Minder publiek bij corso Mogelijk betere woningtoewijzing Overvaller steelt paardentotogeld IgiBEESSZZESB Bejaarde en jongere Wassenaarders anders behandeld [feidse agenda 1 Voetganger aangereden Burgerlijke stand Voorschotens korps bij blus wedstrijden tweede Fascisme kan niet Paraplus troef bij Bol en jüsqrtw Voorschoten MAANDAG 27 APRIL 198 WASSENAAR - Bepaalde groepen woningzoekenden in Wassenaar zullen anders behandeld gaan worden. Be jaarden krijgen in de toe komst eerst een bezoek van een maatschappelijk werker. Aan de hand van dit bezoek wórdt gedeeltelijk bepaald of en wanneer de bejaarde in aanmerking komt voor een bcjaardenwo- ning. Ook voor jongeren moet er een betere regeling komen. Dit zijn een aantal voorstellen van burgemeester en wet houders van Wassenaar, die zijn neergelegd in de nota Huisvesting. De nota komt vanavond in de gemeente raad ter sprake. De belangrijkste wijziging in het huisvestingsbeleid is on getwijfeld het aanstellen van een maatschappelijk werker, die een belangrijke taak gaat krijgen bij het toewijzen van huizen. Allereerst denkt het Wassenaarse college aan huisbezoeken. Op basis van dit huisbezoek willen B en W de zogenaamde sociale indi catie bepalen. Dit als uitbrei ding van het nu gehanteerde puntensysteem. Samen moet dit systeem de noodzakelijk heid van een bejaardenwo ning voor de aanvrager bepa len. De maatschappelijk werker krijgt ook een taak bij andere woningproblemen. Hij zal als bemiddelaar optreden bij een achterstallige huur, bij het voorkomen van huisuitzet ting en bij het verminderen van spanningen tussen bu ren. Verder is het de bedoe ling dat de maatschappelijk werker ook aandacht gaat ge ven aan de mensen, die wor den samengevat onder de noemer 'bijzondere omstan digheden'. Daarmee bedoelt het college onder andere bui tenlandse werknemers en ge scheiden mensen. Veel aandacht wordt besteed aan een verbeterde regeling voor jongeren. Het CDA vraagt het college om over enige tijd een speciaal punt op de agenda van de gemeen teraadsvergadering te zetten. Ondertussen is er een ge sprek op gang gekomen tus sen de gemeente en de Was senaarse Raad voor Jeugd en Jongeren. Het is de bedoe ling dat Wassenaar in de toe komst een stichting Jonge renhuisvesting krijgt. Met open armen begroet Was senaar woningzoekenden uit de regio, die niet economisch gebonden zijn aan de ge meente. B en W willen alleen noe een grens afbakenen, zo dat niet iedereen in Wasse naar kan komen wonen. Veel ruimte in de nota krijgt ook de zogenaamde doorstro ming. De verantwoordelijke wethouder Van der Klaauw (CDA) schrijft dat een drin gend beroep op de bevolking om de te goedkope woningen te verlaten noodzakelijk is. Hij vindt dat de doorstro ming. gebaat is bij de bouw van premiewoningen, zodat huurders van goedkope wo ningen sneller een huis ko pen. Maandag Stadhuis: gemeenteraad, 19.30 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17:! film "De Strategie van de Spin" van1 Bertolucci, 20.00 en 22.15 uur. De Regenboog, Merenwijk: sc'.irijf-j avond Amnesty International, 20.U0 uur. Wassenaar, Princehaven, sluitings avond carnavalsvereniging - klaverjas sen. 20.00 uur Wassenaar, gemeentehuis, raadsverga dering, 19.30 uur. Voorschoten. De Lindehoeve, werk groep Politiek Café 20.00 uur. Voorschoten, gemeentehuis, raadscom- missie welzijn 20.00 uur. Apotheken BOLLENSTREEK - Het jaarlijks bloemencorso in de bollenstreek is dit keer door minder toeschou wers bekeken dan vorig jaar. Ongeveer 500.000 kij- tal dat nog nooit in de 34-jarige geschiedenis was gehaald. Het corso, onder de titel "Bol en bloem", verliep dit jaar bijna vlekkeloos. Twee lekke banden gedurende de gehele tocht was de enige tegenslag die de organi satie te verwerken kreeg. kers Stonden zaterdag Het regenachtige weer heeft onge- langs de route tussen Haarlem en Noordwijk. Vorig jaar was dat 600.000, een a« twijfeld zijn stempel gedrukt op het aantal bezoekers. Maar dit was volgens corso-secretaris H.J. Martens niet de belangrijkste oorzaak van het mindere bezoek. Vooral dat het dit keer een "nor maal" weekeinde was drukte op het aantal kijkers van het corso. "Vooral de buitenlanders komen niet zo gemakkelijk voor één of twee dagen naar Nederland. Als het corso in een lang weekeinde was gevallen dan waren er onge twijfeld veel meer bezoekers uit Duitsland geweest", aldus Mar tens. OEGSTGEEST - Een negenjarige voetganger uit Leiden is zater dagmiddag met hoofd-, arm- en rugletsel in AZL opgenomen. Het jongentje stapte de bus op de Leidsestraatweg uit en wilde via het fietspad het trottoir bereiken. Daarbij zag hij de brommer over het hoofd, die hem aanreed. w. tijdens de regionale brandweer- Beek (Hazerswou- der Bijl (Leiderdorp), Hilligje van Egtcn WASSENAAR - Bij brandweer- wedstrijden op de camping Duinrell in Wassenaar behaalde het vrijwilligerskorps uit Voor schoten een tweede plaats na Woubrugge. Niet zo best deed de Lciderdorpse brandweer, die slechts een dertiende plaats kon den pakken. In totaal deden 28 korpsen uit de provincie aan de wedstrijd mee. Huwelijk: R B de) en E.E.J Frans van Dolder (Zoeterwoude); Willem Kransse drika Helena Maria den Dubbelden (bei den Zoeterwoude). Overlijden: L.F.H.E. Thissen (1892) ge huwd geweest met J.C.D. Stuijck (Lei derdorp); W.J.M Nijhuis (1897) gehuwd geweest met W. van Duijn (Leiden); J. var. der Heijden (1907) ev E R Blok (Leiderdorp); J.J. Koopmans (1917) ev A.J.J. Bakker (Leiden). D. Hunders- marek (1906) ev C. van Rosmolen (Lei den); J W T van Kesteren (1909) ev A C Kwik (Leiderdorp); W. Vis (1901) ev J. Zaal (Leiderdorp); A. Rarcndse (1894) gehuwd geweest met G Helleman (Lei den); D. van der Zwan (1922) ev Den Hartog (Leiderdorp). Fransen Het 34ste corso mag ook dit jaar weer geslaagd worden genoemd. Niet alleen waren er veel Neder landers naar de bollenstreek ge komen om de bloemenpracht te aanschouwen. Dit jaar waren er aardig wat Duitsers, Zweden en Engelsen. Opvallend was het be zoek van veel Fransen aan het corso. Dit neemt volgens de cor so-secretaris elk iaar toe. Het corso had tijdens de tocht wel te lijden van een druilerige re gen. Maar een meevaller was dat er weinig of geen wind was en daardoor was het voor de figu ranten op de praalwagens wel uit te houden. Kou is er door de figu ranten op de wagens niet gele den door de warme kleding die zij droegen. Alleen hadden de fi guranten door de voortdurende druilerige regen koude handen en voeten. De stoet bestond ditmaal uit 18 praalwagens en 18 luxe wagens. Er werd door 24 muziekkorpsen medewerking verleend, waaron der een Amerikaanse high- schoolband uit het Duitse Mann heim. Keukenhof Voor de Keukenhof was het dit weekeinde minder druk dan vo rig weekeinde. Zaterdag passeer den 43.000 bezoekers de hekken van de bloementuin van Jacoba van Beieren, onder wie veel Duitsers. Op die dag werden er op de parkeerterreinen van de Keukenhof 907 bussen geteld. Gisteren was het wat minder; 30.000 belangstellenden bezoch ten de bloemen. Bij Lisses bloementuin gaat het dit jaar met het bezoek uitstekend. Ten opzichte van vorig jaar kwa men er nu al ruim 90.000 kijkers Toch was men over het algemeen wel tevreden in de bollenstreek. Een woordvoerdster van de Lis- sese VW: "Het is erg gezellig ge weest dit weekeinde. De bollen streek zat helemaal vol met toe risten. Zelfs moest er met nooda dressen voor logies worden ge werkt." Zwart Bijzonder tevreden was Noord- wijks VW-directeur Wim Rovers. "Het is voor onze bloe- menbadplaats een geweldig weekeinde geweest. Er was on gelooflijk veel bezoek ondanks het minder goede weer. Vooral gistermiddag op de boulevard zag het zwart van de mensen die naar de praalwagens van het cor so kwamen kijken". Ook Rovers was het opgevallen dat het aantal Fransen in vergelij king met andere jaren enorm is gestegen. Het leeuwendeel van de bezoekers aan Noordwijk wa ren dagjesmensen, die niet alleen de wagens maar ook de schitte rende bloemenmozaieken kwa men bekijken. 9? LEIDEN - "Fascisme kan niet, ra cistische en antisemitische prak tijken kunnen niet". Deze me ning is het merendeel van de jon geren toegedaan die zaterdag de manifestatie tegen het facisme bezochten. Leiden - de avond, nacht en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 24 april tot 1 mei door apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134; apotheek Beker, Oegstgeest, Lijtweg 4, 155482. Voorschoten - Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wassenaar - Wassenaarse apotheek, Stadhoudersplein 13, tel. 12402. Wijkverpleging Leiden - Interkruis Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rijndijk - ge zondheidscentrum, BNerkenkade Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m 14.00-la.00 uur. Oegstgeest - Interkruis Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum Van der Waalslaan, tel. 4641. Warmond - C. Koster, Helmstraat 43, De dag werd gehouden in het Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Leids Vrijetijdscentrum en geor- ganiseerd door het Leids comité 'Jongeren tegen fascisme' in sa menwerking met een aantal an dere jongerenorganisaties. Regen of geen regen, het Vierkant in Lisse was zaterdag volgestrqomd met vele belangstellenden die het bloemencorso ook dit jaar met wiiaen missen. At werden de praalwagens in veel gevallen vanonder de paraplu gadegeslagen. Het comité werd ruim een jaar ge leden opgericht. Doel was rond 5 mei manifestaties te organiseren om de Leidse bevolking er op at tent te maken dat, terwijl de be vrijding wordt herdacht, ailerlei fascistische tendenzen de kop op steken. De hele dag was het een komen en gaan van geïnteresseerde bezoe kers. Voor het organiserend co mité een duidelijk bewijs dat an tifascisme leeft onder jongeren en dat men zich wil documente ren en oriënteren om andere jon geren er vanaf te houden. Aad Wijsman is heel bewust naar deze dag toe gekomen. "Ik wil te weten komen hoe het fascisme werkt. Pas dan kun je andere mensen er van overtuigen dat ze zich niet bij zo'n groepering moe ten aansluiten". Ook vindt hij het belangrijk datje niet van deze za ken schrikt. "Als je aggressief Politiek (1) In Voorschoten wordt vanavond weer een politie café gehouden in de Lindehoeve. Een forum be staande uit politieke redacteu ren van verschillende kranten zal discussieren over het beleid van het kabinet Van Agt. Er zul len vier grote onderwerpen de revue passereren: het sociaal- economisch beleid, het veilig heidsbeleid (onder andere kern wapens), het energiebeleid en de verhouding kabinet-parle ment. Na de bespreking van een onderwerp bestaat de mogelijk heid tot discussie. Het forum be staat uit M.M. de Bok (Gelder lander Pers), W. Breedveld (Trouw), J. Schinkelshoek (Haagse Courant) en N. Stein- metz (Het Parool). De PvdA- fractievoorzitter in de Voor schotense gemeenteraad zal het forum voorzitten. De bijeen komst begint om acht uur in de Lindehoeve aan de Kon. Mari nelaan. J\CI1 DLIUIAI. Ala JC dgglCjOICl gaat reageren bereik je volgens IViaverjaSSCn mij niets. Je moet hiertegen sus send optreden. En we moeten zorgen dat we geen enkele groep uitsluiten in onze samenleving. Fascisme is een emotionele aan gelegenheid". "Je moet niet alleen in de landen om ons heen kijken. Ook in ons Politiek (2) eigen land gebeuren dingen die v niet door de beugel kunnen", zegt zijn buurman Ybo Buruma. In Wassenaar besluit de plaatse lijke carnavalsvereniging de Deylknotsen vanavond haar sei zoen vol activiteiten. In gebouw Princehaven aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat 100 wordt een klaverjasavond georgani seerd. Deze begint om acht uur. "Denk maar eens aan discothe ken en kroegen die geen kleur lingen binnenlaten. Dat zoiets als de Nederlandse Volksunie aller- De afdelingen van D'66, PvdA, PSP en PPR in Oegstgeest orga niseren morgenavond een poli tiek café in "het Witte Huis" in het Wilhelminapark. Deze bij eenkomst begint om half negen. lei bijeenkomsten kan organise- Tv fulfil C 1X1 ren. En discriminatie van buiten- XVd- 1111.0 111 Op zich vinden de aanwezige be zoekers in de videozaal waar zo juist de film "De Rechtsstaat in gevaar" heeft gedraaid het wel te begrijpen dat het fascisme juist nu de kop op steekt. Het heeft een voedingsbodem: "Veel men sen zijn werkloos en hebben geen goede woning. Vooral veel jongeren zijn de dupe. Er wordt bezuinigd op de uitkeringen en salarissen van de gewone men sen. Huren worden onbetaal baar. Mensen zijn bang voor de toekomst. En zien dan geen uit weg". VOORSCHOTEN - Voorschoten heeft een nieuw kermisterrein. Sinds vrijdagmiddag staan de schiettenten, kraampjes, zweef-, draaimolens en rupsmolens, de autoscooters enzovoorts op het plein naast de brandweerkazerne in de wijk* Bijdorp. De kermis blijft tot de avond van koningin nedag draaien. De openingstij den zijn als volgt: vandaag vier uur, dinsdag vanaf vier uur, woensdag vanaf vier uur en don derdag vanaf 's ochtends negen uur tot 's avonds twaalf uur. WASSENAAR - Een nog onbeken de dader heeft gistermiddag tij dens de koersen op de renbaan Duindigt 14.500 gulden van de stichting Totalisator Nederland (die de gelden int) gestolen. Het geld werd door een bode, een 41- jarige inwoner van Voorburg, aan de loketten opgehaald om naar een beveiligde ruimte van de hoofdkassier te worden ge bracht. Op weg daarnaar toe wist een onbekende de doos met het geld onder zijn arm vandaan te trekken en ontkwam daarmee te voet aan de achterzijde van Duindigt. Het ging niet om het totaal geïnde bedrag. Tijdens de koersen wordt meermaals geld overge bracht van de kassa naar de hoofdkassier. LEIDSCH Ki. DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Poetbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Nabezorglng van Telefoon 071-123143. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. BIJ automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 49.55 Per post f 71,90. Jaarabonnement f 186,70. Per post f276,10. Losse r Directie: G. Koopman 10,70. Adjunct-hoofdredacteur: R.D Paeuw. Alg. redactiechef: A. ven Leeuwen. Plv. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) W. Wlrtz, (binnenland) d. Ruygrok- Hooqeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televi sie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm, en Djakarta. Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch.' Lennartz tel. 071-133202 Correspondenten: Leiderdorp R. Zaadnoordljk 071-121481. Oegstgeest H. Sonders 071-155854. Voorschoten J. Peetere 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D.J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Wassenaar W. Olyslagers 01751-15816 Leiderdorp: F. Snijders.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2