FC Toma pakt punt af van Y. d. Plas Reistijd van Feyenoord valt nog mee Smyslov verslaat Timman T ennisdemonstratie gaat door ondanks protest van bond De Mid-Lotto bestaat een jaar en trakteert! NK-dammer: haastklus 11 PAGINA 10 DO/ST SPORT DINSDAG 7 APRIL 1981 Gouwenaars in slotfase naar 3-3 'Slechts' twaalf uur KATWIJK - De afkoelingsperiode, die de uitstekende scheidsrech ter Ammerlaan tien minuten voor het einde van de wedstrijd V.d. Plas-FC Toma bu een 3 2 inlaste, bleek op de Gouwenaars een betere uitwerking te hebben dan op V.d. Plas. Na een overtre ding van een FC Toma-speler op Katwijker Gert Zwaan besliste scheidsrechter Ammerlaan tot een twee minuten straf, waarmee een Goudse supporter zich maar moelijk kon verenigen. De leids man werd bejegend door de sup porter en laste een korte afkoe lingsperiode in om de gemoede ren wat tot rust te brengen. In een kolkende atmosfeer ging Leids kampioen V.d. Plas daarna in de slotfase van het promotie duel dan toch nog (gedeeltelijk) onderuit. Lange tijd leek het er op dat V.d. Plas in de eerste, en verder sportieve, wedstrijd voor promotie naar de inter-regionale afdeling twee punten zou pak ken. In de slotfase van het met veel emoties geladen duel moest de thuisploeg echter alsnog een punt afstaan aan FC Toma. Één minuut voor het einde waagde Paul Nitallesy een afstandsschot, dat tot groot genoegen van de 500(!) koppige Zuidmolukse sup- portersschare doeltrof: 3-3. Een uitgangspositie voor V.d. Plas derhalve die allerminst florissant genoemd kan worden. Het pu bliek leek daar op het moment niet om te malen. Het duel tus sen V.d. Plas en FC Toma was immers een wedstrijd waarin de stoppen constant doorsloegen en daar ontbrak het het afgelopen seizoen in de Leidse hoofdklasse juist aan. Behalve bij datzelfde V.d. Plas dan, dat het publiek als enige wat vermaak braéht. Zo ook gisteravond in de met zo n sic -dige 600 mensen (onder wie ongeveer 500 FC Toma-suppor- ters) gevulde Cleijn Duin hal. De Goudse opponent, die eerder al de kampioen van Den Haag had verslagen (3-1), wilde (ran verde digend voetbal niets weten en dat maakte het allemaal erg leuk. De thuisploeg werd aanvankelijk overrompeld door de donkere voetballers, die zonder schroom de aanval zochten. Door het in schakelen van de doelman bij de aanvalsopzetten bereikte de kampioen van Gouda een meer derheid, die niet meteen in tref fers werd uitgedrukt. In tegen deel. Onder aanvoering van Huug Aandewiel dwong de thuisploeg de tegenstander steeds vaker tot balverlies en langzamerhand namen de kust bewoners het initiatief over. Na dat Mart van der Plas en Huug Aandewiel kansen onbenut had den gelaten, was het in de 21ste minuut dezelfde Aandewiel, die uit een ingooi van Jan Hogewo- ning ongehinderd 1-0 kon inkop pen. Na een pass van opnieuw Aandewiel maakte Ron van der Kolk er vlak voor de doelwisse- ling zelfs 2-0 van. Ondanks de 2-0 achterstand van hun ploeg bleven de Goudse supporters massaal achter hun ploeg staan en de thuisploeg werd na de pauze tot wankelen gebracht. Dankzij twee treffers van uitblinker Bobby Matitaha- tioen, die na één minuut in het 2de part zijn strafschop op schit terende wijze door Gijs Guyt zag gestopt, kwamen de gasten bin nen tien minuten naast V.d. Plas: 2-2. Een fraai doelpunt van Peter Hogewoning, na een goede com binatie met Mart van der Plas, zette de Katwijkers daarna toch weer op voorsprong: 3-2. Na de noodzakelijke afkoelingsperiode zette de kampioen van Gouda al les op alles. De Katwijkers leken overeind te blijven, maar vlak voor tijd kwam FC Toma naast V.d. Plas (3-3), dankzij een doel punt van Paul Nitalessy, die prompt onder de aanhang werd bedolven. Door deze deling maakt de Goudse ploeg nu een goede kans zich bij de eerste twee te plaatsen en op die manier te promoveren naar de inter-re gionale klasse. Met de duels te gen Den Haag en Rotterdam nog voor de boeg is er voor V.d. Plas nog niets verloren, al is de uit gangspositie door dit gelijke spel niet gunstig. Degradatie Oegstgeest Oegstgeest zal volgend jaar niet Moment-opname van de partij V.d. Plas-FC Toma. Martin v.d. Plas waagt een doelpoging, maar komt niet tot scoren. meer in de hoofdklasse uitko men. De Oegstgeestenaren speel den weliswaar met 5-5 gelijk te gen EKL Boys, maar dit resul taat bleek niet voldoende om het hoofdklasserschap te continue ren. Op punten staat de ploeg nu gelijk met Cleijn Duin, maar het doelsaldo van de Katwijkers is aanzienlijk beter, waardoor Oegstgeest afdaalt naar de eerste klasse. Cleijn Duin is nu afhan kelijk van het al of niet promove ren van V.d. Plas. Na een 5-2 ach terstand kwam Oegstgeest terug tot 5-5, maar de tijd bleek hierna te kort om alsnog de noodzakelij ke zege binnen te halen. Voor Oegstgeest scoorden: Peter Wie man (3x), Daan Vreeken en Ton Werner. Voor EKL schoten V.d. Pot (3x), Jan Pijnakker en Wim de Roo raak. FRED SEGAAR Het damestennisteam van Scylla, dat vorige week het landskampioenschap voor zich opeiste, werd gisteravond op het stadhuis door de gemeente Leiden gehuldigd. Op de foto overhandigt wethouder Tesse- laar een cadeau aan Stephine van Gennip. Sophia Vaalburg en teamleidster Ria Bakker lachen mee. (Van onze verslaggever Paul de Tombe) TIFLIS (GPD) - Na een ver moeiende reis van ruim twaalf uur is Feyenoord gisteravond in Tiflis neergestreken, waar mor gen het eerste halve finale-duel in de Europa Cup-II wacht. Zo hartelijk als het welkom was in de hoofdstad van de Unie-repu bliek Georgi, diep verscholen in het Kaukasus-gebergte, zo for meel was de groep (met het elftal en de pers reisden 100 suppor ters mee) behandeld tijdens een tussenstop in Moskou. De reperterende controles namen daar drie uur in beslag. „Maar dat is toch nog meegevallen", al dus trainer Jezek en manager Stephan, die de reistijd projec teerden op de eerdere ervaringen van Westham United (dat 26 uur onderweg was) en van Jezek zelf die bij een eerdere reis twaalf uur oponthoud kende. „Maar wij hebben dan ook alle medewer king gehad van buitenlandse za ken. Er was een hoge functiona ris van de ambassade naar het vliegveld gekomen, waardoor de wachttijd nog binnen de perken bleef'. Feyenoord heeft nu dus royaal de tijd om te herstellen (de ploeg traint alleen dinsdagavond) en die rust zal hard nodig zijn. Want Jezek zegt het niet, maar laat wel duidelijk doorschemeren Dyna mo Tiblisi zeer te vrezen. Hoewel Notten en Wijnstekers vermoe delijk kunnen spelen en ook Nielsen het veld weer in mag, is de coach er bepaald niet gerust op nu Petursson nog altijd geen vorm heeft en Van Til (geschorst) niet mag spelen. Jezek heeft Dynamo leren kennen als een team dat 'fantastisch voetbal kan spelen. Heel losjes, heel sterk. Maar die jongens heb ben het thuis vaak wat moeilij ker dan uit en gaan fouten ma ken als het niet echt draait", houdt Jezek de hoop erin. „Daar liggen onze kansen. Tenminste, als we niet zulke idiote fouten maken als tegen PSV". Feyenoord heeft in principe de uit nodiging aanvaard om van 13 tot en met 30 juni deel te nemen aan een internationaal voetbaltoer nooi in Milaan. Na samenspraak met de spelers van de selectie heeft de leiding van de club een telex naar Italië gestuurd met een principe-toezegging. Voor het toernooi, georganiseerd door een Italiaanse tv-maat- schappij, worden vijf ploegen uitgenodigd die al eens de we reldbeker hebben gewonnen. Dat zijn Inter- en AC Milan, Boca Juniors uit Argentinië, Penarol uit Uruguay-en Feyenoord. De spelers van de Kuip-club, die een deel van hun vakantie moe ten opgeven op de vier duels in Italië te spelen, mogen hun ge zinnen op de Italiaanse trip mee nemen. Zij zullen samen bij el kaar in een bungalowpark wor den ondergebracht, aldus mana ger Stephan, zodat de vakantie en de zaken kunnen combineren. Noodstadion voor Utrecht UTRECHT (GPD) - FC Utrecht speelt komend seizoen definitief bij de Utrechtse Veemarkthal len. B en W hebben besloten om daar een noodstadion te laten bouwen waar plaats is voor 12.000 toeschouwers. Er zullen 8000 onoverdekte staanplaatsen, 2000 onoverdekte zitplaatsen en 2000 overdekte zitplaatsen ko men in de accommodatie die on geveer een half miljoen gulden gaat kosten. Een hernieuwd onderzoek van de gemeente Utrecht heeft uitgewe zen, dat het Elinkwijk-veld om verkeerstechnische redenen geen uitkomst kon bieden aan de problemen van FC Utrecht. Daarom is nu definitief gekozen voor de zogenaamde „keurings terreinen" bij de Veemarkthal len. (Van onze sportredactie) ASSEN (GPD) - Het nationaal damkampioenschap, dat donder dag in Hotel Overcingel in Assen begint, wordt voor de deelne mers een afmattende maratonzit- ting. Om de kosten van een der gelijk omvangrijk evenement te rug te brengen, is besloten de dammers slechts één rustdag te gunnen, hetgeen scheelt in de lo gieskosten Die ene relaxdag is de Eerste Paasdag. De titelstrijd duurt tot en met 20 april. Al de eerste dag staat er een inte ressante partij geprogrammeerd, want dan zitten Harm Wiersma en J; mes van de Wal tegenover elkaar. Met Rob Clerc zijn zij de grote favorieten voor de nationa le titel. Vorig jaar finishten deze drie dammers gezamenlijk op de eerste plaats, waarna Rob Clerc in een herkamp het kampioen schap veroverde. De twaalf deelnemers zijn: Wim van der Kooy, Gerard Beerepoot, Rob Clerc, John van der Borst, Johan Bastiaannet, Johan Ver min, Hans Jansen, Gerrit Boom, Auke Schoolma, Harm Wiersma, Bauke Bies en Jannes van de Wal. MOSKOU (ANP) - Jan Timman heeft in de tweede ronde van het internationale schaaktoernooi te Moskou een verrassende neder laag geleden tegen de 60-jarige Sowjetrussische grootmeester Vassili Smyslov. Timman speel de met zwart. Na een Engelse opening kwamen de spelers in een van de varianten van de Sici- (ADVERTENTIE) liaanse verdediging terecht. Smyslov slaagde er in met zijn f- pion ver op te rukken, hetgeen uiteindelijk de beslissing gaf. Smyslov heeft nu de leiding in het klasszment met twee punten uit twee ronde». De resultaten van de partijen voor de tweede ronde zijn: Lev Poloe- gajevski (Sow)-Anatoli Karpov (Sow) remise; Tigran Petrosjan (Sow)-Evgeni Torre (Phi) remi se; Joeri Balasjov (Sow)-Alek- sander Beljavski (Sow) remise; Garry Kasparov (Sow)—Florin Gheorghiu (Roe) remise; Jan Smejkal (Tsj)-Lajos Portisch (Hon) afgebroken; Efim Geiler (Sow)-Ulf Andersson (Zwe) af gebroken; Vassili Smyslov (So- w)—Jan Timman (Ned) 1-0. Stand aan de kop: 1. Smyslov 2 punten uit 2 ronden, 2. Karpov en Kasparov 1,5. Dit zijn de extra prijzen: Laatste 6 cijfers goed f 25 000 - netto. Laatste 5 cijfers goed f 1 000,- netto. Laatste 4 cijfers goed f 250,- netto. Laatste 3 cijfers goed f 25,- netto. Laatste 2 cijfers goed f 10,- netto. Vergelijk de getrokken getallen met het laatste deel van uw formuliernummer. Woensdag, 15 april zijn er weer kansen op vele duizenden gratis extra prijzen. Plus: extra hoofdprijs van f25.000,- netto. Wie slim is, vult meer Mid Lottoformulieren in Want hoe meer formulieren, hoe meer formuliernummers. hoe meer kansen. Dat geldt natuurlijk ook voor de maand spelers die automatisch met de Midlotto meedoen. Meer weten7 Haal het speciale /rr>xMld Lotto foldertje of formulier. SË Uw Lotto-geld is altijd goed besteed. 't Is vooreen goed doel. Uw Lotto geld gaat naar vele goede doelen, zoals jeugdkampioenschappen, schaaktoernooien, aanschaf tijd waarnemingsapparatuur en allerlei bi|dragen aan de amateursport (o.a. kleed lokalen). Maar 't wordt ook gebruikt voor de aankoop van historische monumenten, folklore, natuurbescherming, revalidatie, bejaardenhulp en nog tientallen andere voortreffelijke doelen, te veel om op te noemen. ROME (ANP) In een demonstra- tietoernooi in Rome waartegen de Italiaanse tennisbond gister avond zijn stem verhief - ver sloeg John McEnroe de Italiaan se Davis-cupspeler Adriano Pa- natta met 6-3 en 6-4. Hij had slechts 91 minuten nodig om tot de zege te komen. Eigenlijk wa ren het er maar 89. McEnroe wei gerde in de eerste set na een zijns inziens foutieve beslissing van een lijnrechter te spelen en bleef twee mimuten demonstratief op zijn stoel zitten. Toen hij weer de baan opkwam, overigens onder luid boegeroep en gefluit, was het snel bekeken en kreeg Panat- ta geen kans zich voor eigen pu bliek waar te maken. De andere twee deelnemers aan het vier- manstoernooi zijn Gene Mayer en Ivan Lendl. De bond heeft gedreigd elk lid dat hulp verleent bij het organiseren van zulke toernooien waaron der een minder dan vier dagen durend evenement wordt ver staan met deelneming van min der dan zestien spelers een jaar te schorsen. De aanleiding voor deze stap van de Italiaanse bond is ongetwij feld het verlies van Italië in het Davis-bekertoernooi tegen Enge land vorige maand. Al voor de aanvang van de wedstrijd be schuldigde de bond de spelers ervan dat ze zich niet op de juiste wijze hadden voorbereid op het treffen door het spelen van onbe langrijke en uitputtende demon- stratictoernooien. De Amerikaan Jimmy Connors heeft met een ruime voorsprong zijn landgenoot Roscoe Tanner de leiding in het klassement om de Grand Pnx voor tennisspe lers. Connors heeft 630 punten. Tanner staat op een totaal van 574 punten. Een andere Ameri kaan, Gene Mayer, is derde met 542 punten. De top van het klassement ziet er als volgt uit: 1. Jimmy Connors (Vst) 630 pnt.; 2. Roscoe Tanner (Vst) 574; 3. Gene Mayer (Vst) 542; 4. Wojtek Fibak (pol) 496; 5. Yannick Noah (Fra) 410; 6. Ivan Lendl (Tsj) 371; 7. John McEnroe (Vst) 350; 8. Brian Gottfried (Vst) 295. De Amerikaanse speelster Chris Lloyd-Evert heeft in Carlsbad (Californië) de finale damesen kelspel van een internationaal tennistoernooi gewonnen. Zij versloeg de Tsjechoslowaakse Hana Mandlikova in twee sets: 6-4. 6-3. De eerste prijs was 100.000 dollar, de tweede 50.000. Derde werd de Amerikaanse Pam Shriver door een zege op haar landgenote Andrea Jaeger (6-3, 6—2). Alleen deze vier speelsters namen aan het lucra tieve onderonsje deel. Andrea Jaeger werd voor tweemaal ver liezen beloond met 20.000 dollar. Twee titels voor Reeberg DEN HAAG - Karateka John Ree- berg heeft in het afgelopen week einde in de Haagse sporthal Overbosch de open nationale ti tels in het zwaargewicht en alle categorieën voor zich opgeëist. In de finale van het zwaarge wicht versloeg de houder van een sportschool in Leiden Ernst; in de eindstrijd om het kam pioenschap alle categorieën bleef Reeberg zijn rivaal Roethof de baas. Protest. De sectie "internationa le zaken" van de Raad van Ker ken in Nederland heeft bij mon de van haar voorzitter, dr. A. H. van den Heuvel, geprotesteerd bij de Zuidafrikaanse regering tegen de voorgenomen intrek king van het paspoort van bis schop Desmond Tutu. Tutu, se cretaris-generaal van de Zuid afrikaanse Raad van Kerken, keert deze week terug naar Zuid- Afrika na een rondreis langs een aantal Nederlandse hoofdsteden. Hij heeft, om de apartheid tegen te gaan, westerse landen verzocht, economische druk op de Zuid afrikaanse regering uit te oefe nen. In Den Haag verklaarde hij, dat de jonge zwarten in dit land steeds woedender worden op het apartheidsbewind en steeds meer bereid zijn te gaan vechten. Directe contacten tussen christe nen zijn zeer belangrijk, zegt Van den Heuvel in zijn protest na mens de "internationale sectie" van de Raad van Kerken. Vastenactie. De Landelijke Bis schoppelijke Vastenactie heeft nagelaten de mensen te verdedi gen die in de folder van deken Gelissen van Gennep worden aangevallen. Dat schrijft de stuurgroep "Open Kerk" Lim burg aan het bestuur en de staf van de actie. Deken Gelissen riep de rooms-katholieken op, de lan delijke actie ("marxistisch" en "niet-katholiek") te boycotten en uitsluitend geld te geven aan de vastenactie van het bisdom Roermond. In de schaarse verklaringen van de landelijke actie op de beschuldi gingen van Gelissen is eerder sprake van terughoudendheid, schrijft "Open Kerk". Deze wei felende houding wordt door Ge lissen en de zijnen uitgelegd als zwakte. De eigen achterban van de landelijke actie is hierdoor aan het twijfelen gebracht, meent "Open Kerk". Beroepen Hervormde Kerk: aangenomen naar De Bilt B. J. Wiegeraad Amersfoort, 'naar Rottcrdam- Kralingen G. G. de Kruyf Rijnsa- terwoude, die daarmee bedankte voor Voorschoten, naar Stolwijk kandidaat G. D. Kamphuis Bar- neveld; bedankt voor Op- en Ne- der-Andel L. C. Talsma Wilsum (Ov.). Gereformeerde Kerken: aangeno men naar Hoorn W. A. van der Lugt Ezinge (Gr.), naar Barne- veld A. C. van Beek Den Haag, de benoeming tot geestelijk ver zorger van het verpleeghuis Cla ra Heem te Heemse H. Langen- burg Hoogkerk. Christelijke Gereformeerde Ker ken: aangenomen naar Veenen- daal R. van Beek Baarn; bedankt voor Steen wijk W. van Heest Ridderkerk, voor Nieuwpoort P. van Zonneveld Doornspijk. Gereformeerde Gemeenten: be dankt voor Rotterdam-Zuidwijk en voor Zwijndrecht J. van Haa- ren Amersfoort. Oud-Gereformeerde Gemeenten: bedankt voor Doorn M. van de Ketterij Urk. Baptistengemeenten: beroepen te Hengelo A. de Vries Leeuwar den. Rapport. Het gereformeerde rap port over "de aard van het bijbel- gezag" is aan zijn vierde druk toe. Daarmee is de oplage op 60.000 exemplaren gekomen. In verband met de belangstelling in het buitenland voor dit geschrift van de synode der Gereformeer de Kerken is een Engelse verta ling in voorbereiding. Het toerustingscentrum in Leus den heeft inmiddels de "leeswij zer" voor het rapport samenge steld. Er worden twee manieren van lezen aangegeven. De eerste is bedoeld voor degenen die al leen met de hoofdzaken van de inhoud vertrouwd willen raken. De tweede manier graaft dieper en geeft aan hoe pok de moeilij ker gedeelten van het geschrift kunnen worden verwerkt. Het geldt hier raadgevingen voor het persoonlijke lezen. Dezelfde tweesporigheid wordt aangehou den voor daaropvolgende groepsgesprekken. Zending. Zaterdag 11 april gaat de jaarlijkse actie van de Medi sche Advent-Zending van start. Zes weken lang trekken zo n dui zend vrijwilligers van het Kerk genootschap der Zevendedags adventisten (die de zaterdag in plaats van de zondag vieren) er op uit om door middel van de verkoop van een tijdschrift een aanzienlijk bedrag bijeen te brengen voor het zendingswerk in meer dan honderd landen. Naast de 142 sanatoria, melaat sencentra en ziekenhuizen en de 61 verzorgings- en weeshuizen moeten de adventisten een klei ne 300 klinieken in stand zien te houden. Daarin werken zo'n 11.000 personeelsleden. Vorig jaar bracht de financiële actie in Nederland f 400.000 op. Leken-personeel. Het Vaticaan zal de gezinstoelage voor de ge trouwde leden van het leken-per soneel verhogen. Ook de bijslag voor kinderen van de leken- werknemers gaat omhoog. Dat is het resultaat van een gesprek tussen de paus en een delegatie van de vereniging van Vaticaans leken-personeel over de sociale positie van de 1500 werknemers. Bij het nemen van los-vaste me dewerkers in vaste dienst zullen in het vervolg ook de los-vaste ja ren meetellen voor de sociale voorzieningen. Tenslotte is het aantal werkuren voor alle werk- 5 verlaagd tot 36 per week.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 10