mededelingen gemeentebestuur leiden 20 tlm 24 april '81 M leiden Mededeling stadskabei Leiden Commissie vergaderingen Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorproce dure. Plannen voor een stukje busbaan op de Rijnsbur- gerweg (tussen Paulus Buysstraat en Wassenaar- se weg). Commissie voor de Politionele Aangelegenhe- OveNQ© den en Maatschappelijke Aangelegenheden en Volksgezondheid. Woensdag 22 april a.s. om 19.00 uur in de B W kamer. Gezamenlijke vergadering. commissie- Agenda: Verzoek van het Leids Vrije Tijdscentrum inzake het aanstellen van een huis-hasj-dealer. Commissie voor Financiën Woensdag 22 april a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak do financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Automatiseringsnota. Wijziging gemeentebegroting en de begroting van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1981 Vergoeding vdtvanging stadsbeiaardier. Uitbreiding meubilair en kantoorbehoefte. Vernieuwen beschadigde puien inclusief beglazing v.d. kantine van het Stadsbouwhuis. Afrekening aanschaf meubilair en leer- en hulpmid delen g.l.o. school Damlaan 22. Voorschotten exploitatievergoeding 1981 aan bij zondere kleuterscholen. Voorschotten exploitatievergoeding 1981 bijzondere scholen voor BUO. Afrekening kosten klim- en speelmateriaal kleuter scholen Broekplein 1 en Duikerstraat 3a. Concentratie begrotingsposten meubilair en stoffe ring Stadhuis. Onderhoud K. en O. gebouw Oudevest 45. Stoepen bij de woningen aan de Nieuwstraat en de Hooglandsekerkgracht Brief van vormingscentrum jong volwassenen. Subsidiëring milieu bijenmarkt 1980 en 1981 Commissie voor Ruimtelijke Ordening. Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 23 april a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: B en W besluit inzake onteigening van eigendom men t.b.v. de bouw van bergingen nabij de Verver straat. Uitvoering projecten in het kader van de aanvullen de werkgelegenheidsregelingen. Herziene bouwplan aan de Middelweg ter plaatse van de Remonstrantse kerk. Voorstel tot het niet afvoeren van de panden Oude Singel 248-250 van de monumentenlijst. Besluit van G S. inzake gedeeltelijke onthouding goedkeuring van het bestemmingsplan Maredorp. Aanleg van vrije fietspaden 5 Meilaan en tunnel voorziening kruising 5 Meilaan/Churchillaan. Notitie over het aanbrengen van slagbomen bij par keerterreinen. Vestiging van een restaurant aan de Nieuwe Rijn vergaderingen en projectgroepen 91. hoek Marnixstraat/L. Commissie opbouw. Woensdag 22 april a. zaal van het stadhuis. Onderwijs en Samenlevings- Bestuurscommissie voor de openbare scholen "De Ducdalf" en De Loopplank". Dinsdag 21 april a.s. om 20.00 uur in de depen dance van het schoolgebouw Regenboogpad 3. Leiden. Vervolg vergadering van 9 april j.l. Agenda: Levensbeschouwelijke vorming. Schoolzwemmen. Rapportage werkgroep schoolwerkplan. Evaluatie experiment. Behandeling notitie betreffende ontwikkelingspro ject. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Vestiging van een de Colignystraat. Nota inzake kredietoverschrijdingen begrotings posten 1980 Gemeentewerken. Brief wijkcomité Vreewijk inzake plaatsing van hui ze Vreewijk op de monumentenlijst. Stand van zaken m.b.t. de Pancrat. Brief van het wijkcomité Zeehelden wijk. Bespreking over de thans circulerende informatie bladen. Wijziging A P V. (winkelkarretjes) Verhoging tarieven voor de verhuur van dubbel zijdige aanplakborden. De eerste drie agendapunten zullen gemeen schappelijk behandeld worden met de Commis sie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde pun ten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke or dening, openbare werken en verkeer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 769241 toestel 339, kenbaar te maken. Voorzieningen openbaar onderwijs. Instandhoudingsbesluiten. Overplaatsing schoolhoofd van Oppenheim lagere school naar Teldersschool. Stichting 2e Rudolf Steiner lagere school in Noord. Thema: Volwassenen Educatie Ouders op Her haling) tijdsplanning: 21.00-22.00 uur. Mededelingen Ducdalf/Loopplank (hr. Zonnevylle), o a benoeming hoofdleidster in duobaan Mededelingen voorzitter (hr. v. Dam), o a voorstel tot auto-evaluatie commissie, stand van zaken Glij baan/Bambino, nieuwbouw binnenstad. Ter kennisneming: a. brief B Et W over tijdelijke procedure Emancipa tie Werk b. brief B Et W aan Gemeenteraad inzake deelplan '83 "85 c. BAVO-toetsen. d verslagen Ducdalf/Loopplank d.d. 19-02-'81 en 12 03 '81 e. verslag en agenda Gemeenschappelijke School raad d.d. 8/2 resp. 25/4 f. verslag en agenda Projectraad d.d. 9/3 resp. 6/4 g. brief van Scouting Leiden over Jeugddorp Zuid- West Verkeerscommissie. Woensdag 22 aprif a.s. om 15.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Diversen Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Offset- en boekdrukkerij in het pand Haven 58. De aanvrage is afkomstig van Drukkerij Chris Moret, alhier, en betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van de offset- en boekdrukkerij in het pand Haven 58. Op woensdag 6 mei 1981 zal om 14.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping. Vervaardiging van diverse machines ten behoeve van de zware industrie in het pand Admiraal Banckertweg 32. De aanvrage is afkomstig van "Drakenburgh" Hol ding B.V., alhier, en betreft het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de vervaardiging van machines ten behoeve van de veevoederindustrie, transportinstallaties, kraanbanen etc. in het pand Admiraal Banckertweg 32. Op woensdag 6 mei 1981 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping. Verwerking en opslag van oude meta len in een gedeelte van het pand Zoe- terwoudseweg 11. De aanvrage is afkomstig van J. de Nobel, alhier, er betreft het uitbreiden en wijzigen van de metaalcon structiewerkplaats (Antwerp Construction) met enke le door elektromotoren gedreven installaties ten be hoeve van het verwerken van oude metalen alsmede een opslagruimte in een gedeelte van het pand Zoe- terwoudseweg 11 Op woensdag 6 mei 1981 zal om 15.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping. Tijdens bovengenoemde hoorzittingen wordt gele genheid gegeven over de desbetreffende aanvraag van gedachten te wisselen. De aanvragen en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen gedurende de gehele behandelingster mijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouw huis. Langegracht 72, leverdieping. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden elke donderdagavond van 17.30 tot 20.30 uur ter inzage in de studiezaal van de Openbare Bi bliotheek aan de Nieuwstraat. Gemotiveerde bezwaren kunnen schriftelijk tot en met 17 mei 1981 bij het College van Burgemees ter en Wethouders worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degenen die schrifte lijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hier om - gelijktijdig bij aparte brief - wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegen heid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-be- schikking in te dienen. Voor nadere informatie omtrent bovenstaande hin derwetzaken kunt u zich wenden tot het buro Mi lieuzaken van de afd. V O.W., tel. 071 769241, tst 230 t/m232. trekvaart, Gabriël Metzustraat, Floris Versterlaan en vervolgens door de Willem de Zwijgerlaan, Koning straat en het Zwarte Pad. Gedurende de termijn van de terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen; de adressering luidt: Aan de Gemeenteraad van Leiden, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Verkiezingen Stemmen bij volmacht en stemmen in een ander dan het aangewezen bureau. De Burgemeester maakt bekend dat de mogelijkheid bestaat om bij de op dinsdag 26 mei 1931 te houden verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal bij volmacht te stemmen, dan wel een stem uit te brengen in een willekeurig stem bureau in Nederland. Hierbij geldt het volgende: Stemmen bij volmacht. Bent u op 26 mei a.s. verhinderd om persoonlijk uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders mach tigen om dat voor u te doen. Voor dit "stemmen bij volmacht" bestaan twee verschillende mogelijkhe den. U kunt op het stadhuis gratis een formulier krijgen dat u moet invullen. Dit formulier moet onderte kend worden door uzelf en door degene, die voor u gaat stemmen. Na invulling en ondertekening moet dit formulier uiterlijk 12 mei 1981 worden in geleverd op het gemeentehuis, waar u op 14 april 1981 was ingeschreven. Opsturen naar het ge meentehuis kan ook: uiterlijk op 11 mei 1981. De gene, die namens u uw stem mag uitbrengen krijgt dan een "volmachtlegitimatiekaart". Daarmee kan hij of zij voor u gaan stemmen in elk willekeurig stembureau, dus ook in een andere gemeente. Op elke oproepingskaart bevindt zich een gedeelte waarop u iemand anders kunt machtigen om voor u te gaan stemmen. Als u dit gedeelte hebt inge vuld, moet het door u en uw gemachtigde wor den ondertekend. Met deze ingevulde en onderte kende oproepingskaart kan uw gemachtigde op de dag van de verkiezing voor u gaan stemmen in uw stemlokaal. Aan deze eenvoudige manier van stemmen bij volmacht zijn echter twee voorwaar den verbonden: - u en uw gemachtigde moeten beiden staan inge schreven in één en hetzelfde stemdistrict; - uw gemachtigde moet uw stem gelijk uitbrengen met zijn eigen stem. Kiest u voor deze vorm van volmacht, dan hebt u het stadhuis niet nodig en kunt u alles zelf thuis re gelen, tot op de dag van de verkiezing toe. Stemmen in een ander stembureau. Weet u nu al zeker dat u op 26 mei a.s. niet in uw woonplaats bent of niet in de buurt van uw woning kunt gaan stemmen, dan kunt u op het stadhuis een "kiezerslegitimatiekaart" aanvragen. Daarmee kunt u in elk willekeurig stembureau uw stem uitbrengen. Wilt u van deze mogelijkheid gebruik maken, dan kunt u na ontvangst van uw oproepingskaart op het stadhuis een gratis formulier krijgen, dat u moet in vullen en ondertekenen. Daarna levert u het samen met uw oproepingskaart in bij de directie Burgerza ken. Dat kan tot uiterlijk 21 mei 1981. Opsturen van formulier en oproepingskaart naar de directie Burger zaken is ook mogelijk, maar dan uiterlijk op 11 mei 1981. Inlichtingen. Voor inlichtingen kunt u terecht bij de directie Bur gerzaken, geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 15.00 uur. Telefonische inlichtingen kunt u krijgen onder num mer 145344 (stadhuis), toestel 130 of 326. Kandidatenlijsten Vanaf maandag a.s. zijn in kamer 13 van het stadhuis de kandidatenlijsten voor de verkiezing van de leden van de tweede kamer ter inzage gelegd Voor het inzien van deze lijsten kan men dagelijks van 8 30 tot 15.00 uur terecht. Spoorwegovergang Kanaalweg afgesloten In verband met onderhoudswerkzaamheden, is in de nacht van vrijdag 24 april a.s. de spoorwegovergang aan de Kanaalweg afgesloten voor het verkeer. Op de verschillende uithoeken komen verkeersomlei- dingsborden te staan, zodat tijdig voor een andere route gekozen kan worden. Zaterdagochtend, om ongeveer 7.00 uur is de overgang weer vrij voor het verkeer. Fototentoonstelling "Leiden bekijk 't maar" In het Waaggebouw is momenteel een erg leuke foto tentoonstelling over Leiden te zien, georganiseerd door de L.A.F.V. (Leidse Amateur Fotografen Ver eniging). De foto's zijn gemaakt door leden van deze vereniging. Tal van artistieke opnamen, leuke door kijkjes van in en om de stad, de bewoners, karakte ristieke momenten enz. Daarnaast zijn er op donderdagavond 23 april a.s. verschillende filmpjes over Leiden te zien, gemaakt door leden van de inmiddels wel bekende Stichting Leidse Stads Film. Vanaf 20.00 tot ongeveer 21.30 uur zal er worden gedraaid. Deze films zijn zeker de moeite van het kijken waard. De tentoonstelling in de Waag duurt nog tot en met 26 april a.s. en is dagelijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond (koopavond). Op 1ste Paasdag is het gebouw gesloten. I Aansluiting duurder!! De aanleg van het kabeltelevisienet is inmiddels grotendeels voltooid. Daardoor wordt het alsnog aansluiten van nieuwe abonnees op het kabeltelevisienet verhoudingsgewijs voor de gemeente duurder. Het gaat daarbij, in tegenstelling tot tijdens de aanlegfase, om geringe aantallen. De beheerscommissie Stadskabei heeft dan ook besloten met ingang van 1 juni a.s. de tarieven voor een nagekomen aansluiting en van herstel van de signaallevering indien reeds een wand contactdoos aanwezig is, achtereenvolgens op f 175, en f 88,50 vast te stellen. U heeft dus tot uiterlijk 1 juni a.s. de gelegenheid om tegen het huidige tarief t.w. f 88,50 en f 59,00 uw woning van signaal te laten voorzien. Bij de abonnementen-administratie van Stadskabei, kamer 111, stadhuis kunt u daarvoor, 's morgens tussen 9 en 12 uur een aanvraagformulier verkrijgen, of wordt u dit op telefonisch verzoek toegestuurd (telefoon 145344 toestel 322). Zwembad "De Vliet" Voorschoterweg Leiden Tel. 765925 Zwembad "De Zijl" Paramaribostraat 66, Leiden Tel. 120476 Opening buitenbaden zaterdag 2 mei 07 00 -19.00 u 07.00 - 20.30 u 07.00- 19.00 u 07.00 20.30 u donderdag 07.00 - 20.30 u vrijdag zaterdag zondag 07.00 -19 00 u 07.00 17.30 u 09 00- 17.30 u De Zijl vrijdag zaterdag zondag 07.00 - 20.30 u 09.00- 17.30u 09.00 - 17.30 u Ontwerp-bestemmingsplan Groenoord De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 23 april 1981 gedurende één maand in het Stadsbouwhuis, kamer 213, voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan Groenoord. Tarieven seizoenabonnementen Gezinnen met inwonende kinderen geboren na 1 april 1963 Personen vanaf 16 jaar en ouder Jeugd t/m 15 jaar en 65 Entree 16 jaar en ouder Entree jeugd t/m 15 jaar en 65 Abonnements-etui Jaarabonnement (geldig van 1 mei 1981 t/m 30 april 1982) te gebruiken in onze binnen- en buitenbaden. Jaarabonnement 16 jaar en ouder 135, Jaarabonnement t/m 15 jaar en 65 f 100, - Seizoenabonnementhouders kunnen in de periode van 2 mei t/m 13 september tegen betaling van f 1, tevens toegang verkrijgen tot het binnenbad op de vrijzwemtijden. Abonnementen zijn van 8 april t/m 29 april 1981 ver krijgbaar aan de kassa van het Vijf Meibad en het zwembad "De Zijl" dagelijks van 08.00 - 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 - 16.00 uur. Zondags is er geen voorverkoop. leder abonnement moet worden voorzien van een pasfoto formaat 3x4 cm. van de rechthebbende. De foto moet van recente datum zijn en niet ouder dan 2 jaar. Zonder foto krijgt u geen abonnement. Voorverkoop 8 april - 29 april f 110,- f 45.- f 30,- 0,25 3,25 2,25 0,25 Belangrijk: Voor de verstrekking van abonnementen aan gezins leden geldt dat deze, behalve voor ouders, alleen gel dig zijn voor kinderen, die op 31 maart 1981 nog geen 18 jaar zijn, derhalve geboren zijn op of na 1 april 1963. Gezinsleden van 18 jaar en ouder dienen ge bruik te maken van een individueel abonnement 45,- resp. 1 50,-». Voor zwemlessen vrage men inlichtingen aan de kas sa van de overdekte zwembaden. De abonnementen zijn zowel geldig in De Vliet als in De Zijl (buitenbad). Op zaterdag 2 mei houden wij open huis. dus gratis toegang, om weer kennis te maken met het heerlijke water in de openlucht. Grofvuilop- haaldienst Geen de volgende week grofvuil

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 22