LDWS verrast bij 'angsthaas' Roodenburg: 2-2 "We speelden superslecht 'SêÊÊÊÊ Lisse rommelt in de marge Aanvallers van Blauw Zwart falen tweemaal: 1-1 en 0-0 Koploper geeft 2-0 prijs PAGINA 18 DINSDAG 21 APRIL 1981 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT POELDIJK/WASSENAAR - Blauw Zwart hield aan het dubbele programma in het paasweekeindc twee punten over. Zaterdag speelde de Timmer-equipe gelijk tegen Vcrburch (1-1) en gisteren kwamen de Wassenaarders een 0-0 deling overeen met Oranjeplein. In het duel met Vcrburch vormde het kansen creéeren voor Blauw Zwart geen pro bleem. Frank Karremans en Ben Conradi stelden hun voorhoede-spelers herhaal delijk in de gelegenheid te scoren, maar Ruud v.d. Vel de, en Chris Theil misten de noodzakelijke scherpte. Ruud van v.d. Velde schoot zijn ploeg na een halfuur wel op 1-0. Met deze stand werd ook de rust bereikt. In het tweede part schiepen de Tim mer-pupilllen kans na kans. De 0-2 bleef evenwel uit. Sterker nog. Zeven minuten voor tijd kreeg moest goalie Pieter Antonides de gang naar het net maken: 1-1. Gisteren tegen Oranjeplein la gen de problemen op hetzelf de vlak. Blauw Zwart toonde zich de betere ploeg, de kan sen bleven evenwel onbenut. Al snel bleek dat Oranjeplein voor één punt naar Wasse naar was gekomen. De ploeg hanteerde het 'weg-is-weg- systeem' en weigerde de ver dedigende stellingen te verla ten. Voor de thuisploeg was er zodoende maar moeilijk doorkomen aan. Gevolg van dit alles was dat er zich een matig duel ontwikkelde. De uitblinkende Ben Conradi en Chris Theil hadden het duel in het voordeel van hun ploeg kunnen beslissen. Beide spe lers misten evenwel de scherpte. Trainer Timmer keek na het duel tegen Oranjeplein terug op de de beide wedstrijden: "In het duel met Vcrburch hadden we na de rust gewoon op 2-0 moeten komen Nu ge beurt dat niet en krijg vlak voor tijd de gelijkmaker te in casseren. Onze wedstrijd te gen Oranjeplein leek wel een degradatiewedstrijd. Het was overduidelijk dat zij voor één punt waren gekomen. De eer ste twee ballen knalden zij zo hard mogelijk weg. Maar och, je kan ze eigenlijk niet hele maal ongelijk geven Door de twee gelijke spelen blijft onze score net boven de 50 pro cent. We zijn dit seizoen een paar maal tamelijk pechvol geweest. Bijvoorbeeld tegen Roodenburg hebben we twee keer weinig geluk gehad". POELDIJK - In bestuurlijk opzicht ondergaat Sportclub Lisse met ingang van vol gend jaar nogal wat verande ringen. De vereniging fuseert met zaterdag tweedeklasser Lisser Boys en dit 'voetbal huwelijk' leidt tot de r.aam FC Lisse. Afgaande op de verrichtingen van de basis-elf gisteren tegen Vcrburch lijkt het niet raadzaam om op sportief gebied tot de volgen de voetbaljaargang te wach ten met het aanbrengen van wijzigingen. De formatie van trainer Jan Faas presenteeer de zich tegen de Westlanders immers als een 'zooitje onge regeld'. Het verdient dan ook aanbeveling om zo snel mo gelijk een andere koers te va ren. anders drijft het vlagge- schip óók onder de nieuwe kleurloosheid. Omdat Ver- burch al niet veel beter pres teerde, ontwikkelde zich een slecht duel. De 0-0 uitslag die de wedstrijd na 90 minuten gerommel in de marge mee kreeg was derhalve terecht. De kansen, die meestal door verdedigingsfouten ontston den. werden óf op knullige wijze gemist, óf door de beide keepers gekeerd. In het eerstgenoemde onder scheidde Laurens van der Voort zich. De linker flank speler kreeg welgeteld drie niet te missen kansen, maar faalde even zovele keren. Een buitenkansje om zijn ploeg een goedkope zege aan te rei ken, hielp Van der Voort op die manier om zeep. Met een overwinning op de Westlan ders waren de Lissenaars zelfs in de race om het kam pioenschap gebleven. Met het thuisduel tegen Rooden burg nog voor de boeg zijn de kansen nog niet verkeken, maar de mogelijkheid om een punt in te lopen op de Leidse ranglijstaanvoerder lieten de Bollenstreekbewoners onbe nut. Gezien het spel van de Faas equipe tegen Verburch mag het een opmerkelijke zaak heten dat SC Lisse vertoeft in de bovenste regionen van de tweede klasse. De Lissenaars zijn van goede wil, leggen een enorme werklust aan de dag. maar ontberen ten ene male het overzicht om bepaalde kansrijke situaties naar juiste waarde te schatten. De ploeg mist een spelbepaler, die met één enkele pass een voorhoe de speler in stelling kan bren gen, die orde in de chaos schept. Door het veelvuldige balverlies ontstonden er een aantal kan sen en dat gaf in elk geval nog een enige kleur aan de ontmoeting. Verburch-voor- stopper Mooiman miste na vijf minuten met een goed af standsschot op een haar de veste van Hans Kortekaas. Alex Dobbe vescheen even later alleen voor uitblinker- keeper Johan v.d. Kley: de Lissenaar kwam niet verder dan een knal in het zijnet. Hierna kregen Harry v.d. Zwet en V.d Voort (die de bal voor het intikken had na een knal van Fred Tschur- )kansen, maar beide spelers misten de noodzakelijke scherpte. Na de pauze toonde de jonge V.d. Kley zich onpasseerbaar. Een kopbal van V.d. Voort, na een goede voorzet van de later voor Wim van Beek in gewisselde Ron Hoogeveen, maakte de goalie op fraaie wijze onschadelijk. Ook toen opnieuw Laurens van der Voort, na een uitstekende pass van Theo Godyla, alleen voor hem verscheen redde hij knap. Aan de andere kant kreeg de thuisploeg nog wel wat kansen, maar ook Korte kaas had een goede dag, waardoor de 0-0 gehandhaafd bleef. Lisse-trainer Jan Faas na afloop: "Als je vier dotten van kansen krijgt en die niet benut, ja dan wordt het na tuurlijk moeilijk. Ik vind dat we in de eerste helft goed speelden. Na de pauze zakte het inderdaad diep weg. Het vele balverlies wijt ik ook aan het kogclharde veld, waarop het moeilijk is een bal dood te leggen is. Er zit in elk geval een stijgende lijn in het spel". FRED SEGAAR LEIDEN Het paasei dat werd neergelegd op sportpark Noord bevatte verscheidene surprises. Koploper Roodenburg onderbrak daar een gave reeks van negen overwinnin gen tegen uitgerekend LDWS (2—2), zodat de Vlietclub nog uitzicht op handhaving van het tweedeklasserschap mag koesteren. Roodenburg. Wim Ligtvoet passeert LSWS-sluitpost Wim Visser. Hannie Sjardijn (r) zal later net op tijd Voorts ontpopte ook arbiter V.d. Kolk zich als een 'gulle oom'. Hoewel de stadsconfrontatie geen moment écht uit de hand liep, kunnen de LDWS-ers Bart van der Weyden (praten), Ger Nagtegeller (overtreding), Cees de Roode (overtreding) en de Roodenburger Richard Klein (overtreding) waarschijnlijk ver vroegd op vakantie gaan. Allen hebben geen blanco strafregister meer en gingen gisteren op de bon. Vooral bij LDWS zal het gemis van het bekeurde drietal zich vrijwel Lugduniun laat publiek in de kou staan: 0—1 LEIDEN - Het beeld was even begrijpelijk als typerend. De laatste tien minuten van het duel Lugdunum-VIOS (0-1) hield Koos Bekooy het voor gezien. Waarschijnlijk moedeloos geworden van de verrichtin gen van zijn teamgenoten liet hij zijn ploeg hulpeloos aanmodderen. De Leidse spelbepaler, die gisteren als enige Lugdunum-spcler bij vlagen liet zien hoe voetbal ge speeld moet worden, bemoeide zich niet meer met de spelop- bouw en bleef in de slotfase als rechtsbuiten vogelvrij langs het lijntje hangen Typerend genoeg werd de middenvelder niet één maal aangespeeld door zijn ploeggenoten, die niet begrepen dat het spel meer langs de vleu gels moest lopen. Nu belandde de bal keer op keer in de punt van het strafschopgebied waar het leder telkens een makkelijke prooi was voor de VlOS-dcfen- sie. De Haagse degradatiekandi daat boekte een belangrijke 0-1 overwinning. Een verdiende ne derlaag voor Lugdunum dat het publiek in de kou liet staan en een wanvertoning opvoerde. Hit moet voor Bekooy een ware martelgang zun geweest, gistermiddag. In de lopende competitie presteerde hij een tijdlang onder zijn kunnen, maar de laatste tijd speelt de Leide- naar weer als vanouds Bekooy na afloop:"Zelf draai ik de laatste weken weer lekker. Ik heb nu een vrije rol op het middenveld Dat ligt mij veel beter. In het be gin van de competitie moest ik nog regelmatig achter een man netje aanhollen Dat ging ten koste van m'n aanvallende ac ties." Zijn slimme acties werden gistermiddag echter nooit begre pen en als de niet zo snelle Leide- naar een keer een eenvoudige li- chaamsschijnbeweging maakte om zich los te maken van zyn te genstander, zodat hij in de voe ten kon worden aangespeeld, was het resultaat een "blinde" dieptebal. Lugdunum maakte er dan ook niets van I)e enige uit zondering was Koos Bekooy. Met name m de eerste helft draai de hij goed en wisselde een paar heerlijke solo's af met foutloze passes. Met subtiele voetbewe gingen stuurde hij een paar keer zijn Haagse tegenstanders het Leidse Hout in. Bekooys verrich tingen leverden echter geen ren dement op omdat Lugdunum, met uitzondering van doelman Wim Eradus en Koos Bekooy, een kleurloos geheel vormde. In zet en concentratie waren bij de meeste spelers ver te zoeken. En dat, terwijl de meeste Lugdu- num-spelers het juist van hun werklust moeten hebben. Onbe grijpelijk derhalve, die lusteloos heid. Was dat vc^r Koos Bekooy niet om moedeloos van te worden? Be- kooy:"Ik kan kwalijk m'n eigen ploeggenoten afkraken, maar we speelden wel superslecht van middag. Buiten het veld zijn het aardige jongens en in het tweede lopen geen betere spelers rond. Volgens mij speelden we zo slecht door een gebrek aan moti vatie. Vorige week tegen koplo per Wilhelmus voetbalden we erg sterk. Een tegenstander als Wilhelmus spreekt nu eenmaal meer aan dan een degradatiekan didaat als VIOS. Ik geef toe dat het een foute instelling is. maar onbewust speelt zoiets wel dege lijk mee Ook trainer Ruud de Groot zag in de slechte instelling van zijn team de voornaamste oorzaak van het tegenvallende Lugdunum-spel. "De meeste spelers toonden vandaag geen mentaliteit en voetbalden zonder inzet. Voor de wedstrijd heb ik ze ingeprent om VIOS niet te on derschatten. Maar pas toen ze achterkwamen schoten ze wak ker. Toen was het echtér al te laat. Door deze nederlaag moe ten we nog steeds de onderste ploegen in de gaten houden Wel iswaar staat VIOS op zeven pun ten achterstand. Helemaal gerust ben ik niet. Theoretisch is nog van alles mogelijk. Als je niet op i duel in VlOS-doelman Alex van Straaten. De Lei denaar kopt de bal in het past sta je zo weer in degradatie gevaar". aldus de Leidse oefen- meester. Dver de wedstrijd zelf valt weinig te vertellen. Na een half uur spe len namen de bezoekers de lei ding door een doelpunt van Ray mond Baan. die ongehinderd door vier Leidenaars zomaar naar Wim Eradus mocht doorlo pen: 0-1. Lugdunum kreeg wat kansen, maar de echte overtui ging ontbrak in het Leidse aan- valsspel Ook het overleg trou wens. Vrije schoppen werden een aantal maal domweg in de Haagse muur geknald door on der andere Henk de Cler en And re Pracht. Het verhaal wordt een tonig. maar ook daarin toonde Koos Bekooy zich de enige met inzicht. In de eerste helft knalde hij eenmaal een vrije trap op be keken wijze rakelings over. ter wijl Bekooy zich bij de daarop volgende mislukte vrije trappen bescheiden op de achtergrond hield Even begrijpelijk als type rend.... DINK BINNENDIJK zeker gaan wreken. Trainer Bek kering miste gisteren al Sjaak Matters en John Haastrecht (ver moedelijk meniscus), terwijl zijn selectie in feite al te krap was voor het uitkomen in de tweede klasse. Een schrale troost mag heten dat de Leidenaars eerder met hetzelfde bijltje hebben ge hakt in gelijke situaties. Roodenburg mocht voor het begin- signaal weliswaar in kwalitatief opzicht al ruim voorstaan, de ploeg van Mouter mocht uitein delijk nog tevreden zijn met de 2-2 deling. De ranglijstaanvoer der kon alleen in het eerste kwar tier na de pauze de toppositie waarmaken. Toch schiep Roo denburg zich daarvoor en daarna in de acceptabele derby diverse riante scoringsmogelijkheden. Met name Hennie Koet (van dichtbij prikte hij de bal in de handen van Visser). Rob Brittijn (na een fout van Fakkel hoefde hij slechts koppend de mooiste hoek uit te zoeken) en Wim Ligt voet (had alle tijd om aan te leg gen) verzuimden hun club op een veilige voorsprong te zetten. Ook na het missen van die kansen hield de thuisclub nog alle troe ven in handen. Bij het bereiken van de 2-0 voorsprong leek er geen vuiltje meer aan de lucht. Na een kwartier opende midden velder Wim Ligtvoet (invaller voor Cees Verver) de score. Zijn 35-meter schot stuiterde vlak voor Visser op de grond, waar door de LDWS-sluitpost kans loos was: 1-0. Direct daarna werd Visser ander maal door Ligtvoet gepasseerd, nadat de buitenspelval niet goed was dichtgeklapt. Hannie Sjar dijn kon ditmaal evenwel nog tij dig corrigerend optreden. Nau welijks vijf minuten na de doel- wisseling zetten de sterk acteren de Richard Klein en loopwonder Jurgen Kok de kroon op hun werk. Kok tikte knap door naar Klein, die vervolgens de bres in de LDWS-defensie zag en doel treffend uithaalde: 2-0. Roodenburg hoefde van dat mo ment het treffen slechts plicht matig te controleren. Van de LDWS-voorwaartsen Erik van der Weyden en Chris Brouwer ging immers tot aan die 2-0 am per gevaar uit, omdat zij te wei nig werden gesteund door het vier-mansmiddenveld. In de 53ste minuut zorgde een vrije trap van Cees de Roode evenwel voor de ommekeer. Chris Brou wer torende boven zijn bewaker Aad de Groot uit en liet Ger Nag tegeller zijn eerste competitie treffer fabriceren. De van LFC overgekomen aanval ler. die de hoge verwachtingen bij LDWS bepaald nog niet heeft kunnen waarmaken (Bekkering: ..Iedereen rekende op ongeveer 20 doelpunten van hem"), stond ook aan de basis van de gelijk maker. Geforceerd liet hij zich vallen over het been van Koet (Roodenburg—trainer Mouter „Volgens mij was het toch een zuivere strafschop"), waarna Cees de Roode vanaf elf meter Nievaart de verkeerde hoek in stuurde: 2-2. De aangeslagen Koet werd daarna gewisseld voor routinier Hans Tisseur, die voor de broodnodige rust moest zorgen. Dat was nood zakelijk, want ondanks het kwa liteitsverschil dreigde eerder LDWS dan het tot elf angsthazen omgedoopte Roodenburg op de winnende treffer aan te sturen. Bekkering spoorde zijn spelers vanuit de dug out dan ook aan tot aanvallende daden. „Want het is prachtig dat we gelijk hebben gespeeld, maar we hadden de winst nodig", aldus de LDWS-oefenmeester. Nagtegel ler verstond wellicht het tegen overgestelde, want hij ontwik kelde zich als een extra-verdedi ger. Bovendien ontbrak het de van de voorstopperspositie naar het middenveld verkaste Piet Ouwehand 'in de slotfase aan lucht om zijn opdracht naar be horen uit te voeren. LDWS mocht niettemin juichend de kleedkamer opzoeken, want de deling tegen Roodenburg bete kende een aangename paassur- prise. HERMAN POOS "We hebben te makkelijk gespeeld" LEIDEN - Gevoel voor reali teit kan Roodenburg-trainer Laurens Mouter niet worden ontzegd. Als eerste stak hij de hand in eigen boezem. „We hebben gewoon sloom, te makkelijk en te angstig ge speeld. We hebben weliswaar meer kansen gehad, maar desondanks heeft LDWS qua voetbal terecht gelijk ge speeld". Hoewel de voornaamste kam pioenskandidaat over een veel betere conditie beschikt (Roodenburg traint drie keer per week; LDWS amper twee maal), stelde de bebaarde on derwijzer: „De mentale con ditie van LDWS lag aan de basis van de deling". De onrust die binnen Rooden burg sloop na de gelijkma kende treffer van Cees de Roode. vormde voor LDWS-trainer Bekkering ondermeer aanleiding om niet de stadgenoot, maar run ner up Sliedrecht te tippen voor promotie naar de eerste klasse. „Ik hoop dat ik onge lijk heb, want ik ben Leide- naar, maar Sliedrecht speelt op het moment veel beter dan Roodenburg". Over twee weken zal Roodenburg het tegendeel kunnen bewijzen in Sliedrecht.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 18