgeschakeld en de crisis weer duidelijke vormen heelt aangenomen, is het hoofd klasseschap aan een zijden draad komen te hangen. Voor de rust zag het er nog geens zins naar uit dat UVS zo'n forse kater op Koninginnedag zou op lopen. Evenals de thuisploeg was Elinkwijk slechts in gedachten in feeststemming want op de nat te grasmat konden de ploegen hun status nimmer waarmaken en begaven zij zich voortdurend op afdelingsniveau. Scheids rechter Hartland wilde niet by de acteurs achterblijven en blies op bedroevend slechte wijze zijn partijtje mee. De Utrechters kre gen in de eerste rondgang nog de beste kansen maar goalie Groe nendijk kon de probeersels van Boonstra, Schreurs en Vermeu len nog onschadelijk maken. UVS stelde daar een gemiste mo gelijkheid van Rini van Elk te genover. Alsof de Leidse spelers in de rust liters oranjebitter tot zich had den genomen, zó stroef en on doordacht acteerde het team na de hervatting. Oud-prof Leen van der Merkt vond in de 7de mi nuut een gat in de Leidse afweer. Ongehinderd mocht hy opruk ken en scoren 0-1. Drie minuten later was de stryd beslist. Oege Boonstra strafte een beoorde lingsfout van Koos Hannaarl met een zuiver schot af: 0-2 Désar be sloot daarna tot de logische één- op-één speelwijze in de achter hoede en offerde Hannaart voor Bert Kort. UVS kon echter niet de kracht opbrengen om Elink wijk onder druk te zetten waar door de driemansdefensie (Pou- wiel-Henskens-Landwaart) on der zware druk kwam te staan. Boonstra (na een positiespelletje in het strafschopgebied), Reglero (hard schot) en Binncndaal (knappe solo) bepaalden hun keus uit een grote serie Utrecht se mogelijkheden. ROB ONDERWATER DELFT (GPD) - Basketbalverem ging Rucanor Tristar uit Delft heeft zich voor het komend sei zoen aanzienlijk versterkt Van het Dortse Frisol is Rick Lewis aangetrokken, voor de duur van een seizoen met een optie van twee jaar. Verder zal ook Lace Strong de komende competitie uitkomen voor de Delftse club Na een jaar by Parker te hebben gespeeld, is Lace Strong (34) weer bij zijn oude club teruggekeerd. De tot Nederlander genaturali seerde Amerikaan is met de Delftse eredivisieclubsen drieja rige verbintenis aangegaan Billy Taylor is de tweede Amen- kaan die voor Rucanor Tristar zal spelen. Taylor (L'Ti ipcdt al vijf jaar zonder onderbrekingen in Delft en heeft deze periode door het tekenen van een nieuw con tract nog eens met drie jaar ver lengd. Behalve Rick Lewis. Lace Strong en Billy Taylor zijn de vol gende spelers een overeenkomst aangegaan met Rucanor Tristar Jan Sikking, Antonvan Helfle- ren, Rob Zeilstra, Ruud Geel hoed en Pietcr van Tuyll. De cLub is nu nog op zoek naar een forward center. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) Dl STILLE APPIE HAPPIE, JE 1 HE6T Z£S GéSCOQPD £N TOG NIET 6£W0NNEN WAT, ZD WILLEN OË LUIS TT RAAKS ÖRAA0 WÉTTEN, WAT ÖAAT ER NU IN d£ OM?r1 O tttmnti "<104-75000 Q ruuciil t.g.v. het 65-jarig lidmaatschap biedt LFC de hr. Taffijn zaterdag 2 mei 1981 een receptie aan van 19.00- 20.00 uur In de LFC-kantine. Boshuizerkade, Lelden. Aangeboden door: Woonhulsventilatie

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13