Links verenigt zich voor 1 mei Geldrekenmachine voor gehandicapten Koninginnedag Programma vrijdag Ontwikkeld aan de Leidse universiteit Vijf woningen gerestaureerd PAGINA 4 DOST WOENSDAG 29 APRIL 198! Het 1 mei programma, vrijdag in Leiden, ziet er als volgt uit: -19 00 uur Verzamelen op het Stadhuisplein voor de demonstratie "Leiden eist werk". Mensen van het comité van Adlerwerknemersen van het Lcids Jongeren- comité houden korte toespraken. -19.20 uur De demonstratieve optocht "Leiden eist werk" loopt via de Hoogstraat. Haarlemmerstraat en Kort Rapenburg naar de Stadsgehoorzaal in de Breestraat. -20.00 uur. Gezamenlijk programma in de Stadsgehoorzaal. Het Haagse koor "Jan en Alleman" zingt strijdliederen, onderbroken door een toespraak van Ida van Zijl. landelijk secretaris van "Wij Vrouwen Eisen". Kraampjes van ongeveer vijf tig Leidse actiegroepen. -20.30 uur. Allerlei deelactiviteiten van actiegroepen en politieke partijen in alle mogelijke gaten en hoeken van de Stadsgehoorzaal. Films, video, feministische quiz. ganzebordspel, cursus zeefdrukken, tentoonstellingen, toespraken enzo- -22.00 uur Voorzetting gezamenlijk programma met het cabaret "Langs Slinkse wegen" van Wim en Rob van de Meeberg en Beatrijs Sluyter. -23.00 uur Optreden van de Amsterdamse band "Drukwerk" met kritische smart lappen. Nederlandstalige pop en een moderne versie van de "Internationale". -00.30.*Afsluiting. De toegangsprijs voor het programma in de Stadsgehoorzaal bedraagt 4.50 gulden. De Partij van de Arbeid houdt voor oudere leden vrijdagmorgen van tien uur tot half een een een mei-bijeenkomst in 't Parlement aan de Nieuwe Rijn. De bejaar den die slecht ter been zijn worden desgewenst opgehaald en weer thuis ge bracht, na een telefoontje (142701, 140397 of 131854). LEIDEN - Nog nooit heeft zich "de eenheid van links" in Leiden zien in Leiden - althans voor één dag - zo nadrukkelijk opgewor pen als op 1 mei. dit jaar. Onder het motto "Een mei, strijd dag" vult de aanhang van alle Leidse linkse politieke partijen, van de FNV, en van zowat alles wat zich in Leiden actiegroep noemt, vrijdagavond vanaf acht uur de Stadsgehoorzaal Een uurtje eerder wordt vanaf het Stadhuisplein gedemonstreerd tegen de afbraak van de Leidse werkgelegenheid. Zoals te doen gebruikelijk zijn er heel wat zweetdruppels gestort om tot een gezamenlijke "strijd- dag" te komen. "Maar", zo me nen de organisatoren van PvdA, PPR. PSP 1KB. CPN en FNV. "ondanks de onderlinge verkie zingsstrijd en ondanks onderlin ge tegenstellingen, is het gelukt het gemeenschappelijk streven binnen links te benadrukken. De gebruikelijke linkse gespleten heid waar rechts zo graag ge bruik van maakt, is doorbroken. Zo'n eenheid drukt toch maar even uit dat we drommels goed weten wie onze vijanden zijn". Maar "alleen" bij het "samen zijn" op 1 mei willen de organisatoren het niet laten. De gezamenlijke strijddag moet gevolgen hebben voor de uitbouw van de samen werking in de nabije toekomst: "Het opzetten van een gezamen lijk strijddag bleek na het geza menlijk optreden van vorig jaar al heel wat gemakkelijker. Partij en en actiegroepen weten elkaar nu gemakkelijker te vinden. Dat blijkt ook uit de.samenwerking van links in het Breed Comité Behoud Werkgelegenheid; dat comité werkt een stuk beter dan het breed comité destijds voor het behoud van de Grofsmederij. Of andere voorbeelden van het afgelopen jaar: een gezamenlijke avond over de toestand in Polen gehad en een gezamenlijke le denvergadering van linkse poli tieke partijen over de Leeuwen hoek. Samenwerking van links mag niet ophouden bij 1 mei". De organisatoren benadrukken dat niet alleen de linkse politieke partijen tegen het kapitalistische systeem in beweging zijn maar juist ook de actiegroepen. Daar om is de inhoudelijke invulling van de "strijddag" in de Stadsge hoorzaal voornamelijk in handen van Leidse actiegroepen. "De kloof tussen politieke partijen en de actiegroepen die argwaan hebben tegen de gevestigde poli tieke partijen wordt in elk geval vrijdag overbrugd". Tal van actiegroepen, verspreid over de Stadsgehoorzaal, leggen ieder op de eigen manier uit waarom zij actie voeren. "Wij Vrouwen Eisen" verpakt dit in een "feministische quiz". A la Willem Ruis worden koppels uit het publiek samengesteld. De Kraakbond vertoont een film over de ontruiming van huizen aan de Nijmeegse Piersonstraat. Het Komité Iedereen Wil Wonen houdt een rollenspel. De FNV. 1KB, PvdA. PPR en PSP hebben een Surinaamse van het vrouwenblad A'hanti uitgeno digd te praten over de discrimi natie van buitenlanders. Jonge ren tegen fascisme hebben een tentoonstelling over opkomend fascisme, ook in Nederland. De SP vertoont een film over de Rotterdamse havenstaking van '79. De CPN houdt een discussie over het behoud van koopkracht en werk, afgewisseld met video beelden van voorman Marcus Bakker, opgenomen tijdens zijn optreden onlangs in Leiden. De Werklozen Belangenvereniging nodigt de mensen uit te ganzen borden om een baan. Het "Leid se Jongeren Komitee" houdt een discussie over de aantasting van de sociale zekerheid van jonge ren. De Muurkrant heeft een ont werp van een affiche gemaakt dat mensen zelf mogen zeefdruk ken. De Chileense Veronica Castro zingt volks- en strijdliedjes over de uitbuiting in Chili. De Marok kaanse feministe Saida Mnetski draagt op verzoek van het Polisa- rio comité gedichten voor over de strijd tussen Marokko en de bevrijdingsbeweging Polisano in de Spaanse Sahara. Leidse Midden-Amerika comités verto nen een dia-serie over de actuele situatie in El Salvador, Guatama- la en Nicaragua. Ter plekke wordt vrijdag een breed anti-in- terventie-front in het leven ge roepen om te bepleiten dat de Verenigde Staten hun militaire troepen thuis houden. Ook het "Energie Komitee Rijn land", de N-Bomgroep en het IKV, het comité "Gasprijsverho- ging Nee" en het "Leids Zend Kollektief" hebben een eigen kortlopend programma. Voor de demonstratie "Leiden eist werk" vrijdagavond om zeven uur vanaf het Stadhuisplein re kenen de organisatoren op een massale opkomst van Leidena- ren om te protesteren tegen de afbraak van de werkgelegenheid in de Leidse regio. "Bedrijven sluiten aan de lopende band. Schoolverlaters komen niet meer aan bod. De werkgelegen heid voor vrouwen loopt sterk te rug. De bouw stagneert". De linkse partijen en de vakbonden zijn eensgezind in hun protest hiertegen, maar verdeeld over de kwestie hoe en wat voor werk ge schapen moet worden. De ver schillen kunnen aan bod komen tijdens de demonstratie via span doeken en stencils. LEIDEN - De vergelijking met een rolstoel wordt ge maakt. Zoals lichamelijk gehandicapten dankzij de rolstoel een grotere bewe gingsvrijheid genieten, zo kunnen geestelijk gehan dicapten veel baat hebben bij het geldrekenappa- raatje, dat voor hen aan de Leidse universiteit is ont wikkeld. In een tijd waarin zij meer en meer in het maatschappelijk gebeuien worden betrokken, kan het re kenmachientje van onschatbare waarde zijn. Daar zijn Paul Smeets en Harke de Roos van de vakgroep Ontwikkelingspsycho logie, die aan het apparaat heb ben gewerkt, van overtuigd. Over het waarom van de vinding zegt Smeets:"Geestelijk gehan dicapten woonden vroeger van de wieg tot het graf in inrichtin gen. Er is nu een groeiende ten dens om degenen met meer mo gelijkheden juist in dagverblij ven te laten wonen. Ze nemen deel aan het dagelijks leven, be schikken ook over enig geld en vinden het leuk om een beetje in warenhuizen rond te lopen. Dankzij dit apparaatje kunnen ze ook zelf inkopen doen". De genngc Tekenvaardigheid blijkt namelijk één van de grootste struikelblokken te zijn om geestelijk gehandicapten aan het maatschappelijk proces te laten deelnemen. Smeets:"Begrippen als 'meer dan' en 'minder dan' zijn voor hen, zeker als het om geld gaat, volstrekt abstract. Geestelijk gehandicapten zijn echter wel in staat om munteen heden te benoemen. Ze weten hoe een gulden en een biljet van tien gulden er uit zien". Op die wetenschap is de geldre kenmachine ook gebaseerd. Naast cijfers bevat het machien tje ook letters als g, k en t die res pectievelijk voor gulden, kwartje en tientje staan. Voordat de ge handicapte op pad gaat, kan hij de inhoud van zijn portemonnee op de geldrekenmachine intik ken. Genoteerd wordt het aantal dubbeltjes, het aantal kwartjes, het aantal guldens enz. De gel drekenmachine becijfert dan het totaalkapitaal en op het schermpje verschijnt de tekst 'Ik heb' met daarachter het bedrag. Op dezelfde manier kunnen geestelijk gehandicapten nagaan of ze financieel in staat zijn een bepaald artikel te kopen, hoeveel wisselgeld ze terug moeten krij gen en hoeveel geld ze overhou den. Zeven uur Volgens Smeets en De Roos heb ben geestelijk gehandicapten de geldrekenmachine in zeven uur onder de knie. Het apparaat dat het tweetal nu heeft ontwikkeld is een zogenaamd prototype. Aan de industrie de taak om het idee op te pikken en in massaproduk- tie te brengen. Harke de Roos is weliswaar bevreesd dat het met de onvermijdelijke commerciële achtergrond te kostbaar wordt in aanschaf. Maar hij ziet ook niet zo gauw hoe het aan de universi teit in grote hoeveelheden kan worden geproduceerd. Trou wens, de universiteit is daar na tuurlijk ook niet voor bestemd. Los daarvan verdient de vinding ook nog wel enige perfectie. Het apparaat functioneert nu nog niet op batterijen en kan ook nog wel iets kleiner. Beide verbete ringen zijn volgens De Roos mo gelijk. Blijft de vraag of geestelijk gehan dicapten met de geldrekenma chine niet een vervelend stempel krijgen opgedrukt. Paul Smeets ziet wat dat betreft echter geen problemen. "De maatschappij is wat dat betreft toch veel toleran ter geworden. Geestelijk gehan dicapten krijgen steeds meer een eigen plaats in de samenleving. En bovendien: men is enthou siaster voor een blinde die zich met hond en stok zelf vyel redt, dan voor een blinde die voortdu rend de hulp van anderen nodig heeft". BART JUNGMAN Kroegconcert In de Leidse Schouw, Lange Scheistraat geeft de popgroep Munk vanavond een kroegcon cert. Het optreden begint om tien Polisario Jongerenvereniging Augustinus en het Polisario Komitee Leiden hebben met het oog op de collec te voor Polisario van volgende week een informatie-avond geor ganiseerd. In het gebouw van Augustinus. Rapenburg 24. wordt vanavond o.a. de film "Po-' lisario" gedraaid en is er een ge sprek met Kariem Abdallah. Hij is vertegenwoordiger van het Front Polisario in de Benelux en was begeleider van de Tweede- Kamerleden die onlangs in de Spaanse Sahara op bezoek zijn geweest. Verder een optreden van het koor De Eenheid en van het cabaret "Geen bezoek, geen bloemen". De aanvang is acht Postduiven (1) Postduivenvereniging Het Oosten hield een wedvlucht uit Strom- beek. Uitslag. 1,2. 7 W. Nieuwen dijk en zn.; 3, 4. 9 B. Singeling; 5. 6. 8 G. Hendrikse; 10 P. Juffer- Postduiven (2) De LPC vloog met 307 duiven uit Wuustwezel. Uitslag: 1 comb. J.H Pen. 2. 5. 6. 7 N. de Groot en /n 3 J Latervecr; 4 J StlfÜcu; 8 W. Siera; 9 P. de Haas; 10 A Singeling Ook hield de LPC een wedstrijd uit Strom beek: 1. 2 N. de Groot en zn 3, 8 P. Koenen. 4 A. Singeling; 5 comb J.H. Pen; 6 W. Onstenk; 7, 10 G. Steyn; 9 comb. De Wolf. Postduiven (3) PV De Rijnklievers hield een wed vlucht met 330 duiven uit Strom beek. Uitslag: 1, 7 J. van Leyden 2, 9 P. v.d. Wal; 3 gebr. Hooger vorst, 4 J. v.d. Wal; 5 J. Kok; 6 H Sladek; 8 Sj. van Goozen; IQ F Kiel. Postduiven (4) Postduivenvereniging De Blauw kras vloog met 350 duiven uit Strombeek. Uitslag: 1, 2, 5, 6, 7, 10 A. Holst; 3, 8 P. Gijsman en zn.; 4 J. Rozier; 9 P. de Mooy. Postduiven (5) PV De Snelvlieger stuurde in Strombeek 512 duiven de lucht in. Uitslag: 1 C. Verhorik; 2 F. Heemskerk; 3 A. Bink. 4, 6 M. de Toerfietsen Lange en zn.; 5 F. Compier, 7 J den Dunne; 8 A. Compier; 9 Fok ker-Van Leyden; 10 A. Noest. ganiseert de Wandelkring Lei den en Omstreden een Oranje wandeltocht, met als afstanden 10, 15, 25 en 40 kilometer. De start voor de langste afstand is bij 't Parlement aan de Nieuwe Rijn tussen negen en tien uur; de overige afstanden tussen negen uur en half drie. Wandeltocht (2) Wandelsportvereniging Zuid-West houdt zaterdag en zondag de elf de Zuid-West wandeltocht. Deel nemers kunnen kiezen uit de af standen 5, 10, 15, 20 en 40 kilome ter en ook een tweedaagse lopen van twee maal twintig of twee maal veertig kilometer. De start is bij de kantine van voetbalver eniging VTL aan de Voorscho- terweg naast zwembad De Vliet. De starttijden zijn voor veertig kilometer tussen negen en tien uur en voor de overige afstanden tussen negen en twee uur. Postzegelmarkt In De Goede Herder, Oude Vest 13, wordt zaterdagavond van half acht tot tien uur een postzegel- markt gehouden. New wave en pop In het Leids Vrijetijdscentrum. Breestraat 66, treedt vrijdag avond de Engelse new wave band Famous Names (voorheen the Writz) op. Het voorprogram ma is gereserveerd voor de Haag se groep Leopard. Zaterdag avond is cr weer Pop aan de Bak in het LVC, met om tien uur The Line, om elf uur SLF en om twaalf uur Munk. Wandeltocht (1) Op Koninginnedag, donderdag, or De Leidse toervereniging Swift- toer organiseert zondag de tradi tioneel geworden Oranjetocht. Deelnemers'kunnen kiezen uit twee afstanden: 25 en 50 kilome ter. Er zijn twee routes uitgezet in de Bollenstreek. Jeugdige fiet sers van acht tot dertien jaar kunnen in een speciale jeugd groep onder begeleiding van en kele ervaren Swifttoerleden ook meefietsen. De start en inschrij ving zijn bij het clubhuis van Swifltoer aan de Admiraal Banc- kertweg (industrieterrein de Waard). De starttijd is tussen ne gen en tien uur. Voor meer in lichtingen J. Hoogenboom, tel 071-892883. Wethouder Tesselaar metselt het gedenkteken LEIDEN Vijf gerestaureerde wo ningen aan de Gortestraat (30 tot en met 38), die in opdracht van de Stichting Het Kleine Leidse Woonhuis zijn opgeknapt, zijn gistermiddag officieel opgele verd. Wethouder Tesselaar van volkshuisvesting metselde een ge denksteen in. Het is het tweede protect van de stichting, die zich ten doel stelt kleinere woonhuizen in Leiden te restaureren. Eerder, ui 1976 om precies te zijn, werd een wervers- huisje aan de Uiterstegracht op geknapt. Het Kleine Leidse Woonhuis heeft nu een ander project, dal zo'n twintig woningen omvat, op hel oog. Waar dat precies is wil men nog niet kwijt. 'We moeten eerst zekerheid hebben". Donderdag Stadhuis 8.309.30 uur: Carillonmuziek stadhuisbeiaard. 9.00 uur: Vlaghijsing. Transvaalwijk Het feestterrein is gelegen tussen de Rijnzichtbrug en het viaduct bij de Lage Morsweg. 10.0012.00 uur: Kermis met allerlei standjes. 12.0012.30 uur: Ballonnetjes met gas vullen, kaartje eraan en ver volgens oplaten. 12.3015.00 uur: Vervolg kermis en rad van avontuur. 15.3017.00 uur: Playbackfestival voor de kinderen. 19.3001.00 uur: Feestavond in het Mierennest, Morsstraat 62, toe gang gratis. De Kooi 9.00 uur: Rondgang harmoniekapel door de Kooi. 10.00 uur: Kinderspelen op de speeltuin. 14.00 uur: Bejaardenfeest in het buurtcentrum. 20.00 uur: Bingo dansant in het buurtcentrum. HerengrachtZijlsingel De feestelijkheden hebben plaats op het Kaarsemakersplein of, bij slecht weer, in de Zuidsmgelschool. 10.0011.00 uur: Optocht voor kinderen van 4 tot 12 jaar. 11.0012.00 uur: Poppenkastvoorstelling. 14.0016.00 uur: Kinderspelen: blokjesrapen, vlaggetjessteken enz. voor kinderen van 4 tot 6 jaar; roeien in de Oranjegracht en grab belton voor kinderen van 6 jaar en ouder. 19.0020.00 uur: Optreden majorettes 'De Toekomst". 20.15 uur: Feestelijke disco voor jong en oud met Rad van Avon tuur en mooie prijzen. Morskwartier (omgeving Muiderkring) 9.15 uur: Inschrijving voor de ballonoplating aan de Jacob Cats- laan, waarna vertrek kinderoptocht m.m.v. "Allegro Vivace" naar de LOK-school aan de Storm Buysingstraat 10.1512.30 uur: Poppenkast en film in de LOK-school. 13.30 uur: Inschrijving voor de rolschaatswedstrijden qp de Jacob Catslaan. 14.3016.30 uur: Rolschaatswedstrijden met in de pauze een optre den van "De Paulines". Zijlsingelbuurt 10.00 uur: Kinderoptocht voor de wijk, start bij speeltuin Ons Ei land loterij. Burgemeesters-, Professoren- en Rijndijkwijk De festiviteiten worden gehouden in en om het buurthuis Cornelis Joppensz aan de Du Rieustraat. 10.00 uur: Jury Kinderoptocht. 11.3011.30 uur: Kinderoptocht (met Klein Matilo). 11.30 uur: Prijsuitreiking kinderoptocht. 12.0012.30 uur: Zaagselbak voor de peuters. 12.3013.30 uur: Pauze. 13.3015.30 uur: Spelletjes. 15.3016.30 uur: Poppenkast (gespeeld door Benetty uit Noord- wijk). Na de poppenkastvoorstelling prijsuitreiking van de spel letjes. 16.3017-30 uur: Spelletjes (hanengevecht, mastklimmen) voor 12 t/m 21 jaar, direct hierna prijsuitreiking. 17.3019.00 uur: Pauze. 19.0020.30 uur: Rad van Avontuur. 20.3024.00 uur: Feestavond met bingo en muziek voor alle leeftij den (de muziek wordt verzorgd door 'De Rijnsons'). 14.3016.30 uur: Jan Plezier (van het Badmotel Zeerust, Noord- wijk). Maredorp De festiviteiten worden gehouden op de Pui in de Van der Werf- straat. 11.00 uur: Ballonnen oplaten. 12.00 uur: Straat- en muurtekenwedstrijd voor kinderen tot 12 jaar. 13.00 uur: Wedloop langs mooie en minder fraaie plekken in de Camp en Maredorp. 13.0017.00 uur: Terras, rad van avontuur. 14.30 uur: Buurtsongfestival. Pieters- en Academiewijk Feestterrein is het Gerecht en bij slecht weer in Augustinus, Ra penburg 24. 10.00 uur: Opening/muziek via tape, platen, cassette. 10.30 uur: Ballonnen oplaten. 11.00 uur: Tekenwedstrijd/Aanvang portrettekenen door geoefen de tekenaars. 12.00 uur: "Speakers Corner". 13.00 uur: Poppenkast. 14.00 uur: Kinderactiviteiten clownsgroep, zaklopen, touwtrek ken etc. 15.00 uur: Optreden van "Mioritza" (muziekgroep). 17.30 uur: Pauze met muziek via tape, platen, cassette etc. 18.30 uur: Optreden van "The Be-Bob Gang" Sextet: Jan Kiewit- De Jong, Jos Paardekooper, Hubert Wijers, Karei Boehlee, Hans Ruijgrok, Frank Schermer-Voest. 20.00 uur: Optreden van "Wilcox Gay", afgewisseld door "Combo Dombo"/combo van Yves. 23.00 uur: echte "Disco" in "Augustinus". Merenwijk-Leedewijk 9.30 uur: Regenboogpad: inschrijven voor optocht. 10.0011.00 uur: (Samen met Stichting Zijlwijk): Optocht van de Franciscusband en verklede kinderen (je mag ook steppen of fiet sen versieren); vertrekpunt: clubhuis In de Bocht, Regenboogpad. 11.3013.30 uur: Op het Broekplein: kinderspelen, o.a. touwtrek ken, zaklopen, bliklopen en nog veel meer, straattekenwedstrijd, ballonnen oplaten. Merenwijk-Zijlwijk 9.30 uur: Inschrijving voor de optocht en de kinderspelen bij het clubhuis "In de Bocht" op het Regenboogpad. 10.0011.00 uur: Grote kinderoptocht door de wijk in samenwer king met het buurtcomité Leedewijk en met medewerking van de Franciscusband Leiden. Vertrek vanaf het Regenboogpad. 11.0013.00 uur: Kinderspelen op het Regenboogpad, o.a. bliklo pen, zaklopen, ballenrace, wasophangen, vlaggetjessteken enz. Zuid-West (omgeving Schubertlaan) Het feestterrein is de Beatrixspeeltuin aan de Schubertlaan. 11.0012.00 uur: Verkleedoptocht voor kinderen tot 12 jaar, vooraf gegaan door de eigen majorettegroep. 12.0014.00 uur: Kinderkennis en spellen met hindernissen, waar mee prijzen zijn te winnen. 14.3016.30 uur: Optreden van de 'Trawanten", een geweldige mu ziekgroep. 16.3018.00 uur: Optreden van Hans Versnel. Ook is er de hele dag iemand aanwezig die glazen graveert. Zuid-West omgeving Donizettilaan 7.45 uur: Vlaggen hijsen (voor vroege vogels). 8.15 uur: De orgelman (zijn arbeid is een kleine beloning waard). 8.45 uur: Gasballonnen wedstrijd op Paganini terras. Ieder kind kan z'n eigen ballon oplaten. 9.1510.00 uur: Stoeptekenen voor de garages Paganinistraat, een objectieve jury zal de tekeningen van de verschillende leeftijds groepen beoordelen. 10.30 uur: Bar van het Paganini terras geopend, al of niet overdekt. (Verse koffie en alles wat daarna gedronken behoort te worden is aanwezig). 10.3012.00 uur: Kinderspelen voor 12-jarigen en ouder. 11.15 uur: Snoeptent voor kinderen. 12.3014.00 uur: Lunch gelegenheid op Paganiniterras. (Vers ge roosterde saté's; patat, kroketten, stokbrood. Gerenommeerde koks). 12.30 uur: Rad van Avontuur. 13.3016.30 uur: Volleybalcompetitie (ook nu weer zal er op twee velden in de Paganinistraat om de ZW 100 bokaal gestreden wor den). 16.30 uur: Prijsuitreiking: stoeptekenwedstrijd en volleybalwed strijden. 17.00 uur: Live music en disco (op speciaal verzoek met medewer king van de Paganini Jazz Stampers en een speciale disc-jockey). Zuid-West omgeving Montgomerystraat Het feestterrein ligt aan de Bazelstraat. 11.00 uur: Opening van de feestelijkheden met een voetbalwed strijd AktiefLuifelbaan. 11.3512.00 uur: Damesvoetbal AktiefDe Hutspotten. 12.3013 40 uur: De Bojo Band (popgroep). 12.0018.00 uur: Bloemschikken i.s.m. Flora/Rijnsburg 13.4514.20 uur: Jong K&G plus Seniorkorps K&G. 14.3015.30 uur: Touwtrekwedstrijden i.s.m. Leidsch Dagblad met o.a. twee ploegen van de NZH, De Hutspiotten, Swift, Sportstich ting, Winkeliers ver. De Luifelbaan, Zuiderkwartier. 14.3016.00 uur. Boerenkapel De Dors(t)vlegels. 15.3016.00 uur: Karate/Taek Wondo demonstraties o.l.'v. Sport school Aad van der Luit. 15.2515.35 uur: Junior Korps Majorettes Aktief. 16.0016.10 uur: Senior Majorettes Aktief. 16.3017.00 uur: Optreden van de Muziekver. De Burcht. 17.00 uur: Optreden parachutisten.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 4