Smaak voor twee. Hans Knoop in de lucht Caballerofilter. NETTORAMA KLANTEN GAAN GOEDKOPER AUTORIJDEN! Saoedi-Arabië wil vóór alles herstel prïjseenheid OPEC ïfyih HUK NETTORAMA DOET WAT VOOR 2 'N KLANTEN! Haarlemmerweg 41a-leiden DINSDAG 21 APRIL 1981 -,RealisterT81 zendt vanuit Noordzee DEN HAAG (ANP) - De politieke partij Realisten '81. die deelneemt aan de Tweede-Kamerverkiezingen, heeft het paasweekeinde de eerste, experimentele radio-uitzen dingen vanaf een zendschip op de Noordzee verzorgd. De Realisten, onder leiding van j Hans Knoop, kondigden hun uit- zendingen tijdens de presentatie Ondanks verbod Toch reclame voor auto op televisie DEN HAAG (GPD) - Een tv- reclameboodschap voor Maz- da-auto's mag toch uitgezon den worden, hoewel de Stich ting Etherreclame (STER) de spot aanvankelijk ontoelaat baar achtte. Dit heeft de Re clameraad bepaald. Het bezwaar van de STER richtte zich tegen de tekst: „Natuurlijk tankt u ook nog steeds voor een tientje. Maar als u dat nu 4 maal per dag doet. zou u dan tch niet 'ns bij Mazda gaan kijken?!" De STER vond een dergelijke boodschap niet geschikt voor uitzending, omdat zij in strijd zou zijn met de waarheid. Tanken voor een tientje is niet gebruikelijk, zeker niet nu de benzineprijzen zo zijn gestegen, terwijl 4 maal per dag tanken voor tien gulden helemaal niet voorkomt. Bo vendien leek de STER de suggestie om dan bij Mazda te gaan kijken kleinerend en denigrerend tegenover con currerende autofabrikanten. van hun verkiezingsprogramma, enkele weken geleden, aan. Het is volgens Knoop de bedoeling om de twee weken voorafgaande aan de verkiezingen op 26 mei 24 uur per dag in de lucht te blijven. De daguitzendingen zijn via een 500 watt-zender te beluisteren op 101.6 meter op de FM-band en de nachtuitzendingen via de FM- zender Hilversum 3, dat na mid dernacht uit de lucht is. Zenden vanaf zee is strafbaar. Ne derland heeft een officier van justitie, die belast is met het ver volgingsbeleid van deze zenders. Aangezien het meewerken aan uitzendingen strafbaar is, wil Knoop niet kwijt hoe het schip heet en hoe het bevoorraad wordt. Knoop: "het schip vaart onder vreemde vlag. de beman ning komt niet uit Nederland, de bevoorrading gebeurt niet vanuit Nederland en de banden worden niet in Nederland gemaakt". Hij meent dan ook dat de Neder landse justitie geen enkele greep op de uitzendingen kan krijgen, hoewel mr. Pieters, de officier van justitie, dit volgens hem wel aangekondigd heeft. Volgens Knoop waren de proefuit- zendingen vanaf ae Noordzee tot. ver in het land goed te ontvan gen. De zender laat muziek ho ren, afgewisseld met reclame spots voor de Realisten '81. Knoop zegt van illegale radio stations op het vaste land aanbie dingen te hebben gehad de ban den ook daar te laten afdraaien. De Realisten gaan daar op in. al dus lijsttrekker Knoop. De Rea listen hebben het legaliseren van illegale stations in hun verkie zingsprogramma staan. (ADVERTENTIE) Realisten'81-leider Hans Knoop. Man bekent moord ex-vrouw GRONINGEN (ANP) - De 28-jari- ge J. van Z. uit Groningen heeft zaterdagavond tegenover de po litie bekend zijn ex-vrouw, de 27- jarige Alida Noordhuis, op 27 maart gewurgd te hebben. Van Z. heeft verklaard dat hij zijn ex-vrouw, bij wie hij nog regel matig kwam. gewurgd heeft na een ruzie met haar. Hij wurgde haar met de handen. Later ge bruikte hij ook nog een ceintuur, De familie deed daarop bij de poli tie aangifte van vermissing. Van Z. was vanaf dat moment spoor loos. Vorige week woensdag meldde hij zich op het politiebu reau, naar zijn zeggen omdat hij had gehoord dat zijn ex-vrouw was overleden. Hij werd gearres teerd, maar ontkende tot zater dagavond ook maar iets van de dood van zijn ex-vrouw te weten. Van Z. is zondag voor de rechtcr- geleid. Van Z. legde het stoffelijk over schot op een bed. Hij vertelde zijn twee kinderen, die later thuis kwamen, dat hun moeder er vandoor was gegaan. De man en zijn kinderen sliepen nog een nacht in het huis. Daarna bracht Van Z. zijn kinderen naar familie van zijn ex-vrouw. (ADVERTENTIE) De benzineoriizen vlieqen de oan uit! WASHINGTON (Reuter) - Saoedi-Arabië is niet be reid zijn olieproduktie te verminderen of zijn ex portprijzen van olie te ver hogen om een einde aan het overschot op de we reldmarkt voor olie te ma ken zolang er binnen de OPEC geen overeenstem ming is bereikt over een herstel van de prïjseen heid. De Saoedische mi nister van olie, sjeik Ach- med Zaki Jamani, heeft dit gisteren gezegd in een televisie-interview in Was hington. Wc hebben voor het overschot ge zorgd en we willen ermee zien te bereiken dat er weer een stelsel van uniforme olieprijzen komt, aldus de Soedische minister. Er kan geen sprake zijn van vermin dering van de Soedische produk- tie, nu ongeveer tien miljoen va ten (van 159 liter) per dag. voor dat de prijsecnheid is hersteld, zei hij. (De OPEC-landen hante ren een basisprijs van 36 dollar per vat maar de werkelijke prij- i 32 tot 41 dollar). Lever bij het tankstation uw Nettorama kassabon in. Deze bon mag niet ouder zijn dan 2 weken. De hoogte van het bedrag is niet van belang. Heeft u geen Nettorama kassabon? Geen nood, doe dan eerst uw boodschappen bij Nettorama en óók u kunt dan voordeliger tanken. Op de vraag of er al in de komende vergadering van de ministers van olie van de OPEC-landen, eind volgende maand in Genève, overeenstemming over het her stel van de prïjseenheid zal wor den bereikt antwoordde Jamani "Zo optimistisch ben ik niet. maar als het gebeurt zal ik erg blij zijn". Op vragen over de verkoop aan Sa oedi-Arabië van vijf vliegtuigen voor elektronische waarneming en extra uitrusting voor de Saoe dische F-14 gevechtsvliegtuigen antwoordde sjeik Achmed dat uitstel door de regering Reagan zal worden bezien in het geheel van de Saoedische-Amerikaanse betrekkingen De Saoedische minister van plan ning. Hirii—i Nasar, heen in Riaad tegenover het Saoedische weekblad Saudi Business ver klaard dat Saoedi-Arabië zijn olieproduktie kan halveren en toch nog gemakkelijk aan zijn fi nanciële verplichtingen blijven voldoen. Hij vond overigens dat Saoedi-Arabie de produktic op de marktomstandigheden moet afstemmen en zei geen voorstan der te zijn van een produkticver- mindenng om de prijzen om hoog te krijgen Op langere termijn bezien zijn we er evenmin vóór om een over schot op de oliemarkt te veroor zaken als om via het scheppen van een tekort een prijsstijging af te dwingen, aldus Nazer Op de vraag of Saocdi-Arabic op het ogenblik te veel produceert om de andere olie-exportlanden tot prijsverlagingen te dwingen ant woordde hij bevestigend Nazer zei niet te verwachten dat er een tijd zal komen dat de voor het vijfjarenplan 1980 1984 voorzie ne uitgaven van 783 miljard rial (544 miljard gulden) de inkom sten uit de olie-export zullen overtreffen. Van de minister is Sjeik Jamani zei gisteren voor de Amerikaanse televisie dar uitstel door de VS van militaire leveranties aan Saoedi-Arabie zal uxirden be zien in het geheel van de Saoedisch-Amenkaanse betrekkingen bekend dat hij er voorstander van is de produktic zo spoedig mogelijk het verminderen tot de oorspronkelijk al voor I960 voor ziene omvang van 8.5 miljoen va ten per dag. Jamani heeft onlangs laten door schemeren dat hij de produktic mogelijk wel in zeven tot tien jaar tot die omvang wil laten af- Iran koopt olie in het buitenland TEHERAN (AFP) - De Iraanse regering heeft op voorstel van het ministerie van ólic/a ken besloten de nationale oliemaatschappij 200 miljoen dollar ter beschikking te stel len om geraffineerde oliepro- dukten in het buitenland te kopen Het gaat om petroleum, diese lolie en smeerolie Iran ex porteert nu ongeveer 1.4 mil joen vaten ruwe olie per dag. maar door de oorlog met Irak heeft het 60 procent van zijn raffinagecapaciteit verloren Een gezin knjgt 30 liter petro leum per maand, een rant soen dat vooral in de winter onvoldoende wordt bevon den. nemen Hij merkte toen op dat een drastische verhoging van de prijzen de Westerse industrielan den er wel eens toe zou kunnen dwingen naar andere energie bronnen te gaan om/ien Als dat lukt zou het zeer nadelige gevol gen voor Saoedi-Arabie kunnen hebben, vond Jamani. Nazer reageerde daar in zijn inter vfan "irt Saudi Bu lm op dm I de verklaring dat hu er voorlopig niet van te overtuigen is dat zo n belangrijke doorbraak op het ge bied van de energievoorziening op komst is. Op de vraag van Saudi Business wat hg ervan zou vinden als de vraag naar Saoedi sche olie in tien jaar zou vermin deren tot onder de 8.5 miljoen va ten per dag antwoordde hg uit stekend" VOETBAL - Nederland heeft het internationale jeugdvoetbaltoer- nooi in Cannes gewonnen. In de finale speelde Oranje op tweede paasdag 0—0 tegen Italië Ook in de verlenging vielen geen tref fers Nederland bleek vervolgens beter in het nemen van straf schoppen (4-3) VOETBAL - Op 66 jarige leeftijd kan Sir Stanlevh Matthews het nog altgd niet laten De Dribbel- koning, die tusen 1934 en 1957 54 interlandwedstrijden speelde en op 50 jarige leeftijd /gn prof loopbaan beëindigde, deed met pasen mee in een team van pro minenten tegen een Schotse se lectie Matthews, die tegenwoor dig op Malta woont leverde met twee doelpunten een bijdrage in de 6-5 zege van zgn team

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 17