Noordwijk 'slaat' gat van drie punten Ter Leede terug in kampioensrace Oegstgeest stelt zich veilig Toernooi zege voor QB-jeugd Nu koploper dankzij twee zeges Lisser Boys stelt tegen De Zwerver teleur: 0-1 Sassenheimers winnen tweemaal Katwijk mist zege: 0-2 'Dinsdag 21 april i98i LEIDEN Dc junioren van Quick Boys zijn in eigen huis winnaar geworden van het paastoernooi. dat ten bate van het Zwaluwen-jcugd- fonds werd gehouden. In het totaal. A- B- en C-junioren, vergaarden de Katwijkers achttien punten. Daarmee bleven zij Noordwijk (12 pun ten) ruim voor. Rijnsburgse Boys, dat zich na afloop over de Jan Pluimgraaf-wisselbc- ker (fair-playcup) ontfermde, werd derde. Vóór Katwijk en Excelsior uit Rotterdam. De opbrengst voor het jcugd- fonds bedroeg zeshonderd gulden. Bij Leiden kwamen A-junioren van negen verenigingen uit de regio tegen elkaar uit. Door een misverstand bleef Alphia in Alphen aan den Rijn. verder liep het toernooi gesmeerd. Winnaar werd RCL, dat Leiden in de eind strijd met 1-0 versloeg. In de kleine finale bleef Valken '68 Warmunda voor: 1-0. Het door LFC georganiseerde junioren-damesvoetbaltoer nooi draaide eveneens naar wens. In de klasse 12 tot en met 15 jaar werd Nieuwkoop winnaar. De thuisclub zege vierde in de poule voor 8 tot en met 11 -jarigen. De LFC/ Sleutelstadcup zou uiteinde lijk bij Nieuwkoop terecht komen. Aan de junioren van RKDEO werd de sportivi- teitsprijs overhandigd. Zaterdag-eersteklasser Quick Boys trachtte het wedstrij dritme in een oefenpartij met SC Lisse zoveel mogelijk vast te houden. De gehavende Katwijkse selectie zou na een 3-0 ruststand met 3-2 win nen. Beide Lissese treffers kwamen op naam van Harry van der Zwet. De complete selectie van Rijns burgse Boys kwam er in een vriendschappelijk duel met zondag-hoofdklasser DHC niet aan te pas. De individu eel sterkere bezoekers trok ken met 2-0 aan het langste eind. LEIDERDORP/NOORDWIJK Hoewel de voorbereiding van het kampioensmaal nog niet is be gonnen, lijkt het er nu al ver dacht veel op dat Noordwijk, evenals vorig jaar, straks aan het Timo Oerlof tikt de bal juist voor de grijpgrage handen van Bram Brandt in het RCL-docl. Even later 1 Egmond (1) en Koos Haneveld kunnen er niets meer aan veranderen. banket zal mogen aanschuiven. Dankzij inhaalzeges op Vitesse Delft (4-2) en RCL (3-2) beleefde de ploeg van trainer Piet Buter een vrolijk paasfeest nu de naas te concurrentie op drie punten achterstand werd gezet. Met nog vier duels voor dc boeg heeft dc kustploeg een riant vooruitzicht om de kampioensfilm wegens 'enorm succes' te prolongeren. Voordat het echter zover is, moe ten wél enige 'dissonanten' tot de orde worden geroepen. Baren- drecht bijvoorbeeld zal de poort achterin niet willoos ten faveure van een Noordwijks feestje opengooien. Zoals overigens niet één elftal in de zaterdagcompeti tie de punten aan de amateur-ti telhouder offreert. Dat werd het afgelopen marathon-weekeinde wel heel erg duidelijk. Zaterdag tegen Vitesse Delft balanceerde Noordwijk bij een 2-2 stand lan ge tijd langs de rand van de af grond terwijl RCL gisteren de roodwitten met name in de slot fase voor erg veel problemen stelde. Het geluk ts de brigade van Buter juist in deze belangrij ke periode echter goed gezind want in beide wedstrijden mocht de ploeg niet klagen over een on welwillende medewerking van Vrouwe Fortuna. Op de Bloemerd tegen RCL teken de Timo Gerlof al na een kwar tier niet zonder geluk 0-1 aan en die meevaller bracht Noordwijk weer 'in de wedstrijd' nadat daar voor de thuisclub duidelijk met de scepter had gezwaaid. Zo on- buidend als de Leiderdorpers in de 'heenwedstrijd' hadden geac teerd (5-1 verlies), zo 'anders' ver liep het gisteren. Dankzij een uit stekende ploegdiscipline kwam de formatie van Theo de Waard tot een aanvaardbaar niveau maar louter door individuele ac ties van Jan Willem Bogers moest de thuisploeg het uitein delijk afleggen. Daarmee is met een de kracht van het huidige Noordwijk geschetst. Als ploeg behaalde Bogers c.s tijdens de twee wedstrijden slechts een 'mager' zesje maar succesvolle solo-optredens van de driemans frontlinie waren uiteindelijk doorslaggevend Zoals het schitterende voorberei dende werk van Jan Willem Bo gers bijvoorbeeld, dat de directe inleiding was tot de 0-2, even voor de rust. Twee tegenstanders werden door de afgedankte Oranje-klant in het zestienmeter gebied de verkeerde kant opge stuurd. De afgemeten voorzet be landde op het hoofd van John van Dijk, die Bram Brandt kans loos passeerde. Hoewel het doelpunt een terechte beloning was van een sublieme soloactie, wist RCL dat de 0-2 stand de verhoudingen scheef weergaf. Die wetenschap inspi reerde de Leiderdorpers (met Rob Sterk in de ploeg gekomen voor de zwakke Thijs Bruna) tot een grotere dadendrang want in de eerste minuut al stevende Koos Haneveld alleen op Dort- mundt af. Pal voor de sluitpost gearriveerd werd de Leiderdorp- se auzputzer door angst 'over mand' en gaf het leder onhandig af aan Peter Piket, die geen zin nige actie kon produceren. Vijf minuten later was het wel raak. Pierre van Gemerden 'draaide' met bewaker Westgeest in de rug het strafschopgebied in waar hij f onvrijwillig met de harde gras mat kennismaakte. De toegeken de strafschop werd Van Gemer den zelf feilloos benut. Uiteraard deed die aansluittreffer het Leiderdorps zelfvertrouwen groeien maar nauwelijks 180 se conden na die opsteker lagen de Noordwijkers alweer in eikaars armen na een doelpunt van Timo Gerlof. Jan Willem Bogers. hij weer, slalomde onnavolgbaar langs Kamminga en Piket en schoof de bal voor de schietgrage voeten van Timo Gerlof. 1-3. Nog was RCL het veld niet uitge slagen. Met Schalkers in de. ploeg gekomen voor Piket en Kamminga als extra aanvaller legde de Bloemerd-équipe de zwakheden van de tegenstander bloot De bal werd niet meer in Noordwijkse gelederen rondge speeld en paniek dreigde Buter probeerde met een verse kracht (Ed Strijk voor Manuputty) de voorsprong te consolideren maar de thuisploeg had nog adem voor een offensief, dat werd ingezet door een treffer 'uit het boekje' van Pierre van Gemerden. Ene van Doeselaar besloot een solo optreden op de linkerflank met een puntgave voorzet. Van Ge merden behoefde slechts te knikken 2-3. Hevig spartelend ging RCL op jacht naar de geluk maker, die niet kwam omdat Noordwijk de rijen met man en macht gesloten hield. Slechts éénmaal ontstond er paniek toen Dick Dortmundt een onnnodige terugspeelbal van Jan Willem Bogers verkeerd taxieerde. RCL profiteerde niet zoals zater dag ook Vitesse Delft geen ge bruik maakte van een grote serie Noordwijkse missers Wel was de landskampioen via doelpun ten van Slem van Beveren (voor zet Jan Willem Bogers) en Brö- ring op een 2-0 voorsprong geko men Na de hervatting kwam hot imponerende Vitesse dankzij Wim de Jong en Peter van der Meer (strafschop na hands van Spaanderman) langszij. Lange tijd had de Delftse ploeg de beste papieren in handen en leek Noordwijk een smakeloze Paas haas voor te schotelen. Een be nutte penalty deed de thuisploeg weer in het juiste spoor belan den Hans Westgeest verzilverde het buitenkansje dat was toege kend na het onderuithalen van Siem van Beveren Eén minuut voor tyd zorgde Ruud Brónng nog voor 4 2 ROB ONDERWATER SASSENHEIM - Het paasweekeinde heeft Ter Leede geen windeieren gelegd. Twee zeges, uit bij NSC en thuis tegen SDVB, zorgden ervoor dat de Spaan-equipe weer perspectieven op een kampioenschap in de tweede klasse C heeft. Na de winterstop zag het er naar uit dat VVOG onbedreigd op de titel af zou stevenen. via zijn specialiteit, de vrije trap, goalie Weyenga kansloos liet: 0- 1. In de 59ste minuut zorgde Pie- tcr van der Plas via een snelle uitval voor 0-2. Een minuut daar op was het alweer 1-2. De vrij staande Henk van de Akker scoorde met het hoofd. De reste rende dertig minuten werd Ter Leede flink in de tang genomen, maar Van Harskamp verdedigde zijn doel verder perfekt. RUUD DOBBELAAR Ter Leede praeses Van Biezen biedt Wi speelde gisteren zijn 400ste wedstrijd. het bestuur een barometer aan. De goalie De "double" van Ter Leede maak te echter veel goed. Weliswaar won WOG zelf eenmaal, maar het verschil tussen beide kem phanen is inmiddels tot slechts drie punten geslonken. Boven dien moet WOG nog op bezoek komen bij de Sassenheimers. De 3-1 thuiszege van Ter Leede op SDVB verliep niet van een leien dakje. Pas in de tweede helft wist de thuisploeg profijt te trekken uit de fouten in de defensie van de Barneveldse opponent. Toen werd ook de 0-1 achterstand on gedaan gemaakt. Opmerkelijk was daarbij de rol van SDVB- trainer Vreugd. Deze meende het spel van zijn discipelen vanaf de zijkant te moeten dicteren. Vreugd klom daartoe na het be- ginsignaal over de balustrade en schoot vervolgens een spervuur aan instructies op zijn spelers af. Zeer tot ongenoegen van de jeug dige Ter Leede aanhang, die de goede man herhaaldelijk de mond snoerde met de kreet "hou toch die koppe". Arbiter Rei gersbergen vond het ook maar zo-zo. maar omdat de coach niet op het veld kwam kon hij er wei nig tegen doen Of de Barneveld se ploeg er veel aan had is nog de vraag. Het effect was eerder ave rechts, immers met name de ver dedigingslinie acteerde uiterst Desalnietttemin keken de geel zwarten na 16 minuten spelen wel tegen een 0-1 achterstand aan. Een openingsoffensief van Ter Leede had tot dan weinig rendement opgeleverd. Een vrije trap na een overtreding van Nico van der Fange had dat aan de an dere kant wel. Eddie Morren plaatste zich achter de bal om de ze vervolgens langs het muurtje en jubilaris Wim van Harskamp in het doel te plaatsen: 0-1. De schrik sloeg dc thuisploeg prompt in de benen. Van een ver zorgde aanvalsopbouw was geen sprake meer. Alleen de chaos in de Barneveldse defensie zorgde voor kansen. Jan van Harskamp en in de rebound Frits Hoekstra hadden echter weinig geluk, ter wijl de op zich goed draaiende John Jansen in goede positie slecht mikte. SDVB kwam nau welijks tot aanvallen, al was het oppassen met de snelle vleugel spelers. Twee minuten na de rust raakte de Spaan-brigade uit de zorgen. Op aangeven van Jan van Harskamp trof de vrijstaande Pieter van der Plas de roos: 1-1. Ter Leede nam de opponent vervolgens volledig in de mangel. Talrijke scrimma ges voor het SDVB-doel waren het gevolg, maar toch duurde het tot de 75ste minuut eer er loon naar werken kwam. Na een afge slagen cornerbal kwam het leder voor de voeten van Nico Rade die met een fraai schot goalie Kuyt kansloos liet: 2-1. Zeven minuten later stond Van Hars kamp met een uittrap aan de ba sis van de 3-1. V.d. Fange, Rade en V.d. Plas mochten na de doel trap vrijuit doorgaan, waarna het Pieter van der Plas was die het karwei afrondde: 3-1. De vertrekkende Wim van Hars kamp had zaterdags in Nijkerk al onderstreept dat hij het volgende seizoen node gemist zal worden bij Ter Leede. Mede dankzij zijn uitstekende keeperswerk keerde de Bol lenstreek ploeg met een 1-2 zege huiswaarts. Terwijl NSC te vergeefs stormliep schoot Wim Kosters de bal in de 25ste minuut al op de paal. Op slag van rust was het Nico van der Fange die LEIDEN - Oegstgeest be leefde in de vierde klasse zaterdag een uitstekend paasweekeinde. De equi pe van trainer Verkuylen klopte gisteren Bergam bacht met 4-0. Tegen Schoonhoven behaalden de Oegstgeestenaren za terdag een 1-1 gelijkspel. Oegstgeest kon zodoende drie punten aan haar to taal toevoegen en lijkt daarmee uit degradatiege vaar. GWS boekte een knappe 1-0 zege op DSVP. Hierdoor verwijderde de Sassenheimse ploeg zich van de onderste plaats op de ranglijst en deed deze weinig benijdens waardige plek over aan De Sleu tels. GWS - DSVP: 1-0 In de 5de minuut nam de thuisclub door een doelpunt van Jaap van Kesteren een verrassende 1-0 voorsprong. Er ontwikkelde zich een gelijkopgaande wedstrijd, waarin GWS de beste kansen kreeg Na de pauze liet GWS zich terugzakken en de bezoekers gingen in het initiatief. Om in de race naar het kampioenschap tc blijven moest DSVP wel alles of niets gaan spelen. De aanvallen van DSVP waren echter te chao tisch van opbouw om de Sassen heimse defensie echt te veront rusten. Bovendien keepte GWS goalie Leo Dols een prima wed strijd Met enkele fraaie rcddin gen wist hij zijn doel schoon te houden en stelde daarmee dc GWS-overwinning veilig Bergambacht - Randstad Sport: 0- 0 Beide ploegen hadden nogal moei lijkheden met het slecht bespeel bare veld. Een matige partij voet bal was dan ook het resultaat van negentig minuten spel. Bergam bacht was aanvallend de gevaar lijkste ploeg, maar Randstad keeper Herman Keyzer stak in een goede vorm Bovendien was het optreden van het verdcdi gingsduo Teske-Vonk voortref felijk te noemen. Ook na de thee was Bergambacht veelal in de aanval, maar de gastheren kon den niet tot scoren komen Schoonhoven - Oegstgeest: 1-1 Tegen Schoonhoven had Oegst geest een goede start, want in de 8ste minuut kogelde Arie Kop- penhol raak: 0-1 Een kwartier la ter kwam Schoonhoven via een combinatie op de linkervleugel op gelijke hoogte 1-1. In de tweede helft manifesteerde de thuisclub zich als de betere ploeg, maar de uitstekend optre dende doelman Cock Bouwman van Oegstgeest toonde zich een betrouwbare vervanger van Pie ter Hoolsema In de slotfase kre gen de Voscuylbewoners nog een paar goede scoringsmoge lijkheden, die ze niet wisten te verzilveren. Oegstgeest - Bergambacht: 4-0 Na tien minuten spelen zette Arie Koppenhol zijn ploeg op 1-0 Tien minuten later tekende Bart Charité 2-0 aan Ook in de tweede 45 minuten WM 1 N tgM MD stuk sterker dan de bezoekers. In de 65ste minuut bracht Tony Werner de stand op 3-0 Oegst geest was nu hi-er en meester en drukte Bergambacht zwaar in de twulKHgiiif in dc 80ste minuut bepaalde Tony Werner uil een voortreffelijke pass van Sjoerd Teske. dc eindstand op 4-0 Loosduinen - SC Lisse: 0-1 Deze wedstrijd, die in verband met verplichtingen die Loosduinen in Engeland had. naar afgelopen woensdag was verplaatst, werd na onderlinge afspraak gespoeld op het GWS terrein In de eerste helft was SC Lisse duldl betere formatie. Met snel. aanval lend voetbal werd Loosduinen met de rug tegen de muur gezet. SC Lisse kreeg legio kansen, maar pas in de 23ste minuut slaagde Peter Slobbe er in om tot scoren te komen 0-1 Een fel aanvallend 0C Li t trachtU voorsprong te vergroten, maar Loosduinen slaagde er met veel kunst en vliegwerk in meerdere tegentreffers te voorkomen In de tweede helft ontwikkelde zich een gelijkopgaande wedstryd. waarin beide elftallen genoeg mogelijkheden kregen om een wijziging aan te brengen in de 0-1 stand De eenvoudigste kansen werden echter door de beide voorhoedes om zeep gebracht. Bovendien was het optreden van zowel de keeper van Ix>osduinen als de doelman van SC Lisse der mate goed. dat zij in hachelijke situaties het hoofd koel hielden en op deze wijze zekere treffers wisten te voorkomen. In de slot fase trachtte Lisse met geva rieerd aanvalsspc) nog een doel punt te forceren, maar de verde diging van Loosduinen stond geen treffers meer toe. LISSE - In een teleurstellende ontmoeting heeft Lisser Boys weer thuis verloren De Zwerver keerde met een 0-1 zege huis waarts Lisser Boys miste de de twee steunpilaren Kees Karstens en Rob Suttorp en bleef hierdoor totaal ongevaarlijk De Zwerver, zelf ook een middel matige ploeg, kon de punten wel gebruiken en liet dit buitenkans je niet onbenut. In de eerste helft al waren de mopiste kansen voor de Kinderdijkers, maar de beste man van de Lissenaren, keeper Nico Groeneweg. stond de ope ningstreffer in de weg De Zwer ver toonde op het slecht bespeel bare veld aan over een betere techniek te beschikken en Lisser Boys had veel overtredingen no dig om dit gebrek te compense ren. De voorhoede liep er verlo ren by. Peter Schalk kwam niet los. Ed Griffioen bleek weer eens te licht en Paul Monteny was sneller dan de paashaas, maar vergat steeds dc bal. In het spel van Lisser Boys was geen enkele lyn ie bespeuren Dit was ook trainer Landzaat op gevallen en na de pauze kwam de licht geblesseerde Kees Karstens Ane Schalk vervangen. Opeens was er wel zelfvertrouwen by de thuisploeg en forceerde men een heus offensief. Karstens stond aan de basis van deze wederop standing en zette zyn team in het goede spoor. Lisser Boys kreeg kans op kans en leek De Zwerver te overspelen Zo verscheen Ed Griffioen vogelvry voor keeper Hugo Goudswaard, maar van twee meter afstand schoot hy evenwel tegen de goalie op. Na een kwartier was de koek voor dc Lissenaren op De Zwerver rook zyn kans en nam het initia lief over Het Lissese doel werd belegerd en toen een vrye trap van Ron Bos door het muurtje van richting werd veranderd, was keeper Ni co Groeneweg kanslos 0-1 Hierna zette Lisser Boys nog wel aan voor een slotofTensicQc. maar dit ging zo gehaast en on zuiver dat het wel leek of de Lis senaren zichzelf een blinddoek hadden voorgeknoopt Paul Monteny gaf meer ballen aan de tegenstander dan aan ploeggeno ten Iedereen rende en schoot maar wat in het wilde weg in dc hoop op een lucky goal' Die bleef uit, zodat De Zwerver de 1-0 voorsprong kon vasthouden tot het eindsignaal WILL MOERER MAASDIJK - Katwijk leed za terdag een onverdiende 0-2 nederlaag tegen Maasdijk De pupillen van trainer Hu'gue- nin waren de gehele wed strijd sterker, maar verzuim den de verkregen kansen te benutten. In de 12e minuut namen de gastheren de leiding Totaal ongedekt kon Aad Visser de openingstreffer inkoppen: 1- 0. Katwijk ging na deze te genvaller in het offensief en kreeg een aantal schitterende kansen. Een paar reddingen van Maasdijk doelman Arend van Staalduinen en missers aan Katwijk-zijde verhinderden Katwijk-doel punten. Tien minuten voor de rust werd een overtreding van goalie Rein Kazius be straft met een penalty Wim de Jong bepaalde de eind stand koelbloedig op 2-0.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 15