Kampioenskans YTL geslonken ^Valken achterhaalt koploper Leiden Y erdedigingsf outen nekken De Sleutels LFC houdt stand bij Den Hoorn.... Dames Ter Leede winnen toptreffen: 2~1 Roodeiiburg schakelt Hillegom uit: 1—0 SJZ houdt koploper op deling Na verlies tegen Warmunda mÊÊÊÊmSBUBS] Bekerwinst Ter Leede MAANDAG 6 APRIL 1981 SPORT SPORT LEIDEN Zowel De Sleutels als Oegstgeest is zaterdag dieper in degradatiezorgen gekomen. Beide vierdeklassers verloren respectievelijk van Te Werve en Randstad Sport met 2-1 en 2-0. De Sleutels-Te Werve 1-2. Fouten in de verdediging werden De Sleutels noodlottig. Reeds in de eerste minuut kwam de thuislclub op achterstand, toen Hans van Eijgen achter zijn ei gen doelman Bram Lepelaar kopte. De Leidenaars verwerk ten deze tegenslag goed De cha otisch spelende voorste lijn slaagde de Tc Werve-defensie evenwel niet voor onoverkome lijke problemen te zetten. Boven dien corrigeerde Gerrit Pronk zijn verdediging geregeld. In de 35ste minuut verzuimde de Sleutels-afweer de bal weg te werken, zodat Gijs Hartog de marge kon vergroten: 0-2. Hoe wel het aantal georeerde kansen legio was, slaagden de Vliet—be woners er door eigen onmacht lange tijd niet in de achterstand te verkleinen Nadat Jan Groenc- weg in de 66ste minuut na een fraaie solo dichtbij een doelpunt was geweest, bepaalde Hans van Eijgen in de 79ste minuut de eindstand op 1-2. Impasse Oegstgeest-Randstad Sport 0-2. Oegstgeest zit duidelijk in de im passe. Streekgenoot Randstad Sport profiteerde daarvan. Toch is het veldspel van de Voscuylbe- woners beter dan de plaats op de ranglijst doet vermoeden. Alleen het verrassingselement ont breekt in het Oegstgeestse spel, waarin te veel het leder breed wordt gelegd. In de eerste helft was Oegstgeest het gevaarlijkste. maar de uitstekend opererende sluitpost Herman Keyzer ransel de alles uit zijn doel. In de 65ste minuut schoot Hans Konings na een pass van Wim van Luyk de Voorscholenaren op voorsprong: 0—1. Tien minuten later passeer de Hein de Graaf doelman Hool- sema voor de tweede maal. Oegstgeest legde het accent daarna nog meer op de aanval, maar vond opnieuw doelman Keyzer op zijn weg naar een tegentreffer. Aan de andere kant bezorgden de Voorschotense spitsen de Oegstgeest-verdediging nog het nodige werk met hun snelle uit vallen. De niet .consequent leidende arbi ter Treffers noteerde Teske (Oegstgeest) en Wolswinkel (Randstad Sport). SPÖRT HILLEGOM - Roodenburg bereik te via een 1-0 zege op derdeklas ser de volgende ronde in de be kercompetitie. De Leidse koplo per in de tweede klasse speelde een slechte eerste helft en Hille gom liet een paar goede kansen onbenut om de leiding te nemen. Na de pauze wisselde trainer Mouter rechtsback Willem Ligt- voet voor middenvelder Hans Tisseur en de omzettingen die volgden vielen goed uit. Rooden burg nam het over en er ontstond een aantal kansen voor onder an dere John van de Wetering en Ronald Jansen, die niet tot sco ren konden komen. Na 25 minu ten kwamen de Leidenaars op voorsprong. Een vrije trap van John van de Wetering belandde via Hennie Koet voor de voeten van de opgekomen Maarten van Kooperen die de beslissende treffer op zijn naam bracht met een keiharde knal: 0-1. DEN HOORN - De resterende twaalf minuten van het destijds gestaakte duel tussen LFC en Den Hoorn bij een 1-1 stand leverden geen doel punten meer op. De thuisclub was nog een paar maal dichtbij een tref: fer. maar formidabel keeperswerk van Peter van der Wal zorgde er voor dat LFC een belangrijk winstpunt mee naar Leiden kon nemen. Ook de het duel met Te Leidenaars scoorden bijna. Uit de allereerste aanval kon de Den Hoorn doelman de bal net voor de doellijn naast tikken, zodat het 1-1 bleef. LEIDEN In de vierde klasse B van de zondagcompetitie sloten Bcrnardus en Meerburg hun in- haalderby met een 0-0 uitslag af. SJZ leverde een goede prestatie af door koploper RKAVV een 1-1 gelijkspel af te dwingen. Van Nispcn verloor met 1-0 bij Altior. Altior-Van Nispcn 1-0. De beslis sing in deze matige en harde wedstrijd viel al in de 15de mi nuut. Louis van der Hoorn zette tijdens een aanval de punt van zijn schoen tegen de bal. waarna deze met een effektvolle curve over goalie De Groot in het Van Nispen doel verdween: 1-0. Lan ge tijd behield Altior, dat zonder de gepasseerde gebroeders Baader speelde, een overwicht. Veel kansen leverde dat echter niet op. In de slotfase van het duel kwamen de bezoekers ster ker opzetten. Verder dan een door Henk Wittcman geclaimde, maar niet toegekende, penalty kwam Van Nispen niet. SJZ-RKAVV 1-1. RKAVV begon vrij goed, maar daarna was het in de eerste helft een gelijkopgaand duel. De beste kans was voor SJZ-er Wim Bos, die de bal in de 15de minuut net naast het doel schoot. Ook na de rust nam RKAVV voor korte tijd het ini tiatief. In de 62ste minuut volgde de ommekeer toen Wim Bos de bal hard inschoot. Het Ieder KRV deelt in topper met Woubrugge: 2—2 Frans de Boer van Bernardus kopt de bal langs Meerburg-verdediger Loek de Jeu. Het leder zal net over het doel gaan. werd met de hand gekeerd, waar na Wim Bos zelf de toegekende strafschop benutte: 1-0. Hierna drongen de Leidschendammers sterker aan. Tien minuten na de 1-0 was Ton v.d. Meer genood zaakt een RKAVV-er binnen de beruchte lijnen neer te leggen. Uit de penalty scoorde Hakkaart 1-1. Dankzij het goede werk van §JZ-keeper Ton Berg werd dit ook de eindstand. Bcrnardus-Meerburg 0-0. De ope ningsfase was voor Bernardus, maar in het laatste kwartier voor de rust kwam Meerburg sterk te rug. Ger Straathof zag daarbij twee goed ingeschoten ballen ge keerd door Bernardus doelman Jan Groen. Na de thee trok Ber nardus wederom het initiatief naar zich toe. maar ook nu kwa men de bezoekers in de slotfase terug. Tien minuten voor tijd eis te arbiter Jansen een hoofdrol op. Pim van Wetten mocht we gens praten van Peter Romeyn een vrije trap voor de thuisclub nemen. De arbiter verzuimde zijn hand op te steken, waarop Pim van Wetten de bal ineens langs Meerburg-goalie Rob Han- naart knalde. Omdat de bal ech ter indirect genomen had moe ten worden werd de treffer afge keurd. Ton Weijers van Meer burg zag in blessuretijd een goe de kopbal gekeerd door goalie Groen. LEIDEN - Aan de top van de za terdagafdeling is met nog enkele wedstrijden voor de boeg de spanning tot het kookpunt geste gen. Valken'68 kwam met een 3-1 overwinning op TAVV op gelijke hoogte met koploper Lei den. Op één punt achterstand volgt Woubrugge. dat nog naar KRV toe, moet om de resterende twintig minuten van het destijds gestaakte duel uit te spelen. Nu speelde Woubrugge tegen dat zelfde KRV gelijk (2-2) maar in Katwijk beginnen de groenwit- ten met een 3—0 voorsprong. In de staart van de eerste klasse lijkt de beslissing gevallen. Door het 1-3 verlies tegen SVOW staat de deur naar de laagste af deling voor de Voorschotense formatie wagenwijd open. De se- mi-plaatselijke tweestrijd tussen Kagia en Abbenes eindigde on beslist: 1-1 Woubrugge-KRV: 2-2 (1-1) In dit uiterst belangrijke, en daar door bijzonder spannende duel wist René van der Kooy Wou brugge na vijfentwintig minuten spelen aan de leiding te brengen. Lange tijd zag het er naar uit dat 1-0 ook de ruststand zou wor den. Woubrugge toonde zich de meerdere, had ook de beste kan sen. Kort vor het rustsignaal kwam KRV toch gelijk. Wout van der Dool speelde de bal in zijn eigen doelgebied met de handen, waarna Wim Haasnoot vanaf elf meter geen fout maak te: 1-1. Na de thee drukten de Rijnvogels sterk aan. Het offen sief werd beloond met een twee de treffer van Haasnoot. Pas in de laatste seconden wist Wou brugge de dreigende nederlaag af te wenden. Een door David Wijsman genomen vrije trap werd door René van der Kooy tot de gelijkmaker verheven: 2—2. Valken-TAVV: 3-1 (1-0) De vele inspanningen van de Val kenburgers werden eerst kort voor de pauze beloond met een treffer. Via het houtwerk kopte Wim van Duyn de 1-0 binnen. Na tien minuten spelen in de tweede helft scoorde Van Duyn opnieuw. Dit keer doorboorde hij de Ter Aarse muür uit een vrije trap: 2-0. Auke Hoekstra LEIDEN - Door ccn verrassende 0-2 zege op concurrent VTL is Warmunda sinds gisteren de grote kam pioenskandidaat in de zondagafdeling. De Warmonders, die twee wedstrijden minder hebben gespeeld dan de Vlietclub, zijn hierdoor op een gelijk puntenaantal gekomen dan de Leidenaars. Door deze gang van zaken heeft het er alle schijn van dat VTL ook dit seizoen opnieuw naast de felbegeerde promotie naar de vierde klasse zal grijpen. Al en kele seizoenen zijn de Leide naars dichtbij een kampioen schap, telkens blijven de rood- witten met lege handen achter. Kwalitatief goede spelers als on der andere Jan Heshusius. Fred van Haarlem en Steef Pattiapon staan garant voor een zeker voor de afdeling prima team. maar op beslissende momenten laat de Leidse club het danig afweten. Ook gistermiddag gaf VTL "mei thuis De Leidenaars waren dt gehele wedstrijd sterker dan te genstander Warmunda. toch vormden de Vlietbewoncrs geen echt elftal. VTL was het meren deel van de wedstrijd in de aan val; enig tempo, een zeker ver rassingselement in het spel en een dosis vechtlust ontbrak aan Leidse kant. Warmunda had zodoende geen en kele moeite om de aanvallen van de thuisclub op te vangen en zelf gevaarlijk te worden met snelle tegenstoten. Rechterspits Hans Oostdam zette Warmunda met een beheerste lob op voorsprong na een voor VTL wat ongelukkig doorgeschoten bal: 0-1. De gast heren drongen hierna wel aan. uitgespeelde kansen ontstonden er niet. Eenmaal moest de fout loos keepende Hans van der Hulst voor de rust zijn klasse be wijzen. Een harde knal van Steef Pattiapon pakte de Warmondse doelman op prima wijze. Na de pauze eenzelfde spotbeeld met in twee minuten de interes santste spelmomenten. In de 25s te minuut trekt laatste man Jan Heshusius de snelle Kees van Veen op de rand van het straf schopgebied onderuit. De door de uitstekend leidende scheids rechter Ontstok toegekende di recte vrije trap wordt door de ge tergde Van Veen fraai ingescho ten: 0-2. Een minuut later een "stripverhaalsituatieGoalie Van der Hulst ziet een uittrap via de kleine spits Jan ten Bosch achter zich in het doel verdwij nen. Wegens hinderen van de keeper vond de vreemde treffer geen genade in de ogen van leidsman Ontstok. ASC-Alphia: 5-0 (3-0) ASC boekte een eclatante zege op het bezoekende Alphia. De felle drang naar winst leverde een for se 5—0 overwinning op. De Oegstgeestse formatie kwam al vroeg aan een 2-0 voorsprong door doelpunten van Benno Schoonwater. Alphia bleek op dat moment al niet meer die sub topper van de laatste weken en nog voor de doelwisscling maak te Frank Schnieder van de gele genheid gebruik de 3—0 aan te te kenen. Ook na de theeo bleef het Alphense spel beneden alle peil. ASC kon daarom simpel door drukken naar de 5-0 eindscore. Wout Bergers en andermaal Ben no Schoonwater doelpuntten. VNA-Oranje Groen: 0-2 (0-1) Oranje Groen keerde met de volle winst bij VNA vandaan: 0-2. In hel harde treffen kwamen de be zoekers door een benutte straf schop van Johan de Ridder aan de leiding. Peter Buk was binnen de beruchte lijnen neergelegd. VNA kwam na rust terug maar stichtte te weinig gevaar om de Oranje Groen-defcnsie te veront rusten. Toen het VNA-vizier bij een tegenaanval andermaal op Peter Buk stond gericht, benutte Richard van Stronten zijn vrij heid en zette zijn ploeg op de on overbrugbare 0—2 eindstand. maakte daarna aan alle twijfels een einde. Voor de Ter Aarders redde Kees Roest de eer. Kagia-Abbenes: 1-1 (1-1) Hoewel Kagia de eerste aanvallen de initiatieven ontplooide, incas seerden de Kaagbewoners als eerste een doelpunt. Nico Spek vond de weg naar het doel geheel open en profiteerde dankbaar van die vrijheid: 0-1. Kagia bleef ook na die tegenslag de meest aanvallende ploeg. Het leverde de gelijkmaker op. Hij kwam op naam van John van Dijk. In de tweede helft deelde Abbenes de lakens uit. Het kreeg legio kansen op de volle winst maar verslikte zich keer op keer. De Kagia-achterhoede slaagde er in een definitieve doorbraak te voorkomen, waardoor de rust stand tevens eindstand werd: 1-1. SVLV—SVOW: 1-3 (1-2) Uit de treffer die Jos Meijer op slag van rust noteerde, en waarmee hij een 2-0 achterstand halveer de, wist SVLV niet voldoende kracht te putten om na de pauze door te stoten. De Weteringse concurrent in de strijd om de ro de lantaarn nam de volle winst mee naar huis waardoor het er naar uitziet dat SVLV de dans niet meer zal kunnen ontsprin gen. Cor Gortzak gaf na twintig minu ten spelen SVLV-doelman Leo van Bemmelen voor de eerste keer het nakijken. Een fout in de Voorschotense defensie bood Menno Gillian enkele minuten later de gelegenheid de marge op te voeren. Hij greep die kans dankbaar: 0-2. Een kwartier voor het einde viel de beslissing. Bij de 2-1 stand passeerde Coen Bloem ongelukkigerwijs zijn ei gen keeper: 1-3. Van Bemmelen stopte later nog wel een door Cok Gortzak genomen straf schop. Het was niet van invloed op de puntenverdeling: 1-3. In de tweede klasse heeft MVKV geen kans gezien concurrent VVSB van de eerste plaats te ver dringen. De strijd lussen beide titelfavorieten eindigde onbe slist: 1-1. LSVV'70 won met 3-1 van Kickers'69. SJZ verraste Unitas in eigen huis: 1-2. kA. VTL-speler Steef Pattiapon belaagt Warmunda-duelman Hun Leidse treffer opleveren. -v. -Vtëj, der Hulst. De actie van Pattiapon zal geen Unitas-Leidse Boys 1-0 (0-0) Unitas trok tegen Leidse Boys aan het langste eind: 1-0. Beide ploegen kregen al voor de pauze diverse mogelijkheden tol het openbreken van de score. Vooral Leidse Boys kreeg enkele fraaie kansen toebedeeld. Er werd ech ter onzuiver geschoten. Jan Par don wist in de tweede helft wél de juiste richting te vinden. Hij reageerde alert op een door Jaap Prins uitstekend genomen vrije trap. Nadien waren de beste kan sen voor de thuisploeg. De Leid se Boys-afweer stond meer tref fers evenwel niet toe: 1-0. Stompwijkse Boys-VNL: 3-0 (2-0) Het fel aanvallend Stompwijkse Boys kwam in de eerste helft op een volkomen verdiende 2-0 voorsprong. Frank Janson en Ni co van der Zalm tekenden voor deze ruststand. Al na drie minu ten in dé tweede rondgang vond Jan van den Bosch voor de derde maal de weg naar het net. De Stompwijkers beperkten zich nadien tot het consolideren van de voorsprong, iets dat hen uit stekend afging. Het bleef 3-0. De streekderby tussen Kickers'69 en Alkmania eindigde onbeslist. Beide ploegen kwamen niet aan scoren toe. Het aanvalsspel was daarvoor te onrustig terwijl er veel te lang getreuzeld werd. Kic kers had na de pauze de beste kansen. Voor de Leimuidenaars lieten Peter van den Hoek en Jan van der Voort het danig afweten. LEIDEN - Het toptreffen in de eerste klasse van de damesvoet balcompetitie tussen Zevenho ven en Ter Leede leverde een 1-2 overwinning op voor de Sassen- heimsc ploeg Door deze zege heeft Ter Leede nu de beste pa pieren in handen voor een even tueel kampioenschap Alkmania boekte gisteren een ruime 6-0 op- verwinning op NSV'46. Volgen de wek speelt de Roelofarends- veense ploeg het belangrijke duel tegen KFC ZATERDAG Zevenhoven en Ter Leede toonden aan niet voor niets bovenin de eerste klasse mee te draaien. Bei de ploegen legden een technisch uitstekend spelletje aan de dag en vochten voor elke meter en gingen daarbij nimmer over de schreef. Ter Leede opende uit stekend en drukte Zevenhoven in de hoek. De thuisploeg kwam deze periode zonder kleerscheu ren door. maar moest het initia tief hierna toch grotendeels aan Ter Leede laten. Via Marjon van der Ploeg en Annemarie van 't Hooft bereikte Ter Leede de pau ze met een 0-2 voorsprong. Na de doelwisseling zette Zevenhoven alles op alles, maar verder dan één doelpunt van Elly van Rijn kwam de ploeg niet. Valken '68 ging met 1-0 ten onder tegen Monster. SVLV verloor met 5-0 van RAS. terwijl Lugdu- num een 0-0 deling overeen kwam met KMD In de tweede klasse won koploper Hazerswoudse Girls dankzij een doelpunt van Marry Slootweg met 0-1 van LYRA 2. Het tweede team van Hazerswoudse Girls verloor met 1-0 van Lugdunum 2. Alkmania klopte Maasdijk (2-3). Doelpuntcnmaakstcrs. Conny Bartels en Wendy en Brenda van Ruiten. De treffers van Alkmania in hei duel met NSV kwamen op naarr van: Ria de Jong. Wilma Filippo Marion de Groot, Coby var Tricht, Willeke van Ruiten en Sisca van Egmond. UDO won via een doelpunt van Cora van der Reydon met 1-0 van Unitas Lei den. SJZ leed een 1-2 nederlaag tegen SC Lisse. Yvonne Laken scoorde het SJZ-doolpunt. Randstad Sport, dat al kampioen is. klopte SJC (4-0). Bettine van Klaveren scoorde drie maal. ter wijl Jolanda Overbeek één maal raakschool. Hot eerste team van DOCOS blijft uitstekend preste ren Dimaal was Stompwijkse Girls het slachtoffer (4-1). KOUDEKERK - Ter Leede heeft met een 3-2 overwin ning op Koudekerk de vol gende bekerronde bereikt. Na een chaotisch start, de Sassenheimers opereerden met vijf invallers, lukte het de brigade van Henk Spaan in de tweede helft om het klasseverschil in treffers tot uitdrukking te brengen. Arie Westmaas opende na een misverstand in de Sassen- heimse defensie voor Koude kerk de score. Een tweede Koudekerks doelpunt werd enige tijd later wegens ver meend buitenspel afgekeurd. Ter Leede herstelde zich na rust en liep binnen tien minu ten naar een 2—1 voorsprong. Jan Schoen en Frits Hoekstra scoorden. Eerstgenoemde viel. na een periode van afwe zigheid vanwege een knie blessure. kort voor de pauze in. Het einde haalde Schoen jammerlijk niet. Na een luchtduel met ongelukkige afloop moest de pechvogel mét een gebroken sleutel been worden afgevoerd. Vanaf de elfmeterstip trok Ar no Filippo de stand gelijk. Eveneens uit een strafschop, bepaalde Pieter van der Plas de eindstand op 3—2.

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 14