Is Ton van der Meer nu helemaal gek geworden? Hoe Brompot Witje werd 'Allemaal de boom in' is om te lachen Hagenaar op commerciële wijze ten strijde tegen commercie Huisschilder Ton van der Meer speelde in de jaren zestig in verscheidene Haagse bandjes zoals Mack en Moody Sec. Na een periode waarin z'n gitaar aan de wilgen hing en waarin hij de kost verdiende met schilderen 'aan de gevel hangen") en behangen be gon hij eindjaren zeventig opnieuw. Samen met zijn groep Gestoordt legde hij zich toe op de Neder lands-talige rock roll. Sinds kort heeft Van der Meer een nieuwe band die gewoon Ton van der Meer heet. Voor deze groep heeft Van der Meer het Leidse duo Roland en Arthur de Leeuw weten te strikken. Roland en Arthur speelden vroeger onder meer in Spirit of St. Louis en Trail LEIDEN - Is Ton van der Meer nog altijd gestoord of is hier sprake van zoiets als het ei van Columbus? De toe komst zal het leren. Eén ding staat in elk geval als een paal boven water: het project dat Hagenaar van der Meer in samenwerking met het Leidse reclamebureau Chris- tiaanse en Verschuere is begonnen kan op z'n minst als uniek worden omschreven. Vercommercialisering van de pop om de vercommercialisering van diezelfde pop tegen te gaan... "Geen zin meer in het leven? Kom mer en kwel? Ton van der Meer weet het wel". Vooruitlopend op het succes van zijn nieuwe pro ject heeft Ton van der Meer al vast maar een fanclub in het le ven geroepen die zich met bo venstaande slogan aandient. Dat zijn project een succes gaat worden daar twijfelt de inmid dels 36-jarige huisschilder geen moment aan. Wat wil Van der Meer? Heel eenvoudig: niets meer te maken hebben met pla tenmaatschappijen. "Omdat ik het gevoel heb dat ik 't zelf veel beter kan en omdat ik ervan baal dat die maatschappijen telkens maar weer mijn teksten willen censureren", zo legt Van der Meer uit. De bóer op Van der Meer wil voortaan zijn pla ten in eigen beheer gaan opne men. Iets waar, zij het schoorvoe tend, steeds meer bands, die het puur commerciële wereldje van de platenmaatschappijen willen ontvluchten, toe overgaan. Geen gezeur van lastige producers en. wat het zwaarste weegt, geen en kele vorm van censuur. Maar. het opnemen in eigen beheer is een prijzige aangelegenheid. Om te beginnen moet er een studio worden afgehuurd, wat op zich al bijna een vermogen kost. Het ge volg is meestal dat het opnemen in eigen beheer een haastklus wordt zodat de kwaliteit van het eindprodukt te wensen overlaat De vrijheid in het popwereldje wordt dus duur betaald. Maar Ton van der Meer heeft daar maling aan. Met de nodige Haag se bluf roept hij uit binnenkort een nieuwe langspeler in eigen beheer te zullen opnemen en al leen genoegen te nemen met het beste van het beste op studioge- bied. Hoe0 Door een serie spon sors aan te trekken "Geen nieu we wereldvreemde weldoeners die zo graag in het levensonder houd van een artiest willen voor zien. Maar vooruitziende bedrij ven. die het aandurven nieuwe wegen op rcclamegcbied te be wandelen". zo meldt de brochure waarmee Ton van der Meer de boer opgaat, op jacht naar geld schieters. Aan de achterzijde schommelen de tarieven tussen de 1500 en 9000 gulden. Op de binnenhoes evenals op de achterzijde van het tekstvel komen rubrieksadver tenties (5 gulden per milimeter kolombreedte). Geen commercieele zee gaat Ton van der Meer te hoog. De grond legger van de Nederlands-talige rock roll is zelfs bereid om nog meer knievallen te doen tenein de het zonder commercieel inge stelde platenbon/on te kunnen stellen Adverteerders kunnen namelijk een nummer op de langspeler kopen. Van der Meer hoeft een unieke aanbieding het titelnummer van zijn nieuwe langspeler plus een vijfde deel advertentieruimte op de voorzij de van de hoes kost slechts 35 000 gulden De 'Albert Heijn- shuffle' is dus in aantochtVan der Meer Het is niet de bcdoe ling dat m'n hele elpee vol niet commerciële songs komt te staan. Eén nummer kan gekocht worden Meer r.it lh halve dat ene nummer hebben de adver teerders verder helemaal niets te /eggen" Slijmen Een jacht die Van der Meer samen het reclamebureau Christiaanse en Verschuere heeft geopend on der het motto "Een ton voor Ton" Die honderduizend pegels denkt Van der Meer nodig te hebben om voldoende opname kwaliteit te kunnen aanwenden. Advertenties Gestrikte geldschieters kunnen ad vertentieruimte kopen op de hoes van de elpee Een adverten tie aan de voorzijde van de hoes varieért van 2500 gulden (1/10 ge deelte van de hoes) tot 15 oou gul den (3/5 gedeelte van de hoes). Ton van der Meer vindt het geen enkel punt om straks als een wandelende reclamezuil door het popwereldje te moeten stap pen "Het bulkt in dit wereldje van de sluikreclame. Variérend van bepaalde groepsnamen tot de Gitanes-hoes van de nieuwe J J. Cale Wat ik wil is gewoon openlijke sponsoring. Keihard Zoals mijn teksten vaak ook kei hard zijn. weetsjewel Ik heb een hekel aan slijmen En om in dit wereldje niet te hoeven slijmen heb je gewoon een heleboel geld nodig Vandaar". JAAP VISSER Concerten De Veelerveense rockformatie New Adventures komt don derdag 16 april naar Leiden. De Groningers treden op in de Stadsgehoorzaal. Aan vang: 20.30 uur. De groep heeft zojuist haar tweede elpee uitgebracht. 'Wild Cats Moanin'. Evenals de debuut-elpee is ook deze schijf geproduceerd door George Kooymans. Vanavond speelt in het LVC (Breestraat 66) in het kader van 'pop en Show de Jenner Band. Aanvang 21.00 uur. Op vnjdag 17 april speelt in hetzelfde LVC de funkband Skidmark. Een dag later is het de beurt aan de folkgroep Wolverlei. aanvang 2100 Op zondag 26.april treedt in de Stadsgehoorzaal de Engelse hardrockformatie Iron Mai den op In het voorprogram ma staat de groep More Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij VVV- Leiden en alie VW-thcater- bespret kbureau s. Ook op zondag 26 april is het optreden van de Stray Cats in de Boskoopse Beurshal In het voorprogramma onder meer de Hazerswoudsc band h Gratn Aam anf 10 00 uur. Kaarten in de voorver koop verkrijgbaar bij het Al phens Dagblad, Gé Hofcnk en VVV Gouda Scholieren Top-10 De top tien van het Ashram- college van deze maand 1 Don t stop the music - Yar brough and Peoples 2 Showtime - Gary's Gang 3 In the air tonight - Phil Col lins 4 Vienna - Ultravox 5 It's a love thing - The Whis pers 6 The Breaks Kurtis Blow 7 Rapture Blondic 8 Embares>ement - Madness 9 Stars on 45 - Stars on 45 10 All American Girls Sister Sledge Kwarktaart Wat heb je nodig 10 blaadjes witte gelatine. 1 rol mariabis- cuits, sap van 1 sinaasappel. 3 eetlepels jam. 3 eieren, klein beetje zout. 2 citroenen. 500 gram kwark, honing (of sui ker), 1 blikje perzikken of ananas en blikje kersen of aardbeien. In plaats van vruchtjes in blik kun je na tuurlijk ook vers fruit nemen, bijv. bananen en peer of ap pel en sinaasappel. Wat moet je doen Week de gelatine in koud wa ter. Breek de koekjes in stukjes. Klop het sinaasappelsap door de jam en giet dit over de koekjes. Nu moetje de eieren splitsen in eiwit en dooiers. Roer de eidooiers schuimig. Sla de eiwitten met iets zout heel stijf, (dat kun je ook met de mixer doen). Was de citroenen heel goed. en rasp daarna de schil heel fijn. (dat geeft een frisse smaak aan de taart). Pers de citroenen uit en doe het sap in een pannetje, maak het sap warm. maar het mag niet koken. Knijp de gelatine heel goed uit en doe het dan bij het war me citroensap. Roer net zo lang totdat de gelatine is op gelost Meng de kwark door de ei dooiers en roer daarna het ci troensap met de gelatine en de citroenrasp erdoor Je kunt nu de kwark iets zoet maken met honing, maar dat hoeft niet. Als laatste schep je voorzich tig de eiwitten door de kwark heen. Smeer nu een laagje boter op de bodem en de rand van een taartvorm. Doe de helft van het koekjes mengsel erin, en daar boven op de helft van het kwark- mengsel, dan de rest van de koekjes en als laatste de rest van de kwark. Versier de taart met ae vruch ten en laat hem in de koelkast een dag stijf worden. Een chagrijnige witte muis Cilleke Markslag uit Rijnsburg schreef het verhaal. Hoe Brom pot' 'Witje' werd. Omdat het nog al lang is zal het de komende we ken in stukjes in de Klepperdoos verschijnen, een vervolgverhaal dus. In de banketbakkerswinkel van de dikke bakker Koelewiets woon de een witte muis Je denkt na- tuurijk dat het een heel lief muis je was. met een aardig muize- vrouwtje en een leuk stel muizc- kindertjes... maar dat is niet het geval! Deze muis liep de hele dag met een nors gezicht te kijken, en vond niets of niemand leuk. behalve één dingtorretjes' Want hij had een zwak voor torretjes. Veel muizen vinden torretjes erg lekker, maar hij niet hoor En als hij zag dat een nuns een torretje gepakt had en op wou eten, dan gaf hij die muis een klap op zijn neus en liet het torretje ontsnap pen. En getrouwd was hij ook niet. want wie wil er nou zo n rare brompot hebben0 En dat werd ook al gauw zijn naam Brompot Nu was het nacht Brompot sliep Maar de andere muizen uit de buurt sliepen niet. want ze hielden een vergadering' Lang staart. de oppermuis. sprak te gen alle muisjes: "Iedereen is het dus met mij eens dat we Brom pot niet langer in ons midden willen hebben1". "Ja. jaaa'ne pen alle muisjes eenstemmig, "weg met Brompot'". "Goed. dan zullen we er nu allemaal naar toe gadh. voorwaartsmars- !".(Volgende keer verder). Redactie: Annelocs Timmerije. Bijdragen: Margot Blonk en Mo nique Uéterwaal. Reacties naar: Klepperdoos. Leidsch Dagblad. Witte Singel 1. 2300 AB Leiden. Lekker in mijn eentje Daar zit ik lekker in mijn eentje met een stoel onder mijn gat. daar staan mijn speelgoedbeesten op een rij. Soms een beetje eenzaam is wel fijn: kun je zitten denken hoe het later zal zijn. Er is een hoekje in een kamer in een huis in onze stad helemaal alleen voor mij. Als het mooi weer is dan speel ik op straat, hebben we allemaal pret. Ik zou wel willen tot s'avonds heel laat, en moet altijd zo vroeg naar bed. Maar nu wil ik eens alleen zijn. als ik groot ben wil ik op reis Dus denk ik na over Engeland, over Tokio en Parijs. Er is een hoekje in een kamer in een huis in onze stad, en dat hoekje is van mij Daar zit ik lekker in mijn eentje met een stoel onder mijn gat, daar staan myn speelgoedbeesten op rij. Soms een beetje eenzaam is wel fijn. kun je zitten denken hoe het later zal zijn. Er is een hoekje in een kamer i een huis in onze stad helemaal alleen voor mij Over dikke dames en pannekoeken De tweede klas van de Meye- gaardschool in Leiderdorp heeft samen het boek "Alle maal boom in", van Dolf Ver- roen gelezen. Ze schrijven wat ze er van vinden. Sommi gen hebben er tekeningen bij gemaakt. Wij gaan een toneelstuk spelen. Over de dikken damen. Met de pannekoeken die ze allemaal op at. Ze ging zitten en krakte door de stoel heen. De kinderen gin gen lachen en vader en de 2 kin deren moesten haar helpen. En vader ging weer verder met pan- nekoek. Nienke Blans. We hebben op school een boek ge lezen dat hete: Allemaal de boom in. Er stond een verhaal in dat vond ik erg leuk. Het ging over een dikke mevrouw die naar de buren ging omdat ze pannekoe ken rook. En ze moest op 2 stoe len zitten. En toen ging ze zo maar op 1 stoel zitten. Ze krakten ze erdoor. We moesten allemaal heel erg lachen in de klas. Marielle. Wij hebben een boek gelezen. Het heet: Allemaal de boom in. Het leukste verhaal vond ik: van de oma die in een flat woont. De flat is een be-jaar-den flat. Op een dag komt er een anderen oma. Ze kwam een koekje halen en toen ze de deur uit ging stak ze haar tong uit tegen de anderen oma en ze ging lachent de deur uit. Wendy marieHe bakker Een paar Klepperdozen geleden schreef Óelèste Geertsma een ge dicht over alleen zijn. Dat is soms heel vervelend. Maar in je eentje zijn is vaak ook heel ple zierig. Lees dit gedicht uit de J.J. De Bom-show maar eens. Spelen met anderen doe ik wel graag, doe ik haast iedere dag. Maar ik ben blij op een dag als van daag dat ik ook es alleen zijn mag dan zit ik hier en denk ik na wat doe ik als ik groot zal zijn. Dat ik dan verre reizen maak met het vliegtuig of de trein. Er is een hoekje in een kamer m een huis in onze stad. en dat hoekje is van mij. ole c/ikke

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 29