Nieuwe weg om Zoeterwoude begin 982 klaar -eidse agenda D'66 zelfstandig de verkiezingen in Winkelhof met rolstoel moeilijk binnen te komen Dan minder verkeer in dorpskern Voorschotense brand houdt partijen bezig Julianaschool krijgt klas Ruigenhoek erbij Schapen in Stevenshof lijden aan rotkreupel PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 17 APRIL 1981 ZOETERWOUDE - De omleidingsweg rond Zoeterwoude-dorp, die officieel bekend staat als de secundaire weg 17, krijgt langzaamaan vorm. Op het ogenblik worden de tunnels die onder deze weg doorlo pen afgewerkt. De weg zal uiteindelijk vanaf begin 1982 het dorp gaan ontlasten van het doorgaande verkeer. Met name de Miening en de Noord- buurtseweg zullen dan alleen nog maar voor het grootste deel plaatselijk verkeer te verwerken krijgen. Nu worden deze smalle wegen dagelijks belast door zwaar verkeer. Belangrijk is deze nieuwe route, die geheel door de provinciale overheid wordt aan gelegd en bekostigd, vooral voor de Miening. De bewoners van de ze toegangsstraat tot het dorp hebben in het verleden meer dan eens geklaagd over de verkeers overlast en het ter plekke ontbre ken van een stoep. In de toe komst blijft van het zware ver keer hoogstwaarschijnlijk alleen nog het busvervoer via deze rou te gaan. De nieuwe weg, die vanaf het Eu ropa-viaduct parallel aan de Keerweer de polder inloopt en er in het zuiden van het dorp bij de Dr. Kortmannstraat weer uit komt, krijgt wel nog een andere verbinding met het dorp Zoeter woude bij de Burgemeester Smeetsweg. Om het agrarisch gebied ten westen van de omleg ging te ontsluiten zal daar een parallelweg worden aangelegd. Aan de oostzijde van de omleg ging komt een fiets- en voetpad. Dit pad wort ontoegankelijk ge maakt voor bromfietsers. Vanuit de wijken Westeinde I en II wordt het fiets- en voetpad op verschillende plaatsen bereik baar gemaakt. De tunnels zijn nu aangelegd in de Westeindseweg en bij de Dr. Kortmannstraat. De Westeindse- weg zal daarmee in de nabije toe komst via een tunnel onder de nieuwe omleidingsweg doorlo pen. Het lag aanvankelijk in de bedoeling hier alleen een fiets en voetgangerstunnel aan te leg gen. Bij een vroegere voorlich tingsavond is echter gebleken dat de omwonenden de voorkeur gaven aan een onderdoorgang voor auto's. De tunnel is nu dan ook geschikt voor personenau to's en langzaam verkeer. Het vrachtverkeer zal daar dus moe ten omrijden. Verder is er ook een tunnel bij de Dr. Kortmannstraat, die bestemd is voor fietsverkeer tussen Zoe- terwoude-Dorp en Zoetermeer. De tunnel maakt een veilig pas seren van de kruising secundaire weg 17 en de Stomp wij kse weg (parallelweg aan de Dr. Kort mansstraat) mogelijk. De tunnel is aangelegd in combinatie met de geprojecteerde onderdoor- Vrijdag Leiden.Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: optreden rockgroep The Ox, 21.00 uur; film Wildwechsel van Fassbinder, 23.00 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: film van Fassbinder, 20.00 en 22.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52: club van alleenstaanden, 20.00 uur. NVSH-trefcentrum, Rapenburg 48: open soos, 22.00 uur. Caeciliastraat 18: open huis Lesbiese Vrouwen Leiden, 21.00 uur. Zaterdag De tunnel bij de Westeindseweg, die al aardig vorm begint te krijgen. gang van de eveneens om te leg gen Stompwijksevaart. Omdat de afstand tussen de hoofd rijbanen van de nieuwe weg en de bebouwing van de woonwij ken Westeinde I en II maar zo'n dertig meter zal bedragen, ko men ter hoogte van die wijken geluidswerende voorzieningen. Gepland is een aarden wal met een hoogte van zo'n 3,5 meter. Er is rekening gehouden met een wat lagere geluidswal wanneer de bodemgesteldheid niet ge schikt blijkt te zijn voor een ho gere. Dan komen er op de lagere wal nog eens geluidsschermen. Deze schermen worden dan wel in groenbeplanting gezet om ze aan het oog te onttrekken. Leiden. Parkeerterrein Groenoordhal- len: kermis, 10.00-22.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66: optre den folkgroep Wolverlei, 21.00 uur; film Wildwechsel van Fassbinder, 20.00 en 23.00 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: film van Fassbinder, 20.00 en 22.15 uur. Augustinus, Rapenburg 24: pop aan de bak met Hecht en Qrang, 22.00 uur. Hot House, Breestraat 66: Leidse jazz- groepen Trio Eric Pluyter, Nague en Sextet Jos Paardekoper, 21.30 uur. Sanderscomplex, Levendaal/hoek Ko- revaarstraat: antiekmarkt, 9.30-17.00 NVSH, Rapenburg 48: praatcafé, 22.00 Caeciliastraat 18: disco Leidse Werk groep Homosexualiteit, 22.00 uur. Vrouwenhuis, Hooigracht 79: café avond 21.00 uur. Wassenaar. Dorpscentrum, School straat, paasvoettocht, 14.00 uur. Zondag Opening van schooltuinen LEIDERDORP - Vijftien Leider- dorpse lagere scholen namen gis termiddag deel aan de opening van de schooltuinen in de Bloe- merd. Vierde klassers van die scholen mochten als openingsac tiviteit 36 struikjes planten langs de randen van de schooltuintjes. Daarna deden de burgemeester en de wethouders het planten nog eens dunnetjes over. Zij groeven een kuil om daar een Ca nadese populier te planten. Na mens de Haagse dienst van school- en kindertuinen over handigde directeur Wals vier speciale schoppen voor het po ten van aardappelen. Nadat deze opcningsbijeenkor.ist was beëindigd togen alle aanwe zigen naar het gemeentehuis waar een tweede opening plaats vond. Het ging dit keer om een tentoonstelling, die in het teken stond van de kip. De werkstuk ken, die kinderen van bijna alle Leiderdorpse scholen over alles wat met de kip te maken heeft, hebben gemaakt, zijn de gehele paasvakantie in het gemeente huis te bezichtigen. Tevens is een echte kip met kuikens te zien en een broedmachine waar elke dag een nieuw kuiken uit een ei zal kruipen. VOORSCHOTEN - De brand in het Savornin Lohmanplantsoen blijft de Voorschotense politieke partijen bezig houden. In navol ging van de WD heeft nu ook het CDA schriftelijke vragen ge steld. Die vragen komen in grote trekken overeen met de eerder door de WD gestelde vragen. Het CDA wil weten hoe het komt dat de brand uit kon breiden naar de aangrenzende woningen, of de voorschriften bij de bouw wel in acht waren genomen en of er maatregelen kunnen worden ge nomen om de woningen brand veiliger te maken. Ook vraagt het CDA zich af of de brandweer on gehinderd door obstakels bij de woningen kon komen. Opval lend is dat de brandmelding bij de politie al om tien minuten over acht binnen kwam, terwijl de brandweer pas zeven minuten later werd gewaarschuwd. Het CDA wil naar aanleiding van deze brand gaan kijken of de wij ken (vooral nieuwbouw) wel goed bereikbaar zijn voor de brandweer en politie. "Dit is een goed moment om alles nog eens op een rijtje te zetten", aldus fractie-voorzitter Offringa. "En nu kunnen we kijken of er er gens hindernissen zijn die we in de toekomst kunnen voorko men". Offringa vindt dat woon erven de huizen moeilijker be reikbaar maakt. Daar moeten dan maatregelen worden geno men, zo vindt de fractie-voorzit- ter. Leiden. Stadsgehoorzaal: Beatlesdag, 10.00-22.00 uur. Parkeerterrein Groenoordhallen: ker mis. 13.00-24.00 uur. Warmond. Galerie De Pomp, Paasexpo- sitie, 14.00 uur. Maandag Leiden. Parkeerterrein Groenoordhal len: kermis, 10.00-24.00 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: film Pigs and Battis Ships van Shehei Imamura, 20.00 en 22.15 uur. Voorschoten. Cultureel Centrum, kof fieconcert, 12.00 uur. Warmond. Galerie de Pomp, paasexpo- sitie, 14.00 uur Warmond. Ut Sloepie, veregnigingsge- bouw, optreden Mixed Up Band. Dinsdag In Leiderdorp Onder grote belangstelling werden gistermiddag de schooltuintjes in Leiderdorp geopend. LEIDERDORP - De politieke par tij D'66 in Leiderdorp zal toch als zelfstandige partij aan de ge meenteraadsverkiezingen in 1982 deelnemen. Dat besloot de onlangs gehouden ledenvergade ring. Zoals bekend kwamen de Leider- dorpse democraten in 1978 enke le minuten te laat op het ge meentehuis met hun kandida tenlijst. Het gevolg was dat de partij niet mee mocht doen met de plaatselijke verkiezingen. Uit eindelijk werd met de plaatselij ke PPR overeengekomen dat zij naast hun eigen partijprogram ma het D'66 programma zou uit voeren. Het bestuur van D'66 richt zich op dit moment op een hernieuwde presentatie op gemeentelijk ni veau. Als reden voor dit toch weer aparte bestaan geeft de par tij op dat meer in directere zin "een positieve en constructieve bijdrage aan het gemeentebeleid te kunnen leveren, in het belang van de inwoners van Leiderdorp. Tijdens een van de komende afde lingsvergaderingen zal een even tuele lijstaanvoerder worden ge kozen. Tevens zal bij de gelegen heid het gemeentelijk verkie zingsprogramma worden vastge steld. Winkels wél goed toegankelijk LEIDERDORP - Als een gehandi- De mensen van het activiteitencen capte met rolstoel in het winkel centrum 'Winkelhor kan komen, levert het winkelen verder wei nig problemen op. Maar juist het betreden van het winkelcentrum brengt de nodige moeilijkheden met zich mee. Dat is samengevat de belangrijkste conclusie uit het onderzoek 'Winkelhof aange past!?' van enkele mensen van Dc Gading. trum voor lichamelijk gehandi capten "De Gading" hebben de bereikbaarheid van de winkels en openbare gebouwen onder zocht. De aanleiding voor dit on derzoek is dat in de nieuwe wijk Buitenhof dertig woningen voor gehandicapten komen. De wo ningen worden beheerd door de stichting voorzieningen gehandi capten noordelijk Zuid-Holland. LEIDERDORP - Met ingang van het nieuwe schooljaar zal by wij ze van experiment een van de beide klassen van de openbare kleuterschool "Dc Ruigenhoek" in dc Oranjewijk worden onder gebracht in het gebouw van de openbare lagere school "Konin gin Juliana" aan de Kom van Aaiwcg. In de twee klassen wordt echter - zoals nu ook het geval is - onderwijs gegeven aan zowel dc jongste als de oudste greep kleuters. Een eerder plan om de huidige kleuterschool in zijn geheel on der te brengen in de Koningin Julianaschool werd onlangs door beide onderwijs-teams, ouder verenigingen en onderwijswet houder Vcrdier (CDA) verwor pen. Zij waren bang, dat een flink aantal kleuters, dat nu de Ruigenhoek bezoekt, dan naar dichterbij gelegen katholieke of protestants-christelijke scholen zullen gaan. Daardoor zou vol gens Vcrdier op den duur het he- Met deze tussenoplossing wil de wethouder op aanvaardbare wij ze proberen een samenvoeging in éón gebouw van kleuter- en la gere school te verwezenlijken. Dat is niet alleen vanuit de wet op het basisonderwijs zinvol, maar ook om de in leerlingen te ruglopende Julianaschool een redelijke overlevingskans te bie den. Deze school gaat vanaf au gustus met drie leerkrachten draaien. Het nu voorgestelde ex periment, dat gisteravond ook het groene licht kreeg van de schoolraad voor het openbaar onderwijs, zal één jaar gaan du ren. Voorwaarde voor het begin is wel dat er met ongeveer vijf tien kleuters kan worden begon nen. Na dat jaar zal er worden be keken hoe men verder gaat, waarbij de kans niet is uitgeslo ten, dat na een aantal jaren de Ruigenhoek zal worden geslo- De onderzoekers zijn van plan om daar te gaan wonen. Zij wil len zo zelfstandig mogelijk leven en dus ook de boodschappen zelf doen. In verreweg de meeste winkels kunnen de rolstoelers zonder problemen binnenkomen. Een aantal winkeliers hebben bij de inrichting van hun zaak ook re kening gehouden met de hoogte van de toonbank en de grootte van de pashokjes. Toch zijn er enkele winkels waar de rolstoe ler wel binnen kan, maar de schappen veel te hoog staan. Op vallend is verder dat het post kantoor (een openbaar gebouw) geen hoge drempel heeft, maar dat de postzegelautomaten en de bricvenweger onbereikbaar zijn. Ook het telefoneren in het nog vry nieuwe postkantoor kunnen de rolstoelers wel vergeten. Geld halen bij de Amro-bank is onmo gelijk. de drempels zijn te hoog, de deuren te smal. Op zich is het verheugend dat de winkels toegankelijk zijn, maar om bij de v/inkels te komen, moetje eerst het winkelcentrum betreden. En dat is voor een 'zelf- rijder' bijna onmogelijk. Volgens de onderzoekers zijn er drie mo gelijkheden om 'Winkelhof bin nen te komen. De aanwezige rol stoelhellingen zijn echter te steil en staan vaak vol met fietsen. Via de parkeergarage levert ook de nodige moeilijkheden op. De rol stoeler moet over de weg, de lift staat niet aangegeven, de lift heeft geen electriseh oog, de deu ren gaan te snel dicht en de liftk- nopjes zitten te hoog. De laatste mogelijkheid is de roltrapbaan, maar ook deze is te steil voor ie mand in een rolstoel zonder be geleiding. Zonder een begeleider kan een gehandicapte dus niet zelfstandig gaan winkelen in 'Winkelhof. LEIDEN - Een veehouder aan het Dijkhoflaantje (Stevenshofpol- der) heeft vijftig schapen met rotkreupel, een besmettelijke ziekte aan de poten. De Dierenhulpienst sloeg gisteren alarm, omdat uit niets bleek dat de ziekte bekend was. De opge trommelde dierenarts Muurling telde vijftig besmette schapen maar constateerde tevens dat de schapen al onder behandeling zijn bij een andere dierenarts. De veehouder is verplicht de be smettelijke ziekte te melden aan de Veeartsenijkundige Dienst in Utrecht. Bij de wei zou een bord je met het opschrift "rotkreupel, besmet terrein" moeten hangen. De eigenaar heeft een en ander verzuimd. Leiden. Parkeerterrein Groenoordhal len: kermis, 10.00-24.00 uur. Kapelzaal K&O-gebouw, Hazewind- steeg: film Satansbraten van Fassbin der, 20.00 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, J. Rus, Middelstegracht 131, tel. 132500; zo, H. de Jong, Hooigracht 61, tel. 123752; ma, S. Kooijman, Nooreinds- plein 2a, tel. 122268. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za, W. de Bruijne, de Laat de Kanterstraat 32,.tel. 126866; zo, J. de Bruijne, Kemstraat 11, tel. 141225; ma, H.C. Jasperse, Witte Sin gel 72, tel. 124961. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za, H. Engel, de Meij van Streef kerkstraat 53, tel. 121334; zo, E.H. Nie- wenhuis-Smalbraak, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918; ma, W. Schellekens, Pa- ganinistraat 24, tel. 764035. Voor de praktijk van Groeneveld, Van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg, Verhage: za, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 122113. Spreekuur 11-11.30 uur aan huis; zo, P.L. Tan, Schoenerwal 13, tel. 210890, spreekuur 11-11.30 uur aan huis; ma, R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Leider dorp, tel. 412166, spreekuur 11-11.30 uur in Gezonheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. Leiderdorp - za, zo: S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, Leiderdorp, tel. 891037; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur, Ge zondheidscentrum, Florijn 10, Leider dorp, tel. 891000; ma, H.B. van Wijk, v.d. Valkboumanweg 198, tel. 890529. Oegstgeest - za, zo, J. de Haan, Oranje laan 26, tel. 170605; ma, E. Roelants, Fr. Halslaan 10, tel. 153747. Voorschoten - za, F. Koopmans, R. Wag- nerlaan 69, tel. 6352; zo, B. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 071-766462; ma, B. Beusekom, Beresteynstraat, tel. 2520. Wassenaar - za, M.F. v.d. Feen, Van Po- lanenpark 128, tel. 18309; zo. Mevr. I.C. Spelt, Van Groeneveltlaan 17, tel. 11844; ma, J. Huls, Herenweg 19, tel. 13027. Warmond - J. Hoornweg, Prof. Aalber- selaan 1, Voorhout, tel. 02522-11393. APOTHEKEN' Leiden - de avond, nacht, zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr tot 20 april 8 uur door Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807; Apotheek Voorschoten, Leidse weg 66. tel. 2525; ma 20 april 8 uur tot vr 24 april door: Apotheek Tot Hulp der Alcoholcontrole VOORSCHOTEN-HAZERSWOU- DE - De rijkspolitie controleer de de afgelopen nacht in Voor schoten en Hazerswoude 195 au tobestuurders op alcoholge bruik. Drie van hen kregen een bekeuring. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: t/m ma, G. Roest, Haag- huishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. B.H. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058 (za, zo, ma). Oegsgeest - IJ Krol, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C.P. van Oostrom, Veur- seweg 36, tel. 01717-2317. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond- 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - C. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. l.EIDSCH /CL DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Hootdkantoor, Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIOEN Telefoon: 071-144941 Nabezorglng van Telefoon 071-123143. Abonnementsgelden bl) vooruitbetaling te voldoen. overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 44,95. Per post f 71,90. Jaarabonnement f 186,70. Per post f 276,10. Losse nummers f 0,70. Directie: G. Koopman BIJ automatische Adjunct-hoofdredacteur: R.D Paauw. Alg. redactiechef: A. van Leeuwen. Plv. Alg. redactiechef: J.M.J. Post. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televi sie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm, en D|akarta. Redactie randgemeenten: TEI. 071-125260 of 071-144941 1st. 222 Ch.'Lennartz tel. 071-133202 071-769935. Zoeterwoude R. Stevens 071-890847. D.J. Roeleven. 01715-1403 Warmond R. Hoekstra. 071-762551. Wassenaar W. Olyslagers

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2