Dorpscentrum in Wassenaar wordt aantrekkelij ker Weidse agenda Er gif in zat geen tanks" Mogelijk toch bouw tennis- en sporthal Grotere actie tegen tanks Aanleg botensteigers Kerksloot vertraagd WASSENAAR - Het ge meentebestuur van Was senaar zet weer een stap in de richting van een aan trekkelijker en beter te be reiken dorpscentrum. Maandag zal de gemeente raad een voorstel in be handeling nemen, dat een forse vergroting van de parkeerruimte vlak achter de hoofdwinkelstraat mo gelijk maakt. Vooral het noordelijk gedeelte van de Langstraat zal dan aan le vendigheid kunnen win nen. Maar dan wel ten koste van een oeroud en idyllisch plekje, dat vroe ger alleen voor echte Was- senaarders was te vinden. Het gaat hier om het ter rein Kloosterland, dat grenst aan het Spinbaan- gebied en dat behoort tot de oudst bewoonde ge deelten van de gemeente Wassenaar. Deze uitbreiding van de parkeerge legenheid is een vereiste voor het aantrekkelijker maken van het winkelen in het hart van het dorp. Dat er nu een grote stap kan worden gezet is te danken aan een overeenkomst tussen de gemeente en grondeigenaar C.J.J. Kroon aan de Langstraat. De betreffende ondernemer is be reid om.de gemeente Wassenaar gratis een stuk grond te geven van 465 vierkante meter en zal op zijn beurt in de gelegenheid zijn om een diepe supermarkt in de Langstraat te vestigen, waarvan de achterzijde aan het parkeer terrein grenst. Door deze handel krijgt de gemeente tevens toe gang tot een aangrenzend stuk van 1400 vierkante meter dat al in 1978 van een particulier is ge kocht. Met inbegrip van het nu te verwerven gedeelte kunnen 89 voertuigen een plaats krijgen, en dat is voor Wasscnaarse begrip pen een hoog aantal. Lr komt bovendien vanaf dat ter rein een doorgang naar de Langstraat, ter hoogte van het pleintje Van Hogendorpstraat/ Kerkstraat. Deze uitbreiding is nog slechts de tweede en voor laatste fase van het hele plan. Wanneer de vroegere wens van de gemeenteraad geheel in beleid zou worden omgezet, dan zal te zijner tijd ook het laatste stuk "achtertuin" aan de westkant van de Langstraat van gedaante veranderen, of het ooit zover komt is nog de vraag. Want het daar gevestigde bedrijf in tuinbé- nodigdheden, Van den Barse laar, is al vanaf het begin van de ze eeuw een begrip in de ge meente. De grootvader en de vader van de huidige eigenaar werden in het verleden al veelvuldig door de gemeente benaderd. Nog maar vier jaar geleden kreeg de familie aan De Gang te horen dat het ein de nu spoedig in zicht was. Tot een bevredigende overeenkomst is het ook in voor de gemeente financieel gunstige tijden echter nooit gekomen. Nu ook de ge meentelijke reserves zijn geslon ken, is de kans op een totale af braak van het bedrijf en hervesti ging elders in de bebouwde kom tot een minimum geslonken. De huidige bedrijfsvoerder, inmid dels weer een paar jaar ouder ge worden. zegt niet veel zin meer te hebben om nog eens opnieuw te beginnen. In drommen Het gemeentebestuur stond tot dusverre een zodanige wijziging van de bestemming voor ogen, dat er tot aan De Gang - bij wijze van spreken tot aan de muur van het Baljuwhuis - geparkeerd kon worden. De bijbehorende ver wachting was, dat kopers en wandelaars vanaf het terrein Kloosterland in drommen via De Gang en het schilderachtige dorpsplein de Langstraat in zou den lopen. Een ongekende wijzi ging van het beeld in de dorps kom zou dan hebben plaatsge vonden. Als belangrijk voordeel van de hele operatie werd van ge meente wege gezien, dat het dorpsplein dan geheel autovrij zou kunnen worden. WOENSDAG 22 APRIL 19a£E Kind gewond in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Een 8-jarig Zoeterwouds kind is gistermid dag rond half vier op de Noord- buurtseweg gewond geraakt toen het plotseling de weg over stak en daarbij werd aangereden door een passerende auto. Het kind liep een bekkenfractuur en een lichte hoofdwond op en moest worden overgebracht naar het Diaconcssenziekenhuis. De auto werd bestuurd door een 22.00 u Leidschendammer. die uit de richting Leiden over de Noord - buurtseweg reed. Het kind stond ni< Woensdag Leiden. Volkshuis. Apothekersdijk 3^e film over Bijlmerbajes, 10.00 uur. 1 Stadhuis: verkeerscommissie. 15.L_ Jongeren Advies Centrum. CaeciliV straat 67: spreekuur voor meisjes. 16 0' P Vrouwenhuis. Hooigracht 79: lezinp2 0over de gevolgen van de apartheid vocjvi met een paar leeftijdgenootjes op de Zuidafrikaanse vrouw-, 20.00 uur. pc de stoep en liep toen plotseling Chr ,per Kerk Stcenschuur verkie^ de weg over. De automobilist ^bijeenkomst RPF. 20.00 uur h| kon het kind niet meer ontwij- i^jdse schouw, Lange Scheistraa^? ken. parkeerterrein Kloosterland Lakfabriek De Beer Op deze plaats wordt het tweede gedeelte van het parkeerterrein Kloosterland aangelegd. Naast Lindehoeve in Voorschoten VOORSCHOTEN - De tanks in de grond van de lakfabriek De Beer in Voorschoten waren leeg. De chemische stoffen waren uit de tanks gehaald en vervoerd naar de nieuwe vestiging in Lelystad. Dat schrijft de heer De Beer, commissaris van het bedrijf in een brief aan de gemeente Voor schoten. In de brief verklaart De Beer dat de lakfabriek onschuldig is aan wel ke verontreiniging dan ook. "De bodem van het fabrieksterrein is naar ons beste weten vrij geble ven van schadelijke stoffen, om dat industrieel afval via contai ners naai de vuilverbranding Rijnmond werd gezonden en omdat verontreinigd oplosmid del in vaten werd opgeslagen en geregeld naar het chemisch be drijf Rhenus werd gezonden", schrijft De Beer. Van de zes tanks, zo staat in de b.ïef, werd er één gebruikt voor olie om de centrale verwarming te stoken. "De vijf tanks voor op losmiddelen zijn in de maand no vember 1980 niet aangevuld in verband met de verhuizing. De resterende hoeveelheden zijn op 12 december opgezogen en ver voerd naar Lelystad", aldus de brief. Een verklaring voor de op losmiddelen in de tanks heeft De Beer niet. Hij suggereert dat de vloeistof in de tanks regenwater is. Desgevraagd zegt hij: "Ik heb geen andere verklaring. Het is heel goed mogelijk als de tanks niet goed waren afgesloten dat er regenwater in is gekomen. Trou wens, we laten geen oplosmidde len ter waarde van duizenden guldens achter". Een andere mogelijkheid is dat het containerbedrijf dat de tanks leeg heeft gezogen zijn werk niet goea neefl gedaan. "Dat is ook een mogelijkheid", zegt De Beer, "maar het was een erkend be drijf'. Het commentaar van de gemeente Voorschoten is kort. De heer Er- kelens, hoofd bestuurszaken: "Zolang het onderzoek naar de inhoud van de tanks nog loopt, laat ik de woorden van de heer De Beer geheel voor zijn reke ning. Er is aangetoond dat er op losmiddelen in de tanks zaten, we weten alleen nog niet hoeveel en in welke concentratie. Dat willen we eerst weten". Jongens grissen geld uit kassa VOORSCHOTEN - Drie 17-jarige jongens uit Leidschendam heb ben gistermiddag uit een winkel aan de Voorstraat in Voorscho ten zo'n 75 gulden weggegrist uit de kassa. Eén van de drie werd ter plekke door de eigenaar van de winkel aangehouden. De poli tie slaagde er korte tijd later in ook de twee anderen aan te hou den. Jaarvergadering De Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen in Voorschoten houdt morgenavond weer haar jaar vergadering. Deze vindt plaats in gebouw De Werf. Aanvang acht uur. Poppentheater Het Voorschotense poppentheater "Wellus-Nietus" organiseert za terdag vanaf half drie een voor stelling in de keet aan de Chur- chillweg. Postduiven De uitslag van de wedvlucht uit Strombeek met 436 duiven van de postduivenvereniging "De Zwaluw" uit Voorschoten was kroegconcert The Business. 22.00. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66;b! film "Hiroshima, mon amour" van AlairjW Resnais, 20.00 uur. p Stadhuis: raadscommissie voor politich nele aangelegenheden en raadscommis Stadhuis: 20.00 uur itschappelijkee volksgezondheid. 19.00 uur j raadscommissie financien Stadhuis: raadscommissie onderwijs samenlevingsopbouw. 20.30 uur. Warmond, galerie "De Pomp", paasex! positie, 10.00 uur. Oegstgeest, gemeentecentrum Lijtweg SJJO-activiteiten-kinderfilms. 13 30 Donderdag Shohei Imamura, 20.00 uur. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: film "Hiroshima, mon amour" van Alain Resnais, 20.00 en 22.15 uur. Waaggebouw, Aalmarkt 27; films over Leiden, 20.00 uur. Stadhuis: raadscommissie ruimtelijke, ordening, openbare werken en verkeer 20.00 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten: spreekuur voor invali den. 19.00-20.00 uur (tel. 01717-3309). Architektenwinkel Hooglandsekerk- gracht 32: vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel Pieterskerkhof 18: vrij advies, 20.00-21.00 uur. Werkgroep Dienstweigeren, Troef, Noordeinde 2A: voorlichting en begelei ding dienstweigeren, 20.00-21.30 uur, ook tel. 140866. Leidse Werkgroep Homosexualiteit, Caeciliastraat 18: open avond, 21.00- 01.00 uur. 't Spoortje, Bernhardkade 40. spreek uur hulp-en adviesbureau wao/wsw, 19.00-20.30 uur. Warmond, galerie "De Pomp", paasex- positie. 13.30 uur. Zoeterwoude. gemeentehuis, raadsver- gadering, 20.00 uur Warmond, gemeentehuis, raadsverga- j dering, 20.00 uur Oegstgeest. Terweeschool, raadscom- e financiën, 19.00 t als volgt: A.M. Brouwers 1,9,12, raadsverÊa" 17; H.M. Verhoork 2,5,33,44; J.J. aenng' u"r Heijne 3, 10, 23; H. v. d. Voort 4, 37; Kortekaas 6; M.J. Heijne 7, 18; A. v. Velzen 8, 16, 50. In Wassenaars waterwingebied APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht, zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr tot 20 april 8 uur door Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807, Apotheek Voorschoten, Leidse weg 66, tel. 2525; ma 20 april 8 uur tot vr 24 april door: Apotheek Tot Hulp der Menschhf:J Apotheek tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38. tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp. Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr Interkruis, Lijtweg 7, tel. VOORSCHOTEN - De bouw van een sporthal/tennishal in het plan Bijdorp in Voorschoten be hoort toch nog tot de mogelijk heden. De raadscommissie voor sport en recreatie liet gister avond in haar vergadering blij ken achter de plannen voor deze accommodatie te blijven staan. Eerder had de raadscommissie voor openbare werken de bouw van de tennishal/sporthal Goede- raad, die naast de bestaande sporthal vlakbij de "Lindehoe ve" moet komen, afgewezen. Mevrouw Van der Klocs meende gisteravond dat het frustrerend werken is voor de commissie sport en recreatie wanneer plan nen, die goed zijn voorbereid, tenslotte stranden bij een com missie waar advies moet worden uitgebracht aan burgemeester en wethouders. Zij pleitte dan ook voor een betere samenwerking tussen de commissies onderling. De heer Engelen toonde zich zeer verbaasd over de afwijzing door de commissie voor openbare werken. Hij wees op het ambte lijk vooroverleg dat heeft plaats gehad. De gemeenteraad heeft eind vorig jaar een principe-uitspr ik ge daan, waarna de commi: ie voor sport en recreatie verder kon praten met de sportschool Goe- deraad. Bij het voorstel tot het nemen van een principebesluit tot bouw van de tennis- en sport hal waren tekeningen ter inzage gétegd De commissie voor sport en recrea tie kwam gisteravond unaniem tot de conclusie dat de commis sie voor openbare werken ten on rechte nu ent buiten alle bespre kingen te zijn gehouden.. Het heeft volgens de leden die gister avond vergaderden, bij de com missie voor openbare werken ontbroken aan het bijhouden van de besprekingen en het be kijken van de tekeningen. Het braakliggende terrein waar de sporthal'tennishal Goedenraad moet komen. Op de achtergrond rechts de Lindehoeve en links de sporthal Vliethorst. WASSENAAR - De anti-tank-ac- tie in het waterwingebied van Wassenaar wordt in de komende weken door de provincie Zuid- Holland uitgebreid. De rest van het waterwingebied wordt nu onderzocht op achtergebleven olieresten in onderaardse tanks. Het nieuwe actiegebied wordt be grensd door de duinzoom tot en met Rijksdorp, Katwijkseweg, Van Nijeveltstraat, Van Zuylen- straat, Papeweg, ongeveer vier honderd meter ten oosten van de Rijksstraatweg tot en met de Kerkehout, en de lijn Dieren park-Kievietsduin. De provincie biedt eigenaars van niet meer in gebruik zijnde on dergrondse olietanks in dit ge bied aan gratis de oude tanks te legen, schoon te maken en te vul len met zand. Met deze actie wil de provincie oude ondergrondse olietanks onschadelijk maken voor het milieu. De tanks kun nen namelijk gaan lekken waar door resterende olie het grond water, en dus ook het drinkwa ter, ernstig kan verontreinigen. Bij ongeveer 3500 adressen in het nieuwe actiegebied valt een fol der van de provincie over de ac tie in de bus. Begin november zal de provincie beginnen met de behandeling van de olietanks in dat gebied. Van de 1200 adressen die in het ge deelte van het waterwingebied van Wassenaar liggen dat nu ac tiegebied is, en die eind februari een folder in de bus kregen, zijn tot op heden 450 reacties geko- gezondheidscentrum, 154500. Voorschoten v.d. Waalslaan, telT4641 Warmond - C. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. VOORSCHOTEN De aanleg van steigers in de Kerksloot in Voor schoten wordt vertraagd door het ontbreken van medewerking van de buurtbewoners. Er be staan plannen om steigers te bouwen voor de bezitters van kleine boten. De volgende stap is nu een hoorzitting voor de bewo ners, waarop goede informatie zal worden verstrekt, zo werd gisteravond meegedeeld in de raadscommissie voor sport en re creatie in Voorschoten. Het ligt in de bedoeling om de aanleg steigers in beheer en onderhoud te geven bij de Watersportvereni ging Voorschoten. Zeer tegen de wens van de com missie sport en recreatie komt er rondom het zogenaamde bobbel- bad in het zwembad "Het Wed de" een hoog hek. Dit bad wordt in de zomermaanden buiten ge bruik gesteld en alleen een hek kan ongelukken dan voorkomen, omdat het bad zonder water de zomer doorgaat, zo werd gister avond meegedeeld. Verder komt er nog een hek tussen de midget- goltbaan en het zwembad, omdat zwemmers wel mogen golfen, maar golfers niet zonder betaling mogen zwemmen. Ook komt er nog een afscheiding van biels tussen het terras van het horeca gedeelte en het zwemgedeelte. Bromfietser tegen wagen LEIDERDORP - Een 26-jarige Leiderdorper is vannacht ernstig gewond geraakt toen hy met zijn bromfiets tegen een geparkeerde vrachtwagen op de Touwbaan knalde Door nog onbekende oorzaak kwam de bromfietser vannacht rond tien over half drie op de linker weghelft terecht en reed daar op de aan die kant van de weg staande vrachtauto. De Leiderdorper is naar het Diaco- nessenziekenhuis vervoerd. Burgerlijke stand LEIDEN Ondertrouwd: J J Vermeer en S R. van Hemert; K V. van Montare en A C.J. Voeren, C. Gordijn en M.J. van Zeist. L A Teeuw en J.M. Wouters; R Velthuijzen en J G W. Verhoog. J van der Pol en I E.M. Baden; G.R.W. Berk en E.J. Brussel. T Goedhart en P J Ver kerk. J.J.S.G.M. Aukes en L E L A Nie- mei. JI Kremor Hovinga en MC A Bakken J.L. Vlasveld en M van Wijn- g uitten Geboren: Erie zv. H F. Schipper en M T Schapers, Barthold Jelle zv. W.M van der Veen en J.W Bouwman: Jeroen Jo hannes Rene zv. J.Th. Vlieg en M.E.F. de Rooij. Sadhana dv. T.P Hanoeman en S. Ramanand; Cornelia Christina Marga dv. G.H.C. Gerritsen en J.C. Oer- lemans; Willemina Marijtje dv D. Guijt en A.J.C. Heemskerk: Cornells zv. C. Kuijt en J Haasnoot: Susanne Christine dv. W J. Kienjet en M.P.C. Wijnberger Marijn zv. P.L. Folmer en H. van Dijk, Jasper zv J. Zandbergen en J. Schou ten. Robbert Jan zv. J.W. van der Veen en A Pilon, Hicham zv. M. Filali en L A Walidi Alaoin. Pieterzv C.G.M Brussee en J. van Belzen: Bart-Jan zv C. van der Zwart en M Lagas. Peter zv W var. Leeuwen en M. de Vogel. Siddhartha zv. LJ Barnhoorn en J I. de la Breto- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor, Witte Singel 1, 2311 BG LEIOEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Nabezorging van Telefoon 071-123143. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 49.55 Per post 71.90. Jaarabonnement f 186.70. Per post f 276.10. Losse nummers f 0,70. Directie: G. Koopman Hoofdredacteur: A.A.M. Schuurmans Adjunct-hoofdredacteur: R.D Paauw. Alg. redactiechef: Plv. Alg. redactiechef: J.M.J. Post Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) W. Wlrtz, (binnenland) J. Ruygrok- Hooqeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televi sie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo. Rome. Madrid, Stockholm, Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 of 07 M 44941 tat. 222 Ch.' Lennartz lel. 071-133202 071-155854. Voorschoten J. Peetere 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D.J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Wassenaar W. Olyalagers

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2