"Anders speel ik een uienpot" Joop Zoetemelk 12 sterkste in Leidse dernykoers Fernandez triomfeert Dietz mag van coach toekijken Vrij Ling hoopt tegen Cyprus op veelvuldig balbezit FC Utrecht ook bij AGOW niet welkom U.V.S. - ELINKWIJK /OENSDAG 29 APRIL 1981 JÜSSELDORF Bij dc vanavond te spelen landenwcdstrijd West- Duitsland - Oostenrijk zal Ber nard Dietz, die gewoonlijk de aanvoerdersband draagt, op dc reservebank zitten. Bondscoach Jupp Dcrwall kan hem in Ham burg niet gebruiken, omdat de Oostenrijkers slechts met twee spitsen spelen. De rol van aan voerder wordt nu overgenomen door Karl Heinz Rummenigge. Het middenveld zal met Schus ter, Breitner, Magath Hansi en Müller tamelijk offensief zijn in gesteld. Paul Breitner viert na een afwezigheid van bijna zes jaar zijn rentree in het Westduit- se elftal. riet Oostenrijkse team telt vijf spe lers. die in de Westduitse Bun- desliga uitkomen: Bruno Pezzey, Kurt Jara, Dieter Mirnegg, Ro land Hattenberger en Rcinhold Hintermayer plus nog twee spe lers, die hun geld in het buiten land verdienen: Kurt Welzl van AZ'67 en Herbert Prohaska van de Italiaanse kampioen Inter. De opstellingen: West-Duitsland: Schumacher (1 FC Köln); Stielike (Real Madrid), Kaltz (Hamburger SV), Förster (VFB Stuttgart) en Briegel (1 FC Kaiserslautern); Schuster (FC Barcelona), Breitner (Bayern München), Magath (Hamburger SV) en Müller (VFB Stuttgart); Rummenigge (Bayern München) en Fischer (Schalke '04). Oostenrijk: Koncilia (Austria Wien); Obermayer (Austria Wien), Krauss (Rapid Wien), Pez zey (Eintracht Frankfurt) en Mir negg (MSV Duisburg); Hatten berger (VFB Stuttgart), Prohas ka (Inter Milaan) en Jara (Schal ke '04); Welzl (AZ'67). Krankl (Rapid Wien) en Hintermaicr (1 FC Nüarnberg). Scheidsrechter: Charles Corver. Keegan Kevin Keegan behoort tot de drie SPORT René Pijnen slachtoffer materiaalpech gangmaker Joop Zijlaard LEIDEN Na afloop van de Leidse wielerronde achter dernys wenste René Pij nen er geen woorden meer aan vuil te maken. Tijdens de koers moet de zesdaag- se-vedette zich echter ste vig hebben zitten te ver bijten. Waarom moest hem dit nu juist weer overkomen? Zonder de met materiaalpech kam pende gangmaker Noppie Koch moest Pijnen im mers zwoegend van wiel 'vaste' internationals, die de En gelse coach Ron Greenwood niet kan opstellen in de wedstrijd te gen Roemenië vanavond in Lon den. Onzekerheid over het her stel van Dave Watson, de mid denvelder van Southampton, is er de oorzaak van dat Green wood het Engels team pas enkele uren voor de wedstrijd zal sa menstellen, ri een wedstrijd voor de voorron den van het wereldkampioen schap voetbal heeft Zwitserland gisteravond voor 22.000 toe schouwers in Luzern gelijkge speeld tegen Hongarije. De eind stand was 2-2 na een ruststand van 1-1. Voor Zwitserland scoor de Claudio Sulser in de 32ste en 47ste minuut. Laszlo Balint zorg de in de 45ste minuut voor 1-1, terwijl Sandor Muller in de 65ste minuut uit een strafschop 2-2 maakte. In poule 4 staat Enge land met 4 punten uit twee wed strijden aan kop. Jong Oranje Jong Oranje heeft gisteravond in Leeuwarden de vriendschappe lijke wedstrijd tegen het nationa le team uit de Sowjet-Unie in de zelfde leeftijdsklasse (onder de 21 jaar) met 2-1 gewonnen. De ruststand was 1-1. De doelpun ten kwamen op naam van Goeri- novitsj (19e minuut), René van der Gijp (28) en na rust van Ruud Gullit (74). Er waren 3500 toe schouwers. - s* X WJ* tot wiel twee van de drie races afwerken. Wat was er gebeurd 9 N iets vermoe dend stapte Koch gisteravond op zijn dernv om zich naar de start lijn van de Ronde van Leiden te begeven Tot zijn verbazing wei gerde 'de bromfiets'. Niets aan de hand. dan maar de reservemo tor genomen. Ook deze viel ech ter niet aan dc praat te krijgen. Zo vlak voor hit door Gerben Karstens verzorgde startsignaal was er nog maar één oplossing gewoon zonder gangmaker mee fietsen. Uit pure ellende moest Pijnen zich alzo aan het wiel van de andere renners staande zien te houden. Hij slaagde daarin won derwel. maar het kostte hem wel zoveel kracht dat hij alleen tij dens de eerste koers het spel vol waardig mee kon spelen. Toen Koch voor de derde en laatste se rie zijn materiaal toch nog op had weten te lappen, was het al te laat. Pijnen, normaal een specia list in dit werk, was volledig uit geblust. Niemand anders dan Joop Zoete melk werd op het parkoers aan de Witte Singel-Zoeterwoudse Singel de totaalwinnaar. Achter de vertrouwde rug van Joop Zij laard moest hij in de eerste sessie nog met een bescheiden klasse ring genoegen nemen. Eenmaal goed op gang gekomen ging de oud-Ripper vervolgens echter NICOSIA (GPD) Voor de interland tegen Cyprus in Groningen viel hij af toen bondscoach Rob Baan zijn selectie terugbracht van 22 naar 16 man. Een maand later tegen de Fransen mocht hij halverwege de partij bij een dubbelblanke stand de plaats innemen van verdediger Hugo Hoven- kamp en vanavond in de uitwedstrijd tegen Cyprus keert hij terug in Oranjes basisteam. Tscheu la Ling, januari 1980 tegen Spanje voor het laatst drager van het shirt met de leeuw, daarna door een schorsing (een rode kaart in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oost-Duitsland) en een liesblessure, verdween uit de frontlijn. UTRECHT (GPD) Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Apeldoorn heeft gisteren ne gatief gereageerd op de overeenkomst die FC Utrecht en AGOW intussen hadden bereikt over het spe len van de drie resterende thuiswedstrijden van FC Utrecht op het terrein van de amateurclub.Het college hield rekening met het nega tieve advies van het Apel- doorns politiekorps, dat uit bezuinigingsoverwegingen geen trek heeft in overwerk, met gevreesde parkeerpro blemen, met overlast voor de woonwijk die aan de rand van het voetbalveld ligt, met de angst voor de FC- supporters en ten slotte met de concurrentie voor de amateurverenigingen in dc stad. Na sportclub Amersfoort, Ajax, Wageningen en NAC is het de vijfde keer dat FC Utrecht z'n neus stoot bij het vinden van een vervangende accommodatie voor het ge sloopte Galgenwaard. Zon dag dient Utrecht FC Gro ningen te ontvangen. Omdat het bestuur van FC Utrecht momenteel alle po gingen om ergens tijdelijk onderdak te vinden ziet af springen, heeft het de KNVB laten weten dat er op dit mo ment geen garantie kan wor den gegeven dat er zondag tegen FC Groningen kan worden gespeeld. Inmiddels heeft Helmond Sport zijn ac commodatie aangeboden, maar FC Utrecht wenst, voordat het opgelucht ademhaalt, het standpunt van B en W en de politic van Helmond te kennen. In het stadium van overleg verkeren ook nog de Dordtse gemeentelijke instanties, terwijl B en W van Utrecht in eigen stad naar een oplos sing (Elinkwijk) zoeken, die wel moet voldoen aan dc ei sen die „Zeist" stelt. Twee maanden terug nog niet rijp om een bijdrage te leveren in dienst van het nationale voetbal, vanavond een speler van wie Rob Baan veel verwacht. De keu ze van Ling is niet afgedwongen via voetbalhoogstandjes binnen de lijnen van het voetbalveld. Waar PSV'er Jan Poortvliet, we kelijks bewijzend dat hij in supe rieure vorm is, uit de ploeg werd gelaten omdat hij als specifieke mandekker niet in het systeem paste, daar geldt het omgekeerde voor Ling: niet in beste doen, ge kozen omdat hij in het concept waarmee de Cyprioten ver schalkt dienen te worden wel past. Geliefd Ling mag opereren op zijn geliefde stek, de rechtervleugel, vanwaar hij spits Kees van Kooten moet voorzien van bruikbaar mate riaal. Een positie die de Ajacied bij zijn club ook graag zou bekle den, ware het niet dat de techni sche leiders andere plannen voor ogen hebben en de grillige vedet te liever in het centrum zien. Vol gens bondscoach Baan is die ver plichte gang naar het centrum van de aanval oorzaak van Lings mindere prestaties en ook de uit verkorene zelf gelooft dat. „Meer dan een vleugelspeler ben je in de spits afhankelijk van de bal len die je aangespeeld krijgt. Je moet rondhangen voor het doel, aan voetballen kom je niet toe. Ik haat het spelen met twee spitsen en ben blij dat we er vanavond weer ouderwets met drie spitsen tegenaan gaan". "Onzin" Baan hoopt dat de terugkeer op zijn geliefde vleugel zoveel goed zal doen aan zijn spel dat hij in zijn negende interland de sterren van de hemel speelt. De coach: „Je weet het met Ling nooit, het is alles of niets". Een uitspraak die hem door de Ajacied niet in dank afgenomen wordt. „Onzin, je hebt de naam en je komt er niet meer van af. Je bent als aan valler nu eenmaal vreselijk af hankelijk van je medespelers. Krijg je geen bal, dan speel je uienpot zonder er zelfs iets aan té kunnen doen. Andere wedstrij den maak je drie goals, word je afgeschilderd als de held, maar doe je veel minder". "Ballen" De Ajacied, tot nutoe tweemaal scorend in het nationals team sinds hij oktober '77 zijn debuut maakte, hoopt vanavond veel vuldig aan het leerlte ruiken. „Ik moet ballen hebben, acties ma- De opstelling van het Nederlands elftal: Doel: Piet Schrijvers (Ajax); Ben Wijnstekers (Feyenoord), Ruud Krol (Napoli), Huub Stevens (PSV) en Hugo Hovenkamp (AZ'67). Midden: Johnnv Metgod (AZ'67), Willy van de Kerkhof (PSV) en Arnold Mühren (Ipswich Town). Voor: Tscheu la Ling (Ajax), Kees van Kooten (Go Ahead Eagles) en Johnny Rep (Saint Etienne). Wisselspelers: Hans van Breuke- len (FC Utrecht), Jan Poortvliet (PSV), Michel van de Korput (Torino) Simon Tahamata (Standard Luik) en Pier Tol (AZ'67). De opstelling van de ploeg van Cyprus: Doel: George Pantziaras; achter: Luka, Pattikis, Pappadopoulos en Erotikritou. Midden: Nikos Pantziaras, Dimitrou en Yiam- goudakis; Voor: Mavroudis, Kounnas en Vrahimis. ken, dan ben ik op z'n sterkst". Zo komt het bijna smekend over zijn lippen. Eenmaal in het bezit van de ronde kogel is de op dracht simpel: doorstomen naar de achterlijn en vandaar zoeken naar het hoofd van Kees van Kooten. Een omtrekkende bewe ging die noodzakelijk is omdat coach Talianos zijn mannen op nieuw massaal in het centrum van de defensie zal posteren. Hoe moeilijk het is die muur te door breken ervoer Nederland in Gro ningen. Ling: „Daar werd het maar 3-0, ver wacht nu niet dat we er hier op dit eiland eventjes zeven in- schoppen. Laten we blij zijn met de overwinning". Tscheu la Ling flinks) heeft reden tot lachen. Interim-trainer Rob Baan haalde hem terug in het Nederlands elftal. Ook Huub Stevens (tweede van links) en Willy van de Kerkhof staan legen Cyprus in hel basisteam. Simon Tahamata tweede van rechtsmag op de bank plaatsnemen. In saaie Vuelta-etappe JEAN (ANP) Opnieuw leverde de Ronde van Spanje geen span ning op. De zevende etappe werd. na twee achtereenvolgen de Nederlandse overwinningen (Nicuwdorp en Lammertink). ge wonnen door een Spanjaard: Fernandez. Ongeveer vijftig man kwamen tegelijkertijd over de eindstreep, waardoor er in het al gemeen klassement weinig ver anderde De Fransman Clère, die al vanaf de proloog in het geel rijdt, heeft nog steeds de leiding. De Nederlanders roerden, zich wel in het begin van deze Vuelta-rit. Hans Vonk won de eerste tussen- sprint. Jos Schipper de tweede Ook Johan van der Meer liet zich veelvuldig voorin zien. Daarna was het vuur enigszins uitge blust. zeker toen twee bergen van de derde categorie voor het peloton opdoemden. De latere winnaar Fernandez be dwong de eerste het snelst, zijn landgenoot Vicente Belda de tweede. Laguia, twee keer als tweede boven, behield de leiding in het bergklassement. Voor Van der Meer. Vonk. Van Dongen en Lammertink waren deze twee klimmen te veel. Ze kwamen op een flinke achterstand van Fer nandez door de finish. Peter Zij- erveld is nog steeds de beste Ne derlander in het algemeen klas sement. Hij neemt de 27ste plaats m. Stand algemeen klassement 1 Clère 36.19.21. 2 Jorgen Marcussen (Den) op 2 sec 3 Giovanni Battaglin (Ita) op 17 sec. 4 Angel Arroyo (Spa) op flink tekeer. De neerstriemende regen deerde hem daarbij niet. De bebaarde Zijlaard had er meer last van: "Het is dat Joop en ik al vijf jaar met elkaar rij den. Omdat we elkaar zo goed aanvoelen wisten we precies met wat voor snelheid we de bochten konden nemen. Anders was het toch knap gevaarlijk geweest op die gladde klinkers Geef mij maar zesdaagses, dat rijdt een stuk prettiger Ondanks zijn handicap wist René Pijnen de eerste klassementsra ce op zijn naam te schrijven. De Brabander kon zich al zwoegend voorin handhaven, manifesteer de zich sterk in de klassements spurts en veroverde dan ook de meeste punten. Luik-Bastena ken Luik winnaar Johan van der Velde eiste de tweede plaats voor zich op. terwijl Theo Smit en Martin Venix de derde stek deel den. In de daaropvolgende afval- koers was de dernyloze Pijnen echter de eerste die eraf moest. Daarmee waren zijn kansen op de eindzege meteen verkeken René Kos en Joop Zoetemelk jakkerden vervolgens flink door. Theo Smit kon het tempo nog het langst bijbenen, waarna Kos rivaal Zoetemelk in dc sprint van de laatste afvalronde klopte. De weer als vanouds energieke or ganisator Joop Riethoven had een vette premiepot bijeenge- trommeld, met als gevolg dat er in de slotsene in elke ronde om de premies gespurt werd. dit tot genoegen van het publiek dat in ieder geval niet in de kou gezet werd Speaker Wim van Duiven- bodc had het er druk mee. Zoete melk, die zich ondertussen in dc gele trui had gehuld, viel nu niet meer te stuiten. Slechts Martin Venix kon in de laatste ronde het wiel van de Tour de France win naar houden, maar kwam er in de eindspurt toch niet aan te pas. Achter Zoetemelk en Venix ein digde Van der Velde als derde Met deze slotzege verzekerde Zoe temelk zich ook van de eerste plaats in het totaalklassement. De constant rijdende Johan van der Velde eindigde als tweede, terijl de rappe Theo Smit goed was voor een derde plaats. De eindscorcs naar "strafpunten") gedetailleerd: 1 Zoetemelk 8; 2 Van der Velde 10. 3 Smit 12; 4 Venix 13; 5 Pijnen 13; 6 Ooster bosch 15. 7 Kos 15. 8 Rietveld 22 RUUD DOBBELAAR Palotai leidt Real-Liverpool ZURICH - De Hongaarse arbiter Karoly Palotai zal woensdag 27 mei in Parijs de eindstrijd van het toernooi om de Europese voetbalbeke voor landskampioe nen tussen Real Madrid en Liver pool leiden. Dc scheidsrechterscommissie van dc Europese voetbalunie (UEFA) heeft de Italiaan Ricardo Lattan zi aangewezen als arbiter voor de eindstrijd van h. ttoernooi OI (kl Europa Cup voor bekerhouders die woensdag 13 mei in Dussel- dorf wordt gespeeld. Daarin komt Carl Zeiss Jena uit tegen Dinamo Tblissi. Ipswich Town en AZ'67 zullen in de eerste finalewedstrijd om de UEFA-beker (op 6 mei in Ips wich) worden geconfronteerd met de Oostduitser Adolf Pro- kop De return, die op 20 mei in Alkmaar wordt gespeeld, zal on der leiding staan van de West duitser Walter Eschweiler. (ADVERTENTIE) Sportcomplex "Kikkerpolder" Donderdag a s aanvang 14 30 uur Deze advertentie is aangeboden door Dames- en kindermode DE WIT Vijf Metplein - Leiden \.h :i V-V

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13