Dames 'op sloffen' naar promotie Sier a"Ik heb een verloren seizoen achter de rug"... SINGELLOOP FA weigert supporters uit Schotland Kostbaar damverlies Jansen Ex-Feyenoorder stapt op bij Liigdimum Haarms mag ven van Ajax.. Verlies en winst van heren bij WK-tafeltennis RCL - NOORDWIJK /RIJDAG 17 APRIL 1981 ASSEN (GPD) - In de achtste ron de van het Nederlands damkam pioenschap hebben zich belang wekkende gebeurtenissen voor gedaan. Om met de meest verras sende te beginnen: debutant Wim van der Kooy uit Utrecht, die zich tot nog toe met een magere score an twee punten tevreden moest stellen, boekte een fraaie over winning op niemand minder dan Hans Jansen, de man die in 1979 nog de nationale titel verover de. De strijd om de vijfde plaats is daar mee weer volkomen open. Dit is belangrijk, want dit kampioen schap geldt tevens als plaatsings wedstrijd voor het Westeuropees Zonetoernooi, waaraan vier Ne derlanders deel mogen nemen. Harm Wiersma is rechtstreeks ge plaatst voor het wereldkam pioenschap van 1982. Daarom mag ook de nummer vijf uit dit toernooi deelnemen. De als nummer twee geklasseerd staande Rob Clerc boekte giste ren zijn vierde winstpartij, dit maal ten koste van de Groninger Auke Scholma, die na een goede start danig is teruggezakt. Hij staat nu op een van de onderste plaatsen, maar moet tot aanzien lijk betere prestaties in staat wor den geacht. Toen deze partij was beëindigd, wa ren alle ogen gericht op het tref fen tussen de nummers een en drie van het klassement, resp. Jannus van der Wal en Johan Bastianet. Ondanks zijn fantasti sche score wordt Van der Wal nog steeds door Clerc belaagd, te meer ook daar deze twee spelers nog tegen elkaar moeten aantre den en Clerc aan een gelijk eindi gen op de eerste plaats genoeg heeft om zijn titel te behouden. SPORT LEIDEN - Tot voor kort heette Peter Siera nog een groot talent. Onlargs zegde de voormalige speler van LFC, Feyenoord (drie jaar) en FC Groningen (één jaar) zijn lid maatschap op bij Lugdunum. Peter Siera met naast hem zijn vader, die volgend jaar Stompwijkse Boys trainl:"Dat is de beker die ik heb gewonnen bij het Eurotoernooi." Daarom speelde Van der Wal ook gisteren weer uiterst agressief. Hij bracht een versterking aan in een bekende opening, en plaatste zijn tegenstander daarmee voor problemen waar deze niet goed raad mee wist. Bastianet bleef voortdurend onder druk staan en raakte tenslotte in een eindspel met twee schijven achterstand verzeild. Daarin beet de Amster dammer nog wel fel van zich af, maar na zes uren spelen moest hij tenslotte toch het hoofd buige- Vandaag staan in Assen o.a. de par tijen Wiersma-Clerc en Van der Wal-Van den Borst op het pro gramma, terwijl morgen het be- lagrijke duel Clerc-Van der Wal plaats vindt. Na een rustdag op Paaszondag wordt het toernooi a.s. maandag afgesloten. (ADVERTENTIE) Leidsch Dagblad Leidse Politie Sportvereniging Woensdag .29 april Aanvang voorprogramma 19.00 uur start 19.30 uur. - M.m.v. Theo Koomen en Barry Hughes DEN HAAG (ANP) - Twee deelnemers hebben de eerste prijs in de lotto 15 moeten delen. Zy ontvangen ieder een bruto bedrag van 262.399,60. In de toto 15 was geen eerste prijs. De resultaten zijn: Lotto nr. 15 Voor de bijna 30.000 week was er een prijzenbedrag be schikbaarvan 1.496.351.-, Ie prijs: 2 elk f262.399.60. 2e prijs: 9 elk 16.607,70, 3e prijs 168 elk 1.334.50. 4e prijs: 8.764 winnaars elk ƒ34.10, 5e prijs: 20.923 winnaars elk f 14.20. Toto no. 15 Voor de meer dan 600 winnaars van de ze week was er een prijzenbedrag be schikbaar van 214.927,-. Ie prijs: geen winnaar, van dit prijsbedrag van ƒ64.478,- gaat als jackpot naar toto no. 16 een bedrag van ƒ21.493,-. De resterende ƒ42.985,- gaat naar de overige winnaars van deze week. 2e prijs: 44 winnaars elk 1 465,40. 3e prijs: 595 winnaars elk 216,70. Toto-gelijk no. 15. Voor de meer dan 1.800 winnaars van deze week was er een prijzenbedrag beschikbaar van 28.987.-, Ie prijs: 1 winnaar 8.696.20, 2e prijs 3 winnaars elk ƒ483,10, 3e prijs 55 131,70, 4e prijs: 1.806 6.40. AMSTERDAM (GPD) - Het be stuur van Ajax wil graag gebruik blijven maken van de diensten van Bobby Haarms, zij het met als assistent-trainer, de functie die de Amsterdammer bijna 16 jaar heeft vervuld. Enkele uren nadat Kurt Linder een eenjarig contract had ondertekend dat hem vanaf 1 juli a.s. aan Ajax ver bindt, liet vice-voorzitter Van Eijden gistermiddag weten dat „er voor Haarms geen plaats meer is als assistent-trainer, nu Linder Aad de Mos zal gaan in werken als hoofdtrainer". Van Eijden: „Wellicht is er voor Haarms op een ander niveau nog het een en ander te doen. Mid-lotto 15a Voor de bijna 20.200 winnaars was er een prijzenbedrag beschikbaar van f 993 387,—Ie prijs: 347.685.40, 2e prijs: 7 14.191.20. 3e prijs 117 1.273.50. 4e prijs 5 478 36,20. 5e prijs: 14.583 De 20-jarige Leidenaar hield het daar voor gezien, nadat trainer Ruud de Groot hem te weinig kwaliteiten had toegedicht voor een terugkeer in de basiself. Re centelijk kwam Siera op eigen verzoek uit voor de reserves van de zondag eersteklasser, omdat hij met vormverlies had te kam pen. Sinds 7 april verschijnt Siera nu met meer in de Kikkerpolder. Al leen gisteravond was hij even bij Lugdunum om zijn overschrij ving naar de zaterdag eersteklas ser RCL in orde te maken. „Want dat ik daar ga spelen is nu al voor honderd procent zeker", zegt Siera zelfverzekerd. De grote boosdoener bij Lugdu num is in zijn ogen trainer Ruud de Groot. Hij zou bepaalde belof tes niet zijn nagekomen en zijn benadering zou onmenselijk zijn. Siera: „Twee maanden geleden ben ik naar Ruud toegestapt met de vraag of ik twee weken rust kon krijgen. Ik draaide niet en was een beetje moe. Dat laatste kwam waarschijnlijk, omdat ik na mijn militaire dienst als post- bestellcr werk. Elke ochtend moet ik daardoor om vijf uur op staan. Na twee weken zei hy evenwel: 'Je blijft in het tweede, want het eerste draait als een trein en ik weet nog niet zo zeker of je je vormcrisis hebt NOVI SAD (ANP) Het noodgedwongen verblijf in de tweede categorie op het WK in Novi Sad bevalt de Nederlandse dames-tafeltennisploeg allerminst. De rancuneuze gevoelens die de Hongaar Lakatos opriep door via een geheel eigen interpretatie van de reglementen de ploeg terug te zetten, worden door de speelsters afgereageerd op de groen tafel. De papieren degradatie heeft de ploeg extra geprikkeld en de tegenstanders in de C-groep zijn de dupe. Stuk voor stuk worden zij van tafel gemept. Gisteren was het de beurt aan Australië en Luxemburg. Zonder pardon werden hun talrij ke zwakheden blootgelegd. Door de overwinningen, die het totaal op zes brachten, kan de pouleze ge de pupillen van coach Bakker nauwelijks meer ontgaan. Alleen Oostenrijk kan vanmiddag nog roet in het eten gooien. De kans daarop is miniem gezien het krachtsverschil en de geladen stemming in de ploeg, die zich met promotie sportief wil wre ken voor het aangedane onrecht. Bij de heren werd de successen- reeks onderbroken door de forse nederlaag (1—5) tegen Roemenië. Het verlies, het eerste na vier overwinningen, heeft tot gevolg dat het spelerskwartet voor de lastige taak staat de nog ongesla gen Amerikanen beentje te lich ten. Alleen in dat geval bestaat er LONDEN (ANP) - Schotse voetbalsupporters blijven uitgesloten van een bezoek op 23 mei aan de interland om het kampioenschap van Groot-Brittanië tussen Enge land en Schotland, die in het Wembleystadion te Londen wordt gespeeld. Het hoogge rechtshof in Londen besliste gisteren, dat de door de En gelse voetbalbond (FA) uit gevaardigde "ban" tegen Schotse fans rechtmatig is. Deze drastische maatregel is de enige mogelijkheid om de ge welddadigheden tussen sup porters, zoals die in het verle den zijn voorgevallen, te ver hinderen, aldus het hoogge rechtshof. De Schotse vereni ging van supporterclubs had beroep aangetekend, omdat naar zijn mening de ban een vorm van rassendiscrimina tie was. Het hoger beroep werd door het gerecht aan vaard. plaats i Het spelpeil in de tweede divisie houdt voor de Nederlandse da- mesploeg geen geheimen meer in. Het team is het niveau duide lijk ontgroeid sedert de opkomst van Bettine Vriesekoop. In de duels tegen Australië en Luxem burg werd dat nog eens duidelijk onderstreept. Beide landen wer den binnen het uur met 3—0 afge droogd. Voor de manier waarop Carine Risch, het Luxemburgse troetelkind, onschadelijk werd gemaakt, accentueerde de pro gressie van de Nederlandse speelsters. In het begin vfén Vrie- sekoops carrière gold Risch als een talentvolle speelster en vormde zij een serieuze bedrei ging. Gisteren werd diezelfde Risch met vernederende cijfers verslagen door....Sandra de Kruiff, al drie jaar de nationale tweede, op lichtjaren afstand van Vriesekoop. Voor de 19-jarige Hazerswoudse kan de handelwijze van Lakatos catastrofale gevolgen hebben in de voorbereiding op het indivi duele toernooi. In de landenwed- strijden wordt ze voortdurend geconfronteerd met onbeteke nende speelsters en beweegt ze zich als een slaapwandelaar ach ter de tafel. Ongeconcentreerd, ongeïnteresseerd, bepaalt ze zich ertoe haar opponentes van tafel te vegen. Voor coach Bakker wa» het minimale verweer haar trai ning danig te intensiveren. Hij inviteerde topspelers van reputa tie voor de dagelijkse sessies. Zo trad Vriesekoop gisteren drie kwartier aan tegen de Duitse kampioen Peter Stellwag, ge volgd door een seance van ander half uur tegen de Chinees Li Zhenshi, de mondiale nummer tien en volgens Bakker gezegend met de hardste smash van de we reld. In dat opzicht zal Zhenshi weinig concurrentie ondervinden van de Nederlandse heren. Zij heb ben al moeite zich te mengen in de strijd aan de top van groep D van de tweede categorie. Het team werd in de belangrijke ont moeting tegen Roemenië volle dig afgeschminkt. Alleen Han Gootzen kon de grauwsluier, die de verrichtingen van Hijne en Vlieg voortdurend bedekte, even doorbreken door Crisan te ver slaan. Voor de rest was Oranje niet opgewassen tegen de Roe menen. Het schokeffect, dat de nederlaag teweegbracht, resulteerde in de avonduren in een zeer strijdvaar dig team, dat het geschonden prestige wenste op te vijzelen. Met 5-3 bracht het trio Hijne, Gootzen en Vlieg de Verenigde Staten de eerste nederlaag toe. Coach Schoofs had het team on gewijzigd gelaten. Dat beteken de dat Jaap van Spanje opnieuw buiten de arena bleef. De Velu- we-speler had kennelijk met zijn bedroevende optreden tegen Wa les al zijn krediet verspeeld. Hij- Geconcentreerd brengt de Chinese tafeltennisser Cuo Yoehoa de bal i nog geen enkele game. ne, Vlieg en Gootzen acteerden tegen Amerika vastberaden en overtuigend. Het trio moest het op snelheid afleggen tegen Dan Seemiller die ongeslagen bleef. De overige twee Amerikanen, Rick Seemiller en Scott Boggan, werden met succes op de korrel genomen. het spel. Tot op heden toe verloor Yoehoa (ADVERTENTIE) Door de overwinning zijn de over levingskansen van Nederland behoorlijk gestegen Bij een overwinning op Zwitserland in de laatste wedstrijd van de D- groep en een nederlaag van de Verenigde Staten tegen koploper Roemenië eindigt Oranje op de Sportpark "De Bloemerd" Leiderdorp TWEEDE PAASDAG - 18.00 UUR. 1e klasse A KNVB. JAN \/AiT TC>£VAJ-UÓ IN DE BAAN VAN HET SCHOT DE MAZZELAAR/) W t/£ërr'Af.'' 'MAAR HJ LAAT M WSEP LOS OOK nen. Je komt heus wel een keer terug, want je bent de enige die doelpunten maakt'. Toen heb ik gezegd 'Ik stop' Vrydag 's avonds hing Ruud al weer aan de telefoon. Na drie kwartier had hy mij weer overgehaald om het sei zoen af te maken in het tweede. Daarbij zou ik vaste reserve wor den bij het eerste. Dat heb ik twee keer gedaan zonder een mi nuut te hebben gespeeld". Siera drong andermaal aan op meer duidelijkheid over zijn po sitie binnen Lugdunum. De Groot coachte op dat moment een winnend elftal Reden voor hem het elftal niet te wyzigen. Wel deed de leraar lichamelijke opvoeding de belofte dat Siera via oefenduels zyn plaats kon heroveren. De Leidenaar mocht in een duel om de Zilveren Mo len tegen Rynsburgse Boys op draven. Siera: ..Maar wat gebeurt er by Lugdunum-FC Amsterdam C voor de Zilveren Molen7 Vlak voor het beginsignaal krijg ik van nota bene de elftal begeleider (De Groot trainde op dat mo ment Lugdunum twee en dne) te horen, dat ik reserve moest staan Alleen de laatste vyf en dertig minuten mocht ik mee doen Dat deed voor Siera na afloop defi nitief de deur van do LFC-kleedkamer voor hem dicht. „Nu stop ik er helemaal mee. Dan heb ik tenminste ook nog wat aan myn zondag", nep hy zyn trainer teleurgesteld toe Schouderophalend moet De Groot die opmerking voor kennisge ving hebben aangenomen, want: „Ik had Siera de zondag daar voor al verteld hem niet meer op te stellen, omdat ik had verno men dat hij weg zou gaan. Het zou geen zin hebben Koos Be- kooy of André Pracht te passe ren ten gunste van hem. Dat be greep Siera zelf ook nog wel. Al leen by blessures zou hij nog eventueel met het eerste mee doen. Bovendien speelde hy in het tweede ook niet de sterren van de hemel". Ondanks de kritiek op Ruud de Groot, zegt Siera "Ik heb het toch reuze naar myn zin gehad bij Lugdunum. Met de jongens kon ik goed opschieten. De oe fenstof van Ruud de Groot was positief en hy was ook onwys goed in organiseren. Alleen heb ik horen vertellen dat hy qua menselijkheid achteruit is ge gaan Ik was altyd het haasje by hem". „Tydens een bespreking zei De Groot eens: 'Je kan je CV thuisla ten. want het is mooi weer'. En dat sloeg dan op het feit, dat ik in de winter met handschoenen, een col en een muts op trainde De anderen deden dat echter ook. Daarom stak zo'n opmer king van hem". De Groot: „Ach. ook in de gymzaal droeg-ie een colletje. Ik maakte daar wel eens een geïnde om. Trouwens. Siera lachte zelf het hardst om die opmerkingen En wat wordt onder menselijkheid verstaan? Niemand wordt by my zonder opgaaf van redenen van één naar twee gezet Als spelers dan toch gaan zeuren dan kun je als trainer maar één ding doen: keihard zyn. Dat geldt ook voor de gedupeerde speler. Hij kan zich terugvechten en moet niet zomaar midden in het seizoen opstappen". Terugblikkend op zyn nog pnlle voetbalcarrière moet Peter Siera concluderen dat de échte door braak nog steeds is uitgebleven. Bij LFC iZijn v.ni« r „Na de aan gifte op het gemeentehuis heb ik hem direct lid gemaakt van LFC") stond hy op de drempel naar het eerste. In zyn tweede jaar by de regionalen van Feye noord („Ik scoorde tussen de 45 en 50 doelpunten") was de toen malige jeugdtrainer Leo Been hakker laaiend enthousiast „In het laatste jaar heb ik een goed seizoen gedraaid als rechtsback. Clemens Westerhof zei na myn debuut op die positie Op die plek blyf je voor altyd staan". Toen Siera na zyn Gronings avon tuur liet doorschemeren terug te willen keren naar de Sleutelstad stond dc telefoon „roodgloeiend" „Eén club uit Leiden zet zelfs 'Zeg maar watje wilt hebben'. Ik kon zo vierdui zend gulden pakken. Daar ben ik niet op ingegaan Een dief van myn eigen portemonnee7 Ach. ik hoef geen geld meer te verdie nen aan het voetballen. Boven dien lagen die clubs my niet", verklaart hy zijn voorkeur voor Lugdunum. Ook RCL was toen al in de markt. „Ik wilde toen al op zaterdag gaan voetballen. Dan had ik twee dagen voor het slui tingsdatum van de overschrijvin gen nog naar Groningen en Zeist moeten rijden om myn overgang naar Lugdunum ongedaan te maken. Daar had ik geen trek in" Van dat laatste heeft Siera inmiddels sptft, want Ik heb een verloren jaar achter de rug' HERMAN POOS

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13