Toussain uitblinker Belangrijke zege van LMHC: 2-0 Sterke tennisstart van Forescate P/Leiden houdt hoofd koel Varsity-goud en baanrecord voor Rotterdams Skadi PAGINA 18 MAANDAG 27 APRIL 1981 SPORT SPORT LEIDEN - Zoals gebruikelijk was de tennissers geen zonnige ou verture van de competitie be schoren. Toch werden op een uit zondering na alle wedstrijden uitgespeeld. De ploeg, die het grootste aantal kilometers moest afleggen om de rackets uit de hoezen te halen, vormde de uit zondering De Noordwijkse LTV. op bezoek bij BTCI 2 in Breda, kwam niet verder dan 4-2. Als Piet Vcentjer wat meer trai ningsuren had kunnen maken, zou de zaak voor de Noordwij- kers al bekeken zijn geweest want had de score zeker 5-1 voor de Noordwijker LTV zijn ge weest Een duidelijk nog niet op slag zijnde Vcentjer verloor in het eerste HE van Scheerders 5- 7. 1-6. Van de twee hoogst geklasseerde ploegen uit de Leidse regio. Fo- rescate en TE AN. wist Forescate een overtuigende winst te boe ken. 8-1 tegen Hilversum 3. TEAN verloor met 4-5 van Lei- i op de verliespartijen viel weinig af te dingen. Twee- setters met royale marge. In de overgangsklasse R hadden de vrijwel geheel verjongde teams van Unicum geer. succes. Uni cum 1 verloor met 3-5 van Jaag pad 3. maar met name de partij van Ivar de Jong was er een met een voor Unicum wrange na smaak. De Amsterdammer Kees Stegcma won met de marginale score 3-6. 7-6. 6-4 en op zijn min ste mag worden betwijfeld of de winnaar met een voldaan gevoel onder de douche zal zijn gestapt. Het aantal dubieuze beslissingen in zijn voordeel was niet op de vingers van beide handen te tel len! De pech was voor Unicums jonge garde dat Hans Tonjann, net hersteld van een enkelbles sure. ver beneden zijn kunnen acteerde hetgeen Unicum op een niet verwacht verlies van het eer ste HE kwam te staan. Tonjann verloor van Karei Stegema met 5-7. 1-6. Thuis moeten de Uni- cummers de pot kunnen winnen. Unicum 2. met Jan Pieter Hop. Mark Nije. Freek van der Capel- len. Mini Carlicr, Bernadette van Es en Iris Zwolloo was tegen de reserves van OTC met Castelein, Bouman, Enk de Groot en Su zanne van Weczel en Nicolette van der Poll minder kansloos als de 0-8 uitslag doet vermoeden. Het zal niet gemakkelijk zijn om de overgangsklasse B vast te houden, maar als de nood hoog is heeft Unicum de redding achter de hand. De formatie van UNI CUM 1 in de eerste klasse van de herencompetitie lijkt al op de helft van de strijd het kampioen schap in de tas te zullen hebben en dan kunnen de "oude" solda ten. Wim Pufkus, Philip van der Kwast, Bram Madera en Har Meijer nog best wat hand- en spardiensten aan hun jonge op volgers verlenen. Gisteren won de kandidaat voor het landskam pioenschap in de herencompeti tie. de finaleronde moet dit kwar tet kunnen bereiken, met 6-0 (de maximale score) van Toeg- Hille- gersberg! Philip van der Kwast, produceerde met de "Mat tenklopper" 34 aces! Hij won dan ook in recordtijd. 30 minuten, in spelen inbegrepen, met 6-0, 6-1! Roomburg haalde in de over gangsklasse B thuisspelend de eerste winst binnen. Gemakke lijk leverde Hillegom de punten niet in. Het werd na hevige strijd 5-3 voor Roomburg. Er waren 5 driesetters, waarvan Roomburg er drie verloor. Bij de Roombur- gers staken Marinus Brooshooft (6-2. 6-1 tegen Ferry Holster) en Jos van der Hoeve (6-2, 6-2 tegen Jannie Kaaien) in glanzende vorm. Maar Milou Bron- Penseel en Jurgcn Peters gingen beide op het nippertje ten onder. En beiden hadden kansen op een ze ge in twee sets! De dubbelspelen brachten Roomburg tenslotte de winst. Alleen het DD ging verlo ren, in drie sets...! Voor Sassen- heim. eveneens uitkomend in de overgangsklasse B was geen winst weggelegd op de eerste competitie-dag. In Sassenheim bleek Lucky Strike uit Zwanen burg met 6-2 sterker. Voor de Sassenheimse winstpunten zor gen Carla de Waard in het eerste DE, 6-4, 6-2 tegen Betty Daniels en Wouter Kuyk met Benjamin Ruysenaars in het HD. 6-0, 6-4 te gen E. Somer/R. v.d. Linde. De beide Sassenheimse heren moe ten echter in staat worden geacht in de return, ook al wordt die in Zwanenburg gespeeld, tot winst te komen. Beiden verloren hun enkelspel na een royale voor sprong in de eerste set. In de tweede klasse was de Leidsche Hout 1 succesvol tegen de reser ves van Hillegom. 6-2. Verloren gingen het tweede HE van Hans Ekker tegen Enno Zimmerman, 4-6, 2-6 en het DD van Inge van Zuuren met Ellen de Groot tegen Georgette Demmind en Ans Vink. 4-6, 0-6. Peter Pauwels, El len de Groot en Inge van Zuuren bleven in hun enkelspel goed in de dubbels, met Peter Pauwels en Inge van Zuuren. De van de Leidsche Hout verloren van DEM uit Beverwijk, 2-6. Wal do Jansen debuteerde beloftevol in de tweede klasse met een on betwiste winst in het tweede he renenkelspel en een zege met Ed Hedeman in de HD. Tot de kam pioenskandidaten mogen in de tweede klasse worden gerekend "Zee en Duin", dat in Bergen met 5-3 won van Schoorel, de Munnik, eveneens 5-3 tegen HLTC 2 in Haarlem en de Leid sche Hout 1. "Zee en Duin" met de geroutineer de Rob Koggink en Jan de Groot als heren en Marijke Guyt als jong talent bij de dames kregen de zege van Schoorel niet ca deau. Jan de Groot en Marijke Guyt waren overtuigend in hun enkelspel. De Munnik had in Bart van der Fecn bij de heren en Ellen Gerrese bij de dames ijzer- sterke troeven in de hand. Laatstgenoemde bleef met drie zeges zelfs ongeslagen in dit eer ste competitietreffen. FRANK BONTE Promotiekansen dames Noordwijk LEIDEN - LMHC heeft tegen HBS uit Heemstede in de laat ste thuiswedstrijd een belang rijke overwinning behaald. De Leidse hockeyers behaalden de twee punten in een regelmatige wedstrijd die LMHC nog een kans geeft op promotie naar de gangsklasse. Wel moet dan in de overige twee wedstrijden wor den gewonnen van respectieve lijk HIC en Zoetermeer. Verder won Roomburg van Castricum, verloor Alecto van Aeolus, ver- Ineg Noordwijk Alkmaar en boekten de dames van Noord wijk en Alecto winst. De zaterdag gespeelde wedstrijd tegen HBS werd volledig gecon troleerd door LMHC en met 2-0 gewonnen. Een omzetting in de verdediging werd door trainer/ coach Rein Grippeling als een succes ervaren. Er kwam meer rust in de ploeg. Na 30 minuten spelen scoorde Gert Jan Goe- koop na slecht wegwerken van de bal door de keeper bij een strafcorner. Na de rust maakte Wouter Eyckenhout 2-0 door een prachtig velddoelpunt van de rand van de slagcirkel. Roomburg-Castricum 3-1 (1-0) Ook de hockeyers van Roomburg hebben weer hoop op promotie (naar de eerste klasse) door de overwinning op Castricum. De Roomburgers hebben de hele wedstrijd een groot overwicht gehad en kregen vele strafcor- ners mee. Voor de rust scoorde Paul Lamping beheerst na aan geven van Kees Wendt 1-0. Door het gebrek aan tegenstand werd door Roomburg te weinig gedis ciplineerd gespeeld en bleven doelpunten uit. Pas twintig mi nuten na de thee benutte Kees Wendt een strafcorner. Binnen één minuut daarna scoorde de zelfde Wendt na fraai passeer- werk 3-0. Castricum dat op de een na laatste plaats staat kreeg en benutte een strafpush vijf mi nuten voor het eindsignaal. Alecto-Aeolus 0-2 (0-1) Alecto heeft zich kennelijk al met de degradatie naar de derde klas se verzoend. Er was geen sprake van een tactisch concept. De Lei derdorpers werden door Aeolus, dat constant beter was, nog ont zien wat de doelpunten betreft. De aanvoerder van Aeolus kreeg een gele kaart. Acolus-Forcscate 0-2 (0-1) Zaterdag speelde Forescate bij Aeolus met een verdedigend concept. Wat niet mocht verhin deren dat de Voorschotenaren tot gevaarlijke aanvallen kwa men. Jelmer Siersma brak na een goede combinatie door in de cirkel en werd door de keeper ge vloerd. De strafpush, die het logi sche gevolg was, werd door Mare van 't Noordeinde bekwaam be nut. Forescate dat het behoudende spel goed vol hield maakte tien minu ten voor tijd nog een goal dooi invaller Nol v. d. Steen die op de rand van do slagcirkel goed werd aangespeeld door Ronald Dek ker. De Voorschotense hoc keyers maken met nog twee wedstrijden te spelen een grote kans op promotie naar de eerste klasse. Noordwijk-Alkmaar 1-0 (1-0) Noordwijk dat geen kans maakt en niet gekweld wordt door degra- datiezorgen speelde een goede wedstrijd tegen Alkmaar. De eer ste vijftien minuten was het bes te spel voor Noordwijk. In die periode scoorde Jan Karei van Brie. De Alkmaarders gingen naar mate de wedstrijd vorderde al beter spelen maar zagen hun doelpogingen telkens misluk ken DAMES Noordwijk-Alkmaar 1-0 (1-0) De dames van Noordwijk hebben de eerste twee punten binnenge haald in een promotie-nacompe- titie met nog twee clubs. Renate v. d. Bent benutte de eerste straf corner effectief en zorgde daar mee gelijk voor het winnende doelpunt. Noordwijk heeft met deze eerste winstpartij een goede stap gezet in de richting van de tweede klasse. Alecto-Kickers 20-0 (10-0) De Alectodames grepen hun kans hun doelsaldo op te schroeven tegen Kickers dat voor de helft bestond uit meisjes-B. Zaterdag al oefenden de Leiderdorpse ti telkandidaat bij Reigers door met 10-1 te winnen. De leerlingen van meervoudig scholen uit de regio Leiden kworn gere banden. De overige winnaars: Europees kampioen Jan Koster Jeroen van Schaiijk (GoederaadJ tot 62 kg: Hendrik v.d Spek (Delft); hebben de Zuidhollandse taekwon- Voorschotenop het ereschavot. tot 68 kg: Cees Oosterom (Delft) en dotitelstrijd beheerst. De Delfte- Achter Chris Hoefman (Delft) etn- boven 74 kg: Gerard v.d. Helm naar gaf zelf itt de pauze een de- digde hij als tweede in de categorie (Delft), monstratie (zie foto). Van de sport- tot 75 kg bij de bezitters van de ho- Succes voor De Spartaan-atleet bij NKS-titelstrijd LEIDEN - De jongensploeg van de Lisser atletiekvereniging De Spar taan behaalde gisteren op de Leidse kunststofbaan een eerste plaats tijdens de jaarlijkse kampioenschappen van de Nederlandse Katho lieke Sportbond (NKS). Behalve voor de jongens waren er voor De Spartaan ook eervolle plaatsen weggelegd voor de dames (3de) en de heren (4de). Van het organiserende De Bataven Leiden werd de hoog ste klassering weggehaald door de meisjesploeg (6de). Opvallende prestaties van natio naal niveau leverden de NKS-- wedstrijden niet op. Wellicht mocht dat gezien het gure weer en het vroege seizoentijdstip ook nog niet worden verwacht. Eltjo Schutter (Nijmegen) en John van Oers (Thor Roosendaal) spron gen beiden 4.40 meter met de polsstok en oud-Rotterdammer Sjaak Ruhl, tegenwoordig uitko mend voor Thor, won het kogel stoten en discuswerpen met resp. 15.51 en 45.24 meter. Bij de meisjes liep Ingrid Stoot (Sprint Breda) de 400 meter in 57.0 se conden. Uiteindelijk bleek Thor bij de he ren de sterkste terwijl het Bcver- wijkse DEM bij de dames met de hoogste NKS-eer ging strijken. Bij de meisjes was het Bredase Sprint de sterkste terwijl, zoals gezegd. De Spartaan uit Lisse bij de jongens de overwinning bin nenhaalde. Uitblinker in De Spartaan—jon gensploeg was Kees Toussain. De 17-jarige Hillegommer liep, weliswaar met enige ruggesteun van de wind, een prima 100 me ter: 11.1 seconden. Daarmee was hij vrijwel net zo snel als de se nioren die er niet in slaagden binnen de elf seconden de finish te bereiken. Ook Peter Blokker deed het prima met een zege op de 400 meter in 52.2 seconden. Andere Spartaan—jeugdpresta- ties van formaat waren de dis cusworp van Paul de Koning (40 32m) en de hoogtesprong van Martien Heemskerk (1.80m). Bij de Spartaan—heren waren het vertrouwde gezichten die voor de punten zorgden. Ad van Doorn liep een 110m horden in 15 3 en sprintte op de 100m naar 113 seconden. De conditie van Piet Waaning mag er nog altijd zijn (5 kilometer in 14.40.9) ter wijl bij het speerwerpen Jan van Heek (wie anders) weer verdien stelijk uithaalde: 52.54 meter. Ni co van Noort haalde met de ko gel 13.55 meter en Ed de Vos met de discus 35.44 meter Ook bij de Spartaan-dames be kende namen. Marian van der Niet met een 100m horden in 15.1 en een vertesprong van 5.21 me ter, Marinda van der Meer met een hoogtesprong van 1.60 meter en Marga Kortekaas met een ko gelstoot van 11.25 meter. Paula Corevaar bracht het met de kogel tot 11.05 meter. De Spartaan-- meisjes speelden geen rol in de voorste gelederen al mocht de hoogtesprong van Annemiek van der Klauw (1.55m) er zijn. Als de prestaties gisteren van de le den van De Bataven Leiden illu stratief zijn voor de te verwach ten verrichtingen in het komen de seizoen dan kan al weer een duidelijke conclusie worden ge trokken: op de loopnummers is er veel fraais in aantocht maar op de technische nummers wordt het weer 'huilen met de lamp uit'. Han Kulker, het afgelopen indoor- seizoen al opvallend snel. be wees zijn aanleg met een zege op de 800 meter in 1.57.0. Bram Was senaar was de sterkste op de 5 kilometer in 14.37.9 en Koen Gijsbers was uiteraard nummer één op de 400 meter in 49.3, ove rigens geen tijd om van achter over te slaan. Gijsbers liep de 100 meter nog in 11.1 terwijl zijn broer Maarten op de 400 meter tot 51.1 kwam. Peter Wezel no teerde op de 1500 meter 4.03.4 en Jan Verloop, een nieuw gezicht in de Bataven-gelederen. 4.09.2. Hans Minnee liep de 800m in 1.59.6. Bij de jongens een Bataven-zege op de 800 meter voor Marcel Honsbeek en een tijd van 2.02.9 was daar al voldoende voor. Per ry Hoogeboom draaide op de 3 kilometer naar 9.37.2. Maries Hunck blonk uit bij de meisjes met een 100m in 12.7 en een 400m in 59.5, Cathy van Loon deed het ook goed met een 800m in 2 24 7 en Hclla van de Graaf sprong 1.55m hoog en wierp de speer naar 30.30 meter. Dat laat ste was bijna net zo ver als club genote Yolanda Dorlas deed bij de dames: 30.32 meter. HOUTEN - Op dezelfde wijze waarop zij het jaar ervoor van het Varsity- goud werden afgehouden, won nu de 'Oude Vier' van het Rotterdamse Skadi met één seconde voorsprong plus een nieuw baanrecord het hoofdnummer van de 98ste editie van de Universitaire Roeiwedstrij- den, gistermiddag op het Amsterdam-Rijnkanaal nabij Houten gehou den. Lange tijd zag het er naar uit, dat zeker niet favoriet Skadi, maar mede-kanshebber en winnaar van vorig jaar, Orca, met de eer zou gaan strijken. Ook het Leidse Njord en de volstrekte outsider Aegir uit Gro ningen, waren lang in de race kansrijk voor de eerste plaats. Een fel eindschot bezorgde slagroeier Hans Lyklema en zijn ploeggeno ten de eerste Varsity-zege sinds het bestaan van Skadi. Aegir, de verras sing van het toernooi, werd tweede, Orca derde, en Njord, dat in de laatste paar honderd meter wat terrein moest prijsgeven, vierde. Het diep teleurgestelde Laga, dat zichzelf als winnaar had getipt, werd vijf de, Triton zesde en Nereus zevende, een voor de Amsterdamse topclub ongekend resultaat. Gyas en Argo sneuvelden reeds in de voorwedstrij den. De start van de finale van het hoofdnummer werd opgehouden door een mankement aan de boot van Laga. Toen een half uur te laat starter Suermondt de ploegen had laten vertrekken, ontspon zich direkt een duel tussen het op boei 6 en 7 gestarte Njord en Orca. Het beeld was wel enigszins vertekend, door het, door een bocht op 800 meter noodzake lijke startverschil. Njord en Orca, die de buitenbocht moesten nemen, kregen een start-voorsprong, maar die meegerekend was er duidelijk winst tenopzichte van Laga en Skadi, aan de andere kant van de baan gestart. Njord probeerde heel slim het veel trager gestarte Triton de bocht af te snijden. De kamprechter moest verscheidene keren de Leid se ploeg in haar baan terugsturen, hetgeen elke keer een paar meter koste. Na het uitkomen van de bocht was het startverschil bijgetrokken en kon eigenlijk pas voor het eerst de balans worden opgemaakt. Met nog bijna twee kilometer voor de boeg, bleek Orca de leiding te hebben. Njord lag daar vlak achter. Aan de overkant was Laga opvallend ver achterop geraakt, maar hield Aegir met z'n jonge, nog onervaren roeiers brutaal de koplopers bij. Nereus en Triton waren al afgehaakt en iedereen wachtte tot Aegir dat ook zou doen. Intussen was Skadi, na een erbarmelijk trage start, be gonnen terug te komen vanuit een hopeloos lijkende achterstand en halverwege de race voegde de Rotterdamse formatie zich weer bij de kopgroep. In tempi variërend van 33 tot 34 a 35 legden de ploegen de middelste van de drie kilometers af. De vermoeidheid en de hoger wor dende golven gingen langzamerhand een rol spelen. Njord-slagroeier Ruud Wessel moest zijn ploeg op tempo 33 houden, om de eenheid te bewaren. Orca durfde in het moeilijker wordende water ook het tempo niet te verhogen. Aegir had maar één tempo in huis en roeide dat de gehele baan. Alleen Skadi bleef versnellen en de zeer ervaren beman ning met veel W.K.-ervaring aan boord wist dit technisch aan te kun nen. Bij het ingaan van de laatste 500 meter was het duidelijk, dat de Rotterdammers zouden gaan winnen. De ingezette eindsprint straalde een zekerheid en een slagvaardigheid uit, die de drie andere koplopers mistten. Aegir kom iets mee in tempo. Ook Orca en Njord probeerden zonder risico te versnellen in een poging de aanval van Skadi op te vangen, maar waren toch niet bij machte te sprintende Rotterdammers van zich af te houden. Njord, dat tot dan toe een voortreffelijke race had gevaren, moest afhaken. Het volgende slachtoffer was Orca. Het onver stoorbare Aegir hield de strijd met Skadi het langste vol, maar moest uiteindelijk toch ook toegeven. Groot was de vreugde bij alles wat uit de Maasstad kwam en vele clubgenoten van de winnende 'Oude Vier' begaven zich, ondanks de kou. te water om de roeiers te feliciteren. Alles ging echter heel rustig en netjes, zodat de .triomferende ploeg droog en wel een welverdiende ereronde kon varen. Na afloop van de race toonden de roeiers van Njord zich toch wel tevreden. Slag Wessel: "We hebben iets teveel op Orca gelete en zij op ons. Aegir is een grote verrassing; die had niemand voorin verwacht; verder komt de progno se, eindigen achter Skadi en Orca, goed uit. Volgend jaar komen we, met meer ervaring, terug!". Njords vierde plaats mag dan misschien wat klassering betreft iets tegenvallen, het roeien van de Leidse vier was zonder meer goed, er werd op het voorste plan gestreden en dat was in de eerste plaats ook het doel van Njord op deze Varsity. Op het voorste plan strijden kon niet steeds gezegd worden van de presta ties van de Njord-roeiers en -sters in de bijnummers. Twee tweede plaatsen waren er voor de Leidse studenten weggelegd. De lichte acht leverde een uitstekende prestatie en moest slechts Nereus voor laten gaan. In het skifnummer werd gelegenheidssculler Timmermans ook tweede, maar verloor alleen van Orca-roeier Mijnders, die op andere wedstrijden enkele klassen hoger zou moeten starten. Overigens was het voor Timmermans de tweede tweede plaats in dit weekend. Zater dag roeide hij als enige Leidse deelnemer in Tilburg bij de wedstrijden van de Zuidelijke Roeibond in de twee zonder stuurman met Cornelis- sen. De eerste-jaars-acht roeide een sterke voorwedstrijd, won die, maar stelde daarna iets teleur in de finale, door daarin niet verder te komen dan een zesde plaats. De dames van Njord moesten veelal ge noegen nemen met lage klasseringen, omdat zij door het beperkte aan tal nummers, dat op de Varsity werd verroeid, gedwongen waren in een hogere klasse te starten. Achterin eindigde ook Njord twee zonder stuurman. De roeiers Coerkamp en Roëll konden niet laten zien wat ze waard waren, omdat Njord vergeten was hun boot mee te nemen naar de wedstrijd! Een unieke prestatie, die het tweetal noopte in een in aller ijl geleende boot te roeien, die voor hen totaal ongeschikt bleek. JAN KLERKS TENNIS - Ivan Lendl (Tsj), als eerste geplaatst in het toernooi van Las Vegas, heeft het toernooi gewonnen. In de finale versloeg de Tsjechoslowaak Harold Solo mon (Vst) met 6-4 en 6-2. Lendl verdiende 144.000 gulden. Solo mon de helft. SCHAKEN - In de eerste ronde van het toernooi in Bad Kissin gen heeft Gennadi Sosonko ver loren van Viktor Kortsjnoi VOETBAL - Real Sociedad is gis teren voetbalkampioen van Spanje geworden. De club uit San Sebastian kwam in de uit wedstrijd tegen Gijon weliswaar niet verder dan een gelijkspel (2—2) maar dat was voldoende om Real Madrid, dat de uitwed strijd tegen Valladolid won met 1-3, voor te blijven Zowel Real Sociedad als Real Madrid ver gaarden in 34 wedstrijden 45 punten maar Real Sociedad had betere doelcijfers LEIDEN In een erbarmelijk slechte wedstrijd hebben de dames van Parker Leiden de belangrijke ontmoeting tegen Eve en Adam Stars gewonnen in Haarlem. De Leidse ploeg zegevierde met 51—48. Het Haarlemse team dat vlak onder Leiden op de ranglijst staat, komt nog in aanmerking voor degradatie. Al vanaf het eerste fluitsig naal nam P/Leiden de leiding. Via 14—8 werd een 22—16 ruststand bereikt. Er werd slecht aangevallen. In verde digend opzicht haalden de volgelingen van coach Rob de Vries nog wel een voldoende. In de tweede helft liep Leiden ver der uit. Op een gegeven moment bedroeg de voorsprong 10 pun ten en de wedstrijd leek ge speeld. Toch kon Haarlem nog terugkomen. Door een opeenvol ging van blunders en slordighe den kwam Stars terug tot één punt: 47-46. De Leidse dames maakten loopfouten. passten de simpelste ballen buiten de lijnen en leken de partij zomaar weg te geven. Dit werd Rob de Vries te gortig. In een time-out riep hij zijn dames tot de orde. De laatste minuten hielden de Leidse speel sters het hoofd wel koel: 51—48. Positieve punten waren volgens Rob de Vries de geslaagde terug keer van Mardet van Gennip en de score inbreng van Lucy Groothuis en Marijke Klos. Trotters Eerste divisionist Spaarbank Trot ters speelde zijn laatste wedstrijd van dit seizoen. Hoewel Trotters het duel thuis hoorde af te spe len, werd de ontmoeting bij An- quila in Spakenburg gespeeld. Trotters kon evenwel niet voor zaalruimte zorgen. Trotters was al enige tijd niét meer serieus m training en had dan ook Weinig trek in dit nutteloze duel. Met zes spelers werd naar Spakenburg afgereisd. In een matte vertoning konden de Leidenaars geen nor male aanval spelen. Er werd veel te slordig gepasst en ook het ver dedigende voetenwerk werd slecht verzorgd. De thuisploeg kon zodoende de hele wedstrijd een voorsprong behouden Onder de maat De inzet aan Leidse ziide was on der de maat en goed basketbal was dus onmogelijk. Soms kwam de toch wel aanwezige klasse van de dit seizoen door pech achtervolgde ploeg boven drijven. Via een paar snelle brea- k-outs werd de achterstand tot enkele punten teruggebracht. Toen ook nog Hans Pley met zijn 'traditionele' vijfde fout het veld moest verlaten werd het voor de Trotters helemaal moeilijk. Wis selen was niet meer mogelijk en enige spelers liepen met vier fou ten rond zodat er te voorzichtig werd verdedigd. Toen ook de provinciaal getinte scheidsrech ters nog een duit in het Spaken- burgse zakje deden hield Trot ters het helemaal voor gezien. Plichtmatig werd de partij uitge speeld. Bij 96-88 kwam een ein de aan het voor de Leidenaars zeer teleurstellende s

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 18