Alphen-pop moet beginnende bands grote kans geven Raadsman voor burger in Haarlemmermeer Voetballers niet in voor verhuizen Schapenfokker zit met tien drielingen DINSDAG 24 MAART 1981 STREEK PAGINA 17 Twaalf groepen present in Midas ALPHEN AAN DEN RIJN Wie denkt dat er in Al phen op het gebied van de popmuziek niets gebeurt slaat de plank behoorlijk ver mis. Toen Midas-be- stuurslid Dick J. Boere- fijn begin dit jaar het plan lanceerde voor een Al phens popfestival waren de betrokkenen laaiend enthousiast. Bij de slui ting van de inschrijfter mijn hadden twaalf bands zich bereid verklaard in Midas op te treden. "Dat was veel meer dan ik ooit had verwacht", glundert Dick Boere- fijn. "Ik kende er zelf een stuk of vier, maar ik ben niet zo goed in de Alphense popscene inge voerd. Zelfs na de sluiting van de inschrijftermijn zijn er nog wat aanmeldingen binnen gekomen. Die vallen jammer genoeg buiten de boot." De twaalf ingeschreven bands gaan vrijdag 3 en zaterdag 4 april een half uur met hun muziek vul len; zeven op vrijdag en vijf op zaterdag. Afsluiter van het ge heel wordt Alphens "oudste" band Fake, die onlangs zijn naam van Ace weer terug in Fake veranderde. Fake stelt zijn instal latie tegen onkostenvergoeding beschikbaar, dus heeft het voor Dick Boerefijn wel recht op het beste plaatsje in Alphen-pop. Bedoeling De bedoeling van Alphen-pop ligt voor de hand. Beginnende bands moeten bijna hemel en aarde be wegen om ergens een optreden te "versieren"Midas wil hen nu een kansje geven om zich waar te maken. Een half uur is daar niet te kort voor, vindt organisator Dick J. Boerefijn. "Praktisch ge zien is het niet haalbaar om de bands langer dan een half uur te laten optreden. Bovendien wor den de bands zo gedwongen het beste uit hun repertoire te kie zen. Veel beginnende bands spe len muziek van lage kwaliteit. Ik voorkom hiermee dat het pu bliek zich eaat vervelen." Het publiek zal uiteraard bestaan uit vrienden, kennissen en fami lieleden van de bands. Dick Boe refijn verwacht dat Midas zal uit puilen. Voor bands die zich waar kunnen maken kan Alphen-pop nog een aardig staartje krijgen. Dick Boerefijn is iemand die, na ruim vijf jaar popconcerten in Midas te hebben georganiseerd, veel relaties in het popcircuit Midas-bestuurslid Dick J. Boerefijn initiatiefnemer van het Alpheuse popfest heeft. "Als ik wat in een band zie, wil ik ze best gebruiken ook" verklaart hij. Een bijkomend voordeel voor de groepen kan zijn, indien ze naar behoren spelen, dat ze verderop in het seizoen, alléén of met één andere band, een vrijdagavond in Midas mogen vullen. In tegen stelling tot Alphen-pop. waarvan de opbrengst na aftrek van de kosten onder de bands wordt verdeeld, krijgen ze dan ook een gage. De gelddorst van de Al phense groepen is als je Dick Boerefijn mag geloven, bijna spreekwoordelijk. "Er waren bands die zes- of zevenhonderd gulden vroegen, maar dat kan natuurlijk niet. Ze mogen blij zijn dat ze in Midas mogen optre den, al is het dan misschien op een ongunstige tijd en maar een half uurtje. Ik verwacht daarom ook wel dat ze allemaal erg hun best zullen doen want het is waarschijnlijk voorlopig hun enige kans. Molukse bands Er doen ook drie Molukse bands mee aan Alphen-pop; Kuat, Trash en Nagasare. Dick Boere fijn: "Er leeft een heleboel op muziekgebied bij de Molukkers. alleen hoor je er niet zo vaak wat van. Ze zijn een beetje huiverig Ik ben blij dat er toch drie bands willen meedoen, want Molukse bands brengen altijd ontzettend veel aanhang mee." Naast de Molukse groepen zijn er ook zeer jonge bands. "Clojoos" bijvoorbeeld is een punk-band die pas twee weken bestaat. Fair- play, Skarock. bestaat ook heel kort. De schoolband van het Ashram-college, Spunk"n Quea sy is eveneens van de partij, ter wijl de deelname van jazz-rock- band "Glone" nog op losse schroeven staat omdat gitarist Kees Wittebol ziek is. Als het even meezit wordt Alphen- pop een jaarlijkse happening Hoewel het misschien nog wat vroeg is om te zeggen, ziet orga nisator Dick Boerefijn dat wel zitten. "Ik heb gemerkt dat er ge noeg verandert binnen de Al phense popwereld om hei inte ressant te houden." J. de Bruyn, de eerste raadsman voor de burger in de Haarlemmermeer. HAARLEMMERMEER - De komst van een raadsman voor bur gers is (nu) nog geen reden tot stoppen voor het ombudsteam Haarlemmermeer. Dit sei een woordvoerder van dit team gis teren na de presentatie van het instituut raadsman Haarlem mermeer. "Wij zullen eerst dan onze werkzaamheden stoppen wanneer blijkt dat de raadsman meer is dan alleen maar een doorgee fluik voor klachten. Dit zullen wij ook in een brief aan burge meester en wethouders duidelijk maken. In deze brief komt een aantal wensen en als daaraan wordt voldaan zal het voor ons niet moeilijk zijn om met het ombudsteam te stoppen". Het ombudsteam Haarlemmermeer heeft vanaf 1978 belange loos de bevolking van de Haarlemmermeer met raad en daad bijgestaan. Het Instituut Raadsman Haarlemmermeer gaat 1 april in het oude raadhuis in Hoofddorp beginnen met de werkzaamhe den. Vijf jaar is er in de gemeenteraad gesproken over de nood zaak om te komen tot een dergelijke instelling. Eind vorig jaar was men zover en besloot de raad tot de aanstelling van een raadsman. Uit een aantal van vijftig sollicitanten werd J. de Bruyn (33) gekozen. De Bruyn is geen onbekende in de Haarlemmermeer. Hij heeft, tot zijn benoeming als raadsman, zes jaar gewerkt bij de sociale dienst van de gemeente Haarlemmermeer. Hoewel de gemeente het instituut Raadsman Haarlemmermeer voor 100 procent subsidieert heeft de gemeenteraad als waar borg voor de onafhankelijkheid een aantal bevoegdheden overgedragen aan een begeleidingscommissie. Deze commis sie (bestaande uit 11 personen) heeft de raadsman ook be noemd. De raadsman zal nauw samenwerken met allerlei instanties. Een speciale plaats neemt daarbij het Bureau voor Rechts hulp in. Dit bureau zal vermoedelijk zijn spreekuren in Hoofd dorp ook in de bijgebouwen van het oude raadhuis gaan hou den. De behoefte aan de raadsman is ontstaan door de snelle groei van de gemeente en de toeneming van het aantal zaken waarin de burger verstrikt dreigt te raken. Het is de bedoeling dat met ingang van het volgend jaar ook spreekuren worden gehouden in Nieuw Vennep, Zwanenburg en Badhoevedorp. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - In verband met een door de gemeenteraad op 2 juni aan te wijzen bouwlokatie heeft de com missie welzijn de Koudekerkse sportverenigingen gevraagd naar uitbreidingswensen. De clubs hebben zich niet onbetuigd gelaten. Tennisvereniging Artesia vraagt vijf tennisbanen. Voetbalvereni ging Koudekerk wil 3 velden en een oefenveld. De bereidheid om te verhuizen, wat noodzakelijk is bij een dergelijke uitbrei ding, blijkt uit een enquête onder de leden gering te zijn. Voor de tennisvereniging is de aanleg van nieuwe banen in het buurt - park gemakkelijker te accepteren dan wanneer dat ergens ach ter in de polder plaatsvindt. Uit besprekingen met de clubs is naar voren gekomen dut de leden van de voetbalvereniging Koudekerk sterker gehecht zijn aan het huidige complex dan de tennissers. Gisteravond vroeg het raadslid R. D. A. Patiwael (PvdA) herhaal delijk aan de voorzitter van de commissie welzijn, wethouder A. L. Kimpel, hoe het met de financiële gevolge n voor de clubs is gesteld. Kimpel moest het antwoord nog schuldig blijven om dat naar zijn zeggen de financiële gevolgen afhangen van dekeu- ze van bouwlokatie. Hij zegde toe de verenigingen niet voor voldongen feiten te zullen plaatsen. Bloemen- koninginnen fleuren corso op REGIO - Drie "koninginnen" maar liefst bevinden zich in de per o le rond het bloemencorso in de bol lenstreek. De Tulip Queen uit Nieuw Zeeland, de Dogwood Queen uit Atlanta (VS) en de Yorkshire Queen uit Engeland. De Tulip Queen en de Dogwood Queen zullen ook tijdens het bloemencorso dat binnenkort van Haarlem naar Noordwijk trekt, van de partij ziin. nameluk gezeten op een praalwagen van de KLM Volgende week zaterdag arriveert vanuit Nieuw Zeeland de 18-jari- ge Elizabeth van der Vceken. Door The Federation of New Zealand Netherlands Societies (naar Nieuw Zeeland geëmi greerde Nederlanders) Werd Eli zabeth verkozen om de reis naar Nederland te maken. Maandag 20 april komt uit Atlanta de 21-jarige Terry Hornick. die in Nederland aanwezig zal zijn in verband met de eerste vlucht van de KLM op Atlanta. Tijdens de avonduren op donderdag 23 en vrijdag 24 april zal Terry van de partij zijn op een Corsofcstival van de Lions Club Bollenstreek. Uit het Engelse Yorkshire komt dinsdag 21 april Betty Dolan in Nederland aan. die daarmee een door haar veroverde prijs (onder andere een bezoek aan het corso) werkelijkheid ziet worden. Ook Bella zal tijdens de opbouw en expositiepenode van het corso in de Hobahohallcn in Lisse van de partij zijn. De opbrengst van het Corsofesti val. dat donderdag 23 en vrijdag 24 april door de Lionsclub wordt gehouden is bestemd voor be paalde doelen. Dit jaar is dat de afronding van de bouw van een kinderziekenhuis in Zaïre, ter- Auto parkeren zonder op te letten: gewonde LISSE - De 19-jarige bromfietser S.W. uit Hillegom is na een aan rijding met een auto in de Heere straat in Lisse gisterochtend met een lichte hersenschudding en een gebroken hand naar het AZL vervoerd. De 54-jarige bestuurder van de au to J.A. lette volgens de politic niet goed op bij het parkeren van zijn voertuig. Hij sloeg plotseling rechtsaf, waarna een aanrijding niet meer was te vermijden. wyl ook geld zal worden besteed aan de diverse organisaties op het gebied van de gehandicap tenzorg die zich in de bollen streek bevinden Op het festival zullen onder andere optreden het Volendams Jon genskoor. Lee Towers en het duo Maywood. WASSENAAR - Een groot deel van Wassenaar heeft vanochtend twee uur zonder stroom gezeten door een mankement aan een hoofdkabel. Rond elf uur wist de technische dienst van de ge meente de storing op te lossen door een noodschakeling aan te brengen. De hoofdkabcl wordt nu hersteld. r lammeren die niet voldoen- KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Negentig schapen hebben ge zorgd voor honderdtachtig lammeren Een uitzonderlijk hoge score, waarop schapenfokker R. Dorrepaal aan de Hogewaard in Koudekerk aan den Rijn erg trots is. De schapen van de Koude- kerker hebben gemiddeld twee lammeren geworpen. "Normaal ligt het gemiddelde op anderhalf lam", zegt Dorrepaal. "Het is een succes geweest om meer rammen bij de schapen te plaatsen. Alle "Texelaars" zijn drachtig geworden". De Hogewaard-bewoner vertelt dat hij en zijn zoon Willem (27) vijfentachtig procent van de geboorten zelf hebben geleid en dat daar geen dode lammeren bij zijn voorgekomen. Het totale re sultaat heeft vader en zoon Dorrepaal een compliment opgele verd van de dierenartsen-associatie in de regio. Het hoge gemiddelde heeft wel tot gevolg dat niet alle schapen (tien schapen hebben drie lammetjes gekregen) hun kinderen voldoende kunnen voeden. Dorrepaal: "Dat houden we goed in de gaten, die lammetjes worden aan de zogeheten "lambar" ge zet. Dat werkt goed. ieder lam heeft zijn eigen speen aan dat apparaat. Ook dat draagt natuurlijk bii tot het lage sterftecijfer" Vorig jaar voedde Dorrepaal de daarvoor in aanmerking komende lammeren met de fles. Over de "lambar" is hij zó tevreden dat hij er nog enkele heeft besteld. De lammetjes blijven tien a twaalf weken aan de kunstmatige uier om daarna te worden doorver kocht. Koudekerker R. Dorrepaal temidden

Leidsch Dagblad | 1981 | | pagina 17