Raad van State voorkomt sloop woning in Kooi Europese top op problemen bij Adler gewezen Stichting: Pancrat moet wel worden uitgebreid Dickhoff: aandacht voor speciale wensen Man hoeft wisselwoning niet uit Inbraak in Loting bij rechten opnieuw bespreken sexclub Transvaal: laat woonboten liggen DEN HAAG-LEIDEN (GPD) - De bewoner van het huis aan de Parkstraat 4a in de Kooi hoeft zijn woning nog niet te verlaten. De Raad van State heeft een besluit van B en w van Leiden dat de bewoner zijn huis, desnoods onder politiedwang, moet verlaten geschorst. Bezwaarschrift Om de man uit zijn huis te krijgen, heeft het college van B en W hem gelast voor 6 februari het pand te verlaten omdat hij daar zonder vergunning in zou wonen. De be woner heeft echter bij de Raad van State een bezwaarschrift te gen de plannen van B en W inge diend en tegelijkertijd om schor sing van het besluit van B en W gevraagd. De Raad van State heeft het ver zoek om schorsing ingewilligd. Volgens de Raad van State is ge bleken dat de verzoeker in no vember 1979 de woning als wis selwoning heeft betrokken, „zoal niet met uitdrukkelijke toestem ming dan toch met medeweten en bewust gedogen, van of van wege het gemeentebestuur, en vervolgens deze woning tijdelijk heeft gehuurd van de met de uit voering van het renovatieplan belaste woningbouwvereni- gin6" drie huizen van het onderhavige Naar het voorlopige oordeel van de De gemeente Leiden heeft direct revisie van het vonnis aange vraagd. "De Raad van State is op grond van opjuiste informatie tot dit besluit gekomen". Volgens de secretaris van de commissie die zich met de renovatie van de woningen daar bezighoudt. De La Rie, kan de houding van de bewoner, als hij mag blijven zit ten, de voortgang van de renova tie en nieuwbouw in gevaar brengen. B en W van Leiden wilden de wo ning ontruimd zien omdat het in het kader van een saneringsplan moet worden gesloopt. In het plan worden in totaal 186 woningen gesloopt. Dat gebeurt in twee fasen. Vanaf februari is men hiermee bezig. Het bewuste huis aan de Parkstraat bevindt zich in het blok woningen dat in de eerste fase moet worden ge sloopt. Die sloop is reeds gevorderd tot op pand, maar is op dit moment stil gezet in afwachting van het ver trek van de bewoner. Raad van State heeft de huidige bewoner hierdoor, anders dan wat B en W zeggen, niet gehan deld in strijd met de woonruim- tewet. Tijdens de zitting voor de Raad van State van de zaak bleek tevens dat de vrouw van de man in december van het vorige jaar een woonvergunning had aange vraagd op haar eigen naam voor een andere woning. Het gemeentebestuur van Leiden heeft die vergunning verstrekt. Dit gebeurde op naam van de vrouw, terwijl de gemeente op de hoogte was van een echtschei dingsprocedure tussen de twee De vergunning kwam op naam te staan van de vrouw. De man mocht bij een voorlopige gerech telijke voorziening het huis waarvoor de vrouw een vergun ning had gekregen, niet binnen komen. Volgens de Raad van State is ten gevolge hiervan het door de man alleen voortgezette gebruik van de woning aan de Parkstraat niet zonder meer onrechtmatig ge worden. -Het besluit van B en W om de woning te laten ontrui men, berust volgens de Raad van State op een onjuiste grondslag, zodat dit besluit hierom niet in stand kan blijven. DINSDAG 24 MAART 1981 Telegram naar Maastricht irbeeld zijn werkgele- De woningen aan de Parkstraat die nog overeind staan LEIDEN - De vakbond voor beambten, leidinggevend en ho ger personeel (Unie BLHP) heeft gisteren per telegram aan de top conferentie van de Europese raad van regeringsleiders in Maas tricht aandacht gevraagd voor de problemen rond de Adler- schrijfmachnine fabrieken in Leiden en Cuyck. Volgens de Unie verdienen de Adler-proble- men aandacht van de Europese top omdat ze een voorbeeld van het wegvallen genheid bij concerns die in ver schillende EG-landen vestigin gen hebben. Eind februari werd bekend dat de Nederlandse schrijfmachinefa- brieken van Adler in Cuyck en Leiden definitief dicht gaan. Daardoor komen 700 werkne mers op straat te staan. De twee Nederlandse fabrieken zijn on derdeel van het Westduitse con cern Triumph-Adler, voor ruim 98 procent eigendom van Volks wagen. De Nederlandse vestigin gen moeten dicht omdat het hota- le bedrijf er slecht voorstaat. Volgens de Unie BLHP hebben de Adler werknemers in Leiden en Cuyck jarenlang meegewerkt aan de winstgevende bedrijfsresulta ten van het hele concern. "Nu er problemen dreigen, wordt de pijn helemaal bij de twee Nederland se vestigingen gelegd. De men sen in Cuyck en Leiden moeten op de blaren zitten", aldus een woordvoerder van de Unie BLHP Volgens hem ging de winst naar West-Duitsland, ter wijl de sociale verplichtingen en 700 werklozen voor rekening van Nederland zijn. Universiteitsraad: LEIDEN - Het universiteitsbe stuur moet opnieuw met het be stuur van de rechtenfaculteit gaan praten over de vraag of er al of niet een loting moet worden ingevoerd om het aantal rechten studenten te beperken. In eerste instantie was het College van Be stuur op grond van de cijfers (plaats voor 840 studenten en een verwachte aanmelding van meer dan duizend) tot de conclusie ge komen dat er lootjes moesten worden getrokken. De universiteitsraad nam gister avond echter een motie van de Progressieve Partij aan, waarbij die zaak op korte termijn (voor vrijdag) opnieuw moet worden besproken. In de motie wordt ge sproken van 965 studenten. De problemen liggen vooral op het financiële vlak. Het faculteitsbe stuur heeft zelf berekend dat er voor de opvang van de extra stu denten meer dan een miljoen no dig is. Maar over dat bedrag moet, volgens de motie, nog maar een keer gepraat worden. Ook wat de ruimte betreft zal de rechtenfaculteit de nodige maat regelen moeten treffen. Mocht het gesprek tussen de rechtenfa culteit en het universiteitsbe stuur niets opleveren (prof. Sic king, lid van het College van Be stuur, rekent daar ook op), dan moet in het overleg met de ande re universiteiten worden gepleit voor loting. Met loting voor ge neeskunde ging de universiteits raad wel akkoord. Verbazing over bezwaar gemeentebestuur LEIDEN - De sexclub 'Romance aan de Hooigracht heeft van nacht weer bezoek gehad van in brekers. De zware toegangsdeur werd met geweld geforceerd en jit het 'clubhuis' verdween ver volgens een drietal televisies, een casettedeck, een tuner/ver sterker, twee fotoboeken en maar liefst zestig sexfilms. Hoe groot de schade is kon de politie vanochtend nog niet vertellen. Zware kluis Nieuw CDA- raadslid reklame. Na het vertonen van de film is er gelegenheid voor discussie. Aanvang: 20.45 Cabaret Het vrouwencabaret '40 plus' treedt morgenavond op in het Leids Volkshuis. Apothekers- dijk 33. '40 plus' bestaat uit vier vrouwen van boven de veertig. De teksten gaan over onderwerpen als rolpatro nen. ouder worden en abor tus. Het optreden is georgani seerd door Open School Lei den en het vrouwenwerk van het Leidse Volkshuis. Aan vang: 20.00 uur. ABVAKABO In het universiteitsgebouw het Stationsplein (no. wordt vanavond een leden- LtUlStCTCTl vergadering gehouden van de Algemene Bond Van Amb tenaren en de Katholieke Bond Overheidspersoneel. Aan de orde zal komen de plaats van de ABVA-KABO binnen de Leidse universiteit. Aanvang: 20.15 uur. Lezing De afdeling Leiden van de Ko ninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging organiseert morgenavond een lezing in het Rijksherba- rium aan de Schelpenkade KledingbeUTS nummer 6. Dr. J.H. Stel, geo- loog. zal spreken over 'Vulca- Dew missie werkgroep nisme en zeevogelkolonies, fossielen en hun recente ver schijningsvormen'. Aanvang. 20.00 uur. In de Vliegenthartschool aan de Zuidsingel nummer 8 zal donderdag een informatie avond worden gehouden over de cursus 'Luisteren naar kinderen'. Tijdens deze cur sus komen onderwerpen aan de orde als duidelijk praten met elkaar, actief luisteren, het begrijpen van en het om gaan met problemen en con flicten. aanvang: 20.00 uur (voor nade re informatie: tel. 132254) Film (1) In de kapelzaal van het K&O- gebouw zal morgenmiddag om half drie de kinderfilm 'Snowfire' worden vertoond. Deze film, opgenomen in de prachtige wilde natuur van Grand Canyon, gaat overeen wild paard dat wordt ont dekt door een meisje dat in staat is om met het dier te praten. Film (2) In het buurthuis 'Op eigen wie ken', Valkenpad 2 Meren- wijk), zal morgenavond de film 'Honderd beledigingen per dag' van Barbara Meter worden gedraaid. De film gaat' over vrouwen in de de Leonardus parochie organi seert aanslaande vrijdag en zaterdag een kledingbeurs waarvan de opbrengst is be stemd voor het ontwikkelings werk in Irian Jaya (voorma lig Nieuw Guinea). De beurs, die wordt gehouden in het Leonardushuis aan de Haagweg nummer 14, is op vrijdag geopend van drie tot acht uur en op zaterdag van tien tot een uur. Fancy-fair De koningin Wilhelminaschool (Sumatrastraat) houdt aan staande zaterdag een Fancy- fair. Behalve een rommel markt zijn er tal van activi teiten op touw gezet, zoals een rad van avontuur, popgooi en. sjoelen en een visspel. Het schoolplein zal bij goed weer veranderen in een wijk- markt. Aanvang: 10 uur. LEIDEN - De CDA-er drs. G.A. Tuinier is gisteravond officieel Wethouder Waal als raadslid geinstalleerd. Hij volgt Van der Waals op, die af trad omdat hij zich niet meer met het landelijke CDA-beleid kon verenigen. Tuinier is 35 jaar oud en werkt als afdelingshoofd bij de sociale ver zekeringsraad in Den Haag. "Ik wens u veel succes", zo introdu ceerde burgemeester Goekoop hem. "U bent direct lid gewor den van het CDA. Dus ik neem aan dat u het wel eens bent met de uitspraken van het congres", vervolgde hij. LEIDEN - De Stichting Weizijn is verbaasd over het feit dat het ge meentebestuur bezwaar heeft te gen het vergroten van de Pan crat, het houten buurtgebouwtje aan het Ir. Driessenplein. De kos ten die hieraan zijn verbonden vindt de stichting in geen enkele verhouding staan tot het grote belang van een goed uitgerust in formatiecentrum in de buurt. "Vanuit de dienst Gemeentewer ken is steeds erkend dat de ruim te die de Pancrat biedt inderdaad beperkt is. Om die reden was en is men van die zijde ook voor uit breiding van het informatiecen trum", schrijft de stichting. Op 19 februari werd in de raads commissie voor ruimtelijke or dening de discussie gevoerd over het al dan niet uitbreiden van de Pancrat met twee units. De buurt had dat voorstel ingediend in verband met het feit dat er twee gemeenteambtenaren in het buurtcentrum werden gehuis vest ook regelmatig wordt gebruikt door de comités van Noordvest en Herengracht/Zijlsingel. "Deze situatie is in de praktijk ge groeid omdat de bewoners van de laatste twee buurten niet be schikken over een eigen accom modatie en volstrekt zijn aange wezen op de ruimte die de Pan crat biedt". Verder wijst de stichting er op dat er binnenkort twee TAP—krach ten (tijdelijke arbeidsplaatsen) in het centrum werkzaam zullen zijn. "Hoewel de tweede TAP— kracht nog niet in functie is zijn er nu al ernstige ruimteproble- Het vertrek dat oorspronkelijk als vergaderruimte was bedoeld is als zodanig niet meer goed bruik baar volgens de Stichting Wel zijn. "De ruimte is volgestouwd met archiefkasten en ander meu- bilair dat door de komst van de twee gemeenteambtenaren noodgedwongen moest worden verplaatst". Wanneer het gemeentebestuur als nog geen toestemming wil geven voor de uitbreiding zullen er vol gens de stichting welzijn andere oplossingen moeten worden ge zocht. "Overwogen zou kunnen worden of de buurtbewoners een andere ruimte binnen Pancra- s-Oost kunnen betrekken" gestolen LEIDEN - Het afgelopen de hebben inbrekers een zware klus gehad bij een bouwbedrijf aan de Zoeterwoudseweg. Nadat in het voorgaande weekeinde een poging om de kluis in de kantoorruimte op de eerste ver dieping op een mislukking was uitgedraaid besloten inbrekers om er ditmaal maar met kluis en al vandoor te gaan. Het tachtig kilo zware gevaarte werd een smalle wenteltrap afgesjouwd waarna de inbrekers de benen namen. Inhoud van de kluis: on geveer duizend gulden. tijdens de ver gadering dat uitbreiding volgens hem niet noodzakelijk was. Bo vendien wilde hij dat de stich ting welzijn, de officiële beheer der, gebruikerslijsten inleverde, omdat hij de indruk had dat de Pancrat in de loop der jaren ook oneigenlijke functies had gekre gen. LEIDEN - De meeste bewoners van de wijk Transvaal hebben er niets op tegen wanneer de drie woonboten aan de Morskade ge woon op hun plaats blijven lig gen. Ook niet wanneer de boten dan pal op de geplande openbare groenvoorziening aan de Mors- kade komen te liggen. Een aantal ambtenaren had in het ontwer- p-bestemmingsplan voor de buurt bepaald dat de woonboten verplaatst moeten worden. De drie arken zouden dan tussen de overige vier aan de Morskade ko men te liggen. De Stichting Welzijn schrijft hier- Eerder al lieten de woonbootbewo- dat het buurtcentrum welis- waar officieel bestemd is voor Pancras-Oost, Pancras-West en Maredorp, maar dat het gebouw weten daar niets voelen. De geluidsoverlast men zij graag zij maar niet pal op elkaar hoe ven te gaan liggen. De overige omwonenden van de Morskade verklaarden gisteravond, tijdens een inspraakavond over het be stemmingsplan Transvaal, dat zij er niets op tegen hebben dat de boten gewoon blijven liggen. Achtergrond van de hele geschie denis is de bouw van de Chur- chillbrug, die in de toekomst de Mors moet ontsluiten. De ambte naren vinden dat zowel de bouw als daarna het verkeer, teveel ge luidsoverlast za'. bezorgen aan de bewoners van de drie woonbo ten. Mede omdat er een groen voorziening komt tussen het eind van de Morskade en de toe komstige brug,, en daarbij de Rijn toegankelijk moet blijven, zouden de arken opgeschoven moeten worden. De woonbootbewoners zijn net met deze argumenten niet eens. Ook de overige bewoners bleken er gisteravond niets op tegen te hebben dat de openbare groen voorziening vlak voor de drie woonboten komt te liggen. De meeste konden het door de woonbootbewoners aangedra gen alternatief dan ook wel on dertekenen: een deel van de groenvoorziening bestemmen als parkeergelegenheid. Een an der idee van de arkbewoners, het plaatsen van bergingen langs de walkant, stuitte op problemen bij de ambtenaren. Volgens hen zou dat precedenten opwerpen voor andere plaatsen in de stad waar woonboten liggen. Collectie betaalbaar en modieus LEIDEN - Kleding een beetje be taalbaar houden, dat is op het ogenblik een van de moeilijkste opgaven van de detaillist. Betaal baar en toch ook modieus was de collectie die Dickhoff Mode (Doezastraat) gistermiddag in de bistro Chez Kok liet zien. Goed er liepen ook een paar minder voordelige stukken tussendoor. Maar over het algemeen was het duidelijk dat je voor een hon derd, honderd vijftig gulden toch nog v/el bij Dickhoff Mode voor een jurkje terecht kunt. Voor de jonge mode was vooral ge put uit de collectie van Lecomte: fijne bloesjes met korte mouw tjes en leuke borduursels, royaal gestreepte katoenen truien met leuke applicaties en sportieve pantalons. Voor de wat ouderen, daarbij denk ik dan aan de derti gers, was er in bijvoorbeeld de collectie van Gehring zeker iets te vinden. Dickhoff showde on der meer een gebreid pakje, be staande uit een rechte rok en vo gels op de rug ingebreid dat veel bewondering oogste. Ook de ka toenen velours kleding waarvan het driedelig pakje in lichtblauw het mooisi e was, zal die groep beslist aanspreken. SjS LEIDEN MODESTAD 21-28 MAART Maar niet alleen jeugdig en sportief kwam aan bod, ook was reke ning gehouden met de specifieke problemén waar bejaarden vaak mee kampen. Ze worden van bo ven wat smaller terwijl ze op de heupen praktisch hun twee- of vierenveertig houden. De japon nen en pakjes in "tussenmaten" (39, 43) van Derova zijn voor hen beslist een uitkomst. Ook de oudste Dickhoff-vestiging in Leiden Lady Service, lingerie, badmode en foundation deed mee aan de show. Geen founda tion werd getoond maar wel lin gerie en badkleding. Ook in de badmode ligt het accent op com bineren. Er is geen badpak of bi kini zondereen bijpassende jurk, rok of blouse. Heel sportief en ze ker niet duur was het rode rood wit gestreepte badstof jurkje. Ook bij de badkleding weer ex tra aandacht voor vrouwen met bijzondere wensen, zoals de draagsters van een borstprothe- se. Lady Service toonde voor die Een combinatie van Lecomte. Voor het kunstig gevlochten haar tekende kapsalon Van Tongeren. i hele mooie badpakken waarin ze zich heel goed kunnen bewegen. Ze zijn van voren wat hoger dan het gewone badpak maar de aparte verwerking van banden op de rug laat je dat ver geten. In de iingerie-mode ook aandacht voor echt betaalbare zaken zoals een leuke zwarte duster met gouden tijgertjes er op voor nog geen veertig gulden. der van Leiden Modestad zijn er ook 's avonds tijdens het diner bij Chez Kok drie mannequins aanwezig om iets uit de collectie te laten zien. HENRIETTE V. D. HOEVEN

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 4