Protest tegen uitbreiding Zoetermeer Werf bijna geheel in as gelegd [Ue/cfse agenda Opknapbeurt van huizen Doeslaan Onvrede heerst niet alleen onder jeugd" Beurs in Leiderdorp met kinderkleding Huishasjdealer gevaar voor gemeentesubsidie? DINSDAG 24 MAART 1981 De brand op de Leede-werf werd botenbouw ging geheel in de vlam vervolg van pagina 1) WARMOND - De technische re cherche zoekt op het ogenblik naar de oorzaak en de plaats waar de brand is ontstaan die gis teravond de Warmondse jacht werf De Leede vrijwel volledig in as heeft gelegd. De brand die rond half zes ontstond op de jachtwerf, die tegenover park Leerust aan de overkant van de Leede ligt, plaatste de Warmond- se en de Leidse brandweer aan vankelijk voor wat problemen. De harde wind die in de lengterich ting op de Leede stond wakker de niet alleen de brand aan maar bemoeilijkte het manouevreren voor de rubberen blusboot van de Leidse brandweer. Door de enorme reactiekracht van de wa terkanon werd het besturen van de rubberboot een heel karwei. Uiteindelijk bevestigde men de blusboot aan de Warmondse po- litieboot die ondanks de wind door de kracht en de zwaarte be ter kon bewegen over het water. Met behulp van de waterpolitie en een gemeentebootje werden la ter brandweermensen en een motorspuit naar de overkant van de Leede vervoerd. Uiteindelijk hielpen ook nog een aantal boe ren uit de Zwanburgerpolder, harde wind die in lengterichting op de Leede stond werd de beweging van de blusboot bemoeilijkt 99 LEIDERDORP - De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers (UW) in Lei derdorp is gisteravond begonnen met een kinderkledingbeurs die van avond en morgen wordt voortgezet. Deze beurs wordt gehouden in de Scheppingskerk aan de Van Poelgeestlaan. Gisteravond en vanoch tend werden kinderkleertjes die geschikt zijn voor de beurs ingeleverd. Vanavond begint om 19.00 uur de verkoop. Morgenochtend worden de kleren van 10.00 uur tot 12.30 uur verkocht. Woensdagavond tussen 19.00 uur en 20.00 uur vindt de afrekening plaats en kunnen alle niet verkochte artikelen worden teruggehaald of aan een charitatieve instel ling ter beschikking worden gesteld. OEGSTGEEST - Het D'66 Tweede Kamerlid Elida Wessels wilde de gisteravond in Taberna in Oegst- geest gehouden forumdiscussie met de vraag of onze jeugd vast loopt, met de wedervraag of de maatschappij vastloopt beant woorden. "Want wij zijn er alle maal ontevreden over." Zij ziet het als de allereerste taak van de politiek om de toekomstige maatschappij te vermenselijken. Een van de oorzaken van de hui dige maatschappelijke proble men noemt zij de ongelijke ver deling van de welvaart in de we reld. Om de jeugdproblemen op te los sen wil mevrouw Wessels meer aandacht voor de persoonlijk heid van de mens. Dat zou dan meteen ook de oplossing bieden voor het zinvol vullen van de steeds grotere hoeveelheid vrije tijd. Want ook haar partij moet eerlijk toegeven, aldus mevrouw Wessels zelf, dat een volledige werkgelegenheid er op de lange baan niet meer inzit. Deeltijdar beid is daarop een democratisch antwoord en een versterking van het individu oni niet te verstik ken in de verzorgingsstaat. Ook voor oud SJJO-leider (Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest) Bert Rigtering die gisteravond ook deel uitmaakte van het forum, is het jeugdpro bleem een maatschappelijk pro bleem geworden. Maar volgens hem lopen ook veel ouderen vast in de snelle technologische voor uitgang van de afgelopen tiental len jaren, Rigtering meent dat de jeugd meer serieus wil worden genomen door de ouderen. Daar om wil hij dat er gewerkt wordt aan werkelijke inspraak voor de jongeren. In het forum zat ook nog Hanneke Hermans, con-rectrice van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest. Zij ziet als een van de oorzaken van de jeugdproblemen de ver anderingen in de gezinnen. "Die worden steeds kleiner en als ge volg daarvan krijgen de kinderen steeds minder mogelijkheden so ciale vaardigheden te trainen. Ook het verwerken van teleur stellingen in het leven kunnen ze niet meer." Zoeterwoude en Benthuizen: ZOETERWOUDE/BENTHUIZEN - De burgemeesters en wethouders van Zoeterwoude en Benthuizen keren zich opnieuw tegen plannen van de gemeente Zoetermeer om tegen "hun" gemeentegrenzen een nieuwe wijk te ont- DINSDAG werpen. Vanuit deze nieuwbouwwijk zou een verbin dingsweg via de Geer- en Blankaartpolder naar Leiden moeten lopen. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht, zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 20 tot 27 maart door: Apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 120136; Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Mid je weg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr van 14-15 uur. Jegstgeest - Intckruis, Lütweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, V.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - T. Braun-Mantel, Van Osta- destraat 10, Lisse, tel. 02521-12718. die gezamenlijk een blusbootje hebben, mee met het blussings- werk, toen een rondvaartboot in brand vloog en afdreef. Samen met de brandweer wisten zij het drijvende gevaarte onder contro le te krijgen. Naast de loods en drie rondvaart boten brandde ook een leegstand woonhuis af. De schade wordt geschat op 800.000 gulden. Er de den zich verder geen persoonlij ke ongelukken voor. De gemeente Zdeterwoude heeft samen met Benthuizen een nieuwe brief aan Zoetermeer opgesteld waarin wordt gewezen op een verdere aan tasting van het groene hart van Zuid-Holland met deze plannen. Eerder lieten zij in september 1979 al blijken "grote bedenkingen" te hebben tegen de totstandkoming van de wijk Noordhove. Zij schaarden zich daarmee achter het standpunt van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland dat in het Streekplan Zuid-Holland West de woningbouw voor Zoetermeer had "ingeperkt" tot vijf wijken. Als vijf de wijk was uitdrukkelijk de wijk "Zuid" in Zoetermeer aangemerkt. Geenzins is nu volgens Zoeterwoude en Benthuizen aangetoond dat de woningbouwtaak zoals die eerder in het Streekplan werd aangegeven moet worden uitgebreid. Aanslag De gemeenten Zoeterwoude en Benthuizen zijn van mening dat een eventuele bouw van Noordhove weer "een grote aanslag betekent op het "groene hart" van Zuid-Holland." Volgens burgemeester en wet houders van deze gemeenten wordt een ernstige inbreuk gedaan op het karakteristieke Zuidhollandse polderlandschap. "De overgang tussen de verstedelijkte groeikern Zoetermeer en het open landelijke gebied zal totaal verdwijnen, wanneer stedelijke invloeden op deze wijze in het "groene hart" binnendringen. Ook de plaats Benthuizen zal haar speci fieke dorpskarakter verliezen, niet in de laatste plaats door de in Noord hove geplande hoogbouw." In het verlengde van de bezwaren tegen de wijk op zich merken beide colleges op dat bij de aanleg van een verbindingsweg door de Zoeter- woudse Geer- en Kleine Blankaartpolder en de Zwet- en Grote Blan kaartpolder ook op geen enkele wijze medewerking dient te worden verleend. Deze weg zou het polderlandschap eveneens ernstig aantas ten en "bovendien is de noodzaak van deze verbindingsweg voor het realiseren van woningbouw in Noordhove door Zoetermeer geenszins aangetoond", zo merken B en W van Zoeterwoude op. Onaanvaardbaar 'Aanleg van de verbindingsweg door deze nieuwe gebieden achten wy met name vanwege de grote landschappelijke en agrarische bezwaren beslist onaanvaardbaar. Ook voor de verkeerssituatie in het gebied brengt de nieuwe weg geen verbetering. De door Zoetermeer voorge stane aanleg van deze weg zal de bestaande druk van recreatieverkeer op de polderwegen nauwelijks doen afnemen, gelet op het aantrekkelij ke karakter van deze weg", zo menen de burgemeesters Houdijk en Verbree van respectievelijk de gemeenten Zoeterwoude en Benthuizen en hun wethouders. B en W van Zoeterwoude, die de plaatselijke gemeenteraad om rugge steun vragen in hun protest tegen de plannen van B en W herinneren deze raad eraan dat een extensief recreatief gebruik van het landelijk gebied van de gemeente wordt nagestreefd. Het aantrekkelijke karak ter wordt mede bepaald door de openheid en grootschaligheid van de groene ruimte en de aanwezigheid van stiltegebieden. "Aanleg van ge noemde weg zal de recreatieve betekenis van dit gebied ernstig en onherstelbaar aantasten", zo luidt de redenatie verder. LEIDERDORP - Tien woningen aan de Doeslaan in Leiderdorp zullen voor ongeveer 75.000 gul den worden opgeknapt en uitge breid met bergingen. Het gaat om woningen met de nummers 19 tot en met 37, die de gemeente tegelijkertijd voor 15.000 gulden aan de afzonderlijke bewoners zal verkopen. Dit bedrag is bij de opknapkosten inbegrepen. Na de renovatie zullen de bewoners moeten rekenen op een netto maandlast van ongeveer 550 gul den. Indien de woningen zouden wor den afgebroken en vervangen door premie-A koopwoningen van 140.000 gulden, zouden de maandlasten uitgaande van een jaarinkomen van 28.000 tot 40.000 gulden, komen te liggen tussen de 430 en 730 gulden. Maar dit wensen de bewoners niet. De raadscommissie voor ruimtelij ke ordening in Leiderdorp wilde gisteravond deze wens dan ook respecteren, temeer omdat men erg tevreden was met de opknap- plannen, die nu na jaren uitein delijk op tafel zijn gekomen. Desondanks vond men de kos ten, vergeleken met de nieuw bouw, tamelijk hoog. Nu toch re noveren is echter de snelste en voor de gemeente Leiderdorp goedkoopste weg om de proble men van de bewoners uit de we reld te helpen. VOORSCHOTEN - "We mogen de alcoholsfeer en de drugsfeer niet tegenover elkaar zetten. Het nut tigen van alcohol is helemaal niet positiever dan het roken van soft drugs. In "De Lindehoeve" mag echter wel alcohol geschonken worden". Dit was een van de me ningen die gisteravond in het open jongerencentrum De Lin dehoeve in Voorschoten naar vo ren kwam tijdens de discussie over het te voeren drugsbeleid van dit centrum. Centraal stond het wel of niet in voeren van een huishasjdealer zoals het Leidse Vrijetijd Cen trum (LVC) dit volgende maand wil doen. De voor- en nadelen die de aanwezige stafmedewerkers en bezoekers noemden varieer den van een goede controle op eventuele verboden handel in harddrugs tot het weren van de siank cue de rook van de soft drugs met zich mee zou brengen. Tevens werden de goede ver diensten genoemd die de huis hasjdealer maakte met zijn kwa liteitsspullen. Zo zou deze winst ten goede kunnen komen aan an dere activiteiten binnen De Lin dehoeve. Ditzelfde gebeurt nu al met de opbrengsten van de bar. Het open jongerencentrum is echter voor een belangrijk deel afhankelijk van de gemeente. Jaarlijks wordt een subsidie ver strekt van meer dan twee ton voor activiteiten. Enkele aanwe zigen wezen er daarom op dat het aanstellen van een huishasjdea ler in De Lindehoeve de subsi die-uitkering van de gemeente in gevaar kan brengen. De beslis sing hierover wordt genomen door de politieke partijen binnen de gemeenteraad van Voorscho ten. Leiden - Filmhuis LVC, Breestraat 66, di en woe, film 'Das testament des dr Mabuse'-Frits Lang (1930), 20 uur. Aula BTS - Vondellaan 35, bijeenkomst Leidsche Ver. v.Postz. Verz. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr 10-12 uur, tel. 122000. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen (behalve woe) van 14- 16 uur en din van 20-21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor bui tenlandse jongeren, 19-20.30 uur; aan sluitend soos, muziek of film; woe soos en sport, 15-17 uur. Gespreksavoüd Bah&i gemeenschap - Sleutelbloem 2, vanaf 20 uur. tongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma, din, don, vr, van 16-22 uur, tel. 126052. ene Rijnsburj, reikbaar op werkdagen van 9-17 v voor hulp en informatie aan meerder jarigen (vanaf 18 jaar), die door pro blemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. K&O-gebouw - kapelzaal, woe-middag kinderfilm 'Snowfire', 14.30 uur. Leiderdorp - raadhuis, commissie maat schappelijk welzijn, 20 uur. Voorschoten - De Werf, Schoolstraat, culturele ochtend door Nut, woe 10 WOENSDAG Leiden - Rijksherbarium, Schel penkade 6, lezing door de geo loog Dr. J.H. Stel, 20 uur. Buurthuis Op eigen wieken - Val kenpad 2, film 'honderd beledi gingen per dag' van Barbara Me ter, 20.45 uur., Leids Volkshuis - Apothekersdijk 33, vrouwencabaret '40 plus', 20 Antonius Clubhuis - Lange Mare 43, 'Oecuipene binnen Links', discussie met vertegenwoordi gers van de linkse partijen, geor ganiseerd door Leidse Studen ten Ekklesia, 20 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - Oude Vest 45, piano-recital door de uit Joegoslavië afkomstige pianiste Olivia Krenek, 20.15 uur. Stats jongerencentrum - Haarlem merstraat 73, kursus stijldansen; •don soos met films en informatie programma's. 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caeci- liastraat 67, meisjes spreekuur, 16-22 uur. Leiderdorp - raadhuis, commissie centrale antenne inrichting, 20 Geen gebouw slagersconcern in Leiderdorp LEIDERDORP - Het plan van het slagersconcern de Vleeschmees- ters om op het terrein naast het kruispunt Simon Smitweg en de Persant Snoepweg in Leider dorp een groot kantoorpand te bouwen is, nu Teekens het be drijf heeft verlaten, definitief van de baan. De gemeente heeft weer de handen vrij om voor het ter rein een andere bestemming te gaan zoeken. Dit was voor PvdA-raadslid Leijn- se gisteravond in de raadscom missie voor ruimtelijke ordening reden om wethouder Meerburg te vragen van tevoren wel op tijd advies aan deze commissie te vragen. Ook wil hij niet meer een dergelijk massaal gebouw op die plaats. Hij verwees naar het be stemmingsplan dat uitgaat van de bouw op deze plek van voor zieningen voor de gezondheids zorg of andere kleine projecten. Meerburg zegde de c deze tijdig te zullen benaderen. Hij gaf toe dat het Vleeschmees- ters-gebouw inderdaad wat groot was uitgevallen, maar hij wees er ook op, dat een al te klein ge bouw r 'f* ealiseren -alt, om dat dan de grond minder op brengt. lEIDSCH dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leldsch Dagblad B.V. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement perp post f 71,90 Jaarabonnement f 186,70 per post f 276,10^ "s f 0,70 LEIDEN Postbus LEIDEN Telefoon 071- Abonnementsgelden bn vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overschrijving geen Adjunct-hoofdredacteur R D Paauw Akj. redactiechef: A van Leeuwen Ptv Alg redactiechef' J M. J Post Rubnekchefs J Kroon (stad) J P M. van der Meer (regio) W. Wirtz (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) Aangestoten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o Rome, Madrid. Stockholm en Djakarta Redactie randgemeenten: Tel. 071-125260 of 071-144941 tst. 222 Ch. Lennartz tel. 071-133202 Correspondenten: Leiderdorp R. Zaadnoordijk 071-121481 Oegstgeest H. Sonders 071-155854 Voorschoten J. Peeters 071-769935 Zoeterwoude R. Stevens 071-890847 D.J. Roeleven 01715-1403 Warmond R. Hoekstra 071-762551. Wassenaar W. Olyslagers .01751-15816 Leiderdorp: F Snijders

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 2