Spontaan applaus voor Zoeterwouds accommodatieplan Bewoners willen voorzieningen gemeente niet Bouw van flats voor jongeren aan Zijldijk eidse agenda Verenigingen beter onder dak Aan Oostdorperweg Raad: meer overleg over kabeltv Plan voor Touwbaan is vervallen Bluswedstrijd Parkeerverbod Loethe tot één zijde beperkt Woningen voor kleine huishoudens op Ganzenwei VRIJDAG 24 APRIL 1981 ZOETERWOUDE - "De beslissing is genomen, de opdracht is volbracht". Deze - voor Zoeterwoude - historische woorden, wer den gisteravond tijdens de maandelijkse raadsverga dering uitgesproken door de heer E.J. Plooij, voor zitter van de WAD-com- missie (Werkgroep Ac commodatie Dorp). Het v reactie op het behaal de succes van vele jaren hard werken aan de plannen voor het realiseren van de nieuwe ac commodatie voor de Zoeter- woudse verenigingen. Eerder op de avond, tijdens de eigenlij ke behandeling van het onder werp. had het publiek door te applaudiseren al spontaan la ten blijken, dat men opgetogen was over het behaalde resul taat. Alle partijen in de Zoeterwoudse raad konden zich gisteravond verenigingen met het voorstel van B en W. Terwijl vorige maand het plan van het gemeen tebestuur, om voor de vereniging "Ons Huis" geen lening beschik baar te stellen om twee kleinere zaaltjes te realiseren, op grote be zwaren stuitte, was nu iedereen vol lof over de plannen van B en W. Deze vereniging krijgt in het nieu we plan van de gemeente de be schikking over een renteloze geldlening van 100.000 gulden. Bovendien hoeft er in de eerste vijfjaar niets te worden afgelost. De belangrijkste hindernissen voor de raad om met de plannen akkoord te gaan, werden hier door weggenomen. Men vreesde, dat deze vereniging het onder spit zou gaan delven bij de verde- Het Centrum aan de Schenkelweg i verenigingsgebouw. ling van de 3.250.000 gulden, die is gemoeid met het (op)nieuw on derbrengen van de diverse ver enigingen in Zoeterwoude. Zo wel de Zoeterwoudse tafelten nisvereniging als de K.P.J. (Ka tholieke Plattelands Jongeren) krijgen nu onderdak in de nog te bouwen sporthal. De muziekverenigingen VIOS en de Sint Jan's Fanfare, blijven, zo als in het andere plan ook al was voorgesteld, in 't Centrum". Dit gebouw dat niet in eigendom is van de gemeente zal worden aan gekocht. Inmiddels heeft het Bisdom Rotterdam (de eigenaar van het gebouw) aan de gemeen te laten weten, bereid te zijn om het gebouw te verkopen voor 150.000 gulden. Het zal de ge meente dan nog 125.000 gulden WASSENAAR - Een deel van de bewoners van de Oostdorperweg in Wassenaar vindt de aanleg van een riool en hoofdleidingen voor gas en water in hun woongebied niet nodig. Zij verzetten zich dan ook nu tegen de aanlegplannen van de gemeente en de kosten daarvan die voor een deel op hen zouden neerkomen.Er is een brief naar de raadsleden geschre ven waarin ernstig bezwaar wordt gemaakt tegen de gevolg de procedure en de strekking van het besluit. De gemeente had de bewoners al via een brief in november 1979 laten weten dat men tegen beta ling kon worden aangesloten op het nieuwe leidingennet. Op het bij de brief behorende enquête formulier verklaarden zij echter er geen belangstelling voor te hebben. Vroegere verzoeken van de bewoners waren steeds door de gemeente afgewezen en zij hadden inmiddels zelf kostbare voorzieningen getroffen. Het col lege van burgemeester en wet houders gaf toen te kennen dat desnoods met tegenzin van de betrokkenen het kostbare pro ject zou worden doorgezet. De bewoners voelen er echter niets voor om, nadat ze eerst zelf voor zieningen hebben laten maken, nu nog eens bedragen van vijf tot dertigduizend gulden te gaan betalen. Zeker niet nu de ge meente op geen enkele wijze heeft aangeboden om die uitga ven op het geheel in mindering te brengen. Toch besloot de gemeenteraad in januari, op voorstel van B en W, tot de aanleg van het riool en de hoofdleidingen in het meest noordelijke deel van de Oostdor perweg. Daar zijn een aantal ver spreid liggende boerderijen en andere woningen gesitueerd. Het gemeentebestuur heeft iiier te vens ruimte gemaakt voor ver plaatsing van bedrijven uit het dorpscentrum. Juist ook om de ze bedrijfsvestiging wil het ge meentebestuur een dergelijke aansluiting realiseren. Volgens het raadsvoorstel zouden de bewoners een deel van de kos ten op zich moeten nemen. En dat zien zij nu helemaal niet zit ten. Zij hebben zich in het verle den meermalen tot het gemeen tebestuur gewend, zonder ook maar een keer antwoord te ont vangen. Vandaar nu de brief aan de raadsleden. Tot verrassing van de bewoners was het voorstel namelijk in ja nuari in de gemeenteraad behan deld. Deze handelwijze wekt sterk de indruk dat de wijze waarop de informatie wordt ver strekt niet op een behoorlijke wijze verloopt, zodat het begint te lijken op manipulatie, aldus de briefschrijvers. "De stukken die u (de raadsleden) met betrekking tot deze zaak zijn toegestuurd, bevatten echter ook onvolledige gegevens, vermoedelijk om uw beslissing conform het voorstel te doen uitvallen, hetgeen inmid dels is gebeurd". Op 16 maart stuurden de bezwaar makers een brief aan B en W, waarop eveneens geen antwoord is ontvangen. Dat zij niet al vóór de raadsvergadering in januari reageerden schrijven zij zelf toe aan de volgens hen onzorgvuldi ge handelwijze van B en W. OEGSTGEEST - De Oegstgeester gemeenteraad heeft zich nog niet geschaard achter de plannen om het aantal televisie-zenders en ra dio-kanalen via de kabclont- vangsl uit te breiden. De raadsle den vonden dat er te weinig over leg was geweest over deze uit breidingsplannen en het raads voorstel dat hiertoe gisteravond op tafel kwam werd dan ook in getrokken. Met name CDA-cr Van Hazel vond dat de uitbreiding eerst bespro ken moet worden in de diverse raadscommissies om over de ge volgen van een en ander beter te kunnen oordelen. Het dagelijks bestuur van dc gemeenschappe lijke regeling antenne-energie voorziening Leiden en omstre ken had voorgesteld om het aan tal televisie-kanalen tot tien uit te breiden en het aantal radioka nalen tot 20. WD-woordvoerder Rijks sloot zich bij de terughoudendheid van zijn CDA collega-raadslid aan. D'66-er Wuisman liep al vooruit op de komende discussie met de opmerking dat het nog wel enige aandacht verdiend om bijvoorbeeld voor een Engels tv- kanaal een ton aan voorzienin gen moet worden betaald. In het bijzonder omdat dit kanaal maar voor zo'n dertig procent van de zendtijd behoorlijk te ontvangen Het braakliggende terrein aan de Zijldijk, de flat moet komen te staan. LEIDERDORP - De stichting Leidse Studentenhuisvesting en de stichting Huisvesting Werkende Jongeren mogen aan de Leiderdorpse Zijldijk, hoek Rietschans een flatgebouw laten neerzetten met daarin zo'n twee honderd wooneenheden. Met dit plan komt de eerder voorgeno men bouw voor een- en tweeper soonshuishoudens aan de Touw baan in Leiderdorp te vervallen. Het ligt in de bedoeling dat de 8.000 vierkante meter grond, die Leiden voor dit terrein had gere serveerd, gebruikt gaat worden voor de vestiging van één of twee Leidse bedrijven. In totaal mag Leiden 23.000 vierkante meter grond aan de Touwbaan bebou wen. De resterende grond wordt overigens gebruikt om de bouw van een nieuwe gemeentelijke sociale werkplaats te realiseren. Dit kan zonder veel problemen, omdat het bestemmingsplan voor dit gebied industrie toelaat. Voor het gebied aan de Zijldijk, dat nu door burgemeester en wet houders van Leiderdorp voor woningbouw is aangewezen, moet het bestemmingsplan ech ter worden gewijzigd. Op dit pro bleem stuitten de beide gemeen tes eveneens in hun onderhande lingen over de Touwbaan, die vo rig jaar plaatsvonden Uit de nieuwe onderhandelingen is ech ter gebleken dat Leiden haar 8.000 vierkante meter grond niet hoeft in te ruilen tegen een even groot stuk aan de Zijldijk. Voor de Zijldijk worden geheel nieuwe plannen gemaakt. De ste- debouwkundige van Leiderdorp is deze week aan de slag gegaan om de wijzigingsplannen te ma ken. Die worden aanstaande dinsdag door burgemeester en wethouders van Leiderdorp be sproken. Op dit moment staat echter wel vast dat de gemeente Leiden een gedeelte van het aantal wooneen heden, dat zij wil gaan bouwen, moet afstaan aan ingezetenen van Leiderdorp. Van Hazel (CDA): uitbreiding kabel-tv bespreken De totale kosten voor de uitbrei ding van de zenderkeuze komen ongeveer op 430.000 gulden en zou dan een tariefsverhoging van 1,50 gulden per aansluiting per maand vande abonnee vragen. WASSENAAR - Op Duinrell in Wassenaar worden morgen re gionale brandwecrwedstrijdcn gehouden waar zo'n dertig korp sen aan deelnemen. Vanaf negen uur morgenochtend moeten de brandweermensen hun vaardig heden op diverse terreinen be wijzen. Rond half zes 's avonds vindt de prijsuitreiking plaats door dc Wassenaarse burgemees ter Staab. Burgerlijke stand J.E1DEN - Bart Pieter Paul zv. J.P.M. Bouter en E.D.G. Devilee; Gerard zv. H. van Velzen en K.C. van der Bent; Bas zv. H. van der Lelie en S.J.M. Werkhoven; Ar- noaldus Marinus zv. F C. Spros en L T. Tazelaar; Frederick Anne dv. J.P.C. van Mameren en N. de Boer; Gabriel Petrus zv. Q.P. Lansbergen en L M. Kops; El- wyn Niels zv. W.G. Klaver en M.E. Hol leman; Leonardus Johannes Cornells zv. A.J. Th. Huiskamp en A.C.M. van Klink; Martijn zv. J.L. Hillenius en F Krol; Adrianus Paulus Johannes zv. J.P. Hoogerbrug en W.C. den Hollander; Cornelis Hendrik zv. F W. du Marchie Sarvaas en A. Mac Gillavry; Sabnna Mi chelle dv. S.J. Puidokas en G. Mameli; Marnix Sebastiaan zv. P.C Parlevliet en M.O. Keij; Elisabeth dv. N. Driebergen en P.C. de Best. Thomas Willem Pieter zv. W.F.H. Moonen en I.M. de Klerk; Maarten Jan zv. L.G.C Vreeburg en A. Haan. Anne Mario dv. A P.C.M. de Win ter en M.J. Schrijver; Jolijn dv. G.J.M. de Jong en M. Pulleman; Monique dv E. Scheepmaker en W.E.M. Langeveld; Nicoline Jacoba Jantine dv. J Zandber gen en J. de Best; Kristianne Jacqueline Elisabeth dv. J. van Rijn en E.M. Zuij- derduijn; Jacobus Cornelis Dirk zv. J.C. Ouwehand en A. Dykhuizen, Abraham Adnaan Christiaan zv. C. ten Broek en L.J.A. Verwey. Overleden: L Vermond. (1919); P. Dek ker. (1943) gehuwd geweest met F. van der Vaart; P C M. Werps. (1958), G. van der Gaast, (1937) echtgenote van H.M. van Velsen; M Verheul. (1920); A. de Moor. (1900); T. Meijvogel, (1901); L. van der Meij. (1955); W. Bouwman (1910); G. van der Vliet, (1914). J.A. Vianen, (1910); I de Tombe. (1896); J.C. van den Bos. (1889), D. van Barneveld. (1901). J.M. Krösschcll, (1893), I. Kramers. (1924); R H. Bezocn, (1911); C van Kralingen. (1915); C.D. Groen, (1905); W. Korthals. (1922). ZOETERWOUDE - Op de Loethe in Zoeterwoude-dorp, zal een voorlopig parkeerverbod komen voor één zijde van de rijweg. De gemeente zal over een periode van een jaar de zaak aankijken en aan de hand van de resultaten ter plekke al dan niet verder gaande verkeersmaatregelen ne men. Dit werd gisteren besloten in de Zoeterwoudse gemeente raadsvergadering. Het oorspronkelijke voorstel van burgemeester en wethouders om voor beide zijden van de weg een parkeerverbod af te kondigen vond de heer Van der Geest (CDA) iets te ver gaan. "Door het tegengaan van parkeren aan bei de zijden van de weg, wordt het alleen maar aantrekkelijk ge maakt om harder te gaan rijden", aldus Van der Geest. Nieuwe maatregelen moesten wor den genomen op verzoek van omwonenden. De Loethe is door het aan twee kanten parkeren erg onoverzichtelijk en daardoor ontstaat een gevaarlijke ver keerssituatie voor de kinderen, aldus de buurtbewoners in een brief aan de raad van Zoeterwou de. WARMOND De Woningstich ting "Warmunda" gaat huizen voor een- en twee persoons-huis- houdens bouwen op de "Ganzen- wei". Een plan hiervoor werd gisteren goedgekeurd tijdens de gemeenteraadsvergadering van Warmond. Het was aanvankelijk de bedoeling dat de "Stichting Verpleging en Verzorging Warmond" daar zelf eenheden voor haar personeel ging bouwen. Ze heeft die bouw echter overgedragen aan "War munda". Die gaat nu 36 eenper soonswoningen en drie tweeper soonswoningen op de Ganzen- wei bouwen. De opzet pm tegelijk op de Vliet- wei te bouwen kan niet door gaan, omdat er op dit moment nog bezwaren tegen de bebou wing moeten worden gehandeld. Voordat dat is gebeurd, kan er niet worden gedaan. Hierdoor bestaat het risico dat de wonin gen iets duurder zullen worden, maar de raad vond gisteren dit nadeel minder belangrijk dan een snelle woningbouw. Een voorstel om met de jachtwerf Padox tot een gratis grondruil over te gaan werd door de raad aangenomen. Met die grondruil zou de gemeente wel wat grond cadeau geven aan Padox, maar de medewerking die ze van Pa dox krijgt in de uitvoering van plan "Zuid" vonden de fracties daar ruimschoots tegenop we gen. De WD-fractie, die aanvan kelijk de meeste bezwaren had tegen het cadeautje, liet zich overreden, maar pas nadat loco burgemeester Van Schagen ver zekerd had dat dit soort giften geen gewoonte zouden worden. De eerste Warmondse koper na de herverkaveling van plan Zuid heeft zich gemeld. Alle fracties spraken hun tevredenheid hier over uit en hoopten dat er nog vele zouden volgen. Om dat te bevorderen vonden ze dat de ge meente bezig moest blijven met reclame maken voor het indus trieterrein. Tarieven WD-raadslid Corijn sprak zijn verwondering uit over het stij gen van de tarieven van het wa terleidingbedrijf, aangezien er in 1978 winst was gemaakt, zoals gisteren uit de gemeentereke ning bleek. Corijn: "Het kan toch niet de bedoeling zijn dat het wa terleidingbedrijf winst maakt. Als dat zo blijft doorgaan was die extra-verhoging van dit jaar niet nodig geweest". Van Schagen antwoordde hem echter dat er dit jaar wel een extra kostenstij ging voor het waterleidingbedrijf te verwachten is, en dat daarom die verhoging wel gerechtvaar digd is. Het pleintje achter het gemeente lijk gymnastieklokaal zal voor taan ook officieel "Kaaksplein" gaan heten, zoals het van ouds her al in de "volksmond" werd genoemd. Het idee van CDA- fractievoorzitter Heyl om die volksmond als leidraad ook el ders te nemen, werd onpraktisch geacht. PW-raadslid Van de Zalm: "Dat zou alleen maar ver warring wekken: vroeger heette voor degenen die op de Heren weg woonden de Dorpsweg ach terweg, en zij die op de Dorps weg woonden noemden de He renweg zo". Vrijdag i Zoeterwoude. De gemeente koopt het gebouw, dat dan dienst kan doen als kosten om 't Centrum" in een goede staat te krijgen. Het beheer van de nieuwe sporthal en ,,'t Centrum zal worden on dergebracht in nieuwe stichtin gen. Het is de bedoeling, dat deze contacten met elkaar zullen on derhouden, waardoor de diverse activiteiten van de verschillende verenigingen elkaar niet overlap pen. Leiden. Antonius Clubhuis. Lange Ma re; jaarconcert Werkmans Wilskracht, 20.00 uur. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: swingavond, 21.00-02.00 uur LISC, le Binnenvestgracht: Tsjechi sche liedjeszanger Jaroslav Hutka, 23.00 Boerhaaverestaurant, Boerhaavelaan: bijeenkomst Vereniging tot Bevorde ring der Bijenteelt, afdeling Leiden, 20.00 uur In de Bierdeghel, Vestestraat: bijeen komst Communicatie Club Leiden, 20.00 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: j film Vengeanceis mine van Shohei Ima- mura, 20.00 uur. Art-tea-house de Oude Rijn: lezing "Het jaar 1900: metamorfose in de cultuur" door Dolphi Moquette-Wiltens, 20.30 Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: film "Het alledaags fascisme"- Michael Romm, 23.00 uur. 't Parlement. Nieuwe Rijn 52: club alleenstaanden, 20.00 uur. NVSH-centrum, Rapenburg 48: open soos 22.00 uur. Lesbiese Vrouwen Leiden, Caecilia-- straat 18: open huis, 21.00 uur. Voorschoten, gemeentehuis, raadsver gadering, 20.00 uur Zaterdag Leiden. Leids Vrijetijdscentrum, Bree straat 66: manifestatie "Jongeren tegen fascisme", 13.00-01.00 uur. Centrum voor Geboorteregeling. Kort Rapenburg 1-3: open dag, 11.00-15.30 Antonius Clubhuis, Lange Mare: ruil beurs De Verzamelaar, 10.00-16.00 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: film Vengeanceis mine van Imamura, 20.00 uur. Augustinus, Rapenburg 24: film "L'In- gorgo" van Comencini met aansluitend disco, 21.00 uur. Sanderscomplex. Levendaal/hoek Ko- revaarstraat: antiekmarkt, 09.00-17.00 NVSH-centrum, Rapenburg 48: praat- café. 22.00 uur. Leidse Werkgroep Homosexualiteit, avond. 21.00-01.00 i Zondag Maandag Stadhuis: gemeenteraad. 19.30 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: film "De Strategie van de Spin" van Bertolucci, 20.00 en 22.15 uur. Huisartsen Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24.00 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord. Groenoord, Kooi, Merenwijk: za. H.J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089; zo. J.E.C. Crul-Kelderhuis, Noordeindeplein 8 a. tel. 142888. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za. A. van Luijk, Wasstraat 2 a, tel. 122522; zo. E K. Fogelberg. de Sitterlaan 18, tel. 132877. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za. A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797; zo. F. Lahr, Zoeterwoudse- singel 11, tel. 120347. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen. Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg. Verhage za. Verha- ge. Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 133834; zo. Groeneveld, Rosmolen 2, te- I.133834; Spreekuur 11.00 uur tot 11.30 uur, gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za. Van Wijk. Van der Valk Boumanweg 198, tel. 890529; za. spreek uur van 12.30 uur tot 13.00 uur Florijn 10. Gezondheidscentrum, tel. 891000; zo. Van Beek, Hoofdstraat 8, tel. 894539; zo spreekuur Hoofdstraat 8. tel 894539. Oegstgeest - De Haan, Oranjelaan 26, tel 11, tel. 2493; zo. Vrijenhoek, Bachlaan 1, ringlaan 4, tel. 78303. Apotheken Leiden - de avond, nacht r dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 24 april tot 1 mei door apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134; apotheek Beker, Oegstgeest, Lijtweg 4, 155482. Voorschoten - Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wassenaar - Wassenaarse apotheek, Stadhoudersplein 13, tel. 12402. Dierenartsen Leiden - Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F Muurling, Plantsoen 23. Leiden, tel. 125057. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - Ij. Krol, President Kenne- dylaan 260, Oegstgeest. tel. 153266. Voorschoten - J. Frencken, J. Róntgen- laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. Wassenaar - G. Immink, Surinamestraat 50, Den Haag, tel. 070-462207; G.J. Schouten, Laan van Meerdervoort275 a, Den Haag, tel. 070-458327. Wijkverpleging Leiden - Interkruis Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rijndijk - ge zondheidscentrum, BNerkenkade Lei derdorp. tel. 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14 00-15.00 uur. Oegstgeest - Interkruis Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum Van der Waalslaan, tel. 4641. Warmond - C. Koster. Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor. Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Nabezorglng van Telefoon 071-123143 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. BIJ automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 49.55 Per post 171,90. Jaarabonnement f 186,70. Per post f 276,10. Losse nummers f 0,70. Directie: G. Koopman Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmens Adjunct-hoofdredacteur: R.D Paauw. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) economie) P.J. Tombe (sporl) P.C. Rosier (radio e Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm, en Djakarta. Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 of 071-144941 tat. 222 Ch.' Lennartz tel. 071-133202 071-155854. Voorschoten J. Peetere 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D.J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Wassenaar W. Olystagers

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2