Ridderorde voor bekende Nederlanders WOENSDAG 29 APRIL 1981 BINNENLAND PAGINA 11 Annet Nieuwenhuizen LEIDEN Tot de traditie van de lintjesregen behoort ook dat een aantal zg. bekende Nederlanders met een ko ninklijke onderscheiding wordt begiftigd. De meesten worden ingedeeld in de categorie ridder in de orde van Oranje-Nassau, zoals ook dit keer weer is gebeurd. Zo werden in omroepland ridder in de orde van Oranje- Nassau radio- en tv-presentator Herman Emmink, eind redacteur Herman Kuiphof van "Studio Sport" en me vrouw A.E. Notten-Roeffen, regisseuse bij de KRO. Een zelfde onderscheiding kregen actrice Annet Nieuwen- huijzen, zangeres Rita Reys, auteur Simon Vinkenoog en wereldkampioen wielrenner bij de amateur-stayers Gaby Minneboo. Officier in de orde van Oranje-Nassau bij bevordering werd de letterkundige dr. Ida G.M. Gerhardt en "ge woon" officier werd mr. J.M. Landré, bestuurslid van de NOS en oud-directeur van de TROS. De directeur van de AVRO, S.K. van der Zee, kreeg dezelfde onderscheiding. De directeur van het Rijksmuseum in Amsterdam, dr. S.H. Levie, werd ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, evenals een aantal Eerste- en Tweede-Kamerle den en de voorzitter van het NKV en vice-voorzitter van de FNV Wim Spit, die onlangs besloot voor de Novib te gaan werken op een ontwikkelingsproject in Indonesië. Gaby Minneboo LEIDEN Ook dit jaar is de traditionele lintjesregen nog in stand gebleven. Terwijl er al jarenlang wordt gesproken over de noodzaak van afschaffing respectievelijk inkrim ping, is het ook in deze kabinetsperiode nog niet gelukt. Er is een grondige herziening van het decoratiestelsel voor nodig en volgens een woordvoerder van het minis terie van binnenlandse zaken stuit dat op allerlei prakti sche moeilijkheden. De hoogste koninklijke onderscheiding, het commandeur schap in de orde van Oranje-Nassau, is dit jaar in tegen- dr. Ida G.M. Gerhardt Tot ridder in de orde van Nederlandse Leeuw zijn benoemd: L.Chr. van Wachem, directeur Kon. Shell Groep, Wassenaar B E. Ruys, voorzitter raad van bestuur Kon. Nedlloyd Groep, Wassenaar. Ir. A. Verwoerdt, hoofddirecteur PTT, Voorschoten. Generaal-majoor b.d. J. van Eisen, voor zitter Adviesraad Defensie-aangele genheden, Noordwijk aan Zee. Generaal-majoor R A. Hengstdijk, Kon- .Luchtmacht, Leiden. Prof.dr. Th.H. Lunsingh Scheurleer, hoogleraar Leidse universiteit, Lei- Prof.dr. M. Vink, hoogleraar Leidse uni versiteit, Zoeterwoude. Prof.dr. G. Zoutendijk, hoogleraar Leid- i lid Eerste Kamer, Herman Emmink Prof.mr. A.L. Melai, hoogleraar Leidse universiteit. Voorschoten. Ir. N. Buijsert, lid Gedeputeerde Staten Zuid-Holland, Alphen aan den Rijn. Ir. A.J. de Roos. directeur-generaal ar- sociale zaken, Voor- Tot officier in de orde van Oranje-Na ssau zijn benoemd: drs. J. van Ederen directeur Katholie ke Pedagogische Academie "De la Salle" in Heemstede, Noordwijk. Commandeur arts H.S. Bartlema, Oegstgeest (met de zwaarden) Kapitein ter Zee F.A.J. de Boer. Leiden. Kolonel H.G. Tollenaar, verbindings dienst, Voorschoten. Kolonel drs. P.H.J. Lutterman, Kon- Luchtmacht, Alphen aan den Rijn. Luitenant-kolonel J.H. Mulder, Kon- Luchtmacht, Leiden. Mr. E.E.N. Krans, administrateur minis terie van defensie, Wassenaar. Mr.drs. C.J.F. Thieme, vice-voorzitter raad van bestuur Nagron Nationaal Grondbezit, Wassenaar. J. IJkel, hoofdadministrateur ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Wassenaar. Ir. H. de Groot, ingenieur-hoofddirec- tour technische dienst Hoogheem raadschap van Rijnland. Oegstgeest. Mr. J.I. van Dijke, lid Raad voor de Wa terstaat. Woubrugge. Chr. Theil, oud-inspecteur PTT Wasse- meen secretaris Raad Midden- Kleinbedrijf, Voorschoten. J.J.M. Hessing, administrateur ministe rie van economische zaken, Oegst geest. Ing. S. Prins, administrateur Rijks Geo logische Dienst, Wassenaar. Drs. M.J. Schepman, hoofd-administra- teur ministerie van economische za ken, Voorschoten. Mr. J. Goosens, administrateur ministe rie van landbouw en visserij, Voor schoten. M L. Mogendorff, voorzitter directie Ned. Unilever Bedrijven. Wassenaar. Drs. J.J. Schouten, voorzitter Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond, Voor- Dr. M Boeseman. sectiehoofd vertebra- ta en beheerder afd. pisces Rijksmu seum Natuurlijke Historie, Oegst geest. Drs. A. Goudsmit. hoofd sector afval stoffen directoraat-generaal milieu hygiëne ministerie van volksgezond heid en milieuhygiëne. Wassenaar. Dr. J.M.L. Phaff. geneeskundig inspec teur afd.moederschapszorg directo raat-generaal volksgezondheid minis terie van volksgezondheid en milieu hygiëne, Voorhout. M.A. van der Have, burgemeester ge meente Leiderdorp. C. van Stam. burgemeester gemeente Haarlemmermeer. Mr. J.A.M. Cornelissen, hoofd hoofdafd. wetgevingsbeleid directoraat-gene raal arbeid ministerie van sociale za ken, Leiden. Tot ridder in de orde van Oranje-Na ssau zijn benoemd: J. Hage. journalist. Boskoop. A.R. Meima. directeur Coöperatieve Bloemenveiling "Eendracht maakt macht" te Roelofarendsveen W. Iken. hoofdcommies ministerie van economische zaken. Voorschoten J. van Zijp, Leiden. J.W. van Kuyk, oud-hoofd afdeling lo kaal personeel buitenlucht KLM, Voorschoten. Mevr. M.M.J. Noordman, ex-voorzitter Leidse Woningstichting. Leiden. Luit.ter zee technische dienst 2 F.A. Wiegeraad, Leiderdorp. Ex-luit. ter zee vakdienst 2 J.M. van Rooijen, Voorschoten Majoor C.W. Janssen, speciale dienst in tendance, Leiderdorp. Majoor mevr. C.C. Rutgers van der Loeff, speciale dienst aan- en afvoer, Wassenaar. Kapitein G. de Ridder, vakdienst, Lei derdorp. Majoor F.A.F. Cartens, Kon. Lucht macht. Wassenaar. H.N. Ruiter, referendaris directie mate rieel Kon. Landmacht, Voorschoten. J.G. Zijlstra, referendaris ministerie van defensie. Wassenaar. L.M. Dijkhuizen, hoofdcommies direc tie materieel Kon. Marine. Wassenaar. L.W. Boin (broeder Wilhelmus), onder wijskundige. Voorhout. J. van Luijpen, oud-schoolleider oplei ding hoger beroepsonderwijs logope- die-akoepedie, Leiden. J.A. Noordenbos, hoofd afd. econo misch administratieve opleiding Leidse Onderwijsinstellingen, Oegst- stelling tot vorig jaar aan slechts enkelen toegekend. Vo rig jaar waren het er negen, dit jaar drie, namelijk mr. J.L.M. Niers, commissaris der koningin in Overijssel, mr. K.T.M. van Rijckevorsel, lid van de Raad van State, Den Haag, en drs. G.H.J.M. Peijnenburg (bij bevordering), se cretaris-generaal van het ministerie van defensie, Wasse naar. Onderstaand overzicht vermeldt de onderscheiden perso nen uit Leiden en omgeving, de Rijnstreek en de Bollen streek. Koos Verheul, eerste fluitist Residentie Orkest, Leiden. H.M.J.W. Kortmann, huisarts. Leiden. J. van Dijk, wethouder gemeente Kat- D. Koeman, hoofdcommies belastingin specteur registratie verleend J. den Hoed. wonende te Leiden; C.N. van den Akker, lid van de kerk voogdij van de Nederlandse hervorm de kerk te Leimuiden; C.J. van Vliet, oud-kerkvoogd van de hervormde gemeente Oudershoorn/ Ridderveld (gem. Alphen aan den Rijn); A. Westra. adjudant der rijkspolitie, wo nende te Oegstgeest; A.C. Boon, hoofdcommies ter secretarie der gemeente te Leiden; A. de Jong, technisch ambtenaar bij het gemeentelijk waterleidingbedrijf, te Boskoop (gepensioneerd); W. Kool, wethouder der gemeente Ze venhoven; W.J Oorschot, adjunct-hoofdbrand meester le klasse by de gemeentelij ke vrijwillige brandweer, te Voor schoten; i Hoven, bibliotheekassistent A bij Mevr. A. Koopman, le verpleegster A in dienst van het Academisch Zieken huis te Leiden, wonende aldaar. D.W. de Romijn, laborant A bij de Rijks- Leiden, wonende al- i Zijp A.j'jCSWo Ds. B. Bouma, em.-predikant Geref. Kerken, Noordwijk. Ds. J. Verwelius, em.-predikant Ned. Herv. Kerk., Waddinxveen. D.J. Klinkenberg, chef onderafd. begro tingszaken en kredietbewaking cen trale directie financiële en economi sche zaken ministerie van crm, Ha- zerswoude. M. van der Ploeg, Sassenheim Mevr. H.A. Toxopeus-Ufkes, Zoeter woude. C. Oudshoorn, commies bij het Ministe rie van Onderwijs en Wetenschappen te 's-Gravenhage, wonende te Voor schoten; H.J. Uiterdijk, bibliotheekassistent A bij de Bibliotheek der Rijksuniver- steit te Leiden, wonende aldaar. W. Roelofsen. adjudant-onderofficier van de technische dienst vliegtuig- techniek, te Katwijk a/d Rijn. C. Zwarts, van het wapen der genie, te Bodegraven; (met zwaarden). Kooistra, van het dienstvak der militai re administratie, te Alphen ad Rijn; (met zwaarden); J.J. van Capel te Alphen aan den Rijn, gewezen voorzitter van de Woning bouwvereniging "St. Jozef' te Al phen aan den Rijn. J.J. Duivenvoorde te Noordwijkerhout, voorzitter van de woningbouwvereni ging "St. Antonius van Padua" te Noordwijkerhout; M. Krijgsman te Katwijk aan den Rijn (gem. Katwijk), hoofdopzichter by de Katwijkse Bouwvereniging; A.C. Berkheij te Katwijk aan Zee (gem Katwijk), gewezen secretaris van de woningbouwvereniging "De Britten burg" te Katwijk; P Vrisekoop te Alphen a/d Rijn, hoofdemploye le klasse der P T T P. de Gunst, wonende te Oegstgeest, hoofd van de afdeling handelsvoor lichting van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland te C.A.Th, van Schoonderwoerd den Beze- mer, wonende te Leiden, administra tief ambtenaar A 2e klasse bij het Centraal Bureau voor de Statistiek te Voorburg; Th.E. Akerboom te Roelofarendsveen, gem. Alkemade, penningmeester van de veilingvereniging "Eendracht Maakt Macht" te Roelofarendsveen. A. van Duyvenvoorde te Katwijk, direc- tie-adviseur by B V. Rederij en Ha- nnghandel N. Parlevliet jr. te Katwijk ■M Zet; H. van Harten, wonende te Leimuiden, bondsraadslid van de Hout- en Bouw bond CNV. tevens voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Christe lijk Nationaal Vakverbond. H.A Turnhout, correspondent van Dag en Weekbladen, wonende te Noord wijkerhout; Mej J G.M. van der Valk. oud-directrice het Bejaardenverzorgingstehuis werd verleend J.W J Robertz. administratie! .m la- naar C le klasse bij het korps rijkspo litie, wonende te Langeraar (gem. Ter Aar); H.F. van der Burg. adjunct-hoofdbrand meester bij de gemeentelijke vrywilli- ge brandweer, te Voorschoten. P.G. 't Mannetje, hoofdagent van ge meentepolitie te Katwyk. (gepensio- W.J Pos. brandmeester by de gemeen telijke vrywillige brandweer, te Bos- Rxta Reys J. Regeer, hoofdopzichter A by de dienst gemeentewerken, te Leiden (gepensioneerd); P. de Kruyf. voorzitter van het Orarye- J.H A Brugmans, administratief ambte naar H Ik 1.1 til) de Rijksuniver- steit te Leiden, wonende te Leider- D. de Graaf, administratief ambtenaar B le klasse by de Rijksuniversiteit te Leiden, wonende aldaar. Mevr J van der Gugten. assistente huishouding by het Academisch Zie kenhuis te Leiden, wonende te Ryns- burg N P Bosman, wonende te Leiden. Mevr. K van der Stelt Blonk, bestuurs lid van de Christelijke Zangvereni ging "Looft den Heer" te D< Kaag (gem Alkemade), wonende te Lisser- broek (gem Haarlemmermeeri C. Sneyders. secretaris van de Chnste- lyke Muziekvereniging "Uitspanning Na Inspanning" te Katwyk aan Zee (gem. Katwijk i. Mej N van Tilburg, leidster by de afde- hng Tydelyke Hulpverlening van de Stichting Gezinsverzorging en Ge zinshulp Haarlemmermeer en Om streken, te Hoofddorp (gem Haar lemmermeer). Th B van der Putten, penningmeester van de Vereniging Dorp Vijfhuizen en oud-vnorzitter van de Sportvereni ging "D.S O V te Vythuizen (gem oud penningmr Ch:i I- I /.in,-. r- nging I. - M den Heer" te De Kaag 'gem Alkema de), wonende te Roelofaren! - D. Bontje, oud-leider van gymnastiek vereniging. wonende te Leiden J. Bosman te Alphen aan den Ryn drHJ^RoethoJ^ Pr<if dr G Zoutendijk Mr. J M. Landré

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 11