Reorganisatie bij "Perscombinatie" B.V L.I.A.M. W.J. ZIRKZEE b.v. Bel (071)769303. En ontmoet de nieuwe S-klasse van Mercedes-Benz. Hondei'djarige in Hazerswoude J/ TONG AH DE KRANT. OMDAT U NIET IEDERE DAG OPHET BINNENHOF KUNT ZIJN. VRIJDAG 17 APRIL 1981 Trouw en Parool in gevarenzone AMSTERDAM (GPD) - Perscom binatie, uitgeefster van de dag bladen Het Parool, de Volks krant en Trouw, zal dit jaar een fors verlies lijden. De leiding van het bedrijf wil snel een aantal kosten besparende maatregelen doorvoeren om te voorkomen dat het voortbestaan van de hele Nieuwbouw voor komst van "Orion" VALKENBURG - De nieuwbouw voor het Vliegkamp Valkenburg is gisteren officieel begonnen. Door vlagofficier Marinelucht vaartdienst, commandeur P.M. van Alderwerelt van Rosen- burgh werd de eerste paal gesla gen voor de nieuwbouw van een hangar en werkplaats. Dit ge schiedde in aanwezigheid van de commandant Zeemacht Neder land vice-admiraal J.B.H. Huls hof, Katwijks burgemeester Bos en vele anderen. Deze nieuwbouw is nodig in ver band met de komst van de "Orion", augustus volgend jaar. De Orion zal op het vliegkamp de Neptune vervangen. Op het vliegveld is men volop be zig om zich voor te bereiden op de komst van het Amerikaanse toestel. De start- en rolbanen worden verstevigd, en er wordt tevens een nieuwe baanverlich- ting aangelegd. Het nieuwe onderkomen voor de meteorologische dienst wordt zeer binnenkort in gebruik ge steld en de bouw van een nieuwe telefooncentrale is in een ver gevorderd stadium. De nieuwe behuizing voor de dienst lucht- beveiliging is reeds in gebruik. Binnenkort hoopt Valkenburgte beginnen met de bouw v een nieuwe verkeerstoren en wat kleine aanbouw. De totale kosten van de nieuw bouw volgens een globale schat ting bedraeen 80 milioen eulden. onderneming in gevaar komt. Bij ongewijzigd beleid lopen vooral Trouw en Het Parool gevaar. Het Amsterdamse krantenbedrijf, waar ongeveer 1800 mensen werken, draaide vorig jaar al zon der winst. Dit jaar wordt reke ning gehouden met een verlies van ongeveer 10 miljoen gulden. Dit verlies wordt vooral veroor zaakt door de slechte gang van zaken bij de dagbladen Trouw en Het Parool. Trouw, dat in 1974 tot Perscombihatie toetrad, kon zijn abonnementenbestand aan vankelijk redelijk op peil houden en boekte in 1978 zelfs nog een kleine winst, maar zag de oplage de afgelopen twee jaren toch enigszins dalen tot ongeveer 140.000. Het Parool boert al ver scheidene jaren met enkele dui zenden abonnees per jaar achter uit en zit nu met zijn oplage on der de 170.00. Door de sterke da ling van de inkomsten uit adver tenties is nu voor beide dagbla den de exploitatie uiterst moei lijk geworden. Om de problemen het hoofd te bie den, wil de leiding van Perscom binatie eerst de kosten drukken. Daarvoor zullen de advertentie afdelingen en de bezorgingsap paraten van Trouw en de Volks krant in elkaar worden gescho ven. Daarbij zal een nog onbe kend aantal banen verdwijnen. Verder zullen alle drie kranten moeten bezuinigen op papier en personeel. Al sinds vorig jaar geldt voor het bedrijf praktisch een vacature-stop. Om deze maatregelen te kunnen doorvoeren is de topstructuur van het bedrijf gewijzigd. De da gelijkse leiding berust voorlopig bij gedelegeerd commissaris drs. Max de Jong. Hij treedt op als voorzitter van de hoofddirectie. Met ingang van volgende maand zal J. Damen, nu directeur van de Volkskrant toetreden tot de hoofddirectie om de integratie van Trouw- en Volkskrantonder delen te leiden. Een ander lid van de hoofddirectie zal speciaal met de exploitatie van Het Parool worden belast. Deze functie wordt voorlopig waargenomen door H. Christern, die onlangs af trad als voorzitter van de hoofd directie. De heer Christern wil echter voor het eind van dit jaar Perscombinatie verlaten. Vandalisme kost 3500,- RIJNSBURG - Reparatiewerk zaamheden aan de tennisbanen in het tennispark in Rijnsburg kost de gemeente 3500 gulden. Door vandalisme is het hekwerk rond de banen vernield en door gronzettingen zijn verschillende platen waaruit de baan is opge bouwd verzakt. Door het laatste onstaan gevaarlijke situaties bij het bespelen van de banen. Omdat de oorzaak van de gebreken volgens de gemeente buiten de schuld om van de tennisvereni ging ligt, stellen burgemeester en wethouders de gemeenteraad voor om de gemeenschap de re paraties te laten betalen. Mevrouw Sija Boer-Gladpootjes zingt graag HAZERSWOUDE - De oudste inwoonster van Hazerswou de. mevrouw S E. Boer-Glad- pootjes wordt morgen 100 jaar. De eeuwlinge woont sinds negen jaar in het be jaardencentrum Dnehof. Me vrouw Boer heeft twee kinde ren, Rie (71) en Klaas (66). vijf klein- en drie achterkleinkin deren. Sija Elisabeth Gladpootjes is een Dinteloordse van geboor te. Door haar huwelijk met de Hazerswoudse veehouder Arie Boer verhuisde zij naar een boerderij in het Rietveld. Over die periode in haar le ven vertelt zij nog graag. "Dat was een heel andere tijd. Nie mand in het Rietveld had toen gas of elektra. Wij kook ten op een fornuis, molken de koeien bij een petroleum lampje en dronken water uit de put. 's Morgens om vier uur ging je al met de brik vol eigengemaakte kazen naar de markt in Gouda aldus me vrouw Boer. Zij heeft tot haar 91-ste jaar altijd hard ge werkt Haar grootste liefde was het pluimvee zoals gan zen en kippen. Tijdens de oorlogsjaren had zy de zorg over drie soms vier onderdui kers. Kort na de oorlog in 1947 verloor mevrouw Boer haar man. Samen met zoon Klaus werd het boerenbedrijf voortgezet. Negen jaar geleden vertrok zij van de boerderij naar het be jaardencentrum Driehof. Het bevalt haar uitstekend: "Ik heb het reuze naar mijn zin. het lijkt wel iedere dag vakantie Vroeger was het maar stil om je heen en hard werken" Mevrouw Boer-Gladpootjes ge niet nog een goede gezond heid, heeft een opgeruimd karakter en zingt iedere dag nog graag. Voor oude bekenden en be langstellenden van Sij.i Ki' ,i beth Boet-Gladpootjes wordt er zaterdagmiddag van drie tot vier uur een receptie ge houden in het bejaardencen trum Dnehof. Neptune voor Marinemuseum VALKENBURG - Een idee van de voormalig commandant van het Vliegkamp Valken burg kreeg gisteren officieel gestalte. Twee jaar geleden opperde commandant Itzig Heine de gedachte om een Neptune voor het vliegveld te behouden. Het is de bedoe ling dat in de loop van vol gend jaar de eerste Orion naar Valkenburg komt en dat geleidelijk aan de Neptunes buiten dienst zullen worden gesteld. Deze gedachte werd uitge werkt en in samenwerking met het Marinemuseum in Den Helder werd besloten om een Neptune op het vliegkamp als "monument" neer te zetten. Door de commandant van de groep Maritieme Patrouille vliegtuigen kapitein ter zee F.S. Peters, werd gisteroch tend het vliegtuig officieel aan het Marinemuseum over handigd. Het toestel werd overgedragen aan het hoofd van de afdeling maritieme historie, de heer Van Oosten. De Neptune V216 is 4 mei 1958 in gebruik genomen bij de Franse marine. September 1965 is het vliegtuig overge nomen door de marinelucht vaartdienst. Op dat moment had het toestel reeds 2135.8 vlieguren gemaakt.Op 1 au gustus vorig jaar is de V216 uit dienst gesteld met een to taal aantal vlieguren van 6647.6. Het vliegtuig is nu eigendom van het Helderse museum, maar het onderhoud zal wor den uitgevoerd door perso neel van het Marinevlieg kamp. Veel schade aan zwembad Nieuw Vemiep HAARLEMMERMEER - De scha de die gedurende de winter maanden in de openlucht-zwem baden van de Haarlemmermeer is aangebracht, beloopt in de tienduizenden guldens. Met na me de baden in Nieuw Vennep en Zwanenburg hebben het afge lopen winterseizoen te lijden ge had onder de vernielingen Omdat ook in voorgaande jaren nogal wat schade werd aange richt, werden voor de winterstop enkele voorzieningen getroffen om vernielingen zoveel mogelijk te voorkomen. Ramen werden geblindeerd en toegangsdeuren tot de kleedruimten verwijderd. Geconstateerd wordt echter door de gemeentebestuurders dat al deze maatregelen nauwelijks vruchten hebben afgeworpen De dienst jeugd- en sportzaken van de Haarlemmermeer is uren in de weer geweest de zwembaden weer gebruiksklaar te maken. Daarmee houdt het. aldus het ge meentebestuur van de polder, niet op. "Om indruk te maken op de meisjes worden ook tijdens de zomer tal van vernielingen aan gebracht in en rond en bad Ter wijl de uitwerking van de viltstift overal is waar te nemen. Kleed hokjes worden volgekrast met woorden die niet voor citeren in aanmerking kotnen". constate- i W of meer open brief aan de zwembadbezoekers vragen B en W plus met de zwembadbe heerders om in de toekomst het aanbrengen van beschadigingen achterwege te laten. "Met een beetje goede wil kan iedereen dan nog jarenlang van de Haar- lemmermeerse zwembaden blij ven genieten", zo staat in het schrijven. CHINEES-INDISCH RESTAURANT Niet alleen omdat het verbouwd is, is er een fijne sfeer. Als het Chinees bij TONG AH uitge kauwd is laat U het niet bij één keer! De nieuwe direktie van Chinees Indisch Res taurant TONG AH heet U van harte welkom in de vernieuwde zaak. U kunt in deze dure tijd nog goedkoop en lekker bij ons eten. En als vanouds goede bediening. Tevens hebben wij voor groepen (tot 100 pers.) een aparte ruimte, geschikt voor bruiloften en partijen. Ook zijn wij gespecialiseerd in afhaal-menu's. LEIDEN BREESTRAAT 16 Tegenover Papengracht. Zeemanlaan 22 - Leiden. Tel. 071-142627. P.«AOL5C.S40tV 6*52 ReitotSVoti met dcUo. <L\wC 5"4T j \j«.v4 WA wv«A- g^c%AvWrAa_ "TuiwVoef KV$W£ti 60H8®4"- VAtV KCUAS- ^ooV 0ot8oCV» A-Vuva\»MUJAA SWaV o SVoeJ II.VT <94'v ISso HftCWAtk hAciyWiw I ImvWVM» tc <48 LlWC. -Am De nieuwe S-klasse van Mercedes-Benz wacht op u in onze showroom. We zullen daarom graag een af spraak met u maken om u te laten kennismaken met de unieke eigen schappen van deze auto mobielen, die technisch en economisch de tijd vooruit zijn. Overtuig u van de strakke, aërodynamische lijn, die samen met een aanzienlijke gewichts vermindering zorgt voor een brandstotbespanng van ca. 10 tot 12%. Vondellaan 45, 2332 AA Leiden. Telefoon (071) 76 93 03. Verbaas u over het verhoogde comfort en de wederom overtroffen veiligheid. Ln maak meteen kennis met ons bedrijf, dat er vol ledig op is ingesteld om deze geavanceerde auto mobielen in topconditie te houden U bent welkom. Mercedes-Benz laai niets te wensen over.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 21