RCL vindt de juiste toon UVS schiet uit z'n slof: 4—1 Benauwde overwinning Quick Boys bij Vitesse Delft Noordwijk zit muurvast: 2-2 Deling met RBB geen wonder Gelijkspel SC Lisse MAANDAG 6 APRIL 1981 SPORT DELFT - Vitesse Delft en Quick Boys hadden er kennelijk geen boodschap aan dat elke fout. hoe klein ook. de beide ploegen de kop kon kosten. Waar allé risi co's vermeden dienden te wor den. grossierden de degradatie kandidaat en de titelgegadigde in de fraaiste blunders. Óp slag van rust maakte Wim de Jong een misstap teveel. Binnen de beruchte lijnen vloerde hij de Katwijkse aanvoerder Nico Kuyt, die zelf de elfmeter bin nenschoot. Na nog eens drie kwartier te hebben geleden,'on der een Delfts offensief en vooral onder de eigen prestaties, zou dat net voldoende blijken voor de volle winst: 0-1. Aan het einde van een zeer benau wende slotfase, waarin Quick Boys steunpilaar Freek Rienks met een fikse hoofdwond per brancard afgevoerd zag worden en Vitesse-goalie Paul Oortwijn zijn spitsen ging assisteren, kon den de kustbewoners uiteinde lijk ópgelucht adem halen. De minimale winst betekende na het bekend worden van het pun tenverlies van de gezamenlijke concurrentie, precies voldoende voor het verstevigen van de kop positie. Dat alles tevens bij de gratie van Ronald Vermeulen, de Delftse spits. Herhaalde malen miste het jeugdige kanon de juis te richting volledig, waardoor de te verwachten ommekeer in de loop van de tweede helft uitbleef. Ook Quick Boys wachtte na rust vergeefs op het verlossende doel punt. Een treffer zou alle verzet bij Vitesse breken. Ten dele mochten de Katwijkers zich be roepen op de factor pech. Met na me Jaap Heerikhuizen die. daar toe in staat gesteld door Martin van der Plas. het leer uiterst nauwkeurig in de bovenhoek prikte. Gert Euser keerde de bal op de lijn met zijn hoofd. Kort daarvoor had zijn collega Marius van der Wild de bal al voor het lege doel weten te keren nadat Chi Chung zijn eigen doelman met een onberekenbare terug speelbal had geslagen. Wat niet onder de noemer pech viel was het complete falen van Kees Zuyderduyn. De puntspeler kreeg tot driemaal toe een unie ke kans. Martin van der Plas draafde het strafschopgebied in, omspeelde twee man en bedien de onbaatzuchtig Zuyderduyn. Zijn breedtepassje was voldoen de om Oortwijn uit positie te brengen waarna Kees Zuyder duyn eenvoudig in kon schui ven. De Katwijker had de hoek voor het uitkiezen. Hij faalde. Zijn eerste inzet stuitte op Van der Wild. In tweede instantie maaide hij over het leer heen. ter wijl hij bij zijn derde poging recht in de armen van de over eind gekrabbelde Oortwijn mik te. De treffer die een voortijdige beslissing had kunnen veroorza ken kwam dus niet. Vitesse Delft putte er de kracht uit om in alle hevigheid richting invaller-goa lie Floor Schaap te koersen Bij vlagen moet die periode oefen- meester Arie Lagendijk somber gestemd hebben. Zo kort voor de topper tegen Noordwijk kende zijn elftal momenten dat het geen voet aan de bal kreeg. Na elke balonderschepping leverde Ouick Bovs het obiect weer in bij de opponent. De op het midden veld geposteerde Nico Kuyt functioneerde onvoldoende. Naast het onbenut laten van tal rijke mogelijkheden verzeilden de kustbewoners in welhaast on- overkomelnke problemen. Jaap van Beien, hij voldeed prima als opkomende verdediger, werd in de beginfase herhaaldelijk in de luren gelegd door Peter van der Meer. die na één van zijn ac ties met een diagonale lob het houtwerk achter Floor Schaap raakte. Nadien waren de beste kansen voor Quick Boys. Mart van der Plas bijvoorbeeld miste alleen voor Oortwijn, Van Beien kreeg vanuit moeilijke positie de bal net niet in de korte hoek. Toen Kuyt voor de eerste maal op avontuur ging werd hij met een al te forse schouderduw van de bal gedrukt. Wim de Jong zag zijn actie bestraft met strafschop die Nico Kuyt zelf verzilverde. Die ruggesteun had de basis moeten zijn voor wat uiteindelijk niet kwam. Wel veel spanning en spektakel, geen afgemeten over winning. Het optreden van Zuy derduyn uitgezonderd, was Vi- tesse-invallcr Ed Blok tien minu ten voor het einde n«g het dichtst bij een doelpunt. Zun kopbal belandde op de lat. GERARD HAVERKAMP NOORDWIJK - De kansen op een hernieuwd landskam pioenschap voor Noordwijk lijken steeds kleiner te wor den en dat is te wijten aan de enorme terugval van de ploeg sinds het begin van het sei zoen. Terwijl de meeste con currenten de partijen -in winst omzetten, laat Noord- wijk steekjes vallen. Evenals vorige week was de tegen stander, Kozakken Boys, een degradatiekandidaat, maar ook nu mocht Noordwijk aan het eind van van de wedstrijd blij zijn met één punt (2-2). Er zijn op het ogenblik twee problemen bij Noordwijk. Het aanvalstrio is niet in staat kansen te scheppen en daar uit te scoren. De twee Noord- wijkse doelpunten kwamen dan ook na dode momenten. Het tweede probleem (een slechte organisatie in de ver dediging) is een direct gevolg van het eerste. Trainer Piet Buter heeft om de aanval te versterken laatste man Al- bert Spaanderman op het middenveld geposteerd. Zijn plaats werd deze week door John Mannuputty overgeno men. Mannuputty is indivi dueel sterk, maar mist de ga ve een verdediging te leiden. helft. Aanvaller Timo Gerlof moest in het strafschopge bied tweemaal ingrijpen om Fred Ambachtsheer af te stoppen. De tweede keer deed hij dat zo rigoreus dat scheidsrechter Van der Spoel de bal op de stip legde en Ko zakken Boys op gelijke hoog te kwam. Noordwijk begon goed en dat leverde al in de tweede mi nuut een strafschop op. Timo Gerlof schoot na een corner van Bogers in. maar op de doellijn werd de bal met de hand gestopt. De scheids rechter legde de bal op de stip, waarna Albert Spaan derman koelbloedig scoorde. Niets lukte daarna nog bij de Noordwijkers. Geen enkele pass kwam nog aan en bij het uitverdedigen werd steeds vaker over de ziiliin getrapt. Kozakken Boys. dat in Philip den Haan zijn beste speler had. maakte goed gebruik van deze Noordwijkse terug val. De degradatiekandidaat rook zijn kans en werd ge vaarlijker. Na een kwartier spelen verkeek keeper Dort- mundt zich op een voorzet. Fred Ambachtsheer kopte in, maar Dortmundt was net op tijd terug om de bal op de doellijn te stoppen. Jan van Vuuren, die in de tweede helft zou uitblinken, legde de basis voor de gelijkmaker. Hij speelde de bal precies in de voeten van Jan Korsman, die geen moment aarzelde: 1- 1. Opnieuw kwam Noordwijk voor. Een corner van John van Dijk werd doorgekopt door Ruud Bröring. Timo Gerlof, de beste Noordwij- ker, tikte rustig in. Na de rust bracht trainer Buter Westgeest voor Ed Strijk in het spel om Jan van Vuuren te bewaken. De Kozakken- aanvaller werd echter steeds gevaarlijker en liet Westgcest alle hoeken van het veld zien. Na de zoveelste passeerma- noeuvre sloegen bij West gcest de stoppen door en schopte hij de Kozakken-spe ler van achteren tegen de grond. Scheidsrechter Van der Spoel hield zijn boekje geheel ten onrechte in z'n zak. Uiteindelijk kwamen de Ko zakken toch gelijk na de zo veelste misser in de Noord- wijk-defensie. Ambachtsheer brak na één van de vele goe de passes van Den Haan door en werd door Gerlof neerge legd. Arie Koman benutte de strafschop en bracht Kozak ken Boys geheel verdiend naast Noordwijk. HENNY VAN EGMOND LEIDERDORP - Een wonder was het niet. dat RCL toch nog besloot in de regionale tweestrijd met Rijnsburgse Boys een toontje hoger te gaan zingen. Die beslissing werd de Leiderdorpers niet ingegeven door een vlaag van verregaande brutaliteit, maar een voudig door realiteitszin. Want hoewel allerwegen getipt als favoriet kon RBB zich zaterdagmiddag op sportpark 'de Bloemerd' maar hoogstzelden als topper van de eerste klasse A manifesteren. Terecht triomfeerde tenslotte de gerechtigheid, nadat de tweede zitting van de ontmoeting volledig in het teken had gestaan van een frontale Leider- dorpse aanval op de 0-1 voorsprong van de Rijnsburgers. Met een fraaie treffer zorgde invaller Peter Piket vijf minuten voor het einde van de semi-derby voor evenwicht: 1-1. De confrontatie tussen RCL en Rijnsburgse Boys diende zich aan als een aardig voorproefje van het Eurovisie Songfestival, later op de dag. Net als in Dublin regeerde op 'de Bloemerd' de chaos; in dót opzicht wierpen de gebeurtenissen hun schaduw Lisser Boys behaalt gelukkige zege in harde strijd LISSE - In een enerverende ont moeting heeft Lisser Boys op een vrij gelukkige manier de vol le winst behaald. DOTO uit Per nis werd na negentig minuten veel te hard voetbal met 2-1 ver slagen. Lisser Boys won deze wedstrijd doordat het nu eens wel de gecrëeerde kansen benut te. De Leidenaars hadden een flitsen de start. Al na de eerste aanval lag de bal achter keeper Bram van Bergen. Peter Schalk zette van links voor, Eddy Griffioen bukte slim en Rob Suttorp kon de hoek uitkiezen: 1-0. Toen DOTO deze klap te boven kwam. waren de rollen snel omgedraaid. Het initiatief werd de Lissenaars uit handen gerukt en DOTO ging op jacht naar de gelijkmaker. Dit bracht mee dat beide partijen de botte bijl uit de kast haalden en er gehakt werd dat het een lieve lust was. Speler na speler werd tegen de grond geramd en de scheidsrechter kon niet anders doen dan wat officiële waarschu wingen geven. Gert Jan van der Valk maakte echter het foutje Rein de Vos binnen de lijnen neer te leggen. Aanvoerder Hans Wesdorp schoot de bal uit de strafschop hoog over zodat de bollenstreekbewoners onge schonden de rust haalden. DOTO zette na de pauze de strijd voort. Lisser Boys werd onder druk gezet maar keeper Nico Groeneweg was niet te passeren. Geheel tegen de verhouding in kwam Lisser Boys zelfs op 2-0 toen Kees Karstens een foutje af strafte. Toch was de ploeg van trainer Landzaat niet zeker van zijn zaak. Ook.in de uitwedstrijd boog DOTO in het laatste kwar tier een 0-2 voorsprong om in een 3—2 overwinning. De pessi misten leken gelijk te krijgen toen Peter Schalk Wemelsfelder neerlegde en Maarten Boender deze penalty wel benutte. In de spannende slotminuten kon Maarten Boender na zijn tweede waarschuwing vertrekken en be hield Lisser Boys met moeite de 2—1 voorsprong. Katwijk delft het onderspit KATWIJK - Opnieuw heeft Kat wijk een nederlaag moeten ac cepteren. ditmaal van .degrada tiekandidaat JAC: 1-3. De gasten speelden behouden en bleven wachten op de enkele kansen uit de counters, waarvan er drie werden benut. Halverwe ge de eerste helft kwam JAC voor. Arnold Boers trok de stand weer gelijk vanaf de penaltystip, nadat een JAC-speler hands had gemaakt. Na de rust was het zelf de spelbecld te zien. Katwijk in de aanval zonder echt gevaarlijk te zijn en JAC loerde op de coun ter. Tweemaal moest Rein Ka- sius nog naar het net. RCL-goalie Bram Brandt valt tevergeefs uit. De met zichtbare Hen Merbis heeft Rijnsburgse Boys a ooorsprong geholpen. Ab Braat rechtsheeft zich al bij het onvermijdelijke neergelegd. dus enkele uren vooruit. Verder ging overigens elke vergelijking aan het pompeuze gala van kwe lend anti-talent mank. Want waar de vanuit de Ierse hoofdstad overgeseinde getoonzette ge drochten de tenen herhaaldelijk deden krommen en ook vele li ters okselzweet opwekten, vorm den de technische onvolkomen heden van diverse deelnemers aan de kamp in Leiderdorp juist de krenten in de pap. Talloze passes bereikten zaterdagmid dag een onbedoelde bestem ming. balverlies was over en weer aan de orde van de dag. Zo doende kon het gebeuren dat vanuit schijnbaar dode momen ten amusante taferelen werden gebaard. Al vroeg kwamen de tactische plannen van de wederzijdse trai ners Theo de Waard en Herman Wijnands op de tocht te staan, de opgelegde mandekking faalde door het schromelijk gebrek aan precisie bij de uitvoering ervan. Het deed er allemaal weinig toe, zaterdagmiddag In al zijn be perktheid groeide RCL-Rijns- burgse Boys uit tot een boeiend fouten festijn, waarin de thuis club na rust in zijn jacht op de gelijkmaker maling had aan alle voetbaltheorieen. Met goalie Bram Brandt als 'vliegende kiep' en voorstopper Ab Braat als een zame verdediger pinde RCL de opponent massaal op eigen helft vast Na een omhaal van de voor al in aanvallende zin goed func tionerende linkervleugelverdedi- ger René Kamminga vond inval ler Peter Piket (gekomen voor de door een migraine-aanval ge plaagde Erik van Doeselaar) vijf minuten voor tijd de verdiende gelijkmaker. De hartveroverende inzet van de leden van beide equipes ver goedde zaterdag merendeels het tekort aan pure voetbalkwalitei- ten. In de eerste periode was RBB kennelijk bezield van de gedachte revanche te nemen voor de 0-2 thuisnederlaag, vroe ger in dit seizoen Met Henk van der Zwan als middenvelder en Leo van Delft als voorstopper bouwden de Rijnsburgers aan een omsingelingsstelling. RCL werd op eigen perk ingesloten en al kreeg hangende spits Dick van der Bijl desondanks in die eerste periode de gelegenheid zich te onderscheiden met een kopbal en een gevaarlijk schot, de volge lingen van Herman Wijnands be paalden in die fase hoofdzakelijk het spelverloop. De opening* goal. die RBB linkerspits Henk Merbis na 18 minuten binnen kopte na een vrije schop van middenvelder Jan Hogcwoning paste dan ook volledig in het wedstrijdbeeld, dat toen werd geschapen. Flip Leidenaars voor het eerst op veilige plaats RIJSWIJK - Halverwege de competitie werd de toe stand waarin het vlagge- schip van UVS verkeerde als zinkend beschreven. Vorige week tegen Xerxes (4—2) werden evenwel met succes de eerste berging werkzaamheden verricht. Sinds gisteren, na de ver rassende 4-1 winst bij RVC zijn de Leidenaars, die al elf keer kopje onder gingen, voor de eerste maal in het seizoen komen bovendrijven. Niet eerder verbleef de hoofdklasser op een veilige positie op de ranglijst. toch een te goede ploeg heeft om te degraderen". Afgaande op de ontmoeting tegen RVC viel er op de woorden van Desar inderdaad weinig af te din gen. Zijn ploeg liet zelfs een rian te mogelijkheid op de openings treffer onbenut. Na een kwartier liet Cock van Wecrlee de in de eerste helft uitblinkende Ron Bckooy een bezoek afleggen bij Wim Zuurmond. Bckooy kreeg de bal na de dieptepass pas na veel moeite onder controle en drukte het leder vervolgens in de handen van de RVC-sluilpost De 16de minuut was wellicht de belangrijkste van de wedstrijd. Door een misser van aanvoerder Hans Neuteboom ving Peter Olijhoek de bal bij de rand van het strafschopgebied op. Kap pend nam de Rijswijker twee UVS-verdedigers in de maling en haalde doeltreffend uit: 1-0. Normaal is de Kikkcrpolderploeg vanaf dat moment al verslagen, omdat de Leidenaars zelden in staat zijn een opponent hun wil op te leggen. Nog geen 60 secon den na de aftrap werd echter de eerste de beste UVS-aanval tot de gelijkmaker gepromoveerd Van Weerlee tikte de bal slim door naar Ron Bekooy die gretig profiteerde van een enorm mis verstand tussen middenvelder Olijhoek en laatste man Wim Oschman: 1 1. Het centrale verdedigingsduo, waarin amateurinternational Herman Knoppert wegens een blessure ontbrak, was gisteren toch de zwakste schakel binnen het pover voor de dag komende RVC. Oschman wist geen mo ment de noodzakelijke rust in zijn ploeg te houden, waardoor vaak kortsluiting ontstond in de laatste linie. Nadat captain Chris Lindcrs via het lichaam van Henk Land- waart over het domein van inval ler Rob Groenendijk had gescho ten. strafte UVS in de 27ste mi nuut weer een fout van RVC af. Nfet een vliegend schot verzorg de de in de beginfase terugge trokken spelende linkerspits Hans van Leeuwen de 1-2 Na de doelwisseling speelden de pupillen van interim-oefen meester Mars UVS in de kaart fnet hun pressievoetbal RVC had daarmee weinig in zijn mars. want alle hoge ballen waren een simpele prooi voor de linj e voorstopper WH Henskens of doelman Groenendijk. De laatste De enige verklaring die 'kapitein' Gerard Désar voor de wederge boorte van zijn volgelingen was: ..Alles wat ons in het begin van de competitie tegenzat, zit nu mee". De galgenhumor maakte na afloop ook direct plaats voor opmerkingen in de trant van: ..Hoeveel punten hebben we nog nodig voor de derde periodeti- tel?" Een ongekende sfeer derhalve in UVS—kleedkamer, waarin de spelers tot voor kort bijna weke lijks de indrukken verwerkten van een treurspel. ..Velen had den ons al afgeschreven", wist trainer Désar, ..maar we hebben nu opnieuw bewezen dat UVS toonde aan niets onder te doen voor de voorlopig uitgeschakel de Chris Drillenburg Door de naar het middenveld teruggezak te Van Weerlee en Aad Neute boom (hij fungeerde toen als ex tra verdediger) werden Hans van Leeuwen en jeugdspeler Nico Oosterlee geregeld van diepte- passes voorzien Hun snelheid en wendbaarheid leverde UVS nog twee treffers op Nadat laatste man Koos Hannaart op de doellijn (Groenendijk lag al in de andere hoek) een inzet van André Postma had gekeerd, besliste Hans van Leeuwen de wedstrijd 1-3 IV lï. Ir flank speler kroonde zich in de slotfase tot absolute matchwinnaar, door zich voor de derde keer te ont worstelen aan de RVC—druk 1-4 HERMAN POOS LISSE - SC' Lisse mocht in het duel tegen Verburch lang in de waan leven een serieuze titelkandidaat te zijn. De 2-1 voorsprong die de ploeg vlak voor het einde nog be zat. gaf de Lissenaars im mers uitzicht op aansluiting met koploper Roodenburg. Sjaak Vollebregt bracht de Bollenstreekbewoners vlak voor tijd evenwel terug in de realiteit. Dankzij Volle- bregts enorme afstandsko gel. die keeper Hans Korte- kaas alleen maar gehoord moet hebben, kwam Ver burch op de valreep naast SC Lisse: 2-2. En met dat gelijke spel moch ten beide ploegen niet onte vreden zijn. Sportclub Lisse omdat het in de tweede rondgang met de rug tegen de muur werd gezet en Ver burch omdat de gelijkmaker in de allerlaatste minuten tot stand kwam. Beide ploe gen. die in de top van de tweede klasse vertoeven, legden een enorme werklust aan de dag. maar ook niet meer dan dat. Rene van Sta veren bediende in de 14de minuut puntspeler Theo Bentvelzen op maat en met het hoofd liet de spits Korte- kaas kansloos: 0-1. Twee mi nuten later was het echter al weer gelijk, door een doel punt van de verdienstelijk spelende Fred Tschur, die bekwaam profiteerde van burch-dcfensie: 1-1. Verburch ging daarna aanval len aan en schiep kansen iTheo Bentvelzen. Aad van Nt.i\ rri'iimaar tot doel punten kwam het niet. Inte gendeel. Op slag van rust kreeg de ploeg een tegen doelpunt te verwerken Ron Hogeveen rondde voorberei dend werk van Harry van der Zwet goed af: 2-1. Na de doelwisseling zette Ver burch alles op alles. SC Lis se leek overeind te blijven, maar Libero Sjaak Volle- brecht zorgde in blessure tijd alsnog voor de gelijkma- k. r M FREDSEGAAP. Temidden van de spelers stapte ar biter Reygcrsbcrg intussen rond als een Flip zonder fluitketel Hij liet zich veelvuldig horen, maar hoe jammer nu toch. vaak op de verkeerde momenten. Van grote afstand volgde de Westlander de daden van de kemphanen Waar nemingsfouten waren het lo gisch gevolg. Goed. voor de be keuring die hij VOOr rust aan Cas Zwaan uitreikte na een overtre ding tegen RCL-spits Pier rt- van Gemerden viel nog wat te zeg gen Maar dat hij in de tweede helft ook de naam van Ab Braat in diens strafregister vermeldde, nadat die laatste met een correc te sliding Peter Hogewoning de bal had ontfutseld, kenschetste het gebrekkige zicht van Rey- gersberg op de wedstrijd Rampzalige gevolgen hadden de valse fluittonen van de spelleider niet. De paladijnen van De Waard en Wijnands hielden het hoofd koel. Op onorthodoxe ma nier zocht RCL na de doelwisse ling de weg naar bat doel van RBB-doelman Wijnand Sloos De Rijnsburgers, bij wie de ge blesseerde Ruud van der Voort en Henk van der Zwan inmid dels waren vervangen door Arie van Dijk en de gepasseerde Gé Perfors, kregen gaandeweg steeds meer moeite RCL van hun terrein .i! la llOttdCB T< W|Wft trachtte de tot libero omgevorm de ar.iateurintcrnational Martin Toet de wankelende organisatie in eigen defensie in goede banen t« k kk n da m Ma te iun van RBB behoefde voortdurend as sistentie van het middenveld Halverwafa da twaada bdfl meldden zelfs Piet Haasnoot en Peter Hogewoning zich als extra verdedigers aan Nu RCL een toontje hoger was gaan zingen, kwam RBB amper nog aan offensieve operaties toe Alleen Piet Haasnoot kreeg vijf minuten na de pauze rr broeder - lijke samenwerking 'an en Peter Hogewoning een doel rijpe kans. maar bekwaam wist Bram Brandt RCL voor onheil te be hoeden Aan de overzijde dwon gen de ontketende Leiderdor pers RBB tot overwerk Ane van Dijk moest bijvoorbeeld op de lijn redding brengen na een inzet van Koos Hancvcld en Wijnand Sloos ontdeed met een fraaie redding een kopbal van Dick van der Bijl van alle gevaar Op de valreep was echter ook de voor treffelijke Sloos kansloos na de zoveelste RCL-doelpoging. die ditmaal werd gewaagd door Pe ter Piket Gezien de verhoudin gen in de tweede periode was dat bepaald géén wonder GEKARD VAN PUTTEN

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 13